'Onder één dak' houdt publiek spiegel voor Ella met Zwolle blij Dikke van Dale d Oad start busdienst naar bezoekerscentrum q) Nieuwe expositie in galerie Waerdenborch Boris en Lady zoeken tehuis SBNL zoekt extra vrijwilligers HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Voortreffelijk toneelspel van Ontspannings Club Holten dierenbescherming Herstruc turering basisonderwijs De Eendracht Heuvelman beste student SVO DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996- Niemand zal het ooit erkennen, maar duidelijk is dat toneel schrijverjan Fabricius met zijn stuk 'Onder één dak' de aanwezi gen in de zaal een spiegel voor houdt. Vader die alleen achterblijft en de (meeste) kinderen die ogenblikkelijk azen op hun erfdeel. Geen mens die het ooit erkennen zal, 't zijn altijd anderen bij wie zich dergelijke taferelen voordoen... In het drie bedrijven tellen de toneelspel dat de Onstspannings Club Holten afgelopen vrijdag in zaal Irene vlot en vooral goed doorleefd op de planken bracht, stelde Fabricius overigens nog een onderwerp aan de tplatt Vroeger zeer zeker geen bijzonderheid, tegenwoordig ligt dat wel orde: het niet accepteren van een stadse vrouw op het platteland. soepeler, hoewel menig westerling en stedeling het leven op het platteland nog niet altijd als even gemakkelijk ervaart. Wees gerust, het tegendeel is het geval met uw verslaggeefster... OCH tekende zonder enige twijfel voor een meer dan voortreffelijke uitvoering. Ondanks het plotse linge winterse weer hadden veel Holtenaren de moeite genomen om het stuk nogmaals te bewonde ren en de acteurs verdienden naar onze mening ook flinke belang stelling. Vorig jaar boekten ze al veel succes met 'Onder één dak', dat als gratis jubileumvoorstelling voor de Holtenaren uitgevoerd werd. De toneelvereniging vierde vorig jaar haar vijftigste verjaar dag. Omdat niet iedere toneellief hebber toen in de gelegenheid was het stuk te bekijken en velen bo vendien op herhaling aandrongen, besloot OCH er opnieuw mee voor het voetlicht te treden. Geen blijspel, zoals zo vaak op het pro gramma van de toneelvereniging staat, maar een stuk van totaal ander kaliber en andere sfeer. Fa bricius slaagde er trouwens toch in om sommige teksten dusdanig te formuleren, dat af en toe wel dege lijk gelach klonk in de zaal. Opval lend was dat het gehele toneelstuk in onvervalst plat werd uitge voerd. Rikie Aaltink liet desge vraagd weten dat iedere 'cast' net ook in het eigen dialect mag spe len, uitgezonderd de figuren in het stuk die daarvoor niet in aanmer king komen, zoals zijzelf. Het bracht het toneelstuk nog dichter bij het publiek, 't werd als het ware meer eigen. Een goede keus van de toneelschrijver. Herkenbaar 'Onder één dak' speelt zich af in het begin van deze eeuw op een kleine boerderij, die door een aan bouw geschikt is gemaakt voor Na het succes van vorig jaar, boekte OCH ook vrijdag succes met het stuk Onder één dak'. V.l.n.r. Jan Bult, Marian Calkhoven, Ria Kappert, Hans Steunenberg en Jantina Scheperboer (Foto WV) 'Transparant en schoonheid' is de titel van de nieuwe expositie die in Galerie Waerdenborch van zon dag 4 februari tot en met zondag 14 april is ingericht. Het gaat om ruimtelijke vormen in glas van Nijmegenaar Frank Biemans, ach ter-glasschilderingen van Frank Hage uit Loo-Bathmen en design sieraden van Britta-Inis Rubbel uit Rostock (Duitsland). De kunste naar zelf zijn zondag 4 februari aanwezig. Het vervaardigen van vormen in vlak-glas groeide bij Frank Biemans uit tot die van grotere stukken met een steeds toenemende kunstzinnige inhoud. Het resulteerde in een aanzienlijke collecite glasobjecten. Bij het ach ter glas schilderen (églomisé) wordt geschilderd op de achter kant van een glasplaat. Frank Hage heeft zich deze moeilijke en tijdro vende techniek eigen gemaakt en toont op de expositie tevens enkele olieverfschilderijen. Britta-Inis is gediplomeerd zelfstandig designer en binnenhuis-architecte. Naast haar werk ontwerpt zij onder meer kleding, kollages en sieraden. In Galerie Waerdenborch toont zij onder meer zilveren sieraden. Naast deze tentoonstelling heeft de galerie werken in voorraad van diverse kunstenaars die er eerder exposeerden, zoals schilderijen, gobelins, foto's, keramiek en brons. In de nog korte tijdvan het bestaan van de galerie is duidelijk gebleken dat in een behoefte wordt voor zien. Marga en Berry Rensink zijn dan ook zeer gelukkig met de grote belangstelling voor niet alleen het werk van de exposerende kunste naars, maar ook naar het door de Marga zelf vervaardigde keramiek. Om te kunnen voldoen aan de toenemende vraag naar haar kera miek, zijn de openingstijden van de galerie aan de Oranjestraat 69 aangepast: vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur en woensdag en donderdag volgens afspraak. In de galerie worden meerdere keren per jaar afwisse lende en boeiende exposities ge houden van diverse kunstenaars. Momenteel wordt tevens gewerkt aan het realiseren van een tweede expositieruimte van circa dertig vierkante meter. dubbele bewoning. Voor velen zeer herkenbaar. Het ene deel wordt bewoond door de ouders en de jongste dochter Liesbeth (Janti na Scheperboer), het andere deel door de oudste zoon, keuterboer Wolter (Jan Schooien) met zijn stadse vrouw Dora (Rikie Aal- tink). Een vrouw met het hart op de juiste plaats, maar die deson danks nooit geaccepteerd is door de oude vader; een rol die vertokt werd door Johan Stukker. Op be wonderenswaardige wijze wist Stukker het karakter van de oude vader neer te zetten. Hulde ook aan Ina Deijk-Oosterkamp en José Müller-Vros die de 'oude' Stukker uitstekend gegrimeerd hadden. Als de oude moeder overlijdt be ginnen de problemen. Allereerst moet worden overlegd of Dora de begrafenis mag bijwonen, gevolgd door de vraag wat er met vader gebeuren moet. Er was immers nog geen AOW? En hoe zit het met de erfenis? Met name de twee de zoon Jacob (Jan Bult) en zijn hebberige vrouw Lena (Marian Calkhoven) rekenen zich ras rijk. Hoewel ogenschijnlijk een gemak kelijke rol, achten wij een compli ment aan Jan Bult hier op zijn plaats. Het vatten van de juiste toon en uitdrukking bij een figuur als de gladde, achterbakse Jacob, is niet zo eenvoudig. Bult slaagde er evenwel prima in en ook Marina verdient een dikke voldoende voor de perfecte wijze waarop zij schoondochter Lena speelde. De vrolijke noot was er voorname lijk van schoonzoon Jan (Hans Steunenberg). Steunenberg had zich perfect ingeleefd in de rol van smid en levensgenieter Jan, de man van Antje (Ria Kappert), ook al een kind van de oude vader. De rol „Ik lees de Hoolter kraante, want die belicht het Hoolter niejs van alle kaante!" Met die slagzin, die onze redactie uiteraard als mu ziek in de oren klinkt, won Ella Zwolle de nieuwste uitgave van de driedelige Dikke van Dale, 'hoofdprijs van de fotopuzzel die gedurende zes weken achtereen in het Holtens Nieuwsblad is op genomen. Maandagmiddag zocht uw ver slaggeefster in gezelschap van Gé Oberink de gelukkige winnares thuis aan de Reilinksweg op. Want mocht het enkelen onder u wel licht nog niet duidelijk zijn: de in zes stukjes geknipte foto vormde uiteindelijk de beeltenis van onze welbekende lokale politieman Oberink. Niemand van de ruim veertig inzenders die daarmee de fout in ging overigens. Ella Zwolle was zelfs al heel snel overtuigd van de oplossing. Reeds begin deze maand deponeerde ze als eerste haar oplossing met slagzin in de brievenbus van het Holtens Nieuwsblad: „Ik wist al na twee foto's dat het Oberink was. Die epauletten zeiden me genoeg." Het maken van de slagzin leverde de van oorsprong Groningse even min weinig problemen op, hoewel ze bekende toch nog wat moeite te hebben gehad met het dialect. Ella voldeed echter keurig aan de op dracht, want een slagzin, dialect of geen dialect, behoort nou eenmaal kort en krachtig te zijn. De Hol- tensc toonde zich buitengewoon gelukkig met haar prijs: „Ooit won ik een kleinigheid bij de Mar griet, maar ik beschouw dit als een échte en een hele mooie prijs!" Naast de hoofdprijs werden tien slagroomtaarten beschikbaar ge- Winnares Ella Zwolle toonde zich bijzonder gelukkig met de juist ontvangen Dikke van Dale. Links van haar politieman Oberink, wiens verknipte foto in de krant werd afgedrukt, rechts HNB-verslaggeefster Wil Vogel (Foto A V) steld. Ze worden deze week thuis bezorgd bij de Fam. Wechstapel, Oude Deventerweg 49; S.C. Mcinsma, Het Landeweerd 14; L. ter Haar, Waardenborchstraat 7; A. Pasop, Haarstraat 17; J. Ren- sen, Schutteweg 2; B. ter Beest, Schutteweg 4; H. Koopman, Ge- skesdijk 20; J. Stam, Köllingserf 43; H. Ch. Vogely, Pastoriestraat 35 en G. Schooien, Kwintenweg 14. De fotopuzzel heeft heel wat plaatsgenoten de afgelopen weken danig bezig gehouden. Vooral in het begin doken ook diverse ande re namen op. In menig huisgezin blijkt het maken van de slagzin zelfs de nodige dichterlijke creati viteit te hebben losgemaakt, want behalve kernachtige zinnen, wer den flink wat gedichten bij ons van J an is Steunenberg op het lijf geschreven. Opvallend is het ge mak waarmee nij zich op het to neel beweegt en moeiteloos de vrolijke noot toevoegt. De reacties in de zaal op zijn optreden spraken boekdelen. Toch is het uitgere kend Jan die besluit om de oude vader maar te verloten onder de kinderen. Iets waar je spontaan de rillingen van over je lijf voelt lo pen... Het lot treft Jacob, maar Wolter gunt zijn vader een betere oude dag en neemt hem in huis. Na harde woorden wordt het daar natuurlijk ook eind goed al goed tussen de vader en schoondochter Dora en zweert de vader zijn zoon Jacob af. Een compliment geldt ook Bert Aanstoot, die op zeer realistische wijze de notaris uit beeldde; echt het type 'uitgestre ken pennenlikker'. En natuurlijk mogen wij op deze plaats zeker niet vergeten om ook souffleur Gerrit Brinks, toneelmeester Jan Nijland en decorbouwer Anton Stukker te bedanken voor hun bij drage. Ook zij droegen hun on misbare steentje bij aan het welsla gen van deze bijzondere voorstel- img- DIEREN «t HUIS fEL 05TO0-2381I zoekt nog steeds een goed tehuis. Boris, de kater heeft dat inmiddels wel gevonden. ingeleverd. Fraaie en zeer gewaar deerde lofzangen op deze krant en op Oberink. Eén inzender maakte tussen de regels door gewag van het helaas nogal eens voorkomen de gemis aan voldoende ruimte (ook deze week!), waardoor be richten een week blijven staan of sneuvelen. Wij weten er alles van en voelen net zo hard mee... Op vallend was dat veruit het meren deel van de inzendingen in dialect gesteld was. En dat ondanks het feit dat van diverse kanten opge merkt werd dat het dichten en vooral schrijven in dialect moeilijk is. Dank dus van onze kant dat u op voortreffelijke wijze aan ons verzoek voldaan heeft. Weer een bewijs dat het dialect leeft en velen van u uitdaagde om op die manier in de pen te klimmen. De elf maanden oude reu Boris heeft een consequente leiding nodig (Eigen foto) In deze rubriek deze week aan dacht voor twee honden. Op de eerste plaats voor de nog maar elf maanden oude reu Boris. Boris is een kruising tussen een Golden Retriever en een Labrador en heeft blond, halflang haar. De hond kan moeilijk overweg met kleine kin deren. Hij heeft een consequente baas nodig en strakke leiding, daar hij nogal dominant is. Bij de Katten waar hij vandaan kwam, ging het goed, andere maakte hij af. De tweede hond waar het dierena siel de kijker op vestigt, is de 7- jarige Lady, een kruising tussen een Greyhound en een Whippet. Lady is gestroomlijd en mist om onbekende reden haar rechteroor. Het betreft hier een makkelijke hond, maar Lady kan niet alleen zijn of bij katten worden geplaatst. Ingeënt en getatoueerd kunnen de honden tegen betaling van 70 gul den worden opgehaald in het Die renasiel Deventer en omstreken, Wechelerweg 19, Schalkhaar, tel. 0570-623811. Een kat, eveneens ingeënt en getatoueerd, kost 55 gulden. Simba, de kruising Grey hound/Whippet waar wij de laat ste keer melding van maakten, Adviesbureau ODRP heeft in op dracht van B en W een plan samen gesteld voor de herstructurering van het openbaar basisonderwijs in Holten. Een structuur die met ingang van het nieuwe schoolsei- zoen van kracht moet worden. Opzet is om te komen tot een gemeenschap van basisscholen met een bovenschoolse directie en op iedere school een lokatieleider. De bovenschoolse directie telt twee personen: een full-time directeur en een plaatsvervanger. Wie deze taken gaan vervullen is op dit mo ment nog niet bekend. Doordat veel organisatorische en admini stratieve taken die nu door de schooldirecteuren uitgevoerd worden naar de bovenschoolse di rectie gaan, krijgen de schoolhoof- den/lokatieleiders weer meer tijd voor lesgeven. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - geheel vernieuwen 3 recreatiebungalows Borkeldsweg 61. 75 en 77, - uitbreiden woonhuis Larenseweg 86, - geheel vernieuwen zomerhuis Winkelbergweg 32. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen berging Kolweg 75 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 Amerikaanse eik, Vianenweg 192; - 18 eiken, Borkeldsweg 10, - 1 eik en 1 beuk, Oude Deventerweg 51 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - slopen 3 recreatiebungalows Borkeldsweg 6175 en 77; - Holterbergcross S.V Holten (24 februari 1996); - vogelschietfestijn De Zaagmolen (15 juni 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen woonhuis Erve Wiegmannink 4 (22-01-196); - veranderen van de gevel van winkelpand Smidsbelt 7 (2-01-1996) De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 7 februari 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a verzoek partiële herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" t.b.v. het perceel Heideweg 20 te Holten; delegatie bevoegdheid uitvoering suppletieregeling W.A.O. van de Collectieve Arbeidsvoorwaarden Regeling (CAR) gemeentepersoneel. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 6 februari 1996 om 16 00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o a concept-raadsvoorstel inzake vaststellen verordening toewijzing bouwterreinen/koopwoningen; Sociaal Cultureel Programma 1996 (ter kennisgeving). De eerstvolgende vergadering van de commissie Onderwijs vindt plaats op maandag 5 februari 1996 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.. concept-raadsvoorstel inzake vaststelling Implementatieplan Bestuursopdracht Herstructurering Openbaar Basisonderwijs Holten (HOB). De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang an de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. MEDEDELING WIJZIGING WERKGEBIED ARBEIDSBUREAU De gemeente Holten is met ingang van 1 januari 1996 overgegaan naar het R.B A.-gebied IJssel-Vecht/Twente. Dit betekent dat vanaf 4 januari 1996 de dienstverlening voor Holten vanuit het Arbeidsbureau Rijssen plaatsvindt. Deze dienstverlening houdt in dat inschrijving en verlenging en het bekijken van vacatures bij het Arbeidsbureau Rijssen plaats vindt en niet meer te Deventer Wij wijzen u er met nadruk op dat inschrijving bij het Arbeidsbureau Rijssen alleen kan geschieden tussen 9.00 uur en 11.30 uur. Alle ingeschrevenen ontvangen in week 5 een nieuw bewijs van inschrijving vanuit Rijssen met een nieuwe verlengingsdatum. Het Arbeidsbureau Rijssen is gevestigd aan de Rozengaarde 69 tegenover het gemeentehuis Voor informatie 074-255 76 40 VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van dit gemeente bij zijn besluit van 29 januari 1996. kenmerk IJm/96.01.04. heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Holterberg" ten behoeve van een uitbreiding van een kantoorgebouw Burg. van der Borchstraat 2 te Holten, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in gele kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig, gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), Holten, 1 februari 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretans. J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Deze zomer start Oad Streekver voer met een regelmatige bus dienst tussen Holten en het be zoekerscentrum van Staatsbos beheer, dat sinds enige tijd aan de Almeloseweg tegenover hotel restaurant Dalzicht ligt. De bus verbinding geldt uitsluitend tij dens de zomervakantie. Manager Oad-busbedrijf Theo Signer laat weten dat de lijn onderdeel wordt van de dienst Raalte-Heeten- Nieuw Heeten-Holten en terug. De Stichting Behoud Natuur en Leefmilieu (SBNL) beheert om streeks 1^40 hectare aan kleine landschapselementen in Holten. Het gaat voornamelijk om singels, houtwallen en bosjes. In de visie van de SBNL kan het beheer het beste worden uitgevoerd door be langhebbenden die op vrijwillige basis meehelpen bij het onderhoud van deze landschapselementen. Dat garandeert een goede motiva tie voor een duurzaam beheer met een minimum aan kosten. Het be heer wordt in de praktijk uitge voerd door de leden van de Wild beheereenheid Holten (WBE) en de aangrenzende landbouwers. Alle werkzaamheden die moeten worden uitgevoerd zijn arbeidsin tensief. In het seizoen 1994/95 werden meer dan 400 mensuren gestoken in het beheer. Ook dit jaar moet veel werk worden verzet in het kader van het afzetten van hakhoutwallen en het dunnen van bossen. Het werk in het veld wordt geregeld door twee deskun dige biotoopcordinatoren. Ook in 1996 werd op zaterdagen al door enkele tientallen mensen gewerkt in Okkenbroek en Beuseberg. De mogelijkheid bestaat dat ook der den werkzaamheden kunnen uit voeren. Gedacht wordt aan andere vrijwilligersgroepen uit het land- schapsonderhoud, scouts en ook mensen die graag op een relatief goedkope wijze over haardhout willen beschikken zijn van harte welkom. Afvalhout kan gebruikt worden voor het bouwen van paasvuren. In de werkplannen staat nauwkeurig aangegeven wel ke werkzaamheden moeten plaats vinden. De biotoopcoödinatoren zorgen daarbij voor begeleiding. Eenieder die in het veld werkt moet voorzien zijn van veilig- heidskleding. Vooral bij het wer ken met motorzagen is dit geen overbodige luxe. Middels een sponsorovereenkomst kan door de SBNL tegen een geringe betaling onder meer veiligheidskleding worden verstrekt. De SBNL is collectief verzekerd tegen ongeval len die tijdens werkzaamheden die in het kader van de beheerplannen worden uitgevoerd, kunnen plaatsvinden. Voor meer informa tie over veldwerkzaamheden kan men kontakt opnemen met WBE'er/biotoopcoördinator Wim Toomeman, Okkenbroekse- weg 6, tel. 0572-321661 of J. Kreijkes, secretaris van de Regio nale Beheer Commissie Zuid- Overijssel van de SBNL, Oude Almeloseweg 22, tel. 0546- 577212. Een lijn die normaal gesproken in trek is bij scholieren. Omdat die busdienst in de zomermaanden onrendabel is, werd voor een al ternatief gekozen. Signer: „We besloten ter compen satie in enkel de schoolvakantie een lus in te bouwen en rijden dan van Holten over de Toeristenweg naar het bezoekerscentrum en weer terug naar Holten. Vandaar gaat de bus door naar Heeten naar Raalte." Signer erkent dat Oad naar aanleiding van de berichten over de gefaseerde afsluiting van de Toeristenweg al enige tijd van plan is om een dienst naar het bezoekerscentrum te starten. Het speelt in op een stukje toeris tisch belang. We zitten daarvoor in Holten natuurlijk uitermate gun stig." Ook wethouder Eb van Schooten (GB) toont zich geluk kig met het voornemen van Oad: „Het past uitstekend in het kader van de plannen met de Toeristen weg." Signer benadrukt dat de zomerse busdienst vooralsnog en kel op weekse dagen geldt. Naar zijn zeggen wordt de dienst in een freguentie van ongeveer elke twee uur geboden. Onderzocht wordt nog of eventueel onderweg op be paalde punten gestopt kan wor den. Op dit moment ontbreekt volgens hem voldoende financie ring om de dienst ook in de week- eindes uit te voeren. Door intensieve samenwerking met de Gelderse Vervoer Maat schappij heeft Oad met ingang van de dienstregeling 1996/97 (juni) een geheel nieuw concept ontwik keld voor het gebied dat begrensd wordt door Deventer-Raalte-Nij- verdal-Hengelo-Neede-Borculo- Lochem en Zutphen. Het heeft voor Holten nog meer gunstige consequenties. Zo wordt een snel- dienst gestart van Deventer via Holten, Markclo en Goor naar Hengelo (Ov.) vice versa. Deze nieuwe lijn volgt snelle routes door de kernen en doet enkel drukke haltes aan, zodat een aan trekkelijke verbinding ontstaat voor de forens en student. Wat betreft het schoolvervoer tussen Bathmen en Holten rijdt deze bus enkele malen via Bathmen-dorp. Vanaf het NS-station wordt straks ook een halfuurdienst uitgevoerd via Markelo en Goor naar Henge lo. In Holten is dan aansluiting op de treinen naar en van Deventer- /Randstad. Ook de nieuwe ver binding Holten-Lochem via Laren als onderdeel van de lijn Almelo- Zutphen, biedt straks goede ver bindingen. De aanwezigheid van scholengemeenschappen in Lo- chem en Holten speelt hierbij ze ker een rol. In de onderlinge competitie van schietvereniging de Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Geweer klasse A: 1. J.A. Paalman, 170; 2. G. Jansen, 163; 3. G.J. van Aefst, (2x10); 4. W. Paalman, 155 (1x10) Klasse B: 1. E. Grootentraast, 136; 2. J. Deijk, 132; 3. J. Nijen- dijk, 129 Klasse C: 1. B. Kappert, 132; 2. D. Tiekink, 123 Pistool: 1. H. Paalman, 170; 2. H. Nekkers, 168; 3. F. Hoes, 155; 4. G. Haver slag, 152; 5. A. Schuppert, 151 Vuurbuks: 1. H. Nekkers, 75; 2. W. Leeftink, 74 Opgelegd 55 1. H. Paalman, 191; 2. A. Paalman, 178; 3. W. van Gerven, 173; 4. F. Hase, 162; 5. T. de Ruiter, 154. Vleesverwerkend bedrijf Encko is zeer trots op het feit dat haar medewerker H. Heuvelman on langs geslaagd is voor de opleiding SVO (slagersvakonderwijs) en wel met de hoogste cijfers van heel Nederland. Heuvelman heeft di verse specialisaties gekozen, na melijk vee, vlees, pluimveevlees, ragoutachtige en meelspijspro- dukten. Encko kan nu met gepaste trots zeggen dat niet alleen de produkten maar ook de werkne mers van slagerskwaliteit zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5