Mintonette: winst, gelijk en verlies Sport Bin Holte Handbal herenboeken opnieuw overwinning Sport g agenda Holtenaren volbrengen New York City Marathon Winnend Holten weer op de goede weg Tweemaal winst voor BC Holten Teleurstellend verlies Blauw Wit Atleten actief op diverse fronten HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten "'X Is daar één groot feest!" Resultaten Blauw Wit Blauw Wit naar DVO Bergruitertjes MAC-puzzelrit Geslaagd Koopavonden december Sinterklaas op Meermanskamp Viertallen bij De Eik DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995 7 De rust binnen heren 3 is terugge keerd. Na bemiddelingen van het bestuur is besloten om de rijen weer te sluiten. Dat betekende de terugkeer van coach/trainer Leo I Thiele. Dat er wederzijds vertrou- wen^ was bleek direct al door de manier waarop gespeeld werd voor de beker, tegen het een klasse hoger spelende Nizno 2. In de j eerste twee sets hielden de partijen I elkaar goed in evenwicht. Met res pectievelijk 11-15 en 15-12 ver scheen een 1-1 tussenstand in de sporthal. Leo Thiele zweepte de ploeg in de derde set naar onge- j kende hoogte, waardoor een 3-8 achterstand tenslotte werd omge zet in een 15-13 setoverwinning. Met name de teruggekeerde Wim Hartkamp speelde aanvallend een belangrijke rol. In de vierde set ging Pim Gruiters met een blok Zaterdag speelt Blauw Wit de eer ste wedstrijd van de tweede helft van de competitie. DVO moest in Holten destijds in de tweede helft de meerdere erkennen in de forma tie van trainer Henk Spikkert. In Almelo heeft Blauw Wit het echter altijd moeilijk. Op het kleine on- I gelijke veld won Blauw Wit nog niet vaak. Onderleiding %van scheidsrechter Barneveld wordt er om 14.30 uur afgetrapt op het terrein van DVO. ongelukkig door zijn enkel, zodat coach Leo Thiele de jeugd een kans moest geven in de persoon van Albrecht Bulsink. Net van de griep hersteld liet hij zien dat hij niet voor niets een grote belofte voor het team kan zijn. Met links handige aanvallen werd Nizno on der druk gezet. Aanvallen van Rob van Zoelen en Jos Kamphuis zorg den voor groot enthousiasme op de tribune. Bij 13-10 leek de set winst nabij, maar een ongelukkige passfout en een misverstand zorg den ervoor dat Nizno alsnog terug wist te komen. Met 14-16 trok het de set naar zich toe, zodat een beslissende vijfde set noodzakelijk was. De laatste set ging voor Min tonette makkelijker dan men ver wacht had Door goede services van Jan Voogt en Herman Schol ten werd een 5-1 voorsprong op gebouwd. Door het ralley-point systeem is dat een bijna niet meer te overbruggen achterstand en dat bleek dan ook na de winst van 15- 12. Ovationeel applaus begleidde een dolblij team en een dolblije coach naar de kleedkamer. Het Nijkerkse team Nizno 2 dat vol verwachting naar Holten was ge komen, moest na een 3-2 neder laag teleurgesteld huiswaarts ke ren. Heren 2 staat nog steeds boven aan. In een langdurige wedstrijd tegen Holyoke uit Enter werd voor het eerst ervaren wat verlie zen is. Naast eenvoudige overwin ningen werden ook overwinnin gen na heftige strijd binnenge haald. Tegen Holyoke kon heren 2 Een licht gehavend Holten moest afgelopen zondag aantreden tegen Reutum. Zonder de geschorste lErik Broekmaat en de zieke Ro bert Jansen mocht er niet verloren ;worden. Dit om aansluiting met de |top te behouden. In de beginfase speelde het spel zich vooral op het middenveld af, met als gevaarlijkse uitschieter een goede kopbal van Wilfred van der Pluym, die door Ide Reutum-goalie, met een prach- [tige safe gestopt werd. Ook de kasten kregen een goede kans, maar de uit een vrije trap komende kopbal ging net over. In de 26ste 'minuut was het wel raak. Wilfred (passeerde op de linkerkant een paar tegenspelers en trok de bal ivanaf de achterlijn terug op de inkomende Marcel Jager, die be heerst inschoot (1-0). Holten werd beter en creërde voor rust nog een paar kansen, waar vooral de goed voetballende Henk-Jan Nijenhuis pech had in de afwerking. Na rust kwam Reutum iets opzetten, maar doelman Landeweerd was op zijn hoede. Na 55 minuten zette Mar cel J ager een goed blok, waardoor hij de bal over kon nemen en een splijtende pass afgaf op Ep Boode, die uit een sliding 2-0 maakte. Dit was de bevrijding en Holten begon meer grip op de wedstrijd te krij gen. Nadat over en weer nog een paar kleine kansjes waren geweest, kreeg Holten verdiend haar derde doelpunt door een gelukkige bal op linksback Jan Traanman, die zich geen moment bedacht (3-0). De eindstand van een wedstrijd, waarin Holten met veel inzet weer op de goede weg lijkt te zijn. enkel in de tweede set overtuigen met een winst van 15-4. De set ervoor werd het 12-15 en de twee setten erna werden verloren met 10-15 en 12-15. De immer inspire rende Rob Frerichs, door ziekte afwezig, werd zwaar gmist. Door eerder verlies van Holyoke behield Mintonette wel de leiding. Dames 2 speelde afgelopen vrijdag thuis met tactisch en technisch zeer hoogwaardig spel tegen Flash. Dat beide teams voor de punten gingen was goed te mer ken. Mede dankzij de steun van het aanwezige publiek kon een eindstand van 2-2 worden geno teerd. In Mariënheem was Henrike Ke- velam met haar pony Kiddy pre sent om daar beslag te leggen op de eerste plaats in de B dressuur. Daniëlle van de Kaap behaalde met Wendy K.cat.D de tweede plaats met Z springen. Lia Verhoeven vulde de bekerkast weer aan door met Bianca cat. D in de klasse L als derde te eindigen. In deze klasse legde J osé Mol eveneens beslag op de derde plaats met Sissy cat. C. Donderdagavond 30 november start de ponyclub met de jaarlijkse speculaasactie. De leden gaan daarvoor huis aan huis met de speculaas. Indien noodzakelijk wordt uitgeweken naar vrijdag of zaterdag 2 december. Totaal 21 puzzelaars namen zon dag deel aan de maandelijkse puz- zelrit van MAC De Holterberg rondom Holten. Wederom een circa 40 kilometer lange route, dit maal richting Holterbroek, Dij- kerhoek en Espelo. Na terugkeer werden in 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg de prijswinnaars bekend gemaakt. A-klasse: 1. M.A. Veldhuis, Wijhe 91 strfp; 2. A. Wessels, Raalte 94 strfp.3. G. Agterkamp, Holten 99 strfp. B- klasse: 1. Joh. van Bruggen, Hol ten 154 strfp.; 2. G. Knobben, Haarle 195 strfp.; 3. Freek Schip pers, Holten 215 strfp. De poedel prijs ging naar W. Wagehvoort, met de MAC Haarle. Binnen de sector kort HBO van de Nationale Hogeschool voor Ver keer en Toerisme te Breda, heeft onze oud-plaatsgenote Fenneke Doorninck de opleiding tot mana ger reisbureau succesvol afgerond. heren van Holten moesten uit spelen tegen ASVD Dronten. In Ie beginfase ontliepen beide teams :lkaar weinig. Holten speelde 'oorzichtig en miste enkele fraaie tansen. Tot 6-6 ging het gelijk op. ÏSVD probeerde in de slotfase van tie eerste helft mandekking op Meino van Beek toe te passen, haar Holten pakte dat taktisch joed op en wist in de slotfase van Ie ruimte in de Drontense defensie gebruik te maken en uit te lopen (laar een 9-12 ruststand. Na rust kwam ASVD even terug (12-13), inaar daarna pakte Holten in een brima spelperiode de draad weer bp en kwam het met 12-17 voor. De laatste 10 minuten gaf Holten De gastheren geen kans meer om lichterbij te komen en werd ver eend met 15-20 gewonnen. Sco- jes: Meino van Beek 7; Nico Vorst h Andy de Jong 3; Mark Wander Drent 2; Ton Muller, Jan Victor Porlas 1. Dames 1 verloor op- Jieuw. Thuis was DSC te sterk oor de Holtense formatie. Na een goede eerste helft waarin DSC de rust haalde met een minimale voorsprong 4-5, volgde een twee de helft waarin Holten weinig pot ten meer kon breken. Zowel aan vallend als verdedigend kwam Holten te kort hetgeen leidde tot een 7-15 nederlaag. Ook Dames 2 kwam niet tot winst. Thuis tegen SDOL 3 kwam Holten simpelweg routine te kort. De gastvrouwen wisten goed gebruik te maken van de zwakkere plekken in het Hol tense spel. Via een 3-8 ruststand werd het uiteindelijk 8-15. Dames junioren van Holten kwam net iets te kort tegen SDOL 2. Bij rust leidde Holten met 4-3. Na rust bleef het een spannende ontmoe ting waarin de gasten met 8-10 aan het langste eind trokken. Jeugd: Jongens A verloor de belangrijke wedstrijd tegen AHV Achilles 1. Het team was niet geconcentreerd genoeg, maar trof ook de pech dat het houtwerk meerdere malen treffers in de weg stond. Via een 2- 7 stand bij rust werd het 8-16. „Natuurlijk, er waren best mo menten dat je erdoor zat. Maar wc hebben we 't allen gered, 't Was absoluut onvergetelijk. Wie weet doen we het daarom nog wel eens." Herman Hofman (38) en Andries Elzinga (49) zijn nog helemaal vol van de New York City Marathon, die ze een paar dagen tevoren met Theo Nieuw- veld (47) en Egbert Rozendom (40) volbrachten. Nog maar net K bekomen van al het feestgedruis Deventer met 331 strafpunten. De rond hun de d volgende rit op het programma is ontmoeten wij de vier s£ortieve de Kerstnt op Tweede Kerstdag, Holtenaren ten huize van Eg- !!^T8"'°"u!"..SamenWC 8 bc«' de kamer nog vol- hangt met herinneringen aan het Amerikaanse avontuur. Op de borst van de vier marathonlo pers prijkt een fraaie medaille. Moe? „Nou, niet van de marathon hoor, hooguit van het feestje na thuiskomst!," lacht Egbert. Na een aantal dagen extra te hebben doorgebracht in New York, zetten de vier vrienden vorige week don derdag weer voet op vaderlandse bodem en wachtte nen een warm welkom. Nog tijdens ons gesprek wordt de zoveelsje bos bloemen bezorgd. FamilieTvrienden, colle ga's: velen hebben meegeleefd. Deelnemen aan de marathon van New York doe je niet 'zomaar'. Uiteindelijk wachten er na de start 42,195 kilometer. En dan nog over hier en daar een heuvelachtig par cours. Wat dat betreft een 'Diepe Hel' in 't groot... Rijst de vraag hoe het viertal dit heeft kunnen redden? Niet getooid in het rood zwart van de Meermanskamp en toch zo'n vermaarde marathon uitlopen. Onmiddellijk komen de verhalen los. Over het groepje vrienden, gemiddeld veertigers, dat al verscheidene jaren achtereen iedere zaterdag hardloopt. Eerst (een) rondje(s) om het slachthuis, later voornamelijk in het bos, soms ook richting Holterbroek. Herman Hofman kwam toen met het idee om aansluitend ook de gymzaal aan deLageweg te huren: „We beginnen daar met wat oefe jongens B bleef ongeslagen. Thuis tegen Donar werd na een redelijke heerste helft (6-5). In een goede tweede helft werd afstand geno men en gewonnen met 13-7. Meis jes A won. Na een slappe eerste helft keek Holten tegen een 4-5 achterstand aan. Pas in de slotfase kwam Holten los en toen liep men snel uit naar een verdiende 13-9 overwinning. Meisjes B blijft on geslagen. Tegen Raalte kreeg men tot de rust goed partij (3-3). Daar na moest ook deze tegenstander de Holtense kracht ervaren en keerde men met een 11-4 nederlaag naar Raalte terug. ningen en gaan dan meestal via zaalvoetbal naar iets wat je het beste omschrijven kunt als 'cha os'." In de zaal doen ook enkele anderen mee. De laatste loopt ook regelmatig mee. Vijf jaar geleden namen de lopers voor het eerst deel aan de Oliebollencross rond Meer manskamp. In datzelfde jaar werd overigens ook voor het eerst ge start op de Diepe Hel Holterber- gloop, zij het toen nog op de vijf mijl. De 'hel' viel moeiteloos in goede aarde bij 'onze' sportieve- lingen, zodat het jaar erop op de tien werd gestart. Naast de Hol- terbergcross en de Ganzeloop in Gelselaar liepen de vier dit voor jaar onder zomerse temperaturen ook de halve marathon in Ensche de. Langzaam begon het idee te groeien om deel te nemen aan een hele marathon. Maar waarom niet dichter bij huis, in bijvoorbeeld Rotterdam of Amsterdam? Her man: New York is niet alleen het meest aansprekend, maar is bo vendien één van de zwaardere ma rathons. En dan dat massale, dat heeft gewoon iets. Je moet het echt een keer meemaken, één groot feest! Begin dit jaar gaven vier van de vijf zich op en werd begonnen met de trainingsopbouw. In New York werden de Holtena ren geconfronteerd met een naar hun zeggen perfecte organisatie. Een dag voor de marathon startten ze op de 7 kilometer lange Friends hip Run van het gebouw van de Verenigde Naties naar Central Park. Een evenement van totaal ander kaliber, getuige de verhalen over de deelname van vier Sinter klazen en een aantal Hollandse meisjes op klompen. Het mocht eder weekeinde zijn er meerdere nogelijkheden in de regio om aan en cross- of wegwedstrijd deel te lemen. Veel lopers, onder wie ook Holtenaren, maken daar gebruik van waardoor de atletieksport een (roeiende belangstelling geniet. In Ommen startten rood-zwarten op le Bosloop over 12 kilometer. Di- ïie Pasman klokte 57.20 min.; fvonne Deterd Oude Weme 58.30 nin; Ap Koetsier 56.30 min. Af- jelopen zaterdan was de Ganze- oop in Gelselaar aan de beurt. Op le halve marathon startten Gerard ieldman (13c in 1.22,16 min.) en igbert Beldman (27e in 1.30,52 nin.). Op de 10,5 kilometer ver rokken Gerard Markvoort uit Ruurlo (6e in 41.16 min), Jan Schut uit Markelo (15e in 45.05 min.) en Linze Bos (26e in 48.40 min.). Dergelijke wedstrijden worden vaak gebruikt om wed strijdritme en konditie te testen en op peil te houden, als voorberei ding op een grotere loop, zoals afgelopen zondag de Zevenheuve- lenloop in Nijmegen over 15 kilo meter. Dinie Pasman klokte daar een tijd van 1.11,48 minuten, evenals Ap Koetsier. Benny Mom- barg had 1.05,42 minuten nodig voor deze afstand en Leo Maris- sink was de snelste Holtenaar in 57.49 minuten. Wie ook zin heeft om eens een wedstrijd te lopen, kan kontakt opnemen met één van deze personen. Blauw Wit heeft haar aanhang danig teleurgesteld door in de thuiswedstrijd tegen de bepaald niet imponerende ex-vierde klas- ser Sportlust uit Glanerbrug niet verder te komen dan een gelijk spel (1-1). De Holtenaren begonnen goed en zochten meteen de aanval. Sport lust, dat enkele belangrijke spelers miste, maakte in die beginfase ver dedigend bepaald geen sterke in druk. Nadat enkele hoekschoppen voor Blauw Wit nog niet tot succes leidden, was het middenvelder Jo- han Stam die na ongeveer een kwartier vanaf de rand van het strafschopgebied met efen laag schot de Sportlust-goalie wel wist te passeren. Dit loepzuivere doel punt ging echter tot verrassing van "vriend en vijand" niet door. De grensrechter van Sportlust kwam nl. zijn ploeg te hulp. Deze man was de enige persoon op 't Vlet- goor die had geconstateerd dat het geen geldig doelpunt betrof en wist, tot verbazing van zijn eigen spelers, de zwak leidende scheids rechter Lohuis daarvan te overtui gen. Blauw Wit was duidelijk aan geslagen door het onrecht dat haar was aangedaan. Uit een counter wisten de bezoekers tegen de ver houding in de leiding te nemen (0- 1). Uiteindelijk wist Johan Bos- schers uit een hoekschop slecht wegwerken van de Sportlustverde- diging af te straffen en de meer dan verdiende gelijkmaker te scoren (1-1). Blauw Wit ging meteen door doch kansen leverde dat nauwe lijks op. Bovendien raakten som mige spelers nogal geïrriteerd door de warrig leidende scheidsrechter. Na rust eenzelfde spelbeeld met een aanvallend Blauw Wit en een verdedigend Sportlust. Een kwar tier voor afloop leek de verdiende winnende goal alsnog te vallen, toen Herman Deijk na een voorzet van rechts vanaf enkele meters van de goal vrij kon inschieten. Tot ontzetting van alles wat Blauw Wit was, tikte hij echter de bal over het doel. Ook het slotoffensief van Blauw Wit leverde geen succes op. De medekandidaten voor met name de tweede rechtstreekse pro motieplaats, SW'56 en Evers- berg, wisten hun wedstrijd wel te winnen, zodat de Holtenaren door dit onnodige gelijkspel en de on nodige nederlaag van vorige week, hun concurrenten opnieuw enkele punten zagen weglopen. l/roomshoopse Boys Al - Holten A1. Holten had het eerste kwartier Vr. Boys duidelijk in de tang. Een goede aanval van Holten werd in paniek met de hand onderbroken. Ruud scoorde heel be heerst vanaf 11 meter. Gek genoeg was Holten daarna de kluts totaal kwijt. Vr. Boys scoorde 1-1 en Holten mocht blij zijn dat met deze stand de rust werd bereikt. Na rust, ondanks een hardwer kende verdediging, was Vr. Boys opper machtig. Na een schitterende 2-1 was de wedstrijd gelopen. Hierna probeerde Holten, door meer risico te nemen, de gelijkmaker te forceren. Vr. Boys profi teerde hier goed van. Het goede kee perswerk van Rik kon niet voorkomen dat de uitslag werd bepaald op 4-1. T.V.C. B3 - Holten B2. De eerste helft had Holten wind tegen en kon niets inbren gen tegen het sterkere T.V.C. Door de goede inzet bleef het tot rusttoch 0-0. Na rust waren de rollen omgekeerd en had Holten wind mee. De vele kansen wer den echter niet benut. De weinige kan sen die T.V.C. kreeg waren een prooi voor Johan. Door een doelpunt kort voor tijd werd T.V.C. de gelukkigste. Een geli|kspel was verdiend geweest. Holten D1 - SDOL D1. Een sterk aanval lend Holten gaf SDOL in deze wedstrijd geen kans. In de eerste helft werd met veel inzet gevoetbald en ondanks wat rommelig spel werd de rust bereikt met een 4-0 voorsprong. Na rust was het spel beter verzorgd en werd door goed kom- binatiespel een eindstand bereikt van 7- 0. Doelpunten van Arturo (2x), Remon (2x), Hawar, Bart en Bas. DES D3 - Holten D3. Des was vandaag duidelijk de betere plopeg. Ondanks de vele tegendoelpunten bleven onze jon gens strijden voor een goed resultaat. Doelpunten van Bas (2x), Sander en Mark zorgden voor een eindstand van 12-4. Holten E1 - De Zweef E2. Holten speelde ook vandaag weer een goede wedstrijd. Door enkele omzettingen in het elftal liep het in het begin wat stroef, maar na de openingstreffer van Matthijs ging het steeds beter. De Zweef scoorde nog wel 1-1, maar daarna was Holten de betere ploeg. Voor rust zorgde Maarten nog voor 2-1. Na rust bouwde Holten de voorsprong uit door goals van Rick (2x), Maarten en Matthijs. Een verdiende 6-1 overwinning voor een goed spelend Holten. Holten E2 - Enter V. E2. Holten trad aan tegen een sterk E.V. onder winterse om standigheden Voor rust werd door Hol ten zeer goed gevoetbald. Dit resulteer de ook in een 1-0 voorsprong. Met een uitblinkende Thijs en Roelf-Jan probeer den we de voorsprong te behouden. In de tweede helft liepen de kombinaties minder goed en nam E.V. het heft in handen. De eindstand werd uiteindelijk 1-3 voor E.V. Hulzense Boys F1 - Holten F1. Op de vroege morgen al aantreden in Hulzen. Vanaf de aftrap ging het gelijk op. Tot aan de rust waren er kansen voor beide ploegen. Na rust kwam Hulzen iets beter uit de startblokken wat resulteerde in twee doelpunten. Hierna zette Holten alles op alles Dennis scoorde 2-1. De laatste minuten was het Holten wat de klok sloeg maar de verdiende gelijkma ker bleef uit. Haarle F2 - Holten F4. Ook deze week wilde het weer niet lukken. Ondanks de belofte van de jongens dat ze met de Sint in aantocht er iets van wilden maken. Door de vorst van de nacht er voor, leek het wel of enkelen als ver steend de tegenstander gade sloegen en rustig toekeken hoe Haarle de doelpun ten scoorde. Rick, de tweede helft kee pend, deed al wat hij kon. Helaas. Eind stand 14-0. De extra koopavonden met het oog op de decembermaand wor den dit jaar gehouden op donder dag 30 november, vrijdag 1 decem ber (normale koopavond), maan dag 4 december, donderdag 21 december en vrijdag 22 december (normale koopavond). Op dins dag 5 december sluiten de winkels om 17.00 uur. In de uitwedstrijd tegen Hanze '83 5 moest het tweede team wederom gebruik maken van een invalster voor de nog steeds geblesseerde Ina Peters. Ditmaal was Yvonne Beuker gevraagd om haar te ver vangen en dat dit geen slechte keuze was, mag blijken uit het feit dat Yvonne in alle drie de partijen die zij speelde, aan het langste eind trok. Ook voor Pieter Aarsen was er winst in zijn single, ondanks een behoorlijke achterstand in de eer ste game, maar Pieter is kennelijk op zijn best wanneer hij niet de luxe kent van een voorstand. Har ry Peters moest zijn enkelspel he laas in drie games aan zijn tegen stander laten, maar Hermanna Boode wist in twee games vrij gemakkelijk te winnen. Het he- rendubbel werd daarna een prooi voor Hanze, terwijl Hermanna en Yvonne in twee games het dames- dubbel op hun naam schreven. Bij de gemengde dubbels werden de punten' eveneens verdeeld. Niet onvermeld mag blijven, dat de eer ste game van het dubbel Yvonne- /Pieter in één service-beurt van Yvonne op hun naam geschreven kon worden. Een keurige 5-3 eindstand derhalve. Het vijfde team kreeg thuis bezoek van Fairplay 2 uit Dedemsvaart. Het blijkt dat het vijfde er steeds beter in komt, want van de enkel spelen moest alleen Arnold Elias het punt aan zijn tegenstander la ten. Ronald Wissink, Carola van der Vreede en Rinske Keulen be haalden min of meer eenvoudige overwinningen in twee games. Ook het heren- en het damesdub- bel leverden wedstrijdpunten voor BCH op. Toen de gemengde dub bels van zowel Carola en Ronald, als van Arnold en Rinske door Holten in twee games in winsi waren omgezet, was de eindstand bepaald op 7-1. Onder de ereboog die Egberts vrienden van de welbekende groep Velocitas aanbrachtenliet het vierta, Holtense marathonlopers zich vereeuwigen. V.l.n.r. Nieuwveld, Hofman, Elzinga en Rozendom. (Foto WV) allemaal. En toe kwam 'de dag'. Andries en Theo bekennen toch wel enige spanning te hebben erva ren en vooral intense kou tussen het moment van inschrijven, kle ren afgeven en start: ,,'t Was welis waar droog, maar cfe wind maakte het steenkoud," vertellen ze. To taal meldden zich die bewuste zondag 28.000 atleten bij de start onder aan de Verrazano Narrow Bridge, van wie 26.500 de finish bereikten in Central Park. Na het Amerikaanse volkslied en twee minuten stilte ging de massa op weg en werd aan allé kanten ge- schreeuwden gejuicht. „Volstrekt onbekende mensen die je aanmoe digen. Dat is op zichzelf al waard om mee te maken." vindt Theo. Direct na de start leidde de 42,195 kilometer lange route de lopers de brug op. Daar al verloor ons vier tal elkaar al uit het oog, opgegaan in de massa als het ware. „Een lang, golvend lint voor je en dito achter je. Een beetje jammer wel ja, maar we hadden er wel reke ning mee gehouden." Egbert ver zeken geen moment gedacht te hebben 'ik schei ermee uit'. Voor Andries en Herman wogen de laat ste loodjes het zwaarst: zo'n 6,5 kilometer lang door Central Park. Alleen Theo venelt regelmatig posten te hebben bezocht: „Op circa 30 kilometer heb ik bij een medische post mijn benen laten masseren. Die wilden domweg niet meer.Mentaal wilde het ech ter nog wel en zo kwam Theo alsnog door de finish in 4.49,19 minuten. Herman klokte 4.05,11 minuten, Egbert 4.09,38 minuten en Andries 4.16,01 minuten. Een prestatie waar allen terecht trots op mogen zijn! BLAUWWIT: Senioren: Zaterdag 25no vember: DVO 1-Blauw Wit1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur; Hulz Boys 2-Blauw Wit 2, 1430 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3-Sp. Daarle 3, 14.30 uur; ON 5-Blauw Wit 4, 12 45 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 5-Den Ham 6,12.30 uur; Blauw Wit 6-Vesos 6, Blauw Wit 7- Hulz, Boys 5, 14.30 uur 'Junioren: Zaterdag 25 november: Wier den A1-Blauw Wit A1,14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit B1-Markvogels B1, 11.00 uur; Hulz. Boys C1-Blauw Wit C1, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Pupillen: SDOL D1-Blauw Wit D1, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit D2- SOS D2, 10.00 uur; De Zweef E2-Blauw Wit El. 09 15 uur (vertrek 08.30 uur); De Zweef E4-Blauw Wit E2, 10.00 uur (ver trek 09 15 uur); Blauw Wit F1-Borne F2, 11 00 uur Dinsdag 28 november: Blauw Wit-Dalfsen, 19.45 uur SV HOLTEN: Senioren: Zondag 26 no vember: Saasveldia-Holten, 14.00 uur (vertrek 12.15 uur); MW 5-Holten 2, 09.00 uur (vertrek 07.45 uur); GFC 2- Holten 3, 10,00 uur (vertrek 08.45 uur); Holten 4-Rietvogels 3,10.00 uur; Holten 5-GFC 3, 10.45 uur; Wierden 3-Holten 6, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 7- Nijverdal 3, 09.30 uur; Almelo 5-Holten 8,11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Omhoog 7-Holten 9,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Nijverdal 4-Holten 11,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 12- Haarle 6, 09.30 uur; Holten 13-Delden 5, 10.00 uur. Junioren: Zaterdag 25 november: Hol ten A1 vrij, Holten A2, vrij; SVZW Bi- Holten BI, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Holten B2-Excelsior B5, 14.30 uur; Hol ten C1-Omhoog C1( 13.00 uur; Holten C2, vrij Pupillen: Zaterdag 25 november: Holten D1-Vesos D1, 10.00 uur; Holten D2-Nij- verdal D1, 11.00 uur; Holten D3-Excel- sior D6, 12 00 uur; Holten El-Enter VEI, 1000 uur; Holten E2-Hulz Boys E2, 10 00 uur; Enter V E3-Holten E3, 10 30 uur (vertrek 09.30 uur); De Zweef F1- Holten F1, 09.15 uur (vertrek 08 15 uur); Hulz. Boys F2-Holten F2, 09.15 uur (ver trek 08.15 uur); Holten F3-SDOL F2, 09 15 uur (vertrek 08.15 uur); Holten F3- SDOLF2,11.00 uur; Holten F4- De Zweef F6, 11.00 uur. Handbal: Zaterdag 25 november: MA- CVO, 11.35 uur (vertrek 10.15 uur); MB- KS Kwiek, 13 30 uur (vertrek 12.30 uur; JA, JB en Welpen 1, vrij. Zondag 26 november: Dames 1-Nw.Heeten 2,16.30 uur (vertrek 15.45 uur Heren, vrij; Dames 2-ABS 2, 12 20 uur (vertrek 11.30 uur); Dames jun.-Dalfsen 2, 11.00 uur (vertrek 09.30 uur) Donderdag 30 no vember: Recreanten-CVO, 19.00 uur Sporthal: Donderdag 23 november: 08 10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 16 00-22 00 SV Holten Handbal; 22.00- 23.30 uur SV Holten All Stars Vrijdag 24 november* 08.10-15.40 uur SG De Waer denborch; !6.00-24.00 uur HMV. Zater dag 25 november 00.00-24.00 uur HMV Jubileumshow Maandag 27 november: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.00-23.00 uur Badmintonclub Holten. Dinsdag 28 november: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 17 30-22 00 uur Mintonette; 22.00-23.00 zw Blauw Wit. Woensdag 29 november: 08.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.00-22.30 uur Badmintonclub Holten; 22.30-23.30 J. ten Wolthuis Donderdag 30 novem ber: 08.10-15.40 uur SG De Waerden borch, 16.00-22.00 uur sv Holten Hand bal; 22 00-23.00 uur zw Blauw Wit; 23.00-24.00 uur sv Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Blauw Wit 2 - Den Ham 3 Een gespannen Blauw Wit begon tegen de koploper te voorzichtig. Het wilde niet lopen en Den Ham kon door goede werklust profiteren van foutjes bij Blauw Wit achterin. Dit resulteerde in twintig minuten in een 0-2 achterstand. Nadat Wim Barvelink de aansluitingstreffer scoorde begon de ploeg beter te combineren en werd er meer druk gemaakt. Echte kansen ble ven echter achterwege. Na rust bleef Blauw Wit drukken, maar de stugge ver dediging van Den Ham bleef goed over eind. Uit een corner na een kwartier spelen kwamen de gasten zelfs op 1-3. Blauw Wit liet hierna min of meer de moed varen. De wedstrijd werd rustig uitgespeeld, waarbij Den Ham in Uilco Spijker nog een echte sta in de weg tegen kwam, waardoor er niet meer gescoord werd. Sp. Rijssen 3 - Blauw Wit 3 In een redelijke wedstrijd van beide kanten liet Blauw Wit voor rust vele mogelijkheden onbenut. De sterke opening werd door een hard werkende thuisploeg goed be antwoord Echte kansen leverde dit niet op. Blauw Wit bleef wel de betere ploeg en kwam ook diverse malen alleen voor de keeper, maar scoren bleek telkens te moeilijk. Vlak voor rust werd de bal door de Blauw Wit verdediging niet goed weggewerkt en knalde een Rijssense speler keihard in de kruising 1-0. Na rust drong Blauw Wit sterk aan, maar de precisie ontbrak. Na een afkoelingspe riode moest Blauw Wit met tien spelers verder. Met veel inzet en overtuiging werd toen alsnog de gelijkmaker gefor ceerd Marcel van Engbrink schoot ook de tweede keer de strafschop achter de doelman 1-1. In de slotfase kwam Blauw Wit zelfs op voorsprong toen Henk Ool- bekkink Richard Beldman goed vrij speelde en die in de verste hoek raak knalde 1-2 Enter Vooruit 8 - Blauw Wit 6 Tegen koploper Enter Vooruit 8 kwam Blauw Wit niet aan voetballen toe. De tegen stander was hiervoor te sterk. Met twee ex-eerste elftalspelers in de gelederen kon E.V. naar hartelust aanvallen. Blauw Wit stond met de rug tegen de muur en kon tot de rust de schade tot 3-0 beper ken. Na rust kwam Blauw Wit wat meer op de helft van E.V. en dat leverde zelfs een prachtige knal op de kruising od van Henk Smit. De terugspringende bal werd hierna nipt naast geschoten. Ver in de tweede helft kwam de thuisploeg op 4-0 en liep hierna nog uit tot 6-0. Overige uitslagen: Blauw Wit 4 - B.Z.S. V. 3 3-3, Kloosterhaar 6 - - Blauw Wit 5 2-3, Sp Rijssen 6 - Blauw Wit 7 3-6. T.V.C. B1 - Blauw Wit B1 Blauw Wit leek in Tubbergen een makkelijke wedstrijd tegemoet te gaan. Leek, want in de eer ste minuut scoorde Nisander al 0-1 na een goede aanval. T.V.C nam hierna het initiatief en maakte het Blauw Wit heel moeilijk. Doelman Arjan kreeg veel werk te doen, maar stond er als een rots in de branding. Toch moest hij zich ook een keer gewonnen geven voor rust 1-1. Na rust een gelijkopgaande boeiende wed strijd. Blauw Wit speelde rustiger als voor rust en hierdoor kon het balbezit veel langer worden gecontinueerd. Met nog drie minuten op de klok was het Arjen die Blauw Wit de punten bezorgde na een goed opgezette aanval 1-2 Blauw Wit C1 - Voorwaarts C1 Blauw Wit begon goed en legde leuke combi naties op de mat. Uit een goede aanval maakte gastspeler Herbert 1 -0. Door een foutje van de keeper werd het 1-1, maar opnieuw via Herbert werd het 2-1. Na rust ging het spel ook op en neer en kregen beide ploegen kansen. Voor waarts kwam op 2-2 en liep zelfs naar een voorsprong van 2-3 uit. Blauw Wit gaf zich nog niet gewonnen en probeer de toch een punt aan deze wedstrijd over te houden. Uit een goede voorzet van Gijsbrecht bracht Jurrian de eind stand 3-3 op het bord. Haarle E2 - Blauw Wit E2 In de ingelaste wedstrijd tegen Haarle E2 had Blauw Wit met zijn beste dag, al doet de uitslag anders vermoeden. In de tiende minuut kwam Blauw Wit op 1-0 toen Gerko Potman uit een corner ineens scoorde. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Na rust bracht Ramazan Ramazan de score al snel op 0-2 De wedstrijd leek beslist. Het was haarle echter dat sterk terug kwam. Na de 1-2 had de thuis ploeg goede kansen op 2-2. Deze treffer bleef uit en aan de andere kant was het Ramazan die 1-3 scoorde Door Kuba en Ruud werd het uiteindelijk nog een rui me overwinning van 1-5. Woensdagmiddag 29 november brengt Sinterklaas met zijn Pieten een bezoek aan de Meermans kamp. Alle F-pupillen (voetbal) en alle andere kinderen van de overige SV-afdelingen tot en met 7 jaar worden via deze weg uitgenodigd om het feest bij te wonen. Broer tjes en zusje en de kinderen leden (5 t/m 7 jaar, ook als ze zelf geen SV-lid zijn), zijn eveneens van har te welkom. Het wordt ongetwij feld dolle pret, want de Pieten verzinnen ieder jaar wel weer iets anders om het programma in het honderd te laten lopen. De feeste lijke bijeenkomst begint om 14.30 Bij manege Stal De Eik werd de jaarlijkse viertallenwedstrijd ge houden die ook open stond voor viertallen van naburgie recreanten clubs. Alle deelnemers reden 's ochtend een individuele dressuur- proef. Van ieder viertal telden de drie beste resultaten, 's Middags reden de viertallen hun proef, waarvan het cijfer vermenigvul digd werd met vier. De gezamen lijke resultaten bepaalden het eind- vijfer. De wisselprijs, vorig door Schalkhaar gewonnen, werd te ruggehaald naar Holten Uitslag: 1. Thea Braakhekke met Hugo S. - Jolanda Runderkamp met Bonapar te - Anneke Stegehuis met Sonate - Janine Haafkes met Floran 1006 pt.; 2. André Maat met Bolia - Berna Gütlich met Fayla - Hans van der Helm met Bonaparte - Maria van der Linde met Orlando. 3. Sander Lubberhuizen met Boanaparte - Chalrotte Crince le Roy met Orlando - Hans Hauptmeyer met Sylves ter - Elly Hauptmeyer met Sonate.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7