Windwakken, ijschirurgie en gevoelstemperatuur WELZIJN OUDEREN Kursus Fimo-klei poppen maken Aangepast wonen thema bij ANBO zakelijk BEKEKEN Aktie grond- en mestonderzoek HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten Handbalinstuif voor scholen Kampioenen van SV Bato CasTel van start De Eendracht medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 22 FEBRUARI 1996 - In het 'Vlugschrift lokaal' aan de leden en overige belangstellen den komt de PvdA Holten terug op de roerige gemeenteraadsver gadering van januari. De vraag die onder meer nadrukkelijk aan de orde kwam was of het college wel of niet zou doorgaan. Vragen van de PvdA-fraktie over het noe en waarom en de mogelijke ge volgen van de mislukte poging tot grondverwerving in plan Lie zen waren aanleiding tot de com motie. Na beantwoording van de vragen door het college en de opmerking van ondergetekende, dat de aanval op wethouder Rensen door GB in hun Nieuwsbrief benedenmaats was, viel een ijzige kou," schrijft fraktieleider Wim Dalhuisen, die zich geheel vinden kan in de reactie van WD-fraktieleider J an Keve- lam ('Hij legde de windwakken binnen het college onder een straf fe oostenwind en liet volkomen terecht blijken dat de gevoelstem peratuur bij de WD tot ver onder het nulpunt was gedaald'). Dalhui sen meent dat GB in de bewuste Nieuwsbrief ter meerdere eer en glorie van zichzelf de zwarte piet voor het mislukken van de grond verwerving bij de WD-wethou- der neerlegt en zelfs niet de collegi aliteit wist op te brengen om Ren sen daarvan vooraf op een nette wijze te informeren. „Toen ver volgens GB-fraktieleider J an Soepnel ook nog doodleuk ver klaarde dat de gewraakte tekst zorgvuldig en weloverwogen ge kozen was, bleek dat de nodige ijschirurgie nodig was om de kra- Donderdag 29 februari houdt de afdeling Handbal van de SV Hol ten weer de jaarlijkse schoolhand- balinstuif in sporthal 't Mossink. Het programma bestaat uit trai- nirrgsonderdelen en natuurlijk het spelen van wedstrijdjes. Voor de jongsten gebeurt dit met aparte doeltjes (mini handbal). Via de scholen hebben kinderen zich de afgelopen week kunnen aanmel den, maar ook op de dag zelf zijn deelnemers nog welkom. Pro gramma: 9.00-10.30 uur, jongens en meisjes groepen 5 en 6; 10.30- 12.15 uur jongens en meisjes groe pen 3 en 4; 13.00-15.15 uur meisjes groepen 7 en 8; 15.15-17.00 uur jongens groepen 7 en 8. Voor na dere informatie J.V. Dorlas, tel. 363530. In de gymzaal aan de Tuinstraat hebben de afdeling gymnastiek voor junioren en de selektiegroep turnen van de SV Bato woensdag 14 februari de jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden. Het club- kampioenschap bij de gymnasten ging naar Marije Oldenmenger. Sanneke Moleman en Maikc Sche perman wonnen bij de selektie. Uitslagen: Groep Janneke 6-7 en 8 jaar: 1 Wendy Godthelp. Groep Tonni 7-8 en 9 jaar: 1Ingrid van Gelder. Groep Tonni 7-8-9 en 10 jaar: 1. Leontien Toorneman. Groep Tonni 11 en 12 jaar: 1. Marije Oldenmenger. Groep Tonni 13 en 14 jaar: 1. Kim Ariëns. Selectie bij de jong sten Sanneke Molenman bij de oudsten Maike Scheperman. Op 13 februari werd in een zaak aan de Stationsstraat een jongeman aangetroffen, die daar niet thuis hoorde. Een week eerder was in deze zelfde zaak ook reeds een jongeman aangetroffen, die er toen met een bos sleutels vandoor ging. Bij nader onderzoek trof de politie de betreffende persoon aan in de scholengemeenschap. Bleek niet dezelfde man te zijn van een week te voren. De man werd voor ver hoor overgebracht naar het poli- tieburo. De aangehouden man staat bij de politie bekend als een insluiper. Een strafbaar feit kon in dit geval niet worden aangetoond. Op 14 februari kwam een automo biliste in de problemen op de smal le Aalpolsweg. Toen zij een tegen ligger zag naderen week ze uit naar rechts. Haar auto kwam toen op de steile berm te rijden en wel zodanig dat de auto kantelde. De tegenligger werd niet geraakt. De bestuurster kon zonder letsel de auto verlaten. De auto werd ern stig beschadigd. In de nacht van 14 op 15 februari werd er ingebroken in de kantine van de SV Holten. Door het open breken van een ram kwam men binnen. De schade ontstaan door dit openbreken bedroeg alleen al vele honderden guldens. Wegge-' nomen werd een friteuse en een hoeveelheid snoepgoed. PvdA-voorzitter Jaap van der Vreede overhandige Jantje Kieboom begin deze week een bos rode rozen. Mevrouw Kieboom is vijftig jaar lid van de PvdA (Foto WV) kende ijsvloer onder het college te dichten." Onbenulligheid In het PvdA-Vlugschrift noemt Dalhuisen de handelwijze van GB een stuk partijpolitieke onbenul ligheid van het ergste soort, waar bij met de gemaakte excuses de ontstane scheuren slechts opper vlakkig en cosmetisch gedicht worden. „Bovendien heeft men weer eens blijk gegeven niet echt te begrijpen waar politiek moet op houden en bestuurlijke verant woordelijkheid begint. Door de haast, het belang en de angst te benadrukken werkt men prijsop drijving ten zeerste in de hand. Dat is geenszins gemeentebelang. De macht van het getal (zes van de dertien zetels, red.) stijgt GB ken nelijk naar het hoofd. Men geeft blijk van een merkwaardig soort zelfingenomenheid, waarbij voor de andere collegpartijen geen an dere rol kan overblijven dan die van vijfde wiel aan de wagen. De WD-fraktie baalt daarvan en laat dat ook middels een eigen koers op enkele punten duidelijk blijken en dat is volstrekt begrijpelijk. D66 is zo met zichzelf bezig en met de taillistisch gerommel op onderge schikte punten, dat die partij niet eens in de gaten lijkt te hebben hoezeer ze in de marge van het 'collegebeleid' worden gemanoeu- Rode kaart Ook de uitvoerige, in feite politie ke discussie, die ontstond naar aanleiding van het krediet voor het beslismodel verkeersstructuur- plan, ontlokte Dalhuisen een reac tie. Ditmaal naar de collegepartij en, in het bijzonder GB. Op initia tief van burgemeester D.J. Ver hoeven was afgesproken om een beslismodel voor het verkeers- structuurplan aan te gaan zonder voorwaarden vooraf. „Op het al lerlaatste moment blijkt het toch weer anders te liggen en blijven twee levensgrote voorwaarden in het bestuursakkoord recht over eind: 'Geen aanleg van de Maïs weg en geen procedure tot aanleg in de komende vier jaar'. Zolang dat er staat, is er geen sprake van zonder voorwaarden vooraf. Dan kunnen wij er ook nog wel enkele formule ren en ook de andere frakties." Dalhuisen legt uit dat zijn fraktie moest tegenstemmen, daar de meerwaarde van het beslismodel voor de PvdA daarmee weg is. „Wij zullen ons dan ook zeer politiek opstellen bij het vervolg en eigenlijk hebben we daarover behoorlijk de pest in. I Iet beroep Persoonsgebonden budget 2 In het vorige artikel over dit on derwerp gaven wij u informatie die voornamelijk betrekking had op hulp door wijkverpleegster of ge zinsverzorgster. Hier willen wij u informeren over het PGB en de huishoudelijke hulp, zoals die voor de gemeente Diepenveen geldt. Bij de organisatie van het PGB wordt onderscheid gemaakt tussen hulp van meer of minder dan 2 hele dagen per week. De huishoudelijke hulp bedraagt meestal niet meer dan 2 dagen per week. In dat laatste geval hoeft geen loonbelasting en sociale pre mies voor de hulp worden betaald. Bij alle vormen van hulp moet een arbeidsovereenkomst met de hulp worden gesloten. Thuiszorg Micf- den-Overijssel kan daarvoor een standaard kontrakt sturen. Het is eveneens bij alle vormen van hulp nodig dat lid te worden van de Vereniging van Budgethouders. Deze verzorgt een deel van de betaling van de hulp. Voor deze constructie van betaling is gekozen i.v.m. de inkomstenbelasting die u zou moeten betalen. Het andere deel van de vergoeding van de hulp wordt dus door degene die de hulp ontvangt betaalt. Dit deel van de betaling wordt door Thuiszorg Midden-Overijssel (het uitvoe ringskantoor van de PGB in deze regio) weer aan u vergoed. Voor waarde is dat uw hulp een in deze regio gebruikelijk uurloon krijgt. Deze vergoeding wordt u steeds nu op de 'zakelijke discussie en de bestuurlijke benadering werp ik verre van mij. Dat had al vele jaren eerder gekund. De weigering om de passage uit het bestuursak koord te schrappen past ook geenszins in het zoeken naar een breed draagvlak, waarvan men binnen het college de mond zo vol heeft. Maar ook dat zal wel gelden zolang het uit komt. Er is hier geen sprake van 'fair play', maar van een grove overtreding: de rode kaart dus." Begin maart start in dorpshuis De Boschkamp een nieuwe kursus: Poppen van Fimo klei. Toke Keil- holtz en Trees Oortwijn, die de kursus zullen leiden, hebben zelf een jarenlange ervaring in het ver vaardigen van poppen uit deze chemische kleisoort. Het grote voordeel van deze klei is, dat het in een gewone huishoud-oven kan worden gebakken, zodat als men de techniek eenmaal beheerst, ook thuis deze hobby kan uitoefenen. In de kursus, die uit vier lessen van twee uur bestaat, maken de kursis- ten een basispop. In de eerste les wordt het hoofdje gevormd, in de tweede les de handen en de voeten, de derde bijeenkomst wordt be steed aan het schilderen en in de voor een periode van een half jaar toe gekend. De huishoudelijke hulp mag door u zelf worden ge zocht en door iedereen worden gegeven, mits het geen familielid is of kennis die u altijd al hulp ver leende. U kunt ook Thuiszorg Midden-Overijssel voor u laten bemiddelen. Denkt u voor deze vorm van hulp in aanmerking te komen, of wilt u meer informatie dan kunt u zich wenden tot Thuis zorg Midden-Overijssel. Via de Thuiszorgtelefoon op nummer 0548-616465 kunt u kontakt opne men met de leidinggevende voor de PGB - hulp. PCOB Op 29 februari komt de PCOB om 14.30 in de Kandelaar bijeen. Na het huishoudelijk gedeelte zal me vrouw D. Visser uit Rijssen aan de hand van dia's een beeld geven van het leven aan boord van een vis- kotter. Ieder van ons betrekt regel matig producten van onze plaatse lijke vishandel. Over wat er moet gebeuren voordat het zover kan komen, hebben de meeste mensen slechts een vage voorstelling. Sinds de tijd van Kniertje en de "Op Hoop van Zegen" is er veel veran derd en gemoderniseerd. Deson danks blijft het vissersbereoep een zwaar beroep, wat niet van risico's is ontbloot. Mevrouw Visser wil de ontwikkeling van de visserij in de afgelopen twintig jaar schetsen. Wij nodigen u uit deze interessante bijeenkomst bij te wonen. Ieder een is van harte welkom. "Ouderdom komt met gebreken". Aldus opende mevrouw J. Kie boom de onlangs gehouden bij eenkomst van ANBO en PCOB. Mevrouw Kevelaars van de Stich ting a Aangpast Wonen "Pasaan" in Hen gelo kwam vertellen en vooral la ten zien hoe ouderen, maar ook jongeren met een handicap, nog heel goed zelfstandig kunnen blij ven met hulpmiddelen en wonin gaanpassing. Zij voerde de aanwe zigen aan de hand van dia's mee in de aangepaste bungalow van Pa saan waarin men kennis kon Met ingang van deze maand heeft het energieconcem EDON al haar aktiviteiten op het gebied van ka beltelevisie en telecommunicatie ondergebracht in een nieuwe werkmaatschappij met de naam NV CasTel. De hoofdzetel van CasTel is gevestigd in de stad Gro ningen. De kabel- en telecomakti- viteiten van EDON werden de afgelopen twee jaar uitgevoerd door de Business Unit CAI-Tele- com. CasTel blijft, met een eigen juridische status, onderdeel van de Edon Groep. In de relatie met de kabelklant komt vooralsnog geen wijziging. Voor aan- en afsluiting, informatie, betaling en storings meldingen kan de klant zoals voorheen terecht bij de regionale energiebedrijven van EDON (IJs- selmij Salland). CasTel zal zich, naast het leveren van tv- en radio signalen, ook richten op markten voor telecommunicatie en elektro nische dienstverlening. De nadruk ligt daarbij op de combinatie van beide elementen door het leveren van specifieke oplossingen op de elektronische snelweg van mor gen: telecommunicatie en online- data voor de zakelijke markt en video-autodiensten, multimedia en spraak in de consumenten markt. Dezelfde nacht werd er ook inge broken in de kantine van de ijsbaan de Noordpool. Ook hier werd enig snoepgoed weggenomen en wat drank. De technische recherche stelde in beide gevallen een nader onder zoek in. Op 16 februari werd een automo bilist van de weg gehaald, die te veel alcohol had gedronken. Dit werd reeds geconstateerd in de ochtenduren. Gelet op de hoeveel heid drank die de man reeds op had en het feit dat deze man reeds eerder voor hetzelfde feit was ver oordeeld, werd zijn rijbewijs ter stond ingenomen. Tevens staat hem vermoedelijk een flinke geld boete te wachten. In de nacht van 19 op 20 februari werd nog een automobilist betrapt tijdens een alcoholcontrole, die te veel aan Bachus had geofferd. Met een geldboete van f 800,00 op zak, werd deze persoon bij zijn woning afgezet. Op 19 februari werd geconstateerd dat een van de ronde bollen die het "rode plein" in het centrum van het dorp markeren, in de omgeving van de Kerkstraat lag. Bedoelde bol moet door meerdere personen zijn verplaatst, gelet op het ge wicht. De bol is inmiddels weer op zijn plaats van bestemming "gear riveerd." vierde keer wordt de pop aange kleed en afgewerkt. De kosten voor de kursus bedragen 55 gul den, de benodigde materialen zijn voor 12,50 gulden bij de kursuslei- ding te verkrijgen. De kursus zal worden gehouden op woensdag 6, 13, 20 en 27 maart van 19.30 tot 21.30 uur. Bij voldoende belang stelling is het echter ook mogelijk overdag een kursus te organiseren. Voor inlichting en opgave kan men terecht bij de Stichting Socuwe, tel. 0548-362755. Wanneer men vooraf wil bekijken hoe de Fimo klei popppen eruit zien, kan men dagelijks terecht in De Bosc hkamp, waar enkele poppen in de vitrinekast zijn uitgestald. maken met electrisch bediende deuren, een traplift, een verstel baar keukenaanrecht, aangepast eetgerei, meubilair, hulpmiddelen om je aan te kleden tot tuinmateri- aal en hobby-uitrusting. Mevrouw Kevelaars had een formidabele hoeveelheid hulpmiddelen uitge stald waar de bezoekers in de pau ze omheen dromden om te kijken, te proberen en vragen te stellen. Zij besloot haar met veel aandacht gevolgde voordracht met een over zicht van wettelijke regelingen ten aanzien van deze voorzieningen (o.a. AWBZ en WVG) waarover binnenkort meer zal worden gepu bliceerd. Voor wie meer informa tie wil: de Pasaanwoning is maan dag- en donderdagmiddag en vrij dagochtend open voor bezoek. Men kan er ook een weekend ver blijven om bepaalde woningaan passingen aan de praktijk te toet sen. Het adres is Boerhaavelaan 87 in Hengelo, telefoon 074- 2453561. Bij voldoende belang stelling is de ANBO bereid een bezoek met rondleiding te organi seren. In de huishoudelijke mede delingen vestigde J antje Kieboom de aandacht op de landelijke meld- dag leeftijdsdiscriminatie op 29 fe bruari, de toneeldag voor ouderen in Deventer op 13 maart en de excursie van ANBO leden naar de Tweede Kamer op 9 mei. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Geweer klasse A1GKoopman, 168; 2. W. Paalman, 166; 3 G. Jansen, 155; 4. G.J. van Aefst, 151 Klasse B: 1. E. Groot- entraast, 157; 2. J. Nijendijk, 141; 3. M. Aanstoot, 134; 4 J. Deijk, 130. Klasse C: 1. B Tromop. 143; 2. D. Tiekink. 111. Pistool: 1. H Paalman, 170; 2. G. Haver slag, 167; 3. A. Bieleman, 161; 4. A. Schuppert, 109. Vuurbuks: 1. W. Leef- tink, 83; 2 D Overmeen, 65; 3. J. Deijk, 57. Opgelegd 55+1 H Paalman, 170; 2. G. Haverslag, 167; 3. A. Bieleman, 161; 4. A. Schuppert, 109. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Da. J.W. den Hertog, gezinsdienst van Schrift en Tafel. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Barve- link, Marloes Wolters. 19.00 uur, Ds. S. Sijtsma, Wijhe, Open Deurdienst. Dijkerhoek: 9.30 uur, Ds. S.M. Roozenboom, ge zinsdienst van Schrift en Tafel. Espelo: 10.45 uur, Ds. S.M. Roo zenboom, gezinsdienst van Schrift en Tafel. Collecte in dienst: Voor- jaarszendingsweek. Uitgangscol lecte: plaatselijk jeugdwerk. Diessenplas: Woensdag 28 febru ari: Ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. S. Sijtsma, Wijhe, Open Deurdienst in dorps kerk. Collecte: Kerk. Tweede col lecte: Evangelisatie. Kindemeven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Greet je Schutter; groep 4 en 5 o.l.v. Trij- net Overkempe; groep 6 en 8 o.l.v. Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Diana Aanstoot, Karin Stam, Hetty Nijkamp. 4-6 jaar: Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering en Kinderwoorddienst, Pastoor A. Rademaker. Oppas dienst: mevrouw Barvelink, Mar loes Wolters. Nieuw Heeten: As woensdag 21 februari: 19.00 uur, Gezongen Eucharistieviering waaronder het Askruisje wordt opgelegd. Zaterdag 24 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 25 februari: 9.00 uur, Communiedienst. Maandag 26 februari en Donderdag 29 febru ari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Vrijdag 1 maart: 9.00 uur, Eu charistieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. J.F. Scheffer. Eerste zondag van de veertigdagentijd. Uitgangscollec te: Leger des Heils. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Het Landbouwschap Overijssel, de Waterleiding Maatschappij Overijssel (WMO) en de provincie Overijssel hebben voor de derde keer in successie een stimulerings pakket opgesteld voor agrariërs met gronden in een drinkwaterge bied. Dit pakket houdt in dat een stimuleringsbijdrage (subsidie) ge geven wordt op een aantal be- drijfsaktiviteiten. Deze leveren naast financieel voordeel voor de agrariër ook milieuwinst op. Die winst heeft in dit geval betrekking op de kwaliteit van het grondwater waaruit de WMO drinkwater voor de Overijsselse burgers maakt. In het kader hiervan houdt men een eenmalige aktie om geheel gratis mest- en grondmonsters te laten onderzoeken. Als precies bekend is wat er aan mineralen in de grond zit kan de agrariër zijn bemesting hierop aanpassen. Die bemesting bestaat uit een combinatie van or ganische mest en kunstmest. Van kunstmest is precies bekend wat er Donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 februari opent de firma Broekhuis, hoek Dijkerhoekseweg/Deventerweg haar deuren voor de gebruikelijke Voorjaarsshow. Naast landbouwtrekkers, landbouw machines en aanverwante artikelen als stalinrichting, mestverwer king, afrastering en tuingereedschap, wordt dit keer vooral de nadruk gelegd op het installatiewerk. Zo is de werkplaats gedeeltelijk omgeto verd in een aantrekkelijke showroom, waarin een badkamer met bubbelbad prijkt. Ook is er een zitje waar de bezoeker op zijn gemak een kop koffie kan drinken. Het aanleggen van verwarmingsinstalla ties en waterleidingen behoort tot de belangrijkste inkomstenbron nen van Broekhuis. Naast aanleg, onderhoud en (desgevraagd ook kleine) laswerkzaamheden in de werkplaats, beschikt het bedrijf over een ruim gesorteerde winkel met allerhande artikelen en onderdelen: van bouten en moeren tot hang- en sluitwerk, tuingereedschap en klein gereedschap. Bij Broekhuis worden uitsluitend kwaliteitsartike len verkocht. Belangrijk in het assortiment zijn ook de Zweedse klompen. Ze lopen licht, zijn uitgevoerd met PU-zool en daarmee slijtvast en waterbestendig. Tijdens de Voorjaarsshow kan men ook in de werkplaats terecht: donderdag 22 februari tussen 13.00 en 22.00 uur, vrijdag 23 februari tussen 10.00 en 22.00 uur en zaterdag 24 februari van 10.00 tot 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Bij Steunenberg Schoenen aan de Dorpsstraat 31 komen vrijdag 23 februari voetspecialisten de Zweedse vinding Vibrionveer demonstre ren. Dit alternatief voor de klassieke steunzool heeft met name in Duitsland en Amerika succes geboekt bij mensen met voetklachten en daaruit voortvloeiende rugklachten. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en holling van de voet. Hij aktiveert de spieren en de bloedsomloop, corrigeert de voetstand en zorgt ervoor dat men weer dagelijks elastisch verend zonder vermoeidheid of pijnlijke voeten op natuurlijke wijze kan lopen. Voor een afspraak kan men bellen met Steunenberg Schoenen, tel. 364122. Natuurlijk kan men ook even binnenlopen. T en H cleaningservice is de naam die Johan Tuitert en Ron Hulleman hun schoonmaakbedrijf hebben gegeven. Het plan om samen wat te beginnen lag er al langer, maar door allerlei omstandigheden kwam het er niet eerder van. 'Na het afbranden van bar-dancing De Waag, die door Tuitert beheerd werd, besloten ze opnieuw het plan uit de kast te halen en het deze keer op te zetten. Schoonmaakbedrijf T en H biedt service in de ruimste zin van het woord. Naast schoonmaken van bedrijven, die vrijdag 23 februari middels een promotieteam kennis kunnen maken met het bedrijf, wil men ook de particulier van dienst zijn. Het pakket diensten waarvan deze gebruik kan maken is ook zeer ruim. Zo kan men terecht voor het lappen van ramen maar ook voor het verwijderen van graffiti, schoonmaken van met stof beklede meubelen of tapijt en het reinigen van het autointerieur of een matras. Beide uit Holten afkomstige ondernemers geven aan dat het leveren van kwaliteit hoog aangeschreven staat. Tenslotte biedt men een 24 uursservice bij calamiteiten. Tuitert en Hulleman beschik ken over de nodige ervaring in de schoonmaakbranche en hopen zakelijk Holten van dienst te kunnen zijn. T en H cleaningservice, Industriestraat 7, tel. 0548-365091. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Zeilstra, Bredero- straat 6, Rijssen. Tel. 0548-514569 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. aan mineralen in zit, van organi sche mest wordt aangenomen dat er een bepaalde hoeveelheid stik stof, fosfaat en kalium in zit. In de praktijk echter varieert de samen stelling van organische mest enorm. Gevolg is dat de agrariër in de regel meer kunstmest aankoopt dan nodig is en dat de planten meer mineralen krijgen dan ze kunnen opnemen. Gevolg: onnodige uit spoeling naar het grondwater. Met de aktie grond- en mestonderzoek kunnen de grondgebruikers bin nen de grondwaterbeschermings gebieden twee ifiestmonsters en drie grondmonsters gratis laten onderzoeken op hun mineralensa- menstelling. Men kan zich hier voor opgeven bij de WMO, tel. 038-4276257 of 038-4276264. Aanvullende informatie over het stimuleringspakket is te verkrijgen bij: Simone Leferink (WMO), tel.038-4276264 of bij Hans Swie- nink (Landbouwschap), tel. 038- 4551550. Zaterdag 24 februari: 13.00 uur, start Holterbergcross SV Holten atletiek op Reebokkenweg (ter hoogte van camping De Holter- berg); 19.30 uur, Hardrock op de delle bij De Schure. Maandag 26 februari: 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering; 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo m 't Trefpunt Donderdag 29 februari: 9.00 uur, start handbalinstuif in sporthal 't Mossink; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene met Her man Koopman (Oudheidkamer) Vrijdag 1 maart: 20.00 uur, Top 40 discoshow in De Schure Zaterdag 2 maart: 10.00 uur, jaarvergadering Eigenarevereni- ging De Borkeld in De Poppe; pannekoekentocht Almelose Wandelkring, start camping De Holterberg; 19.30 uur, zaalvoet baltoernooi in de sporthal Zondag 3 maart: 14.00 uur, dart wedstrijd om de Gouden Keun in JC De Schure' Omloop van Hol ten WVH (50 km). Donderdag 7 maart: 20.00 uur, Begunstigersavond Oudheidka mer Hoolt'n in zaal Vosman Vrijdag 19 april: 9.30 uur, Kor- hoendersymposium in restaurant De Wielen Zaterdag 20 april: Normaal in Espelo Maandag 22 april: 19.45 uur, bij eenkomst NBvP Espelo in 't Tref punt; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over Eten en drinken in de kunst in De Boschkamp. Donderdag 27 april: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene (slotavond seizoen) Vrijdag 3 mei: 20.00 uue, Top 40 disco snow in JC De Schure Zaterdag 4 mei: WVH Holter- bergtoer (100, 150, 200 km) Vrijdag 10 mei: 18.00 uur, Lom- penaktie HMV (buitengebied) Zaterdag 11 mei: Landelijke fiets en molendag (route bij VVV) Donderdag 16 mei: Hemelvaarts- fietstocht J C De Schure. Zaterdag 1 juni: Straatvoetbal- toemooi op sportpark Meermans kamp; Coca Cola-cup jeugd SV Holten. Zondag 2 juni: Allard van Brug- gen-toemooi op sportpark Meer manskamp Overleden: G.J. Prins-Beldman (69); H. Roelofs-Schoneveld (93). Ondertrouwd: J. Paalman en S. Alberts.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3