Oogst 1995: nationale en provinciale titels HOLTENS NIEUWSBLAD BI1K 2«i>»<8£io«töSoeeQL DONDERDAG 28 DECEMBER 1995- Jeugdbokaal handbal. De afdeling handbal van de SV Holten verdiende dit jaar de wisselbokaal als vereniging in deze regio met het beste jeugdstimuleringsbeleid. De prijs wordt ieder jaar toegekend door de werkgroep Jeugd van de afdeling IJsselstreek van het Nederlands Handbal Verbond. De prijs ging tevens vergezeld van een geldelijke waardering. Om in aanmerking te komen voorde prijs worden geduren de het seizoen punten toegekend aan verenigingen die met teams deelnemen aan activiteiten van de werkgroep, zoals jeugdtoemooien en spelregelstesten. Vorig jaar eindigde de afdeling als derde. Zwembad Twenhaarsveld. Zwembad Twenhaarsveld werd dit seizoen opnieuw aantrekkelijker gemaakt. Vorig jaar was al sprake van een ander gezicht: een andere zwemlesmethode, nieuwe aktiviteiten en speelgoed voor de allerkleinsten. Die trend werd dit seizoen voortgezet. Aan de rand van het ondiep bassin verscheen glijbaantje en in het water zorgde 'Doggy' een attraktieve opblaashond, voor veel geravot en ten slotte werd het zwembad uitgerust met een heus 'Beach voüeybalveld'. Gedurende het seizoen kon worden deelgenomen aan allerlei zwem- en spelaktiviteiten voor jong en oud. De zwemvierdaagse trok weer meer belangstellenden dan het jaar ervoor Hoofdveld Vletgoor. Met het trappen van de eerste bal voor de vriendschappelijke wedstrijd tussen de eerste elftallen van Blauw Wit en SV Holten, nam wethouder Bertus Rensen eind juni het vernieuwde hoofdveld van sportpark 't Vletgoor in gebruik. Zoals bekend zorgde het veld al geruime tijd voor hinder vanwege extreme wateroverlast. Het hoofdveld bleef in verband met de werkzaamheden enige tijd buiten gebruik. Er werd een nieuw drainagesysteem onder de grasmat aange bracht, dat voor een betere afvoer van het regenwater zorgt. Inmiddels is duideluk dat ook de velden 2 en 3 voor problemen zorgen. Erwin Stukker. Doelman Ertvin Stukker stond half maart voor de 250ste maal onder de lat in het eerste elftal van de SV Holten. Het inspireerde de rood-zwarten tot een 2-0 zege tegen TVO Beckum. Nog voor aanvang van de wedstrijd werd Stukker door voetbalvoorzitter Jan Aanstoot in de bloemetjes gezet en na afloop ontving hij een fraai, verkoperd beeldje van een keeper in actie. De supportersvereniging verraste hem met een diner voor twee. Erwin Stukker is al jarenlang de rots in de achterhoede van Holten 1. Als zesjarige zette hij voor het eerst aarzelend voet op de grasmat. Diepe Hel Holterbergloop. Tadasse Woldemeseker tekende eind oktober bij fraai herfstweer voor een klinkende overwinning op de achtste Diepe Hel Holterbergloop. Met een ruime voorsprong op de Ier John Griffin snoepte de ranke Ethiopiër (op de foto met startnummer 7) bijna een minuut af van het parcoursrecord van de Tsjech Jan Kamler af en klokte de indrukwekkende tijd van 48.03 minuten. Net als het jaar ervoor kwam de lange Peter Visser als derde over de eindstreep- Routinier Marti ten Kate werd vierde. Holtenaar Egbert Veneklaas was met zijn zevende plaats dik tevreden. Bevrijdingsvuur. Een zee van mensen bevolkte vrijdagaochtend 5 mei de Smidsbelt, toen naast het gemeentehuis het bevrijdingsvuur ter gelegenheid van vijftig jaar bevrijding onstoken werd door (v.l.n.r.) Ria Arfman, een Canadese oud-strijder, Judith Podt en Kees Reitsema. De twee laatsen zijn het jongste (6) en het oudste lid van de vereniging (67). Mevrouw Arfman, wonend in Lochem, was precies vijftig jaar geleden in Holten geboren. Het vuur was die nacht door ongeveer 25 atleten van de afdeling atletiek van de SV Holten in estafettevorm van hotel De Wereld in de 'Stad der Bevrijding' Wageningen naar Holten gebracht. Voor vertrek kregen de lopers een herinneringsplaquette mee van de burge meester van Wageningen. ,[MJKR|aN" MAC motocross. Begin oktober stond Holten in het teken van motocross. Op het regenachtige Zuurbergcircuit van de vijftigjarige MAC De Holterberg werd de voorlaatste wedstrijd om het Open Nederlands Kampioenschap Motocross Solo verreden. Een bepaald omvangrijke en tijdrovende organisatie, zo liet de MAC na afloop weten. Of de MAc daarom nogmaals overgaat tot een dergelijke krachts- en financiële inspanning staat dus nog te bezien. Een uiterst gemotiveerd rennersveld zorgde desondanks op het attractieve circuit voor een spectaculair schouwspel, dat echter niet het verwachte aantal bezoekers trok, waardoor de MA C het tekort uit eigen zak moest bijpassen. Onder de deelnemers Holtenaar Erik Davids en (op de fotoRijssenaar Arwala Nijland. Grasmaaiers. MAC De Holterberg introduceerde begin juli aan de Larenseweg een nieuw fenomeen in onze gemeente: grasmaaimachinera- ces. Een 'maffe' wedstrijd, de tweede in de serie wedstrijden om het Nederlands kampioenschap. Het evenement trok flink wat publieke belangstelling en de reacties luidden overwegend positief. Voor de organisatoren reden voldoende om de grasmaaimachineraces structureel op de MAC-kalender op te nemen. Weliswaar geen Europees goud, maar met diverse nationale en provinciale titels kan Holten terugkijken op een uiterst succesvol sportief 1995. Een Nederlands kampioenschap was er voor motocrosser Erik Davids (viertakt 500 senioren nationaal) en voor de jeugdploeg en de 600 kg-ploeg van TTV OKIA. Chantal Sluiter werd met pony Surprise eerste op het nationaal kampioen schap Nederlands Rijpaarden en Pony Stamboeken in de catego rie C. Met haar pony Amigo werd Marjan Nooteboom in begin april Nederlands kampioen in het springen categorie C. Eerder was de jeudige Dijkerhoekse al kampioen van de Sallandse Ruiterdagen geworden in de categorieën A, B en C, klasse M/Z en kort daarna werd ze in Avereest Overijssels kampioen springen categorie C klasse M. De dames van OKIA eindigden in combinatie met de Halfweg Girls in gewestelijk verband als eerste, evenals de jeugd en de 640 kg-ploeg A-klasse. Leonie Eektimmerman zwom zich in mei op ae Overijsselse kampioen schappen in Kampen op de rugslag naar goud. Een provinciaal kampioenschap was er zeer verrassend ook voor de koersbal- ploeg van dorpshuis De Boschkamp. In Almelo zette de Holtense equipe de juiste koers uit en scoorden zo het maximum aantal punten. Natuurlijk viel er daarnaast vol doende te beleven bij de verschil len^ Holtense sportverenigingen. De voetballers van de SV Holten eindigden de competitie met een derde plaats op de ranglijst en de collega's van Blauw Wit keken terug op een seizoen vol blessures, dat besloten werd met een plekje in de onderste regionen van de mid denmoot. In de laatste periode werd nog wel een gooi gedaan naar de periodetitel, maar min of meer door een ongelukkige beslissing ging de winst naar opponent ASV. Bij Holten werd doelman Erwin Stukker half maart in het zonnetje gezet, daar hij voor de 250ste maal onder de latten stond. Een maand later overkwam Hans Stam het zelfde. De speler van Blauw Wit werd gehuldigd daar hij al 250 wedstrijden in de hoofdmacht van de Blauwwitters uitkomt. In 1995 kwam eindelijk een einde aan de ergernis over de wateroverlast op het hoofdveld van Blauw Wit. Eind juni werd het veld met een vriendschappelijk wedstrijd tussen Blauw Wit en Holten in gebruik genomen. Inmiddels is duidelijk dat de konditie van ook de andere velden op 't Vletgoor sterk te wen sen overlaat. De sportprijs 1994 gingen in februari naar triathlete Dine Ophof, Ronald Hofman (en- duro) en de damesploeg van de afdeling handbal van de SV Hol ten. Voor aanvang van het nieuwe seizoen werd en de mouwen uit de handen gestoken in zwembad Twenhaarsveld, met als doel het zwembad nog aantrekkelijker te maken voor het publiek. Er kwam een glijbaantje voor de kleinsten, 'Doggy', een attractieve opblaas hond verscheen in het ondiepe en op het terrein werd een heus 'Be ach volley bal veld' aangelegd. Een gedenkwaardig sportief evene ment was ook de estafette die circa 25 leden van de SV-afdeling atle tiek in de nacht van 4 op 5 mei vanuit Wageningen naar Holten volbrachten. Onder aanzienlijke belangstelling werd het laatste stuk naar het dorpscentrum afgelegd, waar het bevrijdingsvuur ontsto ken werd. MAC De Holterberg introduceer de halverwege het jaar een nieuw fenomeen in Holten: de grasmaai machineraces. Grote belangstel ling was er ook voor de tweede skeelermarathon die eind juli in onze gemeente gehouden werd. Erik Huizebosch werd glorieus winnaar. In het peloton diverse bekenden, onder wie 'Dolle Dries' van Wijhe. En natuurlijk was er aandacht voor het damesvoetbal bij Blauw Wit, dat nieuw leven ingeblazen werd door Willie Aan stoot. Bij MAC De Holterberg liep het vijftigjarig jubileum als een soort rode draad door het pro gramma. Hoogtepunten waren onder meer de MAC Totaaldag in augustus en begin oktober de NK cross op de Zuurberg. Een groot succes werd de sponsorloop die de afdeling atletiek van de SV Holten in september hield ten bate van de bouw van een juryruimte en een nieuwe materialenberging op sportpark Meermanskamp. De opbrengst bleek aanzienlijk: 15.000,= Veel aandacht was er voor de groep prominenten onder wie burgemeester Dick Verhoe ven, hervormd predikant Siebe Roozenboom, rector Leon van Minderhout en wethouder Bets Rensen. En natuurlijk was daar de triath lon. De elfde in successie alweer en opnieuw sportief hoogtepunt in onze gemeente. Bij de heren kwam Dennis Looze als eerste onder de finishpoort op Smidsbelt, Wieke Hoogzaad deed hetzelfde bij de dames. Holten maakte samen met Almere, Stein en Venray voor het eerst deel uit van het prestigieuze Golden Four Circuit. Eind okto ber stond onze gemeente met de achtste Diepe Hel Holterbergloop in het teken van atletiek. In prach tig herstweer liep Tadasse Wolde- mesekel zich met een ruime voor sprong naar de overwinning en klokte daarmee tevens een nieuw parcoursrecord. Eind november haalde vier sportieve Holtenaren onze redactionele kolommen daar zij in New York de fameuze New York City Marathon hadden vol bracht. Bij thuiskomst wachtte Theo Nieuwveld, Egbert Rozen- dom, Andries Elzinga en Herman Hofman een passend feest. Skeelermarathon. Ze waren er bijna allemaal, de nationale troeven van de skeelersport. Maar hij was er ook, het 'beest' van Gramsbergen. Met een ferme krachtinspanning won Erik Huizebosch de tweede skeelermarathon van Holten. Voor lokaal succes zorgde Mark Tuiters door in de categorie tot en met 14 jaar de eerste prijs in de wacht te slepen. De wedstrijden hadden langs de zijlijn flinke belangstelling en waren alle tot het eind toe spannend. Dameselftal Blauw Wit. Het was een tijdje stil op het front van het damesvoetbal, maar met ingang van het nieuwe seizoen startte Blauw Wit weer met een dameselftal. Precies vijf jaar nadat het vorige team ermee gestopt was. Het intitiatief voor de ploeg kwam van Wille Aanstoot. Marjan Nooteboom. Met haar pony Amigo gooide Dijkerhoekse Marjan Nooteboom (op de foto linksin Ermelo tijdens de nationale kampioenschappen de hoogste ogen in het springen categorie C klasse M. Marjan zag haqr overwinning beloond met een beker, een kampioenssjerp en een waardebon. De jeugdige nationaal kampioene was eerder dit jaar kampioen van de Sallandse Ruiterdagen in de categorieën A, B, C klasse M/Z geworden. Bovendien werd ze in Avereest Overijssels kampioen springen categorie C klasse M. Vreugde was er niet alleen bij Marjan zelf, maar ook bij haar vereniging, ponyclub De Bergruitertjes. Koersbal. Grote vreugde bij de koersbalploeg van De Boschkamp, die eind oktober in Almelo geheel onverwacht het provinciaal kampioen schap in de wacht sleepte. De Holtense equipe slaagde er in de juiste koers uit te zetten, hetgeen resulteerde in het maximum aantal te behalen punten. Met een immense wisselbeker en een fraaie beker voor de eerste prijs keerden ze apetrots huiswaarts. De koersbalploeg werd destijds op verzoek van de Stichting Socuwe leven ingeblazen door Ben IJspperd/ Geen officiële vereniging, maar een gezelligheidsclub die iedere donder dagmiddag actief is in de kelder van het dorpshuis. Triathlon Holten. Dennis Looze en Wieke Hoogzaad werden begin juli in een zinderend warm Holten winnaar van de elfde triathlon. De winst van Looze tekende zich in feite al af tijdens het eerste onderdeel: het zwemmen. De succesvolle triathleet finishte met 1.50.28 minuten net boven het parcoursrecord. Wieke Hoogzaad, die de wedstrijd in Holten in 1992 en in 1993 eveneens op haar naam bracht, klokte 2.06.46 minutenM et Almere, Stein en Venray opereerde Holten dit jaar voor het eerst in het prestigieuze Golden Four Circuit. Direct een succes en dus geprolongeerd in 1996. Het Holtens Kampioenschap kwart triathlon ging bij de heren naar Dirk Hoekman, bij de dames naar Dinie Pasman. De elfde Triathlon Holten groeide als vanouds uit naar het sportieve hoogtepunt voor Holten. Sponsorloop atletiek. In september hield de afdeling atletiek van de SV Holten een sponsorloop ten bate van de bouw van een juryruimte en materialenberging op het terrein op sportpark Meermanskamp, een totale investering van ongeveer 54.000 gulden. De gemeente zegde 25.000 gulden subsidie toe. De club wil er jeugdwedstrijden gaan houden met technische nummers en baanatletiek. Tot veler verrassing werd maar lie st 15.000 gulden bij elkaar gelopen, onder anderen door een aanzienlijke groep prominenten. Tot de sportieve 'bobo's' behoorden (v.l.n.r.) Diessenplas-directeur Bert Postma, wethouder Bets Rensen, rector Leon van Minderhout, burgemeester Dick Verhoeven Regenboog directeur Rik Aangeenbrug en hervormd predikant Siebe Roozenboom.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5