Koopstromenonderzoek geeft wat vertekend beeld Commissie stemt graag in met verbouwing Oad Zakelijk BEKEKEN Geslaagde spelmorgen Holten en BlauwWit WELZIJN OUDEREN Prinsenbals: als vanouds humor troef ANBO start nieuw jaar met natuurfilm HOLTENS NIEUWSBLAD Groot verschil in food- en non food sector Uit het politierapport kerkdiensten Non food Molenbelt-bewoonsters gerustgesteld Tateltle Dekje Klusjesdienst De Eendracht medische diensten van dag tot dag Acacia's in De Haar worden gekapt Bejaardensoos DONDERDAG 18 JANUARI 1996- Donderdag 11 januari werd er in gebroken in een woning aan Erve Joost. De inbraak moet zijn ge pleegd tussen ongeveer 9.00 uur en proces-verbaal aan zijn broek. De kosten daarvan zullen vermoede lijk aanzienlijk hoger zijn dat de betreffende heffing. 18.00 uur. Men kwam door de Eveneens op 13 januari meldde een achterdeur binnen door het slot te automobilist dat hij op de S14 iets Vijfennegentig procent van de Holtenaren blijft voor de aan koop van levensmiddelen, ta bakswaren en overige winkels die in de food sector vallen, in Hol ten. Dat blijkt uit het Koopstro menonderzoek 1995, dat in het eerste halfjaar van 1995 in op dracht van de provincie uitge voerd is door bureau INO, een eigen onderzoeksbureau van de gemeente Enschede. Vorige week werden de resultaten voor Hol ten in het Enschedese gemeente huis gepresenteerd aan wethou der Eb van Schooten en secreta ris/penningmeester Hans van Wingerden van de Holtense Handelsvereniging. Opvallend is dat het toeristisch aspect daarbij niet onderzocht werd: „Dat be tekent dat het onderzoek voor Holten een betrekkelijke waarde heeft," meent Van Wingerden. „Het beeld is wat vertekend, maar anderzijds zegt het wel veel over het koopgedrag van de Hol tenaren. In hoeverre zij wel of geen binding hebben met het ei gen winkelbestand." Dat bijna alle Holtenaren hun le vensmiddelen in de eigen woon plaats kopen resulteert in een zeer hoog percentage. De verklaring wordt gevonden in het feit dat Holten door de invloed van het toerisme met vier supermarkten gemiddeld meer keus biedt in de food sector dan plaatsen van ver gelijkbare omvang. Een geheel ander beeld biedt de non food sector, daar blijkt de klantenbinding wat betreft de ei gen inwoners slechts 39%. Ruim 60% van de Holtenaren gaat daar voor naar elders, waarbij Rijssen op kop gaat, gevolgd door Deven ter. Van Wingerden noemt in dat verband de tendens dat steeds meer mensen de steden voor het winkelen gaan mijden. ,,De subre gionale kernen als Rijssen doen het veel beter. Mensen vinden daar vaak filialen van winkels in de stad en kunnen daar net zo goed te recht." Dat het percentage food ruim tweemaal zo hoog is als het draagvlak onder de non food, vindt hij zeer bijzonder. „Dat gat is nergens zo groot dan in Hol ten." Een verklaring daarvoor is door INO niet gegeven. Bij het onderzoek is wel gevraagd waar men inkoopt wordt, maar niet waarom. Een motivatie-onder zoek ontbreekt dus. Van Winger den: „In het bestuur hebben we er nog niet over gesproken, maar wellicht dat bekeken moet worden hoe je met de sterke positie in de food sector, de minder sterke in de non food sector kunt opkrikken." Zeker is dat de HHV over dit punt van gedachten zal wisselen met de eigen leden, evenals met de ge meente die de helft van het onder zoek bekostigde. Dinsdag kwam het onderzoek al ter sprake tijdens het gesprek dat het HHV-bestuur met het college had over onder meer ook de 'voortgang' in de verkeersproblematiek. Het Koopstromenonderzoek wprdt iedere vijf jaar gehouden. Vijf jaar geleden deed Holten niet mee vanwege het kostenaspect. Het onderzoek werd uitgevoerd in 44 gemeenten in Overijssel, Gel derland, Drente en Flevoland, waarbij onderscheid werd ge maakt tussen steden, subregionale kernen als Oldenzaal, Rijssen en Nijverdal en lokale kernen als Holten. In de laatste categorie werden 17 gemeenten onder de loep genomen door het houden van een telefonische enquête onder een bepaald aantal inwoners, die zodanig werden uitgekozen, dat een zo juist mogelijk beeld werd verkregen. Het onderzoek was mede gericht op drie onderdelen: de binding met de 'eigen' winkels, de afvloeing (wat koopt men bui ten Holten) en de toevloeing (wie vernielen. Weggenomen werden een skijack, een kinderbestek en enig geld. Daar de inbraak overdag is gepleegd, kan het zijn dat ie mand in de omgeving iets ver dachts heeft waargenomen. De politie houdt zich aanbevolen voor tips. In de nacht van 10 op 11 januari werd ingebroken in een woning aan de Liezenweg. Ook hier werd een achterdeur opengebroken. De bewoners waren niet aanwezig. Derhalve kon nog niet vastgesteld worden wat er wordt vermist. Op 13 januari werd op de Deven- terweg automobilisten gecontro leerd op het dragen van de auto gordel. Drie bestuurders werden bekeurd terzake het niet dragen van deze gordel. Kosten van een dergelijke overtreding bedragen thans f 80,00. Op 13 januari werd geconstateerd dat in Dijkerhoek iemand afval verbrandde. Ter plaatse consta teerde de politie dat landbouw plastic en een tractorband werden verbrand. De veroorzaker ver klaarde dat hij bericht had gehad dat bij inname van oud landbouw plastic een heffing zou worden opgelegd. Nu kreeg de man een De food sector in Holten hoeft niet ongerust te zijn: 95% van de Holtenaren blijft in Holten voor het inkopen van levensmiddelen (Archief) onder zijn auto had gehad, doch hij wist niet wat. Hij durfde echter niet te gaan kijken. Bij onderzoek bleek een hondje dood te zijn gere den. De auto was echter zodanig beschadigd, dat het door een ber gingsbedrijf moest worden afge- sleept. Op 15 januari botste door onbe kende oorzaak een autobestuur ster rijdende op de Vrijheidslaan, tegen een geparkeerde auto. Beide voertuigen liepen enige schade op. Eveneens op 15 januari werd aan gifte gedaan van diefstal van een portemonnaie. Deze diefstal was gepleegd op zaterdag 13 januari. De eigenaresse had gesport in de kleine sporthal aan de Keizersweg. In haar jas had zij een portemon naie achtergelaten met daarin on geveer f 200,00. Deze bleek nader hand te zijn weggenomen. Dinsdagmorgen, 16 januari, bleek het plotseling spiegelglad te zijn op de Kolweg. Diverse schoolkinde ren gingen met de fiets onderuit. Ongelukken deden zich daarbij gelukkig niet voor. De gemeente Behandelde deze weg met voor rang om te strooien. Het leed was toen snel geleden. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom en pastor H. Wiggers. Oecumenische doop- dienst. Nevendienstcn. Oppas dienst: mevrouw Bieleman, Nien- ke Scholten. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: oecume nische arbeid. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. DiessenplasWoensdag 24 janua ri: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. ds. H.P.Mulder. 15.00 uur, ds. ds. G. A. van de Berg, Rijssen. Collec te: 1/3 Kerk. 2/3 Oecumene bin nen- en buitenland. Tweede col lecte: Evangelisatie. Kindemeven- dienst groep 2 en 3 o.I.v. Ria Jansen; groep 4 en 5 o.I.v. Greet je Schutter; groep 6 en 7 o.I.v. Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemieke Meijerink, Hen- riette Beldman, Karin Tromop. 4- 6 jaar: Gerdien Tromop, Jeannette komt van buiten in Holten inko pen doen). Ten aanzien van de food sector werd tevens duidelijk dat 82% van de klanten in Holten woont, de overige 18% komt van buiten, waarbij gedacht moet worden aan bijvoorbeeld Bathmen, Nieuw Heeten, Laren. De non food sec tor werd verdeeld in zes catego rieën: schoenen/lederwaren, kle ding, woninginrichting, huishou delijke artikelen, electrotechni- sche artikelen en overig. De hoogste binding voor wat de non fooa sector zit bij de categorie huishoudelijke artikelen. Maar liefst 55% van de Holtenaren blijft voor die aanschaf in Holten. Van diezelfde Holtenaren koopt slechts 21% kleding in de eigen woonplaats, hoewel die sector er op zichzelf niet slecht uit komt. Van Wingerden: „Net als de cate gorie woninginrichting trekken sommige kledingzaken klanten van buiten de gemeentegrens. Die winkels hebben een bepaalde uit straling. De toevloeing bij de wo ninginrichting bedraagt zelfs ruim de helft van het aantal klanten. Velen afkomstig uit onder meer Bathmen en Deventer." Het laagst in de non food sector scoort de categorie electrotechnische artike len. De raadscommissie I (ruimtelijke ordening/financiën) schaarde zich vorige week unaniem achter het raadsvoorstel tot gedeeltelijke wij ziging van het bestemmingsplan 'Holterberg'. De wijziging houdt verband met de verbouwingsplan nen van de Oad Groep. Om ook in de toekomst over voldoende ruim te te beschikken, is door het Rijs- sense architectenbureau Jorissen en Simonetti een plan ontwikkeld voor uitbreiding en aanpassing van het hoofdkantoor aan de Burge meester van der Borchstraat. Een investering van ruim een miljoen gulden. De uitbreiding omvat on geveer 1000 vierkante meter en wordt onder meer gevonden in ruimere entree en een verdieping op het gedeelte waar nu het direc tiekantoor en het secretariaat hui zen. De verdieping springt iets terug van de gevellijn, waardoor het gebouw geen massaal karakter krijgt. Op de verdieping met dak terras komt straks de kantine, die nu nog ondergebracht is in het sousterrain. Enkele bewoonster van het tegenover de Oad gelegen serviceflat De Molenbelt slaakten na afloop van de vergadering een zucht van verlichting, temeer daar zij toen de tekeningen van nabij mochten aanschouwen. „We wo nen drie hoog en hebben een prachtig uitzicht over het Oad- gebouw heen. De kans was aanwe zig dat dat verleden tijd zou zijn." De verdieping verschijnt echter uitsluitend op het eerder genoem de deel en heeft geen nadelige con sequenties voor de flatbewoon sters. Uit oogpunt van werkgelegenheid was de commissie unaniem ver heugd over het feit dat Oad in Holten wil blijven. Henk Boode (GB) was zelfs van mening dat het 'internationaal vermaarde bedrijf' niet alleen in dat opzicht, maar ook vanwege de naamsbekendheid van de gemeente Holten, van 'on schatbare waarde' is. „Oad is bo vendien een milieutechnisch schoon bedrijf," constateerde hij. Het speet Ab Stegeman (CDA) dat Oad-directeur J.G.J. ter Haar via de krant had gedreigd Holten te zullen verwisselen voor bijvoor beeld Deventer of Apeldoorn als de gemeenteraad geen groen licht P anderen waren het daar roerend mee eens. Wim Dalhuisen (PvdA): „Ik hou daar niet zo van. Het is veel beter om eerst rustig met el kaar rond de tafel te gaan zitten." Burgemeester D.J. Verhoeven suste de zaak echter: „Terugdein zen voor dat soort dreigementen moet je nooit, maar bovendien had Ter Haar met ons in september al sluitende afspraken gemaakt en was het bekend dat Oad in Holten zou blijven. Alleen moesten de plannen nog wat worden aange past. Dat is gebeurd en het ont werp is daardoor sterk verbeterd en nu ook goedgekeurd door de welstandscommissie. Per 1 januari 1996 is Klein Veiderman BV te Holten overgenomen edrijf Gerrit den Heijer, eveneens uit Holten. Het bedrijf aan de Kolweg was sinds 1975 eigendom van J. Logt, die behalve het bedrijf in Holten ook een installatiebedrijf in Olst bezat. Wegens gebrek aan opvolging besloot Logt in 1995 beide bedrijven te verkopen, onder de voorwaarde dat de bedrijfsvoering zoveel moge lijk ongewijzigd zou blijven. Toen de verkoopplannen bekend wer den, me'de Gerrit den Heijer zich als serieus geïnteresseerde voor Klein Veiderman BV, daar beide bedrijven uitstekend in elkaar passen. Na een aantal positieve onderhandelingsgesprekken werd de verkoop van Klein Veiderman BV eind december beklonken. De combinatie van beide bedrijven gaat verder onder de naam Heijcom BV lotaal installateur. Het bedrijfsgebeuren vindt plaats vanuit het pand aan de Kolweg, terwijl de vestiging an de Waagweg in de loop van 1996 wordt opgeheven. Het voltallige personeel van beide bedrijven blijft gehandhaafd, terwijl de winkel voor apparatuur en afhaalmateriaal voorlopig onveranderd blijft. Met het samengaan van beide plaatselijke installatie-bedrijven hoopt men de grote klan tenkring nog beter van dienst te zijn dan voorheen. Heijcom BV is bereikbaar op telefoonnummer 0548-361332. De spelmorgen voor de D-, E- en F-pupillen van Holten en Blauw Wit was afgelopen zaterdag zeer geslaagd. De organisatie van dit jaarlijks terugkerend spektakel was dit jaar in handen van de VOJAC, voetbaljeugdactiviteiten commissie van de SV Holten. Om 9.00 uur ging het startschot af en streden 130 pupillen om de groot ste bekers. Bij de F-pups waren er 10 spelers, die zich duidelijk beter toonden dan de overige F-spelers. De reden was uiteraard dat deze spelers één voetbalseizoen langer dd- waren bij de desbetreffende verenigingen. Het was Tom Hof man die als beste F-speler uit de bus kwam en er dus met de hoofd prijs vandoor ging. Bij de E-spe- lers was er één speler die zich bij de meeste spelen beter toonde dan de rest. Het was in deze groep Maar ten van de Wal die er met de cup vandoor ging. De oudste pups (D) waten meer aan elkaar gewaagd. Na negen van de tien spelen waren er nog zo'n vijftien spelers die eerste konden worden. Het onder deel hooghouden bleek uiteinde lijk het beslissende onderdeel te zijn. Het was Bas van Beek die in één minuut de bal 102 keer hoog hield en hierdoor de eerste prijs in de wacht sleepte. De Stichting Maaltijdvoorziening Holten is genoodzaakt de prijs van de maaltijden voor Tafeltje Dekje met ingang van 1 januari te verho gen. Alle maaltijden worden 0,25 duurder. Dit betekent dat een maaltijd in het restaurant van Diessenplas nu f 7,75 kost, dat een afgehaalde maaltijd 8,50 kost en dat een thuis bezorgde maaltijd 9,- gaat kosten. Zoals altijd kan rekening worden gehouden met uw dieet. Dit dieet moet u doorge ven aan Diessenplas, tel. 362505. Wil u zich aanmelden voor Tafeltje Dekje, dan kunt u dat ook doen bij Diessenplas. U kunt dan afspreken hoe vaak per week u een warme maaltijd wilt. Hoewel de SWOH na een jaar in deze rubriek om vrijwilligers te hebben gevraagd over drie vrijwil ligers beschikt, starten wij met de klusjesdienst. Er hebben zich de afgelopen tijd namelijk al diverse malen mensen tot ons gewend met de vraag of wij iemand wisten die een klusje bij hen konden opknap pen. Heeft u niemand om een klein klusje op te knappen, dan kunt u zich tot ons wenden. Wij kijken dan of één van de bij ons bekende vrijwilligers u kan helpen. U zult begrijpen dat het sausen van een plafond of het behangen van een huiskamer niet tot die klusjes be horen. Het is gebruikelijk dat de vrijwilliger ƒ5,- wordt gegeven als een soort vergoeding voor de ge maakte reiskosten. Bellen vooreen vrijwilliger kunt u via de SWOH- telefoon 364910. Omdat wij alleen op maandag- en donderdagmor gen en dinsdagmiddag aanwezig zijn, moet worden gesteld dat het ook niet om spoedeisende klusjes kan gaan. De SWOH doet haar best. Natuurlijk kunnen wij vele extra vrijwilligers gebruiken. Vrijwilli ger zijn is niet aan leeftijd gebo den, dus lijkt het u iets, of kent u iemand die dit werk wil doen? Neem dan kontakt op met de SWOH, wij schrijven u graag in. Bij carnavalsvereniging wordt ach ter de schermen naarstig voorbe reidingen getroffen voor de twee prinsenbals die eind deze en begin volgende maand op het program ma staan. De eerste heeft plaats op zaterdag 27 januari in Het Bonte Paard, zaterdag 3 februari volgt de tweede editie in zaal De Poppe. Oud-prins en organisator Coen van Hoevelaak laat weten dat op beide prinsenbals een avondvul lend programma wordt verzorgd, waarbij de 'David en Huib' tv- show de rode draad door het pro gramma vormt. Via interviews, dans en conférences wacht de be zoekers ongetwijfeld een pro gramma dat bol staat van humor en vermaak. Aan tafel en met behulp van een videoscherm op lokatie, worden diverse prominente plaatsgenoten geinterviewd. Een bijzonder optreden is er ook van huisorkest De Braandheultjes, en kele leden van de revuegroep Loo- Bathmen, een playbackact en een optreden van de dansgroep van de SV Bato. Beide avonden beginnen om 20.15 uur. Zoals gebruikelijk rijden er speciale bussen naar en van de lokaties. De eerste vertrekt om 19.30 uur, de tweede om 19.45 uur, beide vanaf hofbar Boer Biet. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Novalux Van de Maat, Foto Ten Velde, de hofbars en Het Bonte Paard. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd. Geweer klasse A: 1. G.J. van Aefst, 164; 2. G. Koopman, 161; 3. J.A. Paalman, 156(3x10); 4. W. Paalman, 156(1x10); 5. G. Jansen, 154. Klasse B: 1. D. Vincent, 148; 2. E. Grootentraast, 137; 3. J. Nijen- dijk, 132; 4. M. Aanstoot, 128. Klasse C: 1. D. Tiekink, 138; B. Kappert, 137; B. Tromop, 136; 4. A. Pekkeriet, 130; 5. J. Mark voort, 121. Pistool: 1. H. Nek kers, 171: 2. F. Hoes, 163; 3. A. Schuppert, 160; 4. A. Bieleman, 149. Opgelegd 55+: 1. H. Paal man, 183; 2. W. van Gerven, 166; 3. F. Hase, 157; 4. E. Struik, 152. Aanstoot. RK kerk: 10.00 uur, pastor H. Wiggers en ds. S.M. Roozen boom. Oecumenische doopdienst in de hervormde kerk. Oppas dienst: mevrouw Bielcman, Nien- ke Scholten. Nieuw Heeten: Za terdag 20 januari: 19.00 uur, pas tores Hogenelst en Wiggers, Eu charistieviering. Zondag 21 januari: 9.00 uur, Werkgroep Li turgie. Communieviering m.m.v. gemengd koor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer. Doopdienst. Uitgangs collecte: Oecumenische arbeid. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: E.C.C. Houck, Pasto riestraat 42, Holten. Tel. 0548- 361433. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 362784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 18 januari: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten over Artsen zonder Grenzen in Irene. Zondag 21 januari: 11.00 uur, gewichttouwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 22 januari: 19.45 uur, 40-jarig jubileum NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 23 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over architect Gaudi in De Boschkamp Woensdag 24 januari: 13.30 uur, bijeenkomst LTO MidOost in Het Bonte Paard over mineralen- balans; 19.30 uur, gezellige avond Club van Oud-Strijders in zaai Vosman. Donderdag 25 januari: CPB- jaarvergadering in De Kandelaar (eveneens info over Wereldwin kel); 20.00 uur, jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman Op de spelmorgen van Holten en Blauw Wit moesten de pupillen diverse spelen afwerken (Foto WV) Nog dit voorjaar worden totaal 28 acacia's in De Haar gekapt en ver vangen door gleditsia's. Vorig jaar is gemeentewerken al begonnen met het vervangen van acacia's omdat het horizontaal groeiende wortelstelsel van deze boomsoort voor beschadigingen in het weg dek en het trottoir zorgen. De gleditsia's hebben een zogenoem de penwortel, die dus meer de grond in groeit en dergelijk blemen voorkomt. De ijke pr< gledits lijkt qua uiterlijk en hoogte veel op de acacia. Binnenkort worden ne gen acacia's aan de Koningin Wil- helminalaan gekapt, zeven vanaf de rotonde tot aan de Haarschool en twee ter hoogte van de Canada straat. In de Verzetstraat gaan er negen tegen de vlakte, één in de Canadastraat, drie in de Chur- chillstraat en zes in de Kenemans- straat. Zodra de oude stronk is uitgefreesd worden de nieuwe bo men ingeplant. Een verheugend groot aantal le den, onder wie ook nieuwe, be zocht de nieuwjaarsbijeenkomst van de ANBO Holten. Voorzitter mevrouw J.Kieboom voorspelde in haar openingswoord voor dit jaaar weer veel activiteiten en hoopte dat velen, ook nieuwe le den, van hun belangstelling zou den doen blijken. Zij bedankte tevens de cake-baksters: de dames Beijer, de Jong en zichzelf. Daarna gaf zij het woord aan oud-plaats- genoot F. van Gennep, die de aanwezigen liet genieten van de video-opnamen die hij maakte tij dens zijn bezoek aan de Galaga- pos-eilanden. Men werd getuige van talloze vogels die zich op deze droge, vulkanische eilanden tot zeer dichtbij laten benaderen, oranje-rode kreeften, anderhalve meter lange leguanen en zeeleeu wen die met de zwemmende toe risten een sierlijk onderwaterspel speelden. Dolfijnen het bootje waarop naar een ander eiland werd gevaren waar 2000 jaar oude reuze schildpadden rondkro pen. De volgende bijeenkomst is op 15 februari met interessante informatie over aangepaste hulp middelen voor mensen met een handicap. In de Kandelaar hield de Bejaar densociëteit een gezellige nieuw- jaarsbijeeenkomst, waarop tevens de eind december overleden me vrouw Westerik werd herdacht. Vele jaren was zij trouw lid. Na een kopje koffie en een quiz werd het nieuwjaarsborreltje geschon ken, terwijl mevrouw Klein Teese- link-Groteboer enkele gedichten voordroeg van Johanna van Bu ren. De nieuwjaarsvisite bracht de aanwezigen terug naar hun jonge jaren.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3