Prinsenbal biedt David en Huib tv-show Samenwerking coalitie hangt aan zijden draad IP Bestuurswisseling bij NBvP Holten Veel agrariërs op mineralendag LTO Zakelijk BEKEKEN Foolhouse Jazzband: dixieland en swing HQLTENS NIEUWSBLAD Muziek, dans en vooral veel humor VVD eist excuses van GB Uit het politierapport I kerkdiensten Belastingcursus medische diensten van dag tot dag Paasvuur in Holten burgerlijke stand DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996 - Een lange zit was het wel, maar het publiek was na afloop over het algemeen zeer te spreken over het Prinsenbal 1996, dat zaterdagavond haar primeur be leefde in Het Bonte Paard. Aan vankelijk leek het er op alsof de avond minder publiek trok dan in voorgaande jaren, maar gaan de de avond stroomde de zaal toch vol en kon de kersverse Fienpreuvers-penningmeester Gerrit Jan Honig laten weten dat er dik tweehonderd kaartjes wa ren verkocht. Een volle bak dus. Net als vorig jaar was het Prinsen- bal anders van opzet dan jarenlang gebruikelijk. Was het een jaar gele den de parodie op een Amerikaan se televisieshow waarmee in de roos werd geschoten, dit jaar te kenden Coen van Hoevelaak en Robert 'Kleine Fons' Akkermans als Huib en David voor een televi sieshow in de stijl van Ivo Niehe. Met recht een avondvullend pro gramma, want in de wandelgangen werd, naar onze mening terecht, hier en daar opgemerkt dat het programma wel wat aan de lange kant was. Sommige items boeiden minder, waardoor de aandacht in de zaal ook merkbaar terugliep. Een teken aan de wand voor de organisatoren om alert te blijven op de wijze waarop het program ma en de teksten worden ingevuld. Een goede vondst was het optre den van de danig afgeslankte Roelf Jan Warrink, die tot grote hilari teit van de zaal als juffrouw Roelie ten tonele verscheen, de 'bevallige' assistente van de presentatoren. Was het voor wellicht een aantal oudere Fienpreuver-leden hier en daar wat wennen geblazen nu de buutreedners van net toneel zijn verdwenen, het waren met name de jongeren in de zaal die de nieu we aanpak zeker konden waarde ren. En van die jongeren moeten de Fienpreuvers het natuurlijk wèl hebben in de toekomst. TV-show Nadat prins Harry van Schöppert en zijn gevolg onder aanvoering van De Braandheultjes zijn op wachting had gemaakt, bracht Met het interview van 'Huib en David' met eigenaar Poon van Chinees-Indisch restaurant Kwok Shing, had het Prinsenbal een geslaagde binnenkomer (Foto WV) oud-prins Wim (Bulsink) van 't Proatiezer begeleid door het huis orkest het nieuwe prinsenlied ten gehore. Daarmee hopen de Fien preuvers hoge ogen te gooien op het Schlagerfestival in Groenlo. Het publiek werd vervolgens door de 'Fienpreuvers Broadcasting Company' getrakteerd op de Da vid en Huib tv-show, die geopend werd met een interview met eige naar Poon van Chinees-Indisch restaurant Kwok Shing. Een ko mische start, daar Poon uitsluitend in het Chinees antwoordde. Huib en David ontvingen gaande de avond diverse bekende Holtena ren aan tafel, onder wie Teun 'de Zwarte' Deyk, Wander Drent als 'mister Jagermeister' en ook good old Johan Nikkels, die ditmaal zijn opwachting maakte als Wip- pert van Wappert (ofwel oud-bur gemeester Wippert van Wappert) en in die hoedanigheid onder meer vertelde dat hij de oplossing wist voor de verbetering van de Espelo- dijk: diep graven, zodat het een vaargeul wordt... 'De Zwarte' nam D66-raadslid Dick van der Torre (Tik van der Snorre) op de hak, vooral naar aanleiding van diens opmerkingen over het on derhoud van de gemeentelijke lan taarnpalen. Wat betreft de politiek werden ook de beide wethouders op vriendelijke wijze onder de loep genomen en werd PvdA'er Wim Dalhuisen 'de hemel in ge prezen'. De spraakmakende ach tervolging van inbrekers door oud-Kamerlid Flip Buurmeijer op de Al miste evenmin. Heel aardig waren de eerder opge nomen vraaggesprekken, waarbij gebruik werd gemaakt van een vi deoscherm. Zo interviewde Huib 'burgemeester Van Voorden' van Rijssen op lokatie over de gemeen telijke herindeling. Holten was van harte welkom om aan te slui ten bij Rijssen. Hij bleef burgerva der, burgemeester Verhoeven werd reserve.Onverwacht maakte ook de Sint zijn entree op de Dijkerhoekse bühne. Hij klaag de steen en been over de kwaliteit van de daken in Holten. Hij was bijvoorbeeld met paard en al door het dak van de oude Ehag-garage gezakt. Naast de conférences aan tafel bij Huib en David en de humor op het toneel in onder meer de act over Kolbets, bracht de Bato-dansgroep een cancan-dans, was er een playbackoptreden van de jeugdige 'Harm oet Riessen' en vermaakten de Braandheultjes hun gehoor met walsmuziek van 'Bert' Rieu (Gert J an van 't Holt). Het programma werd besloten met het 'Ajax-elftal'. Na afloop werd de avond voortgezet met muziek van het orkest Impuls. Zaterdag 3 fe bruari gaat het Prinsenbal in zaal De Poppe op herhaling. Ook dan begint het programma om 20.15 uur en rijden er bussen vanaf Boer Biet, de eerste om 19.30 uur, de tweede om 19.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Foto ten Velde, Novalux van de Maat en de hof- bars. Vorige week hield de NBvP Hol ten jaarvergadering in zaal Vos man. In het bestuur namen twee leden na zes jaar afscheid, zij de den dat in dichtvorm. Hun inzet werd beloond met een fraai schil derij dat door het bestuur zelf vervaardigd was. Daarnaast ont vingen zij een speldje van de bond. Drie nieuwe bestuursleden en vier nieuwe vervangende kontaktper- sonen werden voorgesteld, terwijl Huub en Hennie Brands een plaat aangeboden kregen voor de uitste kende samenwerking. Huub toon de zich zeer ingenomen met deze 'fiscus'. Van alle aktiviteiten die vorig jaar in het kader van het vijftigjarig jubileum gehouden werden, heeft mevrouw C. Hase foto's gemaakt, die besteld kunnen worden. Voor al haar inzet ont ving ze een boeket bloemen. Dc agrarische commissie deed een op roep om een enquêteformulier in te vullen over de mogelijkheden voor agrarische leden om zich te richten op mogelijkheden naast het traditionele boerenbedrijf. Ten slotte wees presidente E. Spakman op de cursus driedimensionaal knippen die op 14 februari van start gaat en waarvoor veel dames zich intussen hebben aangemeld. Na de pauze vertelde mevrouw E. Sewalt onder meer aan de hand van een videofilm over het werk en de aktiviteiten van het ruim 130 jaar oude Rode Kruis op zowel natio naal als internationaal terrein. Naar haar zeggen zijn in totaal zo'n 35.000 vrijwilligers aktief. Ter afsluiting ontving mevrouw Sewalt, tevens consulent voor de provincie, een kaars en een enve lop met inhoud. De afdeling komt 19 februari opnieuw bijeen. Woensdag 24 januari werd door de landbouwbedrijfsvereniging en de LTO Holten bij Het Bonte Paard een middag gehouden over de mi- neralenboekhouding, die vanaf 1998 verplicht wordt voor alle agrarische bedrijven met meer dan twee grootvee eenheden per hecta re. Dat het onderwerp in de be langstelling staat bleek door de goede opkomst. Piet Dolman, veehouder uit Heeten, was deze middag uitgenodigd om dit onder werp uit praktische ervaring toe te lichten. Hij is met 27 andere colle ga's in Overijssel acht jaar bezig de mineralenstroom op zijn bedrijf bij te houden. Allereerst ging hij in op de normen die de Tweede Ka mer in december heeft vastgelegd om zo de cijfers van zijn be drijf te De samenwerking van de WD in de coalitie met Gemeentebe lang (GB) en D66 heeft maan dagavond aan een zijden draadje gehangen. Aanleiding was de re cente Nieuwsbrief van GB, waar in opgemerkt werd dat wethou der Bcrtus Rensen (VVD) de grond in plan Liezen 'voor de neus van de gemeente heeft laten wegkapen' (door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, red.). Het bracht Jan Kevelam (WD) ertoe om nog tijdens de gemeen teraadsvergadering openlijk ex cuus te eisen van GB. Was dat niet gebeurtd, dan had een breuk ontstaan in het college/coalitie. In de bewuste Nieuwsbrief wordt opgemerkt dat grondverwerving niet tot de portefeuille van de eigen wethouder Eb van Schooten be hoort, maar dat desondanks niet zomaar aan de kwestie voorbij kan worden gegaan. Met het oog op de grond in het nieuw te ontwikkelen industrieterrein Vlctgaarsmaten heeft GB haar wethouder verzocht om cr in het college op aan te dringen bij grondaankopen direct een 'professional' in te schakelen. „Een regelrechte motie van wan trouwen tegen onze wethouder," constateerde Kevelam woedend. „De onderhandelingen zijn door Rensen steeds teruggekoppeld naar het college, zodat Van Schoo ten op de hoogte was. Ik wil daar om nü dat excuus horen om het verder goed kunnen laten functio neren van Rensen en de WD in deze coalitie nog langer mogelijk te maken!" Uiterlijk onbewogen maar onge twijfeld behoorlijk geschrokken door de felle reactie van Kevelam, benadrukte GB-fractievoorzitter Jan Soepnel dat de tekst in de Nieuwsbrief pertinent niet be doeld was om Rensen te grieven: „Als dat zo opgevat is dan spijt dat me. Wij hebben hiermee uitslui tend gereageerd op signalen vanuit onze achterban. De wethouder heeft niet gefaald en het moet ook niet uitgelegd worden alsof wij ons vertrouwen in hem opzeggen. Omdat het bij grondverwerving vaak een kwestie van snel en goed handelen is, lijkt het ons echter beter om een deskundige in te schakelen." Wethouder Rensen gaf toe dat ook hij teleurgesteld is dat de grond niet in handen van de gemeente is gekomen en liet de hele kwestie nog eens uitvoerig de revue passe ren. Over de kritiek van GB op hem merkte hij op, dat het zijn gevoel voor collegialiteit aangetast had: „Ik beschouw dit als een steek onder water." Soepnel bena drukte nogmaals dat de tekst ver keerd geïnterpreteerd was en dat de woorden zelfs 'zorgvuldig' wa ren gekozen. „Als dat zo is, dan zijn de opmerkingen nog schrij nender," stelde Kevelam gegriefd vast. 'Rommelt' De grimmige sfeer maandagavond tussen GB en WD is opnieuw een bewijs dat het 'rommelt' om de coalitie. Al enkele malen eerder liet Kevelam blijken een andere koers te varen dan zijn coalitiege noten. Onlangs nog schaarde hij zich naast dc oppositie wat betreft het voorstel tot herinrichting van de Pastoricstraat en Rietmolen straat. Dc oppostiepartijen zagen de commotie als lachende derde aan en burgemeester D.J. Verhoe ven wist de scherpe toon ten slotte te sussen door er op te wijzen dat kritiek op een collegelid veel beter eerst rechtstreeks aan dc betrokke ne kenbaar kan worden gemaakt. GB heeft haar lesje maandagavond hopelijk geleerd en zal teksten voor een volgende Nieuwsbrief ongetwijfeld door meerderen laten lezen alvorens deze te verspreiden. In opdracht van de gemeente Hol ten is deze week een taxateur aan het werk. De man kan ambtshalve belangstelling tonen voor wonin gen e.d. Hij rijdt in een rode per sonenauto, merk Omega, geken tekend XY-76-NB. Mocht U deze persoon onder "verdachte omstan digheden" aantreffen, dan is er dus niets aan de hand. Op 24 januari werd 's avonds in de kleine sporthal aan de Keizersweg enig kleingeld gestolen uit diverse kledingstukken van dames die al daar aan het sporten waren. Op 25 januari vond een aanrijding plaats op de kruising Kolweg-Rijs- senseweg tussen twee personenau to's. De bestuurder van de auto die van de Kolweg kwam verleende geen voorrang. Beide voertuigen werden behoorlijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 26 januari vond een aanrijding plaats op de kruising Raalterweg- Sparrenweg tussen twee personen auto's. De gladheid door sneeuw val was hier mede de oorzaak van. Een personenauto, komende vanaf de Sparrenweg, gleed op de krui sing door, mede doordat de Spar renweg afloopt. Een van rechts komende personenauto botste vervolgens tegen eerstgenoemde personenauto. Ook hier alleen materiële schade. Op 28 januari werd geconstateerd dat er was gepoogd drie pony's uit een weiland weg te halen. De po ny's hadden gelopen in een wei land langs de Beusebergerweg, doch bleken te zijn verdwenen. Uit sporen was duidelijk waar te nemen dat onbevoegden getracht hadden de pony's in een vrachtwa gen te laden. Tijdens het onder zoek bleek dat de buurman de pony's had opgevangen. De poging tot diefstal van deze dieren is vermoedelijk gedaan in de nacht van 27 op 28 januari. Getui gen worden verzocht hun bevin dingen te melden bij de politie. In dezelfde nacht werd er ingebro ken in twee woningen op de Kol. Eerst brak men in in een woning aan de Hoffestraat. Hier werd niets ontvreemd. Bij een woning aan de Kolweg had men meer suc ces. Daar werd enig geld en siera den weggenomen. De grote van de buit is de politie nog niet bekend. Tevens werd nog gepoogd bij een tweede woning aan de Kolweg in te breken. Hier gelukte de daders echter niet om binnen te komen, mede door het goede sluitwerk op de deuren. Ook door de gladheid geraakte een personenauto op 28 januari op de Holterbergweg in de problemen. In een boent verloor de bestuurder de macht over het stuur en botste tegen een verkeersbord. Toen bewoners van een woning in de Tuinstraat op 28 januari om streeks 17.30 uur thuis kwamen, zagen ze tot hun schrik dat een onbekende man in de woonkamer stond. De dader wist te ontkomen via de voordeur. Er wordt niets kunnen vergelijken. Uit zijn ver dere verhaal kwam naar voren dat de aanvoer van krachtvoer en kunst- en organische mest de be langrijkste posten zijn voor het overschot aan fosfaat en stikstof. Door te experimenteren met de fosfaat gift was naar voren geko men dat een te lage gift het fosfaat gehalte in de bodem zo ver zakt dat de bodemvruchtbaarheid sterk te rugloopt zodat een reparatie be mesting noodzakelijk is. Het over schot aan fosfaat lag op zijn bedrijf op 53 kg, dus nog boven de LTO norm, maar niet te spreken over de normen die de overheid heeft aan genomen. Hij kon voor zijn be drijf geen oplossing geven om dit naar beneden te krijgen, produk- tieverhoging en minder jongvee hadden ook niet het gewenste ef fect, grondaankoop was nog een mogelijkheid. De vrees was dan ook dat veel bedrijven vooral op de lichtere zandgrond in de proble men komen, terecht dat er zoveel boeren in actie zijn gekomen. De fosfaat normen gelden alleen voor Nederland terwijl andere EEG landen nog nergens of alleen met een stikstofnorm te maken krij gen. Verder kwam de amoniakuit- stoot nog ter sprake, het op de norm voeren van de koeien wat betreft het eiwit geeft minder uit stoot van ammoniak, dit heeft meer effect dan de bouw van dure groenlabel stallen. De overheid zal hiervan nog beter op de hoogte moeten worden gebracht. Na de inleiding volgde een excursie naar het bedrijf van Dolman. Zaterdag 27 januari hield Linda Ragussa, de nieuwe eigenaresse van de voormalige kapsalon Roxana open huis. Tijdens het open huis van de nieuwe kapsalon Linda Look kwamen collega's, bekenden en klanten een kijkje nemen. Het interieur van de zaak is onveranderd, evenals de tarieven. Ook de kortingskaarten zijn nog geldig en studenten en kinderen worden gekapt voor een lager tarief. Linda vindt het reizen naar Holten nog geen probleem. „Misschien dat ik daar tezijnertijd anders over denk," aldus de Hengelose. De sfeer in Holten bevalt haar uitstekend. In de kapsalon wordt gewerkt met Goldwell-produkten: shampo's, permanent, verf, verstevigers, gel en hairsprays. De Goldwell-produkten zijn ook voor de klanten te koop, zodat men ookt thuis met dezelfde produkten verder kan. Verder kan men bij Linda Look terecht voor invlechten. Linda, die door alle ervaring in andere zaken toe was aan een eigen zaak, houdt haar kennis en die van haar kapsters up to date door het volgen van cursussen. Linda Look is er voor iedereen, jong en oud, man of vrouw. Men kan er terecht met en zonder afspraak. Linda Ragussa was zeer tevreden over de opkomst tijdens haar open huis en wil langs deze weg klanten en collega's bedanken voor de belangstelling. Samen met Joyce, Gerita en Sylvana staat zij klaar voor de Holtense bevolking. Linda Look is geopend op maandag van 13.00-18.00, dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30-17.30 uur, vrijdag van 8.30-20.00 uur en zaterdag van 8.30-15.00 uur. Een jaar geleden tekende de Foolhouse Jazzband ook voor een lekker middagje jazz in De Boschkamp. De band werd terecht beloond met een staande ovatie (Archief) Binnenkort moeten de belasting formulieren weer worden inge vuld. Voor velen geen eenvoudige klus, zeker in een tijd dat verande ringen en vernieuwingen aan de orde van de dag zijn. De Stichting Socuwe biedt daarom een cursus aan, waarin de nieuwe aangifte voor 1995 centraal staat. Aan de hand van voorbeelden gaan de cur sisten zelf aan de slag, waarbij er voldoende ruimte is voor het stel len van vragen over zaken die niet duidelijk zijn. De cursus staat on der leiding van N. Lelieveld, werkzaam bij de belastingdienst en omvat vier bijeenkomsten op don derdag van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 35 gulden. De eerste bijeenkomst is donderdag 1 februari. Opgave bij Socuwe, tel. 362755. Zondag 4 februari verzorgt de Foolhouse Jazzband weer een spetterend optreden in De Bosc hkamp. Vorig jaar genoten circa tachtig jazzliefhebbers er van oude jazz, dixieland en swing. De band tekende voor een zeer gewaar deerd middagje jazz en ontving na afloop terecht een staande ovatie. Veel waardering was er voor diver se knappe solo's, onder anderen van klarinettist/saxofonist Frank Tromop. Wegens enorm succes geprolongeerd dus. De Foolhouse Jazzband bestaat uit zes enthou siaste musici met verschillende muzikale achtergronden en van verschillende leeftijd, maar met één gezamenlijk doel: het brengen van goede jazzmuziek en dixie land. Dixieland en swing worden afgewisseld met blues, prachtige solo's en gedurfd samenspel en dat alles met een flink portie zang, humor en een aanstekelijk enthou siasme. De bezetting van de Fool house Jazzband is als volgt: Frits Hehne (trompet), Jack Meys (trombone en zang), Frank Tro mop (klarinet/sax), Martin Acker- mann (banjo/gitaar), Anton Stuk- ker (contrabas) en Han de Brie (drums/zang). Jazzliefhebbers kunnen dus opnieuw hun hart op- Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Jeugddienst. Nevendiensten. Oppasdienst: me vrouw Koopman-Öphof, Marloes Poortman. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Col lecte in dienst: Werelddiaconaat. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: Woensdag 7 februa ri: da. J. W. den Hertog. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. M.A. Noorloos, Apeldoorn. 15.00 uur, ds. F. de Vries, Vroomshoop. Collecte: Werelddiakonaat. Tweede collecte: Kosten 'Ons Kerknieuws'. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeannette Aan stoot; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hulsman; groep 6 en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Truus Hulsman, Erna Nijkamp, Riet Schuppert. 4-6 jaar: Ineke Aanstoot, Hanneke Baerends. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker. Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Koop- man-Ophof, Marloes Poortman. Nieuw Heeten: Zaterdag 3 fe bruari: 19.00 uur, pastoor A. Ra demaker, Eucharistieviering. M.m.v. dameskoor. Zondag 4 fe bruari: 9.00 uur, Werkgroep Li turgie. Communieviering. M.m.v. herenkoor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer. H. Avondmaal lopend. Uitgangscollecte: Adoptiekinde ren. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 0547-275317. Behandeling na tele fonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. halen bij dit optreden dat om 14.30 uur begint en georganiseerd is door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. De toegangsprijs bedraagt 5 gulden. Wie verzekerd wil zijn van een kaartje wordt geadviseerd vooral tijdig te reser veren, tel. 362755. Ingezonden Al vele malen is in deze krant vermeld dat het paasvuur niet als stortplaats gebruikt mag worden. Het blijkt echter dat dit nog steeds niet tot iedereen is doorgedrongen. Zo is vorige week bij ons paasvuur een vracht planken gebracht. Vol gens de reglementen is het verbo den om dit hout in een paasvuur te verwerken, zodat wij genoodzaakt zijn om dit hout (afval) af te voeren. Wij hopen dat deze brief er toe leidt dat dit in de toekomst niet weer zal gebeuren. P.S. Het bren gen van snoeihoutbijvoorbaat in overleg, wordt wel op prijs gesteld. Paasvuurvereniging "de Beuseberg" Donderdag 1 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten (met een spel) in Irene Zaterdag 3 februari: 20.15 uur, Prinsenbal in zaal De Poppe. Zondag 4 februari: 14.30 uur, Foolhouse Jazzband in De Bosc hkamp Maandag 5 februari: 20.00 uur, vergadering Straatvoetbaltoemooi op de Meermanskamp Woensdag 7 februari: 20.00 uur, jaarvergadering sportcommissie in kantine Vletgoor (met uitreiking sportprijzen 1995). Donderdag 8 februari: 20.00 uur, jubileumreceptie SV Holten voet bal (75 jr.) kantine Meermans kamp Vrijdag 9 februari: 20.00 uur, concert hervormd kerkkoor in de hervormde kerk; 20.00 uur, jubi- leuminstuif SV Holten voetbal kantine Meermanskamp Zaterdag 10 februari: 15.00 uur, mindervaliden carnaval in manege Snorrewind; 20.00 uur, jubileu- minstuif SV Holten voetbal kanti ne Meermanskamp; verkleedvoet- bal E- en F-jeugd; 21.00 uur, Top 40-avond in JC De Schure; Maandag 12 februari: 20.00 uur, verkeersquiz in zaal Vosman. Donderdag 15 februari: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO in De Boschkamp; 20.00 uur, officiële ontvangst prins carnaval en gevolg door B en W in gemeentehuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten met bingo Vrijdag 16 februari: Goodwilla- vond cv De Fienpreuvers Zaterdag 17 februari: 14.00 uur, vertrek carnavalsoptocht; 14.00 uur, start dweilmiddag; 15.00 uur, Keuntjescamaval (voor kinderen) in zaal Vosman; 20.00 uur, Slinge- roamd. Zondag 18 februari: 20.30 uur, Kielenbal met prijsuitreiking win naars carnavalsoptocht in zaal Vosman. Maandag 19 februari: 14.00 uur, Kleintje carnaval in café Maats; 14.30 uur, seniorencamaval in zaal Vosman; 15.00 uur, Kinderinstuif in zaal Irene; 20.00 uur, Rosen- montag in café Maats; 20.00 uur, ledenvergadering HHV in De Biester. Dinsdag 20 februari: 12.30 uur, Frühschoppen en biertapwedstrij- den in eetcfé 't Klavier; 20.00 uur, Kleintje car naval bij Boer Biet met 'Het Ge ding'; 20.00 uur, Kunst en Cul tuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Boschkamp Woensdag 21 februari: 16.00- 18.00 uur, afscheidsbijeenkomst (vrij inloop) van Rabobank-direc- teurj. van Wingerden in Het Bon te Paard. Overleden: J. Stoevenbeld-Leunk (93); H. Ulfman (74); W. ten Vel de (76). Ondertrouwd: F.J. Klein Blue- mink en S.H.B. Nales

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3