'Gedreven, plezierig, integer en betrouwbaar' Holtense politici: 'slaap lekker door' D66: voorstel voor raadplegend referendum B en W: aspekten in BIB-rapport aanpassen Agrariërs praten over toekomst HOLTENS NIEUWSBLAD Lovende woorden afscheid Hans van Wingerden Uit het politierapport I kerkdiensten Vitamine Rabobank Puzzelrit Zondagsschool Holten W er eldgebedsdag medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996- Ook de Rabobanken Nijverdal- /Hellendoorn en Holten voelen zich betrokken bij het wel en wee van de Sallandse Heuvelrug. Voorzitter van de afdeling Twente van de Vereniging van Directeuren van Rabobanken J.G.Th. Krajenbrink liet vorige week in Het Bonte Paard weten dat de banken voornemens zijn geweest het Reuze Heuvelwach ter-project financieel te steunen. Het geld was toegezegd op voor waarde dat het project kans van slagen had. Hoe dat afliep is be kend en van de sponsoring is evenmin veel terecht gekomen. Krajenbrink vertelde het allemaal tijdens de afscheidsbijeenkomst van Hans van Wingerden, die na dertig jaar werkzaam te zijn ge weest in de Rabobank-organisatie, waarvan de laatste zeventien jaar als directeur van de Rabobank Holten, zijn functie heeft neerge legd. Op bijna 59-jarige leeftijd maakt hij gebruik van de vut-rege- ling. Van Wingerden is inmiddels opgevolgd door J an ten Hove. Ooit solliciteerde ook Kraijen- brink naar de functie van directeur van de Rabo Holten. Uiteindelijk trok Van Wingerden 'het lot uit de loterij'. Krajenbrink benadrukte de vrienschappelijke kontakten met Van Wingerden, die hij een 'gedreven, plezierige en betrouw bare collega' noemde. Hij bood de scheidende bankdirecteur een aan tal kaarten, een hotelchèque voor een ontspannend weekeinde in Twente en het boek 'Dialoog met de natuur' aan. Voorzitter Ab Ste- geman van het bestuur van de Rabo Holten prees Van Winger den om zijn voortdurende drang naar vernieuwing, zelfs in de pri- vésfeer (vijfmaal werd binnen Holten verhuisd..) en zijn enorme doorzettingsvermogen. Als dank bood hij niet alleen Van Winger den, maar ook diens echtgenote Ineke een vouwfiets aan. Na het officiële gedeelte van de afscheidsbijeenkomst van Rabo-directeur Hans van Wingerden, waren er velen die hem en echtgenote Ineke de hand kwamen schudden (Foto WV) De Tweede Kamer heeft besloten om de Ziektewet grotendeels af te schaffen. Dat kan een bedreiging zijn voor de continuïteit van uw bedrijf... De Rabobank helpt u dit risico af te schermen. Samen met Interpolis bieden wij u gemakkelijke en doeltreffende oplossingen waar u financieel gezond mee blijft. Bel ons voor meer informatie Holten Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon: 0548-374713 Burgemeester D.J. Verhoeven be lichtte vooral de maatschappelijke funcie van de Rabobank in Holten middels sponsoring en ondersteu ning van tal van aktiviteiten en verenigingen. Ook de scheidend directeur zelf toont nauwe betrok kenheid bij het Holtense wel en wee. Zo woont hij regelmatig raadsvergaderingen bij en had in de loop der jaren bestuursfuncties bij het Algemeen Maatschappelijk Werk Holten, de Stichting Viering Nationale Feestdagen, de Tennis club en van de Holtense Handels vereniging. Sinds 1993 is Hans van Wingerden secretaris van de Stich ting Vrienden van Diessenplas. „En in al die functies blijkt dat u op uiterst integere wijze de zaak waar het om gaat dienen wil," aldus de burgemeester, die het boek 'Het Overijssels Landschap' had meegenomen. Regiodirecteur Rabobank Neder land drs. A.FlJ. Siebelink bena drukte dat Hans van Wingerden een manager was met veel tijd en aandacht voor de ontwikkeling en opleiding van het personeel van de bank. Ook hij schonk een boek, zij het niet van toeristisch-recrea- tief karakter, maar een studie van het bankbiljet. Hoewel hij Van Wingerden ook al tijdens de enkele dagen tevoren gehouden voor jaarsledenvergadering had toege sproken, beklom voorzitter Al- bert van de Maat van de Holtense Handelsvereniging alsnog het spreekgestoelte. „We hebben hoogte- en dieptepunten meege maakt. Een dieptepunt is bijvoor beeld het nog steeds niet gereali seerde verkeersluwe dorpscen trum. Maar gelukkig overheerst het goede," aldus Van dc Maat met een knipoog naar het aanwezige college van B en W. Het afscheids- kado van de HHV had Van Win gerden al tijdens de HHV-leden- De samenwerkende D66-afdelin- gen Hellendoorn, Rijssen en Holten hebben op basis van hun verkiezingsprogramma een refe rendumverordening ontwikkeld. In het Holtense bestuursakkoord tussen Gemeentebelang, WD en D66 is vastgelegd dat een referen dum, als een advies aan de ge meenteraad, zou moeten kunnen worden toegepast. Het voorstel is aan de raadsleden en B en W aangeboden. Het wordt door het college bekeken en voorbereid tot een raadsvoorstel dat eerst van advies wordt voorzien door de raadscommissie en vervolgens aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Bij monde van Wim ter Schure liet Gemeentebelang maandagavond in de raadsver gadering al weten 'blij te zijn met dit uitgebreide voorstel'. D66 is van mening dat de referen dumverordening als een waarde vol instrument moet worden ge zien, om de invloed van de kiezers bij door de raad te nemen belang rijke besluiten, te vergroten. „Het ter beschikking hebben van een dergelijk instrument lijkt op een brede steun in de raad te kunnen rekenen," aldus de Holtense de mocraten in een persbericht. De nu voorgestelde verordening gaat uit van invoering van een raadplegend/raadgevend referen dum. Een andere vorm, namelijk een correctief referendum, wordt in Den Haag voorbereid. In hoe verre deze vorm in Holten zal worden toegpast, zal volgens D66 afhangen van het feit hoe de poli tieke meningen daar op reageren. „In elk geval kunnen we, tot aan het moment dat het correctief refe rendum mogelijk wordt, ervaren hoe de nu voorgestelde mildere vorm bevalt." D66 ziet het refe- Ingezonden Naar aanleiding van de prachtige verhalen in de di verse kranten over het onder houd van wethouder Rensen met woningbouwstichting Onze Woning', wil ik als kandidaat koper van één van deze woningen het volgende kwijt: In de eerste week van decem ber werden de 'gelukkigen' verblijd met een brief van OW waarin stond dat zij nu aan de beurt waren om hun woning in onverhuurde staat te kopen. Daarbij werd direct aangegeven: beslissen vóór 1 maart 1996, daarna krijgt men geen kans meer. Dat was dus 'slikken of stikken'!! Ve len wonen al ruim 15 jaar in de woning en werden bij de eerste ronde uitgeloot. Die zelfde week zijn enkele kop stukken uit de Holtense poli tiek benaderd door een paar geschrokken kandidaat-ko pers. Vervolgens zijn er aktie- groepjes ontstaan die brieven, ondertekend door bijna ieder een, stuurden naar OW. Er volgde een gesprek met enkele afgevaardigden van OW dat op niets uitliep. Ondertussen werd onder het mom 'Samen staan we sterk', onderling af gesproken niet te snel te beslis sen. Het werd februari 1996, één maand voor sluitingsdatum en Hoera! B en W en de ge meenteraad kwamen uit hun winterslaap. Zij stuurden wet houder Rensen op pad om eens met OW te gaan praten. Ge zellig onder het genot van, misschien een kop koffie, is er met de heer Doornebos van OW gebabbeld, want de uit slag stond vast. Zoals de ver klaring van de wethouder luidde: enkele woningen zijn al verkocht tegen de geldende marktprijs (in onverhuurde staaten natuurlijk kan nu geen onderscheid meer wor den gemaakt. Alsof er geen onderscheid is gemaakt tussen de kopers van de eerste ronde en nu. Maar zie, helemaal voor niets was het gesprek niet: OW zal bekijken of aan de slechte onderhoudstoestand van enkele woningen wat in de verkoopprijs verrekend kan worden. Nu vraag ik me toch af of de wethouder al wakker was, of heeft hij mis schien met alles begrepen Na een proef op de som door ons blijkt namelijk dat, indien er een verzoek of een vraag hier over bij OW binnenkomt, OW aan al haar medewerkers de opdracht heeft meegege ven: NEE Ook de heer Door nebos heeft persoonlijk aange geven niet op de hoogte te zijn van deze afspraak. Nu heb ik het gevoel dat de Holtense politici hun potentiële kiezers niet serieus nemen. Slaap lek ker door..!! L. van Raaphorst Op 20 februari probeerde een tot nu toe nog onbekende man enige broeken weg te nemen uit een kledingzaak aan de Stationsstraat. Toen de man men een stapel broe ken onder zijn jas de winkel ver liet, werd dit geconstateerd door het winkelpersoneel, die daarop een achtervolging inzette. Daarbij liet de dader de broeken vallen en wist te ontkomen in een auto. Onderzoek in deze zaak is door de politie nog in volle gang. Op 21 februari werd geconstateerd een pilaar van het gemeentehuis behoorlijk was beschadigd, ver moedelijk veroorzaakt door een vrachtwagen die ter plaatse was gekeerd. Een onderzoek in de buurt leverde geen resultaat op. Getuigen worden dringend ver zocht zich te melden. De aanrij ding is zeer waarschijnlijk op 21 februari voor 13.30 uur gebeurd. Eveneens op 21 februari bleek dat twee bejaarde dames in de Diesen- plasstraat de dupe waren gewor den van een scharenslijper, die voor het slijpen van messen een veel te hoge prijs bedong. Voor het slijpen van 10 messen en twee scharen moest f 298,00 worden vergadering ontvangen: een boek over Wandelen in de Alpen en het naslagwerk Nederland in beeld. Lovende woorden waren er ook van voorzitter Kees Poel van de personeelsvereniging, die de avond daarna tijdens een informeel afscheid een draagbare kleurente levisie aanbood. Een hartelijk en zeer persoonlijk woord was er ten slotte van Van Wingerdens doch ter Els. In zijn dankwoord bekende Van Wingerden enigszins geëmotio neerd met 'gemengde gevoelens' afscheid te nemen. Het loslaten van de Rabobank valt hem duide lijk niet makkelijk. „Ik voelde me als een spin in 't web, trok aan de draden als het nodig was en wordt ook aan jou getrokken'. In die context bedankte hij ook alle spre kers van die middag en hoopte dat de Rabo Holten 'gezond en vitaal het jaar 2000 wordt in gestuurd'. betaald. Ofschoon deze praktijken moreel zeer verwerpelijk zijn, kan J ustitie tegen dergelijke lieden niet optreden. De politie adviseert dan ook voor af duidelijke afspraken te maken over de prijs in bijzijn van getuigen en indien men de zaak niet ver trouwt, niet in zee te gaan met deze lieden. Bij een veehouder aan de Deven- terweg kwam een pink terecht in een mestput. De brandweer moest er aan te pas komen om het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Op 22 februari werd een Engels man in het buitengebied aange troffen, die gegalvaniseerde hek ken aanbood aan veehouders. Een van hen vertrouwde de zaak niet en belde de politie. Deze trof de man aan. Van ongewenste praktij ken bleek geen sprake. Wel is de man erop attent gemaakt dat hij een ventvergunning moest aanvra gen, wilde hij met de verkoop door gaan. Op de Deventerweg werden op 22 februari vier autobestuurders be keurd voor het niet dragen van de autogordel. Er blijken nog te veel mensen te zijn die deze regel niet naleven. rendum als een aanvulling op de democratische rechten van de bur ger: „Dus niet alleen elke vier jaar een hokje rood kleuren, mar ook de mogelijkheid om tussentijds een oordeel te kunnen vormen en geven over belangrijke gemeente lijke zaken.D66 Holten vindt dat het onderwerp voor een referen dum als regel een concept-raads besluit is. Voordat de raad defini tief beslist, wordt het referendum gehouden. In de verordening wordt een aantal besluiten als on derwerp uitgesloten, waaronder de vaststelling van de begroting en benoemingen. Het initiatief voor het houden van een referendum moet volgens D66 van de kiezer zelf komen middels een inleidend en een definitief verzoek. Het in leidend verzoek moet worden in gediend door een aantal kiezers dat tenminste de helft is van de kiesde ler van de laatstgehouden gemeen teraadsverkiezing. Het definitieve verzoek moet worden gesteund door een aantal dat tenminste ge lijk is aan tweemaal die kiesdeler. Bij de laatste gemeenteraadsver kiezing was de kiesdeler 442. Een in te stellen referendumcommissie onderzoekt of aan die eisen wordt voldaan. De vraagstelling moet vergezeld gaan van een neutrale en duidelijke toelichting. De vraag die aan de stemgerechtigden wordt vooge- legd wordt opgesteld door de commissie in overleg met de initia tiefnemers. Bij de voorbereiding van de verordening is ten slotte gebleken dat in gemeenten waarin een referendumverordening is vastgesteld, verschillend gedacht wordt over de geldigheid van een referendum. De drie afdelingen van D66 die deze verordening heb ben ontwikkeld, kiezen bewust niet voor een percentage, daar de uitslag niet bindend is voor de gemeenteraad. „De raad, dan wel de afzonderlijke politieke partijen, kunnen zich wel van tevoren uit spreken wanneer zij de uitslag als bindend zullen beschouwen," al dus de democraten. B en W zijn van mening dat het BIB-rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug' een goede basis vormt voor een gezamenlijke verdere aanpak en concretise ring van het beleid ten aanzien van het gebied. Daarbij geven ze wel aan dat de belangen van de diverse belanghebbenden 'divers lagen en op onderdelen nog liggen'. Maandagmiddag 4 maart wordt het standpunt aan de orde in de raadscom missie gemeentewerken (II), aanvang 17.15 uur. Het colle ge hoopt dat door veelvuldi- ger samenwerken met elkaar het begrip voor eikaars opvat tingen kan toenemen en het draagvlak voor verdere aan passingen ook onder de bur gers kan toenemen. Ze voegen daar overigens wel aan toe dat enkele aspekten in het rapport onvoldoende belicht worden en aanpassing verdienen. Zo wordt net ontwikkelen van de drie centrale hoofdsteunpun ten (bij natuurmuseum Bos Dierenwereld en de horeca op de Holterberg, het bezoekers centrum en Avonturenpark Hellendoorn) afhankelijk ge steld van particulier initiatief. Het college is juist van mening dat voor de realisering van het geplande hoofdsteunpunt bij de horeca op de Holterberg een relatie moet worden ge legd met de gefaseerde afslui ting van de Toeristenweg. In dat verband wijzen zij op res taurant De Wielen, dat hoofd zakelijk aangewezen is op bussen met (dag)toeristen „De bereikbaarheid van dit restaurant voor bussen moet dan ook zolang gegarandeerd blijven, dat een omschakeling kan worden gemaakt naar een andere wijze van exploitatie." De voorgenomen aanleg van 17 kilometer fietspad, ver deeld over het hele gebied, wordt van harte toegejuicht, zij het met de kanttekening dat er ook aandacht moet ko men voor het verbeteren van bestaande fietspaden. „Velen voldoen niet merendeels niet meer aan de huidige eisen," aldus het college. Ten slotte pleiten B en W ervoor dat het convenant, dat gericht is op uitvoering van net rapport, later door de verschillende partners moet worden gete kend dan in het rapport wordt aangegeven (1 april 1996): „Het rapport moet nog de inspraak in en het resultaat daarvan zou kunnen zijn dat het moet worden aangepast. Eerst wanneer het plan defini tief door de gemeenteraden van Hellendoorn en Holten en door de provinciale staten is vastgesteld, kan tot onder tekening worden overge gaan." De bijeenkomst die de LTO Hol ten vorige week onder de noemer 'Heeft mijn onderneming toe komst' hield in Het Bonte Paard, werd goed bezocht. Voorzitter Henk Scheperboer blikte even te- conclusie getrokken: het bedrijf heeft voldoende omvang en kan doorgroeien; om het inkomen op peil te houden of te vergroten is een tweede bedrijfstak nodig; boer of boerin besluit een deeltijdbaan de landbouw aan de orde kwamen. Deze avond was het vervolg daar op. Hoe kun je als ondernemer het beste inspelen op de toekomst. Voor dit thema waren vier spre kers uitgenodigd. Relatiebeheer der bedrijven Hutten van de Rabo bank Holten nam de huidige situa tie van de Holtense agrarische be drijven ten opzichte van Overijssel onder de loep. Daarbij viel onder meer op dat de Holtense bedrijven gemiddeld kleiner zijn, behalve de zeugenbedrijven. Het aantal be drijven loopt iets minder terug, de bedrijfsgrootte neemt iets toe en er zijn gemiddeld meer arbeidskrach ten aanwezig. Dc cijfers konden na afloop worden meegenomen. Daarna kwam de heer Koopman, werkzaam bij LTO MidOost en mede-samensteller van het project 'Herioriëntatie Agrarische Sector' (HAS) aan het woord. Hij bena drukte dat de landbouw steeds meer met de markt geconfronteerd wordt door het gemeenschappelijk landbouwbeleid, de GATT en de toetreding van Oosteuropese lan den tot de EG. Beschermende maatregelen zullen steeds meer verdwijnen. „Daarom is het voor de agrariër ook belangrijk zich een spiegel voor te houden om te zien hoe hij er voor staat, wat kan worden verbeterd en wat de toe komstmogelijkheden zijn." Het HAS-project steunt hen daarbij, het bedrijf wordt doorgelicht, de interesse van de boer en de boerin komen naar voren en er wordt een Zondag 10 maart houdt MAC De Holterberg weer een circa 40 kilo meter lange puzzelrit voor auto's en motoren rondom Holten, de eerste rit van het nieuwe seizoen. Om 14.00 uur wordt gestart bij het MAC-Stuurhuus aan de Beuseber- gerweg 37. De inschrijving start een half uur tevoren. Aan de rit zijn aantrekkelijke prijzen verbon den. Meer inlichtingen bij J an Vin cent, tel. 364200. ten worden tot omscholing om zo een andere baan te krijgen. Me vrouw Kingma en de heer Veurink vertelden ten slotte op onderhou dende wijze over hun respectieve lijke tweede bedrijfstak. De één met logies/ontbijt-service, de an der met een mini-camping. Na afloop werden vele vragen gesteld, al met al een geslaagde avond. Zondag 3 maart viert de zondags school Holten Wereldgebedsdag. Dit jaar is de liturgie gemaakt door vrouwen uit Haïti en heeft als thema 'God roept ons, geef ant woord!'. De viering begint om 10.00 uur in De Boschkamp en duurt tot ongeveer 11.15 uur. Wouter Cents zal bij het zingen begeleiden op accordeon. De ou ders van de kinderen zijn ook van harte uitgenodigd om bij deze vie ring aanwezig te zijn. De Wereldgebedsdag wordt geor ganiseerd door christenvrouwen. Voor dit jaar is het thema 'Gods roep om antwoord'. Vrouwen uit Haïti hebben deze wereldwijde ge bedsdag voorbereid. Onder onze kere omstandigheden zagen zij kans een liturgie samen te stellen die weliswaar getuigt van zorg en nood, maar tevens van hoop op een betere toekomst. De Holtense Commissie Wereldgebedsdag wil deze dag van gebed in verbonden heid met vele rassen en culturen vieren. Daarom wordt iedereen uitgenodigd om vrijdag 1 maart om 19.30 uur samen te komen in gebouw Irene. Aan de bijeen komst wordt meegewerkt door het christelijke koor 'Laetitia Vera'. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. S.M. Roozenboom. Nevendien sten. Oppasdienst: mevrouw Stoevenbelt, Marieke Ribbink. 19.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Dij- kerhoek: 10.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Voor- jaarszendingsweek. Uitgangscol lecte: Orgelfonds. Diessenplas: Woensdag 6 maart: Ds. Lindeboom. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds M. Berg, Barchem. 19.00 uur, ds. L. Kramer, Daarle. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Greetje Schutter; groep 4 en 5 o.l.v. Alie Beldman; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Stam. Oppas dienst: 0-3 jaar: Henriëtte Saal- mink, Susan Rietman, Hanneke Baerends. 4-6 jaar: Ria Aanstoot, Truus Beldman. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Stoeven belt, Marieke Ribbink. Nieuw Heeten: 28 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zaterdag 2 maart: 19.00 uur, Eucharistievie ring. Zondag 3 maart: 9.00 uur, Communiedienst. Maandag 4 maart en Donderdag 7 maart: 19.00 uur, Eucharistieviering. Vrijdag 8 maart: 9.00 uur, Eu charistieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Voor- jaarszendingsweek. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: E. Bijlsma, Grotestraat 86, Diepenheim. Tel. 0547-352010 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJ sselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. rug op de bijeenkomst van half te nemen of, als er helemaal geen september, waar de frustraties in toekomstperspectief is, kan beslo- Donderdag 29 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene met Herman Koopman (Oudheidkamer) Vrijdag 1 maart: 19.30 uur, bij eenkomst rond Wereldgebedsdag in gebouw Irene; 20.00 uur, Top 40 discoshow in De Schure Zaterdag 2 maart: 9.00 uur, start MAC-enduro bij 't Stuurhuus; 10.00uur, jaarvergadering Eigena- renvereniging De Borkeld in De Poppe; 10.00 uur, postzegelbeurs in aula scholengemeenschap; pan- nekoekentocht Almelose Wandel kring, start camping De Holter berg; 19.30 uur, zaalvoetbaltoer nooi in de sporthal Zondag 3 maart: MAC-Rondje IJsselmeer (vertrek 8.00 uur bij 't Stuurhuus); 14.00 uur, dartwed strijd om de Gouden Keun in JC De Schure; tussen 10.00-11.00 uur, start Omloop van Holten WVH (50 km) bij de sporthal Maandag 4 maart: 10.00 uur, ge zamenlijk bijeenkomst NBvP Holten, Dijkerhoek en Espelo in 't Trefpunt; compostaktie SV Hol ten Dinsdag 5 maart: tussen 13.30- 15.30 uur, start Stamppotwandel tocht bij WV; compostaktie SV Holten; 20.00 uur, jaarvergade ring Bijenvereniging Holten-Mar- kelo in café Kalfsterman. Woensdag 6 maart: tussen 13.30- 15.30 uur, start Stamppotwandel tocht bij WV; 20.00 uur, jaarver gadering Buurtvereniging School- kring Dijkerhoek in Het Bonte Paard; compostaktie SV Holten Donderdag 7 maart: tussen 13.30-15.30 uur, start Stamppot wandeltocht bij WV; 20.00 uur, Begunstigersavond Oudheidka mer Hoolt'n in zaal Vosman; com postaktie SV Holten Vrijdag 8 maart: 19.30 uur, CJV- jaarfeest in gebouw Irene; live mu ziek in JC De Schure (drie bands); compostaktie SV Holten Zaterdag 9 maart: 14.00 uur, to neelstuk CJV voor ouderen in ge bouw Irene; 19.30 uur, CJV-jaar- feest in gebouw Irene; compostak tie SV Holten Zondag 10 maart: 14.00 uur, start MAC-puzzelrit bij 't Stuurhuus Donderdag 14 maart: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene (over papoea's); 20.00 uur, Boh Foi Toch en Kabaal bij Jan Meije- rink in Espelo Maandag 18 maart: 20.00 uur, ledenvergadering HCH in club huis Sportdal Geboren: Daphne, dochter van Hendri Markvoort en J.E.H. Bij- ker; Suzan, dochter van A.J. Ste vens en H.W. Schooien; Mathijs Sebastiaan, zoon van A.G. Wis- sink en C.J.G. Schoorl Overleden: J.M. Lantzendörffer- Lantzendorffer (78); A. Rooker- Lambers (85); P.F. de Laat (75)

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3