Goodwill-avond hoogtepunt van carnaval Keunedarp Fienpreuvers bekostig en traditie vanaf 1997 Rode Kruis: bezoek nieuwe Henry Dunant HQLTENS NIEUWSBLAD Dalhuisen (PvdA): 'Slecht en riskant' Gemeente BCH presteert goed op toernooi Vijf Holtenaren onderscheiden door prins Harry Verbijsterd Dus tóch... Intrekking bouwgrondbelasting Brandende kaarsen en bloemlegging Huls der Fienpreuvers NBvP Holten DONDERDAG 22 FEBRUARI 1996 - De avond vóór carnaval staat bij carnavalsvereniging De Fien- preuvers al jarenlang te boek als de 'Goodwill'-avond, tevens één van de hoogtepunten van het carnaval in Holten. Voorzover bekend is het, althans in de regio, nergens gebruik. Prins, adjudant en zijn gevolg trekken deze avond per bus door Holten om enkele dorpsgenoten wegens bijzondere verdienste voor de Hooker gemeenschap op te nemen in de Huisorde der Fienpreu- vers. En dat alles is tot het 'moment surprême' supergeheim. Alleen prins, adjudant, president, chauffeur Henk Schippers en Braandheultje Gert Jan van 't Holt weten wie bezocht worden. De redactie van het Holtens Nieuwsblad besloot de vrolijke en vooral luidruchtige karavaan weer eens op haar tocht te vergezel len. Een avond, waarop de carnavalsvereniging haar nauwe betrokkenheid bij onze dorpsgemeenschap toont en dit keer bovendien een avond met een op z'n zachtst gezegd verrassend slot voor uw verslaggeefster. Hoewel ik sowieso van plan was om prins Harry van Schöppert (Harry van Coeverden) te volgen op zijn 'goodwill'-gang door Hol ten, belde hij enkele dagen tevoren op om mij persoonlijk uit te nodi gen. Op zichzelf zou het me niet aan het denken hebben hoeven zetten, want uitnodigingen krijgt de redactie zeer regelmatig. Toch ging er diep in mijn binnenste een belletje rinkelen en kreeg ik vage twijfels. „Heeft Harry gebeld?," informeerde ik thuis meermalen. Ik had het kunnen verwachten: niemand wist van de prins geen kwaad. Edoch... Tegen zevenen meld ik me bij Boer Biet, waar ik op joviale wijze ont vangen word en zelfs toegezongen word door de president (Jan Markvoort). Waarvoor nogmaals dank... Zoals gebruikelijk hebben de Fienpreuvers zich er tegoed gedaan aan een buffet. Met zijn adjudant Erik en een klein gevolg is prins Harry die middag al op stap geweest om enkele Holtena ren te onderscheiden. Zo belandde hij bij zijn ouders, de ouders van de adjudant, Freek Bekkernens en Ria van der Meij. Wie volgt, was de brandende vraag... Om kwart over zeven stapt het gezelschap, totaal zo'n vijftig man inclusief de Braandheultjes, in een Oad-bus die de carnavalisten die avond ten dienst staat. Met vaste hand als vanouds bestuurd door Henk Schippers, hoewel de drem pels in de Beusebergerweg voor hem en ook de bus een hard gelag blijken... Als we de Oranjestraat uitrijden wordt er hevig gegist wie het eerste 'slachtoffer' wordt. Ie mand op De Borkeld? Of in de Look? Maar nee, de bus draait de Valken weg op en parkeert voor de ingang van de Meermanskamp. Het is duidelijk dat we de 75-jarige afdeling voetbal van de SV Holten gaan verrassen, tevens de moeder van de Fienpreuvers. Met De Braandheultjes voorop komt prins Harry met zijn carnavaleske ge volg de kantine binnen, waar net roodzwarte voetbalbestuur met een smoes naartoe gelokt is. Hoe wel - enkelen hadden toch een voorzichtig vermoeden gehad... Nadat prins Harry, sinds kort zelf lid van de voetbalclub, zijn waar dering heeft geuit voor de jubile rende vereniging en de adjudant de oorkonde heeft voorgelezen, on derscheidt de prins de bestuursle den met de versierselen die bij de Huisorde van de Fienpreuvers ho ren. De Braandheultjes blazen dat het een lieve lust is en de pils vloeit rijkelijk, totdat veldwachter Jan Tuitert de afmars blaast. Op naar het volgende adres. Wat te ver wachten valt gebeurt: als bestuurs lid van MAC De Holterberg had prins Harry besloten ook het MAC-bestuur te onderscheiden. Vorig jaar vierde de club, die even eens van veel betekenis is voor Holten, haar vijftigste verjaardag. Prins Harry, zelf voorzitter van Se commissie autocross/trekkersiep, hangt in 't Stuurhuus zijn mede bestuursleden de versierselen om en de oorkonde krijgt een plekje aan de muur. Derk Schooien be kent MAC-voorzitter Jan Wan- sink dat hij in het complot zat. „Hartstikke mooi!", zegt Jan en tapper Bets Oplaat kan aan de gang gaan... Eenmaal terug in de bus zit de stemming er aardig in. Achterin, waar ik bijna klem zit naast de president, kakelt Huib (Coen van Hoevelaak) iedereen de oren van de kop en ook de president weet er weg mee... Allemaal prima, 't hoort erbij en ik geniet. Als Henk de bus de Nagelhoutstraat in draait en halt houdt voor huize Ruste- biel, zit voormalig penningmees ter Hennie als aan de grond gena geld in zijn stoel. „Ik?!," stamelt hijJa, jij HennieMet een verbijs terd gezicht loopt Hennie naar binnen, in de angst dat er onvol doende gerstenat in voorraad is. Maar niets van dat al, Marie heeft alles in kannen en kruiken, tot en met de borrelhap toe. Prins Harry prijst Hennie voor zijn jarenlange inzet als Fienpreuvers-penning- meester en alle carnavalisten (vooral Wim Dogterom!) zijn blij Het 'venijn' zat voor uw verslaggeefster in de staart. De verrassing was ru. zijn gevolg aan het slot van de avond huize Vogel introkken.... 'naar Vogel' gaan. Hoewel een deel de Larenseweg oploopt en ik denk 'Gelukkig, ze gaan mijn deur voorbij'..., voert Gert Jan de Braandheultjes en de gemutsten 'mijn' straat in. O hemel, ik moet er tóch aan geloven! Mijn intuïtie heeft me niet in de steek gelaten.. Thuis blijken ze natuurlijk geheel en al op de hoogte. Orn niets te laten merken zijn de buren inge schakeld voor het inslaan van krat ten bier. Ik kan me nu enigszins voorstellen wat mensen moeten voelen als je plotseling overvallen wordt door zo'n feestend gezel schap met ook nog een dweilband in je huiskamer erbij! Maar wat is dit mooi! En Harry: hoewel ik dat Hennie nog aanblijft als pen ningmeester van de Keunefeesten. Hennie is duidelijk onder de in druk van het huldebetoon, temeer daar de prins ook zijn Marie, ja renlang maakster van het Fien- preuvers-boekje, opneemt in de huisorde. Dan is er tijd voor op zwepende muziek, spontaan ge zang en pils. Maar na ongeveer een half uur is de veldwachter onverbiddelijk: wegwezen gebla zen..! De bus koerst naar Dijkerhoek, waar halt gehouden wordt bij hui ze Noteboom aan de Beumer- steeg. Naast de vele prijzen die ze met pony Amigo in de wacht sleepte, de titels Dijkerhoeker van het jaar en Sportvrouw van Holten 1995, voegde prins Harry daar de onderscheiding van de carnavals vereniging aan toe. Marjan, die onder een voorwendsel was thuis gebleven, was er totaal beduusd van. Het feest in de huiskamer was er niet minder om en de familie Noteboom zal er ongetwijfeld nog lang over napraten en opnieuw genieten als ze de videobeelden bekijken. „We hebben nog één adres en dan het eindadres," ver trouwde prins Harry mij toe toen we de bus weer instapten. „Ja, het is in Holten..." Nee toch, zou 't dan tóch.Bij hèt kruispunt in het dorp, draait Henk naar rechts de Larenseweg op. Ik bespeur enige onrust van binnen, vooral als de bus stopt op de hoek van de Looi- "kolkstraat. De meute stapt uit, lacht en denkt onmiddellijk dat we nelijk compleet toen prins Harry en diep in mijn hart iets voorvoelde, vind ik het te gek dat je me uit koos. Met Bert Rieu en zijn maat jes werd het een prachtig feest, zie ik Gert Jan Scheperman nog met het Ajax-jubileumboek door de kamer zwieren en Huib zijn pia norecital geven. Om maar niet te spreken van alle pakkerds die ik van de Fienpreuvers mocht ont vangen..! Hartelijk dank allemaal! De oorkonde heeft inmiddels een passend plekje gekregen. Als het feest door veldwachter J an beëin digd wordt met de afmars, dweilen ook de Vogels mee naar 'Toeti' (Toetanchamon) voor een laatste neutje. In het vorige week onder leden en belangstellenden verspreide PvdA-Vlugschrift noemt fraktie- leider Wim Dalhuisen de intrek king van de bouwgrondbelasting een 'bijzonder slecht en riskant besluit'. Dalhuisen wijst er op dat de minister niet beoordeeld neeft wat de mogelijke gevolgen voor Holten zijn op financieel gebied: „Die verantwoordelijkheid is voor rekening van het college en de meerderheid waarop zij steunen." Hij benadrukt dat de gemeente een aanzienlijk bedrag mis loopt dat Carnavalsvereniging De Fien preuvers geeft met ingang van 1997 voor een periode van vijf jaar ieder jaar 1500 gulden over maken aan de Stichting Welcome Again Veterans, zodat de traditie om de jeugd met Kerst branden de kaarsen bij de circa 1400 gra ven op de Canadese begraaf plaats te laten plaatsen, in elk geval vijf jaar kan blijven voort bestaan. Die toezegging deed carnavalsprins Harry van Schöppert (Harry van Coever den) vorige week donderdag avond in het gemeentehuis, waar hij ontvangen werd door B en W. Naast het overhandigen van wat geschenken, hing prins Harry zijn staatsieportret voor in het gemeentehuis en overhandige burgemeester D.J. Verhoeven hem de dorpssleutel voor vier dagen feest in het Keunedarp. Het aantal belangstellenden viel wat tegen. Naast de prins, adju dant Erik, veldwachter Jan Tui tert, leden van de Raad van Elf en nog een aantal 'gemutsten', lieten de Keunedarpers het enigszins af weten '/ie er wel nadrukkelijk waren, waren de Braandheultjes. De band zorgde als vanouds voor passende muzikale omlijsting. Het gebaar aan de Holtense ge meenschap van de Fienpreuvers ten aanzien van de vier jaar geleden begonnen traditie om de jeugd op kerstavond brandende kaarsen op de Canadese begraafplaats te laten plaatsen, houdt verband met het feit dat de familie Van Dam de sponsoring daarvan dit jaar nog wel voor haar rekening neemt, maar er volgend jaar mee stopt. In het gemeentehuis overhandigde burgemeester D.J. Verhoeven prins Harry van Schöppert de dorpssleutel. Links adjudant Erik Spenkelink (Foto WV) Het initiatief ervoor kwam van de van oorsprong Finse mevrouw L. van Dam, die daarmee met succes een traditie uit haar geboorteland in Holten introduceerde. Prins Harry benadrukte dat de carna valsvereniging er grote waardering voor heeft. Een deel van het geld wordt tevens gebruikt voor de bloemlegging door schoolkinde ren tijdens de jaarlijkse dodenher denking. Zoals te verwachten liet de Fien- preuvers-prins ook een aantal ac tuele Holtense zaken de revue pas seren, zoals de 'pleinen-cultuur' met onder meer het toekomstige 'Kalfstermansplein' en de Toeris- tenweg: „Ik hoop niet dat daar mee bedoeld wordt dat de 'Toeris ten weg' moeten. Wil Holten zich in de toekomst kunnen profileren ten opzichte van grotere, omlig gende plaatsen, dan zullen we er alles voor over moeten hebben dat de toerist naar Holten blijft ko men." Ook de gemeentelijke her indeling werd aangehaald ('Sowie so niet samengaan met Rijssen..!) en de naar zijn zeggen vrijwel afwezige verkeersstructuur. n ori ginele oplossing had prins Harry voor het probleem rondweg: „Waar het in Holten aan ont breekt zijn tunnels; liefst onder het gehele dorp door want dat scheelt meteen een rondweg. Maar ook een Prins Claus-pleinachtige con structie (nabij Rotterdam, red.) zou de Holterberg niet ontsieren, want dan kunnen de korhoenders tenminste in rust broeden..." Om de jeugd in de zomer veilig naar het zwembad te kunnen laten gaan en ook de laatste toeristen niet weg te jagen, bood de prins Verhoeven een pikhouweel aan teneinde om alvast met de tunnelbouw te begin nen. De uit kamer 11 van het gemeente huis verwijderde portretten van de oud-prinsen, was prins Harry een doorn in het oog. „Het is zonde dat al die prinsen in een oude doos moeten verdwijnen. Ik hoop dan ook dat er voor hen en degenen die na mij komen een wat eerbied waardiger plek in het gemeente huis wordt gevonden." Burge meester Verhoeven had een pas klare oplossing: het portret van de regerend prins direct naast de in gang van het gemeentehuis en een 'Huis der prinsen' (een miniatuur huis/kijkdoos), waarin kleine por tretten van voormalige carnavals prinsen hangen. In zijn welkomst woord richtte Verhoeven onder meer de kijker op veldwachter J an „En ik moet steeds maar bij de regio vragen om voldoende poli- tieinzet. Geen inbraken tijdens het carnaval, een bewijs naar de regio dat het anders moet met die politie in Holten..." nu op andere wijze gedekt moet worden. „Daartoe is voorlopig gemakshalve de reserve verkeers- structuurplan misbruikt, maar als de verkeersstructuur daadwerke lijk wordt aangepakt draait de ge meenschap op voor het financiële gat door bijvoorbeeld een verho ging van de onroerend zaakbelas ting." De PvdA-kopman duidt ook op de ontstane ongelijkheid: sommigen betalen wel mee voor aanleg van een rioleringsnet en overige voorzieningen, anderen niet met als gevolg een mogelijke precedentwerking ten aanzien van de aanleg van riolering in het bui tengebied. „Dat kan de gemeente - lees alle burgers - een hoop geld kosten of de riolering buitenge bied zelfs op de tocht zetten." Dalhuisen is al met al van mening dat het college de overwinning maar niet te uitbundig moet vie ren, een overwinning met wellicht een bittere nasmaak. „Ten slotte heeft men zeker in Zwolle, maar ook in Den Haag een niet al te fraaie indruk gekregen van de be stuurlijke capaciteiten van dit col lege. Gelukkig dat er tenminste nog één iemand op het pluche zit en er een aantal raadsleden is dat in deze zaak wat verder keek dan hun neus lang is en niet alleen voor de publieksprijs is gegaan. Korte ter mijn-successen hebben vaak onge lofelijke boemerang-effecten." Maandag 19 februari hield de NBvP Holten haar maandelijkse afdelingsavond. Allereerst kreeg Marjan ter Borg het woord om iets te vertellen over de vorderingen van de Aktie Boomplanten, die plaatsheeft in verband met de viering van het 65- jarig bestaan van de Provinciale afdeling in Maart aanstaande. Daarna kwam Dick Mondeel zijn zegje doen; hij was samen met de heer Klein Velderman. Beiden zet ten zich in voor Diessenplas. De Stichting Vrienden van de Diesen- plas wil graag een dagverblijf bou wen voor de zieken die er tijdelijk verzorgd worden. Daarvoor is erg veel geld nodig en de heren waren op zoek naar collectanten en zoch ten die onder de plattelandsvrou wen. Hoofdmoot van de avond was het reisverslag van het echt paar Van Loon uit Eefde. Zij ver telden over Suriname, niet zoals bekend van de televisie maar de tocht voerde onder meer over de Marowijne tot ver in de regenwou den waar Creolen en Indianen wo nen: allen spreken Nederlands. De volgende bijeenkomst is op 19 WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer W H Veneklaas, Reebokken weg 8 te Holten voor het oprichten en in werking hebben van een camping- en horecabedrijf op de percelen Reebokkenweg 8-10 te Holten. Van de inrichting maken onder meer deel uit: een camping, een kantine en een openluchtzwembad De ontwerp-vergunning lig't vanaf 23 februari 1996 tot 22 maart 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten De ontwerp-vergunning omvat het verlenen van de vergunning onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 22 maart 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 22 maart 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 22 maart 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht, er wordt een hoorzitting vastgesteld op 12 maart 1996 om 15 00 uur. De hoorzitting vindt plaats in het gemeentehuis. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunning. Holten, 22 februari 1996 OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw berging Churchillstraat 28; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 5 eiken en 1 Amerikaanse eik Espelodijk 5a; - 17 eiken, 2 dennen en 1 berk nabij tennisbanen Valkenweg, - 7 lijsterbessen hoek Gaardenstraat/Bessinkpasstraat en 3 lijsterbessen Waagweg 4, 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - puzzelritten 1996 MAC De Holterberg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor - bouw pluimveestal Langstraat 24 (22-01-1996); - bouw woonhuis Eekelscharen 11 (13-02-1996); - bouw woonhuis Eekelscharen 13 (13-02-1996); - bouw terrasoverkapping Motieweg 23 (13-02-1996); - uitvoeren meerwerk 8 woningen Erve Lukensveld 26 t/m 40 (even) (14-02-1996); - plaatsen kap Holterenkstraat 20 (15-02-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 26 februari 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake partiële herziening bestemmingsplan „de Borkeld, herziening 1990" (perceel Heideweg 20); voorstel inzake toepassing Wegenwet, verlegging Brummelsteeg; voorstel inzake vaststelling Implementatieplan H.O.B.: voorstel inzake straatnaamgeving in villaterrein Look; voorstel inzake vaststellen verordening toewijzing bouwterreinen/koopwoningen; voorstel inzake delegatie bevoegdheid uitvoering suppletieregeling hoofdstuk 11a C.A.R advies naar aanleiding van bezwaarschrift DAS Rechtsbijstand namens de heer J. G. Veneklaas tegen afwijzende beslissing op verzoek tot wijziging herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990"; advies inzake bezwaarschriften tegen vastgestelde Structuurplan Kernen. t ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een De agenda met bijbehorende voorstellen li ieder ter inzage. Aanvraag ontheffing verbod tot verkoop van ijs op particuliere grond Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 13 lid 2 van de Algemene Politieverordening, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe ontheffing aanvragen vóór 1 april 1996. Bij de beoordeling van het verzoek om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats de verkeersveiligheid in het geding is. Verpachting standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens wederom de drie standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg te verpachten. Het betreft hier de standplaatsen: 1Forthaarsweg bij steen 18, kruising met de Nijverdalseweg/Enkweg; 2. Sprokkeiweg bij de aansluiting van deze weg op de parallelweg Holten-Rijssen; 3. Eekhoornweg op circa 200 meter vóór de Canadese Begraafplaats, nabij de T-splitsing Wullenbergweg/Eekhoornweg. Belangstellenden voor het pachten van deze standplaatsen kunnen inschrijven met vermelding van het totaalbedrag voor drie standplaatsen, uiterlijk vóór 1 april 1996. Verpachting geschiedt voor het seizoen 1996 tot en met 17 november 1996. Van zaterdag 2 maart tot en met donderdag 14 maart maakt het nieuwe Rode Kruis-schip 'J. Henry Dunant' zijn eerste tocht door het land. Tijdens deze pro- motietocht staat het vakantie schip voor iedereen open om be zichtigd te worden. De 'J. Henry Dunant' is onder meer te bezoe ken in Arnhem. Vanaf medio maan gaat het schip wekelijks met chronisch zieke en gehandicapte mensen door ver schillende delen van het land va ren. Aan boord verblijven weke lijks 68 gasten en 51 vrijwilligers. De vaste bemanning telt 12 perso nen. De nieuwe'J. Henry Dunant' heeft uitsluitend tweepersoons hutten met voor elke twee hutten een eigen sanitaire voorziening. Bovendien beschikt het schip over ondermeer een restaurant, salon en zonnedek. De gastenhutten hebben alle televisie, waarop be halve de bekende zenders ook in formatie is te zien van de eigen kabelkrant. Het schip maakt ieder seizoen ruim veertig tochten door Nederland. Als het afgemeer ligt, hebben de gasten de gelegenheid aan land te gaan om bijvoorbeeld te winkelen. In de avonduren wordt meestal een programma verzorgd door de afdeling van het Rode Kruis in de plaats waar het schip afmeert. In 1953 begon het Rode Kruis met het organiseren van varende vakanties. Tot 1973 werden met het eerste schip 422 tochten gevaren en genoten 30.000 bedlegerige gasten van een vaarva kantie. In januari 1973 doopte prinses Margriet het tweede schip, dat ruim twintig jaar door Neder land voer en afgelopen december de laatste tocht maakte. Met de voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe schip werd in okto ber 1993 begonnen. Aan de hand van een programma van eisen werd een ontwerp gemaakt waarin zo wel aandacht werd besteed aan de zorg-inhoudelijke als de tech- nisch-nautische aspecten van het nieuwe schip. Begin vorig jaar startte de bouw op de scheepswerf op cember werd het gedoopt door koningin Beatrix. De nieuwe 'J. Henry Dunant' is langer, breder en hoger dan zijn voorganger. De gasten hebben daardoor meer be wegingsvrijheid, comfort en recre atieruimte. Het schip is bovendien stiller, sneller en voldoen aan de laatste milieu- en veiligheidseisen. De 'J. Henry Dunant' ligt op 3 en 4 maart aan de Arnhemse Rijnka de, tegenover het provinciehuis. Op 3 maart is het te bezoeken tussen 10.00-12.00 uur, 13.00- 17.00 uur, 19.00-22.00 uur en op 4 maart tussen 13.00-17.00 uur en 19.00-22.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij secretaresse Ma- rietje Eggink van het Rode Kruis Holten, tel. 362000. Voor de derde maal in successie organiseerde BC Holten dit jaar een nationaal C-toemooi, dat ver speeld werd volgens het zoge naamde Zwitsers Ladder Systeem. Dit houdt in, dat alle deelnemers in een spelsoort in een poule wor den ingeloot, waarna de wedstrij den worden gespeeld, zoals inge loot. Aan de hand van van de uitslagen wordt dan de ranglijst opgemaakt op grond van een aan tal criteria. In iedere volgende ron de worden de spelers steeds zo aan elkaar gekoppeld, dat ze hoog stens een keer tegen elkaar spelen en dat zoveel mogelijk spelers van gelijke sterkte tegen elkaar spelen. Op deze manier komen de betere spelers bovendrijven en de minder sterke spelers zakken naar onder en. Voordeel van zo'n systeem is dat iedereen een aantal partijen speelt en dat niemand meteen is uitgeschakeld na een verloren wedstrijd. Verder hoeft een slechte partij een speler niet de das om te doen en heeft iedereen een plaats op de ranglijst, niet alleen de num mers 1 en 2. Met een kleine 40 deelnemers, voornamelijk afkomstig uit Over ijssel, was het toernooi iets minder bezet dan vorig jaar; de kwaliteit was er echter zeker niet minder onder. In alle spelsoorten waren hele goede en spannende partijen te zien. Zeker naar eind toe, toen de tegenstanders steeds meer op gelijk niveau kwamen. De organi satie was ook dit keer weer uitste kend verzorgd en alles verliep zon der enig probleem, dankzij de in zet van de toernooicommissie en zeker ook dank zij de sportieve opstelling van alle deelnemers. Dat de BCH haar partijtje goed heeft meegeblazen mae blijken uit het feit dat alleen bij net damesdubbel de eerste prijs naar leden van een andere vereniging ging, alle andere eerste prijzen kon voorzitter Reij- er Dorresteijn dan ook uitreiken aan goede bekenden. Uitslagen: Heren Enkei:1. Frank Fri- drichs (BC Holten); 2. Gert Zwitser (Indo Merah, Uitgeest); 3. Koos Zwitser (Indo Merah, Uitgeest). Dames DubbeM. El len Hardiek Marjorie Krijgsman (BBC, Enschede); 2. Hermanna Boode Gea Stam (BC Holten); 3. Karin Langkamp Marijke Offenberg (BC Holten). Heren Dubbel: 1 Pieter Aarsen Harry Peters (BC Holten); 2. Gert Zwitser Koos Zwit ser (Indo Merah, Uitgeest); 3 Freek Dam Wichers Henk Zeeman (BC Rijssen). Gemengd Dubbel 1 Gea Stam Pieter Aarsen (BC Holten), 2. Marijke Offen berg Frank Fridrichs (BC Holten); 3. Eugenie Roekevisch Jos Dorresteijn (BC Holten).

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5