Holten niet bestand tegen hard Saasveldia Sport Sin Holte Kritische kanttekening bij kerntakendiscussie V erdiende overwinning van Blauw Wit Sport g agenda Gelijkspel voor handbaldames 1 Schakers spelen gelijk in Raalte De Bergruitertjes Terechte winst voor heren Mintonette HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Dagelijks bestuur sportcommissie: Resultaten Blauw Wit SV Atleten actief op Herikerberg De Eendracht DONDERDAG 30 NOVEMBER 1995 - Holten heeft afgelopen zondag de punten in Saasveld moeten laten. Ondanks dat Holten niet slecht voetbalde kon men geen vat krij gen op het harde spel van de thuis ploeg. De niet consequent fluiten de scheidsrechter gaf maar drie gle kaarten, terwijl er minimaal 1 keer rood en 6 keer geel uitgedeeld moest worden. In de eerste helft had Holten een licht veldover- wicht en had de pech dat een schitterrend genomen vrije trap van Erik Broekmaat de lat trof. Verder waren er geen noemens- wardige momenten, alleen een zeer grove overtreding op Jan Traanman, die na de verzorging gelukkig niets mankeerde. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Holten bepaalde de wedstrijd en kreeg 2 minuten na rust een niet te missen kans. Door een goede voorzet van Henk Jan Nijenhuis kreeg Geert Brands 5 meter voor het doel de bal. Alleen was de uitlopende kee per een sta in de weg. Holten bleef drukken maar het doelpunt viel zoals zo vaak aan de andere kant. Bij een snelle uitval werd de rech terspits van Saasveldia aan de ver keerde kant gedekt en hij schoof de bal onder de twijfelende doelman Landeweerd door. (1-0) Dit was een grote tegenslag maar Holten drukte steeds meer op het doel van Saasveldia. Men nam achterin risi co's en ging man tegen man spelen. Saasveldia couterde alleen maar en dat resulteerde 10 minuten voor tijd in een strafschop. Gerrit Klaasses legde onnodig in het strafschopgebied de snelle spits van Saasveldia neer. Saasveldia verzilverde de strafschop en stond op een comfortabele 2-0 voor sprong. Maar het venijn zat in de staart. In de 89 minuut verkleinde Remco Wissink de achterstand door met z'n linkerteen een verre ingooi van Geert Brands in te tik ken. Door de vele overtredingen en het irritante tijdrekken van Saasveldia liet de scheidsrechter een aantal minuten doorspelen. Met man en macht probeerde Hol ten de gelijkmaker te forceren, maar helaas in de 94e minuut scoorde Saasveldia in een counter het derde doelpunt. Eindstand 3- 1Helaas verloren, maar gelukkig kon iedereen maandag wel ge woon weer aan het werk. Aan staande zondag wacht de zware thuiswedstrijd tegen koploper SOS aanvang 14.30 uur. Dames 1 trad afgelopen weekend in Haarle aan tegen het tweede team van Nieuw Heeten. In een gelijk opgaande wedstrijd wist Holten in de eerste helft tot twee maal toe een voorsprong van 3 doelpunten te nemen. Bij rust kwam Nieuw Heeten sterk terug waarbij Holten halverwege de tweede helft tegen een achterstand van 13-10 aan keek. In de slotfase kwam Holten echter goed terug en met nog drie minuten te spelen wist Holten de verdiende gelijk maker te scoren. Door het gelijke spel (15-15) wist Holten na drie verliespartijen voor het eerst weer een punt te pakken en neemt, het nu een plaats in de middenmoot in. ScoresJ udith Tiekink 7Monique Plantinga 6; Margot ter Schure en Annematie van de Maat 1. Dames 2 werd in de beginfase tegen kop loper ABS 2 al op een ruime ach terstand gezet. Bij de rust stond een terechte 8-2 achterstand op het scorebord. Na rust speelde Holten stukken beter. Door een goed uit gevoerde mandekking en goed keepsterswerk waren beide teams aan elkaar gewaagd. Doordat het latwerk Holten viermaal parten speelde, zag Holten geen kans de opgelopen achterstand te verklei nen. Eindstand 11-5. Scores: Joke Brummelman, Marieke Grave 2; Marjon Jansen 1. De dames junio ren speelden een matige wedstrijd tegen Dalfsen. Veel balverlies, waar door de tegenstander goed gebruik van werd gemaakt leverde Holten via een 5-1 ruststand een 11 -4 nederlaag op. Jeugd: Meisjes A boekte een verdiende zege uit tegen CVO. Na een redelijke eer ste helft waarin Holten met 6-8 voorkwam, werd na rust de voor sprong uitgebouwd tot de 8-15 winst. Meisjes B bleef opnieuw ongeslagen. Uit tegen KS/Kwiek Vorige week maandag toog een viertal Holtenaren naar Raalte om te spelen voor de SBO-cup tegen de plaatselijke schaakclub. Ben van de Griendt en Dick van der K naap speelden beide remise. Joep Middelink behaalde een gedegen overwinning aan het vierde bord. Helaas liet Gerrit Luggenhorst zich in de luren leggen door zijn tegenstander. Eindstand 2-2. Bij gelijk eindigen geldt echter de re gel dat het resultaat aan het laatste bord afvalt. Deze partij werd ge wonnen door Holten. Raalte trok dus met 2-1 aan het langste eind. Afgelopen maandag werd de tien de ronde gespeeld van de interne competitie. De opvallendste pres tatie werd geleverd door Dinant van Beek, die de nog ongeslagen koploper, Ben van de Griendt op remise wist te houden. Uitslagen intern: Ben van de Griendt-Di- nant van Beek,0.5-0.5;Henk van Beek-Ton van Oyen, 0-1; Dick van der Knaap-Gerrit Luggenhorst, 0.5-0.5; Hans van Oyen-Ro- nald Klein Teeselink, 1-0; Jan van Calcar- Henk Jongman,0-l;Enk Bosman-Bertus van Beek,0-1 Uitslagen jeugd:Rick Romp- Bas van Beek, 1-0; Selma van Beek-Alrik Baltus,0-1Rob Gervedink Nijhuis-Jan van Calcar,0-1 werd via een 1-4 ruststand een 2-12 overwinning bereikt. Het welpen twee team speelde twee wedstrij den uin Haarle. Tegen SDOL werd een keurige 3-1 winst be haald. Het team van Haarle bleek veel te sterk en er werd dan ook met 14-1 verloren. Maar liefst 25 atleten namen afge lopen zondag de kans waar, om bij mooi zonning weer deel te nemen aan de Herikerbergcross te Marke- lo. De organisatie was in handen van A.V. Goor. De jeugd pres teerde prima evenals de senio- renc.q. veteranen. Twee damesve teranen, Ria Udink en Henny Markvoort namen deel aan de prestatieloop over 10km. Bij de prestatieloop voor de jeugd liepen enkele kinderen mee van SV leden, die de 1200mtr prima volbrachten. Bij de pupillen C werd Floortje van Eijk evenals Rob Marissink eerste over een afstand van 1200mtr. Bij de pupillen A moest Gijs Marissink, Erik Welberg van van M.P.M. Hengelo voor laten gaan, hij wcr hierdoor tweede. Voor aanstand3e zaterdag staat de Speculaaspoppenloop in Joppe op het programma. Vertrek 9.00 uur bij de sporthal. St.Nicolaas met zijn zwarte pieten verzorgt de warming-up. Iedereen krijgt na afloop een speculaaspop mee naar huis. Dus genoeg redenen om deel te nemen. Dinsdag 5 december is er in verband met de verjaardag van Sint Nicolaas geen training voor alle jeugdgroepen. Ponyclub De Bergruitertjes en po nyclub Markelo hebben elk jaar een gezamenlijk oefen-indoor- toernooi in manege Snorrewind. Dit jaar had de familie Bronsvoort een wisselbeker beschikbaar ge steld, zodat het wedstrijd element werd toegevoegd. De BB-groep (beginners zonder startkaart) kre gen echter volop de mogelijkheid te oefenen en hun parcours af te maken. De instructeurs waren ac tief in het helpen van de pupillen. Het programma werd vlot doorlo pen en in de kantine was het een gezellige drukte op deze sportieve middag. De Snorrewind-wissel- bokaal werd gewonnen door Es ther Lammers met pony Black Boy. Prijswinnaars Klasse BB: 4e prijs Els Kamphuis met Amber; 3e prijs Annemiek Kwast met Lady; 2e prijs Mieke Leeftink met Amingo; le prijs Jennifer Pasop met Wen dy. Klasse B.cat.C: 2e prijs Renske Deijk met Pucky; le prijs Suzanne Koppejan met Lovely Lady; In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht werden de volgende uitslagen ge noteerd: Geweer klasse A1. J.A. Paalman 168; 2. cat.D: 2e prijs Tessa van Giersber- gen met Joerie; le prijs Saskia Aanstoot met Vaya Con Dios; cat.E: le prijs Merel Postma met Conan v.d. Teugenaar. Klasse L cat.C: le prijs Esther Lammers met Black Boy; cat.D: 2e prijs Gerhard Paalman met Madonna; le prijs Henk Jan Markvoort met Sharim; cat.E: Natasja Krabben- bos met Rango. Klasse Z: le prijs w. Paalman 156; 3. G.J van Aefst 155; 4. G. Schuppert 140 Geweer klasse B: 1. E. Grootentraast 140 (1x10); 2. M. Aan stoot 140; 3 B Paalman 136 (5x9): 4 J Nijendijk 136 (2x9); 5. J. Deijk 124. Ge weer klasse C: 1. J. Markvoort 129; 2. B. Kappert 125; 3. A. Pekkeriet 123 Opge legd 55 plus: 1. H. Paalman 183; 2. A. Paalman 168; 3. W. Gerven 166; 4. T. de Ruiter 144; 5. F. Hase 142. Pistool: 1. H. Nekkers 180; 2. H. Paalman 171; 3. F. Hoes 168; 4. G. Haverslag (4x10); 5. T. de Ruiter 161 (2x10). Vuurbuks: 1. E. Groot entraast 71; 2. J. Deijk 69; 3. H. Nekkers Naar aanleiding van het onlangs verschenen rapport van de Stuurgroep Kerntaken, heeft het dagelijks bestuur van de sport commissie het gemeentebestuur in een onofficiële reactie laten weten bereid te zijn mee te den ken over de voorstellen die ge daan worden ten aanzien van de sport in Holten. In het rapport worden voor wat betreft de sport een aantal onderwerpen ter dis cussie gesteld: het onderhoud van de gemeentelijke sportac commodatie (velden en gebou wen), beëindigen van school zwemmen, beperken van jeugd- sportsubsidie tot jongeren tot en met 12 jaar en het (gedeeltelijk) afschaffen van het presentiegeld voor de vergaderingen van de sportcommissie. Zaken, waar het dagelijks bestuur vraagtekens bij plaatst. „Maar gelukkig is het zo dat er nog overleg komt met een inspraakmogelijkheid voor be paalde belangengroepen. En de sportcommissie is op naar terrein toch wel een instantie die belan gen behartigt. Wij hebben in het verleden wel aangetoond dat, ze ker het het dagelijks bestuur, oog heeft voor (vooral financiële) problemen van het gemeentebe stuur. Dat neemt echter niet weg dat wij er ook wel eens kritische kanttekeningen bij mogen zet ten," aldus voorzitter Jan Schu- chard. Hoewel sommigen beweren dat de kerntakendiscussie een gemeente lijke bezuinigingsoperatie is, werd maandagavond door burgemeester D.J. Verhoeven en Wim Dalhui- sen (PvdA) het tegendeel ge schetst: slechts een discussie waar bij het gaat om het vaststellen van wat wel en wat niet als kerntaak van de gemeente moet worden aangemerkt. „Als daar bezuini gingen uit voortvloeien, dan is dat mooi meegenomen," voegde Dal- huisen wel toe. De burgemeester stelde vast dat de kerntakendiscus- sie een politieke discussie bij uit stek is, die niet altijd even gemak kelijk zal zijri indien men als ge volg daarvan met bezuinigingen wordt geconfronteerd. Duidelijk werd nogmaals dat de uitkomsten van de kern takendiscussie geen ge dwongen ontslagen tot gevolg heeft. WeLkan het voorkomen dat bepaalde taken vervallen en der halve een verschuiving van functie plaatsheeft. ,,Als men praat over een kernta kendiscussie, komt volgens ons enkel het onderhoud van de sport velden in aanmerking, de overige Jan Schuchard: Kritische kantteke ningen... onderwerpen zijn gewoon bezui nigingsmaatregelen," vindt Schu chard. „Wij zijn vooral bang dat de maatregelen voor de sportvel den kostenverhogend voor de ver enigingen worden. Deze kosten zullen moeten worden doorbere kend naar de leden, met hogere contributies als gevolg. Wordt de sport dan nog wel betaalbaar, is onze vraag? Heeft dat niet weer gevolgen voor het aantal leden? De verenigingen zijn zuinig op hun vrijwilligers die veel voor ae ver eniging in zelfwerkzaamheid doen. Als er meer taken bijkomen, en vooral die, waar technische kennis van onderhoud voor nodig is, kan dat wel eens deprimerend, dus negatief op deze mensen wer ken. Dat moet worden voorko men, want de vrijwilligers is onbe taalbaar voor de vereniging. Waar het gaat om het afschaffen van het schoolzwemmen, stelt Schuchard dat de leerlingen.in Dij- kerhoek en Espelo nu één uur per week naar het zwembad gaan. „Als het schoolzwemmen wordt afgeschaft, komt daar een uur gymnastiek in de gymzaal aan de Vrijheidslaan voor terug. Busver voer is dan eveneens nodig. Lood om oud ijzer dus." Mocht het schoolzwemmen beëindigd wor den, dan heeft dat volgens de Hol- tenaar tevens een nadelige invloed op de exploitatie van het zwem bad. Wat ook in het rapport is aangege ven, is het beperken van jeugd- sportsubsidie voor jongeren tot en met 12 jaar. Evenmin een voorste! dat in goede aarde is gevallen bij het dagelijks bestuur van de sport commissie: „Kinderen in de leef tijd van het voortgezet onderwijs, dus van circa 12 tot 17 jaar, kosten veel. Bepaald meer dan jongere kinderen. Sportsubsidie is dan voor veel ouders bijzonder wel kom." Ten slotte de presentiegel den die (gedeeltelijk) worden afge schaft. Volgens Schuchard geen maatregel die financiële zoden aan de dijk zet en die bovendien geen stimulerend effect heeft op de sportcommissieleden die zich in zetten voor het Holtense sportbe- lang. Marjan Noteboom met Amigo. Enkele Bergruitertjes waren afge lopen weekeinde ook actief in Heeten. Met springen klasse B cat.D werd Tessa van Giersbergen met Joerie vierde; Kim Lumi met Fantasy derde en Joanna Spakman in de klasse L eerste met Telly van stal Anderson. Vrijdagavond in de dressuurcompetitie te Almelo za gen Inge Koster met Pluto en Lia Verhoeven met Bianca hun aanwe zigheid met respectievelijk een vijfde en derde prijs bekroond in de klasse L-D. 67. Blauw Wit heeft in Almelo een verdiende overwinning op D.V.O. behaald. Net als destijds in de thuiswedstrijd kreeg de zege gestalte in de tweede helft. Voor rust was Blauw Wit wel de betere BLAUW WIT: Senioren: Zaterdag 2 de cember PW 1 -Blauw Wit, 14,30 uur (ver trek 12.30 uur); Voorwaarts #-Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3-Enter V 4, 14.30 uur; Blauw Wit 4- Excelsior 7, 14 30 uur; Blauw Wit 5-ASV 4,12.30 uur; Blauw Wit 6,vrij; MW'693- B'auw Wit 7, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur) Junioren: RKSV A1-Blauw Wit A1,14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Almelo Bi- Blauw Wit B1, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit C1 -SVV '56 Cl11.00 uur Pupillen: SV HOLTEN: Senioren: Zondag 3 de cember: Holten-SOS 1, 14.30 uur; Luc- tor 2-Holten 2, 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); Hector 3-Holten 3, 10.00 uur (ver trek 08.45 uur); Holten 4-La.Prem 3, 10.00 uur; Holten 5-Wierden 2, 10.45 uur; La Prem 5-Holten 6, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Holten 7-SOS 4, 09.30 uur; La Prem 8-Holten 9, 09.00 uur (ver trek 08 00 uur); RV2-Holten 1110.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 12-De Zweef 11, 09.30 uur; Hoiten 13-Rood Zwart 9, 10.00 uur Junioren: Zaterdag 2 december: Holten A1-Luctor A1, 14.30 uur; Vesos A2-Hol- ten A2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Luctor B1-Holten B1, 11.00 uur (vertrek 09.45 uur); Holten B2-DOS '37 B3, 14.30 uur; Holten C1-PH C2, 13.00 uur; SWN C4-Holten C2, 09.30 uur (08.30 uur) Pupillen: Handbal: Donderdag 30 november: Da mes recreanten-CVO, 19.00 uur Zater dag 2 december: MA-ABS, 13.00 uur; JA, vrij; MB-Voorwaarts, 16.20 uur (ver trek 15,20 uur); JB-Dalfsen, 12.45 uur (vertrek 11.15 uur); Welpen 1-V en K, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Welpen 2- SDOL, 11.45 uur (vertrek 11.00 uur) Zon- Mintonett heren 1 moest 25 no vember spelen tegen Holyoke uit Enter. Het spel begon voor Hol ten heel simpel maar leverde wel een 15-8 setwinst op. Zeer enthou siast begon men aan de tweede set, deze verliep echter niet zo goed en al snel ston Holten achter met 0-5. Het deerde de volleyballers echter niet en met gewoon vrij spel kwam men snel' terugm tot 10-8. Hierna vocht men voor wat men waard was en na een stand van 13-13 was dag 3 december: Dames 1-Raalte, 12.10 het afgelopen met Holyoke en uur (vertrek 11.10 uur); Heren-Ac- -- tief/WSV 3,13.10 uur (vertrek 12.10 uur) Dames 2 en Dames jun.,vrij Sporthal: Donderdag 30 november: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 16.00-22.00 uur sv Holten Handbal; 22.00-23.00 uur zw Blauw Wit; 23.00- 24.00 uur sv Holten All Stars. Vrijdag 1 december: 08.10-15.40 uur SG De Waer denborch Zaterdag 2 december: 09.00- 12.00 uur Badmintonclub Holten; 19.00- 20.00 uur Stam Maandag 4 december: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.00-23.00 uur Badmintonclub Holten Dinsdag 5 december: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch. Woensdag 6 de cember: 08.10-15.40 uur SG De Waer denborch; 19.00-22.30 uur Badminton club Holten; 22.30-23.30 J. ten Wolthuis Donderdag 7 december: 08.10-15.40 SG De Waerdenborch; 16.00-22.00 uur SV Holten handbal; 22.00-23.30 SV Holten All Stars Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Tegen Holec 3 leverde heren 3 in Hengelo een prima prestatie. Na een zware strijd werd een 1-3 over winning binnengehaald door de •veteranen van Mintonette. Met zeer goed volleybal werd de eerste set met 5-15 een echte walk-over. Vooral Jos Kamphuis en Rob van Zoelen speelden een hoofdrol. In de tweede set werd duidelijk waar om Holec al zoveel wedstrijden winnend had afgesloten. Na een zware strijd moest de tweede set aan de Hengeloërs worden afge staan. De derde set was er een van een geheel ander kaliber. Met een zeer sterk spelende Aard Borghuis en een goed overspelende Albrecht Bulsink, werd de set met 11-15 in het voordeel van Holten beslist. Met een grote achterstand aan het begin van de vierde set bleven de Holtenaren tot 10-5 achter de fei ten aanlopen. Een goede service beun van Jan Voogt en enkele slimme ballen van Herman Schol ten zorgden ervoor dat er een 13- 13 stand op het scorebord terecht kwam. Harrie ten Wolthuis beslis te de set tenslotte in Holtens voor deel door een goed blok en een harde midaanval. Met 5 punten uit 5 wedstrijden staat heren 3 in de middenmoot. ging ook de tweede set naar Hol ten 15-13. Nog in de roes van het eerste punt in de competitie werd er minder geconcentreerd gespeeld hierdoor liep men al snel een ach terstand op van 0-6. Helaas werd Holten te laat wakker, Holyoke bleef scoren ondanks dat Minto nette punt voor punt dichterbij kwam werd de stand toch 13-15. In de vierde set stond Mintonette al snel voor met 5-0. Door veel opslag wissels duurde het echter enige tijd voor er weer gescoord werd. Met een opslag serie van 7 besliste Ronnie Evers de wed strijd. De einstand 3-1 leverde Mintonette het eerste maar zeker niet laatste punt op in de competi- ploeg, maar enkele goede kansen werden niet benut. D.V.O. kwam ook enkele malen gevaar lijk door, maar vond telkens de overtuigende Hans Bekkernens op haar weg. Blauw Wit is de tweede helft van de competitie goed begonnen. Met Hans Stam als laatste man en Jo- han Bolink weer op zijn vertrouw de plaats in de spits begon de ploeg te makkelijk aan deze wedstrijd. D.V.O. wist niet van deze fout te profiteren, waardoor Blauw Wit alle gelegenheid, had om orde op zaken te stellen. Na een kwartier spelen had de ploeg de juiste men taliteit te pakken en via Jacco Schuppert kreeg de ploeg een pri ma kans. Alleen op de doelman afgaande miste zijn inzet echter nog de precisie. Met een zelfverze kerde doelman Hans Bekkernens in het doel bleek de Holtense ploeg tevens een extra meevoetballende doelman te hebben. Tot tweemaal toe wist hij de spits van D.V.O. in de luren te leggen, om daarna een prima pass te geven. De eerste helft was over het algemeen rommelig, maar toch was Blauw Wit duide lijk de betere ploeg. Uit een vrije trap mikte Hans Stam net te hoog en J ohan Bolink had uit een corner ook bijna succes. Zijn kopbal ver dween net niet tussen de palen. Door dit doelpunt kreeg de Hol tense ploeg meer zelfvertrouwen, de druk op D.V.O. nam toe. Na slecht uitverdedigen van D.V.O. was het Johan Stam die voor 0-2 zorgde. Ook na dit doelpunt bleef Blauw Wit het initiatief houden. Het spel was veel verzorgder dan in andere uitwedstrijden tot nu toe het geval was. Na ongeveer een half uur leverde het goede spel de derde treffer op. Na een goede aanval over rechts werd J ohan Bo link vrijgespeeld en hij scoorde beheerst 0-3. Na dit doelpunt was het verzet van de thuisploeg defi nitief gebroken. Blauw Wit con troleerde de wedstrijd en gaf geen kans meer weg. In de verdediging kon met name Henk Bolink terug zien op een goede wedstrijd. In het laatste kwartier had de ploeg de score eigenlijk moeten verhogen, maar met name Leo Aanstoot en Johan Bosschers konden de bij zonder goede mogelijkheden niet verzilveren. Al met al toch een positieve opsteker voor Blauw Wit dat in het verleden vaak punten in Almelo achter moest laten. Dit keer werd een vrij makkelijke overwinning behaald, waardoor er nog meer vertrouwen in de groep kan groeien. GFC 2 - HOLTEN 3 Holten kwam vol frisse moed in Goor aan. en dacht even GFC onder de mat te spelen. In de eerste helft werd er onder leiding van ome Toon Brands deftig op los getikt, en door dit vloeiende combinatiespel kwam er al vrij snel 0-1 (T Brands) op de borden te staan. Even dacht Holten dat ze de pot op zak hadden, waarna GFC echter gelijk maakte. In de rust werden de veters weer gestrikt voor de tweede helft. Ben had Toon gewisseld, en dat kwam het spel ten goede. Al vrij snel maakte Hol ten 1-2 door een klutsbal. De derde goal was er een om in te lijsten: Toon, 10 minuten geleden gewisseld gaf de voor zet op good old Michel Aaftink. Deze legde de bal dood op de schouder en schopte de bal met de hak in de kruising GFC was op dat moment gebroken, zo dat Holten de drie punten mee nam naar Meermanskamp HOLTEN 5 - GFC 3 Holten 5 mocht voor het eerst dit jaar zich presenteren op het hoofdveld van de vereniging, en dit gaf een extra motivatie om een goede wed strijd af te leveren. Holten probeerde te domineren, maar het GFC dat via een counter 0-1 wist te scoren. Holten tracht te nog voor rust de gelijkmaker te produ ceren, maarw erd zwaar benadeeld door de scheidsrechter die een opzichtige "handsbal" in de zestien niet zag. Rust stand bleef dus 0-1Na rust stond Holten even te slapen, en wederom wist GFC via een snelle counter 0-2 te scoren. De resterende 44 minuten werd er alles aan gedaan om de stand een beter aanzien te geven, maar dankzij goed keepers- en verdedigingswerk van GFC werd dit he laas onmogelijk gemaakt, zodat Holten 5 in de onderste regionen blijft bivakke ren. WIERDEN - HOLTEN 6 Na een weekje rust stonden el Tigro's weer tot de tan den toe gewapend in Wierden om aldaar hun schrikbewind over de Twentse vel den te tonen. Na een enerverende eerste helft met de club-topscorer Bolderjan in de hoofdrol werd Wierden helemaal dol getikt de ene aanval nog mooier dan de andere.(0-3). Wat Wierden tijdens de thee heeft gedaan is nog onbekend, maar de Tijgers waren als een mak schaap in de tweede helft, en werden nu zelf van het kastje naar de muur ge stuurd. Een tweede helft dus om snel te vergeten, want in plaats van met 3 pun ten ging Holten puntloos terug naar Holten. Uithuilen dus, en volgende week er weer vol tegen aan. Eindstand 4-3. ALMELO - HOLTEN 8 De gestaakte wed strijd in en tegen Almelo was de eerste 45 minuten het aanzien waard. Er waren wel overtredingen, maar niet van dezelf de aard zoals in de tweede helft. Er werd die tweede helft direct door Almelo- spelers overtredingen gemaakt die door de scheidsrechter niet beoordeeld wer den, zoals ze moesten, namelijk met geel en rood. De tegenstander had dit in de gaten, en begon nog harder te spe len. De scheidsrechter liet dit allemaal toe en wuivde iedere overtreding die Almelo maakte weg met een gebaar van speel maar door, niets aan de hand De Holten-spelers gedroegen zich voor beeldig, en gingen niet in op de praktij ken van de tegenstander en de scheids rechter. Holten kreeg 2 gele kaarten we gens praten tegen de scheidsrechter, die helaas niet probeerde de wedstrijd een wending te geven. Binnen het veld ge beurden de meest verschrikkelijke din gen, zodat je haast zou denken dat voet bal echt oorlog is. Helaas wist de tegen stander zich niet te beheersen, en schop ten iedere speler van Holten, waardoor de leider in overleg met de aanvoerder het beter vond van het veld te gaan, omdat iedereen maandagmorgen weer moet werken. OMHOOG 7 - HOLTEN 9 Het negende stroopte de mouwen op om tegen hek- kssluiter Omhoog eindelijk weer eens winstpunten te halen. De wedstrijd be gon van Holten-zijde niet sterk, maar het was wel weer topscorer Nikkels die zijn totaal op 12 bracht, door omgeven door drie man de bal langs de keeper te jagen. Holten kreeg greep op de wedstrijd, maar kreeg weinig kansen. Omhoog wist voor rust op gelijke hoogte te ko men door een goed genomen vrije trap langs de muur en Mark te schieten. De gehele tweede helft was Holten op jacht naar de voorsprong, maar het was Om hoog die de 2-1 al snel binnentikte. Hol ten begon met veel inzet aan een storm loop op de Omhoog-goal, maar wist helaas geen goals en dus ook geen punten te scoren, zodat Omhoog op 1 punt afstand van Holten komt. NIJVERDAL 4 - HOLTEN 11 Holten ging tegen Nijverdal furieus van start, het geen binnen een minuut leidde tot een 0-1 voorsprong door een zalige kopstoot van Jan Rozendom. De hele eerste helft hield het elfde overwicht, maar kon dit niet omzetten in doelpunten. De uitste kend debuterende Rob-Jaap was er het dichtste bij door een snoeiharde pegel op de paal. Dat Nijverdal voor rust nog op 1-1 kon komen was niet meer dan domme pech. De tweede helft zou Hol ten o.l.v. Willem Ter Schure en onze tropische verrassing Appie pas echt los komen Nijverdal mocht nog even 2-1 maken, maar daarna denderde het elfde middels prachtig Gallery-Play over de tegenstander heen. Hans was door een afstandsschot en een penalty goed voor 2-2 en 2-3. en Willem Bouwhuis gaf na een prachtige combinatie Nijverdal de nekslag (2-4). Als de oude garde van het elfde dit zeldzaam hoge niveau vast houdt, moet de jeugd wel mee, en ligt er nog veel moois in het verschiet Holten B2 - Excelsior B5. Om aansluiting met de top te behouden moest Holten winnen. Holten ging goed van start en domineerde de wedstrijd. Door enkele schoonheidsfoutjes in de verdediging stond er een ruststand van 2-2 op het scorebord. Beide doelpunten werden gemaakt door Roy Na rust bleef Holten de betere ploeg. Het middenveld was geheel in handen van Jurrien en Roy Goed combinatiespel leverde doelpun ten op van Roy, Jurrien en Jan van de Paapen. Vooral het laatste doelpunt ver diende de schoonheidsprijs Door deze 5-3 overwinning blijft Holten kampi oenskandidaat Holten D2 - Nijverdal D1. Ook deze wed strijd lieten onze jongens zien dat zij een goede competitie hebben gespeeld Door goede aanvalsspel, een sterke ver dediging en goed keeperswerk werd ook van Nijverdal gewonnen. Voor rust was Holten heer en meester. Dit resulteerde in een ruststand van 5-0. De doelpunten werden gemaakt door Henk Jan (2x), Wouter, Rob en Mathijs. Na rust liep het anders. De doelpuntenmachine haperde en het was Nijverdal die de eer wist te redden. Eindstand 5-1. Holten D3 - Excelsior D6. De opstelling was deze wedstrijd de grote verrassing. Holten wist voor rust op voorsprong te komen door een goal van Harm Jan. Na rust werd de voorsprong uitgebouwd naar 2-0 door een goal van Bas (penalty) Dit bleek helaas niet voldoende te zijn voor de overwinning. Excelsior slaagde erin om in blessuretijd nog een gelijk spel te behalen. Holten E1 - Enter V. El. Beide ploegen maakten er een prachtige wedstrijd van. Strijd, goed spel en vooral veel doelpun ten. De opening was voor E.V. Uit een corner van Rick maakte Matthijs 1-1. Hierna liep E.V. uit naar 1-3. bij rust. Na rust zette Holten de wedstrijd naar zijn hand Door doelpunten van Diederik en Emiel werd het 3-3. De toeschouwers kwamen goed aan hun trekken. Een prachtig scoreverloop volgde. Matthijs 4-3, E.V 4-4, Emiel zorgde voor 5-4. Het was toch E V die hierna over de langste adem beschikte In de laatste minuten wisten zij nog 3x te scoren, zodat een korfbaluitslag van 5-7 in de boeken komt te staan. Holten E2 - Hulzense Boys E2. Holten kwam extra gemotiveerd in het veld met de bedoeling van de kampioen te win nen. In een hoog tempo volgde aanval op aanval naar het vijandelijke doel. Dit bleef helaas zonder resultaat. Hulzen wist uit een snelle counter wel te scoren, zodat een ruststand werd bereikt van 0- 1 De 2e helft was een gelijk opgaande strijd. Het was gastspeler Bas die uit een prima combinatie de verdiende gelijk maker wist te scoren. Enter V. E3 - Holten E3. In de 1e helft lieten onze jongens het een beetje afwe ten. Voorin waren er wel enkele kansen maar achterin gingen ze erin. Bij rust was de stand al 4-0 voor E.V. In de 2e helft werd Holten sterker en maakte San- der 4-1 De Zweef F1 - Holten F1. Holten trad op de vroege morgen aan in Nijverdal te gen de jongens van de Zweef. Het was een gelijkopgaande wedstrijd met kan sen aan beide zijden. De Zweef wist voor rust 1 x te scoren. Ondanks het goede keeperswerk van Martijn en Tjeerd kon niet worden voorkomen dat de Zweef in de 2e helft de voorsprong wist te vergro ten naar 2-0. Hulzense Boys F2 - Holten F2. Door onverzorgde aanvallen een matige start van Holten. De jongens wisten alleen met lange halen voor enig gevaar te zorgen Na 15 min. kwam Holten beter in zijn spel en door goals van Jeffrey en Niek kwamen wij op voorsprong. Het goede keeperswerk van invalkeeper Rene zorgde ervoor dat de rust werd bereikt met een 0-2 stand. Na rust de mooiste goal van de wedstrijd. Een su blieme pass van Joost op Jeffrey, deze zette prachtig voor en Niek rondde op schitterende wijze af Hierna wist Joost ook nog zijn gebruikelijke goaltje mee te pikken. Omdat Hulzen ook 4x wist te scoren, werd de eindstand 4-4. Holten F3 - SDOL F2. Zonder keeper Erwin en de zieke Rudi speelde Holten toch een goede wedstrijd. De uittrapjjen van invalkeeper Merijn werden door de middenvelders Tom en Bart goed door gespeeld naar de aanvallers Frank en Wouter. De scaarse aanvallen van SDOL werden goed opgevangen door de ver dedigers Tïmo en Wout Jan. Zo ging aanval op aanval richting het doel van SDOL wat resulteerde in een ruststand van 4-0 en een eindstand van 10-0. Holten F4 - De Zweef F6. In het begin nog een sterk spelend Holten maar na 15 min. konden zij de druk van de Zweef met meer verwerken Hierna werd Hol ten onder de voet gelopen wat resulteer de in een uitslag van 0-16. Na een goed eerste kwartier was dit niet verdiend. Uitwedstrijd Blartiw Wit. Za terdag speelt Blauw Wit op nieuw een uitwedstrijd. Dit keer speelt de ploeg tegen het En- schedese P W. Tot nu toe heeft Blauw Wit twee maal eerder een bezoek gebracht aan deze tegen stander. Beide confrontaties gingen verloren. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat waarna Johan bolink snel ter plek- onderleiding van scheidsrechter ke was om de 0-1 in te schieten. G.B. Kok. Rust 0-0. Met Gerald Jansen voor de niet geheel fitte Jacco Schuppert begon Blauw Wit aan de tweede helft. In deze tweede helft werd veel meer druk uitgeoefend. Al heel snel na de thee kwam de terechte voorsprong. Johan Bos schers schoot van grote afstand hard op doel. De Almelose keeper kon de bal niet klem houden, Blauw Wit B1 - Markvogels B1 0-3 In de eerste helft waren Blauw Wit en Markvo gels aan elkaar gelijkwaardig. Toch wis ten de gasten een voorsprong te nemen. Tot de rust werd deze voorsprong goed verdedigd. In de tweede helft probeerde Blauw Wit wat aan deze achterstand te doen. Er werd aangevallen, maar veel goede kansen leverde dit niet op Mark vogels wist in de tegenaanval zelfs op 0- 2 te komen en hierna de wedstrijd in de greep te houden. In de slotfase wisten de gasten nog een derde treffer te sco ren. Hulzense Boys C1 - Blauw Wit C1 7-0 Tegen een sterk Hulzen had Blauw Wit weinig in te brengen. De thuisploeg combineerde goed en had alle hulp van de gasten die door persoonlijke fouten goedkoop doelpunten weggaven. Blauw Wit kreeg zelf maar weinig kan sen, waardoor het bij rust 5-0 stond. Na rust was Blauw Wit beter in de wedstrijd en kreeg enkele goede kansen. Wilbert zag zijn inzet op de paal stranden en ook de andere pogingen verdwenen niet tus sen de palen Hulzen kwam nog een paar keer gevaarlijk voor het doel en scoorde hieruit nog twee maal. Blauw Wit 3 - Sp. Daarle 3 3-1 Blauw Wit begon de eerste wedstrijd van de re turns goed. In een goede openingsfase werd snel de eerste treffer gescoord Doordat scheidsrechter Freek Burgers zich goed had opgesteld kon hij het onterechte vlagsignaal aan zich voorbij laten gaan en Kasper Hanewinkel scoor de 1-0 Blauw Wit bleef de wedstrijd goed controleren en liet zich niet van de wijs brengen door het vaak veel te harde spel van Daarle Kansen kregen de gas ten voor rust niet één. Blauw Wit had echter de score al veel verder moeten opvoeren. Na rust trok Blauw Wit op nieuw snel ten aanval. Richard Beldman haalde de achterlijn zette voor en nadat de bal teruggelegd was kon Jan Paal man 2-0 binnen knallen. Ook bij dit doel punt had de grensrechter van Daarle de vlag totaal onterecht omhoog. De wed strijd werd hierna door de gasten nog harder gespeeld. Na ruim 25 minuten kwam Daarle uit een vrije trap op 2-1 Blauw Wit was even van slag en moest terug, maar gaf geen kansen weg. Al snel na de 2-1 werd de wedstrijd beslist toen Henk Oolbekkink uit een corner van Jan Paalman 3-1 binnenkoptet Blauw Wit 6 - Vesos 6 0-7 Ook tegen de nummer twee van de ranglijst kon het zesde het niet bolwerken. Via de twee snelle spitsen van Vesos werd het al snel 0-3 Na enige omzettingen in het team van Blauw Wit liep het wat beter Rein de Haan schoot nog twee maal gevaarlijk in. De score werd desondanks door Ve sos opgevoerd tot 0-5. Na rust speelde Vesos nog met tien man, maar waren toch nog te sterk. Via twee snelle uitval len vielen nog twee doelpunten. In de eindfase ontstonden er nog twee kansen voor Blauw Wit. Eén ervan werd door Henk Smit tegen de lat geschoten, waar door de nul toch niet werd weggepoetst. Blauw Wit 7 - Hulzense Boys 5 4-6 In een gelijkwaardige wedstrijd trok het zeven de wederom aan het kortste eind Het kwam al; vrij snel op 1-0 door Hans, maar de gelijkmaker viel in dezelfde minuut. Het zevende kwam weer op voorsprong doordat een verdediger van Hulzen in eigen doel schoot. Ook nu werd het in dezelfde minuut weer gelijk en vlak voor rust werd het zelfs 2-3. Na rust had het zevende kans op kans. Eerst de dikke zeer afgeslankte Gait, doch zijn inzet kwam op de paal terecht en even later op de lat. Zoals zo vaak dan ge beurd scoorde Hulzen aan de andere kant, waarbij de keeper zeker niet vrijuit ging. Hierna schoot hij de bal bij een tegenstander in de voet die hem met een boogbal kansloos liet 2-5. 'Later bleek dat de keeper te koop was voor vijf flippo's en één meter bier'. Het zevende kwam nog goed terug, maar uit de vele kansen werd onvoldoende gescoord. Jan Meloen floot een goede wedstrijd.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7