Commissie: garantie GS voor aanpak Espelodijk Action Man beleeft spannende avonturen Gouden huwelijk voor Thijs en Ton Does Uit buiten Holten Wereldwinkel speelt in op Sint en kerst Golden Four treedt in schijnwerpers KBH: zorgen over steunpunt op berg Ode van Holten Holten mooi Holten Voettocht en disco Adventsevenement voor jongeren 'Family Duck' een leuk speeltje voor babies Sinterklaas geeft graag een schitterend kado HQLTENS NIEUWSBLAD Verwerping in 't Trefpunt ïierbrouwdag Orgelconcert Kandelaar CPB Holten Jaaragenda DONDERDAG 30 NOVEMBER 1995 - Gisteren vierden Thijs en Ton Does hun vijftig jarig huwelijk in huiselijke kring. Thijs Does begon zijn loopbaan als brood- en ban ketbakker na de oorlog was hij werkzaam bij Simon de Wit, dat later werd overgenomen door Al- bert Heyn. Ton Does was jaren werkzaam in de bejaardenzorg en een geducht lid van de bewoners commissie in haar toenmalige woonplaats. Haar grootste hobby is breien en haken. Het echtpaar woont sinds zeven jaar aan de Churchillstraat in Holten. Oor spronkelijk afkomstig uit Zaan- I dam moesten zij vanwege gezond heidsproblemen verhuizen. Samen kregen zij acht kinderen en twaalf kleinkinderen. Trots laat Ton we ten "de jongste is net een week oud en de oudste is 27 jaar". Het echt paar heeft samen al heel wat door staan. Zo waren zij samen in 1949 met nog twee echtparen waar schijnlijk de eerst woningkrakers van Nederland. Mede door de hoge woningnood net na de oorlog werden gezinnen gedwongen tot inwoning bij familie. Een leeg pand van Shel bleek uitkomst te bieden. De gezinnen trokken hier in, en al was het verblijf maar van Vy/rzg jaar geleden gaven Thijs en Ton Does elkaar het jawoord (Foto korte duur de uiterst slechte moeilijkheden met hun gezond- woontoestanden werden uit de an- beid is de yechtlust bij beiden ook nonimiteit gehaald. Ondanks de nu nog duidelijk aanwezig. Voor de jeugd houdt gebouw 't Trefpunt vrijdag 1 decem ber tussen 19.00 en 20.30 uur opnieuw een ouderwetse ver werping. Alle spelletjes kos ten een kwartje en er zijn leuke prijsjes mee te winnen. Vanaf 20.30 uur komen de kreentenstoeten, speklappen, haantjes en dergelijke weer te voorschijn. Eén van de spelen is het raden van een vermom de, bekende persoon. Elke deelnemer mag een aantal vra gen stellen aan deze myste rieuze gast, die hij/zij met ja of nee beantwoordt. Door een ingenieus systeem kan alleen de vragensteller het antwoord zien. De hoofdprijs van dit spel is een exclusief etentje voor vier personen. Daarnaast zijn er bekende spelletjes als flessen gooien en rad van avontuur. De raadscommissie gemeente werken heeft het college ver zocht om op korte termijn de provincie te verzoeken schrifte lijke toestemming te geven voor de wijze waarop de Espelodijk gereconstrueerd wordt. Dit om te voorkomen dat de gemeente later geconfronteerd kan worden met een omvangrijke en vooral kostbare saneringsingreep. B en W stellen voor de weg in twee fasen aan te pakken: fase I ligt tussen de N332 (voormalige S14 Lochem-Raalte) en de kruising Vijfhuizenweg-Okkenbroekse- weg, fase II het overige stuk, dat echter in het grondwaterbe schermingsgebied Espelo ligt. Voor het eerste deel, dat buiten Drie Keer Dans vanuit het Hart' heet de voorstelling van de twee (topdansers Anne Affourtit en Derrick Brown, die drie gerenommeerde choreo grafen vroegen een stuk voor hen te schrijven. Het tweetal heeft het aan de eigen reputatie, hun betrok kenheid bij dans en hun visie daar- jop te danken dat hun ideaal ook (verwezenlijkt werd. Ze zijn zater- Idag 2 december te zien in de [schouwburg, aanvang 20.00 uur. (Donderdag 7 december staat de fnusical 'Lang leve de opera' op het programma met in de hoofdrollen Jasperina de Jong en Lieuwe Vis ser. Een stuk op muziek van Joop Stokkermans en teksten van Ivo de Wijs. Een volledig gezongen ver haal over een operazanger en een ■recensente. De zanger meent dat hij door een slechte kritiek zijn verdere carrière wel kan vergeten. Hij probeert wraak te nemen op de vrouw die de recensie geschreven heeft, maar tijdens een doorwaak te nacht in een operatheater ont dekken beiden dat kunst belangrij ker is dan menselijk gekissebis. En misschien is liefde wel belangrijker dan artistieke meningsverschillen? Een bijzondere combinatie: Jaspe rina de J ong, musicalvedette met een rijk cabaretverleden, en Lieu we Visser, naast operazanger ook getalenteerd acteur. Zij worden begeleid door een viermans orkest. De musical begint om 20.00 uur. Kaarten voor beide voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de Lochemse Schouwburg, tel. 0573-251081. De Leeuwenbrug Deventer is verrijkt met een nieuw theatercafé met de klinkende naam: Sweelinck Theatercafé. Het café is onderdeel van Schouwburg De Leeuwenbrug en draagt de naam van de in 1562 in Deventer geboren componist/organist Jan Pieterszoon Sweelinkc. Het café is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur. Op zondag is het in principe geslo ten, tenzij er activiteiten zijn in de schouwburg. Het theatercafé heeft 50 zitplaatsen en op het podium is ruimte voor muzikale en kleinere culturele activiteiten. In het nog aan te bouwen winterterras is over enige tijd plaats voor nog eens 36 personen. In 'Sweelinck' worden lunches en diners geserveerd en binnenkort beginnen de 'avond jes-theater-compleet'. dat gebied valt, is geen goedkeu ring nodig, voor het tweede wel. Met uitzondering van CDA en PvdA stemde de commissie in met het krediet van 425.000 gul den voor de verbetering van fase I. Harry Dul (CDA) bleef even wel aandringen op meer zeker heid over ook de uitvoeringsmo gelijkheden in fase II: „We moe ten echter zeker weten dat we de hele Espelodijk kunnen aanpak ken. Een halve weg is half werk.". Zoals bekend heeft onderzoek uit gewezen dat de grond onder de Espelodijk verontreinigd is (PAK's). In overleg met Krekel Wegenbouw is besloten de veront reinigde laag kapot te maken zodra de klinkers uit de weg zijn gehaald. Die laag wordt dan door cement verwerkt en over de straks bredere weg (5.20 meter) uitgesmeerd. Een zeer soldie onderlaag, waar de PAK's als het ware in opgesloten zitten. Daardoor kan worden vol staan met dunnere bovenlagen in asfalt en is eventuele puinfunde- ring niet nodig. De uiteindelijke toplaag wordt pas begin volgend jaar aangebracht. Dat B en W voornemens zijn om de weg uit te rusten met twee verhoogde kruisingsvlakken, le verde geen problemen op. Wel dat daarbij een versmalling wordt aan gebracht, waar (brom)fietsers aan de buitenkant langs kunnen rijden. Dat de vernieuwde weg straks te vens wordt voorzien van fietsbelij- ning, achtten de meeste commis sieleden al voldoende acceptabel. ,,Het rijden tussen die stroken is voor een weg als de Espelodijk voldoende, samen met die verho- Met de decembermaand voor de jieur, is het de moeite waard een (bezoekje te brengen aan de We reldwinkel. Naast het normale as sortiment levensmiddelen, kaar sen, keukentextiel, shawls, siera- en, tasjes en wierook, is er met et oog op Sinterklaas en Kerst :xtra ingekocht. Zo staat er in de inkel een ruime sortering houten nderspeelgoed, variërend van uzzels, kinderkapstokjes en boe- ;ensteunen tot mobiles, trekpop- jes, duikelaars en letters. Vooral dierfiguren zijn ruim voorradig. Het speelgoed is zowel in blank ïout uitgevoerd als in felle kind vriendelijke kleuren geschilderd. In elke prijsklasse, al vanaf een jaar gulden, zijn de rpodukten veelal afkomstig uit Sri Lanka ver- crijgbaar. Natuurlijk is de We- )e traditie voortzettend is het de ledoeling om zondag 17 december ranaf 10.00 uur in De Schure weer lier te gaan brouwen. De brouw- lag staat onder leiding van de heer Watjes uit Zutphen, die al vaker in le Schure is geweest. Men kan in jroepjes van 4 of 5 mensen een recept kiezen om die dag mee be ng te gaan, terwijl ondertussen de eigen brouw van Watjes te proeven is. Aan het eind van de dag, zo rond 16.00 uur, worden de Jrouwsels in opslagflessen en va- ten gegoten en daarna weggezet om lekker door te gisten. Een paar weken later wordt het geheel ge botteld. 's Avonds wordt er een maaltijd gemaakt waarbij bier één van de ingrediënten is. De kosten van de brouwdag bedragen 25 gul den. Daar heb je wel een krat bier voor, wil men ook mee eten dan kost dit 5 gulden extra. Voor opga ve kan men terecht bij De Schure tel. 364121 in het weekend, of bij Wilco van de Noort tel. 364346. reldwinkel er niet alleen op de kleintjes gericht, ook voor de wat oudere kinderen en voor volwas senen is een ruime sortering ca deau-artikelen in de winkel te vin den. Naast de normale openings tijden op dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag van 13.30- 17.00 uur, is de wereldwinkel eind november en in december even eens alle extra koopavonden in Holten geopend, te beginnen met vanavond 30 november. Daarnaast is de winkel speciaal met het oog op Sinterklaas maandag 4 decem ber 's middags en 's avonds open. Circa driehonderd mensen, onder wie opvallend veel jeugdigen, wa ren vrijdagavond naar De Kande laar gekomen voor het orgelcon cert van de 19-jarige Dick Slagman met medewerking van een aantal jonge musici. Een uitstekende uit voering, die veel waardering oog- sste onder het enthousiaste pu bliek. De jongste onder de uitvoe renden was de 13-jarige trompet tist Aard Jan Seppenwoolde. De jongeren brachten geestelijke en makkelijk in het gehoor liggende muziek. Ook samenzang stond op het programma, onder meer in 'Vaste rots van mijn behoud'. Een fraaie uitvoering was er van het bekende 'Ave Verum' van Mozart, waarbij Slagman twee fluitistes be geleidde. Zelf scoorde de organist goed in Onder meer de 'Prelude in classic style' van G. Young en 'Fanfare' van N. Lemmens. In het Kwadrant Conference Centre in Maarssen hebben de winnaars van het Golden Four-circuit dinsdag hun prijs uitgereikt gekregen. Zoals be kend is de Golden Four een samenwerkingsverband tus sen viert vooraanstaande tri athlon- en duathlonevene- menten: Venray (duathlon), Stein (halve triathlon), Holten (kwart triathlon Olympic Distance) en Almere (hele tri athlon). Winnaar bij de heren werd Jan van de Marei, twee de Dennis van Hinte en derde Machiel Ittman. Bij de dames ging de eerste prijs naar Wieke Hoogzaad, gevolgd door Ada van Zwieten. De atleten ont vingen een 'gouden' bord, ge graveerd met het logo van de Golden Four. Tijdens de bij eenkomst in Maarssen, waar voorzitter Peter Corstanje van de Stichting Triathlon Holten het welkomstwoord deed, werd tevens een pers conferentie gehouden over de Golden Four 1996. Een sa menwerkingsverband dat de Nederlandse Triathlon Bond een warm hart toedraagt. Na de late start van het circuit vorig jaar, is het de bedoeling om komend jaar vooral publi citair meer aandacht te vragen voor het circuit en de triath- lonsport. De vier besturen van de Golden Four-organi- saties hebben het circuit, zoals dat in 1995 plaatsvond, geëva lueerd. Besloten werd om ook in 1996 te blijven samenwer ken. De Golden Four heeft als doelstelling een perfecte orga nisatie aan te bieden, waarbij vooral de veiligheid van de deelnemer voorop staat, het geen te bereiken valt door sa menwerking. Behalve de groeiende publiciteit, hoopt de Golden Four ook op meer buitenlandse deelname aan evenementen. Daarnaast wil len de participerende organi saties de Nederlandse triath- lontop met een aantrekkelijk prijzenschema in Nederland aan de start krijgen. De atleten gaven aan dat zij dit initiatief zeer waarderen, omdat het aantrekkelijker is dan de be staande circuits. Dit jaar was de eerste prijs voor dames en heren 2000 gulden, volgend jaar is dat 2500 gulden. De Golden Four is ten slotte een zwaar topcircuit, door de combinatie van lange en korte afstand. De data voor 1996 luiden als volgt: Venray 14 april, Stein 7 juli, Holten 10 augustus, Almere 17 augus tus. Op de maandelijkse bijeenkomst" van de CPB Holten sprak pastor Noordink van de Franciscushof in Raalte over psychisch ziek zijn. Noordink ging daarvoor allereest terug in de geschiedenis, toen mensen die zwakzinnig of 'vreemd' gedrag vertoonden veelal verstopt of opgesloten werden. Omstreeks 1950 begon de behan deling in (psychiatrische) zieken huizen. In Nederlands zijn nu 44 psychiatrische ziekenhuizen. Het psychiatrisch ziek zijn wordt on derscheiden in depressie, psycho se, neurose en syndroom als mis van de drie eerst genoemde vor men. Pastor Noordink vertelde tot slot dat er ook een goede kerkelij ke samenleving op de Franciscus hof. Naar zijn zeggen erg belang rijk voor de patiënten, omdat ve len bang zijn en niemand vertrou wen. Al met al een interessante en bovenal leerzame avond. Maandag 18 december komt de CPB Holten om 20.00 uur bijeen in De Kande laar voor de jaarlijkse kerstviering. „Laten we ervoor vooral voor waken dat we geen kermis achtige situatie krijgen op de Holterberg!," waarschuwde één van de bewoners vorige week tijdens de ledenvergade ring van de Kring Bewoners Holterberg (KBH) in 't Lösse Hoes. Daarmee werd gewe zen op het voornemen twee hoofdsteunpunten te realise ren aan de uiteinden van de Toeristenweg: aan de noord kant bij hotel-restaurant Dal- zicht en het bezoekerscen trum, aan de zuidkant bij de horecagelegenheden en na tuurmuseum Bos Dierenwe reld. De hoofdsteunpunten, concreet gezegd ruime par- keergelegenheden met daarop voorzieningen als informatie borden, worden tevens voor zien van voldoende mogelijk heden voor het vertrek van alternatief vervoer als huifkar, fietsen (fietsverhuur) en het milieuvriendelijke treintje Bello. Uitbreiding van de be staande parkeervoorziening bij enerzijds hotel-restaurant 't Lösse Hoes en Bos Dieren wereld, anderzijds restaurant De Wielen, is niet uitgesloten. De bewoners in de directe omgeving, die naar eigen zeg gen nu al regelmatig overlast ondervinden van de 'week- enddrukte', zien deze ont wikkeling met flink wat zor gen tegemoet. Ook werd ge wezen op de mogelijke totale afsluiting van de Toeristen- weg op termijn en de daar aan gekoppelde alternatieve route over mogelijk onder meer de Plaggenweg. Een slechte zaak, volgens KBH. Een be dreiging van het zeer fraaie natuurgebied op de westflank van de Holterberg. gingen. De meerwaarde van de versmalling is echter onlogisch," aldus Jan Kevelam (WD), die daarin bijval kreeg van PvdA en CDA. Dul (CDA) ging zelfs een stapje verder en wees erop dat dan zou kunnen gelden voor tal van vergelijkbare wegen in het buiten gebied: „Absoluut onzinnig dus." Dick van der Torre (D66) waar schuwde voor een racebaan indien de snelheidsremmers niet zouden worden aangebracht, zeker nu de weg geasfalteerd wordt. Henk Wansink (GB) merkte ten slotte op dat een deel van de klinkers uit de Espelodijk wellicht als ver keersremmers zouden kunnen worden gebruikt bij de kruising Espelodijk-Pasmansweg-Mane- schijnsweg. Wethouder Eb van Schooten (GB) benadrukte echter dat de Espelodijk een belangijke verbinding vormt tussen de N332 en Dijkerhoek en wees tevens op de veel te hoge snelheden: „Een schrikbeeld voor de bewoners." Volgens de wethouder zijn ook verkeerskundig bureau BVA en de politie voorstander van dergelijke verkeersremmende maatregelen. Van Schooten liet weten de plan nen aan de betrokken bewoners te hebben voorgelegd: „Die waren er zeer content mee." De wethouder vroeg de commissie nu al, dus nog vóór de raadsvergadering in de cember, in te stemmen met het feit dat de klinkers uit het eerste stuk Espelodijk gehaald worden (fase I): „We zitten namelijk met smart op die stenen te wachten in ver band met de uitgifte van kavels in fase twee van plan Lukensveld. De klinkers zijn daar nodig voor de aanleg van bouwstraten. Naar aanleiding over de diver se publikaties over de Dikke Steen, zond mevrouw F. Klein Teeselink-Groteboer ons het hier afgedrukte ge dichtje, dat omstreeks 1924 geschreven werd en waarin onder meer de 'grote steen' bezongen wordt. Waar vindt men een plekje, o nergens naar 'k gis dat zo vriendelijk als Holten hier is De mensen zijn gastvrij, eer lijk en waar ze staan dag en nacht voor je klaar. Men fokt en men mest hier het vroetende zwijn dat straks worst en hammen zal zijn zelfs in 't wapen van Holten staat keurig en net van 't varken een sprekend portret. Met zit hier vol jagers, de manufacturer de meester, de roomfabrikant zelfs de postdirecteur schiet met gratie en zwier nog menige haas en fazant. De historie van Holten ver meldt een geval het betrof hier een heel grote steen Wie zegt daar verdikke, nou weet ik het al versjouwen dat kon er niet één. De knapste, de leepste, ze peinsden zich gek de uitkomst die bracht Ha- genbek En vanaf die tijd keet die steen, naar ik meen de Hagenbekse olifanten- steen. De raad maakt van Holten geen naaktloze staat de meisjes die gillen het uit Ze zien zondags nooit een voetballer op straat ze zien nooit geen voetballers- kuit. Maar spreken is zilver en zwijgen is goud hiermee eindig ik dus mijn lied Ik hoop dat gij allen dit ene onthoudt vergeet ons lief varkensland niet. DECEMBER 8 december: 19.30 uur, leerlingen- concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur openhuis MOC Holten in De Boschkamp; kerstmarkt in de voormalige Ehag-garage 18 december: jubileumviering NBvP Holten f50 iaar) 19 december: Kerstmiddag Be jaardensociëteit 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- rit; Kerstpuzzelwandeltocht JC De Schure 29 december: Sylvester-zangko- renavond in de hervormde kerk JANUARI 26 januari: 20.00 uur, toneeluit voering OCH in gebouw Irene APRIL 13 april: ochtendwandeling Hol- terbergbewoners naar baltsende korhanen MEI 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure JUNI 1 juni: Straatvoetbal op Meer manskamp 2 juni: AJlard van Bruggen-toer- nooi op Meermanskamp 21 juni: Midzomeravondconcert op de Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest JULI 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch AUGUSTUS 9 augustus: Triathlon Ballooning. 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: School- en volksfeest Espelo Vanuit de gezamenlijke paro chies van Heeten, Nieuw Heeten en Holten wordt vrij dag 15 december voor de der de keer in samenwerking met diverse jongerenverenigingen een groots opgezet adventsge- beuren gehouden onder de naam 'Mega Advent Expe rience (part 3)'. Bedoeld voor jongeren van twaalf tot acht tien jaar. Het programma be gint in Nieuw Heeten, waar in één grote groep een voettocht start van ongeveer drie kwar tier naar een boerderij. Onder de deelnemers asielzoekende jongeren uit de centra van Markclo en Almen. Ze zijn uitgenodigd om verrassende ontmoetingen mogelijk te maken en om aan de tocht een thema te koppelen. Advent is namelijk de tijd waarin naar het licht van kerstmis wordt toegegaan. Kerstmis wil licht brengen in het leven van alle mensen, in het bijzonder voor hen voor wie het leven niet zo gemakkelijk is. De asielzoe kers zijn ook mensen die licht en het uitzicht van kerstmis van harte wordt toegewenst. Tijdens de tocht is er volop gelegenheid voor persoonlijke ontmoetingen. Gezamenlijk op weg naar de boerderij, waar een groot vuur brandt, samen op weg naar het licht. Eenmaal ter plekke wordt de groep onthaald op warme chocolademel en koek. Bij het vuur spelen enkele fanfarele den kerstliederen en het stre ven is om ook enkele van de gasten muziek te laten spelen vanuit hun cultuur. Aanslui tend barst in de boerderij een heuse disco los. Rond 23.30 uur is de groep terug in Nieuw Heeten. Iedere jonge re in de genoemde leeftija is van harte welkom om dit unieke gebeuren mee te maken. Daarvoor wordt hij- /zij geacht die bewuste vrijdag om 19.30 uur aanwezig te zijn in het Timmermanshuis in Nieuw Heeten. Het is te vin den door de straat tussen school en kerk in te rijden en na 100 meter linksaf te slaan. De deelnemers wordt geadvi seerd vooral warme kleding en goed schoeisel te dragen. Om de onkosten te bestrijden wordt een bijdrage gevraagd van een rijksdaalder per per soon. Opgave vooral is niet nodig, wie vooraf wel meer informatie wil kan terecht bij pastor Harry Wiggers, tel. 362919. De 'Family Duck' is een boeiend speeltje voor babies vanaf zes maanden. Foto: Ambi Toys 'Family Duck' is de naam van een heel aardig speeltje voor babies vanaf zes maanden. De familie bestaat uit een moedereend, en drie kleintjes. De moedereend kan aan de achterkant geopend worden. Zo kan de dreumes de eendjes 'opbergen'. De kleine leert zo spelenderwijs zaken te openen en te sluiten. In dezelfde handeling leert de baby zo de moedereend vast te houden, te draaien en de combinatie van vasthouden en openen. De Family Duck laat zich het liefst gebruiken in bad, waarbij de dreumes van zelf merkt dat er water in de eend kan, dat deze met water kan gieten en scheppen. Ma ker van de Family Duck is Amby Toys, dat deze set voorzag van kleuren die ieder kleintje vanaf zes maanden aanspreken. Ook het uiterlijk van dit viertal is aantrekkelijk voor kleintjes, die overigens de kopjes van zowel de moe dereend als die van de klein tjes nog kunnen draaien. Bij de verkiezing Speelgoed van het Jaar 1995 werd de Family Duck genomineerd in de cate gorie Baby- en Dreumes speelgoed. Bijzonder spannende avonturen van deze tijd zijn er te spelen met de combinatie van Action Man heligun piloot en de bijbeho rende turbocopter. De helikopter piloot is gesto ken in een vliegoverall, en draagt op zijn hoofd een helm, die voorzien is van een opklapbaar vizier, dat laser stralen reflecteert. Aan de helm zit ook een mondstuk met slang, zodat de helikop terpiloot op extreme hoogten in staat is zuurstof tot zich te nemen. Mocht de Action Man helikopterpiloot onverhoopt toch zijn turbocopter, aie voorzien is van allerlei gehei me apparatuur, aan de grond moeten zetten, dan kan hij zich verdedigen met zijn pi stool, dat standaard tot zijn uitrusting behoort. In het in structie-handboek waarover deze piloot beschikt staat top- -secret informatie over de werking van zijn turbocopter. En, mocht het nodig zijn, dan moet de Action Man helikop ter piloot dat handboek uiter aard vernietigen, want het mag absoluut niet in verkeer de handen vallen. Turbo-Copter Voor de Action Man Test Pi- lot bracht Hasbro de ultra moderne Turbo-Copter uit. Een enorm gevaarte, zeker als men deze ziet in de kleine handjes van de kinderen, voor wie dit speelgoed ontwikkeld is. De Turbo-Copter beschikt over een echte raketlanceer- der. Deze zit verborgen in panelen, die uit kunnen klap pen. Aan de voorzijde van de Turbo-Copter zit een zwaar kanon, waarmee zelfs de moeilijkste tegenstander aan gepakt kan worden.De Tur bo-Copter beschikt over een bergruimte voor batterijen. Die zorgen voor het rond la ten draaien van de propellor- bladen, en voor de licht- en geluid-effecten, zodat het spelen met de Turbo-Copter de werkelijkheid zeer dicht benadert. De raketten waar mee de Turbo-Copter is uit gerust (gemaakt van zacht schuimplastic, en voorzien van rubberdopjes) kunnen worden afgeschoten. Even aan de onderzijde van de Tur bo-Copter de schuif flink naar achteren halen, en de raketten vliegen recht op hun doel af... De Turbo-Copter van Hasbro is gemaakt voor de Action Man Test Pilot. Laatstgenoemde beschikt over een helm met laservizier, zuurstofmasker, vlieger-overall in neonkleur en een top secret missieboek. Naast kleine, vaak lekkere, kadootjes deelt sinter klaas ook duurzame geschenken uit. Sieraden van goud of zilver en met of zonder edelstenen staan dan ook op menig verlanglijstje. De goedheiligman heeft er soms wel moeite mee om voor iedere vragen het juiste sieraad te kiezen. Daarom doet u er verstandig aan om voordat u zo'n kostbaar kleinood op u verlanglijstje zet, eerst eens bij een juwelier uw keuze te bepalen. Daar zult u trouwens zien dat dit jaar witte edelmetalen, zoals bijvoorbeeld platina, palladium en natuurlijk zilver, weer wat meer ruimte in de vitrines hebben gekregen. Daarmee wordt ingespeeld op een internationale trend die al in 1993 werd inge/et.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9