U wilt een eigen huis en opeens ziet u die advertentie. GB streeft naar een 'gezellige dorpskern' AKTIE BIJ TANKSTATION MENGVOEDER GROEP BV Tot ziens aan de Larenseweg 48. Inspirerende ideeën voor creatieve handjes Wilde rijst met noten Tijdloos kijkgenot met dubbele bodem Analoog en digitaal gaan hand in hand PuKznlhoekje Rente vanaf 4,0% (eff. rente 4,2%) RABOBANK HOLTEhf Ingezonden 't Zeekenhuus' Verhitte discussie Waerdenborch houdt open huis Extra treinen vanaf 1 juli Leven zonder klachten? OShell 2 halen 1 betalen en de koffie gratis! DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996 HO 8 Het Patchworkboekje Het Patchworkboekje Auteur: Henny Oosterbaan Uitg.Van Dishoeck ISBN 90 269 3516 1 Als u de donkere avonden creatief wilt vullen met naald, draad en stof, helpt Het Patchworkboekje u graag een stukje op weg. In dit boekje vindt u namelijk duidelijke instructies en patroontekeningen waarmee zowel de ervaren als de minder bedreven handwerk(st)er tientallen decoratieve projecten kan uitvoeren. De beschrijvingen om de woonkamer, keuken of slaapkamer een persoonlijk tin tje te geven, worden vooraf gegaan door een hoofdstuk met algemene aanwijzigingen en beschrijvingen van drie verschillende applicatiemethoden. Tevens bevat het boek vele prachtige kleurenfoto's die u een idee van het eindresultaat geven. Ingrediënten (4 pers.): 125 g wilde rijst, 125 g snelkokende langkorrelige zilvervliesrijst, 1 ui, 1 teen knoflook, enkele takjes selderij, 3,25 dl kip- pebouillon, 50 g gemalen walnoten, tl salie, zout, versgemalen peper, boter (of margarine) en 4 kippeborsten. Kook de (USA) langkorrelige zilvervliesrijst gaar in de kippebouillon. Kook de wilde rijst gaar in 3,75 dl water (Let op: kooktijd voor zilvervliesrijst is 30 min. en voor wilde rijst 45 min.!) Pel en snipper de ui. Snij de selderij in stukjes. Bak ui, knoflook en selderij in boter goudbruin. Schep de rijst uit de pan in een overschaal. Voeg de ui, knoflook, selderij, walnoten en kruiden toe en schep het geheel goed door elkaar. Dek de schaal af met een stuk beboterd vetvrij papier en daarna met een velletje alu miniumfolie. Zet de schaal 20 min. in de op 180° voor verwarmde oven. Serveren met gegrilde kip en salade en...eet smakelijk! Voor wie niet verder wil kijken is The Wizard of Oz een prachtig schouwspel, maar de onderlig gende boodschap van het verhaal is - zo moge lijk - nog mooier. Hoewel deze film, met ïudy Garland in de hoofdrol, in middels bijna 60 jaar oud is, staat het verhaal ook anno nu nog steeds borg voor absoluut kijkgenot. Als Dorot hy, na een wervelstorm, in een andere wereld terecht komt, gaat zij op zoek naar de Tovenaar van Oz. In de veronderstelling dat hij de enige persoon is die haar kan helpen. Uiteindelijk blijkt echter dat zij de oplossing al die tijd zelf in handen had! The Wizard of Oz, met kleurige decors, prachtige songs en een goed verhaal, is dan ook een koopvideo die niet in uw collectie mag ont breken. Omschrijving horizontaalrl.beddegoed 4.wier ó.bedrijfska- pitaal 9.familielid lO.deel v/h hoofd 12.soort bier 14.voegwoord 15.ver legenheid (fig.) IS.open plek in bos 21.lofdicht 22.drinkgelegenheid 23.vlekkenwater 24.herenclub 27.eetgerei 29.boom 30.vogel 33.hoen- derprodukt 34.bijwoord 36.zetei (Lat 38.bijdehand meisje 40.grond soort 41.openbaar vervoermiddel 42.muzieknoot 44.uitspraken 48.reeds 49.godsdienst afk) 51.priesterboord 53.famthelid 54.bijbelse plaats 56.gesiacht van bolgewassen 59 lichaamsdeel óO.heidemeertje ól.onbep. vnw. 62.vrucht 64.deel v;d hand 65.voorzetsel 67.knaagdier 69.sporeplant 70.en dergelijke (afk) 71.kleur 72.steensoort 73.verdie ping Omschrijving vertikaal: 1.afdruk 2.muzieknoot 3.soort aard appelen 4.slee 5.pers. vnw ó.blunder 7.1id\voord S.vis 1 l.rund 13.oude lengtemaat 15.ruwe steenmassa 16.gravin van Holland (hist.) 17.deel van sleutel 19.plaats in Frankrijk 20.kerkelijk gebruik 25.ijzerhoudende grond 26.Griekse letter 27.kostwinning 28. boom 31.water in ons land 32.pers. vnw. 34.hoofdtelwoord 35.groente 37.snel 39.vis 43.papegaai 45.oosterlengte (afk) 46.glans 4?.geluid van dier 48.voorzetsel 50.beval- lig 51 .fototoestel 52.wagenloods 53.bontsoort 54.stuk 55.oppervlakte- maat 57.kippenloop 58.muzikale compositie 63.rondhout 64.nachtspie- gel 66.pers. vnw. 68.soort verlichting (afk) 69.rauzieknoot 70.land- bouwwerktuig Er ontstaat de naam van een edelsteen wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 7,12.15.48.53.70.72. Hoewel de consument inmiddels overtuigd is van de kwalileit van DCC, heeft onderzoek uitgewezen dat men aarzelt bij de aanschaf van een DCC, omdat men niet bereid is om de al aanwezige cassettespe lers te vervangen. De oplossing? Een systeem waarbij zowel analoog als digitaal kan worden opgenomen en afgespeeld. En zo'n systeem bestaat. Zo biedt Philips bijvoorbeeld een mini- systeem met een deck voor analoge cassettes én een deck voor DCC-cassettes. Dit 'digiloge' FW 68 DCC-minisys- teem is dan ook een opvallende combinatie van 'oud' en Met het kopen van een eigen huis, kan alles plot- vormen die we in huis hebben. Maar ook met de prettig lage seling in een stroomversnelling komen. En dan is 't prettig iemand rentetarieven die we hanteren. En niet in de laatste plaats omdat te kennen op wie je kunt bouwen. Iemand bij de Rabobank we weten dat er bij het kopen van een huis meer komt kijken, bijvoorbeeld. De Rabobank is niet voor niets de grootste bijvoorbeeld verzekeringen. hypotheekverstrekker van Nederland. Dat heeft veel te maken met de tijd die we voor mensen nemen. En met de nuchtere adviezen die we geven. Met de vele en flexibele hypotheek- 'L Degene die uw persoonlijke hypotheek compleet voor u regelt, is onze hypotheekadviseur. Kom binnenkort eens met hem of haar praten. Rabobank Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Voor hypotheekinformatie: Erna Pasop, tel. 0548-37 47 47 Met het oog op de ongetwijfeld vele discussies die de komende tijd zowel binnen als buiten het gemeentehuis nog gevoerd zul len worden over de al vele jaren lang voortslepende verkeerspro- blemetiek, heeft Gemeentebe lang in haar recente Nieuwsbrief aan de leden gewezen op het be stuursakkoord van GB, WD en D66, waarin onder meer bena drukt wordt dat het gemeentebe stuur de 'ontwikkeling van een gezellige dorpskern zal bevorde ren, met name wat betreft de Smidsbelt, aantrekkelijk voor zo wel de Holtenaar als de toerist, als voetganger of als fietser'. „Daar een florerende midden stand voor de hele Holtense bevol king van wezenlijk belang is, zal de middenstand de ruimte en de mo gelijkheden krijgen om in de kern uit te breiden of nieuw te vesti gen," aldus GB, dat er voorts op wijst dat het doorgaande vracht verkeer door de Dorpsstraat wordt verboden, dat deze raadspe riode geen Maisweg wordt aange legd en evenmin een bestemmings plan wijziging met het oog op die weg wordt voorbereid. „Het ge bruik van de N332 (S14), de Al en de Markelose- en de Rijssenseweg als rondweg wordt bevorderd - voor de wijze van inrichting van de Dorpsstraat tussen Larenseweg en Kolweg, zal op korte termijn met belanghebbenden een discussie op gang worden gebracht, waarbij ge zorgd moet worden voor een goe de toegankelijkheid voor perso nenauto's van parkeerplaatsen in het centrum van het dorp," meent GB, dat er van overtuigd is dat de ontwikkeling van het verkeer in het dorp na al deze maatregelen een paar jaar moet worden gadege slagen om te bezien of er nog verdergaande maatregelen nodig zijn en ook betaalbaar zijn, afge zien van plotseling veranderende omstandigheden in de komende vier jaar. Het kontakt met de Hol- 't Is good det ter is, maer a'j deur hen mót is ter wal wat mis. Je leeft deur tussn hoppe en vrees, en haalt oe van als als vuur de gees. Om zeum uur begint ze alras, met 't dagelukse gewas. En dan aen trammelant met de po, hoe kriegt vuur mekaar a jt zo mót do. En dan de operatiedag, woer ie als een barg tiggn op zag. 't Is maer earn of ie weet naens meer wat van en bint de dokters drok met oe, al wat kan. A'j wier bij komt lig ie al op zaal, en langzaam kom ie wier op verhaal. En dan die eindeloze nacht toen ik 't neet meer zittn zag. De zuster, troostende woorden, een handgebaar en zowaar ik kreeg wier mood wat dut zoiets oe toch good. As als good is mag ie noar huus en staot er bloom op toafel van welkom thuus. Maer soms geet 't mis als er geen genezing mógelijk is As dan 't lichaam is ezwicht stijg ie op noar 't "Hóógste Licht". G.J. Gervedink Nijhuis tense Handelsvereniging als be langhebbende is inmiddels gelegd. GB: „Op 27 september 1994 heb ben wij, nadrukkelijk ook namens WD en D66, een ontwerp voor de dorpskern aangeboden aan het college. In onze algemene be schouwingen bij de begroting voor 1996 schreven wij nog: 'Beseffend dat, wat betreft het verkeersplan, de verkrijging van de Kalister- mansweide, de vormgeving van de veilige oversteek bij het zwembad en de eisen van Provinciale Water staat op die plaats, alsmede de rondweg plannen van Rijssen, da nig complicerende factoren zijn, verwachten we toch van het colle ge dat het binnenkort met een plan naar buiten komt'. GB constateert dat dat niet het geval is en wijst er op dat B en W naar een zo groot mogelijk draag vlak in de huidige gemeenteraad streven: „De burgemeester heeft ons gevraagd of de GB-fractie be reid is deel te nemen aan een zake lijke discussie over alle varianten die in de afgelopen jaren aan de orde zijn geweest. Dit aan de hand van een nog op te stellen rapport door een bureau dat enerzijds des kundig is, maar anderzijds niet betrokken is geweest in de afgelo pen jaren. We hebben daarmee ingestemd onder twee voorwaar den: de zakelijke discussie moet plaatsvinden in besloten overleg, voorafgaand aan een politieke, openbare discussie en besluitvor ming en de fracties moeten het eens zijn over de structuur van het rapport, voorlopig genoemd het beslismodel." Maandagavond bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering dat zelfs al het voorstel over het kre diet, dat nodig is om bureau Has- koning het inmiddels veelbespro ken beslismodel te laten opstellen, een verhitte politieke discussie los maakte. Het voorstel werd uitein delijk wel aangenomen, zij het met tegenstemmen van de PvdA-frac- tie die benadrukte dat alle fracties zonder voorwaarden vooraf moes ten instemmen. Fractieleider Wim Dalhuisen hield in dat verband GB voor dat de oplossing voor de toekomstige verkeersstructuur ge- Scholengemeenschap De Waer denborch voor VWO, HAVO, MAVO en VBO houdt vrijdag 2 februari open huis in de hoofdves tiging aan de Haarstraat 14 in Hol ten. Tijdens het open huis ligt de nadruk meer op de praktische on derwijssituatie. Belangstellenden kunnen de diverse vaklokalen be zoeken, die hen een indruk geven van de onderwijsaktiviteiten: les sen, demonstraties, experimenten en videovoorstellingen. In het ge bouw kan men de sfeer proeven in de verschillende onderwijsruim ten, zoals de praktijklokalen, de bibliotheek en het computerlo kaal. In de voorlichtingsruimte kan een individueel gesprek wor den gevoerd met leden van de schoolleiding. Vanzelfsprekend is er volop informatie (ook folders) over de verschillende schooltypen en kan men inlichtingen krijgen over vervolgopleidingen na deze school. Het open huis begint om 18.30 uur en duurt tot 21.00 uur. acht wordt eind dit jaar bekend moet zijn. Dat is ruim binnen de periode dat het bestuursakkoord van kracht is en waarin onder meer het niet aanleggen van de Maisweg staat. Het riep natuurlijk de vraag op hoe GB zich opstelt indien blijkt dat de aanleg van de Mais weg als beste oplossing uit de bus rolt. Jan Soepnel (GB) verklaarde daarop dat hij zijn handtekening onder het akkoord 'a priori niet terugtrekt', hetgeen voor de soci aal-democraten reden was om uit principe tegen het krediet voor het beslismodel te stemmen. Met ingang van 1 juli stoppen in Holten iedere dag vier extra trei nen: twee in de ochtendspits en twee in de avondspits. Dat deelde wethouder Eb van Schooten (GB) maandagavond mee in de gemeen teraadsvergadering. Van Schooten kwam ermee naar aanleiding van opmerkingen over de dreigende sluiting van het NS-loket. De NS overwegen om het loket binnen nu en circa drie jaar te sluiten, tenzij een kantoor of bedrijf in het sta tionsgebouw wordt gevestigd die zich bekommeren wil om de NS- dienstverlening (kaartverkoop en inlichtingen). De gemeenteraad dringt er bij B en W op aan dat alles gedaan moet worden om het loket voor Holten te behouden. Zowel PvdA als CDA voegde daar een optie aan de mogelijkheid van be drijfsvestiging toe. Wim Dalhui sen (PvdA) noemde de vestiging van een winkel of een VW-filiaal en Harry Dul (CDA) suggereerde een postagentschap. Advertorial Veel mensen zijn bekend met het feit dat „ze moeten leren leven met hun klacht", omdat de reguliere geneeskunde geen oplossing voor hen biedt. Ze zijn „overal" al geweest en uiteindelijk hebbèn ze in hun situatie berust. Met behulp van de Traditionele Chinese Ge neeskunde kan hier in de meeste gevallen wel degelijk iets aan worden gedaan! De Traditionele Chinese Geneeskunde heeft zich 4000 jaar lang ongestoord kunnen ont wikkelen als een holistische natuur-geneeskunde en is uitgegroeid tot een zeer uitgebreid en waardevol systeem. Ze is zeker niet alternatief, 'A van de wereldbevolking maakt er al eeuwenlang dagelijks gebruik van! De Traditionele Chinese Geneeskunde heeft een van de meest verfijnde diagnostische technieken ter wereld. Door het voelen van de pols, het zorgvuldig bestuderen van tong, lichaamsoppervlak en het stellen van gerichte vragen, is de therapeut in staat om de oor zaak van de ziekte op te sporen. Hierbij wordt ook een duidelijk verband gelegd tussen emoties en lichamelijke klachten! De Traditionele Chinese Geneeskunde ziet een ziekte als het niet in balans zijn van de essentiële lichaamsenergieën. De therapeut zal nu trachten, aan de hand van de diag nose, de balans in het lichaam te herstellen. Hij maakt daarbij gebruik van het zelfherstel- lend vermogen van het lichaam en stimuleert de verzwakte c.q. ontregelde organen weer normaal te functioneren. Hierdoor kan in veel gevallen een operatie worden voorkomen! In mijn praktijk maak ik gebruik van de drie meest bekende en belangrijkste onderdelen, nl.: Acupunctuur, Acupressuur en Kruidengeneeskunde. Deze technieken worden meestal gecombineerd in een behandeling van ca. 1 uur. Tijdens de behandeling kan men gewoonlijk alle kleding aan houden en wordt in bijna alle gevallen ai direkt enige vermindering van de klacht(en) bemerkt! De prijs per behandeling bedraagt 75 gulden en wordt vergoed door een aantal particuliere verzekeringsmaat schappijen. Deze vergoeding geschiedt op basis van mijn „erkenning van bevoegdheid" door de Nederlandse Vereniging voor Traditionele Chinese Geneeskunde (ZHONG), on der nr. 061044952706. Deze vereniging controleert steeds het niveau van de aangeslo ten therapeuten. De klachten en ziekten welke met deze vorm van geneeskunde te behandelen zijn, zijn aangezichtspijn, abcessen, allergieën, angina, angst, asthma, bloeddruk, bron chitis, buik- en darmklachten, constipatie, diarrhee, depressie, gewrichtsklachten, hyperventilatie, hooikoorts, impotentie, menstruatiestoornissen, nier- en galste nen, onvruchtbaarheid, oorsuizen, overspannen, rug-, nek- en schouderklachten, slapeloosheid, staar, stress, tennisarm, spijsvertering, vermoeidheid, whiplash, ze nuwpijn. Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel dan: Praktijk Parel, Dick Veenman, Holterstraatweg 72, Rijssen, tel. 0548-51 46 00 Februari, maart en april AKTIEMAANDEN BIJ MG - UW TANKSTATION Snel gespaard zo'n volle kaart! In de aktiemaanden doen wij er een schepje bovenop en is een volle aktie TKK kaart f 5.00 waard. Al uw aankopen in de MG-shop zijn nu dus nog voordeliger. Ook kunt u de TKK-kaart verzilveren bij: Videotheek Bartella Kerkstraat 6 te Holten PROUUKTfcN uw Tankstation/ Larensweg 48 7451 EN Holten Tel. 0548-36 46 83. Fax 0548-36 47 07 Tank bij MG, als u op zoek bent naar... ..voordeel ...korting ...kwaliteit ...service en betaalgemak Razend lekker en snel klaar zijn onze nieuwe warme snacks: shoarmaburger cheeseburger hamburger gehaktbal Nu ter introductie in de aktiemaanden:

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 8