Gezonde loot aan stam van moderne organisatie MOC-leerlingen tonen muzikale kwaliteiten Volop drukte op open huis MOC Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand mm. Belangrijke mededeling Buurmeijer op dievenjacht Dwarsfluit en zang NBvP Holten vijftig jaar Zo vanuit de showroom... geïnstalleerd nog vóór de kerst bij u thuis... DAT ZIET U TOCH WEL ZITTEN! ook voor zitcomfort... natuurlijk naar: HOLTEN Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 1223 Volkskerstzang in Kandelaar Kaartavond Blauw Wit Saskia winnares ballonwedstrijd Kerstmiddag Bejaardensoos DONDERDAG 14 DECEMBER 1995- Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Dienst van Schrift en Tafel. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Verhoeven, Hil- de Beldman. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collec te in dienst: Solidariaad. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. Woensdag 20 december: 19.30 uur, Volkskerstzang. Diessenplas: woensdag 20 decem ber: ds. S.M. Roozenboom. Kerstwijding. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. H.A. Speelman, Vorden. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Cisca Mijsters; groep 4 en 5 o.l.v. Greetje Schut ter; groep 6 en 7 o.l.v. Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ans Valster, Marita Withaar, Janneke Bolink; 4-6 jaar: Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Verhoe ven, Hilde Beldman. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. W.C.C. Polhuijs, Deventer. Uit gangscollecte: Werelddiaconaat Latijns Amerika. 19.30 uur, zang- dienst m.m.v. sopraan Riek-Bo- link-Landeweerd en het jongeren koor uit Nieuw Heeten. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A.J. Boerman, Venne- kesgaarden 46a, Rijssen. Tel. 0548-512535. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30" 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte, Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 14 december: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO Holten in De Boschkamp over de Wet Voorzieningen Gehandicapten; 14.30 uur, Adventsmiddag oude ren 70 plus wijk zuid in gebouw Irene; 19.30-21.30 uur, kerstguir lande maken in De Boschkamp. Vrijdag 15 december: 19.30 uur, talentenshow aula SG De Waer- denborch Zondag 17 december: 14.00- 17.00 uur, creatieve kerstmiddag in De Boschkamp Maandag 18 december: 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering; 19.30 uur, jubileumavond 50-jari- ge NBvP Holten in zaal Irene; 19.45 uur, kerstviering NBvP Es- pelo in 't Trefpunt; 20.00 uur, CPB-kerstviering in De Kandelaar Dinsdag 19 december: 14.30 uur, Kerstmiddag Bejaardensociëteit in De Kandelaar; 14.30 uur, Ad ventsmiddag wijk oost ouderen 70 plus in gebouw Irene Woensdag 20 december: 14.30 uur, Adventsmiddag ouderen 70 plus wijk west in Irene; kerststuk jes maken door jeugd voor oude ren; 19.30 uur, Volkskerstzang in De Kandelaar; 19.30-21.30 uur, kaarsen bedrukken in De Bosc hkamp. Donderdag 21 december: 14.00- 20.30 uur, rommelmarkt in aula SG De Waerdenborch in kader van themadag; 14.00-15.00 uur, voet balwedstrijd leraren-leerlingen De Waerdenborch in de sporthal; 19.45 uur, kerstwijding HVG in De Kandelaar Vrijdag 22 december: 19.00- 21.30 uur, kerstmarkt Dijkerhoek Zondag 24 december: 17.00 uur, schoolkinderen plaatsen kaarsen op Canadese begraafplaats Dinsdag 26 december: 14.00 uur, start kerstpuzzelrit bij MAC- Stuurhuus; Kerstpuzzelwandel- tocht JC De Schure Vrijdag 29 december: 19.30 uur, Sylvester-zangkorenavond in de hervormde kerk Donderdag 4 januari: 9.30 uur, koffieochtend HVG in gebouw Irene. Zaterdag 5 januari: Beemd- en Bergtoer WVH Zondag 21 januari: gewicht touwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 22 januari: 19.45 uur, 40-jarig jubileum NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 23 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over architect Gaudi in De Boschkamp Geboren: Bruno Willem, zoon j Mulder-Slotman (90); A. Teese- van W. Mooiweer en A.K. van 't link (74); H.J. Podt (66); B. Russ Ho,t- (67); A.F. Bisschop (95). Overleden: H. Mekenkamp (85); Holtenaar Flip Buurmeijer, voormalig lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, haalde deze week weer eens de redac tionele kolommen van de re gionale en ook landelijke dag bladen. Niet in zijn functie van voorzitter van een insti tuut dat zich bezighoudt met de uitvoering van de sociale verzekeringen, maar als ach tervolger van een paar inbre kers die even tevoren door Buurmeijer en zijn echtgenote in hun woning aan de Liezen- weg op heterdaad betrapt wa ren. De dieven sprongen ij lings in hun auto en verdwe nen met hoge snelheid via de Al richting Randstad, op de hielen gevolgd door Buur meijer die onderwijl telefo nisch kontakt hield met de politie om door te geven waar de hermandad het stel kon onderscheppen. Thuis alar meerde ook zijn echtgenote de politie. Een poging de in brekers op te vangen bij Apel doorn en later bij Amersfoort mislukte. Het zou mogelijk verband houden met de ver schillende frequenties waar de diverse politiedistricten mee werken. In de omgeving van Baam raakte Buurmeijer het spoor van de inbrekers bijster. Het Holtense echtpaar mist beeld- en geluidsapparatuur en sieraden. Het is de derde maal dit jaar dat de Buurmeij- ers ongewenst bezoek had den. Wellicht een primeur in Holten tijdens het leerlingenconcert: de uitvoering van een zeshandig pianostuk door drie jeugdige leerlingen van het MOC Foto WV) geheel andere aanpak dan het orgel in het dorpshuis. In dat opzicht verdient niet alleen Regine, ook Annemiek Koerse en Maaike Hulsman een extra compliment. Boeiend waren ook de uitvoerin gen op dwarsfluit. Allereerst van Jetske Markvoort en zeker ook van Elsbeth Dul, die al verscheide ne jaren lessen volgt van docente Marion van Keulen. Elsbeth de monstreerde een goede blaastech- niek, produceerde zo een heldere, zuivere klank met tal van trillers en andere versieringen. Zeer fraai door de goede akoestiek van de kerk. Een genot al met al om naar te luisteren en ook te kijken, want Elsbeth gaat duidelijk op in de muziek, interpreteert daardoor ook uitstekend. Met cellodocent Jeroen van Dijk en Esther Smit (viool) vertolkte zij het* 'Diverti mento in D-dur' van Sperger. Een zeer boeiende uitvoering was er ook van Frederika ter Borg. De Holtense sopraan volgt al ver scheidene jaren lessen bij zangpe dagoge Heieen Postema en groeit nog steeds in kwaliteit. Niet alleen qua stemgeluid, ook qua presenta tie. Grote waardering was er voor haar perfecte vertolking van de lang niet gemakkelijke 'Voi che sa pete' uit de opera 'Figaro' van Mozart. Ferderika klaarde de klus moeiteloos en wist haar gehoor bijzonder te boeien. Met Hanneke Meyer en Charles Vogely zong zij een ander stuk van Mozart (so praan, alt, bariton). Frederika liet desgevraagd weten zeer veel ple zier te beleven aan het zingen, ook in koorverband waar zij regelma tig als soliste naar voren treedt. Ambitie om verder te komen heeft ze wel. „Maar of het er ooit van komt betwijfel ik.Haar voorkeur gaat in elk geval uit naar het vertol ken van geestelijk repertoire. Voor het eerst liet ook Karin Cents zich horen. Sinds twee jaar op les bij Heieen Postema ('Omdat ik zin gen gewoon leuk vind'). Karin (alt) overwon haar zenuwen en bracht het bekende 'Stay with me till the morning'. Met een gelegen heidsorkest van leerlingen en een aantal docenten werd de uitvoe ring besloten met de overbekende "Second Walz" van André Rieu. Howel de zomervakantie nog ver weg lijkt, is Europa Kinderhulp alweer volop bezig met het zoeken naar gastgezinnen, die gedurende drie weken een kind een onverge telijke vakantie willen bezorgen. Het gaat hierbij om kansarme kin deren in de leeftijd van zes t/m twaalf jaar. Ze komen in aanmer king voor een vakantie via het Rode Kruis, het Leger des Heils of andere instanties. De mensen die daarvoor werken kennen de kin deren en de vaak trieste omstan- UAD RUIMT 1995 OP VAM 27 T/M 30 DECEMBER Wilhelminastraat 1, 7442 GC Nijverdal, Tel. 0548 617915 Op 4 december werd melding ge maakt van diefstal met braak uit een schaftwagen die stond langs de Sprokkelweg op de Holterberg. Enig gereedschap en een gasfles met drukregelaar werden wegge nomen. Op 7 december was het uitzonder lijk druk op de Al. Diverse perso nen kwamen een kijkje nemen bij een demonstratie van boeren met hun tractoren. Dat de betreffende autobestuurders soms hun ge dachten niet bij het overige verkeer hadden, bleek toen een viertal au to's op elkaar botste. De schade was zodanig, dat een bergingsbe drijf enkele auto's moest wegsle pen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het gevolg was wel dat op beide rijbanen kilometers lange files ont stonden. Toen een bezoeker van het AC- restaurant even naar het toilet ging, bleek bij terugkomst dat zijn koffer, die hij bij zijn stoel had laten staan, was verdwenen. In deze koffer zat voor ongeveer f 8000,00 computermateriaal en eni ge waardepapieren. Op 10 december vond een aanrij ding plaats op de Al, waarbij twee personenauto's waren betrokken. Na het inhalen week een van de bestuurders te vroeg weer naar rechts uit en raakte daarbij de zo juist ingehaalde auto. Ook hier was alleen materiële schade. Op 8 december werd er ingebro ken in een woning aan de Liezen- weg. De daders werden overlopen door de bewoners, die juist thuis kwamen. De daders vluchtten weg in een personenauto, waarna de hoofdbewoner met zijn auto een achtervolging inzette. De daders wisten echter te ontkomen. De auto werd de volgende dag aange troffen in de Gooistreek. De auto was geleased. Uit de woning wer den enige sieraden en een kleuren televisie weggenomen. dclijkse bijeenkomsten voor de le den, diverse aktiviteitengroepen en ook cursussen. Ook werken de leden mee aan zaken die van belang zijn voor de Holtense gemeen schap, zoals collectes, markt Ko ninginnedag, deelname aan op tochten, assistentie bij de herden king op de Canadese begraafplaats op 4 mei jl.de marktcommissie, de cursus politieke scholing enzo voorts. In net kader van het vijftig jarig bestaan hield de NBvP Hol ten half oktober met succes een jubileummarkt in zaal Vosman. Bijna alle leden leverden daarvoor één of meerdere zelfgemaakte pro- dukten voor de verkoop. Een ge deelte van de netto opbrengst wordt aan de twee bovengenoem de organisaties geschonken. Beide werken voornamelijk met vrijwil ligers. De NBvP Holten telt momenteel 240 leden en is verdeeld in elf wijken in onze gemeente. Er zijn enkele groepen en commissies (pers, leeskring, reiscommissie, volksdansgroep, handwerkgroep en agrarische kontaktpersonen). Bij de voorbereiding en uitvoering van het verenigingswerk en allerlei speciale aktiviteiten spelen de kon taktpersonen naast het bestuur een belangrijke rol. Het bestuur be staat overigens uit de dames E.W. Spakman-Stevens, J.A. Wansink- Podt, G. Jansen-Bannink, G. Zoetbrood-Klein, G.J. Venek laas-Aalpol en J.H. Bronsvoort- Lubbersen. Presidente A.G. His- sink-Bonte is begin november te ruggetreden. Het voorzitterschap Na de succesvolle uitvoering volgde zaterdag het open huis. Iedereen kon komen kij ken hoe er les werd gegeven op de verschillende instru menten. Ook kon men de in strumenten uit proberen. Mede door het leerlingencon cert bleek de belangstelling groot. In zeven lokalen wer den de leerkrachten met des betreffende instrumenten voorgesteld aan de bezoekers. Bij het MOC kan men terecht voor individuele lessen of groepslessen "voor de volgen de instrumenten: Viool, Dita Lammers; Fluit Marion van Keulen; Zang, Heieen Post- ma; Blokfluit Lucretia Pon ten; Gitaar, Wim ter Heide of Auke Wouda; Keyboard Es ther Finkers; Cello, Jeroen van Dijk; Piano of Acordeon, Mieny Zaal; Orgel, Peter Ei lander. Bij de laatste twee kan men terecht voor aanmelding. Celloleraar Jeroen van Dijk liet weten dat men voor hem niet vroeg genoeg kan begin nen met het bespelen van een instrument. De VIO (voorbe reidend instrumentaal onder- wijs)-Iessen die door Jacco Camphen gegeven worden zijn volgens hem bedoeld voor hen die nog niet weten welk instrument ze moeten kiezen. Het MOC kent geen wachtlijst. „We zullen zoveel mogelijk proberen kinderen die zich opgeven te plaatsen," aldus Mieny Zaal. Het MOC kan terugkijken op een ge slaagd en zeer goed bezocht open huis. Voor meer infor matie of opgave kan men te recht bij Peter Eilander. Hij is te bereiken op maandag van 18.00-18.30 uur onder tel. 361412. woninginrichting Harmonie in beter wonen Half oktober werd in verband met de 50ste vei gehouden in zaal Vosman Archief Op 17 december 1945 werd in Holten onder leiding van wijlen mevrouw J.W. Nagelhout-Klij- zing een afdeling van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen opgericht. Drie van de toen aanwezige vrouwen zijn nog steeds lid. Het zijn de dames J. Dikkers-Eggink, D. Dikkers- Rensen en B. Wissink-Wiltink. In het kader van het gouden jubi leum hield de NBvP Holten me dio oktober met succes een jubi leummarkt in zaal Vosman. Za terdag 16 december volgt om 14.30 uur de officiële receptie in zaal Vosman en maandag 18 de cember een feestelijke jubileuma vond in zaal Irene, aanvang 19.30 uur. Tijdens de receptie wordt een gedeelte van de opbrengst van de jubileummarkt geschon ken aan de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten en omge ving en de Stichting Oudheidka mer Hoolt'n. De gouden jubilaris is een gezonde loot aan de stam van een moderne organisatie met veel diverse aktivi teiten voor de hedendaagse vrouw. De doelstelling van de NBvP luidt om vrouwen door vorming en ont wikkeling hun besef van verant woordelijkheid voor een deelname aan de samenleving te bevorderen. De vereniging staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpoli tiek. Om aan die doelstelling in houd te geven, worden plaatselijk bijeenkomsten en cursussen geor ganiseerd. Bovendien hebben de leden gelegenheid deel te nemen aan aktiviteiten in regionaal en/of provinciaal verband. Er wordt ge streefd naar een evenwichtige ver deling van educatie, recreatie en vorming en de laatste jaren is daar het begrip 'aktie' aan toegevoegd. Binnen ae Bond wordt veel aan dacht besteed aan de opleiding van bestuursleden en cursusleiding. De Holtense afdeling neemt de doelstelling serieus. Er zijn maan- Het regende complimentjes na afloop van het jaarlijkse leerlin genconcert van het Muziek On derwijs Centrum Holten, dat vrijdagavond in de dorpskerk plaatshad. Niet alleen voor de uitvoerenden, ook de docenten ontmoetten veel waardering. Di versen waren behoorlijk gespan nen en volgde de stukken van hun leerlingen, die ze uiteraard noot voor noot kenden, met bij na ingehouden adem. Intensieve studie tijdens de lessen in het dorphuis en niet te vergeten de extra repetities in de kerk, droe gen echter bij tot een prima re sultaat. Ondanks de missers, die uitsluitend toe te schrijven wa ren aan zenuwen, toonden alle leerlingen durf, redelijk tot goede techniek en muzikaliteit. Gelukkig was het heen en weer geloop in de kerk, vorig jaar be paald irritant, een stuk minder. Slechts een enkeling verdween na zijn of haar optreden. Kennelijk beseffen de meesten dat tussentijds geloop en geklets uitermate sto rend is voor de concentratie van de uitvoerenden, maar evenzeer voor het publiek. Aan het concert werd enkel deelgenomen door de gevor- iderde leerlingen van het MOC. Dat houdt in dat de meesten al 'minimaal vier jaar les hebben. Bij na alle instrumenten uit het cursu saanbod van het MOC kwamen aan bod. In tegenstelling tot vorig jaar was er geen vleugel gehuurd voor de leerlingen van pianolerares Miny Zaal. Te kostbaar, luidde het commentaar van een MOC- woordvoerder. Op piano lieten zich totaal vijf van haar pupillen jhoren. Onder hen drie jonge leer lingen, die gezamenlijk het zes- 'handige stuk 'Carnival' speelden. Edith Man in 't Veld en Sanne van der Spek tekenden voor een keurig gespeelde vertolking van een 'Rondo' van Johann Christan Bach. Duidelijk twee wat verder gevorderde leerlingen, die ook al enige muzikaliteit aan de dag leg den. Het waren zuiver zenuwen die Hanneke Cents parten speel den bij het door haar op accordeon gespeelde 'Concertino' van Vival- jdi. Zeker geen gemakkelijk stuk, naar Hanneke toonde zich een «vaardig opvolger van haar neef jWouter, destijds ook een uitste- Jkende MOC-leerling accordeon. Het stuk stond, Vivaïdi-eigen, bol van versnellingen en versieringen, maar met hier en daar wat haken en jogen bewees Hanneke haar instru ment al goed te beheersen. Dat gold eveneens voor Wouter Kors (gitaar) en Regine Kuipers, die op ;het kerkorgel onder meer het be- jkende 'Praise to the Lord, the Almighty' van J. Neader speelde. Een weliswaar simpele zetting, maar het klonk als een klok, mede oor de door docent Peter Eilan- er bediende registers. Het bespe len van het kerkorgel vereist een Woensdag 20 december houdt de Open Deurgroep de traditionele Volkskerstzang in De Kandelaar. Voorganger is pastor Harry Wig- gers. Het thema luidt 'Groot nieuws? Voor het hele volk?' De muzikale omlijsting berust bij HMV en het interkerkelijk kinder koor Mozaïek. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, vanaf 19.15 uur is er inleidende muziek door HMV en samenzang. Vrijdag 15 december (morgen) staat de tweede kaartavond ge pland bij Blauw Wit. Er worden vier avonden georganiseerd. Van deze vier avonden worden de drie beste geteld. Het slechtste resul taat mag derhaive worden wegge poetst, of men kan een avond laten schieten. De activiteitencommissie heeft weer voor leuke prijzen ge zorgd. Deze groep vrijwilligers hoopt dat de belangstelling van leden en donateurs deze tweede avond hoger zal zijn als de eerste waardoor er nog sprake kan zijn van een interessante competitie. De aanvang is om 20.00 uur. De ballonnenwedstrijd die op 27 september jl. door de Stichting Onze Woning in de Kozakken- straat werd gehouden, is gewon nen door Saskia Klooster (15) uit deze straat. Haar ballon maakte een reis van zo'n 550 kilometer en belandde op een boerderij in Lem- gow, een klein plaatsje in voorma lig Oost-Duitsland (Niedersach- sen) tussen Salzwedel en Witten- berge. Saskia ontving een cd-bon. De tweede prijs werd gewonnen door de 3-jarige Willem Bouw meester (Kolweg). Hij ontving een Lego-pakket. De wedstrijd vorm de onderdeel van de feestelijke af sluiting van het onderhouds- en verbeteringsplan van de Kozak- kenstraat. De organisatie berustte tevens bij aannemer Vastbouw Oost uit Rijssen en de gemeente Holten. Ongeveer vijftig ballon nen kozen het luchtruim. In De Kandelaar komt de Bejaar densociëteit dinsdag 19 december bijeen voor de jaarlijkse Kerstmid dag. Bezoekers wordt gevraagd een kaars en kandelaar mee te ne men. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. succesvolle jubileummarkt van de jubileumcommissie is in handen van mevrouw A.W.E. Dikkers-Wegstapel. digheden waarin ze leven van na bij. Deze kinderen worden onder gebracht in gastgezinnen. Voor Overijssel gaat het in totaal om zo'n 500 gezinnen. De vakantie hoeft niet duur te zijn. De kinde ren hebben geen behoefte aan dure uitstapjes nar bijvoorbeeld pret parken. Drie weken regelmaat, aandacht en liefde is voldoende. De gastouders betalen alleen kost en inwoning. Europa kinderhulp verzorgt en bekostigt de reis. De kinderen komen onder andere uit grote steden in Duitsland, Enge land, Frankrijk en Nederland. Voor meer informatie of opgave kan men terecht bij het landelijk informatiepunt tel. 0541-521810 of bij Els J annink die als contact persoon voor deze omgeving func tioneert tel.0548-362669

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3