'Feestknipsel' voor 40-jarige NBvP Espelo Sport g agenda Uit buiten Holten Triathlon: extra mini Run-Bike-Run Open huis Reggesteyn Jaarat™^ Holtense schakers spelen gelijk Handbaldames: winst op AHV/Achilles kindertheater Moed hartreanimatie Bestuursvacature bij ANBO Holten Uitwisseling SGW Goor en Salzbergen Ontwerp rotonde GB: geen sluiting Toeristenweg tenzij... HOLTENS NIEUWSBLAD GS tegen uitbreiding Blauwwitters Marissink wint crosscompetitie Bergruitertjes o o sissen voor Gezamenlijke VW-gids Verkleed- en tafelvoetbal DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996" Dit veelzeggende schilderij van knipselkunst kreeg de 40-jarige NBvP Espelo aangeboden tijdens de feestavond. Het werkstuk wordt opgehan gen in buurthuis 't Trefpunt Met een feestavond in gebouw 't Trefpunt heeft de NBvP Espelo vorige week haar veertigjarig be staan gevierd. Presidente Hennie Koopman heete in haar welkomst woord in het bijzonder de echtge noten van de leden en de jubileum commissie welkom. Voor de tien dames die sinds de oprichting lid zijn van de NBvP Espelo had zij een roos en een schilderijtje van knipselkunst: de dames Boode- Niemeijer, Boode-Willemink, Krikkink-Rietberg, Krikkink-Ai- tink, Lubbersen-Brinkman, Nij- land-Paalman, Paalman-Beunk, Reilink-Slijkhuis, Schippers-Vuk- kink en Stevens-Klein Teeselink. Mevrouw H. Schippers-Vukkink kreeg de eer het grote schilderij van knipselkunst te onthullen. Het wordt in 't Trefpunt opgehangen. Het fraaie werkstuk is ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de afdeling gemaakt door Nel- la Koch uit Twello en beeldt naast het bondslogo onder meer de reis- club (fiets en bus) en de volksdans club (naast de fiets) uit. De bloei ende boom geeft aan dat de platte landsvrouwen (de kwetterende vogels) in Espelo volop aktief zijn. Met de klaver vier wordt veel ge luk gewenst voor de toekomst. Johanna Ulfman las vervolgens een gedicht voor, dat speciaal voor deze avond door Hanna Schippers geschreven was, waarop Ida Lub- bersen van de jubileumcommissie de avond opende. Dika Blankena en J ohanna Ulfman boden namens de jubileumcommissie een schilde rij aan en na de pauze trad de volksdansgroep op. Gerrie Krik- kink en Mientje Bosman verzorg den een samenspraak over vooral de reisjes en overige uitstapjes en verslaggeefster Hennie Kuyer uit Ruinen, die al bijna achttien jaar programma's maakt voor Radio Drente, vermaakte de 115 aanwe zigen met alledaagse dingen, die ze op humoristische wijze wist te brengen. Ze wisselde haar optre den af met zelf geschreven liedjes en begeleidde zich daarbij op gi taar. Onder het genot van een hapje en een drankje werd de avond op informele wijze voortge zet. Voor de onontbeerlijke muzi kale sfeer zorgde Schalkhaarder Gerrit Wesselink (keyboard- /trompet). De NBvP komt 26 fe bruari opnieuw bijeen, dan voor de jaarvergadering. De Stichting Triathlon Holten heeft dit jaar met een mini Run- Bike-Run een nieuwe categorie toegevoegd aan de bekende onder delen van deTriathlon Holten: 1/4 triathlon (wedstrijd) in het Super Prestige Circuit, 1/4 triathlon re creatief, 1/8 triathlon recreatief en 1/8 triathlon recreatief jeugd (12 tm 14 jaar) en het holtens Kam pioenschap 1/4 en 1/8 triathlon. De mini Run-Bike-Run is bedoeld voor kinderen uit de groepen ze ven en acht van de basisscholen. De scholen bekommeren zich ook om de inschrijving. Worden de deelnemers aan de triathlon gecon fronteerd met zwemmen, fietsen en lopen, bij de Run-Bike-Run betreft dat uitsluitend lopen en fietsen. Het triathlonbestuur be sloot de nog loze uren voor de komst van de 'cracks' in de SPC- wedstrijd op te vullen met deze wedstrijd, die plaatsvindt tussen 13.30 en 14.30 uur. „Het parcours is aan het begin van de middag toch al afgezet, maar nog geheel vrij. Het kan dan mooi gebruikt wor den voordat de eerste SPC'ers in het dorp arriveren," verklaart Hendri Markvoort. Voor de mini Run-Bike-Run wordt aanzienlijke belangstelling verwacht, binnen kort meer daarover. De Stichting Triathlon Holten heeft de inschrij ving voor de alweer twaalfde tri athlon onlangs geopend. Het sportieve evenement wordt zater dag 10 augustus in en rond Holten gehouden met zoals gebruikelijk de finish op de Smidsbelt. Mark voort laat weten dat inmiddels flink wat aanmeldingen binnen STICHTING TRIATHLON 71 HOLTEN zijn. Degenen die al drie jaar ach tereen aan het spektakel meedoen, ontvangen het inschrijfformulier met informatie via de post thuis. Holtenaren die de sportieve uitda ging deze zomer voor het eerst aangaan, kunnen zich aanmelden bij Harrie en Ria Heuvelmans, Churchillstraat 103, tel. 362954. Gezien de goede ervaringen van vorig jaar, heeft de Stichting Tri athlon Holten het samenwer kingsverband met de drie toonaan gevende duursportevenementen gehandhaafd: Lease Plan Holland Triathlon (1/1 triathlon Almere), Stein (1/2 triathlon), Power(wo- )man Venray (Run Bike Run). De vier organisaties werken samen in een (voorlopig) nationaal circuit. Ook dit jaar houden alle lokaties van de christelijke scholengemeen schap Reggesteyn open huis. De bedoeling is om leerlingen van het basisonderwijs kennis te laten maken met de vele afdelingen/o pleidingen die Reggsteyn biedt. Om de leerlingen en ouders de kans te geven alle afdelingen te bezoeken zijn de open huis-dagen van de diverse lokaties over ver schillende data verspreid. Donder dag 1 februari openen de lokaties Noetselerbergweg in Nijverdal en Wierdensestraat in Rijssen hun deuren. Het programma in Nij verdal richt zich vooral op de toe komstige leerlingen en hun ouders van MAVO, HAVO en Athe neum. In korte lessen van een kwartier wordt geprobeerd een beeld te geven van de gewone schoolpraktijk. In tegenstelling tot andere jaren heeft de lokatie in Tien SV-atleten liepen zaterdag mee in de vierde en laatste cross van de oostelijke crosscompetitie in Heerde. Op een bevroren en besneeuwd parcours liep Floortje van Eijk bij de pupillen C naar een prachtige eerste plaats en won daardoor de competitie. Rob Ma rissink werd zoals verwacht na drie eerste plaatsen in de competi tie, overtuigend winnaar van de crosscompetitie. Een prima pres tatie van deze jongste C-pupil. Ook andere atleten van ae SV Holten presteerden goed. Zondag werd door 14 atleten de Twentse crosscompetitie gelopen. Op nieuw werden Floortje van Eijk en Rob Marissink winnaar bij de pu pillen C. De zege in de Twentse crosscompetitie kan hen hierdoor niet meer ontgaan. Gijs Marissink liep bij de pupillen A ook naar een prima eerste plaats. De laatste cross is de Holterbergcross op 24 februari. Rijssen slechts één open huis avond. Belangstellenden kunnen de verschillende afdelingen bekij ken. Ook verschillende vormen van vervolgonderwijs zullen hun opleidingen presenteren. Bezoe kers kunnen een kopje koffie drin ken met een produkt uit de eigen bakkerij van de school. De op brengst daarvan wordt besteed aan het kindertehuis "Children's Shel ter" in de Filippijnen. Op 31 janua ri, 1 februari en 2 februari zijn er "doe-middagen" voor de leerlingen uit groep 8 van het basisonaer- wijjs. Op de verschillende VBO- afdelingen zullen de leerlingen praktisch bezig zijn met werkstuk jes die ze na afloop mee mogen nemen. Tijdens deze "doe-midda gen" wordt er een tekenwedstrijd georganiseerd. Al meer dan 750 leerlingen hebben zich voor deze middagen aangemeld. Donderdag 8 februari is de lokatie Karei Door man in Rijssen aan de beurt. Hier kan men lessen meemaken, le- spractica bijwonen en kennis maken met de diverse vakken. De lokatie Willem de Clerqstraat in Nijverdal sluit de rij. Donderdag 15 februari staat de school open voor belangstellenden. Ook daar kunnen de diverse afdelingen wor den bezocht en zijn informatie stands aanwezig. Alle avonden du ren van 19.00 tot 21.00 uur. Afgelopen weekerid werden wed strijden in Heeten en Luttenberg bezocht. De dressuurders zaten in Heeten en kwamen met klinkende uitslagen thuis. Lucinda Anderson zette met Sakia een keurige proef neer en werd eerste in de klasse B cat.C. Karlijn Zuethoff met Kim Society werd eveneens eerste in de klasse B cat.E. Sabine de Roos en King Kadanz cat.D startten voor het eerst in de klasse M en pakten meteen hun eerste winstpuntje, goed voor de tweede plaats. In Luttenberg werd gesprongen. Alleen Daniël Sluiter met Blud Thunder viel in de prijzen. De Holtense schakers hebben een druk programma achter de rug. Zowel het eerste als tweede kwam in aktie en beide speelde gelijk. Het tweede speelde een uitwed strijd tegen Hardenberg, De winstpartijen kwamen op naam van Teun Scheurwater en Hans van Oyen, terwijl Theo van Lin- denberg en J an ten Velde verloren. Cees Olij en teamleider Henk van Beek zorgden met remises dat de Holtenaren met één matchpunt naar huis konden. Het eerste team speelde tegen HSC II uit Hengelo ook een uitwedstrijd. Holten kwam al snel achter door nederla gen van Dick van der Knaap en Gerrit Luggenhorst. Holten kwam echter snel terug door een knappe overwinning van invaller Henk van Beek. Doordat Henk Jongman, Ton van Oyen en Ben van de Griendt ook wisten te win nen kwam Holten zelfs op voor sprong. Gerrit Stevens en Dinant van Beek hedden op dat moment remise in handen. Beiden kwamen echter in zware tijdnood en dien den ten slotte de koning neer te leggen, eindstand 4-4. In de inter ne competitie werden ook enkele partijen gespeeld. Een verrassing was toch wel het gelijkspel van Teun Scheurwater tegen Erik Bos man. Het topduel tussen Ton van Oyen en Joep Middelink eindigde in remise. Uitslagen: Teun Schreurwater-Erik Bos man, 0.5-0.5;Ton van Oyen-Joep Midde link, 0.5-0.5; Cees Olij-Henk Jongman, 0.5-0.5; Henk van Beek-Dinant van Beek, 0 5-0.5; Bertus van Beek-Dick van der Knaap, 0-1. Ook voor de interne beker werde twee interne wedstrijden ge speeld. Ronald Klein Teeselink-Ben van de Griendt, 0-1Erik Mondeel-Gerrit Ste vens, 0.5-0.5. In de uitwedstrijd tegen AHV/A chilles hebben de dames van Hol ten ondanks een matige wedstrijd toch de winst gepakt. Holten had veel kansen nodig om tot scoren te komen. Pas na 15 minuten zag Holten kans op een voorsprong te komen die uitliep tot de 3-6 rust stand. Na rust zag Holten geen kans verder uit te lopen, waardoor Achilles goed in de race bleef. Met hard werken werd de inzet toch met twee punten beloond. Eind stand 10-13. Scores: Judith Tie- kink 5; Monique Plantinga 3; Wendy Meerman 2; Margot ter Schure, Kristel Meerman en Bian- ca Smit 1. De heren speelden uit tegen koploper Achilles 4. Deze zeer technische ploeg bestaande uit 'oude rotten' had de eerste 15 minuten grote moeite met een goed spelend Holten. Na de stand 4-4 liet Holten zich echter inpak- FEBRUARI 8 februari: jubileumreceptie SV Holten voetbal Meermanskamp 15 t/m 20 februari: carnaval MAART 3 maart: Omloop van Holten WVH 23 maart: Voorjaarsconcert HMV in de Kandelaar 31 maart: Miny Kempertoer- nooi (handbal) APRIL 7 april: paasvuur 12 april: Lompenaktie HMV (dorp) 13 april: ochtendwandeling KBH 20 april: Normaal in Espelo MEI 4 mei: Holterbergtoer WVH 10 mei: Lompenaktie HMV (buitengebied) 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure JUNI 1 juni: Straatvoetbal Meermans kamp 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi Meermanskamp 8/9/10 juni: jubileumweekeinde SV Holten voetbal (75 jr.) 9 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: avondfietsvier- daagse WVH 15 juni: Koningsschieten 21 juni: Midzomeravondconcert Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest 29 juni: Boeldag HMV JULI 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch 23 t/m 27 juli: Dorpsfeest/kermis AUGUSTUS 1 augustus: Dagje de Boer op 9 augustus: Triathlon Balloon ing 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: Volksfeest Espelo 20 augustus: Holtens Songfesti val 24 augustus: Fokveedag en eind- keuring Kalver Opfokclub SEPTEMBER: 12 t/m 15 september: Keunefees- ten 14 september: vrijmarkt; Over ijsselse molendag 21 september: Holterbergherfst- toer WVH NOVEMBER: 2 november: Najaarsconcert HMV/sporthal Blauw Wit: Senioren: Junioren: Pupillen: SV Holten: Senioren: Zondag 4 februa ri: Nijverdal-Holten, 14.30 uur (vertrek 12.30 uur); Fleringen 2-Holten 2, 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); E Boys 3-Holten 3,10.45 uur (vertrek 09.30 uur); Holten 4- Enter 5, 10.00 uur; Holten 5-Twenthe 3, 10.45 uur; Holten 6, vrij; De Zweef 6- Holten 7, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); SDOL 3-Holten 8, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Holten 9-Rietvogels 7, 09.30 uur; Holten 11-PH 18, 09.30 uur; GFC 6- Holten 13, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur) Junioren: Zaterdag 3 februari: Holten A1-Almelo A1, 14.30 uur; Svvn A2-Hol- ten A2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Vr.Hoopse Boys B1-Holten B1,12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten B2-Den Ham B2, 14.30 uur; Holten C1-Den Ham C1, 13.00 uur; Excelsior C4-Holten C2,11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Pupillen: Zaterdag 3 februari (vriend schappelijk): Colmschate D1-Holten Dl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten D2- Colmschate D2, 10.00 uur; Colmschate D3-Holten D3, 09 45 uur (vertrek 08.45 uur); Holten E1-Colmschate El, 10.00 uur; Holten E2-Colmschate E2, 10.00 uur; Holten E3-Colmschate E3, 11.00 uur; GFC F1-Holten F1, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Holten F2-Colmschate F1,11.00 uur; Colmschate F2-Holten F3, 09.45 uur (vertrek 08.45 uur; Holten F4- GFC F3,12.00 uur; Colkmschate F3-Hol- ten F5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Handbal: Zaterdag 3 februari: MA-ABS, 13.45 uur; JA-Apeldoorn '80, 13.55 uur (vertrek 12.55 uur); JB-Olympia, 14.40 uur; MB-KS/Kwiek. 13.00 uur; Welpen 1- AHV/Achilles, 12.15 uur; Welpen 2- Huysmans/LHC, 11.30 uur Zondag 4 fe bruari: Dames 1-V en K, 16.05 uur (ver trek 15.00 uur); H e re n-Actief/WSV 4, 13.05 uur (vertrek 12.00 uur); Dames 2- SDOL 3, 14.15 uur (vertrek 13.15 uur); Dames jun.B-SDOL, 13.10 uur (vertrek 12.10 uur) Volleybal Mintonette: Vrijdag 2 februa ri: MB-Polstars, 18.45 uur; MC-RAC, 18.45 uur; JB-VC Aastad, 18.45 uur; JC- Polstars, 18.45 uur; D1-VC Aastad 4, 20.15 uur; D2-Polstars 3, 20.15 uur; H1- Dynamiek 2, 20.15 uur; H2-Groen Gra- venvoorde 6, 20.15 uur Sporthal: Donderdag 1 februari: 08.10- 15.40 SGW; 16.00-22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00-24.00 uur, SV Holten All Stars Vrijdag 2 februari: 08.10-15.40 uur SGW; 18.00-23.30 uur, Mintonette Zater dag 3 februari: 10.00-11.30 uur, SV Hol ten F1,F2 en F3; 11.30-15.30 uur, NHV Gorssel; 15.30-18.30 uur. Blauw Wit ju nioren; 19.00-20.00 uur. Stam; 20.00- 21.00 uur. Buurtvereniging Beuseberg Maandag 5 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-19.00 uur, HCH; 19.00-23.00 uur, badmintonclub Holten Dinsdag 6 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00- 22.00 uur, Mintonette; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal Woensdag 7 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-19.00 uur, HCH; 19.00-22.30 uur, badmintonclub Holten; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis Donderdag 8 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-22.00 uur, SV Holten hand bal; 22.00-23.30 uur, SV Holten All Stars Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Gedeputeerde Staten zijn niet van plan een zogeheten Verklaring van geen Bezwaar te geven voor de wijziging van het bestemmings plan. De wijziging is volgens de gemeente nodig in verband met de verbouwingsplannen van het kin dertheater van Dolf Moed aan de Pannenbakkersstraat. GS vrezen dat het kindertheater belemmerin gen kan opleggen aan de vlak bij gelegen bedrijven Nido Universal, U-Vlees en Hogeslag. De aanwe zigheid van het theater zou tot gevolg kunnen hebben dat deze Bedrijven, als ze in de toekomst aan strengere milieueisen moeten voldoen, beperkt worden in hun bedrijfsvoering. Het kindertheater van Moed werd met instemming van de gemeente in 1994 onderge bracht in een voormalig bedrijfs pand. Moed wil de zaken wat professioneler gaan aanpakken en acht het daarom noodzakelijk om zijn pand te verbouwen. B en W en de gemeenteraad zagen er geen aanleiding in om de plannen van de Holtenaar te doorkruisen en na men vorig jaar het voorbereidings- besluit tot wijziging van het be stemmingsplan. Vooruitlopend op die wijziging, hebben B en W de provincie verzocht een Verklaring van geen Bezwaar te verlenen, op dat Moed alvast aan het werk kon gaan. Nu GS die ontheffing niet willen verlenen, hebben B en W en ook Moed bezwaar aangetekend tegen dat besluit. Maandagmiddag werd een openbare hoorzitting in het Zwolse provinciehuis over de zaak gehouden. Ben W voeren in hun bezwaar aan dat het pand op De Kol niet alleen een kinderthea ter, maar ook een woning bevat en dat meerdere woningen in de na bije omgeving (Weversstraat, La- geweg) van de drie genoemde be drijven liggen. Desondanks wer den in 1993 en 1995 milieuvergun ningen aan de ondernemingen afgegeven. Het is volgens het col lege niet juist dat GS nu al anticipe ren op een mogelijke verscherping van ae milieunormen. Dolf Moed stelt dat zijn pand in feite deel uitmaakt van de aangrenzende woonwijk. Er tegenover ligt een speeltuin en vlakbij een basis school. Namens de drie bedrijven voerde advocaat dr. J.W. Zundert het woord. Onder bepaalde voor waarden zijn de betrokken bedrij ven bereid het theater te accepte ren danwel een overeenkomst met Moed af te sluiten. De onderne mingen willen voorkomen door een tolerante houding nu, in de toekomst wellicht in de problemen te komen. Dat zou het geval kun nen zijn indien de huidige bestem ming 'industrie' veranderd wordt in 'bijzondere doeleinden' en Dolf Moed zijn theater wellicht over enige tijd verkoopt. In het bestuur van de ANBO Hol ten is op korte termijn plaats voor een nieuw bestuurslid. Omdat het bestuur zeer evenredig opge bouwd is wat betreft geslacht, maar niet wat betreft leeftijd, gaan de gedachten uit naar een vrouw of een man die het gemiddelde aantal jaren van de bestuursleden doet verminderen. Wie belangstelling voor de functie of iemand kent die er geschikt voor is, kan bellen met mevrouw J. Kieboom, tel. 363904. Donderdagmiddag 15 fe bruari komt de ANBO weer bij een in De Boschkamp. 'Houdt rekening met ongemakken thuis', zo luidt het thema van de bijeen komst die in samenwerking met de PCOB Holten georganiseerd is. De middag begint om 14.30 uur. Een medewerker van de Stichting Aangepast Wonen 'Pasaan' uit Hengelo komt het één en ander vertellen over een aantal voorzie ningen en hulpmiddelen die bij het ouder worden vaak zeer welkom zijn. Ook wordt een aantal voor werpen die het leven van senioren in en rondom de woning kunnen vergemakkelijken getoond en toe gelicht. Tevens worden de aanwe zigen geïnformeerd over eventuele vergoedingsregelingen. In het dorpshuis is foldermateriaal aan wezig. De bedoeling is dat gedu rende de bijeenkomst diverse, praktijkgerichte zaken aan de orde komen. De VW's Hellendoorn/Nijverdal en Holten hebben dit jaar voor het eerst gezamelijk een toeristische informatiegids uitgegeven. Dit in het kader van de toegenomen sa menwerking tussen gemeenten, VW's en de ondernemers. In de gids staan alle accommodatievor- men, bezienswaardigheden, eve nementen en activiteiten van Hol ten, Hellendoorn, Nijverdal en de nabije omgeving vermeld. De voorkant wordt gesierd met een mooie herfstfoto van twee wande laars in het bos. De gids is gedrukt in een oplage van 20.000 en gepre senteerd op de onlangs in de Utrechtse Jaarbeurs gehouden Va kantiebeurs. Op deze beurs heb ben beide plaatsen een stand ge huurd om het gebied van de Sal- landse Heuvelrug te promoten. De gids is verkrijgbaar bij beide VW's, maar kan op verzoek ook toegezonden worden. De ruim twintig leerlingen van de Haupt- en Realschule uit Salzber gen die drie dagen op bezoek zijn bij hun leeftijdsgenoten uit de der de klas MAVO van De Waerden- borch in Goor werden gistermid dag welkom geheten. In het najaar van 1995 hebben lerarenteams van beide partnerscholen de draad weer opgepakt om de kontakten te actualiseren en in de vernieuwde sfeer van de Europese eenwording te helpen concretiseren. Een geza melijk geaccepteerd model van communicatie legt de nadruk op de natuurlijke omgang tussen leer lingen van dezelfde leeftijdfase en een vergelijkbaar niveau van oplei ding en interesses. De introductie startte in november met een "Klas- senkorrespondenz", gevolgd door interviews op video. Op deze ma nier verloopt de kennismaking op een hedendaagse wijze en verlaagt in sterke mate de al of niet veron derstelde drempels. Toch blijft voor veel leerlingen en gezinnen zo'n eerste uitwisseling een span nende onderneming. Dit geldt zo wel voor de Goorse afdeling van De Waerdenborch als voor de Salzbergers. Naat het feest dat gis teravond werd gegeven volgde vandaag een gezamenlijk lespro gramma volgens het Waerden- borch-lesrooster gevolgd. Naast wiskunde, Engels en andere vak ken is er ook een plaatsje inge ruimd voor het "plat", zoals dit aan beide zijden van de grens als om gangstaal wordt gesproken. De uitwisseling wordt afgesloten met een sporttoernooi. De kennisma king van de Salzbergers met het Nederlandse gezinsleven, van maaltijden tot televisiekijken en het omgaan met elkaar, zal zeker een behoorlijke indruk maken. Op hun beurt zullen zij in maart ae 'Gastgeber' zijn. Vanzelfsprekend kijken de Waerdenborchers van 3 MAVO hier al reikhalzend naar Maandagavond deden 23 Blauw witters examen voor de cursus hartreanimatie in het clubhuis aan de Dorperdijk. Begin januari be gon een groep enthousiaste vrij willigers onderleiding van Ineke Nussmeier van de Nederlandse Hartstichting aan de cursus. Naast het opleiden op het technische vlak is ook een opleiding als deze zeer belangrijk. Maandag kwamen alle cursisten bij bedrijfsarts Henk Slont om examen af te leggen. Alle 23 deelnemers wisten het examen met goed gevolg af te leggen. Ze kregen het certificaat en de daarbij behorende 'hanger' van de Neder landse Hartstichting. Voorzitter Gerhard Kolkman bedankte de cursusleidster voor haar inzet en de bedrijfsarts voor het afnemen van de examens. Verkeerskundig bureau BVA uit Raalte heeft van de gemeente op dracht gekregen om een globaal ontwerp te maken voor een roton de in de Rijssenseweg. Burgemees ter D.J. Verhoeven laat voor alle duidelijkheid nogmaals weten dat de rotonde twee doelen dient: een veilige oversteek voor fietsers naar en van het zwembad en het terug brengen van de verkeerssnelheid op de Rijssenseweg. Waar de ro tonde precies komt te liggen is nog niet helemaal duidelijk. Met het oog op de korte afstand tot de spoorwegovergang, zal het waar schijnlijk niet helemaal bij de krui sing met de Landuwerweg zijn. Het advies in dezen is aan BVA. Hoewel van diverse zijde voor keur is uitgesproken voor een fietstunnel, zo mogelijk ter hoogte van de Kolweg, wijst Verhoeven er nog eens op dat de rotonde mede op advies van de politie in beeld is gekomen. Met het oog op de aan leg is zeven ton opgenomen in het investeringsschema. B en W streefden er aanvankelijk naar om de rotonde nog voor de start van het zwemseizoen te hebben gerea liseerd, maar dat zal niet meer lukken. Het streven is nu de zaak voor de bouwvakvakantie klaar te krijgen, maar ook dat zal volgens Verhoeven 'een hele krachttoer' ken door het lamlendige tempo spel van Achilles. Met korte scho ten vanuit een traaglopende aan val, werd Holten keer op keer verrast. Aanvallend miste Holten enkele fraaie kansen waardoor de gastheren bij rust met 15-7 aan de leiding gingen. Na de rust ging het spel gelijk op. Achilles bleef in traag tempo spelen en Holten had naar mate de wedstrijd vorderde te veel kansen nodig om te scoren. Achilles won de wedstrijd dan ook verdiend met 29-20. Scores: Nico Vorst 6; Stefan Jansen 5; Erik Kraan 3; Rob Vos, Andy de Jong, Mark Wander Drent 2. De dames junioren verloren ruim van Over- wetering. De thuisploeg was dui delijk sterker. Via een 8-3 rust stand werd het 17-7. Welpen 1 speelde uit tegen Wesepe. Wesepe was sterker en de Holtense verde diging sloot niet altijd even goed. Een 7-1 eindstand was het gevolg. Lochemse Schouwburg Vanavond, donderdag 1 februa ri, is de succesvolle familievoor stelling 'De Mannetjes van de Radio' te zien in Lochem. In een toneelbeeld en met muziek wordt radio werkelijkheid. De voorstelling is geschikt voor jong en oud en biedt het publiek een leuke avond. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 3 februari, is de laatste voorstelling van "Rem brandt was mijn buurman", een stuk van Eli Asser met in de hoofdrol Ton Lutz. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 9 februari brengt de Lochemse Schouw burg een extra voorstelling van het succesvolle programma "Hoe oaler hoe gekker" van "De Wierdense Revue". Een avond vol twentse humor in dialect, rondom de boerderij, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 10 februari is de voorstelling Introdans te zien. Vier choreografen laten vanuit hun eigen visie zien hoe mooi, ontroeren en spannend ballet kan zijn. Aanvang 20.00 uur. Kaarten voor deze voofstel- lingen zijn verkrijgbaar bij de Lochemse Schouwburg, tel. 0573-251081. Leeuwenbrug Donderdag 1 februari geeft mu sicoloog Guus van Es om 19.00 uur een inleiding op het concert dat het Orkest van het Oosten met medewerking van violiste Emmy Verhey vanaf 20.00 uur geeft. Op het programma staan stukken van Röntgen, Brahms en Bruch. Vrijdag 2 februari verzorgt het RO-Theater een fa milievoorstelling naar een boek van Roal Dahl. Zaterdag 3 fe bruari is er een Folkfestival van Folkstichting De Strijkstok. Aanvang 16.00 uur. Eveneens op 3 februari een voorstelling van Het Rozenberg Trio met als speciale gaste violiste Sylvia Houtzager. Aanvang 20.00 uur. Zondag 4 februari brengen Lies- beth Niesten/fluit en Godelieve Schrama/harp een koffieconcert met werken van Bach, Rossini, Debussy en Lauber. Aanvang 12.00 uur Maandag 5 februari brengt Sikulu een wervelende zuidafrikaanse show. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 6 februari is er een concert van de Stichting Kamermuziek Deventer. Quiri- ne Viersen/cello en Ivo Jansen- /piano spelen werken van Beet hoven, Chopin en Sjostakovitsj. Aanvang 20.00 uur. De voor stelling van Brigitte Kaandorp op 8 februari is reeds uitver kocht. Zaterdag 10 februari spe len het Deventer Kamerorkest en Octet werken van Purcell, Gluck, Handel en Mozart. Hier in worden zij bijgestaan door een koor, ballet en solisten. Aanvang 20.00 uur. Eveneens zaterdag 10 februari een inlei ding op de voorstelling de Win keldochters door Theater van het Oosten. Aanvang 19.30 uur. De voorstelling van dit toneel stuk van Ger Thijs begint om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij de kassa van de Leeu wenbrug, Leeuwenbrug 2, tel. 0570-683500. In de recent verspreide Nieuws brief richt Gemeentebelang onder meer de kijker op de Toeristen- weg. GB wijst er op dat nog vele zaken van het rapport verder moe ten worden uitgewerkt en dat het stuk 'alle sporen van compromis sen' laat zien. „De financiële con sequenties voor Holten zijn nog uitermate vaag. Het rapport moet te zijner tijd in de gemeenteraad worden behandeld, waarna tot be sluiten moet worden gekomen. Daaraan voorafgaand moet blijken of er voldoende draagvlak voor deze plannen is onder de bevol king van de beide gemeenten." Voor GB geldt nog steeds het met de WD en D66 gesloten bestuur sakkoord, waarin staat dat men zuinig is op de flora en fauna en de rust van de Holterberg, maar dat ook de toegankelijkheid ervan voor de toerist moet worden be vorderd, met het accent op fietsers en wandelaars. „Niet-toeristisch gemotoriseerd verkeer op de Toe ristenweg zal nog meer belemmerd worden dan tot nu toe, fietsers en wandelaars zullen wel toegang hebben. We zijn tegen het totaal afsluiten respectievelijk het opbre ken van het middengedeelte van de Toeristenweg tenzij er voldoende nieuwe, attractieve mogelijkheden voor toerisme zijn gecreëerd, ook voor bejaarden en invaliden; er nieuwe, voor toeristen aantrekke lijke wegen als omlegging van de huidige route respectievelijk toe gangswegen gereed zijn en tot slot als de financiële lasten die één en ander met zich meebrengt voor Holten te dragen zijn." In het kader van het 75-jarig jubi leum van de afdeling voetbal van de SV Holten is er voor de E- en F- pupillen zaterdagochtend 10 fe bruari een verkleed voetbaltoer nooi in sporthal 't Mossink. De rood-zwarte jeugd krijgt binnen kort van hun leiders te noren hoe ze verkleed moeten gaan. De och tend begint om 9.00 uur, de spelers moeten om 8.30 uur aanwezig zijn. Hier wordt de jeugd nog even afgeschminkt door een aantal Fienpreuverinnen, waarna ze de sporthal in duiken. Eveneens in het kader van dit jubileum zijn er voor de D- en C spelers voorron den voor de tafelvoetbalfinale die gespeeld zal worden tijdens het grote jubileumfeestweekend van 7 tot en met 9 juni. De voorronden worden gespeeld op 10 februari. De C-spelers moeten om 10.00 uur aanwezig zijn de D- spelers om 12.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7