'Gewicht in balans' bij sportstudio Yes Holtenaren denken mee over verkeersveiligheid 'Geen zorgen over westelijke rondweg' hummer Fotopuzzel met als prijs Dikke van Dale Subat niet in beroep Opstellen beslismodel verkeersstructuurplan Wie is de bekende Holtenaar? Verkeersveiligheidsplan Holten bewaakt en verbetert verkeersveiligheid B en W van Rijssen: Nieuwe trainer bij Blauw Wit Nog plaatsen vrij op cursus zijdeschilderen Sportprijzen van Holten LTO-middag over mineralenbalans Lezing over architect Gaudi Tafelvoetbal Blauw Wit Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 18 JANUARI 1996 ■Abonnementsprijs f74,50 Losse nummers f 1,60 In opdracht van B en W gaat het Nijmeegse ingenieursbu reau Haskoning een zoge noemd beslismodel voor de verkeersstructuur in en rond Holten opstellen. Daarvoor moet de gemeenteraad een krediet van 26.500 gulden be schikbaar stellen. Om het voorstel nog deze maand op de raadsagenda te kunnen plaatsen, is vanochtend vroeg een extra vergadering ingelast van de gezamenlijke commis sies I en II (financiën/gemeen - tewerken). Direct daarna maakte de raad met een aantal ambtenaren een uitstapje naar het recyclingbedrijf Leto in Wierden; vanmiddag bezocht het gezelschap de vuilstort plaats Boeldershoek in Hen gelo met de daar gelegen slib- verbrandingsoven. Vanavond wordt gedineerd in Hengevel de. Wat betreft het beslismo del wijst het college er op dat de waardering voor de ver schillende varianten omtrent de mogelijke toekomstige ver keersstructuur van Holten sterk uiteenloopt bij de diver se politieke partijen. Reden waarom de procedure voor de aanpassing van het door de raad eerder vastgestelde ver keersplan stagneert. Met het oog op de noodzakelijke voortgang in de aanpak van de verkeersstructuur wordt het beslismodel opgezet, waarin de in de loop van de afgelopen jaren ontworpen varianten op een aantal specifieke criteria worden getoetst. Via deze toetsing kan volgens het colle ge helder en duidelijk inzicht worden verkregen in de vraag welke variant/oplossing de voorkeur geniet. Dat zou wel licht ook een geheel nieuwe kunnen zijn. Uit de analyse van de bestaande varianten en de invulling van het beslismo del door bureau Haskoning, zou kunnen blijken dat het gewenst is dat alsnog het ef fect van variant 5, de zuidelij ke rondweg (Maïsweg), door gerekend wordt. Daarom vra gen B en W de raad tevens om een machtiging tot het geven van die beperkte deelop dracht. Vandaag het voorlaatste stukje van de fotopuzzel die de beeltenis vormt van een bekende Holtenaar. Wie o wie mag dat wel wezen...!? Vandaag het vijfde en voorlaatste stukje van de fotopuzzel waarvoor zes weken achtereen in deze krant een stukje van een foto van een bekende Holtenaar wordt afge drukt. Alle stukjes moeten wor den bewaard om na zes weken in elkaar te worden gepast. Daar naast wordt van de deelnemers gevraagd om een slagzin af te maken. Uit de goede oplossingen met daarbij een originele slagzin wordt in aanwezigheid van de des betreffende persoon een winnaar getrokken. Voor hem of haar ligt de nieuwste uitgave van de Dikke van Dale ter waarde van 325 gul- Subat zal niet in beroep gaan inza ke de Ehag-kwestie. Zoals bekend spande de gemeente enige tijd gele den een rechtszaak aan tegen de Stichting Uitvoering Bodemsane ring en Amovering Tankstations over het naleven van de overeen komst tussen beide wat betreft de reiniging van het terrein onder de voormalige Ehag-garage aan de Dorpsstraat-west. Begin decem ber stelde de Rotterdamse recht bank de gemeente in het gelijk. Vorige week werd bekend dat Su bat niet in beroep gaat en zich neerlegt bij de uitspraak. Om zo snel mogelijk van start te kunnen gaan met de bouw van de 48 senio renwoningen aan de Dorpsstraat west, het zogeheten Ehag-plan, wil de gemeente op korte termijn met Subat overleggen over de ter mijn waarop deze de bodemsane ring zal gaan uitvoeren. „Het mag duidelijk zijn dat wat ons betreft tempo zeer gewenst is," merkte burgemeester D.J. Verhoeven veelbetekenend op. Hij voegde daar aan toe dat er ook planolo gisch gezien geen belemmeringen meer zijn die de bouw kunnen stagneren. Toevallig werd vorige week eveneens bekend dat de pro vincie een verklaring van geen be zwaar heeft afgegeven, waardoor de bouwvergunning kan worden verleend. Subat, een samenwerkingsverband van de gezamenlijke oliemaat schappijen, reinigt vervuilde grond onder voormalige pompsta tions, zij het op voorwaarde dat de desbetreffende eigenaar niet elders in dezelfde gemeente een ander pompstation begint. Daar juist schuilde het meningsverschil, want Subat verkeerde in de veron derstelling dat de Ehag-cigenaren (gebroeders Stukker) bij hun nieu we vestiging op De Kol over een benzineverkooppunt beschikten. Dat betreft echter het ernaast gele gen tankstation van U-Vlees, dat met toestemming van de gemeente vernieuwd wordt en bovendien wordt aangepast aan de geldende milieueisen. Weliswaar hebben sommige klanten van Ehag met een pasje de mogelijkheid om daar te tanken, maar dat zijn enkel klanten die op één of andere wijze wat van doen hebben met Udema. Henk Schelfhorst en Gea Hooge- zand kunnen tevreden zijn. Een jaar nadat zij de deuren van Sport studio Yes aan de Kerkstraat open den, is het aantal bezoekers een stuk groter dan verwacht. „We lopen in feite een jaar vooruit op de prognose. Het huidige aantal had den we voor een jaar verder inge schat," vertelt Henk, die naast de sportstudio nog altijd badmeester is in Wierden. Gezien de goede belangstelling voor het open huis dat de sportstudio vrijdagavond en zaterdag hield, zaljjiet aantal spor ters de komende tijd ongetwijfeld toenemen. Met het oog op het open huis had Sportstudio Yes de Holtenaren met een huis-aan-huis mailing 'persoonlijk' uitgenodigd, warbij onder de noemer 'Gewicht in balans' voornamelijk het accent 1 werd op afvallen. Eén van de bekendste voornemens voor het nieuwe jaar. „Tot ongeveer je twintigste gaat het aardig goed, maar daarna beginnen de proble men," constateert Henk. Dan treedt een stukje bewegingsarmoe de op en groeit ongemerkt langza merhand het welvaartssyndroom. We leven veelal in een 'zittende' maatschappij met als gevolg dat na enige tijd je figuur je maatje niet meer is." Was fitness in de jaren zestig vol gens Henk een nog vrij onbekend verschijnsel, nu is het heel nor maal. „Als figuur en/of je konditie moet worden verbeterd is training een uitstekend middel. Naar ge lang de progressie een uur of lan ger. De sportschoolhouder bena drukt dat het nooit een kwestie van moeten is, maar dat het een bezig heid is die bijdraagt aan de eigen gezondheid en het verder lichame lijk welzijn. De training stimuleert de vetverbranding en zorgt voor 'lichaamsvorming'. Het is geschikt voor jong en oud, waarbij reke ning wordt gehouden met het ei gen niveau en wensen. Van alle nieuwelingen in de sportstudio wordt een staat bijgehouden met daarop naast algemene medische gegevens het vetpercentage, om vang van onder meer buik, borst, taille en armen en natuurlijk de vorderingen op de diverse onder delen. Er wordt getraind aan de hand van een schema, dat regelma- tig bijgewerkt of aangepast kan worden. Sportstudio Yes bevat achttien toestellen, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen passief be wegen (fitnesstraining ofwel trai ning van diverse spiergroepen) en Voor het open huis van sportstudio Yes was afgelopen weekeinde doorlopend belangstelling. In een huis-aan-huis mailing was met name aandacht gevestigd op de verbetering van figuur en conditie (Foto WV) aktief bewegen (cardio-fitness of wel fietsen, roeien en dergelijke). Volgens Henk Schelfhorst heeft de sportstudio behalve een sportieve en ontspannende functie ook een sociale functie: „Sociaal kontakt is voor velen duidelijk erg belang rijk." Naast de individuele trai ning biedt Sportstudio Yes de mo gelijkheid voor groepstraining op een groot aantal onderdelen, zoals Steps, Aerobics, Body-styling en Vijftigplus aerofit. Liefhebbers kunnen er eveneens terecht in de zonnestudio. Sportstudio Yes be vindt zich in de kelder van het voormalige Wonnink-pand en is bereikbaar via de ingang aan de Kerkstraat 6, naast de videotheek. De studio is ook telefonische be reikbaar onder nummer 366051. B en W willen de inwoners van Holten de gelegenheid geven hun mening en ideeën over de verkeersveiligheid in de hele gemeente en in de eigen woonbuurt kenbaar te maken. Daartoe ontvangen alle huishoudens deze week een vragenlijst waarop kan worden aangegeven hoe men over de verkeerssituatie denkt. Eén en ander houdt verband met het feit dat het college het Raaltese Buro voor Verkeerskundige Advisering (BVA) opdracht geeft om een Ver keersveiligheidsplan op te stellen. Het plan moet ervoor zorgen dat de verkeersonveiligheid de komende jaren niet (verder) in de knel komt. In het plan wordt aangegeven hoe de gemeente de komende jaren de verkeersveiligheid binnen de gemeente kan verbeteren. 'Waar zijn verkeersremmende maatregelen noodza kelijk' of 'In welke straten moeten het verkeer worden vermin derd' zijn voorbeelden van vragen die in het Verkeersveiligheids plan beantwoord worden. Daarnaast wordt aangegeven welke akties de komende jaren worden gevoerd, bijvoorbeeld snel heidscontroles en de aktie 'Wij gaan weer naar school". Zodra de gegevens van de enquête verwerkt zijn, komt het voorstel voor het Verkeersveiligheidsplan voor advies in de raadscommissies. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven is dat vermoedelijk in het vroege voorjaar. den klaar. Onder de overigen wor den tien slagroomtaarten verloot. De oplossingen kunnen tot en met zaterdag 27 januari bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, worden ingele verd. De winnaar wordt in de krant van donderdag 1 februari bekend gemaakt en wordt door ons thuis bezocht. Dus: zes weken lang een stukje foto bewaren, de stukjes in elkaar passen en de naam van de bekende Holtenaar invul len, alsmede de volgende slagzin afmaken: „Ik lees de Hoolter kraanteVeel succes! Voor het overigens verplicht op te stellen Verkeersveiligheidsplan vinden B en W het belangrijk dat de inwoners hun mening en ideeën aangeven. Die verplichting houdt verband met de mogelijkheid tot het verkrijgen van subsidies voor bepaalde verkeersmaatregelen. Aanvragen worden alleen dan be oordeeld en getoetst aan het Ver keersveiligheidsplan. Vóór het plan wordt opgesteld moet de be volking 'gehoord' worden, hetzij /ia een informatieve bijeenkomst, hetzij via de door Holten gekozen enquête. „Het is zonder meer be langrijk om de inwoners de kans te geven hun mening te ventileren. Zij worden als gebruiker van de openbare weg immers dagelijks geconfronteerd met de verkeerssi tuatie in de gemeente en de eigen woonbuurt," aldus het college. Op de vragenlijst kunnen inwo ners kenbaar maken hoe ze over de algehele verkeersveiligheidssitua- tie denken bij verplaatsing per auto, fiets, openbaar vervoer of te voet. Ook wordt een reactie ge vraagd op de verkeersveiligheid in het dorpscentrum en de eigen woonwijk en ten slotte wordt ge vraagd aan te geven waar men vindt dat knelpunten of gevaarlijke punten zijn, wat daarvan de oor zaak is en hoe men denkt het probleem te kunnen oplossen. Drukker Duidelijk is dat het autoverkeer de laatste jaren fors toegenomen is. De wegen worden steeds drukker en het duurt steeds langer eer men een parkeerplaats heeft gevonden. Volgens diverse prognoses zal het verkeer ook in de toekomst sterk blijven groeien. Dat leidt tot nog drukkere wegen en nog langer zoeken naar een vrije parkeergele genheid. Het resulteert echter ook in méér milieuverontreiniging, méér overlast en méér verkeerson gevallen. WN Desgevraagd liet voorzitter Bert van Eijk van de afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland we ten het 'een goede zaak' te achten dat de gemeente een Verkeersvei ligheidsplan laat opstellen. WN Holten zal echter niet inhaken op het voornemen. „Wij reageren meer op signalen uit de bevolking. Soms krijgen we een telefoontje, waar we dan mee aan het werk gaan," legt Van Eijk uit. Als voor beeld noemde hij het signaal vanuit de toenmalige werkgroep vrou wen, die wees op de onveilige situatie in de Dorpsstraat. „Onze interventie heeft er mede toe geleid dat dat 'verkeersonveilige' gevoel verminderd is door de komst van stoplichten." Van Eijk wijst er op dat WN Holten als groep tevens betrokken is geweest bij de voor bereidingen van het toenmalige verkeersstructuurplan en als zoda nig tevens meegesproken heeft over het fietsnetwerkplan. Echt knelpunten aangeven doet WN nu dus bewust niet. Van Eijk: „De gebruikelijke knelpunten in onder meer de Dorpsstraat zijn inmid dels bekend. Voortgekomen door de veranderde voorrangssituatie Eén van de bekende knelpunten is de kruising Dorpsstraat-Larenseweg/Stationsstraat. Ontstaan na de veranderde voorrangssituatie (Foto WV) bij de kruising Dorpsstraat-Laren- seweg/Stationsstraat. We kunnen dat wel gaan signaleren, maar het is bekend dat daar aan gewerkt wordt. Ik ben wat dat aangaat benieuwd wat een nieuw verkeers plan gaat opleveren. Het is toch onbegrijpelijk: er lag een prachtig plan en nu moet alles weer 'door de molen'. Van Eijk, tevens politie man, is er van overtuigd dat de Maïsweg vroeg of laat alsnog wordt aangelegd: „Met die weg erbij zijn we een flink deel van de problemen gewoonweg kwijt." Als ander knelpunt komt ook de beruchte oversteek naar het zwembad bij de Rijssenseweg ter sprake. „Maar ook daar wordt aan gewerkt, hoewel ik duidelijke De zorgen van een groep Kol- bewoners over de komst van de door Rijssen voorgenomen aan leg van de rondweg west, zijn volgens het Rijssens college on juist. De Holtenaren lieten enige tijd per brief weten dat ze onge rust zijn over toenemende ver keersdrukte op de Rijssenseweg wat onder meer leidt tot aanzien lijke geluidhinder, onveilige ver keerssituaties en het ontstaan van sluiproutes op onder meer de Landuwerweg en toch al drukker wordende Kolweg. De rondweg Rijssen-west, tevens ontsluitings- weg voor de Rijssense nieuw bouwwijk Veeneslagen en het toe komstige industrieterrein Plaags- lagen wordt aangelegd tussen de kruising Morsweg-Nijverdalse- weg en loopt achter de wijk Vee neslagen via de Akkerdijk en Tel- gendijk naar de Holterstraatweg, die overgaat in de Rijssenseweg. Volgens de Holtenaren betekent de aanleg van de nu geplande werg in feite het creëren van een sluip route via Holten naar de aanslui ting op de Al bij De Poppe. Naar hun zeggen voor onder meer het vrachtverkeer dat van en naar de industrieterreinen De Mors en Plaagslagen gaat, een veel vlottere route dan de bestaande aansluiting op de Al vanuit Rijssen over de Sl5 (langs Enter). „Wij vrezen extreme verkeerstoename, die leidt tot stremmingen bij de spoor wegovergang in de Rijssenseweg, zeker als de noordtak van de Betu welijn wordt gerealiseerd en de bomen veel vaker gesloten zijn. Luttele meters verderop zorgt de oversteek naar het zwembad en bungalowpark Twenhaarsveld voor een tweede probleem en een derde doet zich voor bij de krui sing Rijssenseweg-Markelose- weg," lieten Willem Vlogtman en Cees van de Weerdhof in septem ber weten namens de Kol-bewo- B en W van Rijssen zijn evenwel van mening dat het verkeer rich ting Holten door de komst van de nieuwe rondweg niet extreem zal toenemen. Dat er steeds meer ver keer op de weg is, noemen ze een gevolg van de algemene toename van verkeer en de groei van dorpen en plaatsen rond Rijssen. Het col lege van Riissen keert zich derhal ve af van de door de Holtenaren verwachte gevolgen 'op een pro vinciale weg op Holtens grondge bied'. Het baseert zich daarbij op het onderzoek van bureau Gou dappel en Coffeng, dat berekend heeft dat de toename van het aantal motorvoertuigen op de Rijssense weg na aanleg van de rondweg circa tien procent bedraagt. Nu zijn dat er circa 8000 per etmaal, in het jaar 2015 zijn aat er zonder rondweg 11.250 en met rondweg 12.500. 'Rijssen' is van mening dat de groep verontruste bewoners zich moet wenden tot het eigen gemeentebestuur en zal de Holte- naren per brief van het standpunt op de hoogte stellen. De bewuste brief is nog niet ont vangen, liet woordvoeri Ier Willem Vlogtman desgevraagd begin deze week weten. Met Van de Weerd hof toog hij dinsdag wel naar het Rijssens stadhuis om de tekenin- Met ingang van het seizoen 1996/97 wordt Frits Stappen belt uit Heino de nieuwe trai ner van het eerste elftal van Blauw Wit. Hij volgt daarmee de huidige trainer Henk Spik- kert op. Stappenbelt is op dit moment trainer bij de w Dalfsen. Beide partijen kwa men een contract voor één jaar Op de cursus zijdeschilderen van de Stichting Socuwe zijn nog enke le plaatsen vrij. De lessen staan onder leiding van Ina Arends. star ten woensdag 24 januari en kosten 65 gulden. Het gaat dan om totaal zes bijeenkomsten exclusief mate riaalkosten, afhankelijk van wat er gemaakt wordt bedraagt dat onge veer 20 gulden. Het beschilderen van zijden stoffen levert telkens prachtige resultaten op. De be schilderde voorwerpen kunnen in gen en toelichtende stukken over de praktijk ook goed worden ge- de westelijke rondweg nader te bruikt, zoals topjes of andere kle- bestuderen. „Aan de hand daar van willen we verder overleggen over welke stappen we gaan ne men," aldus Vlogtman. Zeker is wel dat de Kol-bewoners kontakt opnemen met wethouder Eb van Schooten, die in elk geval een uit nodiging van B en W van Rijssen tegemoet kan zien om over de kwestie van gedachten te wisselen. dingstukken. De techniek wordt ook vaak toegepast bij het maken van originele geschenken, bijvoor beeld schilderijtjes en wenskaar ten. Het sjabloneren van zijden tassen behoort eveneens tot de mogelijkheden. Zelfs de techniek van het quilten kan in de cursus worden verwerkt. Koopstromenonder- zoek Bijna alle Holtenaren blijven voor de aankoop van levens middelen in Holten. Dat blijkt uit het onlangs ver schenen Koopstromenon- derzoek 1995. De binding met de non food sector blijkt stukken minder. Overigens geeft het rapport wel een eni germate vertekend beeld, daar het voor Holten be langrijke toeristische aspect, niet onderzocht is. NBvP Espelo Gezellig, saamhorig, educa tief en ontspannend. Het geldt allemaal voor de afde ling Espelo van de Neder landse Bond van Platte landsvrouwen die morgen veertig jaar geleden werd op gericht. De veertigste ver jaardag wordt maandag avond gevierd met een fees telijke bijeenkomst in buurt huis het Trefpunt. Woensdag 7 februari houdt de sportcommissie om 20.00 uur jaar vergadering in het clubgebouw van Blauw Wit op sportpark 't Vleteoor. Vast onderdeel is de be kendmaking en uitreiking van de Sportprijzen van Holten, vorig jaar toegekend aan Ronald Hof man, Dine Ophof en het eerste dames handbalteam van de SV Holten. Wie ditmaal genomineerd zijn wordt eind deze week bekend gemaakt. Volgende week meer daarover. Tijdens de bijeenkomst houdt J. Verhaert van de Stichting Spel en Sport een inleiding over 'Marketing en promotie van de sportvereniging'. Na afloop van de vergadering is er gelegenheid voor verenigingsbestuurders en overige genodigden om elkaar in informele sfeer te onmoeten. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Evenals voorgaande jaren houdt de LTO een gezamenlijke voor lichtingsmiddag, ditmaal in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. De middag begint om 1330 uur en het onderwerp is: 'Hoe werkt de mi neralenbalans in praktijk' Als spreker is uitgenodigd melkvee houder Piet Dolman uit Heeten Hij vertelt over de acht jaar erva ring met de mineralenbalans op zijn bedrijf. Welke cijfers zijn er zoal behaald in de afgelopen jaren en hoe heeft de bodemvruchtbaar heid zich hierbij ontwikkeld. Na zijn verhaal en een mogelijke dis cussie daarover wordt een bezoek gebracht aan het bedrijf van de familie Dolman, Vlessendijk 12 te Heeten. Men verwacht de middag om ongeveer 16.15 uur af te sluiten op het bedrijf. Omdat de minera lenbalans in de komende jaren zeer bepalend zal zijn voor de algehele bedrijfsvoering zal het bijwonen van deze middag zeker de moeite waard zijn. twijfels heb over het nut van de aanleg van een rotonde. Te dicht bij het spoor en op zichzelf niet een veilige oversteek. Ik geef de voorkeur aan een fietstunneltje en dan bij de Kolweg." Dinsdag 23 januari houdt Dave van Eijnsbereen voor de Stichting Kunst en Cultuur een lezing over de architecht Antoni Gaudi in De Boschkamp. Gaudi (1852-1926) was een architect die zijn be roemdheid voornamelijk te dan ken heeft aan zijn ongelofelijke fantasie. Zijn ontwerpen zijn alle uniiek en nog steeds komen archi tecten uit de hele wereld naar Bar celona om de virtuoze gebouwen te bekijken. Het beroemdste ont werp van Gaudi is wel de nog altijd niet voltooide kathedraal Sagrada Familia. Tijdens de lezing wordt het werk van Gaudi vanaf het be gin gevolgd, toen hij zich liet beïn vloeden door Moorse voorbeel den. Via zijn 'gotische' periode gaat het naar de tijd dat hij zich van alle invloeden losmaakte. De le zing in het dorpshuis begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 5 gulden voor donateurs, overige belangstellenden betalen 8,50 gulden. Als de echte voetbal alleen nog maar in de zaal rolt, is het altijd leuk om ook eens op een andere manier competitie te spelen. Za terdag 20 januari kunnen de Blauw Wit-pupillen onderling weer hun krachten meten met het tafelvoet bal. Dit spel is al enkele jaren een vast onderdeel in het winterpro- gramma. Het blijkt ook elk jaar weer een succes te zijn. Om 9.00 uur is het de F-groep die de onder linge wedstrijdenreeks start. Om 10.00 uur gevolgd door de E- jeugd. Om 11.00 uur sluit de D- jeugd deze activiteit af. De organi satie is in handen van Ali Nijhuis en Maarten Brand. Voor de kam pioenen liggen er leuke prijsjes klaar.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1