Tweede Holtens vrouw binnen brandweerkorps Familie Hartsuiker wint hoofdprijs kerstpuzzel Holten op kop met illegale stortlokaties HMK viert dit jaar 20-jarig bestaan OW: begroting- en beleidsplan 1996 Nieuwjaarsconcert in 't Trefpunt WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Twee jubilarissen en veel geslaagden Uit het politierapport I kerkdiensten Resultaten Mest-Afval-Puin-project medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 11 JANUARI 1996- Met de komst van Dinie Heyda- ter Harmsel telt het Holtense brandweer vanaf februari twee vrouwen. Enkele jaren geleden was Esther Koershuis de eerste vrouw die zich bij het korps voegde. Naast Dinie treedt ook haar broer Herman ter Harmsel volgende maand toe tot het korps, dat dan 31 man telt. De organieke sterkte van het korps is bepaald op 32. Wellicht wordt het binnen afzienbare tijd nog uitgebreid met iemand die bij een bedrijfsbrandweer werkt. Brand weercommandant J.H. Heller liet maandagavond in de kazerne aan de Waagweg weten dat die indiensttreding nog wordt over legd met de betrokken werkge ver. Afgelopen jaar werd afscheid genomen van brandwacht Paul van Pelt. Zoals gebruikelijk stond de jaar vergadering deels in het teken van de bevordering van een aantal spuitgasten. Diversen volgden een aantal modules die resulteerden in respectievelijk het diploma brand wacht, hoofdbrandwacht of on derbrandmeester. Het was burge meester D.J. Verhoeven die de diploma's uitreikte. Aan hem ook de eer om twee jubilarissen in het zonnetje te zetten. Brandmeester, tevens bevelvoerder Theo Door- nink vanwege zijn 20-jarig dienst verband, terwijl Johan Hofman 12V2 jaar vrijwilliger brandweer man is in Holten en de rang heeft van hoofdbrandwacht, tevens chauffeur-pompbediener. Erover praten Negenendertig maal moest de brandweer vorig jaar uitrukken, waarvan 23 maal voor brandmel ding en 16 maal hulpverlening. Bij drie daarvan stond Heller stil: de felle brand van De Waag, het on geval op de Al in december, waar bij enkele doden te betreuren vie len en de vangst van de kostbare ara Rocky van Dierenspeciaalzaak Zanting. Wat betreft het auto-on geluk merkte hij op dat nadien nadrukkelijk gelet wordt op mo gelijk traumatische verschijnselen bij de brandweerlieden die op dat moment in touw waren. Na afloop werd er in de kazerne over nage praat. De aanwezige partners kre gen van Heller de tip om hun man/vrouw de kans te geven zich te kunnen uiten na een ingrijpend voorval: „Als ze willen praten, laat ze dan ook praten. Dat is enkel goed. Het levert een positieve bij drage aan het verwerken van zo iets." Heller herinnerde tevens aan de cursus hartreanimatie, waar ook diverse dames aan deelnamen. De herhalingscursus wordt woensdag 17 januari vanaf 19.30 uur gegeven in de kazerne aan de Waagweg. Woensdag 24 en 31 ja nuari wordt er een cursus levens reddende handelingen gegeven. De brandweercommandant wees voorts op de nieuwe ziektewet die binnen afzienbare tijd van kracht wordt. De wet kan gevolgen heb ben voor de brandweer. Tot nu toe betaalde een werkgever zes weken lang door in geval van ziekte (of uitvallen door letsel), straks wordt dat een jaar. Het zou ertoe kunnen leiden dat bedrijven er niet veel voor voelen om een werknemer bij de brandweer te hebben. Het risi co dat hem of haar iets overkomt is dan relatief groot. Dit jaar krijgt de brandweer twee nieuwe perslucht toestellen. Alle andere zijn dan ook vervangen en het totaal komt op zestien. Heller: „Ergonomi sche flessen die lichter zijn en daar door gemakkelijker te hanteren." Ten slotte vertelde hij dat besloten is dat in geval van een feest of andere bijeenkomst waar de vol- Zoals gebruikelijk werden de geslaagden en de jubilarissen door ons vereeuwigd. In het midden burgemeester D.J. Verhoeven, geheel rechts brandweercommandant J.H. Heller (Foto WV) tallige brandweer bij betrokken is, in elk geval één bluseenheid paraat is. Aan de hand van het ongeluk op de Al en de brand van De Waag (beide werden door hem bezocht), liet burgemeester Verhoeven we ten dat hij nog meer onder de indruk was gekomen van dat, wat van de brandweer gevraagd wordt: „Het bewijst tevens hoe belang rijk een goede opleiding, goed ma terieel en zeker ook goede sociale vaardigheden zijn." Ook de over gang van de brandweer, vermoe delijk in de loop van dit jaar, naar de regio Twente werd door hem aangehaald, evenals de herstructu rering van de brandweer (verster kingsproject), die mogelijk leidt tot een verdere uitholling van de lokale brandweertaken. Het mi nisterie, de Vereniging Neder landse Gemeenten en de Konink lijke Nederlandse Brandweervere niging hebben echter afgesproken dat datgene, wat plaatselijk op ver antwoorde wijze kan worden ge daan, moet blijven gehandhaafd. Namens MAC De Holterberg ver raste spuitgast Jan Vincent, tevens MAC-bestuurslid, de brandweer met een envelop met inhoud als dank voor de trouwe aanwezig heid tijdens tal van MAC-evene- menten. Geslaagd/bevorderd per 1/1/96: Brand wacht: J. Lammers; J. Weenk; J. Spij ker; H. van de Brink; H. Brinks. Hoofd brandwacht: A.J. Aanstoot; E.C.M. Koershuis. Onderbrandmeester: J. Tui- tert; D.J. Koopman. Een certificaat was er voor W.F. Boode (modules materieel en repressie). „Gezellige kerstsfeer, goed ge vulde zaken, een feestelijk gevoel, Holten gaat het maken." Met die slagzin en natuurlijk de goede oplossing, won de familie Hart suiker, Oranjestraat 5, de tradi tionele kerstpuzzel van het Hol tens Nieuwsblad, die als vanouds in samenwerking met de Holten- se Handelsvereniging gepubli ceerd wordt. De Hartsuikers za gen hun inspanningen beloond met waardebonnen ter waarde van 250 gulden, te besteden bij (HHV-)winkeliers. „Een kwestie van 'teamwork'," verklaarde zoon Henk trots, die de puzzel samen met zijn vader en moeder had opgelost. „We zijn er eigenlijk gelijk mee begonnen. Niet zo moeilijk, alleen miste er één letter. Geen probleem echter om de spreuk te vinden." De slagzin was een kolfje naar de hand van moe der Harstuiker, voor ingewijden beter bekend als 'tante Mieke'. „Het verband met de HHV was duidelijk, dus moest het betrek king hebben op de winkels en koos ik voor deze slagzin," stelde ze simpel vast. Alle Hartsuiker-kin deren waren zeer tevreden over de slagzin. „Ze zeiden direct dat ik die moest insturen," aldus Mieke. Aldus geschiedde. Hoewel de Hartsuikers verwoede puzzelaars zijn, daarmee soms in de prijzen vallen, zoals onlangs nog honderd gulden met de krasloterij die de Holtense Handelsvereniging hield tijdens de promotie van ae vrijdag se koopavond, was de verrassing Prijswinnaar Henk Hartsuiker wordt door Johan Steunenberg van de Holtense Handelsvereniging in de bloemetjes gezet (Foto WV) groot toen HHV-bestuurslid Jo han Steunenberg per telefoon aan kondigde dat de hoofdprijs bij hen terecht was gekomen. „Een ge weldige verrassing! We zullen net geld waarschijnlijk gaan gebruiken voor de dagelijkse boodschap pen," vertelde Mieke. Saillant de tail is dat Marietje ter Stal, vorig jaar winnares van de hoofdprijs, een nicht is van de Hartsuikers, ,,'t Zit zeker in de familie," lachte Henk. Uit de tientallen inzendingen die door de brievenbus van het Hol tens Nieuwsblad gleden, koos het HHV-bestuur P.M. Kolkman- Koopman, Kozakkenstraat 64, als tweede. Zij maakte de volgende slagzin 'Gezellige kerstsfeer in 't Holtense hart, je vindt er van alles, gewoon en apart, je kunt heel goed slagen voor niet te veel geld, kort om: wij zijn heel erg op Holten gesteld!'. Zij ontving een waarde bon van 75 gulden. De derde prijs, een waardebon van 50 gulden ging naar H.J. Aaftink Oranjestraat 17 met de slagzin 'Gezellige kerst sfeer in winkels en straat, maakt het kopen in Holten de moeite waard'. In de nacht van 1 op 2 januari werd van een geparkeerde auto in de Canadastraat een ruit vernield. De vernieling is vermoedelijk veroor zaakt door middel van vuurwerk. Nabij de pompstation van de Texaco aan de Al botste een vrachtwagen tegen een geparkeer de vrachtwagen. Door een foutie ve manoeuvre van een van de chauffeurs, raakte zijn combinatie het geparkeerde voertuig. Beide voertuigen liepen enige schade op. Op 4 of 5 januari werd een perso nenauto ontvreemd vanaf ae par keerplaats van het Twenhaarsveld. Het betreft hier een zwarte Opel Kadett caravan voorzien van het kenteken XD-30-FL. De auto be hoort toe aan een 31 jarige inwoner uit Amersfoort. In de nacht van 6 op 7 januari werd een ruit van een bushokje aan de Markeloseweg vernield. Getuigen zagen dat een jongeman met een trottoirtegel de ruit vernielde. De politie heeft goede hoop de betref fende jongeman te kunnen achter halen. Op 8 januari zag een voorbijgan ger dat twee jongemannen met een aantal spijkerbroeken wegliepen bij de kledingzaak Nine till Nine- tynine aan de Dorpsstraat. Toen deze getuige aan het winkelperso neel vroeg of deze broeken waren afgerekend, bleek dit niet het geval te zijn. Ondanks een zoekaktie werden de verdachten niet meer gezien. Naderhand bleek dat on geveer veertien spijkerbroeken waren weggehaald van een kle dingrek die buiten de zaak stond. „Elke dinsdagavond is mannen kooravond," aldus voorzitter Theo Teusink in zijn toespraak op de nieuwjaarsbijeenkomst van het Holtens Mannenkoor. Met hun echtgenotes luidden de leden het nieuwe jaar in. Deze al jaren in zwang zijnde gewoonte kenmerkt zich door weinig zang, maar veel gezelligheid en saamhorigheidsge voel. „1996 is voor ons een jubi leumjaar, waarin we een ambitieus jubileumconcert gaan geven met een repertoire, dat de volledige inzet van elk koorlid vergt. Daar om het verzoek aan de aanwezige dames hun echtgenoot dinsdag na dinsdag aan te sporen naar het koor te gaan," aldus Teusink. Voor het 20-jarig jubileumconcert Eind 1995 heeft Onze Woning met de begroting 1996 en beleidsplan 1996 haar voornemens voor het nieuwe jaar kenbaar gemaakt. Onze Woning gaat ervan uit dat er geen wezenlijke veranderingen komen in de regelgeving en blijft zich inzetten voor goede volks huisvesting in haar werkgebied. Aandacht is er voorts voor het betaalbaar houden van goede huurwoningen, juist ook voor de mensen met de laagste inkomens. Daarvoor wordt in 1996 een gema tigd huurbeleid gevoerd. Als huurverhogingspercentage zal een gemiddelde van 3,8 procent wor den voorgesteld, een percentage dat maar net boven het verplichte minimum van 3,5 procent ligt. Met ingang van dit jaar wil Onze Woning ieder jaar 1.000.000 gul den inzetten om een dertigtal nieu we woningen te kunnen bouwen met een huurprijs, die zelfs door mensen met een bijstandsuitkering zonder fiattering te betalen is. Ook in 1996 is de leefbaarheid een voortdurend aandachtspunt. Bij nieuwbouw, verbouw en beheer heeft Onze Woning steeds aan dacht voor de woonomgeving. In Holten pakte en pakt Onze Wo ning bij woningverbetering ook de woonomgeving aan, vaak in sa- Zondag 14 januari geven salonor kest 'Abraham Gezien' en het koor Groot Colmschate voor de Persoonsgebonden Budget Het is u misschien opgevallen dat er de laatste tijd in ae media aan dacht is geschonken aan een nieu we ontwikkeling op het gebied van de zorgverlening. Een ontwikke ling die meer recht moet doen aan de eigen wensen en behoeften van de cliënten. Daarmee is men dan niet meer afhankelijk van de orga nisatie van de hulpverlening door o.a. thuiszorginstellingen. Deze nieuwe vorm van hulpverlenen wordt Persoonsgebonden Budget (PGB) genoemd. Op het eerste gezicht lijkt het een fantastische ontwikkeling. Als cliënt krijg je een bepaald budget van de zorg verzekeraar, waarmee je zelf hulp kunt gaan regelen. Je kunt bepalen op welke uren van welke dag er hulp moet komen en door wie die moet worden verleend. Er zijn echter ook een aantal zaken die men zich niet zo snel realiseert en die de keuze voor deze PGB kun nen bepalen. Krijgt men een PGB dan is men werkgever. Men moet zelf voor de hulpverlener(s) zor gen, ook wanneer er een ziek is of met vakantie wil. Daarnaast moet het een gekwalificeerde hulpverle ner zijn voor het soort hulp dat u nodig heeft, wat wordt vastgesteld door de zorgverzekeraar. Die aar dige kennis die er graag wat bij wil verdienen komt daar waarschijn lijk niet voor in aanmerking. Men moet ook officieel als werkgever handelen in die zin dat men belas ting en sociale premies moet in houden. Een heel geregel dus. Er is daarom al een vereniging opge richt van PGB-ers - waar men dan lid van moet worden - die de loonadministratie voor zijn reke ning neemt. Naast deze aspecten van het PGB moet nog worden vermeld, dat de zorgverzekerin gen maar een beperkt budget voor deze vorm van hulpverlening heb ben. Er bestaat al weer een wacht lijst. Bovendien bepaalt de zorg verzekeraar wie voor deze vorm van hulpverlening in aanmerking komt. Voor degenen die enkele uren verpleging/ verzorging, of enkele dagdelen huishoudelijke hulp per week nodig hebben zal er daarom weinig veranderen. Wan neer u denkt deze hulp nodig te hebben kunt u zich als vanouds wenden tot Thuiszorg Zuidwest Overijssel en bellen met de centra le intake telefoon 386000. Het Mest-Afval-Puinproject in het werkgebied Midden-IJssel van de regio Stedendriehoek levert re sultaten op. Dat blijkt uit de gege vens van de afgelopen drie maan den. Het project loopt zelfs bij zonder goed. Met name de politie investeert veel tijd in het project en heeft in het buitengebied boven verwachting veel illigale storloka- ties aangetroffen. Tot nu toe zijn ruim 250 overtredingen geconsta teerd. Dat aantal zal zeker nog oplopen omdat de actie in Diepen veen en Bathmen later is gestart, terwijl de actie in de gemeente Olst nog moet beginnen. Koploper tot nog toe is de gemeente Holten met meer dan honderd geconstateerde overtredingen. In Diepenveen zijn al 40 lokaties opgespoord, in De venter 30 en in Zutphen 20. In het gebied Gorssel, Lochem, Vorden en Warnsveld zijn al zo'n 60 over tredingen genoteerd. Tot driemaal toe is in dit gebied direct proces verbaal opgemaakt. De millieupo- litie is gestuit op de meest uiteenlo pende overtredingen zoals: de stort van uiteelopende afvalstof fen, puin, autowrakken, sloop hout, asbest, ijzer, landbouwplas tic, zakken huisvuil, verfafval, batterijen, blikken olie, kabels, autobanden en tuinafval, maar ook ondeugdelijke mestopslag en ver branding van afvalstoffen. Daar naast heeft de politie illegale hout kap, diefstal van eekhoorntjes brood (paddestoelen) en vossebes sen, clandestiene bouwsels en 'rommelerven' ontdekt. Opval lend is dat niet alleen in het buiten gebied illegale stortplaatsen wor den aangetroffen. Ook bij veel inrichtingen binnen de bebouwde kom bevinden zich afvalopslagen en -stortingen. Het achterhalen van de grondeigenaar of veroorza ker van illegale stortingen blijkt de meeste tijd te kosten, maar wan neer die is gevonden en een aan schrijving heeft ontvangen, blijkt bij een tweede controle dat in vrij wel alle gevallen het illegaal gestor te materiaal is verwijderd. Niet alleen de millieupolitie is actief met een gerichte inventarisatie, ook worden overtredingen opge spoord via normale surveillances. W'aar nodig wordt een gebied ook vanuit de lucht bekeken. Het Mest-Afval-Puinoproject is op 2 oktober 1995 van start gegaan. Bij dit project zijn naast de gemeenten en de politie ook Rijkswaterstaat, zuiveringschappen en de provin cies Gelderland en Overijssel be trokken. Inwoners van deze regio die gevallen van illegale stort of andere milieu-overtredingen wil len melden, kunnen dat doen via de afval-informatielijn van de Re gio Stedendriehoek (0570-637755) of bij de plaatselijke politie. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Olden- menger, Marije Oldenmenger. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dienst van Schrift en Tafel. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: plaatselijk jeugd werk. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Diessenplas: Woensdag 17 janua ri: ds. Lindeboom. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. H.P. Mul der. Jeugddienst. Collecte: Jeugd werk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Trijnet Over- kempe; groep 4 en 5 o.l.v. Cisca Mijsters; groep 6 en 8 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar: An- nemie Kamphuis, Els Kamphuis, Trijnet Overkempe; 4-6 jaar: Joke Beldman, Janny Landeweerd. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering m.m.v. jongerenkoor. Na afloop koffie. Oppasdienst: mevrouw Oldenmenger, Marije Oldenmen ger. Nieuw Heeten: Zaterdag 13 januari: 19.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering m.m.v. gemengd koor. Zondag 14 januari: 9.00 uur, werkgroep Li turgie, Communieviering m.m.v. Cantor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.H. Scheffer. "Her"bevestiging ambts dragers. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). wordt een nagenoeg geheel nieuw repertoire ingestudeerd, waardoor het voor nieuwe leden aantrekke lijk wordt. Op de lijst staan onder andere een koorstuk van Grieg en een gedeelte uit Die Zauberflöte van Mozart, alsmede liederen van Bordnianski. Het jubileumconcert is gepland op vrijdag 15 november. Het HMK repeteert iedere dins dagavond van 8.00 tot 10.00 uur in de bovenzaal van Schuppert Mode, ingang Dorpstraat. Nieu we leden zijn vanzelfsprekend van harte welkom. Het vernieuwde re pertoire vraagt zelfs om nieuwe leden. Belangstellenden kunnen ook gewoon eens langs komen om te luisteren en de sfeer te proeven. menweking met gemeente en be woners. Samen met collega-cor poraties, gemeenten en wijkbewo- nerws en gebruikers wil Onze Woning in 1996 Wijkontwikke lingsperspectieven maken. Het in- stand houden en versterken van de leefbaarheid in wijken, de zorg voor blijvende differentiatie in de wijken en het op een goede manier samenwerken ten behoeve hiervan zijn daarbij het doel. Als allerbe langrijkste opdracht, waar het gaat om leefbaarheid in de wijken, zet Onze Woning vanaf 1 januari 1996 alles op scherp in het anti-verloe- deringsoffensief. Alle medewer kers moeten voortdurend alert zijn op situaties in en om de woning: waar mensen iets laten versloffen, elkaar tot last zijn en waar verval in de hand gewerkt wordt. Onze Woning wil veel realiseren en vindt het ook nodig om hier hard aan te werken. Ze heeft de moge lijkheden ervoor en zal in 1996 verder werken aan het verbeteren van de voorwaarden om ook in de toekomst haar taak als volkshuis- vester goed waar te kunnen maken door verder optimaliseren van de interne organisatie, samenwerken met anderen waar dat extra moge lijkheden oplevert en aangrijpen van kansen die zich, waar dan ook laten zien. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: K. van Aken, Keizers weg 28, Holten. Tel. 0548- 361787. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorgingen al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren de spreekuren wordt doorge- naar buro Slachtoffer- ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui- spi schakeld hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). GemeentewerkenDe storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. zevende maal hun jaarlijkse nieuwjaarskoffieconcert in 't Tref punt in Gorssel. Aan het concert wordt meegewerkt door zangeres Dien Latour. De combinatie van twee muziekstijlen, in feite van twee generaties in één programma is een formule die het goed doet bij een breed publiek met een vaste kern van trouwe fans. Beide gezel schappen kunnen terugzien op een succesvol jaar 1995. Het repertoire van het koor bevat veel nieuwe, eigentijdse zangnummers. Onder leiding van dirigent Martin Glas heeft het koor zich de afgelopen twee jaar vooral in de breedte ont-, wikkeld, waarbij talrijke solisten uit eigen gelederen aan bod ko men. Het koor wordt begeleid door een zeskoppig combo. Salo norkest 'Abraham Gezien' staat onder leiding van Bep Voortman. Het orkest heeft eveneens een be wogen jaar achter zich. Er waren maar liefst 62 optredens, waarvan 21 in de maanden april en mei dankzij de medewerking aan de vele bevrijdings- en herdenkings bijeenkomsten. In december werd het duizendste concert gegeven se dert de oprichting in 1976. Eind dit jaar, in november, viert het orkest het twintigjarig bestaan. Het nieuwjaarskoffieconcert in Gorssel begint om 11.30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Kassenberg Music Shop (Smedenstraat), Bruna (Flo ra) en de Stations blemenshop in Deventer en bij 't Trefpunt (tel. 0575-493576). Voorzover voorra dig zijn kaarten eveneens verkrijg baar aan de zaal. Vrijdag 12 januari: 18.00-21.00 uur, open huis sportstudio Yes Zaterdag 13 januari: 9.00 uur, spelmorgen pupillen (D-E-F) SV Holten en Blauw Wit in de sport hal; 10.00-15.00 uur, open huis sportstudio Yes Maandag 15 januari: bijeenkomst Holt. Postzegelclub in De Bosc hkamp (19.00 uur jeugd; 20.00 uur senioren) Donderdag 18 januari: 19.45 uur, bijeenkomst FIVG Holten over Artsen zonder Grenzen in Irene. Zondag 21 januari: 11.00 uur, gewichttouwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 22 januari: 19.45 uur, 40-jarig jubileum NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 23 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over architect Gaudi in De Boschkamp Woensdag 24 januari: 19.30 uur, gezellige avond Club van Oud- Strijders in zaal Vosman. Donderdag 25 januari: CPB- jaarvergadering in De Kandelaar (eveneens info over Wereldwin kel); jaarvergadering NBvP Hol ten in zaal Vosman Vrijdag 26 januari: 20.00 uur, OCH met toneelstuk 'Onder één dak' in gebouw Irene Dinsdag 30 januari: ledenverga dering HMK in repetitieruimte Donderdag 1 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten (met een spel) in Irene Vrijdag 9 februari: 20.00 uur, concert hervormd kerkkoor in de hervormde kerk Donderdag 15 februari: carnaval; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten met bingo Vrijdag 16 februari: carnaval Zaterdag 17 februari: carnavals optocht Zondag 18 februari: carnaval Maandag 19 februari: carnaval Dinsdag 20 februari: afsluiting carnaval20.00 uur, Kunst en Cul tuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Boschkamp Maandag 26 februari: 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo in 't Trefpunt. Donderdag 29 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HGV Holten in Irene met Herman Koopman (Oudheidkamer) Zondag 3 maart: Omloop van Holten WVH (50 km) Donderdag 14 maart: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene (over papoea's). Geboren: Chiara, dochter van B. Overleden: J.P. van der Wal-van van Surksum en K. Maat; Isabel Es (97) Lydia Elisabeth, dochter van C. A. Ondertrouwd: A.JVruwink en Dissevelt en M.C. Babel. R.G. te Winkel

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3