Welink Bokaal opnieuw| voor Richard Beldman Sport Bin Holte Dames verliezen van koploper Dalfsen Sport g agenda Tuitert en Jansen kampioen Holten Finale jeugd motocross op Zuurbergcircuit Moeizame herstart voor BC Holten 'Privatiseren van Vletgoor niet reëel' Seniorentoernooi bij Blauw Wit ■IIIIIIIIIm Schakers behalen moeizaam gelijkspel HOLTENS NIEUWSBLAD *4 Kerstspringen bij Snorrewind Carpoolplaatsen IJspret voorlopig voorbij Bijeenkomst Postzegelclub Spelmorgen De Eendracht MAC: geen ATB'ers op circuit DONDERDAG 11 JANUARI 1996- Onder een prachtig winters zon netje, maar met een lastige koude wind, hield Blauw Wit traditege- trouw de eerste zaterdag van het jaar haar crossloop. In de och tend streden de pupillen op het door Egbert Beldman uitgezette parcours rond sportpark 't Vlet- goor. De junioren begonnen om 12.00 uur aan hun loop, terwijl de strijd om de Welink-Bokaal om 14.00 uur begon. Deze werd net als vorig jaar gewonnen door Richard Beldman. Ondanks de kou was de opkomst van de pupillengroepen behoorlijk goed. Öm de minuut werden de jongens weggeschoten over een parcours dat hen vele uithoeken van sportpark 't Vletgoor liet zien. Tijdens dit traject kwamen de lo pers ook nog enkele spelonderde- len tegen, zoals het zaklopen, dribbelen met de bal en poortje schieten. Om 11.30 uur deed Eg- bert Beldman de prijsuitreiking. Bij de D-pupillen was Arjen Hoekstra met 9.32 de snelste, hij werd op de voet gevolgd door Bror van Zon die twee seconden meer nodig had. Mark Denekamp werd met 9.38 derde. Bij de F-pupillen was Dern Bieleman de snelste in 11.24. Jordi Kamphuis liep het traject in 11.51 en Jurgen van Dijk werd met 13.37 derde. Bij de E- pupillen werd de snelste tijd van alle deelnemers gelopen. Stefan Aanstoot was de snelste met 9.29. Hij bleef Rutger Grootewal met 10.11 en Arjan Vorkink met 10.46 ruim voor. Ook bij de junioren was de op komst goed. Hun parcours was uitgezet in de Beuseberg richting Zuurberg. Door de vorst was de ondergrond hard. Het traject van vijf kilometer, waarin spelonder- delen waren verwerkt was moei lijk, maar zeer goed te doen. Jan Manenschijn had 22.33 minuten nodig om als eerste over de finish te gaan bij de B-groep. Tweede werd Gert-Jan Prins (27.47) en derde Alfred Beldman (31.38). Gijsbrecht Beldman won de C- junioren in 24.52. Jarno Harbers werd tweede in 26.08 en Wilco Reterink werd met 26.18 derde. Om 14.00 uur werd begonnen met de strijd om de Welink-Bokaal. De oud voorzitter was zelf aanwezig om een oogje in het zeil te houden. De organisatie had dit jaar voor het zelfde parcours gekozen, maar de opzet was duidelijk anders. Door om de minuut te starten werd het een individuele strijd met de ele menten. Hoofdtrainer Henk Spik- kert ging als eerste van start ge volgd door Henk Bolink en oud kampioen Hans Bekkernens. De als zesde vertrokken Bert Meye- rink bleek lange tijd de snelste. Leo Aanstoot wist het parcours waarin een klimonderdeel, een stukje tijgersluipgang, dribbelen en jerrican dragen waren opgeno men bijna net zo snel te volbren gen. De winnaar van het vorig jaar Richard Beldman had grote moeite om de voor hem gestarte Egbert Beldman in te halen. De organisa tor van het pupillen parcours die 's middags buiten mededinging mee liep realiseerde een hele snelle tijd. Richard Beldman was uiteindelijk 36 seconden sneller en pakte op nieuw de Welink-Bokaal. De op komst bij de seniorengroep was pok goed, vooral doordat de hoge re teams bijna compleet aan de start verschenen. Van de lagere senioren-teams was de opkomst maar matig. De meesten konden na het zaaftoernooi van de avond ervoor niet meer de moed opbren gen om deze crossloop te volbren gen. De A-junioren die ook met de seniorengroep meeliepen hadden in Gerben Beldman met 25.45 ook een prima winnaar. De organisatie vanuit de activiteitencommissie kon het geheel volgen dankzij de welwillende medewerking van Arfman Afrasteringen Holten die een terreinauto beschikbaar stelde. Gerrit Welink verzorgde aan het eind van deze activiteit de prijsuit reiking. Voorzitter Gerhard Kolkman rea geerde donderdagavond jongstle den in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsreceptie van Blauw Wit op de kerntakendiscussie in de ge meenteraad. De raad heeft beslo ten te studeren op de vraag of het onderhoud van sportvelden moet worden overgedragen aan de vere nigingen. Kolkman vond dat 'niet reëel': „Privatisering van 't Vlet goor naar de vereniging is niet reëel. Hoe kan een voetbalvereni ging dit soort structurele proble men nou op zich nemen, laat staan oplossen?" Wel wil Blauw Wit over ander wijzen en Normen van privatisering constructief meepra ten. Het behoud van de jeugdsub- sidie doet hen deugd. Want wil je het goed doen voor de jeugd dan zul je daar zeer veel energie in moeten steken". Gelukkig hebben we hiervoor de mensen in huis. Drie gediplomeerde jeugdtrainers waarvan er twee uit eigen huis komen. In het seizoen 1996-1997 zullen er 14 junioren overgaan naar de senioren, om ze daar goed op te vangen en in te passen zal de huidige hoofdjeugdtrainer Rein de Haan mee gaan naar de senioren en daar trainer van de B-selectie wor den. In zijn toespraak benoemde de voorzitter Jan Beldman tot vrij williger van het jaar voor Blauw Wit. Niet alleen de privatisering die de plaatselijke politiek voor stelt ook het afschaffen van de ziektewet door de landelijke poli tiek zet de voetbalsport onder druk. Kolkman is bang dat er weer werkgevers zullen koimen die hun werknemers zullen verbieden te gaan sporten. Hij hoopt niet dat dit gebeurd, want dan word er verkeerd gemeten en gekeken. De gezondheidsrisico's en kosten van gestresste en overwerkte mensen ligt vele malen hoger. Bij Blauw Wit staat blessurepreventie hoog in het vaandel zo werd onlangs nog documentatie aangeschaft. Ook in het clubblad word regelmatig over blessurepreventie verslag gedaan door verzorger Theo Zweers. Naar aanleiding van de ingebruik- nemeing van het gerenoveerde hoofdveld stelde de gemeente een wisselbeker beschikbaar met het voorstel hier jaarlijks om te strij den. Blauw Wit wil dit zeker doen. Zij hebben echter de beker in han den en leggen daarom de bal bij de SV Holten die de uitdaging aan zal moeten gaan. Evenals vorige jaren hield manege Snorrewind tussen de afgelopen feestdagen door de traditionele kerstaktiviteiten. Voor de klein sten, kinderen tot ongeveer twaalf jaar, was de manege op woensdag middag veranderd in een spellet jeshal, waarin de pony's een speels element vormden, 's Avonds stre den ruiters en amazones met hun pony's en paarden in het kerst- springtoernooi. Er werd gereden in drie rubrieken: B-jeugd, B en L/M. Na het klassieke parcours en de barrage op tijd kon de stand worden opgemaakt: B-jeugd: 1. Niek Rutterkamp met Danny; 2. Francine Wartena met Danny; 3. Ellen Oosterkamp met Cindy. B: 1. Janneke Scholten met Melas; 2. Vera van Weyhroter met Dannu; 3. Marieke van Faassen met Snor rewind. L/M: José Mole met Sis sy^. Angelique van Wanrooy met Queeny3. Margriet de Ruiter met Fernando. In de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe jaar speelde dames 1 een goede partij handbal. Koploper Dalfsen 2 beschikte echter over een technisch betere ploeg. Door permanente mandekking op Mo nique Plantinga werd veel gevaar uit de Holtense aanval gehaald. Bij rust leidden de gasten dan ook terecht met 4-8. Na rust kwam Holten even terug tot 6-8, maar moest daarna toezien hoe Dalfsen wegliep naar de uiteindelijke 7-16 winst. Scores: Michelle den Bouwmeester, Annemarie van de Maat, Judith Tiekink 2; Monique Plantinga 1. De heren die thuis moesten aantreden tegen CVO 2 konden niet over de geblesseerde topscorer Meino van Beek be schikken. Met een 2-tal goed mee draaiende jeugdspelers, kreeg Holten na een voortvarende start (3-1) te maken met een gerouti neerd CVO dat terugkwam in de wedstrijd en bij rust zelfs een 8-11 voorsprong wist te nemen. Na rust speelde Holten de aanvallen beter uit, waardoor in vlot tempo een voorsprong van 20-15 werd geno men. CVO geloofde het toen wel en Holten kon eenvoudig de winst met 22-17 in de boeken noteren. Scores: Rob Vos 6; Mark Wander Drent, Nico Vorst 4; Ton Muller 3Stefan J ansen, J an Victor Dorlas 2, Andy de Jong 1Dames 2 boek te thuis tegen HHZD 2 een wel verdiende overwinning. In een harde wedstrijd hield Holten het hoofd goed koel en werd in de eerste helft een 5-3 voorsprong Rijkwaterstaat heeft bij de ge meente geïnformeerd of er vol doende carpoolplaatsen zijn langs rijkswegen. Gelet op de hoeveel heid auto's die op de aanwezige carpoolplaatsen aan de Larense- weg en Markeloseweg staan gepar keerd, achten B en W dat Holten op dat punt voldoende voorzien is. genomen. In de tweede helft hield Holten met evenwichtig spel de voorsprong vast en werd met 8-5 de eerste zege in de zaalcompetitie behaald. Door deze winst werd de laatste plaats overgedaan aan CVO 2. De dames junioren boekten een regelmatige overwinning op Over- wetering. Na een gelijkopgaande eerste helft (5-4) werd Holten steeds sterker en werd verdiend met 14-9 gewonnen. Jeugd Een aantal jeugdteams liet het in belangrijke duels net afweten. Meisjes A verloor na een spannen- Afgelopen vrijdagavond speelden in sporthal 't Mossink op uitnodi ging van de zaalafdeling van Blauw Wit vijf teams van de veldafdeling en één team van de zaalafdeling. Alle teams kwamen eenmaal tegen elkaar uit. Door de goede opkomst kon organisator Gerrit Dikkers een extra team laten meedoen, waardoor geen vijf, maar zes teams om de hoogste eer streden. Het extra team bestond uit een mix van de veldteams. Het vierde en het zesde team openden het toernooi. Het vierde team won uiteindelijk nipt met 2-1. In het tweede duel versloeg het derde zaalteam het vijfde, waarna het zevende nipt met 2-3 verloor van mix team acht met 2-3. Scheidsrechters Schutte en Avezaath hadden een makkelij ke avond. De sfeer was bijzonder prettig en alle beslissingen werden zonder tegenspraak geaccepteerd. In de laatste wedstrijden sloeg de vermoeidheid toe, waardoor er nog enkele verrassingen te noteren vielen. Zo wist Henk Deijk nog twee treffers tegen het vierde te maken en wist het derde zaalteam in de laatste wedstrijd nog beslag te leggen op de tweede plaats door het mix-team met 2-3 te verslaan. Om 11.00 uur werd in de kantine van sporthal 't Mossink door orga nisator Gerrit Dikkers de uitslag bekend gemaakt. Het vierde team werd met 13 punten overtuigend kampioen. Het zaalteam had met drie punten minder de tweede prijs, net voor het mix-team dat negen punten behaalde. Het vijfde viel net buiten de prijzen, terwijl het zesde en zevende met drie punten de lijst completeerden. Halverwege de middag startten de heren voor totaal 25 rondes. Mark Tuitert kwam uiteindelijk moeiteloos als winnaar over de streep (Foto WV) SV Horten: Senioren: Zondag 14 janua ri Holten 2-Hector 4, 10.00 uur; Holten 3-Quick 5,10 45 uur; Hengelo 3-Holten 4, 10.30uur(vertrek09.15uur); Omhoog3- Holten 5, 10 00 uur (vertrek 08 45 uur); Enter 6-Holten 7,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 8-PH 11, 09.00 uur; Holten 9-SDOL 4, 09.30 uur; Holten 11-SOS 7, 09.30 uur; SOS 8-Holten 12, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); NEO 15-Holten 13, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur) Junioren: Zaterdag 13 januari: Holten A1-La Prem A1, 14.30 uur; Vroomsh- Boys A2-Holten A2, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Holten B1-Hulz Boys BI, 14.30 uur; Diepenveen C1-Holten Cl, 11.30 uur (vertrek 10.15 uurHolten C2- Deto C2, 13.00 uur Handbal. Zaterdag 13 januari: MA vrij; JA-CVO, 12.25 uur (vertrek 11.15 uur); MB-Raalte, 14.15 uur (vertrek 13.15 uur); JB-Olympia, 11.30 uur (vertrek 10.15uur); Welpen 1 en 2 vrij Zondag 14 januari: Dames 1-Zwolle 3, 13.05 uur (vertrek 11 50 uur); Heren-Voorwaarts, 16.05 uur (vertrek 15.00 uur); Dames 2 en junioren vrij. Sporthal: Donderdag 11 januari: 8.10- 15 40 uur, SG De Waerdenborch; 16.00- 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00- 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 12 januari: 8 10-15.40 uur, SG De Waerden borch; 18 00-23.30 uur, Mintonette. Za terdag 13 januari: 8.30-12.00 uur, SV Holten (spelmorgen met Blauw Wit); 12 00-17.00 uur. Blauw Wit (jun. toer nooi); 19 00-20.00 uur. Stam Holtense groep. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). de wedstrijd, waar bij rust nog met 3-5 werd geleid, met 16-13. In de belangrijke wedstrijd tegen WSV '38 kwam meisjes B net 1 doelpun- tje te kort. WSV won daardoor met 8-7. Jongens A speelde tegen de grootste concurrent Achilles. Gebrek aan spelritme brak Holten op. Ondanks goed veldspel kwam Achilles tot meer doelrijpe kansen en won het met 16-12. Jongens B deed het goed. Ondanks een on dertal aan spelers werd in Hengelo keurig met 5-9 van Donar gewon nen. Welpen 2 verloor haar wed strijd in Bathmen tegen ABS met 4-2. 't Leek wel alsof het er om gedaan was: juist de laatste dag dat het vriezend weer was, hield IJsclub De Noordpool de open Holtense kampioenschappen op de ijsbaan aan de Larenseweg. Mark Tuitert en Marietje Jansen sleepten de titels in de wacht bij respectieve lijk de heren en de dames. De omstandigheden waren zater dag perfect: prachtig winters weer en een ijsvloer om u tegen te zeg gen. Amper een dag later was het einde verhaal met het schaatsen. Door de plotselinge dooi vormde zich al snel een flinke laag water op het ijs. Niet direct uitnodigend meer om de gladde ijzers onder te binden en de poorten van de ijs baan (circa 300 meter) bleven dan ook gesloten. „We hebben abso luut bijzonder geboft!," vond ook Noordpool-secretaris Jelis Hesse. ,,'t Was ook een goed besluit om de wedstrijden in het weekeinde te houden en ze niet op te schuiven naar deze week." Hesse wees nog eens op de prima kwaliteit van het ijs: „Er is van alles aan gedaan om die in zo'n konditie te .brengen, maar het resultaat mocht er be paald wezen!" In die zin was het dan ook teleurstellend dat de be langstelling voor deelname aan de kampioenschappen tegenviel. In de leeftijdcategorie 13-15 jaar lie ten de meisjes het zelfs helemaal afweten. De meeste interesse zat eigenlijk nog onder de jeugd, on- Maandag 15 januari aanstaande houdt de Holtense Postzegelclub de maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis De Boschkamp te Hol ten. Jeugdclub „Het Pincetje" be gint om 19.00 uur, de senioren kunnen vanaf 20.00 uur terecht. Ook niet leden met belangstelling voor filatelie zijn welkom vanaf 20.00 uur. derverdeeld in verschillende leef tijdklassen. Toch was er maar één jongen in de categorie van 6-7 jaar en slechts twee in de leeftijd van 8- 9 jaar. In de categorie van 16 jaar en ouder namen slechts tien heren en vier dames deel. Volgens be stuurslid Herman Maats zou er in die klasse nogal wat concurrentie zijn geweest van toertochten die her en der nog konden worden geschaatst. Naar gelang de leeftijd moesten twee, drie, vijf, tien of vijfentwintig rondes worden ge schaatst. Gelet op het gebrek aan voldoende uithoudingsvermogen besloot de wedstrijdleiding tijdens de strijd tussen de dames het aantal rondes wat in te korten. De strijd op de gladde ijzers had voorname lijk bekijks van ouders en vrienden en schaatsers die op het middenge deelte van de ijsbaan ongestoord hun baantjes konden blijven trek ken. Een uur na het eerste startschot vertrokken de heren voor 25 ron des. Onderhen sportleraar Hendri Bronsvoort, Henk Vasters en Mark Tuitert, die ook in het skeel ercircuit hoge ogen gooit. Vasters en Tuiters nestelden zich onmid dellijk in de kopgroep en bleven ook 25 rondes lang het tempo dirigeren. Onderweg was net 'stuivertje wisselen' geblazen om zo in de 'slipstream' van de koplo per mee te gaan. Dan Tuitert voor op, dan weer Vasters. In de achter hoede deed Rob van Zoelen, die veelbetekenend spontaan Franz Krienbühl werd genoemd, pogin gen om de 'cracks' te volgen. Tel kens als hij de finishlijn passeerde werd hij enthousiast aangemoe digd door de wedstrijdleiding en het publiek. Toen Van Zoelen ech ter op vier rondes achterstand was gereden, was het uit met de pret. „Regels zijn regels," aldus Noordpool-voorzitter Wim Bouwhuis. „Je wordt dan gedis kwalificeerd." Vierentwintig ron des lang reden Vasters en Tuitert pal achter elkaar. Dat de goed getrainde Tuitert nog voldoende over had bleek in de slotronde, toen hij ogenschijnlijk moeiteloos wegreed van Vasters en als glorieus kampioen over de finish kwam. Alle winnaars zagen hun inspan ningen beloond met een beker en een medaille. Dat laatste gold te vens voor de nummers twee en drie. Uitslagen: 6/7 jaar: Meisjes: 1. Floortje van Eijk; 2. Mijke Wildenborg; 3. Anne- miek Sluiter. Jongens: 1. Jort Wilden- borg. 8/9 jaar: Meisjes: 1. Janet Mark voort; 2. Jeanine Beldman; 3. José Ver hoeven. Jongens: 1. Bas Tuitert; 2. Ar jan Vorkink. 10/12 jaar: Meisjes: 1 Daphne Schipper; 2. Kristen Offringa; 3. Maartje van Eijk. Jongens: 1Rob Gerve- dink Nijhuis; 2. Gerard Bril; 3. Jan-Wen- del Beldman. 13/15 jaar: Jongens: 1. Leon Offringa; 2. Rien Rensen; 3. Rob Tuitert. 16 jaar en ouder: Dames: 1. Marietje Jansen; 2. Wilma Hargeers; 3. TruusOngena. Heren: 1. MarkTuitert; 2. Henk Vasters: 3. Dinand ter Stal. Het eerste schaakteam is het jaar 1996 matig begonnen. Tegen Lon- neker werd een moeizaam 4-4 ge lijkspel in de wacht gesleept. Al spoedig kwam Holten op achter stand. Hans van Oven speelde al snel remise terwijl Dinant van Beek en Gerrit Stevens zich ver schrikkelijk vergisten. Dinant liet een toren instaan, terwijl Gerrit Stevens een kansrijke afruil uit de weg ging. Henk Jongman kwam daarna uit verloren positie sterk terug en wist de achterstand terug te brengen tot een punt. Toen Gerrit Luggenhorst de gelijkma ker (2.5-2.5) binnenhaalde leek het al een stuk florisanter voor de Holtenaren. Ben van de Griendt speelde gelijk en Dick van der Knaap bracht Holten zelfs op voorsprong. Ton verloor hij moest Zaterdag 13 januari wordt de jaar lijkse spelmorgen van Holten en Blauw Wit gehouden. Deze spel morgen is voor de D,E en F pupil len van beide voetbalclubs. Het spektakel begint om 9.00 uur in sporthal 't Mossink. De organisa tie is dit jaar in handen van de Vojac. in de slotfase het hoofd buigen voor zijn collega uit Lonneker. In de interne competitie werden twee wedstrijden gespeeld. Erik Mon- deel-Ronald Klein Teeselink,l-0; Cees Olij-Erik Bosman, 1-0. Ook in de jeugdcompetitie werden twee wedstrijden gespeeld. Het curieu ze was dat beide partijen in pat eindigden. Rick Romp tegen Alrik Baltus en Bas van Beek tegen Rob Gervedink Nijhuis. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Geweer klasse A: 1. J.A. Paalman, 172; 2. G.J. van Aefst, 158; 3. W. Paalman, 154 Klasse B: 1. J. Nijendijk, 135; 2. M. Aanstoot, 116 Klasse C: 1. D. Tiekink, 125; 2. E. Tromop, 107; 3. A. Pekkeriet, 98 Pistool: 1. H. Nekkers, 184; 2. H. Paalman, 163; 3. F. Hoes, 162; 4. A. Schup- pert, 156 (5x10); 5. A. Bieleman, 156 (2x10); 6. T. de Ruiter, 150 Opgelegd 55 1. H. Paalman, 180; 2. A. Paalman, 170; 3. W. van Gerven, 164 (3x10); 4. E. Struik, 164 (2x10); 5. F. Hase, 157. Voor de eerste Wedstrijd in het nieuwe jaar moest BCH 2 het opnemen tegen het op de eerste plaats staande ABS 1. Dat dit Bathmense team niet voor niets daar staat, hebben Ina Peters, Hermanna Krikkink, Pieter Aar- scn en Harry Peters duidelijk on dervonden. Alleen het in het da- mesdubbel gloorde nog enige hoop, maar in de derde game moesten Ina en Hermanna met 15-18 ook dit punt aan ABS la ten. Alle overige zeven partijen leverden evenzo vele nederlagen voor Holten op, zodat 0-8 als eindstand opgetekend moest worden. Het derde team deed het aanzien lijk beter door Juventa 3 uit Kam pen, dat twee plaatsen hoger op de ranglijst stond, met een 5-3 neder laag naar de Hanzestad terug te sturen. Na de enkelspelen stond het door winst van Martin Bakar- bessy en Diny Broekmate en ver lies van Eugenie Roekevisch en Jos Dorresteijn nog gelijk. Met winst, door goed spel van Martin en J os, in het herendubbel werd een een voorsprong genomen die niet meer werd afgestaan. De dames wonnen vervolgens ook hun dubbel, zodat de mixed dubbels de beslissing over winst of gelijkspel moesten brengen. Beide gemengd dubbels werden in drie games beslist; Diny en Martin wonnen hun partij, ter wijl Eugenie en Jos het punt moes ten afgeven. Eindstand derhalve 5- 3, waarmee het derde zeker weer een plaatsje op de ranglijst zal stijgen. Het vierde team moest, op 2 janua ri al, in Nijverdal aantreden tegen Reflex 1het team wat in die klasse net onder BCH 3 op de tweede plaats stond. Het viel kennelijk niet mee zo vlak na alle vooraf gaande feestdagen, want alleen Karin Langkamp wist haar enkel spel te winnen; Harry Knuiman, J ohn Matti en zelfs Ria Matti ver loren hun single. Ook het heren dubbel kon door Harry en John niet in winst worden omgezet. Ria en Karin daarentegen haalden weer een puntje binnen met winst in het dames dubbel. Toen Karin en Harry hun gemengd dubbel ook hadden gewonnen, zat een gelijkspel er nog in, maar jammer' genoeg wist het echtpaar Matti hun gemengddubbel niet in winst om te zetten, zodat met 5-3 werd verloren. Door deze nederlaag is het vierde team ook zijn kopposi tie aan Reflex 1 kwijtgeraakt en staan zij nu op de tweede plaats. Na de eerste helft van de competi tie staat BCH 1 in de overgangs klasse afdeling 1 bovenaan. In de eerste klasse prijkt BCH 2 op de vierde plaats; in de vierde klasse afdeling 2 BCH 4 op de eerste plaats en een zevende plek is er ten slotte voor BCH 5 in de vijfde klasse afdeling 2. MAC De Holterberg mag zich ook dit jaar opmaken voor een kampioenscross. Op het Zuur bergcircuit wordt zondag 29 sep tember de finale van de jeugd- cross afgewerkt. Weliswaar geen International Dutch Open Mo tocross Solo zoals begin oktober, maar toch een wedstrijd die flin ke publieke belangstelling uit den lande zal trekken. Het jeugd kampioenschap omvat vier wed strijden die alle in september worden verreden: Arkel, Olde- broek, Helmond en ten slotte Holten. MAC-voorzitter Jan Wansink duidde er op tijdens de drukke en geanimeerde nieuwsjaarsbijeen- komst die de club afgelopen zon dag hield in 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg. Hij blikte daar bij tevens terug op 1995, een naar zijn zeggen 'leuk, bijzonder druk en sportief jaar' met als rode draad door het programma het 50-jarig bestaan. Hoogtepunt van het gou den jubileum waren de receptie in zaal De Poppe en de aansluitende feestavond in Het Bonte Paard. Wat betreft 1996 wees Wansink op de steeds duurder wordende ver zekeringen, met name van blessu- rcgcvocligc sporten, waarvan de voorwaarden ook telkens verder worden aangescherpt. De WA- verzekerde MAC wil tevens een rechtsbijstandsverzekering ne men. Indien gewenst kunnen des kundigen daarvan worden inge schakeld. ATB-roule Desgevraagd liet de MAC-voor zitter er geen onduidelijkheid over bestaan dat het Zuurbergcircuit niet opengesteld zal worden voor ATB'ers. Enkele maanden geleden deed de PvdA in haar algemene beschouwingen de suggestie om te onderzoeken of er in het Zuur- berg-gebied 'mogelijkheden liggen (om delen van) het motocrosster- rein te benutten voor de ATB- sport'. De sociaal-democraten me nen dat in overleg met buurge meenten een lange afstand route voor ATB'ers kan worden ont wikkeld. De ATB-route die nog op het zuidelijk deel van de berg moet worden uitgezet, sluit aan op de inmiddels al in het noordelijk deel gelegen ATB-route en zou kunnen worden doorgetrokken naar de Zuurberg. Hoewel het col lege toezegde de suggestie van de PvdA ter kennis te brengen van het MAC-bestuur, liet Wansink we ten tot nu toe nog niets te hebben vernomen. „Wij zien het overi gens volstrektniet zitten," verze kerde hij. „Als je dat doet worden er ongetwijfeld vernielingen ge pleegd aan het circuit. Hoewel net circuit met prikkeldraad is afgeslo ten, weten wildcrossers er nu al regelmatig in te komen. Als je het terrein openstelt voor ATB'ers, komen die zonder meer mee in hun kielzog." De MAC-voorzit ter benadrukte bovendien de goe de relatie met de directe buren van het circuit: „Met de gemeente hebben we zes zogenoemde 'la- waaidagen' per jaar afgesproken. Dan worden er legaal wedstrijden gehouden. Daarnaast is het zaak de overlast voor de omwonenden zoveel mogelijk te beperken. Als het circuit opengaat voor ATB'ers neemt dat illegaal crossen en dus de overlast enkel toe." Volgens bestuurslid Harry van Coeverden is het Zuurbergcircuit ooit open gesteld geweest voor mountainbi- kers. Het werd geen succes. Toen de noordkant van de berg voorzien is van een ATB-route, werd op initiatief van de stichting De Reuze Heuvelwachter bekeken of er in het kader van het natuur vriendelijk recreëren op de heuvel rug ook een ATB-route in het zuidelijk deel kon worden gereali-' seerd, op Holtens grondgebied dus. De stichting, die grotendeels geflopt is, is inmiddels overgegaan in de werkgroep Promotie Sal- landse Heuvelrug waarin de be trokken VW's, de recreatie-on dernemers en middenstand zijn vertegenwoordigd. De gemeenten hebben enkel een adviserende functie. Onlangs kwam op de le denvergadering van de VVV naar voren dat er behoefte is aan een ATB-route op de Holterberg. Volgens VW-beheerder Sigrid Fekken moet de route nog vóór komend seizoen zijn gerealiseerd. Waar en hoe en over wiens grond gebied deze precies loopt moet nog worden uitgewerkt door de Wierlereniging Holten. Fotowedstrijd Aan Ep Krikkink vervolgens de eer om de winnaars bekend te maken van de fotowedstrijd die de redactie van het MAC-clubblad 'De Knalpiepe' in het kader van het 50-jarig bestaan had uitge schreven. Het aantal inzendingen onder de MAC-leden was 'wat magertjes'. „Met een dergelijke wedstrijd konden we zien of er wellicht MAC'ers zijn die van tijd tot tijd een foto voor 'De Knalpie pe' kunnen maken. Foto's in het blad doen het altijd goed en bij de MAC valt echt voldoende te foto graferen," aldus Ep. Totaal wer den slechts tien foto's door vier verschillende fotografen ingele verd. Ze werden deskundig beoor deeld door de fotografen Henk Mulder en Jan ten Velde. Freek Schippers kwam als beste uit de bus met een foto tijdens de trial op de MAC Totaaldag bij 't Stuur huus. Penningmeester Gerrit Nij- land werd tweede, terwijl Schip pers eveneens tekende voor de der de prijs. De prijswinnaars ontvin gen een waardebon en een fotorolletje.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7