Junior Kamer Zutphen onderhoudt bosje Rensen 'ongemuilkorfd' naar Onze Woning Toeristen weg dicht: 'toeristen - weg' Wie wil helpen bij ateltiektraining voor gehandicapten? Anjercollecte Mannenkoor houdt open repetitie HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport WELZIJN OUDEREN yi; kerkdiensten fa Opbrengst bestemd voor de Clinic Clowns Kritiek op verkoopprijzen in De Haar Instuif SV Holten te'r'wat za' resu'teren 'n een s^°w Bijeenkomst postzegelclub Zaalvoetbal toernooi medische diensten Wintershow DVO van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 8 FEBRUARI 1996 .3 Drie zaterdagen achtereen be kommert de Junior Kamer Zut phen zich aan een zijtak van de Maneschijnsweg (ter hoogte van nummer 14) om het onderhoud van een bosje. Afgelopen zater dag begonnen twaalf leden met het hoognodige uitdunnen van het bewuste landschapselement. „We hebben ooit wel eens een dag wilgen geknot," vertelt woord voerder Henk Steven Klein Bu- rink. „Dit is duidelijk anders, 't is ook de eerste keer dat we zoiets aanpakken." Klein Burink is tevens aangesloten bij de Wildbeheereenheid (WBE) Holten, die zich onder meer toe legt op landschapsonderhoud. Via hem was ook gezorgd voor de noodzakelijke veiligheidskleding. Het hout van het stukje bos is door eigenaar Staatsbosbeheer gratis be schikbaar gesteld. Staatsbosbeheer heeft voor het beheer van veel van dergelijke landschapselementen een beheerovereenkomst afgeslo ten met de Stichting Behoud Na tuur en Leefmilieu, die de prakti sche uitvoering uitbesteedt aan de Wildbeheereenheden. Ook de ge meente is op de hoogte van de werkzaamheden van de J unior Ka mer aan de Maneschijnsweg, die totaal zo'n 30 kuub hout bij elkaar hoopt te krijgen. De opbrengst daarvan gaat naar de Clinic Clowns, die langdurig zieke kin deren vermaken." Klein Burink vertelt dat de J unior Kamer te vergelijken is met de Rotary Club, zij het dat de leden niet ouder dan 40 jaar mogen zijn. Doelstelling is om de leden via projekten organisatietalent bij te brengen, hetgeen de verklaring geeft voor het motto dat de Kamer voert: 'Learning by doing'. Zo tekende de Junior Kamer Zutphen onder meer voor de organisatie van de kunstmarkt en de Meimarkt in Zutphen. Oud-Holtenaar Henk Steven Klein Burink, van beroep kandidaat-notaris, woont tegen woordig in Wamsveld, maar is desondanks al enkele jaren ver bonden aan de WBE Holten. Was vanuit zijn beroep zelfs betrokken bij de oprichting ervan. Daar hij anderzijds ook lid is van de Junior Kamer, waren de kontakten met de WBE zo gelegd. Het bewuste landschapselement is naar zijn zeggen enkele jaren geleden deels onder handen genomen door de WBE:De Junior Kamer heeft nu het initiatief genomen om dat werk af te maken. We zijn daarvoor in aanwezigheid van WBE-coördina- Aan een zijtak van de Maneschijnsweg begonnen twaalf leden van de Junior Kamer Zutphen zaterdag met het uitdunnen van een bosje. Ook komende zaterdag en de week daarna zijn ze er druk mee Foto WV) tor Wim Toorneman eerst een kijkje gaan nemen om te zien wat er moest gebeuren en hoe dat moest worden aangepakt." Klein Burink, als WBE'er zelf eveneens ervaren landschaponderhouder, daarover: „Door het bos uit te dunnen krijgen de resterende bo men straks meer licht en daarmee de kans om volledig uit te groeien. Bovendien dringt het licht veel beter door tot de bodem, waar door je een veel betere onderbe- groeiing krijgt van jong spul. Zo voorkom je dat je een kaal bos krijgt met een kale ondergrond en is dit landschapselement tegen het eind van de zomer vermoedelijk mooi dichtgegroeid." Sigaar Klokke tien zaterdagochtend be gonnen twaalf 'junioren' ijverig met de uitdunwerkzaamheden: kappen, snoeien, zagen en natuur lijk hakken. Klein Burink was zeer tevreden over de opkomst: onge veer de helft van het aantal leden van de Junior Kamer. Rond het middaguur werden de noeste wer kers op lokatie voorzien van erw tensoep en broodjes. „Allemaal zelf bekostigd om de totale kosten zo laag mogelijk te houden," aldus de oud-Holtenaar. Dat gold te vens vor de afsluitende hutspot maaltijd met bier en onontbeerlij ke sigaar na in jongerencentrum De Schure. Ook komende en vol gende week zaterdag is de Junior Kamer Zutphen in touw aan de Maneschijnsweg. Wat betreft het hout: diverse kuubs zijn inmiddels aan de man gebracht, maar Henk Steven Klein Burink laat weten dat er nog enkele kuubs verkrijgbaar zijn. Wie daar belangstelling voor heeft kan bellen met Klein Burink sr., tel. 362312. Op 31 januari werd weer een bromfietscontrole gehouden in de gemeente Holten. Twee agenten op een motor werden daarbij inge zet, die bromfietsers van de weg haalden, waarna een controle plaatsvond bij het politieburo te Holten. In totaal werden 18 brom fietser gecontroleerd. Vier perso nen kregen een proces-verbaal voor diverse overtredingen, zoals een te groot vermogen, te hoog geluidsniveau en niet werkende remmen. De boetes kunnen daar bij oplopen tot enkele honderden guldens. In de avond van 1 februari ont stond een schoorsteenbrand in een woning aan de Helhuizerweg. De schoorsteen bleek behoorlijk ver stopt te zitten. De brandweer had de zaak snel onder controle en wist erger te voorkomen. Eveneens op 1 februari hield de politie een controle op het gebruik van autogordels. Op diverse plaat sen werd gecontroleerd. Zes per sonen werden geverbaliseerd voor het niet dragen van deze gordel. In de nacht van 2 op 3 februari werd er op diverse plaatsen inge broken of werd een poging daartoe gedaan. De inbraken vonden plaats in de Bessinkpasstraat en in de Haarstraat. In totaal werden zeven woningen "bezocht". In drie gevallen bleef het bij een poging. Het gelukte het niet een deur te forceren. In vier andere gevallen lukte dit wel. In totaal werd er voor enkele honderden guldens weggenomen en een bankpasje. Men had kennelijk ook honger, want er werd ook een pak vla meegenomen. Op 3 februari vond een aanrijding plaats op de kruising Dorpsstraat- Stationsstraat-Larenseweg. Een bestuurder van een personenauto verleende geen voorrang aan een andere autobestuurder. De auto van de veroorzaker kwam tegen een muurtje tot stilstand. Deze auto was zodanig beschadigd, dat het moest worden afgesleept. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aan de autosnelweg werd getankt zonder te betalen. Het kenteken kon echter worden opgenomen, zodat de dader nog een bezoekje van de politie kan verwachten. Er werd voor f 92,00 getankt. Op 4 februari kreeg de politie bericht dat er water stroomde uit een niet bewoonde recreatiebun galow aan de Vianenweg. De poli tie moest een deur uit de scharnie ren lichten om het euvel te verhel pen. Bleek dat een niet afgesloten kraan spontaan was gaan lopen, kennelijk doordat de leiding was ontdooid. De schade bleef beperkt tot wat natte vloerbedekking. In de nacht van 5 op 6 februari vond weer een serie inbraken plaats in onze gemeente. Een be woonster aan het Kosterspad ont dekte omstreeks 3.30 uur dat twee mannen zich in haar tuin bevon den. Bij nader onderzoek bleken er enkele gaatjes in het kozijn te zijn geboord. De inbrekers kozen echter het hazepad toen ze zich ontdekt voelden. Iets eerder bleek er te zijn ingebroken in een wo ning aan de Oranjestraat. Daar werd voor enkele honderden gul dens weggenomen. Van de overige inbraken die nacht zijn de gege vens bij het opstellen van dit be richt nog niet bekend. Op 5 februari werd een snelheids controle gehouden op de Deven- terweg. 69 autobestuurders wer den gecontroleerd, waarvan er 20 te snel reden. Zij werden op kente ken bekeurd en kunnen een dezer dagen een acceptgirokaart in de bus verwachten. „Ik hoop dat wethouder Rensen zich als een hond in de broek van B.J. Doornebos vastbijt!," merk- Ingezonden Wilt u wat betreft de afsluiting van de Toeristenweg beden ken dat de Holterberg onlos makelijk verbonden is met de populariteit van Holten als toeristenplaats!? Men komt hier 'sec' voor de Holterberg, vroeger ook voor het dorp zelf, maar dat is helaas voor bij! Tijdens mijn werk in den lande werd ik vaak gecon fronteerd met de opmerking: Holten??? Holterberg, o ja!!!', dat zegt veel. Ook moet u bedenken dat heel veel men sen (de meesten?) zittend in hun voertuig, nu min of meer gedisciplineerd de Toeristen- weg afrijden (in de weekein des zelf in files) en zo voort gaan. Bij totale afsluiting van de weg, komen heel veel van die mensen gedwongen hun voer tuig uit en gaan lopend, fiet send of anderszins, lawaaie- rend, de bossen in. Als er dan géén grote, afgeschermde rust gebieden komen, zal het zeer wel met al de flora en fauna, inclusief de korhoenders, ge beurd zijn! Mijn voorstel: De Toeristenweg open hou den: tegen betaling! Dat zou geheel passen in de plannen om er een nationaal (landschaps)park van te maken. Niet met rasters, zoals op de Hoge Veluwe, maar wel alle andere (zand)wegen ver der afsluiten voor gemotori seerd verkeer. Laten we wel bedenken dat bij totale afslui ting het wel eens letterlijk 'toeristen - weg' voor Holten zou kunnen betekenen! H. Koopman opm Geskesdijk 20 Huurdersvereniging Veranderingen voor huurders van woningen van een woningcorpo ratie spelen zich niet alleen af op het terrein van een jaarlijkse huur verhoging. In de nieuwe regelge ving voor de volkshuisvesting worden de huurders erkend als een partij die mee moet denken over het huisvestingsbeleid in een ge meente, mee moet praten over al lerlei zaken de woning en woon omgeving betreffend. Er is daarom een huurdersvereniging opgericht voor alle huurders van alle wonin gen van de woningstichting Onze Woning, zowel in Deventer, Schalkhaar als Holten. Behalve het meepraten over het huisvestings beleid heeft een huurdersvereni ging ook andere taken. Deze lig gen op de volgende terreinen: er wordt advies en voorlichting gege ven aan leden. Dit kan gaan over praktische zaken zoals servicekos ten en problemen bij groot onder houd, maar ook over zaken als huurverhoging. Verder onder steunt en begeleidt de huurders vereniging commissies van huur ders rond een bepaald thema, zoals het verwijderen van asbestplaten en van plaatselijke afdelingen. Ook kan de huurdersvereniging leden helpen bij geschillen en pro cedures. De huurdersvereniging is onafhankelijk van de verhuurder. Zij heeft een eigen kantoor waar men ook nadere informatie kan vragen, Schoolstraat 4a, 7412 VR in Deventer. Het kantoor is ook telefonisch bereikbaar, tel. 0570- 672199. Het is van groot belang dat ook oudere huurders uit Hol ten lid worden van deze vereni ging. Dit is een mogelijkheid om onder meer invloed te hebben op het door de gemeente te voeren huisvestingsbeleid te Jan Metsemakers (PvdA) vori ge week veelbetekenend op in de gemeenteraad. Metsemakers kwam met zijn opmerking naar aanleiding van het feit dat wo- ningbouwstichting Onze Wo ning in De Haar een kleine hon derd woningen tegen marktprij zen wil verkopen. De huidige be woners van de nu nog huurwoningen zijn danig ge schrokken van de vraagprijzen die uiteenlopen van 148.000 tot 200.000 gulden. In een brief aan B en W en de gemeenteraad wijzen ze er op dat Onze Woning in 1991 een eerste verkoopronde hield en toen veel lagere prijzen hanteerde (ongeveer een ton). B en W hebben in een brief aan Onze Woning laten we ten de kwestie te willen bespreken en dat voornemen kwam uitvoerig ter sprake in de raadsvergadering. Alle fracties lieten fikse kritiek horen over de houding van Onze Woning. Iedereen was het er ook over eens dat het college pogingen in het werk moet stellen om Onze Woning en de betrokken kopers dichter bij elkaar te krijgen. Wet houder volkshuisvesting Bertus Rensen (WD) zal woensdag 14 februari trachten de vraagprijs te verminderen. „Hij gaat in elk ge val ongemuilkorfd naar Deven ter!," antwoordde burgemeester D.J. Verhoeven veelbetekenend op de opmerking van Metsema kers. Dick van der Torre (D66) vertelde dat zijn partij inmiddels al in de pen is geklommen naar Onze Wo ning. Hij constateerde dat de wo ningbouwcorporaties nogal ver schillende regels hanteren als het aankomt op het vastellen van de marktwaarde van een woning. „Deze huizen zijn echter deels met gemeenschapsgeld gebouwd en zijn bovendeel voor al zeker 50% afgeschreven. Hun huurders zijn nu hun klanten waarborgen mede de continuïteit van Onze Woning. En tegen je klanten mag je best eens aardig zijn." In zijn brief aan Onze Woning stelt Van der Torre voor om alsnog een reductie op te nemen in de vraag prijs en deze bijvoorbeeld afhan kelijk te stellen van het aantal jaren dat de woning door de bewoner bewoond is geweest. Metsemakers wees nog op de slechte onder- houdssituatie van de woningen die nu worden verkocht. Bekend is dat Onze Woning bezig is met een onderhoudsplan dat over ongeveer twee jaar wordt uitgevoerd. Het gaat daarbij veelal om vernieuwing van gevels. „De marktwaarde wordt nu dan wel zo'n tien mille gecompenseerd, maar de koper krijgt dat onderhoud vervolgens wel dubbel en dwars voor zijn kiezen!" Evenals Harry Dul (CDA) vond Me.tsemakers het een goede zaak als een taxateur wordt ingeschakeld die een wellicht 'rechtvaardiger schatting van de marktwaarde' zou kunnen uitvoe ren. Dul adviseerde de bewoners daarbij om zelf een taxateur in de arm te nemen. Beide oppositiepar tijen legden ook een relatie tussen de verkoop van de woningen in De Haar en de benodigde financiering van de 48 seniorenwoningen in het Ehag-complex aan de Dorpsstraat. Onze Woning zou de opbrengst van de huizenverkoop in De Haar willen gebruiken om het project (met de gemeente en bouwbedrijf Voordes als partner) te bekosti gen. Burgemeester D.J. Verhoe ven wees die suggesties echter van de hand: „Dat is volstrekt niet het geval, er bestaat zeker geen directe koppeling. Als Onze Woning er gens winst maakt uit huizenver koop, dan wordt dat geïnvesteerd in woningbouw. Wij nebben toen gezegd: als dat het geval is in een Holtense wijk, investeer die gel den dan ook in Holtense huisves ting." Binnen de afdeling atletiek van de SV Holten wordt naar stig gewerkt aan de oprichting van een atletiekgroep voor mensen met een verstandelij ke handicap. De betrokken werkgroep is inmiddels zo ver dat de groep vermoedelijk dit voorjaar van start kan gaan. Het atletiekbestuur houdt op korte termijn overleg met een trainer en assistent-trainer en de werkgroep is daarnaast op zoek naar vrijwilligers. De ge handicapten gaan zich bezig houden met de gebruikelijke onderdelen van de atletiek, maar hebben daarbij wat extra hulp nodig. Vrijwilligers, die naast de trainer en assistent trainer aktief zijn. Naar alle waarschijnlijkheid worden de trainingen op maandagavond gegeven van 18.45-19.45 uur, voorafgaand aan de dames training. Als vrijwilliger mee helpen is geen vrijblijvende zaak; de gehandicapten moe ten op hen kunnen rekenen. Dames, heren en jongeren van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom en natuurlijk hoef de vrijwilliger geen atleet te zijn. „Met elkaar kunnen we er voor zorgen dat de gehandi- capten-atletiek in Holten ge stalte gaat krijgen," aldus Hanneke van der Spek. Wie meer informatie wil of zich wil aanmelden als vrijwilliger van deze specifieke atletiek groep, kan kontakt opnemen met Ria Heuvelmans, tel. 362954 of met Hanneke, tel. 361284. De gemeente wil zich tot de vere nigingen in Holten wenden met de vraag of er interesse is om de jaarlijkse Anjercollectie te organi seren. De opbrengst van deze col lecte komt ten goede aan sociaal- culturele en sportieve doeleinden. Terwijl de Anjercollecte door gaans door een vereniging of een combinatie van verenigingen op touw wordt gezet, wordt deze vanwege gebrek aan belangstelling bij Holtense verenigingen de laat ste jaren vanuit het gemeentehuis georganiseerd. Verenigingen wor den dan wel benaderd met de vraag om collectanten aan te melden. Burgemeester D.J. Verhoeven stelt dat de organisatie van de Aq- jercollecte geen kerntaak van de Dinsdag 13 februari houdt het Holtens Mannenkoor tussen 20.00 en 22.00 uur een open repetitie in de bovenzaal van Schuppert Mode aan de Dorpsstraat. Zanglustige heren van zestien jaar en ouder zijn van harte welkom om die avond geheel vrijblijvend kennis te maken met een koor, dat naast enthousiast zingen ook de nodige tijd besteedt aan ontspanning en gezelligheid. Het Holtens Man nenkoor heeft een uitgebreid re pertoire en is van nagenoeg alle markten thuis. Dit jaar bestaat het koor twintig jaar. De twee decen nia worden luister bijgezet met een ambitieus programma dat op de onlangs gehouden jaarvergadering door dirigent Willem Jan van As- selt met gepaste trots bekend werd gemaakt. Ook Van Asselt riep bij die gelegenheid aspirant koorzan gers op om zich als lid aan te melden bij het mannenkoor. Tij dens de jaarvergadering hebben zich geen bestuurswisselingen voorgedaan. In hoofdzaak werd van gedachten gewisseld over het najaars(jubileum)concert (15 no vember in De Kandelaar) en de noodzakelijke ledenaanwas. Meer inlichtingen daarover worden graag verstrekt door bestuurslid Jan Bijkerk, tel. 0548-514529. In verbandt met haar 75-jarig jubi leum houdt de voetbalvereniging SV Holten vrijdag 9 en zaterdag 10 februari een informele receptie op de Meermanskamp. Vanaf 20.00 uur staan de deuren van de kantine wijd open voor de leden, dona teurs en sympathisanten van de jarige voetbalclub. De maandelijkse bijeenkomst van de Holtense postzegelclub wordt Zaterdat maart wordt vanaf gehouden op maandag 12 februari i jUr ^Cn zaa^voet^>a'toernooi in dorpshuis De Boschkamp. 15 ouden in sporthal 't Mossink. Jeugdclub "Het Pincetje" begint ee nemers kunnen zich nog Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. S.M. Roozenboom. Nevendien sten. Oppasdienst: mevrouw De Koning, Finet Beldman. 19.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Dijker- hoek: 10.00 uur, Ds. A.J. Leer ink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinterieur. Diessenplas: Woensdag 14 febru ari: pastor H. Wiggers. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, Lathmerdienst. 15.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: Kerk. Tweede collecte: rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Rita v.d Voet; groep 4 en 5 o.l.v. Hans Paalman; groep 6 en 8 o.l.v. Jenny Wiel- draayer. Oppasdienst: 0-3 jaar: Hennie Saalmink, Dorien Saal- mink, Jolanda Baerends. 4-6 jaar: Janneke Lubberdink, Dineke Ma- nenschijn. RK kerk: 10.00 uur, Werkgroep liturgie. Communieviering m.m.v. jongerenkoor. Oppas dienst: mevrouw De Koning, Fi net Beldman. Nieuw Heeten: Za terdag 10 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 11 fe bruari: 9.00 uur, Eucharistievie ring. Maandag 12 februari en Donderdag 15 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Vrijdag 16 februari: 9.00 uur, Eucharis tieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer, m.m.v. zanggroep. Uit gangscollecte: Diaconie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). gemeente is en er dus mee stoppen zal: „Maar voordat we het provin ciale Anjerfonds daarvan op de hoogte brengen willen we eerst de interesse peilen bij de verenigin gen. We zullen ze wijzen op het feit dat middels deelname de vere nigingskas gespekt kan worden. Wellicht kan een vorm worden gevonden dat de verenigingen bij toerbeurt de organisatie op zich nemen." Normaal gesproken komt eenderde van de opbrengst ten goede aan de vereniging die tekent voor de organisatie. Sinds de gemeente de organisatie en de afhandeling van de collecte regelt, gaat dat deel in verhouding naar de vereniging(en) die collectanten le- De Dubbeldoel Veeteeltstudiek- lubs Overijssel (DVO) houdt za terdag 10 februari voor de derde keer een wintershow in Manege Bartels, Raamsweg 2 in Maliën heem. Er worden ongeveer 180 eerste en tweede kalfs-dieren ge keurd, die door de fokstudieklubs vooraf zijn geselekteerd. Kwaliteit is hierbij belangrijker dan kwanti- Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Koop, Spoorstraat 3. Goor. tel. 0547-271350 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorgingen al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. van de absolute top van Overijssel. Hieronder bevinden zich ongeveer tien Holtense topdieren. Daar naast worden ook enkele dochter- groepen van aktuele stieren ge showd, zoals Astor 110 en An- dries. De DVO denkt een pro gramma te kunnen bieden waarbij het zeker de moeite waard is een kijkje te nemen. De keuring begint om 9.30 uur. Donderdag 8 februari: 20.00 uur, jubileum receptie SV Holten voet bal (75 jr.) kantine Meermans kamp Vrijdag 9 februari: 20.00 uur, concert hervormd kerkkoor in de hervormde kerk; 20.00 uur, jubi- leuminstuif SV Holten voetbal kantine Meermanskamp Zaterdag 10 februari: 15.00 uur, mindervaliden carnaval in manege Snorrewind; 20.00 uur, jubileu- minstuif SV Holten voetbal kanti ne Meermanskamp; verkleedvoet- bal E- en F-jeugd; 21.00 uur, Top 40-avond in JC De Schure; Maandag 12 februari: bijeen komst Holt. Postzegelcub in De Boschkamp (19.00 uur, junioren, 20.00 uur senioren); 20.00 uur, verkeersquiz in zaal Vosman. Dinsdag 13 februari: 20.00-22.00 uur, open repetitie HMK in de bovenzaal van Schuppert Mode; 20.00 uur, bijeenkomst commissie Vorming en Toerusting over 'Ge loof en Economie' in zaal Irene. Donderdag 15 februari: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO in De Boschkamp; 20.00 uur, officiële ontvangst prins carnaval en gevolg door B en W in gemeentehuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten met bingo Vrijdag 16 februari: Goodwilla- vond cv De Fienpreuvers Zaterdag 17 februari: 14.00 uur, vertrek carnavalsoptocht; 14.00 uur, start dweilmidaag; 15.00 uur, Keuntjescarnaval (voor kinderen) in zaal Vosman; 20.00 uur, Slinge- roamd. Zondag 18 februari: 10.00 uur, Frühschoppen in JC De Schure; 20.30 uur, Kielenbal met prijsuit reiking winnaars carnavalsoptocht in zaal Vosman. Maandag 19 februari: 14.00 uur, Kleintje carnaval in café Maats; 14.30 uur, seniorencarnaval in zaal Vosman; 15.00 uur, Kinderinstuif in zaal Irene; 20.00 uur, Rosen- montag in café Maats; 20.00 uur, ledenvergadering HHV in De Biester. Dinsdag 20 februari: 12.30 uur, Frühschoppen en biertap wedstrij den in eetcfé 't Klavier; 20.00 uur, Kleintje car naval bij Boer Biet met 'Het Ge ding'; 20.00 uur, Kunst en Cul tuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Boschkamp Woensdag 21 februari: 16.00- 18.00 uur, afscheidsbijeenkomst (vrij inloop) van Rabobank-direc- teur Jvan Wingerden in Het Bon te Paard. Zaterdag 24 februari: 19.30 uur, Hardrock op de delle bij JC De Schure Maandag 26 februari: 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo in 't Trefpunt. LCl 1 I1H.CIJC UCgllll ""fe om 19.00 uur, gevolgd door de steeds aanmelden. Wie er meer senioren om 20.00 uur. Ook niet- ^veterJ w'' pf zich wil opge- >nemen met 362858. leden kunnen deze bijeenkomst w"'L kan kontakt opi bezoeken vanaf 20.00 uur. Michael Aanstoot, tel. Overleden: H. Verveda (75); J.E. Rooker (96); G.J. van Aefst (65). Ondertrouwd: G. Bekkernens en A. Potkamp.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3