Regenboog bovenaan in scholenklassement I OPRUIMING Van epn heel veel mooie keukens. "22TG£N OOK TOTAU Am voortman keukens Dd "Boer'n Landwijn" Op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. bij Voortman f. 8900,- TE M0RSCHE betrouwbare occasion iw 2.45 [intonette heren 3 verdiend gelijkspel Holtenaren aktief Schaken op midwinterloop Aeronetics: beter figuur en conditie tot 60% KORTING eeuwM Laat ons eens kijken wat je kunt zien met contactlenzen... HEINAARDUS ;raai winterweer tijdens schaatsstrijd Blauw Wit pupillen BIJ VOORTMAN KEUKENS IN RUSSEN Diverse showroomkeukens SIEMENS-PELGRIM-SCHOLTES-MlELE-ATAGetc RUSSEN - Nijverheidsstraat 40 - Tel. (0548) 515055 Russen - Steenwijk - Apeldoorn - Zeist - Heemstede - Dalfsen - Emmeloord REIZEN RESERVERINGS MEDEWERKERS Ook voor een bent u bij ons aan het juiste adres to|b BOTTELIER m optiek <JK° REKLAME VRIJDAG EN ZATERDAG Zeeverse NOORDZEE TONG DONDERDAG 8 FEBRUARI 1996 HO 7 :ter winterweer hadden de or- inisatoren zich niet kunnen ensen, want tijdens de vorige eek gehouden schaatswedstrij- :n voor de basisscholen op de baan aan de Larenseweg waren omstandigheden werkelijk :rfect: de temperatuur om 't •iespunt, windstil en stralend innig. Het had tot gevolg dat de rijd flink wat bekijks had van jders, leerkrachten, leerlingen j overige belangstellenden. Na afloop bleek dat de Regenboog de koppositie in het scholenklasse ment met 30 punten stevig in handen heeft. Van iedere school namen per groep de snelste twee jongens en twee meisjes deel. De groepen drie tot en met zes schaatsten over 60 meter, de leerlingen uit de groepen zeven en acht moesten één hele ronde afleggen (300 meter). De schaatswedstrijden werden begon- i de eerste set gingen de Holtena- onder leiding van Wim Hart- mp voortvarend te werk. Via irde aanvallen en slimme ballen rerd Dynamo Goor op achter and gezet. De zeer ervaren ploeg oest alle zeilen bijzetten om het prschil op de ranglijst duidelijk te laken. Heel lang ging de strijd slijk op, met als uitblinkers Jos lamphuis en Rob van Zoelen. Bij 3-13 was de spanning te snijden, lynamo wist de spanning beter op vangen en met 13-15 de eerste ;t te winnen. Ook in de tweede ;t dreunde de nederlaag bij Min- jnette nog hard door. Via 1-6 en -11 kwam Dynamo op een 7-14 oorsprong en leek de beslissing abij. Mintonette liet zich echter iet voortijdig kisten en knokte iet alles wat men waard was. Punt por punt werd ingelopen, de par tijen kwamen weer op gelijke stand 15-15. Pim Gruiters ver diende het 16e punt door een prachtige lob, toch duurde het nog ettelijke bal wisselingen alvorens met luid gejuich de 17-15 setover winning voor heren 3 een feit was. De derde set leek in het voordeel van Mintonette te worden be slecht. Nu was de inhaalrace ech ter andersom en moest werd men na een 13-15 nederlaag, opnieuw op een setachterstand gezet. Met Jan Voogt en Herman Scholten werd Dynamo onder druk gezet en enkele mokerslagen van de linkshandige Albrecht Bulsink zorgden voor een voorsprong van enkele punte, die nu niet meer werd prijsgegeven. Met 15-11 werd een verdiend gelijkspel be haald na ruim twee uur spel op hoog niveau. nen met series, de eerste drie van iedere serie plaatsten zich voor de finale. Luid aangemoedigd door de toeschouwers langs de baan, zorgden de jeugdige schaatsters voor een prachtige strijd, waarbij menigeen prima talent aan de dag legde. Waar de één moeiteloos ze gevierend over de streep kwam, ging de ander kort voor de finish onderuit en liet zich glijdend en wel afvlaggen. Het mocht de pret echter niet baten en na afloop was het Wim Bouwhuis, voorzitter van IJsclub De Noordpool die de door de club beschikbaar gesteld prijzen uitreikte. Uitslagen: Groep 3 jongens: 1. Oieger Herms (Hol- terenk); 2. Tom Hofman (Haarschool); 3. Jort Wildenborg (Haarschool). Meisjes: 1. Eva Hoefman (Haarschool); 2. Sabine Paalman (Haarschool); 3. Marleen Of- fringa (Regenboog). Groep 4 jongens: 1. Thijs Huisman (Haarschool); 2. Pinchas Hügel (Regenboog); 3. Wout-Jan Bek- kernens (Haarschool). Meisjes: 1. Anne- miek Sluiter (Dijkerhoek); 2. Floortje van Eijk (Haarschool); 3. Inge Wilmerink (Dij kerhoek). Groep 5 jongens: 1. Frank Ach terkamp (Holterenk); 2. Bart Noteboom (Dijkerhoek); 3. Dennis Bolink (Regen boog). Meisjes: 1 Jeanet Markvoort (Dijkerhoek); 2. Jeanine Beltman (Re genboog); 3. José Verhoeven (Regen boog). Groep 6 jongens: 1. Bas Tuitert (Regenboog); 2. Rens van Zoelen (Haar school); 3. Harald Beldman (Regen boog). Meisjes: 1 Kirsten Offringa (Re genboog); 2. Jolien Bannink (Regen boog); 3. Sarah Hogeslag (Holterenk). Groep 7 jongens: 1. Frank Veltkamp (Regenboog); 2 Jan Volkerink (Holte renk); 3. Thijs Schimmel (Haarschool). Meisjes: 1. Mariëlle Piek (Regenboog); 2. Leontien Toorneman (Bosschool); 3. Charlotte Roele (Holterenk). Groep 8 jongens: 1. Gert-Jan Veltkamp (Regen boog); 2. Jan Wendel Beltman (Regen boog); 3. Nicolaas Vrijman (Holterenk). Meisjes: 1. Daphne Schipper (Regen boog); 2. Maartje van Eijk (Haarschool); 3. Margerita Zandjans (Holterenk). Scho lenklassement: 1. Regenboog 30 pt.; 2. Haarschool 19 pt.; 3. Holterenk 12 pt.; 4. Dijkerhoek 9 pt.; 5. Bosschool 2 pt. De schaatswedstrijden op de ijsbaan aan de Larenseweg trokken vorige week flinke publieke belangstelling. (Foto WV) ring. Iedereen is welkom om vrij blijvend te komen kijken of zelfs gratis een les mee te doen. De lessen Aeronetic worden iedere donderdagavond gegeven in de gymzaal aan de Vrijheidslaan (18.45-19.45 uur). De kosten be dragen 75 gulden tot eind mei. Voor meer inlichtingen kan men kontakt opnemen met Bato-secre- taresse Marietje Eggink, tel. 362000. De cursus Aeronetics ofwel com binetics van de SV Bato bestaat uit een half uur aerobic en een half uur callanetics. Tijdens het eerste half uur wordt gewerkt aan de algehele conditie door te bewegen op het ritme van eigentijdse muziek. Geen ingewikkelde danspasjes, maar een eenvoudige loopcombi natie waarbij het tempo voorop staat. Hiermee worden hart en longen getraind, een conditiever- beterend onderdeel dus. In het tweede gedeelte van de lessen ligt de nadruk op callanetics, specifiek op drie B's: billen, buik en boven benen. Door eenvoudige, rustige bewegingen die circa 20 tot 40 seconden moeten worden volge houden, krijgt men een betere vet- verbranding op deze plaats en dus is hier sprake van een figuurverbe- terend lesonderdeel. Alle oefenin gen worden uitgevoerd op muziek voor een spiegelwand. Ze worden afgewisseld met oefeningen waar bij verschillende materialen wor den gehanteerd, zoals gewichtjes (1 kg), dynabands of springtouw tjes. Een ideale combinatievorm van conditie- en figuurverbete- Afgelopen zaterdag togen tien da mes en tien heren van de afdeling atletiek van de SV Holten naar Apeldoorn voor deelname aan een midwinterloop. De meesten van kozen voor een afstand van 18,6 km (mini-marathon), enkelen voor ruim 28 km (Asselronde). Om 1130 uur klonk het startschot voor de circa 5000 deelnemers. De samengepakte massa van de mini- marathon benutte de eerste kilo meters om uit elkaar te waaieren, zodat voor iedereen loopruimte ontstond o"m in eigen tempo ver der te trekken. De snelle starters kwamen zichzelf al tussen 5 en 10 kilometerpunt al tegen. Rond het 10 kilometerpunt fietste trainer Jac de Wild rond om de Holtenaren van warme drank te voorzien. Een zeer gewaardeerde aktie, die in dank aanvaard werd, want voor de meesten was het toch een pittige afstand in een frisse omgeving. Op weg naar het 15 kilometer punt werd het lopen voor diversen zwaar, zeker waar de weg lang zaam omhoog voerde. De laatste 3 km bleken bepaald lastig, omdat de besneeuwde route door het park 'De Apenheul' loopt en de afzet op de glibberige ondergrond moeilijk valt. De eindtijden van de Holtense atleten liepen uiteen van net iets boven het uur tot circa twee uur. Iedereen toonde zich tevreden over de prestatie. De te rugrit naar Holten werd onder broken voor een gezellige boeren koolmaaltijd in Klarenbeek. Ten slotte hulde voor Ap Koetsier, die zijn tiende marathon liep! Nu de winterstop de competitie danig in de war gooit en het voet ballen buiten nog niet aan de orde is heeft de jeugdcommissie van Blauw Wit opnieuw een aantal activiteiten uit de hoge hoed geto verd. Op zaterdag 10 februari is er voor de E- en F-pupillen een com pleet sport- en spelprogramma op gezet. In de pauze zullen beelden worden vertoond van het tenten kamp en van andere evenementen. Ook de D-jeugd wordt om 10.00 uur verwacht. Voor hen zal er indien het weer het toelaat een buitentraining zijn. Allen worden verzocht om uiterlijk 9.45 uur aan wezig te zijn! De Holtense schakers zijn in hun externe wedstrijden afgelopen maandagavond niet verder geko men dan een gelijk spel en een nederlaag. Het eerste speelde met 4-4 gelijk tegen Almelo 3. Holten kwam op achterstand door neder lagen van Henk Jongman en Ro nald Klein Teeselink. Het herstel kwam echter spoedig. Ben van de Griendt en Dinant van Beek speel den weliswaar remise (waarbij Di nant glad gewonnen stond) maar Gerrit Stevens, J oep Middelink en Ton van Oyen zorgden voor een 4-3 voorsprong. Gerrit Luggen- horst had zich intussen uitsteken de kanse gecreëed. Een kleine mis rekening bracht zijn tegenstander echter in het offensief waardoor Gerrit uiteindelijk toch zijn ko ning neer moest leggen. Het twee de had tegen kampioenskandidaat Vroomshoop geen schijn van kans. Hans van Oyen verloor al snel terwijl Henk van Beek, Theo van Lindenberg en Erik Bosman met remise genoegen moesten ne men. Aan de laatste twee borden sotnden Teun Scheurwater en Erik Mondeel. Teun kon door een fout je van zijn tegenstander het initia tief naar zich toetrekken en wist alsnog opgelukkige wijze het volle punt binnen te slepen. Iedere beioeker van onie sho«;o°m krijgt eentoepassel»|keattemie OPRUIMING van bad- en douche- schermen, allerlei badaccessoires, showroom-badkamers enz. TEGELS EN PLAVUIZEN De mooiste vloeren kun nen wij voor u leggen. We hebben ze allemaal voor u in onze showrroom ten- Hoekkeuken 275 x 220 cm. compleet met koelvriescombinatie, uitschuif wasemkap, keramische kookplaat, oven, dubbele spoelbak, krans- en lichtlijst, verlichting. Vele variaties mogelijk. toongesteld Voortman is ook dealer van: hun kettt genoeg Industrieterrein "De Mors". Dagelijks'geopend. Donderdags koopavond. Zaterdags geopend tot 17.00 uur. In meer dan 70 jaar is de Oad-Groep uitgegroeid tot één van de toonaange vende reisconcems in ons land. In 1995 vertrouwden meer dan 300.000 Nederlanders hun vakantie aan Oad toe. Zij zorgden voor een omzet van ruim een half miljard gulden. Met 31 reisbrochures biedt Oad zelfs de meest verwende vakantieganger volop keus. Daarnaast omvat de Oad- Groep 66 eigen reisburo's, het groot ste Nederlandse tounngcarbedrijf en verzorgt Oad het streekvervoer in een deel van Overijssel. Voor dat alles staan ca. 1000 medewerkers paraat. Ter versterking van het reserveringsteam zoekt Oad Reizen op korte termijn: M/V OP AFROEPBASIS Functie-inhoud: - het reserveren van reizen uit de Oad-reisgidsen en het verstrekken van telefonische informatie. Het reserveringssysteem is volledig geautomatiseerd. Functie-eisen: - een afgeronde MBO-opleiding, bij voorkeur toeristische richting, - enige administratieve ervaring is een pré, - commerciële instelling, - gevoel voor serviceverlening, - wonend in Holten of directe omgeving, - bereidheid ook op zaterdag en koopavonden te werken. Uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van curriculum vitae, kunt u binnen 14 dagen richten aan: Oad Reizen B.V., t.a.v. de heer H.A. Barentz, Personeelszaken, Postbus 20,7450 AA Holten. APK-keuringsstation Autobedrijf tankstation Altijd een mooie ruime kollektie op voorraad. Jutestraat 5 Rijssen Tel. 0548-51 63 98 Onze literflessen wijn van 't vat komen direkt van de velden van de wijnboer. Deze landwijnen bebbeti een zuivere en aangename smaak en zijn bovendien gebotteld op milieuvriendelijke statiegeldflessen. En zeg nu zelf; "Het goede van het leven noemen we toch niet voor niets Boergondisch?!" Wijn van 4t vat rood en wit Liter Glen Talloch Scotch Whisky Jagermeister Hoppe Vieux Bokma Jonge Graanjenever Gulle Bottelier Beerenburg HOPP Legner Lichte Borrel J B Scotch Whisky Smirnoff Vodka miniatuur black label OoCP Gulle Bottelier - Bessenjenever Amstel Pils Gratis Fleurop bloemenbon krat a 24 flessen «cl. statiegeld 17. Saint Amour J. Loron Domaine des Billards 1994 Op TV geschonken bij "koken met sterren!" van 24^ voor 19»^ Delaforce Port 13.^ VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten, Tel. 0548-361375 Meestal kun je met contactlenzen nog beter zien dan met een bril. Wij kunnen van te voren zeggen of dat ook bij jou het geval zal zijn. Loop even binnen en laat je vrijblijvend informeren. Als het om contactlenzen gaat, kun je maar beter op ons vertrouwen. Uw vakman-opticiën: r - Holten, Dorpsstraat 4. Tel. 0548-36 35 01 Twello, v. Ghentstraat 15. Tel. 0571-27 32 71 's Maandags de gehele dag gesloten!1 (300 a 400 gram) Nu „Valentijn geprijsd"... 100 gram Larenseweg 32. Holten Tel. 36 14 16

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7