'Enduro is de oervorm van de motorsport' Alle leerkrachten mogen nu meesolliciteren Grootse aktie voor dagverblijf Diessenplas Structuurplan Kernen amper aangepast Scherpere regels voor uitgifte bouwkavels HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente 50ste editie MAC-Voorjaarsrit met zwaardere proef op Zuurbergcircuit D66 tegen 2-hoofdige directie basisonderwijs Top 40 show en darten in De Schure De Eendracht DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996_ „Enduro is de oervorm van de motorsport," zegt voorzitter J an Stevens van de MAC-commissie motocross. „Je bent echt op jezelf aangewezen, service onderweg is er niet. Je zou het eigenlijk kunnen beschouwen als een soort Parijs-Dakar in het klein...!" Duidelijke taal van Stevens, die zich zaterdag 2 maart aan de start meldt voor de vijftigste MAC-Voorjaarsrit, de 'Dutch Open Enduro Holten'. Na net gouden jubileum van de club vorig jaar, nu een jubileumeditie van de enduro met, als het aan de MAC ligt, nog een jarenlange voortzetting in het ver schiet. Een rit met een bewogen geschiedenis, die volgens de organisatoren door de steeds strengere voorschriften aan aantrek kelijkheid heeft ingeboet. Toch scoort de MAC-Voorjaarsrit onder de coureurs hoog, getuige hun positieve reacties in de twee jaar geleden gehouden enquête. Desondanks heeft de organisatie een nieuw element ingevoerd door de proef op het 2,5 kilometer lange Zuurbergcircuit tweemaal achtereen te laten rijden. Daar mee loopt de Holtense club ook landelijk voorop. De enduro telt nog twee proeven, één in Heihuizen (maïsland) en één op het Imhof-trainingscircuit. Liep het aantal deelnemers aan de enduro de laatste jaren telkens met circa tien procent terug, dit jaar lijkt dat op z'n retour en kon secretaris Bertus Oplaat 220 deelnemers noteren, onder wie een flink aantal Duitsers. Totaal ruim twintig meer dan in 1995. Een aantal van hen neemt deel op basis van een eendagslicentie, de overigen hebben een officieel KNMV-start- bewijs. De eendagslicentie is inclusief verzekering, maar is aan minder voorwaarden gebonden en daardoor voor menigeen aantrekkelijk om toch deel te nemen. Als de motoren gekeurd zijn, vertrekken de eerste rijders om 9.01 uur bij 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg, waarbij ze net als vorig jaar vanaf een podium starten. Enduromotoren voldoen aan alle eisen voor weggebruik en hebben elementen van zowel cross- als offroad motoren. Vrijuit crossen door bos en veld is er niet meer bij. Daarentegen hoopt de MAC de aantrekkelijkheid van de enduro te vergroten door de proef op de Zuurberg tweemaal achtereen te laten rijden (Archief) Pittig De route is vrijwel gelijk aan die van 1995. Totaal ruim 62 kilome ter met onderweg drie proeven. Nieuw daarbij is dat de afgezette proef op het Zuurbergcircuit tweemaal achter elkaar gereden wordt. Al met al een pittige proef. MAC-woordvoerder Ep Krik- kink: „De route stelt op zichzelf eigenlijk weinig meer voor voor endurorijders nu veld en bos eruit zijn: verharde wegen en goed be- drijdbare zandwegen. In overleg met de endurocommissie van de KNMV hebben we bewust hier voor gekozen, waardoor het par cours aantrekkelijker wordt." Op de Zuurberg wordt een wisselpunt gecreëerd waar met behulp van borden wordt aangegeven welke richting de rijders moeten kiezen voor de tweede ronde, respectie velijk de finish. In het verbin dingsstuk wordt een 'doorkomst- controle' geplaatst. De proef om vat totaal 5 kilometer en wordt hopelijk een stuk interessanter voor de rijders. Indien dit bevalt, overweegt de MAC in de toe komst meer van dat soort proeven in de route op te nemen. De route van de enduro wordt door de se nioren viermaal, door de nationa- len driemaal afgelegd, waarbij de eerste ronde als verkenningsronde geldt en dus geen tijdwaarneming plaatsheeft. Ook offroad-rijders kunnen de route ronden en wel vanaf 13.30 uur. Inschrijven kan op de dag zelf bij 't Stuurhuus, het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden. De motor moet wel voldoen aan alle enduro-eisen, zoals geluid, mummerplaat, banden enzo voorts. Historie Op 2 maart 1947 ging de voor- jaarsrit, toen nog als Overijsselrit, voor de eerste keer van start. De route liep door de hele provincie, waarbij het deel dat door de ge meente Holten liep door de MAC werd verzorgd. De organisatie be rustte echter bij de afdeling Over ijssel van de KNMV. De deelne mers kregen 440 kilometer voor de wielen en er werd gereden volgens een routebeschrijving. Ep: „Je reed van tijd- naar tijdcontrole. Kwam je ergens te laat, dan mocht je de verloren tijd zien in te halen, dus was het lekker crossen gebla zen. Dat is verleden tijd. Eenmaal Dick van Guus (Muller) in de beginjaren van de enduro (toen nog Overijsselrit) in aktie in het Wierdenseveld (Archief MAC) te laat, dan blijf je te laat. Daarom was het vroeger mooier en zit de charme nu in de proeven, het liefst op een zwaar, modderig parcours. Op de weg moeten de deelnemers zich aan de verkeersregels hou den." Onder die eerste deelnemers ook enkele MAC'ers, onder wie Jan (smidje) Maats op een Royal Enfield en Dick Müller (Dick van Guus) op een DKW. Dick had als duopassagier Bram ter Harmsel bij zich daar hij zelf nog niet in het bezit was van een rijbewijs.In de loop der jaren werd het om diverse redenen steeds moeilijker om een rit door heel Overijssel uit te zet ten, zoals de ruilverkaveling en de veengebieden bij Vriezeveen en 'Wierden die cultuur- of natuurge bied werden. Uiteindelijk wordt de rit sinds 1973, toen ook al vele jaren bekend met de toevoeging 'KNMV Voorjaarsrit', alleen bin nen de Holtense gemeentegrenzen verreden en geheel door de MAC verzorgd. In de eerste jaren werd gestart bij 't Lösse Hoes, later bij café Müller aan de Deventerweg en via cam ping De Holterberg en Haarle fun geert het MAC-Stuurhuus aan de Beusebergerweg nu als vaste start en finish. Vele jaren waren ook de zijspannen aktief in deze tak van motorsport, toen betrouwbaar- heidsritten genoemd. In 1979 kwamen in Holten de laatste zij spannen aan de start - drie jaar later leek het doek voor de voorjaarsrit te zijn gevallen. De gemeente wei gerde vergunning te verlenen, met name vanwege de route door de Holterberg. In een grootse pro- testtocht trokken ruim 100 motor rijders naar het gemeentehuis waar een petitie aan het college werd aangeboden. Na diverse vergade ringen lukte het in 1983 om weer van start te gaan, zij het met een sterk aangepaste route. Datzelfde jaar veranderde de naam 'Overijs selrit' in 'MAC-Voorjaarsrit' met een lengte van circa 75 kilometer. Nadien moest de route nog regel matig worden aangepast en vooral twee jaar terug had dat verstrek kende gevolgen. Door het in april 1993 door de raad vastgestelde be stemmingsplan Buitengebied moesten alle bospaden worden ge meden en bleef er niet veel meer over dan zo'n 60 kilometer goed berijdbare wegen. De endurorit krijgt hierdoor steeds meer een ralley-principe: drie speciale, afge zette proeven met de nodige ver bindingswegen. Precies een maand tevoren kroop de rit door het oog van de naald: Milieudefensie Al melo probeerde vergeefs een stok je voor de door de gemeente ver leende vergunning te steken en de kwestie moest te elfder ure door de Raad van State worden beslecht. Gelukkig in het voordeel van de MAC In de afgelopen vijf decennia is ook het aantal deelnemers be langrijk veranderd. Zo kende de rit van 29 april 1961 maar 44 rijders inclusief 12 bromfietsen. Slechts 29 van hen bereikten de finish. In de jaren daarna waren deelnemers aantallen van ruim 300 zeer zeker geen uitzondering en zou de MAC nu al tevreden zijn met ruim 150 rijders. Wat dat betreft kan met 220 rijders de vlag uit! Tot de MAC'ers die deelne men aan de 'eigen' enduro behoren natuurlijk de goed presterende Erik Davids, Pa trick Isfordink en Jarno Hof man. Davids komt uit in de klasse internationaal viertakt 500 cc, Isfordink in de 250 cc en Hofman in de 125 cc. De eerste enduro's van het nieu we seizoen zijn inmiddels achter de rug. Begin januari werd het enduro-seizoen be gonnen in Borculo, gevolgd door Enter. De kritiek die de raadscommmis- sie welzijn onlangs had op de voorstel van B en W voor de nieu we verordening voor uitgifte van bouwkavels, heeft het college ter harte genomen. Het voorstel dat maandagavond ter tafel kwam in de gemeenteraadsvergadering bleek aangepast, daarmee aange scherpt en werd dus goedgekeurd. B en W blijven erbij de gegadigden in te delen in twee groepen: de eerste groep bevat kandidaten met een economische (voorheen regio nale) binding, met een maatschap pelijke binding of beide. Groep twee telt degenen met een indirecte economische en/ofeen indirecte maatschappelijke binding. Binnen deze groepen wordt de onderlinge volgorde bepaald door loting. De aanpassing van het voorstel zit voor de eerste categorie gegadig den in de termijn voor verkrijging van maatschappelijke binding, als ook die waarbinnen opnieuw een bouwkavel kan worden gekocht. Die was drie jaar en is nu verhoogd tot zes jaar. Voor verkrijging van indirecte maatschappelijke bin- Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: uitbreiden woonhuis Lichtenbergerweg 9; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: plaatsen tuinhuis Heideweg 40; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik Deventerweg 91 - 1 acacia Sparrenweg 14; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - wandeltocht Almelose Wandelkring (2 maart 1996), - autocross MAC De Holterberg (8 april 1996); - wandtocht Wandelkring Oost-Nederland (20 april 1996); - regelmatigheidswedstrijd MAC De Holterberg (30 april 1996); - Internationale Wielerronde van Nederland (24 mei 1996); - openluchtfestival Schuredag (6 juli 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden woonhuis Reilinksweg 51 (20-02-1996), - bouw komjnenstal Lambooysweg 1 (21-02-1996): - uitbreiding zomerhuis Winkelbergweg 47 (22-02-1996). - vergroten/veranderen kantoorgebouw Burg. v.d. Borchstraat 2 (23-02-1996); - uitbreiding woonhuis Erve Joost 21 (23-02-1996); - verbouwen/veranderen woonhuis Maneschijnsweg 22 (23-02-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9 00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 6 maart 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan .Holten 1966" (perceel Mr. G Vixseboxsestraat 7); krediet achterstallig onderhoud fietspad; krediet vernieuwen dakbedekking en vervangen loodslabben en buitenschilderwerk 2e en 3e fase t.b.v. o.b.s. voor Daltononderwijs Holterenk; voorstel tot wijziging van de CAR/UWO per 1 april 1996. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maart 4 maart 1996 om 17.15 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: krediet voor de verbetering van fietspaden 363 (ged.) en 318 (ged,); advies inzake vervolg BIB-rapport (Bestemming Inrichting Beheer) De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 5 maart 1996 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a concept-raadsvoorstel inzake de 1e. 2e en 3e serie wijzigingen Model-bouwverordening 1992; concept-raadsvoorstel inzake verkoop woning Oude Diepenveenseweg 9, concept-raadsvoorstel inzake verkoop stroken bosgrond villaterrein Look; concept-raadsvoorstel inzake verkoop grond aan de Flisweg: concept-raadsvoorstel inzake plaatselijk vernieuwen dakbedekking en vervangen loodslabben en buitenschilderwerk o.b.s. voor Daltononderwijs Holterenk. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekuur gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Onkruidbestrijding Ter openbare kennis wordt gebracht, dat binnenkort begonnen zal worden met beperkte chemische onkruidbestrijding. Er zal alleen gespoten worden wanneer de weersomstandigheden dit toelaten. Op en in de omgeving van schoolpleinen zal niet gespoten worden. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling gemeentewerken, tel. 36 19 72. Uitgifte bouwterreinen in bestemmingsplan „Dijkerhoek Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 1 maart 1996 gegadigden voor een bouwterrein in het bestemmingsplan „Dijkerhoek" een informatie-set met inschrijfformulier kunnen afhalen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Het inschrijfformulier dient ingevuld en ondertekend zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 1 maand na de datum van deze publikatie (d.w.z. vóór 29 maart 1996) ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken te worden ingeleverd. Bij inlevering van het inschrijfformulier dient tevens de leges ad f 25.00 voor het in behandeling nemen van de inschrijving te worden betaald Het betreft hier de verkoop van bouwterreinen voor: 2 vrijstaande woningen aan de Hakkertsweg in het plan „Dijkerhoek", te weten: 2 bouwterreinen ten noorden van de Hakkertsweg Aan de hand var. „Verordening toewijzing bouwterreinen/koopwoningen 1996" zal in beginsel worden bepaald wie voor aankoop van een bouwterrein in aanmerking komen. In de informatie-set wordt een nadere toelichting gegeven op de werking van de verordening Wie komen voor een bouwterein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Dijkerhoek worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of economisch aan de buurtschap Dijkerhoek zijn gebonden. ding is het gehele artikel aange past. Om bij die groep te kunnen worden ingedeeld moet men mini maal tien van de laatste twintig jaar in Holten wonen, minimaal één jaar in Holten wonen of er als direct verwante minimaal tien jaar wonen. Met direct verwanten worden dan bloedverwanten in de eerste graad bedoeld, dus ouders - kinderen. Zij die elders wonen maar in of voor Holten werken, bijvoorbeeld bij de politie, hebben een indirecte economische binding en kunnen dus in groep twee ko men. D66 drong er op aan om datzelfde te laten gelden voor werknemers van bedrijven in Hol ten. Dat wordt per aanvraag beke ken. Om kans te kunnen maken op een bouwkavel moeten gegadig den bij aanmelding een inschrijf geld van 25 gulden betalen. Dat bedrag mocht van diverse commis sieleden worden opgetrokken om de 'drempel wat te verhogen'. B en W hebben het echter gehandhaafd. „Het is zuiver bedoeld om de administratieve onkosten te dek ken," aldus wethouder volkshuis vesting Bertus Rensen (WD). Op initiatief van Wim Klein Vel- derman houdt de Stichting Vrienden van Diessenplas tussen 31 maart en 7 april een grootse huis-aan-huis aktie ten bate van de bouw van het dagpaviljoen bij woon- en zorgcentrum Diessen plas. De totale kosten (bouw en inrichting) bedragen 85.000 gul den, waarvan nog 45.000 gulden ontbreekt. In de eerste week van april worden huis-aan-huis fol ders verspreid, met daarin een machtigingsformulier. WKV, die zelf geen lid is van het stichtingsbestuur maar als iniatia- tor van de aktie er nu nauw mee samenwerkt: „Op het formulier kan worden aangeven of men een Niet alleen de directeuren, maar alle personeelsleden van de vier openbare basisscholen mogen solliciteren naar de functies van directeur en plaatsvervangend (adjunct) directeur van het bo venschoolse management. Met ingang van het schoolseizoen 1996/97 is sprake van een twee hoofdige bovenschoolse directie met een beperkt aantal lesuren en houdt iedere school afzonderlijk een lokatieleider die verantwoor delijk is voor het dagelijks beleid en de financiën. De versterking van het manage ment is onder meer nodig door de toenemende 'deregulering en de centralisatie' en omdat de beschik bare tijd van de huidige schooldi recteuren te klein is om op goede wijze uitvoering te geven aan het management van de school. Ove rigens kunnen alle leerkrachten eveneens solliciteren naar de func tie van lokatieleider. Aanvankelijk was het de bedoeling om enkel de huidige schooldirecteuren te laten solliciteren, maar op aandringen van vooral Harry Dul (CDA) in de raadscommissie onderwijs hebben B en W hun voorstel aangepast. De sollicatieprocedure is begonnen, de raad beslist in maart. Onderzoek heeft uitgewezen dat er geen rechtspositionele belem meringen zijn indien 'gewone' leerkrachten meesolliciteren. Wel geeft het college aan dat er bij de sollicitatie 'bijzondere aandacht' is voor de directeuren. Burgemeester D.J. Verhoeven verzekert echter dat dat niet inhoudt, dat deze voorrang hebben in de procedure. Duidelijk is wel dat de benoeming van een 'gewone' leerkracht finan ciële consequenties inhoudt voor de gemeente, daar die salariskos ten stijgen. Anderzijds behouden de huidige directeuren hun salaris en, aldus Verhoeven, 'hun salaris perspectieven'. Groen licht Maandagavond gaf de gemeente raad met uitzondering van D66 groen licht aan het voorstel. De mocraat Dick van der Torre bleef bij zijn eerder ingenomen stand punt en drong aan op één boven schoolse directeur met een goede administratieve ondersteuning. „Deze constructie is topzwaar en ook de reorganisatiekosten zijn onduidelijk." Ook de 'hiërarchi sche structuur' zou wel eens tot verstoorde verhoudingen tussen directie, lokatieleiders en perso neel kunnen leiden. Jan Kevelam (WD) kon zich weliswaar vinden in het voorstel, maar plaatste de kanttekening bij het aantal uren per week dat de bovenschoolse directie voor de klas staat (in het voorstel maximaal 17 uur per week). Kevelam vond dat dat er meer mochten zijn. Gemeentebe lang, CDA en PvdA konden zich geheel vinden in het voorstel. „Dit is duidelijk een mogelijkheid om professioneler en effectiever te werken," aldus Ab Stegeman (CDA) en Jan Metsemakers (PvdA) noemde het een 'bewijs van zorgvuldig besturen'. Stege man vroeg overigens nadrukkelijk aandacht voor de Bosschool. Bij een bezoek aan de school was hij geschrokken van de slechte staat van het gebouw. Hij drong aan op duidelijkheid rond de school: „Ook vanuit Espelo wordt daar om gevraagd." Burgemeester Ver hoeven vond eveneens dat de kwestie niet te lang vooruitgescho ven mag worden: „Binnenkort komt de kwestie ter sprake en in elk geval in 1997 moet er wat met de school gebeuren." eenmalige gift doet, danwel ieder jaar een bijdrage wil storten. Een paar dagen later wordt het formu lier weer aan huis opgehaald." Be halve particulieren, worden ook bedrijven in Holten benaderd. De grotere persoonlijk, de kleinere middels een 'vriendelijke' convo catie. Om de aktie zo vlot en optimaal te laten verlopen hebben secretaris Dick Monaeel van de Stichting Vrienden van Diessen plas en WKV vrouwen- en oude renverenigingen bezocht met de vraag of hun leden willen helpen. De respons is buitengewoon hoog, het blijkt dat velen Diessenplas een warm hart toedragen. De aktie wordt bovendien gesteund door een comité van aanbeveling met daarin prominente Holtenaren als De gemeenteraad heeft maan dagavond de vijf bezwaarschrif ten die tegen het in september vastgestelde Structuurplan Ker nen waren ingediend, naast zich neergelegd. Wel werd het advies van de commissie bezwaar- en beroepschriften ten aanzien van een onderdeel van het bezwaar van de maatschap Keizer overge nomen. Keizer is met zijn bedrijf gesi tueerd aan de Aaltinksweg en had gewezen op de op de plankaart aangegeven uitbreidingsrichting voor het sportveldencomplex (Vletgoor, red.). Volgens de com missie betreft het echter een aan duiding, die slechts aangeeft wan neer het complex wordt uitge breid, het in de aangegeven rich ting gaat. Gelet op de situering van het sportveldencomplex ligt een eventuele uitbreiding daarvan in die richting ook voor de hand zonder die aanduiding, zo luidde het advies van de commissie, die het om die reden niet bezwaarlijk acht deze aanduiding van de plan kaart te verwijderen. Wel merkt ze nadrukkelijk op, dat daarmee 'ui teraard geen enkele garantie wordt gegeven dat het sportveldencom plex in de toekomst niet in de aangegeven richting zal worden uitgebreid'. Alle overige bezwaren van Keizer werden ongegrond ver klaard, evenals de bezwaren van W. Boer (Oude Deventerweg), H.D. Brinks (Broekweg) en A.P. Busink aan de Liezenweg, dat mede-ondertekend is door negen anderen. Het bezwaarschrift van A. Beldman is niet-ontvankelijk verklaard, daar het ruim na het verstrijken van de termijn van zes weken inzage ontvangen werd. Met enkele opmerkingen die tij dens de hoorzitting van de com missie eind januari werden ge maakt, wordt rekening gehouden bij het uitwerken van de desbetref fende bestemmingsplannen. W. Boer had gewezen op een viertal oude eiken die zouden sneuvelen bij de uitbreiding van woning bouw aan de oostkant van Dijker hoek en Beldman vroeg aandacht voor de uiterste bebouwingslijn van plan Liezen, in verband met het uitzicht vanuit de 'leefkant' van zijn woning. Boode (Gemeen tebelang) was blij dat de gemeente met die zaken rekening wilde hou den. Dick van der Torre (D66) drong aan op een brede strook groen tussen de Liezenweg en de toekomstige nieuwbouw in plan Liezen. Destijds hadden de bewo ners aan de Liezenweg te horen gekregen dat ze vrij uitzicht zou den houden, maar door verande ring van standpunten en inzichten is daar intussen verandering in ge komen. Een groenstrook zou een stuk van het 'leed' kunnen ver zachten... Vrijdag 1 maart is er in De Schure een Top 40 disco show. De drie DJ's van de Magic Light Music zijn in Holten bekend van hun optredens in discotheek De Waag. Aangezien deze door brand is ver woest zullen de 'opvolgers van Jeroen van Inkel' elke eerste vrij dag van de maand van zich laten horen. Dus 1 maart, 5 april en 3 mei kunnen belangstellenden voor vijf gulden naar binnen. Voor dit bedrag ontvangt men tevens wee consumptiemunten. Het spekta kel begint om 20.30 uur en gaat door tot 24.00 uur. Zondag 3 maart wordt er gedart om het Gouden Keun. De laatste wed strijd uit een serie van 4 vindt op deze middag plaats. Het is een geloot koppeltoernooi waarbij elke speler per wedstrijd een aantal punten kan verdienen De top van het klassement zit erg dicht bij elkaar en het beloofd een spannen de finale te worden. De entree is vijf gulden per persoon en de aan vang is 14.00 uur. burgemeester D.J. Verhoeven, voormalig huisarts J.F. Sijtsema, Marietje Eggink, Hennie Ruste- biel, mevrouw Van Iperen, Jan Holterman en de dames R. Bo- link-Landeweerd en Stam-Hase- winkel Dat het dagverblijf hard nodig is, is niet nieuw. Enkele jaren geleden diende het bestuur van Diessenplas het verzoek daar voor al in bij gedeputeerde staten, gelijk met het indienen van de plannen tot renovatie van de keu ken en aangrenzende ruimten. Het werd toen afgewezen omdat het niet meer paste in het beleid. De ziekenafdeling van Diessenplas wordt voornamelijk gebruikt door ouderen die vervroegd ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar nog niet in staat zijn in hun eigen woning te verblijven. Voor hen is het plezierig om overdag in een andere ruimte te kunnen verblij ven dan de ziekenkamer, mede in verband met het ontvangen van bezoek als de kamer door twee man bezet is. WKV is ervan over tuigd dat de aktie slaagt. En mocht iemand zich spontaan willen aan melden als vrijwilliger om bij de aktie te helpen, dan kan hij/zij zich wenden tot Dick Mondeel, tel. 362699 of WKV, tel. 361399. Vol gende week meer over de aktie. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerdGeweer klasse A; 1. G.J. van Aefst 161; 2. J.A. Paalman 158; 3. W. Paalman 156; 5. G. Jansen 152. Geweer klasse B: 1. E. Grootentraast 144; 2. J. Sluiter 125; Geweer klasse C: 1 B. Kappen 141; 2. B. Tromop 124; 3. J. Markvoort 103. Opge legd 55 plus: l.H. Paalman 189; 2. A. Paalman 186; 3. E. Struik 156; 4. T. de Ruiter 153; 5. W. van Gerven 149. Pistool: 1. A. Biele man 174; 2. H. Paalman 162; 3. F. Hoes 147; 4. A. Schuppen 145. Vuurbuks: 1. S. Kools 74; 2. W. Leeftink 73.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5