Diny Heyda 2e vrouw in brandweerkorps Beslismodel toont vijf, wellicht zes varianten Sport BCH 1 al kampioen Overgangsklasse NBvP Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Organieke sterkte nu 31 Haskoning toetst varianten op negen specifieke criteria Vierde plek voor Marleen De Eendracht Klaverjassen bij Blauw Wit DONDERDAG 8 FEBRUARI 1996 - Meestal zijn vrijwilligers dun ge zaaid. Met de komst van Diny Heyda-Ter Harmsel en haar broer Herman komt de organieke sterk te van de Holtense vrijwillige brandweer op een totaal van 31. Naast deze beiden, die afgelopen maandagavond werden voorge- i steld aan het korps, trad al in september 1995 baron Henny van Coeverden toe bij het korps. Van Coeverden, die als agrariër werkt op eigen bedrijf, werd door beken den gevraagd: „Als kleine jongen droomde ik er al van, dus toen ze het vroegen hoefde ik niet lang na te denken." Op de vraag hoe het hem tot nu toe bevalt, antwoordt hij: „Och, de eerste keer was het direkt raak met de grote brand van De Waag, maar de collega's van gen je goed op." Diny, clie welis waar niet in Holten werkt maar wel woont, ziet dit niet als be zwaar voor het functioneren bin nen het korps. Door haar werk zaamheden als verpleegkundige op de afdeling cardiologie van het ZCA Apeldoorn, waar het gebrui kelijk is dat men zich naast het werk ook inzet in een commissie, werd ze lid van de BHV (Bedrijfs Hulpverlening). Hier volgt ze de cursus brandwacht, die overigens bijna twee jaar duurt. „Eerst dacht ik: dit leer ik nooit. Twee duimer, drie duimer, co2, svm, aff en zelfs nat water? Na enige lessen kreeg ik echter de smaak te pakken en mede door de goede sfeer werd inspan ning ontspanning." Omdat ze in het ziekenhuis te weinig ervaring op kon doen besloot ze zich bij de Holtense vrijwillige brandweer te melden, en volgens haar afdelings hoofd is er altijd wel een oplossing te vinden bij een uitruk net voor diensttijd. Ook de zogeheten mannenwereld die ze als tweede vrouw binnen het korps betreedt is voor haar geen drempel: „Alle leden zijn uitgerust met een gezon de dosis hulpvaardigheid op vrij willige basis en dat zorgt voor een fijne werksfeer." Herman Ter Harmsel geeft aan dat de interesse voor de brandweer er vroeger ei genlijk al met de paplepel is inge goten. „De fiets van mijn vader stond altijd richting kazerne en samen met mijn moeder, die de sirene in werking moest stellen en enkele telefoontjes moest plegen, stonden ze er elk uur van de dag voor klaar," aldus de medewerker van de firma Enkco. Zijn overwe- De drie nieuwe spuitgasten werden uiteraard door ons ver eeuwigd. V.l.n.r. Henny van Coeverden, Herman ter Harmsel (op het daken Diny Heyda Foto WV) ging om nu bij de brandweer te gaaan is eigenlijk om niet passief toe te hoeven kijken hoe misschien in de toekomst de vrijwillige brandweer door gebrek aan vrij willigers zou kunnen verdwijnen. Samen met enkele collega's maakte hij bij Encko al eens kennis met een poederblusser. „Nadat deze leeg was beseften we pas hoe het apparaat gewerkt moest hebben." Van zijn werkgever kreeg Herman alle medewerking: „Encko, die een goede smanewerking met de gemeente prefereert, profiteert hier bovendien van met het oog op de ARBO-wet," aldus Ter Harm sel. Naast Ester Koershuis, die inmiddels zo'n vijf jaar binnen het korps funktioneert, heeft de Hol tense brandweer er nu dus officieel een tweede vrouw bij. Volgens de heren spuitgasten 'een goede zaak'. Het besluit dat de gemeenteraad vorige week enkel moest nemen over het krediet van 26.500 gulden dat nodig is om het beslismo del voor het toekomstig verkeersstructuurplan te laten opstellen, ontaardde, zoals eigenlijk verwacht, in een politieke discussie met in de hoofdrol Gemeentebelang (GB) en de oppositiepartijen PvdA en CDA. Dat de coalitie (GB, WD, D66) in het bestuursakkoord aangeeft dat '"de eerstkomende vier jaar geen Maïsweg wordt aangelegd en evenmin een voorbereidingsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan inzake aanleg ervan wordt genomen', bracht CDA en ook PvdA ertoe om te wijzen op het tijdsbestek in het beslismodel, dat nog dit jaar een oplossing voor de toekomstige verkeersstructuur moet bewerkstelligen. Harry Dul (CDA): „Zo'n beslismodel heeft enkel zin als alle partijen geen voorwaarden vooraf stellen, we gaan met een schone lei van start. Dat betekent dat ook de Maïsweg zonder blokkade vooraf tot de mogelijkheden behoort, zodat die bewuste zin uit het bestuursakkoord geschrapt moet worden." Dul herinnerde er aan dat de verkeerskwestie door het opstellen van het belisdocu- ment weer teruggebracht is naar de situatie in 1989, toen de raad op grond van tellingen diverse varianten onder ogen kreeg: „Nu gaan diezelfde tellingen naar Haskoning en zijn we, zoals het in 1 het oude Monopoly-spel 'terug bij af, u ontvangt geen 200 gulden'. Nu kost de moderne versie van het spel ons echter 26.500 gulden en betalen de Holtenaren het gelag." GB-fractie- leider J an Soepnel was echter niet van plan om in een zakelijke discussie de politieke stellingname op voorhand terug te nemen. Wethouder Eb van Schooten (GB) hoopte dat het de laatste keer is dat de verkeersproblemen een punt van discussie zijn: „Hoog tijd om te beslissen en uit te voeren!" Burgemeester D.J. Verhoeven gebracht op een aantal specifieke vond het niet nodig dat op voor hand een streep door het bestuur sakkoord werd gehaald. „Maar het kan niet zo zijn dat, als straks de politieke verantwoording aan de orde is, het bestuursakkoord het enige motief is om niet in te stemmen met de Maïsweg. Dat wijs ik af." Op diplomatieke wijze wist de burgemeester het politieke gekissebis tussen de partijen in te dammen, waarop de raad met uit zondering van de PvdA groen licht gaf voor het benodigde krediet. Het CDA ging akkoord. „Want," I zo stelde Dul. „Als te zijner tijd wordt besloten over de definitieve verkeersstructuur, hebben de coa litiepartners aangegeven het be stuursakkoord niet aan te grijpen 1 als reden om de Maïsweg niet aan te leggen. Daarmee was voor ons de angel Maïsweg uit het bestuur sakkoord en houden wij voortaan i die partijen aan die uitspraak." Criteria In het beslismodel moet het Nij meegse ingenieursbureau Hasko ning alle varianten die in de loop van de afgelopen jaren in beeld zijn criteria worden getoetst, waar door een duidelijk inzicht kan worden verkregen in de vraag wel ke van die varianten nog vóór het einde van dit jaar de uiteindelijke voorkeur geniet. Bij die wegings criteria gaat het allereest om de verkeerseffecten. Er wordt een af weging gemaakt tussen de invloed van het doorgaande verkeer en het interne verkeer. Ook de verkeers veiligheid wordt onder de loep genomen, eventueel via nader overleg met politie en Rovo. Ook de fieters- en voetgangers worden niet vergeten. Wethouder Eb van Schooten (GB) laat desgevraagd weten dat naast het autoverkeer ook nadrukkelijk aandacht wordt besteed aan deze categorie wegge bruikers, in het bijzonder wat be treft veiligheid. Naar zijn zeggen moet één en ander passen in net ontwerp-fietsnetwerk. Haskoning kijkt voorts naar het effect op de verblijfs- en winkelfunctie en de woon- en leeffunctie in relatie met het aantal motorvoertuigen dat per etmaal door de Dorpsstraat komt. Wat is acceptabel: 2500, 5000 of 7500? En in hoeverre heeft dat een negatief effect op het winkelbe stand? Dan is er de mogelijke in vloed op landschappelijke waar den die een rol speelt, geluidhinder en de benodigde financiële midde len en de subsidiemogelijkheden voor de aangedragen oplossingen. Ten slotte worden de bereikbaar heid van woonwijken en bedrij venterreinen en de toekomstwaar de (minimaal 10 jaar) in ogen schouw genomen. Varianten Bij het onderzoek mag Haskoning gaan stoeien met vijf hoofdvarian ten en heeft daarnaast van B en W de mogelijkheid gekregen om een eigen zesde variant toe te voegen. Variant één betreft het handhaven van de huidige situatie, hooguit met enkele beperkte aanpassingen. Variant twee is de aanleg van de Maïsweg ter ontlasting van de Dorpsstraat, de feitelijke aanlei ding tot alle verkeersperikelen. Het veel omstreden tracé van de Maïsweg loopt van de rotonde in de Larenseweg langs Lukensveld naar de enk en vervolgens achter de Pastoriestraat naar de Oranje straat. De derde variant brengt de noordelijke rondweg in beeld, po pulair gezegd de doortrekking van de Deventerweg langs de spoorlijn naar de Rijssenseweg. Variant vier richt zich specifiek op de ontslui ting van het centrum en biedt twee mogelijkheden. In variant a wordt De NBvP Holten houdt maandag 19 februari in zaal Vosman haar afdelingsavond, aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur staat de kof fie klaar. Na het huishoudelijk gedeelte doet F.efdenaar H. van Loon verslag van zijn reis naar Suriname. Er kan eventueel nog een derde bezoek worden gebracht bij RTV Oost in de maand april. Wie belangstelling heeft, kan zich opgeven bij de reiskommissie op de afdelingsavond. De kosten zijn 12,50 gulden. In samenwerking met de afdelingen Dijkerhoek en Espelo houden de agrarische kon- taktpersonen een gezamenlijke avond op maandag 4 maart, aan vang 20.00 uur in 't Trefpunt te Espelo. Mevrouw Bake uit En schede vertelt dan over "Wat is en doet de dierenbescherming". Don derdag 4 en/of donderdag 11 april heeft de Provinciale Agrarische Excursie "Welkom in het Hof van Twente" plaats in zalencentrum Dika van de Kruusweg in Marke- lo, met onder meer een diapresen tatie van Diepenheim, Goor en omgeving, een bezoek aan Kunst paleis en Edelsmid Diepenheim, het agrarisch gemengd bedrijf van de familie Kranenberg en het Klompmuseum. De kosten bedra gen inclusief koffie en koffietafel 42,50 gulden. Inlichtingen en op gave tijdens de afdelingsavond bij Hanneke Aalpol, tel. 0573-221291 of Willie Beldman, tel. 0573- 221294. Ingezonden Uit het leven van een vra chtwagenchauffeur ofde noodzaak van het aanpakken van de verkeersonveiligheid in Holten Dinsdagmiddag 13.15 uur, een vrachtwagen stopt bij het Infobord aan de Markelose- weg. De chauffeur stapt uit en bestudeert het bord. Op de auto is met grote letters te lezen Vleesvervoer', dus het is bijna zeker wat de bestem ming is. Terwijl de vrachtwa genchauffeur zijn route be paald heeft en aanstalten maakt zijn rit te vervolgen, stopt op kleine afstand achter de vrachtauto een personen auto. De vrachtwagenchauf feur heeft dit niet bemerkt en kan bovendien in zijn spiegels niet zien dat er iemand dicht achter hem geparkeerd staat. Om de parkeerhaven te kun nen verlaten moet hij even iets terug. Een kleine botsing, die overigens niet door de vracht wagenbestuurder wordt be merkt, is het gevolg. De vrachtauto, een truck met op- legger voorzien van een drie voudige achteras, draait een volledige ronde op de rotonde die - zo is te zien - niet op dergelijke voertuigen is bere kend. Ondertussen staat de chauffeur van de personenau to het kenteken van de vracht auto die richting Rijssen ver dwijnt, te noteren. De vracht auto pakt de afslag richting 'De Kol'. Aan de rijstijl is duidelijk te zien dat de chauf feur zoekende is. Aangeko men bij de kruising Noorden bergstraat/A.J. Goldstein- straat bemerkt hij dat hij te ver is gereden. Hij schakelt zijn knipperlicht in, draait achterwaarts de Noorden bergstraat in om vervolgens richting (vermoedelijk) de Pannenbakkersstraat te ver dwijnen. Gelukkig staat er op dat moment geen personenau to -of nog erger - fietser achter de vrachtauto!! Een waar gebeurd verhaal. Het illustreert de verkeerson veiligheid in onze gemeente bij uitstek. Iedereen zal vrijwl dagelijks dergelijke situaties in ons dorp kunnen zien. Door de voorgenomen afsluiting van enkele straten voor het doorgaande vrachtverkeer zal 'De Kol' alleen maar onveili- fer worden De Holtenaren ebben de afgelopen weken ook nog kennis kunnen nemen van enkele positieve ontwik kelingen met betrekking tot het verkeer. De inventarisatie van door de burgers als onvei lig ervaren situaties, zullen er ongetwijfeld een behoorlijk aantal opleveren. Hopelijk is er geen valse hoop gewekt en kunnen de gevaarlijkste pun ten snel aangepakt worden! De belangrijkste bijdrage moet echter uit de definitieve invulling van het verkeers structuurplan komen. Iedere Holtenaar weet echter ook dat dit een politiek zwaar beladen zaak is. Na de laatste gemeen teraadsverkiezingen bleek er een volkomen patstelling te zijn ontstaan. Gelukkig bleek er toch nog iemand in Holten te zijn die de ogenschijnlijk onwrikbare standpunten van de politici enigszins nog kon bewegen. Het nu aangetrok ken, onbevooroordeelde en hopelijk ook onbeïnvloede bu reau moet het Salomonsoor- deel uitspreken. Ongetwijfeld zal de oplossing die uit de bus komt voor velen niet de door hem gewenste zijn. Ook onder de politici zal dit het geval zijn. De ernst van het pro bleem, dat zoals zich het nu laat aanzien, in de nabije toe komst alleen maar groter wordt, vraagt echter om een voortvarende aanpak. Het wordt tijd dat ook onze Hol tense politiek de neuzen eens dezelfde kant op zet. De door het adviesbureau aangedra gen oplossing dient op voor hand door alle partijen te wor den aanvaard. Partijpolitieke belangen en standpunten uit het verleden moeten nu maar eens even aan de kant worden gezet. Holtense politici, laat dez het adviesbureau de pluu. en de zwarte pieten in de zak steken en zorg dat, zodra het voorstel op tafel ligt, dit met voortvarendheid wordt uitgevoerd. Het is in het belang van Holten en dus in ons aller belang! J. Jansen Zweerssteeg 2 tel. 362579 O het verkeer aan de noordkant uit het centrum geleid via het parkeer terrein van Albert Heijn en het MAC-pad en aan de zuidkant via de Kerkstraat en de Smidsbelt- /Kerkstraat. Variant b is vrijwel identiek, zij het dat de Dorpsstraat in dat geval ter hoogte van de Smidsbelt tot voorbij Beltman Sport en Mode wordt afgesloten en de afvoer van het verkeer even eens enerzijds via AH/MAC-pad en Smidsbelt/Kerkstraat wordt ge regeld. Variant vijf betreft de aan leg van een geheel nieuwe weg, de zuidelijke rondweg die achter de nieuw te ontwikkelen woonwijk Liezen loopt en langs de Flierma- tenweg en Aalpolsweg naar de aansluiting op de rotonde Oranje- straat/Rijssenseweg voert. Burgemeester Verhoeven ver wacht dat Haskoning in de loop van april het concept-rapport aan het college kan presenteren. In een besloten bijeenkomst met Hasko ning krijgt de raad de conclusies van het rapport toegelicht, waarna het college, met het rapport in de hand, een raadsvoorstel zal voor bereiden over de wijze waarop de verkeersproblematiek in Holten- centrum kan worden opgelost. Dat voorstel komt vermoedelijk dit najaar eerst voor advies in de raadscommissies, het moment waarop de politieke discussie kan beginnen en ongetwijfeld de nodi ge stof voor onze redactionele ko lommen zal opleveren. Blauw W'rt: Senioren: Zaterdag 10 fe bruari: Blauw Wit 1-ASV 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Excelsior 4, 12.30 uur; Markvogels 2-Blauw Wit 3, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Sparta E.4-Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Sp.Daarle 5-Blauw Wit 5,14.30 uur (ver trek 13.30 uur); Sp.Rijssen 6-Blauw Wit 6, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 7-Eversberg 4, 14.30 uur Junioren: Blauw Wit A1-GFC Al, 12.30 uur; Blauw Wit B1, vrij; ASV C1-Blauw Wit C1, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur) Pupillen: Vesos D1-Blauw Wit D1, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit D2- SWN D3, 10.00 uur; Haarle E1-Blauw Wit E1, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Blauw Wit E2, vrij, Blauw Wit F1-De Zweef F6,11.00 uur; Blauw Wit F2-RKSV F2, 11.00 uur Zaal: Maandag 12 februari: ZW '92- Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur) SV Holten: Senioren: Junioren: Zaterdag 10 februari: Enter Vooruit A1-Holten A1,12.15 uur (vertrek 11.00 uur); Holten A2, vrij; Holten B1-ON B2,14.30 uur, SWN B2-Holten B2,11.00 uur (vertrek 10.00 uur); GFC C1-Holten C1,13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten C2-SDOL C2, 13.00 uur Pupillen. Handbal: Zaterdag 10 februari: MA- CVO, 11.45 uur; JA-CVO, 12.40 uur; MB- WSV '38, 14.20 uur; JB-AHV Achilles, 11.00 uur; Welpen 1-CVO, 13.35 uur; Welpen 2, vrij Zondag 11 februari: Da mes 1-Raalte, 14.10 uur; Heren 1-Ac- tief/WSV 3, 15.15 uur; Dames 2-ABS 2, 13.05 uur; Dames jun.B-Nijhof/Broek- land, 12.00 uur Volleybal Mintonette: Sporthal: Donderdag 8 februari: 08.10- 15.40 uur, SGW; 16.00-22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur, SV Holten All Stars Vrijdag 9 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 18.30-23.00 uur, Mintonette Zaterdag 10 februari: 09.00- 11.00 uur, SV Holten jeugd; 11.00-15.00 uur, NHV Gorssel; 15.30-1730 uur, Blauw Wit senioren; 19 00-20.00 uur. Stam Zondag 11 februari: NHV Gorssel Maandag 12 februari: 08.10-15.40 uur, SGW, 16.00-19.00 uur, HCH; 19 00-23.00 uur Badmintonclub Holten Dinsdag 13 februari. 08.10-15.40 uur, SGW; 17.30- 22.00 uur, Mintonette; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal Woensdag 14 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-19.00 uur, HCH; 19.00-22.30 uur. Badmintonclub Holten; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis Donderdag 15 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-22.00 uur, SV Holten hand bal," 22.00-23.00 uur. Blauw Wit zaal; 23.00-24.00 uur, SV Holten All Stars Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Met haar paard Karlien heeft Mar leen de Roos afgelopen weekeinde tijdens het in Almelo gehouden concours een knappe vierde plaats behaald in de B-dressuur. Marleen is een klein half jaar geleden over gestapt van ponyclub De Bergrui- tertjes naar de Landelijke Rijvere- niging De Bergruiters. Sedert be gin dit jaar neemt ze deel aan concoursen. Gezien de zwaardere concurrentie is verdient haar pres tatie zeker een extra compliment. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Geweer klasse A: 1. J.A. Paalman, 166; 2. G. Jansen, 147 Klasse B: 1. D. Vin cent, 158; 2. M. Aanstoot, 130 Klasse C: 1. B. Tromop, 141; 2. D. Tiekink, 129; 3. E. Tromop, 121 Pistool: 1. H. Nekkers, 183; 2. H. Paalman, 180; 3. G. Haver slag, 158; 4. F. Hoes, 149; 5. T. de Ruiter, 130; 6. A. Schuppert, 129 Vuurbuks: 1. D. Overmeen, 78; 2. W. Lceftink, 74 (3x10); 3. H. Nekkers, 74 (2x10); 4. E. Groot- entraast, 69 Opgelegd 55 1. H. Paalman, 180; 2. F. Hase, 161; 3. E. Struik, 159. Op vrijdag 9 februari 1996 staat de derde klaverjasavond bij Blauw Wit op het programma. Dus niet op 19 februari zoals in het clubblad 'De Blauw-Witter' vermeld stond. De organisatie is ook dit keer weer in handen bij de activiteitencom missie. Samen met de kantinecom missie zullen zij Weer voor de juiste sfeer zorgen. Aan de deelne mende leden, donateurs, suppor ters en sponsors is het dan om er een echte competitie van te maken. De avond begint zoals gewoonlijk am 20.00 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - veranderen gevel winkel Smidsbelt 7; - uitbreiden woonhuis Voorsboersstraat 4; - uitbreiden keuken en bouw bijkeuken Bergmanstraat 32; - uitbreiden keuken en bouw bijkeuken Bergmanstraat 34; - vernieuwen/vergroten schuur Valeweg 5; - vergroten zomerhuis Winkelbergweg 16. - bouw woonhuis Hakkertsweg 20. 2. Kapvergunning is verleend voor: - 6 dennen en 1 berk Winkelbergweg 31 - 2 eiken Koordesweg; - 2 eiken en 1 notenboom Rijssenseweg 3. 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - voorjaarsrit/enduro M.A C. de Holterberg (2 maart 1996); - loterij Z.V.V Blauw Wit '66. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden woonhuis Erve Joost 25 (26-01-1996); - uitbreiden woonhuis Oranjestraat 35 (29-01 -1996) De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten BEKENDMAKING AANWIJZING FEESTDAGEN WAAROP VERBOD TOT WINKELOPENSTELLING VOOR PUBLIEK NIET GELDT Burgemeester en wethouders van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het besluit waarbij door hen een aantal feestdagen zijn aangewezen, waarop het verbod tot openstelling van winkels voor publiek niet geldt Het besluit treedt in werking op de eerste dag, volgende op die waarop dit besluit bekend is gemaakt. Een ieder kan tegen betaling van de legeskosten op zijn verzoek een afschrift van het besluit verkrijgen. Holten. 8 februari 1996 WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging tweede ontwerp-vergunning Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: Aegon Recreatie B.V., voor het oprichten en in werking hebben van vakantiepark Twenhaarsveld, Landuwerweg 17 te Holten. Voornoemde aanvraag om milieubeheervergunning alsmede de ontwerp-vergunning met de daarop betrekking hebbende stukken hebben reeds ter inzage gelegen van 22 december 1995 tot 19 januari 1996 Aanvrager heeft te kennen gegeven voornemens te zijn het restaurantgedeelte met bijbehorende keuken te verbouwen. Hiertoe is een gewijzigde plattegrondtekening ingediend. De voorgenomen wijziging geeft geen aanleiding tot het wijzigen van de reeds vastgestelde ontwerp-vergunning of de hieraan verbonden voorschnften. De tweede ontwerp-vergunning met gewijzigde plattegrondtekening ligt vanaf 8 februari 1996 tot 8 maart 1996 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De ontwerp-vergunriing omvat het verlenen van de vergunning onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerpvergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 8 maart 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 8 maart 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten. Postbus 13. 7450 AA Holten Ook kunnen tot 8 maart 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht, hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunning. Holten, 8 februari 1996 Gemeente Holten - Officiële mededeling Belastingen Bij besluit van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken A.G.M. van de Vondervoort, zijn op 23 januari 1996 onder nummer FBA 96/4/U2 de volgende verordeningen, zoals ze door de raad der gemeente Holten op 13 november 1995 zijn vastgesteld, goedgekeurd: 1. de verordening op de heffing en invordering van een afvalstoffenheffing; (tarief 1996 f 435 60. 1 persoonshuishouding f 343.20); 2. de verordening op de heffing en invordering van een riool-afvoerrecht (tarief 1996 f 342.00) 3. de verordening op de heffing en invordering van toeristenbelasting; 4. de verordening op de heffing en de invordering van rechten voor het gebruikmaken van de algemene begraafplaatsen in de gemeente Holten; 5. de verordening op de heffing en invordenng van leges; 6. de verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen; 7. de verordening op de heffing en invordering van een forensenbelasting. De verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een forensenbelasting, zoals door de raad is vastgesteld op 18 december 1995. is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van de provincie Overijssel d.d. 18-1-1996 kenmerk WFB 96/72. De verordeningen liggen voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie - leeskamer. Tegen betaling van de verschuldigde leges zijn afschriften van de besluiten verkrijgbaar. Met twee klinkende overwinnin gen in drie dagen tijd, heeft het eerste team van BC Holten hun tegenstanders in de Overgangs klasse A op dermate achterstand gezet, dat het zich nu al kam pioen mag noemen. Zaterdag moest in Ulft worden aangetreden met invaller Diny Broekmate voor de zieke Brenda Lucassen. Diny paste zich uitste kend aan; alleen haar enkelspel moest zij afgeven. Berlinda Mi- chels, Mark Roelofs en Frank Fri- drichs zetten hun singles wel om in winst. Ook alle andere partijen werden door BCH 1 gewonnen, zelfs het vrouwendubbel van moe der (Diny) en dochter (Berlinda) verliep na enige aanloopmoeilijk heden succesvol. Maandag thuis tegen Denekamp was volgens re kenmeester Harrie Menkhorst één wedstrijdpunt voldoende om kampioen te worden. Gelukkig was Brenda Lucassen inmiddels weer zodanig hersteld, dat zij weer van de partij kon zijn. Na winst in de enkelspelen van Mark, Frank, Brenda en Berlinda was het kam pioenschap dus een feit, wat aan leiding was tot felicitaties en uitrei king van bossen bloemen door voorzitter Reijer Dorresteijn en leden van andere competitie teams. Voor het eerst in haar 20- jarig bestaan zal de BC Holten volgend seizoen dus op landelijk niveau gaan acteren. Kort voor dc huldiging van de kampioenen, had Dorresteijn ook al bloemen en feli citaties uitgereikt aan trainer Ron Michels, die het afgelopen week end in 's Hertogenbosch tijdens de Nationale Kampioenschappen badminton het huzarenstukje van vorig jaar herhaalde door Neder lands kampioen te worden in zo wel het gemengddubbel (met Erica v.d. Heuvel), als in het herendub- bel (met Quinten van Daim). Vooral voor het gemengddubbel geldt nu: 'Op naar Atlanta'. Énigszins in de schaduw van al dit geweld, wist BCH 3 ook in drie dagen tijd twee wedstrijden te winnen, waardoor het na twee ne derlagen weer duidelijk op de weg omhoog is en degradatie niet meer aan de orde is. Tegen ZBC werd uit een 7-1 over winning behaald en thuis tegen het veel hoger staande Deventer, waar in Deventer nog met 7-1 werd verloren, boekten Diny Broekma te, Eugenie Roekevisch, Martin Bakarbessy en Jos Dorresteijn een uitstekende 5-3 winst. Het vierde team van BC Holten heeft ook een uitstekende periode achter de rug met tweemaal een 5-3 overwinning op respectievelijk Netwerk 6 en BBVH 1. Mede door verlies van hun mede-koploper staan Karin Langkamp, Marijke Offenberg, Ria Matti, Harry Knuiman, Har rie Menkhorst en John Matti weer alleen aan de kop van de 4e klasse afdeling 2, en als de voortekenen niet bedriegen zal voorzitter Dor resteijn volgende week weer met bloemen in de sporthal moeten verschijnen om ook dit team te huldigen als kampioen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5