Jannie wint prijs bij Schuppert Meubelen Dodelijk ongeval werpt schaduw over themadag "Een bijzonder jaar is bijna voorbij" Winnaars kerstaktie Handelsvereniging Fotopuzzel met als prijs Dikke van Dale 75 kerstbakjes voor ouderen NUMMER: SG De Waerdenborch brengt toch 13.000 bijeen Blauw Wit op zoek naar nieuwe trainer Even Buurten in Boschkamp Kantoor SWOH gesloten Druk ft Frans voor gevorderden Cursus Koken voor mannen Geslaagd NIEUWJAARSBIJEENKOMST Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 De jaarlijkse winkelactie van de Holtense Handelsvereni ging is vanaf 18 december tot voor de kerst voortgezet als kerstaktie. Aan de deelnemers aan de aktie was wederom taak om de verzamelde bon nen inclusief de deelnemers kaart in één van de HHV- bussen in het dorp te depone ren. Inmiddels is de eerste trekking verricht. Achter naam en adres staat tussen haakjes het betreffende re$u- nummer vermeld. H.J. Bal- tus, Oranjestraat 31 (24818); mevrouw Koerhuis, 't Bivank 10, Nieuw Heeten (32218); Diederik Bronsvoort, Oran jestraat 65 (26752); B.W. Ste vens, Maatmansweg 4 (23212); T. Beldman, Kolweg 34 (21919); E.J. Bouman, Ambachtstraat 18, Nieuw Heeten (12311); W. Toenha- ke, Beusebergerweg 10 (12287); Worsink, Brummel- haarsweg 19, Markelo (32163); N. Menalda-van Schouwenbrug, Winkelberg weg 31 (19829); G. Ulfman, Oranjestraat 46 (45212); G.H. Menkhorst, Vianenweg 133 (43690); H. Eijgendaal, Het Landeweerd 85 (27558); G.W. Schooien, Kwintenweg 14 (15199); F.H. Helmer, Het Landeweerd 38 (19727); G. van de Pieterman, Bergman straat 36 (13120); D.D. Ubels, Bilderdijkstraat 91, Nijverdal (19983). Prijswin naars kunnen hun prijs tegen inlevering van het goede regu afhalen bij Steunenberg Schoenen, Larenseweg 23. Een waar kerstgeschenk. Zo be schouwde Jannie Bakker vorige week de fraaie Pointer-dames fiets, die ze luttele dagen voor kerst overhandigd kreeg door Teun Schuppert. Tot haar grote verrassing was Jannie als winna res uit de bos gerold van de verlo ting die Schuppert Meubelen eind november tijdens een specia le aktieweek op touw had gezet. Degenen die 350 gulden of meer besteedden, mochten hun naam op een briefje schrijven, dat ver volgens in een schoenendoos ver dween. Die eer gold ook Jannie, die met haar echtgenoot even tevoren geslaagd was met de aan koop van een eiken kast. Het geluk zat Jannie zelfs extra mee, want op het moment dat zij de winkel wilde verlaten en het in vullen dreigde te vergeten, waren de briefjes zelfs op en bood Dirk- Jan Schuppert aan haar naam aan de lootjesvoorraad toe te voegen. Eén van de Schuppert- senioren trok Jannies lootje uit de ongeveer vijftig inzendingen. De Holtense toonde zich aange naam verrast en stak iet onder stoelen of banken dat het kerstge schenk zeer welkom was. Niet alleen voor de dagelijkse bood schappen, Jannie en haar echtge noot stappen ook graag op de fiest voor een ritje over de berg of elders in het buitengebied. Dat de fiets geen handremmen heeft, deerde haar niet. „Integendeel, ik geef de voorkeur aan gewone terugtra premmen," verzekerde zij ons. Met de prijs schoot Schuppert Meubelen derhalve regelrecht in de roos. Dirk-Jan liet desgevraagd weten dat bewust gekozen was voor de verloting om de aktieweek J aaroverzicht Traditiegetrouw blikt de re dactie van het Holtens Nieuwsblad in de laatste uit gave van het jaar terug op al datgene wat ons de afgelo pen twaalf maanden zoal be zighield. Toen we daarvoor een duik in het foto-archief namen en de jaargang 1995 erbij pakten, bleek een groot aantal zaken voor een weer gave in het jaaroverzicht in aanmerking te komen. Te veel natuurlijk om hier af te drukken. Daarom een zo volledig mogelijke greep uit de algemene en sportieve be richten van het afgelopen jaar. Teun en Dirk-Jan Schuppert overhandigen Jannie Bakker de gloednieu we damesfiets. Een waar kerstgeschenk! (Foto WV) met aantrekkelijke aanbiedingen, ook nog eens aantrekkelijk te om lijsten. Vanzelfsprekend kon de prijs ook als herenfiets worden uitgereikt. Gezien de weersom standigheden verwacht Jannie haar nieuwe stalen ros voorlopig in de schuur te stallen. Maar als haar echtgenoot volgend jaar met vut is en ook de temperatuur wat aange namer is, is het zeker dat beiden veelvuldig dc pedalen zullen be stijgen en de fiets regelmatig dienst zal doen! f Vandaag het tweede stukje van totaal zes, die uiteindelijk de beeltenis Niet alleen het onderbouwfeest, een schoolfeest voor de lagere klassen, ook diverse onderdelen van de fancy-fair die scholenge meenschap De Waerdenborch hield in het kader van de jaarlijkse themadag, ditmaal ten bate van gehandicapten, werden vorige week donderdag afgeblazen. Het had allemaal te maken met het dodelijk ongeluk dat zich een dag eerder had voltrokken en dat één van de leerlingen noodlottig was geworden. Op weg naar huis werd de 12-jarige brugklasser Peter Konerink uit Laren geschept door een automobilist, die mogelijk verblind werd door de vormen van een bekende Holtenaar. Wie o wie mag dat welwezen....?? laagstaande, scherpe zon. De jongen was op slag dood. „Om in zo'n sfeer een onderbouwfeest, waar het natuurlijk vrolijkheid \A/lP O hpl^Pnrln WnltpnOQ r? tr°e^ lS met onc*er meer een disco, te houden, had niet op zijn V V 1IO Li t? lx" I IU II Ulieilddr f plaats geweest," aldus woordvoerster Jenneke Versteegen. De mede-leerlingen van Peter waren hevig geschokt door het gebeur de en ook in alle overige klassen werd melding gemaakt van het ongeval en een minuut stilte in acht genomen. Door het ongeval werd niet alleen de disco afgeblazen, ook de fancy-fair die een dag later op het programma stond, was wat soberder dan gebruike lijk. Vandaag het tweede stukje van de fotopuzzel, waarvoor zes weken achtereen telkens één stukje van een foto van een bekende Holte- naar in deze krant wordt afge drukt. De bedoeling is dat de zes stukjes bewaard worden om na zes Blaüw Wit moet naarstig op zoek naar een nieuwe trainer. Aan het eind van het seizoen stapt Henk Spikkert, die de hoofdmacht en het tweede onder zijn hoede heeft, op. Spikkert was destijds opvolger van Bert Middelburg en is slechts een jaar actief geweest bij Blauw Wit. weken in elkaar te worden gepast. .Daarnaast wordt van de deelne mers gevraagd om een slagzin af te maken. Uit de goede oplossingen wordt in aanwezigheid van de per soon om wie het gaat een winnaar getrokken. Voor hem of haar ligt de nieuwste uitgave van de Dikke van Dale ter waarde van 325 gul den klaar. Onder de overigen wor den tien slagroomtaarten verloot. De oplossingen kunnen tot en met zaterdag 27 januari bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad wor den ingeleverd, Kerkhofsweg 18. De winnaar wordt in de krant van donderdag 1 februari bekend ge maakt en wordt door ons thuis bezocht en in het zonnetje gezet. Dus: zes weken lang een stukje foto bewaren en tevens de volgen de slagzin afmaken: „Ik lees de Hoolter kraante,Veel succes! Toen de balans na afloop opge maakt werd, bleek dat er in Holten toch ruim 6000 gulden bijeenge bracht was. Versteegen: „Dat had veel meer kunnen zijn als het on derbouwfeest doorgegaan was. Een onderdeel ervan was sponsor- dansen, waar flinke bedragen mee gemoeid waren. Daarvoor alleen al rekenden we op circa 6000 gul den." Reden te meer waarom de organisatoren dik tevreden waren met deze opbrengst. Het onder bouwfeest, inclusief het spons dansen, wordt vermoedelijk i Ook in 1996 is iedereen elke maan dagmiddag welkom in De Bosc hkamp tijdens het Even Buurten. Altijd gezellige bijeenkomsten, die op initiatief van de Stichting Soci aal en Cultureel Werk in het leven zijn geroepen en mensen gelegen heid biedt om zo maar eens gezel lig wat te kletsen en wat te drin ken. Ook kan een kaartje worden gelegen of kan, indien men dat wenst, gebruik worden gemaakt van het biljart. Voor mensen die vaak alleen zijn is het een prettig manier om met anderen in kontakt te komen. Meer informatie? Bel even met Socuwe, tel. 362755. In verband met de feestdagen is het kantoor van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Gaardenstraat van 23 december tot en met 2 januari gesloten. plaatst naar februari. In de neven vestiging in Goor werd bijna 7000 gulden verzameld. De Holtense opbrengst komt deels ten goede aan het Colombinehuis in Bid dinghuizen (een vakantiehuis voor gehandicapte langdurig zieke kinderen) en de J edlicka-school voor gehandicapte kinderen in Praag. Vanuit Goor gaat de helft van het geld naar de Stichting Ades, die bewoners van krotten wijken in Lima (Peru) helpt over leven en de Stichting Vrienden van het Kinderoncologisch Centrum in Nijmegen. Ondanks de schaduw die over de fancy-fair in de aula van de hoofd vestiging in Holten hing, was het de hele middag en een deel van de avond gezellig druk. Met veel ver ve boden veelal leerlingen van alles aan: van kerststukjes tot winter- voer voor vogels, sieraden, kaar sen en ook boeken en platen. Wie wil kon een gokje wagen bij het rad van avontuur of diverse andere spelletjes en met poffertjes, olie bollen, slaatjes, Turkse en Koerdi sche hapjes, cake, Engelse speciali teiten en koekjes kwam ook de inwendige mens aan zijn trekken. Veel belangstelling en dus geld werd in de avonduren bijeenge bracht met de bloopers uit de po pulaire soap 'Goede Tijden Slechte Tijden'. Oud-leerling, thans regis seur van het programma Jonan Nijenhuis was gevraagd om met de beelden naar school te komen om zo de kas extra te kunnen spekken. Nijenhuis had tevens wat GTST- materiaal voor de verkoop meege nomen, zoals T-shirts en foto's. En zoals ieder jaar werd de thema dag ook muzikaal omlijst. Op de eerste plaats door de kersverse winnaars van de talentenjacht: Alexandra Bone, Marije Jansen, Op de fancy-fair in de aula van SG De Waerdenborch in Holten voorzag een groepje ijverige brugklassers jong en oud van poffertjes (Foto WV) Gertjan Brilen en Martin Timan. Ook een paar docenten gaven blijk van muzikaal talent. Voetbal De voetbalwedstrijd tussen leraren en leerlingen, die ieder jaar in de sporthal plaatsheeft, eindigde dit maal met 4-1 in een ruime over winning voor de leerlingen. Een harde wedstrijd, dat wel. Sommige docenten kondigden daarom nu al aan volgend jaar van deelname af te zien. Traditiegetrouw werd de laatste schooldag besloten met een volleybaltoernooi voor boven bouwleerlingen en naar keuze zwemmen of schaatsen in Deven ter (De Scheg) of een ritje per mountainbike op de Holterberg. De eerste groep mountainbikers werd nog geconfronteerd met gladheid, de leerlingen uit de twee de groep kwam enop andere wijze in aanraking met de elementen: zij keerden drijfnat van de regen terug op school. Op de cursus Frans voor gevor derden die via de Stichting Socuwe gegeven wordt in De Boschkamp, zijn op de woensdagavond-groep nog enkele plaatsen vrij voor spe cifiek diegenen, die jaren geen Frans hebben gesproken en de weggezakte kennis willen opfris sen. De eerste les wordt be schouwd als kennismaking, daar na kan men beslissen of de cursus voortgezet wordt. Bij de lessen Frans voor gevorderden wordt ge werkt met het boek 'A bientöt' en met luistercassettes. Het boek kan via docente Roelie Jonkman wor den aangeschaft. De toegepaste methode is gericht op volwassenen en besteedt veel aandacht aan vaak voorkomende, dagelijkse situa ties. De cursus start op 10 januari (19.30-21.15 uur). De twaalf les sen kosten 105 gulden. Opgave bij Socuwe, tel. 362755. De Stichting Socuwe laat weten dat er nog enkele plaatsen beschik baar zijn op de cursus Koken voor Mannen, die met ingang van dins dag 30 januari door Ineke Witte- veen gegeven wordt in de keuken van scholengemeenschap De Waerdenborch aan de Oranje straat. Mannen van jong tot oud kunnen zich er bekwamen in de edele kunst van het koken. In overleg met de deelnemers woordt het 'kook'programma vastgesteld. Ineke reikt tijdens de lessen nutti ge tips aan om een verantwoorde en gevarieerde maaltijd te berei den. Aan bod komt ook het maken van hapjes en het bakken van taar ten. Eenmaal op de hoogte van de fijne kneepjes van het kookvak, voelen de heren zich ongetwijfeld minder onzeker in de keuken en kunnen ze zich zelf redden. Van zelfsprekend wordt de klaarge maakte maaltijd aan het eind van iedere les door de deelnemers ge zamenlijk genuttigd. De zes lessen duren van 19.00-21.30 uur en kos ten 100 gulden (inclusief alle ingre diënten) of 65 gulden (gesubsi dieerd, ouderen vanaf 55 jaar). Opgave bij Socuwe, tel. 362755. Aan de Lerarenopleiding van de Rijksuniversiteit Utrecht is onze oud-plaatsgenoot Michiel Bakker 20 december jl. cum laude geslaagd voor het vak geschiedenis. Tot de ouderen die een kerstbakje aangeboden kregen, behoorde ook mevrouw Roelofs (78). Het was Annemie Overmars (11), een heus achternichtje van Ajacied Mark Overmars, die het stukje aanbood. Naast i haar Jennifer Jansen, Vera Piscaer en Suzan Kukolja (allen 10 jaar) (Foto WV). In de ontmoetingsruimte van dorpshuis Dc Boschkamp deden ongeveer 75 kinderen hun best een zo mooi mogelijk kerstbakje te maken. Nog diezelfde middag mochten ze het bakje overhandigen aan een oudere in de gemeente. De oudste Holtenaar die een bakje aangeboden kreeg, was de heer Meijerman van de Aaltinksweg (99). Daarnaast werden diverse dames met de respectabele leeftijd van 96 jaar verrast met een kerstbakje. De belangstelling onder de kinderen om mee te doen, was ongeveer even groot als het jaar ervoor. Het initiatief voor het maken van de kerstbakjes kwam opnieuw van de Stichting Socuwe. Een gebruik, dat al vele jaren lang met succes gehandhaafd wordt. De kerststukjes werden alle gemaakt op een schijfje hout, dat evenals het benodigde materiaal beschikbaar werd gesteld door Socuwe. Het maken van kerstbakjes voor ouderen was als vanouds onderdeel van een breed, scala aan aktiviteiten dat zich met het oog op kerst in passende sfeer afspeelde in het dorpshuis. Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die gehouden zal worden op dinsdag 2 januari 1996, vanaf 19.30 uur, in het gemeentehuis. Om 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak houden. Burgemeester en wethouders van Holten de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Op de "avond!' van het jaar 1995 ervaar ik het volgende: 't Is stil en toch is er muziek die niet gespeeld de harten warmt de oren streelt en ons onzegbaar lief om armt Zo'n gevoel bekruipt mij als ik terugkijk op het jaar 1995. Je krijgt nog een warm gevoel van binnen als je terugdenkt aan de zeer gastvrije ont vangst die de Canadese vete ranen hier in de dagen van mei hebben mogen kennen. Daarnaast worden die gevoe lens ook opgewekt door ons in herinnering te brengen de stijlvolle herdenking die we op 4 mei op de Canadese begraaf plaats hadden en de plechtige herdenking bij ons monument aan de Molenbelterweg. Een groot gevoel van dankbaar heid komt boven als we terug denken aan de inzet van vele Holtenaren, die het mogelijk maakten om dit alles op die wijze te hebben kunnen doen. In 1995 klonk ook veelvuldig de muziek, soms werkelijk, zoals bij de viering van Ko ninginnedag en op de vijftigste bevrijdingsdag. Op andere momenten klonk die muziek symbolisch, immers er zijn dit jaar vele verenigingen die hun vijftigjarig jubileum hebben gevierd. We mogen trots en dankbaar zijn dat er zoveel verenigingen, en dus ook mensen, zijn die op een prima wijze gedurende vele jaren hun bijdrage aan de Holtense samenleving hebben geleverd en leveren. Ook persoonlijk zijn er nogal wat mensen die in 1995 een mijlpaal in hun leven hebben mogen berei ken. Maar bij heel wat inwo ners heeft het jaar 1995 ook teleurstellingen opgeleverd en tot verdere onzekerheden ge leid. Zo denk ik aan de men sen die hun werk moesten ver liezen en denk ik ook aan de ondernemers in de agrarische sector voor wie de perspectie ven er zeker niet beter op worden en waar we als lokale overheid helaas vaak ook machteloos tegenover staan. Toenemende zorgen zijn er ook vaak bij mensen die van een minimum inkomen of een minimale uitkering moeten le ven. Daarnaast zijn er mensen die tot hun verdriet een relatie stuk zagen lopen of die im mens verdriet kennen omdat een geliefde hen is ontvallen. Het is bijna niet voor te stellen wat het betekent als je bij voorbeeld een zeer jonge zoon of dochter verliest of iemand die midden in het leven staat, blijvend gehandicapt ziet worden door een zwaar onge val. Ook als iemand op hogere leeftijd je ontvalt en die zelfs terug mag zien op een bijzon der goed leven, dan nog kan het verlies heel groot zijn om dat hij of zij zo'n belangrijke plaats in je leven innam. Ik hoop dat u en wij o zo'n mo ment voldoende kracht kun nen putten uit het geloof en/of veel steun van familie en vrienden mogen ontvangen om het verlies te verwerken. Ook in de wereld om ons heen was er veel verdriet en ellende in 1995. We hoeven dan maar te denken aan Rwanda, Bos nië en de dood van premier Rabin in Israël. Gelukkig zijn er ook goede perspectieven voor bijvoorbeeld Bosnië en Noord-Ierland. Laat ons in deze tijd van het jaar niet alleen stilstaan bij dat wat ge weest is, maar ook vooruit zien naar het nieuwe jaar en proberen te denken aan de perspectieven die hopelijk wenken. Vele dingen zijn overbo dig, maar geloof, hoop, liefde vriendschap, geluk en ge zondheid heb je nodig. Mede namens mijn vrouw wens ik u toe dat u daarmee zonodig het jaar 1995 kunt 'verwerkenen bovenal daar mee een perspectiefrijk 1996 tegemoet mag gaan. De burgemeester van Hol ten, D.J. Verhoeven

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1