EHBO'er Gerrit Jansen Vrijwilliger van het jaar Sunny Boy topper bij Willibrord Fréquin Marjan Nooteboom verrast met r£Msa SV Holten maakt zich op voor twee jubilea Ruilbeurs in HOLTENS NIEUWSBLAD Druk bezochte nieuwjaarsreceptie van gemeente Verkeer brouwerijartikelen Topstier van Holtens Kl-station Dijkerhoeker van het jaar ;f Gemeente DONDERDAG 11 JANUARI 1996- Op grond van zijn bijzondere verdiensten gedurende vele jaren voor de Holtense gemeenschap, is EHBO'er Gerrit Jansen (Menum) door het college verkozen tot Vrijwilliger van het jaar 1995. Tijdens de druk bezochte, gezellige nieuwjaarsreceptie die vorige week gehouden werd in de hal van het gemeentehuis, overhandigde burgemeester D.J. Verhoeven de blij verraste J ansen een oorkonde en pen met toepasselijke inscriptie. Het was de tweede maal dat B en W een dergelijke onderscheiding toekenden, vorig jaar viel Charles Vogely die eer ten deel. B en W hadden voor de bijeenkomst dezelfde formule gekozen als vorig jaar: geen nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur, maar veel meer een nieuwjaarsbijeenkomst voor en door de Holtense gemeenschap, met als onderdeel de verkiezing van de Vrijwilliger van het jaar. „Vorig jaar is dat ons, en naar wij hoorden ook anderen, goed bevallen," constateerde de burgemeester. Met het oog op de verkiezing wer den verenigingen, instellingen en particulieren enige tijd geleden op geroepen iemand voor te dragen. Aan het college dan de uiteindelij ke keus. „Weliswaar iemand die niet voor een vereniging werk zaam is, maar via een dienstverle nende organisatie zich al jarenlang inzet voor verenigingen. We had den ook volstrekt geen moeite om in te stemmen met die voor dracht," hield burgemeester Ver hoeven de aanwezigen voor. Ger rit J ansen is al zo'n 26 jaar lid van de EHBO en zwaaide van 1972- 1986 de voorzittershamer van de afdeling Holten. J ansen werd eni ge tijd geleden tot erelid benoemd en was tevens vele jaren medewer ker op de inmiddels verdwenen Holtense ambulance. Daarnaast is hij als vrijwilliger aktief binnen de Lotus-groep van de EHBO. Me num tekende eveneens voor het geven van cursussen en is als zoda nig nog aktief op de Haarschool. De andere opzet van de nieuw jaarsbijeenkomst kwam eveneens tot uitdrukking in het optreden van Gerrit ten Dam en Eady Ste- gink van de Splose revue, die met het Holtens Nieuwsblad in de hand in onvervalst plat terugblik ten op het jaar 1995. Een humoris tische conférence, waarmee het duo regelmatig in de roos schoot. Onder meer met hun verhaal over de achtervolging die Flip Buur- meijer met grote snelheid inzette, nadat hij bij thuiskomst onge wenst bezoek aantrof. Het was met name de politie die het bij de Sploders moest ontgelden. Buur- meijer had eerst plaatselijk politie man Gé Oberink moeten inseinen en volgens de Sploders zou die Buurmeijer hebben aangeraden om zelf de achtervolging in te zetten, daar hij met zijn dienstfiets (een dienstauto is er niet) niet op de Al mag komen. Waren het vorig jaar De Hoolter Daansers die een optreden ver zorgde, ditmaal had het gemeente bestuur HMV gevraagd voor mu zikale omlijsting van de bijeen komst. Als dank daarvoor bood burgemeester Verhoeven de muzi kanten een gekleurd glas aan met daarop het gemeentewapen. Het krijgt een plekje in het HMV- gebouw. In zijn nieuwjaarstoespraak gaf de burgemeester aan dat er dit jaar diverse belangrijke knopen moe ten worden doorgehakt. Zo noem de hij onder meer het verkeers- structuurplan: „Ik hoop dat de discussie daaromtrent zich op be stuurlijk niveau afspeelt en dat Gerrit Jansen (Menum) is zojuist door burgemeester D.J. Verhoeven onderscheiden als Vrijwilliger van het jaar 1995. Rechts mevrouw Jansen (Foto WV) deze gebaseerd is op objectieve feiten en deskundige adviezen en iet op partijpolitieke afwegingen. Ik roep de diverse partijen daar nogmaals toe op, zodat er in 1996 ook echt eens duidelijkheid komt op dit punt." Wat l\etreft de aan gekondigde veilige oversteek (ro tonde) naar het zwembad, merkte hij op dat deze 'met de meest mogelijke voortvarendheid moet worden aangelegd'. De burgemeester liet ook niet mis te verstane wijze zijn licht schijnen op de bestuurlijke vernieuwing en de op zijn minst heldere wijze waarop deze door het kabinet aan gepakt wordt. Eerst inzetten op zeven nieuwe provincies, dus ook voor Twente mogelijk om provin cie nieuwe stijl te worden. Dan blijkt plotseling dat Twente geen kans geboden wordt om provincie te worden en uiteindelijk wordt besloten dat ondermeer Twente het Regionaal Openbaar Lichaam versneld moet evalueren terwijl het nog maar ruim een half jaar bestaat en dat Twente mogelijk stadsprovincie wordt. Tegelijk moet een model worden gemaakt voor de gemeentelijke herindeling voor heel Twente, dat vervolgens door een motie weer uit die aanpak wordt gehaald. „Van eenvoudige gemeentebe stuurders wordt dan verwacht daar een goed beleid aan te koppe len," zuchtte de burgemeester, die nog eens aangaf dat B en W, na overleg met de fractievoorzitters, hecht aan de zelfstandigheid van Holten. „Wc blikkeren geen schaalvergroting op voorhand, maar vinden dat de zaken inhou delijk goed en in de goede volgor de moeten worden aangepakt." Zaken die in 1996 eveneens na drukkelijk in beeld komen, zijn de nieuwbouw van scholengemeen- schap De Waerdenborch, de toe komstige structuur van het open baar basisonderwijs, de huisves ting van de Bosschool, de kernta kendiscussie en natuurlijk het BIB-rapport inzake de Sallandse Heuvelrug. Verhoeven: „Er zal de nodige voorlichting, discussie en besluitvorming volgen hierover. Discussie en meningsvorming zijn prima, maar ik hoop dat de discus sie zich niet verengd tot enkel de Toeristenweg en tot het oprichten van een aktiegroep tot blijvende openstelling. De discussie en be sluitvorming moet betrekking hebben op het geheel." Verhoeven merkte ten slotte op dat uit politie cijfers van het eerste halfjaar van 1995 gebleken is dat het totaal aantal incidenten in Holten in ver gelijking met 1994 duidelijk afge nomen is en dat de aanrijtijden bij noodhulp stukken verbeterd zijn. Zondag 14 januari wordt alweer de achtste ruilbeurs in brouwerijarti kelen gehouden. De beurs vindt plaats in zalencentrum de Luifel in Ruurlo, aanvang 11.00 uur. Het is een ruilbeurs van allerlei artikelen die met een bierbrouwerij te maken hebben. Het merendeel be staat uit viltjes, glazen, etiketten, flesjes en allerlei andere attributen waar een brouwerijnaam opstaat. In ons land zijn al een kleine drie duizend mensen die deze artikelen verzamelen. In Nederland zijn er al meerdere mensen die ruilbeur zen organiseren. In de Achterhoek en de Liemers en Twente weinig of geen: De B. A.V. (Brouwerij Arti kelen Verzamelaars) is een vereni ging die meestal ruilbeurzen orga niseren in het zuiden en westen van Nederland. Zij worden vaak gesponsord door een brouwerij. De beurs mag zo langzamerhand wel internationaal genoemd wor den vanwege het feit dat de laatste jaren ook steeds meer verzame laars uit Duitsland en België wer den ontvangen. Voor eventuele in lichtingen kan men kontakt opne men met Herman Jimmink tel. 0575-552452. Topper van 1995. Voor verslag gever Willibrord Fréquin reden om onlangs voor zijn televisie programma op RTL4 over 'Het jaar van Willibrord' over mensen die in 1995 hoogte- of dieptepun ten hebben beleefd, ook naar Marjan Nooteboom is vorige week in Het Bonte Paard tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Dijkerhoek, met grote meerder heid van stemmen verkozen tot 'Dijkerhoeker van het jaar 1995'. Uit handen van Johan Nikkels, voorzitter van de Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, ontving de verraste Marjan de bij de titel behorende oorkonde. In verband met de verkiezing had den alle Dijkerhoekers vooraf een strookje ingevuld, waarop ze konden aangeven wie hun voor keur had. Gezien de uiterst suc cesvolle prestaties van Marjan met haar pony Amigo, kwam de 12-jarige Dijkerhoekse moeite loos als winnaar uit de bus. Vorig jaar haalde Marjan met de regel maat van de klok onze redactione le kolommen. In Ermelo werd ze met Amigo nationaal kampioen tijdens het springen categorie C klasse M. Eerder werd ze kam pioen van de Sallandse Ruiterda- gen in de categorieën A, B en C klasse M/Z. Bovendien werd ze in Avereest Overijssels kampioen springen categorie C klasse M. „Een prestatie van formaat voor iemand van die leeftijd," meende Nikkels, die er aan herinnerde dat de verkiezing destijds als experi ment begon en inmiddels niet meer weg te denken is uit Dijkerhoek. Marjan is de vierde buurtschapper die de titel toegekend krijgt. Drie jaar geleden was Egbert van de Brink de eerste, daarna volgden de plaatselijke volksfeestcommissie en Rikie (Nijkamp) van de Bakker. Bij het aanwijzen van de Dijker- hoeker van het jaar wist Nikkels de Uit handen van Johan Nikkels ontvangt de verraste Marjan Nooteboom de bij de titel behorende oorkonde en een bos bloemen (Foto WV) het 'bijzonder fijn is als het bestuur iets organiseert en er zo massaal op gereageerd wordt'. Wat betreft de hoogtepunten uit het afgelopen jaar herinnerde hij nog eens aan de eerste prijs die Dijkerhoek in de wacht sleepte met de prachtige wagen die deelnam aan de grote bevrijdingsoptocht: de Canadese begraafplaats in miniatuur. De nieuwjaarsbijeenkomst werd lu diek omlijst door de Revuegroep Loo-Bathmen met het programma 'Een schot in het nieuwe jaar'. Daarin een tiental schetjes, neerge zet door Gerti Klein Hegeman, Jawin Klein Hegeman, Gerben Pinkert, André Pinkert, Marietje Klein Baltink, Irena Kersten, Ger rit Bakker en Dinie Jansen. Ze werden deskundig gegrimeerd door Ellen Hakvoort en Jannie Rietman. spanning in de zaal aardig op te voeren, door zich kris kras door de zaal te begeven om zo de aanwezi gen in de waan te laten dat de kandidaat zich daar ergens be vond. De ware opvolg(st)er van Rikie van de Bakker betrad de zaal echter vanuit de keuken. Nikkels vertelde dat het nog een hele toer was geweest om Marjan met wat smoesjes naar Het Bonte Paard te lokken. De jeugdige nationaal kampioene was aanvankelijk niet voornemens om de bijeenkomst bij te wonen, waar jong en oud zich overigens tegoed kon doen aan een verrukkelijk stamppotbuf fet. De belangstelling voor de nieuw jaarsbijeenkomst was aanzienlijk. In zijn openingswoord constateer de Nikkels dan ook verheugd dat Holten te reizen. Vergezeld van een cameraploeg bezocht hij er het Kl-station (kunstmatige in seminatie) Zuidoost Genetics aan de Sangeldijk, waar de unieke rekordstier Sunny Boy al enkele jaren gehuisvest wordt. De ruim tienjarige Sunny Boy verscheen enkele dagen daarna in volle glo rie op de vaderlandse beeldbuis. „Zowehwat produktie als uiterlijk (exterieur) betreft is Sunny Boy een gigantische topper," verteft J ohan Wiersma, beheerder van het Kl-station. Vanaf zijn doorbraak in het voorjaar van 1990 maakte de fokstier uit de Holtense dekstal zo'n 800.000 koeien drachtig. „Op dit moment zijn er circa 300.000 koeien van de Skalsumer- stier aan de melk. Dat is absurd veel. Normaal gesproken is dat bij een goede stier ongeveer 80.000." De buitengewoon fors gebouwde en vitale stier Sunny Boy is inmid dels goed voor circa 1000 spron gen, totaal bijna 2 miljoen rietjes met sperma en dat is weer goed voor ongeveer 56 miljoen gulden. Daarvan zijn er omstreeks 1.600.000 werkelijk geïnsemi- neerd, de rest is 'onderweg' (ge koeld of diepgevroren), in voor raad en een klein percentrage sper ma is verloren gegaan door bij voorbeeld het laten vallen van een rietje. Volgens Wiersma bevat één rietje circa 10 miljoen zaadcellen. De gemiddelde dosisprijs voor Sunny Boy-sperma bedraagt zo'n 30 gulden. Op dit moment gaan de rietjes van Sunny Boy naar meer dan 40 landen. Het is niet te ver- wonderen dat de succesvolle fok stier ook al in het Guinness Book of Records staat vermeld. In het KI-jaar 1990/91 maakte Sunny Boy maakte hij ruim 250.000 koei en drachtig. Sunny Boy werd op 26 mei 1985 geboren op het bedrijf van fokker Minne Blanksma in het Friese Schalsum. Een 'speels, springerig stiertje met een zonnige, bonte haarkleur'. De daarom Sunny Boy genoemde stier is een zoon van moeder Pietje 175 en vader Nehls Chief Crusader. Afkomstig uit Amerika en in zijn soort eveneens een topper. Ruim een jaar later werd de jonge Sunny Boy ingezet als proefstier en ruim drie jaar later kreeg hij zijn eerste fokwaarde. Nehlszoon Sunny Boy, inmiddels enigermate grijzend, is al jarenlang immens populair en een constante spermaproducent. De stier staat sinds november 1992 in de Hol tense KI-stal en heeft de Neder landse fokkerij grote diensten be wezen. Sunny Boy staat voor vita liteit, fors en sterk uiterlijk en zijn dochters worden geprezen om hun achteruiers en blijvende laktatie. Viermaal per week vervult de top stier zijn diensten in de dekstal: wordt dus sperma bij hem afgeno men. Doorgaans voldoet Sunny Boy moeiteloos aan datgene wat van hem verwacht wordt, maar Wiersma vertelt dat hij net als de andere stieren in het dekstation gevoelig is voor veranderingen: „Toen de cameraploeg hier was geweest, was hij wel enige tijd wat van slag." OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden woonhuis Lambooysweg 2; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - uitbreiden woonhuis Haarstraat 21 - uitbreiden woonhuis Helderman 8; - bouw berging Erve Lukensveld 12; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 28 Acacia's in Plan „De Haar" 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - innemen standplaats kentekengraveren (1996); - lompenactie HMV (12-4-1996 en 10-5-1996); - kledinginzamelingsacties 1996 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaar schrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Indiening aanvragen om subsidie voor het onderhoud van kleine landschapselementen en het herstel en/of de vernieuwing van rieten daken Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat: a. tot 1 september 1996 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor tot 1 april 1997 uit te voeren werkzaamheden betreffende het instandhouden en onderhou den van kleine landschapselemepten buiten de bebouwde kommen, waaronder wor den verstaan elementen ih het landschap met natuurwetenschappelijke, cultuurhisto rische en/of landschappelijke betekenis of die om andere redenen van milieu- of na tuurbeheer belangrijk worden geacht, veelal gekenmerkt door een boom- of struikbe planting en kleiner dan 5 ha; b. tot 1 maart 1996 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor in 1996 uit te voeren werkzaamheden betreffende het herstellen en/of vernieuwen van rieten daken van gebouwen waarvan de woning deel uitmaakt, gelegen in het buitengebied van Holten. Onder buitengebied wordt verstaan het gebied dat is gelegen binnen de gren zen van het op 24 augustus 1992 vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Aanvragen om toekenning van subsidie voor bovenvermelde werkzaamheden moeten worden ingediend op een ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar formulier. Na 1 september respectievelijk 1 maart 1996 ingediende aanvragen komen in prin cipe niet voor inwilliging in aanmerking. Holten, 11 januari 1996. GEMEENTELIJK BELEID INZAKE ARTIKEL 8.25, EERSTE LID ONDER B VAN DE WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn om de notitie „Gemeentelijk beleid aangaande de driejaarstermijn" vast te stellen. In deze notitie wordt aangegeven hoe burgemeester en wethouders om willen gaan met de bevoegd heid tot intrekking van een milieuvergunning, genoemd in artikel 8.25, eerste lid onder b. van de Wet milieubeheer. 1n artikel 8.25, eerste lid onder b. van de Wet milieubeheer wordt aangegeven dat burgemeester en wethouders een milieuvergunning geheel of gedeeltelijk in kunnen trekken indien gedurende drie jaar geen handelingen zijn verricht met gebruikmaking van de vergunning. De notitie ligt van 12 januari 1996 tot 9 februari 1996 dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Tevens kunt u tegen betaling van f 0.30 per copie een afschrift verkrijgen van de notitie. Van 12 januari 1996 tot 9 februari 1996 kunnen belanghebbenden hun zienswijze over deze notitie schriftelijk kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van Holten, Post bus 13, 7450 AA Holten. Voorts kunt u op verzoek mondeling uw zienswijze kenbaar maken. Hiertoe dient u contact op te nemen met de gemeente Holten, tel. 37 38 42. Holten, 11 januari 1996. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de volgende kennisgevingen in het kader van de Wet milieubeheer zijn binnengekomen: - een kennisgeving van de heer H. Kemper, Valeweg 5 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op de melkrundveehoude- rij op het adres Valeweg 5 te Holten; - een kennisgeving van de heer J. ten Velde; Oranjestraat 61 voor het van toepassing worden van het Besluit opslag vuurwerk milieubeheer op een reeds opgerichte inrich ting waar vuurwerk bewaard wordt, op het adres Oranjestraat 2-4 te Holten. De kennisgevingen houden in, dat de inrichtingen vallen onder de werkingssfeer van bovengenoemde besluiten. Dit heeft tot gevolg dat de bij deze besluiten behorende voorschriften van toepassing zijn op deze inrichtingen. De meldingen alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van vrijdag 12 januari 1996 tot 9 februari 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. Holten, 11 januari 1996 GEDEELTELIJKE TERUGGAAF VAN AFVALSTOFFENHEFFING 1995 Ingevolge de Verordening op de heffing en invordering van een afvalstoffenheffing kun nen personen, die alleen een perceel of perceelsgedeelte bewonen, gedeeltelijke terug gaaf van reeds betaalde afvalstoffenheffing aanvragen. Er wordt een teruggaaf verleend van f 7.00 per volle (kalender) maand, dat gemoemde situatie zich heeft voorgedaan. Het verzoek moet worden ingediend binnen twee maanden na afloop van het belastingjaar 1995 of binnen twee maanden na einde belastingplicht. De verzoeken kunnen schriftelijk of telefonisch gericht worden aan de afdeling financiën, (tel. 37 38 55 de heer J. ten Hoeve en tel. 37 38 54 de heer M. Aanstoot) Viermaal per week mag topstier Sunny Boy in aktie komen op het Kl- station aan de Sangeldijk (Eigen foto) Zaterdagavond hield de SV Hol ten haar nieuwjaarsreceptie. Zo'n 160 leden waren naar de Meermanskamp gekomen om al lereerst van algemeen voorzitter Albert Boode te horen dat bin nen de vereniging echt nog niet wordt gedacht aan de eventuele gevolgen van de kerntakendis cussie van de Holtense politiek. „We wachten onderzoeken in die richting af, waarbij we ons reali seren dat mogelijk de vrijwilli- gerswerkzaamheden kunnen toenemen," aldus Boode, die er op wees dat 1995 het jaar van herdenkingen was, terwijl aan de andere kant diverse plaatselijke verenigingen hun-jubileum vier den. „Voor de SV Holten wordt 1996 het jaar van de jubilerende afdeling atletiek, die in mei haar 25-jarig jubileum viert. Maar eerst is het de beurt aan de afdeling voetbal. De voetballers vieren al volgende maand hun 75-jarig bestaan. De organisatiepcomité's zijn volop bezig met de voorbereiding van de iiverse activiteiten; het belooft dus een spetterend jubileumjaar te worden, waarbij nog altijd gere kend wordt op een kampioen schap van het vlaggeschip, het eer ste!" Gerwin Holmer, C-junior van de afdeling voetbal, vermaakte de aanwezigen met een optreden in de trant van Harm Achteresch (Harm oet Riessen). Hij kreeg daarvoor een groot applaus. SV-secretaris Wim Dalhuisen kwam incognito de aanwezigen vermaken met de de bekendmaking van de resulta ten van een onderzoek van de universiteit van Harderwijk over namen van vrijwilligers. Natuur lijk ging hij op dat onderwerp diepgaand in en zonder uitzonde ring kwam iedere politicus en sportbestuurder daarbij aan de beurt. Dat tot genoegen van de aanwezigen. Voorzitter Gerrit Jansen van de supportersvereniging maakte mel ding van het feit dat het nieuwe jaar, althans voor hem, niet zo goed was begonnen. Een griep velde hem gedurende twee dagen. Opvallend waren de reacties van anderen, zo memoreerde hij. Zelfs na drie dagen! „Het blijkt, dat wanneer je ziek bent, dus wanneer het niet goed met je gaat, de be langstelling van anderen groter is! Dat is nieuws!" Met die gedachte ging hij nog een aantal jaren terug, toen ook binnen de SV Holten geconstateerd werd dat de patiënt een griepaanval had. Met name de regionale pers heeft toen heel veel geschreven over deze gebeurtenis. Ten aanzien van het Holtens Nieuwsblad maakte hij daarop een uitzondering: „Ons eigen, plaat selijke weekblad heeft zich altijd sportief opgesteld. Vandaar ook dat het Holtens Nieuwsblad de primeur kreeg toen de patiënt be ter werd verklaard! Die 'patiënt' leefde op; een enorme ledengroei; diverse organisaties door en mede door de SV'ers! En dat al jaren! Het gaat ons goed! Helaas is dat geen nieuws! In het jubileumjaar van de afdelingen voetbal en atle tiek nodig ik derhalve de pers uit om ons bij een aantal van die evenementen te bezoeken! Ge zond zijn is immers ook nieuws!"

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5