'MAC hoort zoals Holten Goede jubileumshow van 50-jarige HMV Ontsnapte ara Rocky zorgt voor spektakel Winnaars van HHV Sinterklaasaktie Geen recreatie woningen Borkeld Beveiliging NS- fietsenstalling Gemeente Mternatieve receptie met humor en zang HOLTENS NIEUWSBLAD lubgeest OLM ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Rabobank Holten Onherroepelijk goedkeuring bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" Expositie 'Rode plein' De MAC hoert bij Holten, zoals Holten bij de MAC hoort." Veelzeggende woorden van burgemeester D.J. Verhoeven, za- erdag tijdens de gezellige receptie van de jubilerende motor- en oitomobielclub. Zondag was net precies vijftig jaar geleden dat /1AC De Holterberg in voormalig hotel Holterman werd opge- icht door zeven enthousiaste motorrijders: C.A. Müller, Johan 'an Geenhuizen, H.JBouwhuis, J an Dolman, J an Wansink sr. lenk Heijenk en Jan Maats. Alleen de laatste twee woonden aterdag de officiële jubileumviering in De Poppe bij. De veneens vijftigjare HMV, doorgaans aanwezig voor een muzi- ;aal huldebetoon, ontbrak in verband met de voorbereidingen -oor de jubileumshow die 's avonds in de sporthal werd gegeven. DONDERDAG 30 NOVEMBER 1995- Ie MAC tekende voor een vrolij- e, wat alternatieve receptie met ewaardeerde intermezzo's van et Diepenheimse duo Hiddink en ;hreurs. Met zijn optreden :hoot ook ceremoniemeester Ep ippo) Krikkink in de roos. Op iterst gevatte en alerte wijze raatte de immer 'goed gebekte lelhuuzer' het programma aan kaar. Hij haakte onder meer >ontaan in op het feit dat de MAC nlangs groen licht kreeg van het ïmeentebestuur om 6000 gulden ïbsidie aan te vragen voor het nhof-terrein. Verhoeven, op zijn oede om toezeggingen in die chting te doen, loste het op met e constatering dat de MAC 'een loeiende vereniging is die midden de Holtense samenleving staat i niet afhankelijk is van over- :idssubsidies: „Die 6000 gulden dus ook niet nodig..." Hoewel MAC-organisatie nog immer Dg op rolletjes loopt, waar- huwde Krikkink toen voor de :rgrijzing binnen het al jarenlang tieve kader. Verjonging achtte j derhalve welkom, e burgemeester benadrukte nog :ns de meerwaarde van MAC nnen de Holtense gemeenschap, imenwerking met verschillende •ganisaties om evenementen van grond te tillen en aanzienlijke eun bij allerlei activiteiten, zowel et mankracht als materieel. Het idenken van een passend ge- henk, had Verhoeven overigens et 'MAC-kelijk' gevonden. Uit- idelijk overhandigde hij voor tter Jan Wansink een gemeente- *g- oorzitter J an Schuchard van de ortcommissie stak onder meer loftrompet over de enorme zelf- erkzaamheid binnen de club. in de 600 leden zijn volgens ansink 'slechts' zo'n 200 leden regeld actief. Schuchard: „Me- g vereniging die daar de vingers j zou aflikken!" Ook de goede ubgeest bij zowel een groot aan- 1 MAC-mannen en MAC-vrou- en werd door hem aangehaald. dat verband noemde hij de aandelijkse puzzelritten met als trlijks hoogtepunt de Nacht om olten, waar in weer en wind de zijspan greep. Hij bood ten slotte een envelop met inhoud aan. Aan cadeaus geen gebrek trouwens, onder meer van de EHBO Holten, die de gouden club een windwijzer in de vorm van het clublogo voor op 't Stuurhuus schonk. Felicitaties waren er ook van Jo han Broekhuis, voorzitter van de KNMV district Oost. „Oprichten van een vereniging is niet moeilijk, maar om gaandeweg de juiste koers te houden des te meer. Dat is de MAC echter voortreffelijk ge lukt." Broekhuis liet weten dat de samenwerking met de KNMV, die begin 1961 officieel erkend werd als motorclub en in mei 1969 ko ninklijke goedkeuring kreeg, soms niet even harmonieus verliep en refereerde in dat verband onder meer aan de MAC'ers die met een officiële KNMV-licentie deelna men aan de 'zwarte crosses'. Enke len ontwaarde hij nog tussen de aanwezigen. Ook de KNMV- bobo roemde de MAC om haar 'gedegen zakelijk overleg' en de voortdurende wil om alle zeilen bij te zetten als het minder voorspoe dig gaat, getuige het protest in '82 inzake de Voorjaarsrit (de Holter berg moest daarbij buiten schot blijven) en de perikelen rond Mi lieudefensie met het oog op de enduro van 1993. „De MAC heeft het echter altijd gered. Dat pleit voor de club," aldus Broekhuis, die het bestuur een standaard met inscriptie aanbood. Tijdens de aansluitende feest avond in Het Bonte Paard werden niet alleen de MAC- kampioenen van 1995 in het zonnetje gezet, ook drie, kersverse nationaal kampioe nen enduro uit eigen gelede ren werden gehuldigd: Erik Davids (viertakt 500 senioren internationaal), Bart Gerrits- ma (250 cc plus nationaal) en Gerrit Schreurs (tot 125 cc nationaal). Het drietal had vrijdag en zaterdag in Dron- ten deelgenomen aan de zes tigste Kampioensrit in de klasse enduro. Een tweedaags slot en hoogtepunt van de se rie wedstrijden in de voor competitie. Tijdens het uiter mate gezellige feest in Dieker- hoek arriveerden de drie kam pioenen in de bomvolle zaal, die net op z'n kop stond van wege de ludieke wijze waarop J an Markvoort de clubkampi oenen huldigde. Davids, die als eerste was geëindigd in de voorcompetitie, vond met name de proeven in de 75 kilometer lange rit in Drenten (waarvan 20 kilometer asfalt) zwaar: „Ze bevonden zich al lemaal op het Flevostrand. Daar kwam het vooral aan op konditie en techniek." Met het NK enduro heeft Davids zijn prijzenkast verder uitge breid. Vorig jaar en het jaar ervoor pakte hij zilver en twee jaar geleden eindigde hij als eerste in het WK J unior Trop hy Team enduro. Ook in de motocross is de Holtenaar succesvol. Gerritsma en Schreurs, beide afkomstig uit Markelo, oordeelden eens luidend de route: „Op zich zelf niet moeilijk, wel op het strand met veel kort draai- werk." De MAC-clubkampioenen 1995 zijn: Puzzelritten klasse A: Ep Klein Teeselink. Puz zelritten klasse B: Freek Schippers. Erwincross heren: Bert Baltus. F.rwincross da mes: Wilma Vorkink. Erwii>- cross veteranen: Tinus Aan stoot. Motocross 60cc: E. Lammertink. Motocross 80 cc: H. Klein Kromhof. Moto cross 125 cc: E. Laarman. Motocross 250 cc: E. Sander- man. Motocross 500 cc: R. Haverkate. Enduro: H. Schoemaker. Bromfietsklas se: Wilco Stegeman. Toer tochten: Berend van Surk- sum. Vissen: Dirk Jan Schooien. Het jubileumjaar van HMV werd afgelopen zaterdag afgesloten met een jubileumconcert in de sport hal. Tijdens het intro werd met dia's getoond hoe de vereniging ontstond. Hierna volgde een yvli'l mijn luvin il< gi'iih cmki'l i'isic'o. "Kijk i-uuu' mijn l\wn 2*oons. XVu'W not-in je' loi~l\ cji'c-n i'nkc'l i*isic*o nuvv 7AI oIu'Lmiuuil nic'l nis lu*l tumkomf op i'ioklokoslon. Po OLM vooll c It of joilloos l uin, Slorkomnop: tin! povool l\ol>L>on zrc vórltuiki in oon oomp.lolo on vrion- «.lolijko z'ioklokoslonvoi'^okoriiu). A'hjn voHi'onwon l\ol> il< i*o nioi voor niols cjoc-jovon; i'p l\ol>(.»on I\ol itocj nooil ciosol\oiuIon! De drie Ziekte kostenpolissen 80/20 polis Beperkt eigen risico en altijd 80% minimaal vergoeding Risicokeuzepolis Vrije keuze in eigen risico van f 0,- tot f 2.000, Profijtpolis U betaalt de halve premie als u niets declareert Bel voor meer informatie of een vrijblijvende offerte op maat met de Rabobank Holten (0548) 37 47 47. Monique Stamsnijdei.moeder van Kevin en Mick.Bornerbroek Aan het jubileumconcert in de sporthal werd tevens meegewerkt door zangeres Margriet Eshuys. Haar optreden besloot het concert, waarin HMV zich, ondanks enkele schoonheidsfoutjes, van een goede kant liet zien (Foto Bolink). speech van de voorzitter waarna het orkest Happy Days begon te spelen. Tijdens dit nummer reed een jeep met kinderen, gekleed in kleding uit de oorlogsjaren, de zaal binnen. Getooid met Nederlandse en Canadese vlaggen en toeters begon zo het concert. De avond stond in het teken van een reis door de tijd in muziek en dia's. Het orkest speelde de Espana Wals, begeleid door Jeanet Kief- tenbelt en Belinda Koeslag, die een dans laten zien gekleed in Spaanse kleding. Hierna is het de beurt aan de drumband die voor het eerst onder leiding van Erik Broeke speelde. In het uniform uit de zestiger jaren liet de drumband het nummer Marching through Scor- land horen. Het showerfect dat Broeke beloofde kwam tijdens het tweede nummer van de band tot uitdrukking. In een volledig don kere zaal liet de goed verzorgde belichting alleen maar drummende handen zien. Ook met hef laatste nummer werd een belofte ingelost, het eigen werk van Broeke zorgde voor stemming. Aangeland in 1975 werd melding gemaakt van het ontstaan van de Majorettes en de Supportersvereniging. Samen met het orkest lieten de majorettes hun passen zien tijdens het num mer Hair uit de gelijknamige musi cal. Hier en daar wat onzeker. Het orkest leek voor de pauze niet echt op dreef. Het muzikale kwam in de zaal niet altijd over en sommige instrumenten waren niet altijd goed te horen. Na dit optreden werden vier leden die al vanaf het begin bij HMV zijn in het zonnetje gezet: Henk Koopman, hoorn; Henk Oolbekkink, saxofoon; Jan (Schipper, saxofoon en Henk Wil- lems, bügel. Het optreden van saxofoon kwartet Saffier dat even na de pauze plaatsvond, was muzi kaal zeer goed maar miste de be langstelling van het publiek, getui ge het geroezemoes tijdens hun optreden. Het optreden van Mar griet Eshuys werd wel gewaar deerd. Al moest het publiek even slikken toen zij aangaf dat men in Holten zo kort applaudiseerde. Tijdens een door haar gezongen jazznummer leerde zij het publiek klappen. Het slotnummer van Es huys, "Eloise", kondigde tevens de finale aan en leverde haar een staande ovatie op. De afsluiting van het geheel verliep niet volgens plan, maar het orkest liet zich met name m het gedeelte na de pauze, mischien door de andere opstel ling, weer van de goede kant ho- Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3.12, eerste lid, Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door Koninklijk Besluit van 11 oktober 1995, no. 95.007310, het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" onherroe pelijk is geworden. De onherroepelijke goedkeuring betreft het gehele plan, behoudens de in de voorschotten opgenomen maximale inhoudsmaat voor tot „woondoeleinden" bestemde percelen voor welk plangedeelte de gemeente raad een nieuw plan dient vast te stellen. Het betreffende plan, dat betrekking heeft op het zomerhuisjesterrein De Borkeld. ligt met ingang van 4 de cember 1995 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Smidsbelt 6 te Holten. Holten, 30 november 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, H. de Blaauw, l-.s. de burgemeester, D. J. Verhoeven controleposten en de finish wor den bemand, óók door dames. Schuchard meende dat alle activi teiten tot stand kunnen komen door de goed gecoördineerde be stuursvorm. ,De MAC heeft haar zaakjes immer goed voor elkaar. Daarom is het voor de sportcom- missie nooit moeilijk om de ge meente het advies te geven: geen sporttechnische bezwaren." Schu chard wees ten slotte op de vele successen van August Müller, die tweemaal tot Sportman van het drukke en gezellige feestavond van de jubilerende vereniging werden de clubkampioenen, alsmede de Jaar van Holten werd gekozen en kersv^rse nationaal kampioenen enduro uit de MAC-gelederen op de foto gezet (Foto WV) tweemaal net naast de Wereldtitel Een toevalstreffer was het wel, maar dat de tien maanden oude ara Rocky vanuit Dierenspeci aalzaak Zanting voor enkele uren wist te ontsnappen, zal me nigeen en zéker Arjan Kramer en zijn medewerkers nog lang heu gen. Het spektakel trok in de loop van de middag flink wat bekijks, vooral toen een ladderwagen van de regionale brandweer er aan te pas moest komen om het dier te pakken te krijgen. Met enige moeite gaf Rocky zich uiteinde lijk gewonnen en kon Kramer zijn bijzonder kostbare aanwinst terugbrengen naar de winkel. Daar zit hij voorlopig voor de zekerheid niet op, maar in de kooi. „Eerst bijkomen van dit avontuur!", lacht Kramer. Geheel onverwacht klapwiekte de prachtig blauw-geel gekleurde vo gel, een grote papegaaiensoort, maandagmiddag de winkel aan de Smidsbelt uit. Het dier, dat er nog maar net een weekje verbleek vloog wel vaker los en zat volgens Kramer soms spontaan bij deze of gene op de schouder. „Maar altijd vond hij de weg terug naar zijn kooi." Zo niet maandag. Rocky, die daar doorgaans bovenop of op de zitstok zit, spreidde rond tweë- en plotsklaps zijn vleugels en ver dween voor de ogen van de ver bouwereerde Kramer door de geo pende winkeldeur naar buiten. Een poging het dier tegen te hou den mislukte. Rocky zette allereest koers naar het gemeentehuis, waar Kramer met bode Wim Nijenhuis op het dak verwoede pogingen in het werk stelde de vogel in handen krijgen. Maar Rocky zag zijn kans schoon en zag zijn verworven vrij heid wel zitten. Spreidde opnieuw zijn vleugels en verkoos ditmaal een vlucht met de duiven die daar vaker rondvliegen. Toch bleek landen op het dak van de kerk, voor de duiven geen probleem, voor Rocky lastiger. Het dier had duidelijk te weinig houvast. Even leek het er op dat Rocky wilde uitwijken naar de silo van super markt Cl000, maar uiteindelijk belandde hij in één van de majestu euze kastanjebomen achter de kerk, ter hoogte van Van Bruggen Elektro. Tal van Holtenaren en ook enkele politiemensen kwamen een kijkje nemen bij het spektakel. Ara Rocky was onlangs in het bezit gekomen van de dierenwin kel, nadat de familie Assink uit Rijssen hem wegens een allergie van hun dochter Chantal van de hand moest doen. Kramer: „Een trieste zaak. Die mensen ware echt gek met het beest." Toen de ara eenmaal ontsnapt was, trachtte Kramer hem te lokken door het noemen van de naam Chantal en ook Rocky. Het mocht niet baten, Rocky kakelde enkel vrolijk terug. De te korte ladder van Van Brug gen bood evenmin uitkomst, waarop besloten werd de brand weer in te schakelen. Omdat ook de ladder van de ladderwagen te kort bleek, besloot brandweer commandant J.H. Heller een lad derwagen van het gewest Midden- Ij ssel uit Deventer in te schakelen. Toen de ladder eenmaal uitgescho ven werd schrok Rocky dusdanig, dat hij elders in de boom ging zitten. Met zijn eigen zitstok werd daarop geprobeerd de vogel te pakken te krijgen. Tweemaal vruchteloos, de derde keer, het was inmiddels al flink aan het sche meren, was het bingo en greep Rocky zich zelfs krijsend en wel vast aan de bovenkant van de lad der. Einde van een spectaculair avontuur, waar nog lang over na gepraat werd! Nog steeds blijkt de belang voor de jaarlijkse winkelaktie van de Holtense Handelsvereniging aanzienlijk. Tot en met 5 decem ber is sprake van de Sinterklaasak tie, vanaf 18 tot en met 23 decem ber wordt deze voortgezet als Kerstaktie. Met het oog op de eerste aktie zijn inmiddels weer een aantal trekkingen verricht. Achter de naam van de winnaar wordt tussen haakjes het betref fende reijunummer vermeld. Uitslag tweede trekking: Familie Bel- dman, Holterenkstraat 22 (28049); E. De gemeenteraad heeft maandag avond unaniem ingestemd met het voorstel van B en W om geen medewerking te verlenen aan het verzoek van J.G. Veneklaas om het bestemmingsplan De Borkeld te wijzigen danwel een voorberei- dingsbesluit te nemen voor zijn perceel op de hoek van de Vianen- weg en Pannenweg met als doel daar een aantal recreatiewoningen te bouwen. Uitbreiding van be staande recreatiebedrijven in het gebied mag wel, vestiging van nieuwe complexen wordt evenwel niet voorgestaan. Jan Kevelam (WD) had aanvankelijk moeite met het voorstel, maar stemde uit eindelijk toch, zij het aarzelend, in. De ommezwaai hield verband met de argumentatie door burge meester D.J. Verhoeven. Boven dien zou de liberaal zijn eigen wethouder in de kou hebben laten staan, want het college was una niem in haar standpunt. Henk Boode (GB) ging 'schoorvoetend' akkoord, maar noemde de argu mentatie van Ben W 'flinterdun'. „Het gaat hier om een belangrijk terrein. Als er concretere bouw plannen zijn willen we die zaak graag opnieuw bekijken." Voor Wim Dalhuisen (PvdA) een on duidelijk argument: „We speken hier over een algemene ruimtelijke ordeningskwestie en gaan toch niet beslissen op specifieke onder delen?!" Om het aanzienlijke aantal fiets diefstallen in de stalling bij het NS- station tegen te gaan, wil de politie Salland in samenwerking met de NS en de gemeente een beveili gingsproject opzetten. Vorige week liet burgemeester D.J. Ver hoeven weten dat het afgelopen jaar circa veertig (brom)fietsen werden gestolen. Met Raalte en Heino, waar sprake is van een zienswijze. De geëtste lijnen vor- chelaar vindt zijn onderwerpen men het patroon waarbinnen de dicht bij huis: interieur, huizen, kleuren worden aangebracht. Ti- tuinen en landschap. Zijn werk In de hal van het gemeentehuis vert<>ont verwachtschap met dat exposeert Kampenaar Henk Ti- van onder anderen Paul Klee. In de chelaar vanaf morgen tot en met 19 hal zÜn tevens tekeningen Obadja december met ingekleurde en in- Letsoïn te bewonderen en (ge- getekende grafieken (ets en droge schenk)artikelen uit het naald). Deze voor Tichelaar eigen technische combinatie maakt elke prent tot een uniek kunst werk. Ze getuigen van zijn poë tisch realistische assorti ment van de Holtense Wereldwin kel (in de vitrines). De tentoon stelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeente huis. dergelijk project, loopt Holten wat betreft het verdwijnen van fietsen bij het station voorop in de regio. Opzet is om bij de fietsen stalling videocamera's te plaatsen. Gezien het tekort aan mankracht en ook beperkte financiële midde len is de gemeente bereid om tijde lijk te participeren in een dergelijk project. Van politiezijde wordt wel duidelijk gemaakt dat ook de (brom)fietseigenaar zelf een steen tje bij kan dragen, bijvoorbeeld met een goed slot, het graveren van de postcode en het noteren van het framenummer en eventuele bij zondere kenmerken. Een duidelij ke aangifte in geval van ontvreem ding en voor de politie 'gemakke lijker' het rijwiel op te sporen. In het overleg tussen de drie 'part ners' wordt tevens gesproken over het beter zichtbaar maken van de fietsenstalling, bijvoorbeeld door het snoeien van bomen en struiken en het plaatsen van een lantaarn paal. Lubbersen, Bijvanksweg 1a (40643); J.n. Krabbenbos, Luttekerveldweg 1, Marke lo (29929): Steensma, Fazantenweg 14 (29937); R Pasop-Bouwman, Kozakken- straat 13 (45345); José Kruiper, Brom- haar 15, Nieuw Heeten (22356); P. Rijn- saardt, Diessenplasstraat 54 (30306); H Lodeweges, Borkeldsweg 16 (36568); Van Coeverden, H.J. Wansinkstraat 16 (22394); G. Stam, Valkenweg 7 (40602); H.J. Zweers, Mossinkserf 10 (40279); J. Oolbekkink, Bergmanstraat 23 (43708); Visman, Verzetstraat 80 (36544); D. Mül ler, A. Jansenstraat 13 (22552); Bolink, Broekdijk 19 (40044); G.H. ten Dam, Burg. v.d Borchstraat 37 (36625); H.J. Pekkeriet, Het Landeweerd 36 (41120); G.S.J. Hols, Boschkampstraat 21 (40223); Veneman, Deventerweg 76 (28144). Uitslag derde trekking: D. Verveda, Bergmanstraat 35 (22115); J.A. van der Knaap, Raalterweg 33 (26111); B.J. Nij- 'and, Espelodijk 5 (33728); Bosschers, Oude Stationsweg 10(31312); mevrouw Van Beek, Liezenweg 18 (45077); Wim Meijer, Rijssenseweg 4 (19045); D. Nij- 'and, Deventerweg 36 (24655); G Wech- stapel. Oude Deventerweg 49a (34059); G. Luggenhorst, Sangeldijk7 (18931); F. Roozenboom, Raalterweg 12 (36745); H. Ulfman, Pastoriestraat 9 (40887); J.B. Kolkman, Elsenerveldweg 4, Markelo (28598); J. ten Velde, Oranjestraat 61 (26123); G, Slotman, Oranjestraat 75 (26237); H. Bolink, Raatakkerweg 3 (43733); J. Pennewaard, Voorsboers- straat 13 (44157); J. Boes, Ellen 79 (29088); J.H. Wissink, Rietdijk 16 (36936); Thea Kolkman, Elsenerveldweq 4 (40478). Uitslag vierde trekking: C P. van Asselt, Larenseweg 46 (22707); C.J. Ockeloen, Vianenweg 176 (19357); A.W. Poppe, Diessenplasstraat 12 (40517); Rieki Ge- tkate, Haarstraat 10 (29731); G. Biele- man, Manenschijnsweg 14(43861); H G." Louwerenburg, Fazantenweg 5 (26320); Herma Kuypers, Kooidijk 29, Markelo (22258); J. Markvoort-Jeurlink, Oude Stationsstraat 8 (40408); J. Aanstoot, Evertjesweg 3 (40461); H.J. Hietbrink, Rijssenseweg 5 (40982); J.H. Israël, Noordenbergstraat 3 (24599); D. Ooster- velt, Vixseboxsestraat 5 (45365); J. Nij- Isnd, Schoutenstraat 2 (24758); H. Blan- kena, Keizersweg 14 (40222); J van der Knaap, A. Jansenstraat 4 (22050); A. Spikker. Oerdijk 236a, Okkenbroek (26485); M. Schuppert, Haarstraat 4 (40252). Prijswinnaars kunnen hun prijs tegen nlevering van het juiste re?u afhalen bij Steunenberg Schoenen, Larenseweg Het 'Rode Plein' van Holten, noe men veel Holtenaren het al. En dan hebben we het over het tot nu in de volksmond genoemde 'DiWa'-pleintje, waar sinds kon de Dikke Steen op prijkt. Dat de grondeigenaren Dikkers en Wan sink het plein wilden laten beklin- keren, viel direct in goede smaak. Nu die klinkers opvallend rood blijken te zijn, laat menig Holte- naar zijn afkeuring klinken. Begin deze week viel die afkeuring zelfs te beluisteren in de raadscommis sie gemeentewerken. Het was Harry Dul (CDA) die zich afvroeg of het de bedoeling was geweest dusdanig rode klinkers te gebrui ken. „Geen gemeentelijke, maar particuliere grond," reageerde wethouder Eb van Schooten (GB) simpel. De vraag blijft of ook de Smidsbelt straks van een dergelijke' kleur klinkers wordt voorzien. Want was het niet de bedoeling om de twee pleinen 'visueel één geheel' te laten zijn...?

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5