:-*eï 50% korting 19.95 35: Unique pakt uit met geweldig UNDÖljE JACKS|he|wden Met traktatie zit Sint altijd gebakkggi De Sint zet graag de puntjes op de i Sportveldje bij SGW weer open Uit buiten Holten nu 5990 49 99 99; 49 39 Gratis fietsen graveren op werf Met WIDA loopt het op rolletjes 'nu 69,90 RokjesBjacks D fietsonderdelen JUMBO FIETSPOMP 27;5Ü BATURIJ mUCHTIHG FIETSVERLICHTING Tijdens Fifty-Fifty aktie kans op KETTING REINIGER FIETS- Jröjl COMPUTERS DUBBELE FIETSTAS LID-VERLICHTING TRIATHLON-STUUR Hobbybeurs WIDA: DANNENBERG 2, RIJSSEN, 0548-51 37 88 DUTCH SPIJKERBROEKEN PULLOVERS SWEATERS 229, 219, Jaaragenda DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995 HO 11 Het feest van de Sint wordt in de volksmond vaak 'pakjesavond' ge noemd en natuurlijk niet zonder reden. Het u: wisselen van cadeautjes speelt bij dit feest im mers een belangrijke rol. Maar de traditie draait niet uitsluitend om het geven van presentjes. Pakjesavond is namelijk pas kompleet met de no dige lekkernijen. Ook dit jaar heeft de Sint zijn voorraad boterletters, speculaas, marsepein en chocoladeletters - in ver schillende soorten en maten - weer aangevuld. Het snoepfestijn begint ei genlijk op het moment dat de Sint zijn voeten op Ne derlandse aarde heeft gezet. Zodra de bekende kinder vriend in ons land is, gaat immers de eerste traditie rond het Sinterklaasfeest van start: het zetten van de schoen. Speciaal voor dit ritueel, dat gelukkig niet heeft geleden onder de komst van de cen trale verwarming, heeft de Sint diverse kleine lekker nijen beschikbaar. In ruil voor een lekkere peen en een bakje water voor zijn trouwe paard, vult de Sint de klaar staande schoen met schuimpjes, pepernoten, een stukje chocolade of marse pein. Hoewel een kinderhand steeds minder snel gevuld is, gaat het bij het 'schoenzet- ten' voornamelijk om het spel. Het idee van een ge heimzinnige man met een baard die het iedere nacht weer voor elkaar speelt om - zonder opgemerkt te wor den - de woning te bezoe ken. Het voortzetten van deze traditie hoeft dus geen aanslag op uw budget te be tekenen. Op de dag der dagen, 5 de cember dus, is het tijd om de grotere snoepers van dienst te zijn. Banketletters of -staven zijn zeer geschikt om te serveren, maar bij de banketbakker kunt u ook te recht voor een luxe exem plaar - opgemaakt met vruchten of met vruchten in het spijs verwerkt - die ook als geschenk hoge ogen scoort. Ook chocoladeletters zijn een traditioneel Sinterklaas presentje. Verkrijgbaar in diverse soorten (puur, melk, met noten enz.), maten en letters. Natuurlijk kunt u eén letter geven (meestal de beginletter van de voor naam), maar dankzij de komst van de mini-lettertjes kunt u de echte 'zoetekau- wer' verrassen met zijn of haar initialen. En als u écht een onvergetelijke indruk wilt maken, kunt u de hele voornaam in chocoladelet ters geven. Wie 'marsepein' zegt, denkt aan Sinterklaas. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de banketbakkers voor deze gelegenheid een groot aan bod in verschillende afbeel dingen voor u hebben klaar staan. Deze lekkernij leent zich dan ook uitstekend om 'een stootje onder de gordel' te geven of juist een hart onder de riem te steken. Zo is een tennisbal van marse pein een leuke verrassing vopr de fanatieke tennis-ster of juist voor iemand die deze sport uitsluitend vanaf de zitbank op televisie volgt. Met een passend gedicht maakt u van dit smakelijke presentje een echte suprise. Hoewel speculaas in het ver leden nooit echt gezien werd als 'cadeau-tip', is deze trak tatie wel altijd met het Sin terklaasfeest verbonden ge weest. Om deze traditionele waarde te onderstrepen, be steden steeds meer banket bakkers ook de nodige aan dacht aan deze lekkernij. Gevulde speculaas in een hart-vorm is bijvoorbeeld niet alleen leuk om te ser veren, maar ook om te krij gen (en dus te geven)! Een smakelijk Sinterklaas feest! De Sint laat graag zien dat hij weet waar hij mee bezig is. Cadeautjes op maat, dat is zijn specialiteit. Mode accessoires, bijvoorbeeld. Het zijn hele persoonlijke geschenken, die met zorg dienen te worden uitge zocht. Een taak waar Sinterklaas zijn hand niet voor omdraait. Sinterklaasavond is bij uitstek geschikt om - op een vriende lijke manier - iets duidelijk te maken. Als vader, partner of broer bijvoorbeeld dagelijks te zien is in een eentonige stropdas, is het geven van een 'fun-das' een handige manier om hier verandering in (proberen) te bren gen. Fun-dassen zijn verkrijgbaar met stripfiguren of met een pin-up voering. Voor de dames is een passend hoofddek sel, leren handschoenen erybf een mooie tas een cadeau waar Sint altijd mee aan kan komen. En zelfs sokken zijn het tegenwoordig waard zijn om als geschenk te worden ingepakt. Met name de 'strip-sokken' zullen voor een echte suprise zorgen. Als de gemeenteraad instemt, wordt binnenkort een afraste ring geplaatst ter afscheiding van het sportveldje en de fiet senstalling van scholenge meenschap De Waerden- borch. Eén van de redenen waarom Ben W 'helaas moes ten besluiten' om het veldje te sluiten voor de voetballende jeugd uit De Haar, was gevolg van het feit dat het achterter rein van de school vanaf het aan de Vrijheidslaan gelegen veldje vrij toegankelijk was en hierdoor overlast werd be zorgd aan het schoolgebouw. Burgemeester D.J. Verhoe ven laat nu weten dat nadere bestudering van de kwestie, gekoppeld met de nieuw- bouwplannen (inmiddels is bekend hoe de nieuwbouw eruit komt te zien) van de school, duidelijk heeft ge maakt dat het sportveldje weer opengeteld kan worden. Ter voorkoming van de over last, zal het wel aan de kant van de scholengemeenschap moeten worden afgesloten met een afrastering. Het colle ge wijst er tevens op dat veel burgers, komende vanuit het centrum richting De Haar en omgekeerd, gebruik maken van de betegelde strook tussen de scholengemeenschap en de sporthal. Die strook is bij de school tevens in gebruik als fietsenstalling, hetgeen in de praktijk nogal eens proble men opleven. Mede in ver band met vernielingen aan de daar gestalde fietsen heeft rec tor L.G.M. van Minderhout 'met klem' verzocht maatre gelen te treffen en wel zoda nig, dat er een zichtbare af scheiding ontstaat. Om de werkzaamheden te laten uit voeren moet de raad 18.500 gulden beschikbaar stellen. Woensdag 29 november brengt de raadscommissie fi nanciën advies uit. BINNEN BUITENBAND 26x 1.3/8 28x 1.5/8x 1.3/8 Hier voor de Sint van WIDA een hint voor de leukste geschenken die wij konden bedenken. ACHTER Per stuk: compleet prima kwaliteit met extra's incl. - vloeistof en extra borsteltjes r halt gel Het ertgo echte ANWB KINDER ZITJE spinning .'."ee s Batterlj-led-voorlamp of achterlamp zeer lange levensduur Past op iedere race- en ATB-stuur. Voorzien van schokdempende armkussentjes. De Leeuwenbrug Zaterdag 25 en zondag 26 novem ber zijn de feestelijke openingsda gen van Cultureel Centrum De Leeuwenbrug in Deventer. Ieder een is van harte welkom om op deze dagen een kijkje te komen nemen in de prachtige, nieuwe onderkomens van het Centrum voor Kunstedukatie, het Centrum voor Muziek en Dans, Filmhuis De Keizer en Schouwbrug de Leeuwenbrug. Ter gelegenheid van de opening is het Deventer Open Podium ditmaal onderdeel van de openingsactiviteiten en heet dan ook Deventer Open(t) Podi um. Bij uitstek de manier om op gezellige en ongedwongen wijze kennis te maken met water Deven ter aan podiumkunsten te bieden heeft: toneel, cabaret, alle genres muziek, dans, ballet, showbands en voordrachten. Zowel zaterdag als zondag treden op bovenge noemde plekken tussen 12.00 en 17.30 uur zo'n zeventig deelne mende groepen/solisten uit De venter op. Een programmover- zicht is op de lokaties verkrijgbaar, evenals vooraf bij de WV, het gemeentelijk informatiecentrum en de openbare bibliotheken in Deventer. De toegang tot Deven ter Opent Podium is gratis. Lochemse Schouwburg Vrijdag 24 november vertolken Henk van Ulsen en Rudolf Lucieer de hoofdrollen in het toneelstuk 'Niemandsland' van Harold Pin ter. Alle elementen die Pinters to neelstukken onsterfelijk maken zijn hier volop aanwezig. De voor stelling begint om 20.00 uur. Zon dag 26 november is fluitiste Ber- dien Stenberg te zien en te horen tijdens een matineevoorstelling, aanvang 14.30 uur. In haar pro gramma 'In het spoor van de Oriënt Express' geeft zij een wer velend theaterconcert ter gelegen heid van haar 12Vi-jarig jubileum. Dinsdag 28 november is Tineke Schouten te gast met een revue achtig programma. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 30 november be klimt zanger Joop Visser de Lo chemse bühne. Visser brengt in niet mis te verstaan Nederlands liedjes over liefde, media, platte land, stad, politiek en alles wat daar zo tussen ligt. Het program ma begint om 20.00 uur. Kaarten voor ook de overige voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de Lochemse Schouwburg, tel. 0573-251081. In cultureel centrum Westerenk aan de Zutphenseweg 18 in Laren wordt zondag 26 november een Hobbybeurs gehouden. In totaal 22 deelnemers laten dan nagenoeg alles zien wat zich tegenwoordig op hobbygebied afspeelt, varië rend van karakterpoppen, houten speelgoed en embossing tot zand- schilaeren, kartonnage en drie-di mensionaal knipwerk. Kinderboe kenschrijfster Jolanda Pars intro duceert een knutselpakket en sig neert haar kinderboeken, die ze tevens voorziet van een persoonl- kijke wens. De beurs is zondag geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur en de toegangsprijs is twee gulden. lage prijzen model rits en spl'ti* heren wm de bekende merken en 2 voort 00,- div. kleuren unienstneep stretch dames 21vort en bruin div. modellen canvas en rib gig grote partij 'n wereld voi rr-'"t|,aat 4 Rl-issen- Zaterdag 25 november heb ben fietseigenaren tussen 10.00 en 16.00 uur de moge lijkheid om hun nog niet ge graveerde fiets gratis te laten graveren in de garage van de gemeentewerf aan de Waag- weg. De politie in Salland probeert sinds enige tijd het aantal fietsdiefstallen terug te dringen. Daarnaast wordt ge probeerd om het aantal terug gevonden fietsen zoveel mo gelijk bij de eigenaar terug te brengen. In de praktijk blijkt dat niet zo makkelijk te zijn. Een middel, dat zijn nut ruim schoots heeft bewezen is het graveren van de postcode met het huisnummer in de fiets. Het maakt het leven van de fietsendief bovendien een stuk zuurder. Bij het doen van aan gifte van diefstal van een fiets blijkt vaak dat mensen zeer slecht bekend zijn met de ge gevens van hun fiets. In een groot aantal gevallen blijkt zelfs dat de eigenaar het merk van zijn fiets nog niet eens weet, hooguit dat hij of zij eigenaar was van een bruine Gazelle-damesfiets. Als in dit geval in de computer van de politie gekeken wordt of er in de regio nog gevonden bruine Gazelle-damesfietsen zijn, zijn dat er enige tientallen. Vooral als verder geen gege vens van de fiets bekend zijn, is het voor de politie, qua tijdsdruk, niet te doen om na te zoeken of één van deze fietsen misschien de gestolen fiets is. Indien in een gevonden fiets een postcode is gegraveerd, wordt door de politie bijna automatisch contact opgeno men met de postcodehouder. Op deze manier zijn inmid dels heel wat eigenaren geluk kig gemaakt met hun eigen fiets. Daarnaast heeft de post code nog meer waarde. Indien in het weekeinde bijvoorbeeld een niet-Holtenaar op een fiets rijdt met een Holtense postcode, kan dit voor de po litie reden zijn om een verder onderzoek in te stellen. De gra veerak tie op de gemeente- werf is opgezet in samenwer king met Tweewielerhuis Stam, die die dag de mensen de mogelijkheid geeft om een fiets te laten voorzien van een veiligheidsslot. Normaal kost een dergelijk slot 28,50 gul den, die dag wordt het slot gemonteerd voor 25 gulden, dus inclusief montage. NOVEMBER 23 november: jaarvergadering Holterbergbewoners in 't Lösse Hoes 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal met me dewerking van Margriet Eshuys; Jubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 8 december: 19.30 uur, leerlingen concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur openhuis MOC Holten in De Boschkamp; kerstmarkt in de voormalige Ehag-garage 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 19 december: Kerstmiddag Be jaardensociëteit 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- rit 29 december: Sylvester-zangko- renavond in de hervormde kerk JANUARI 26 januari: 20.00 uur, toneeluit voering OCH in gebouw Irene APRIL 13 april: ochtendwandeling Hol terbergbewoners naar baltsende korhanen JUNI 1 juni: Straatvoetbal op Meer manskamp 2 juni: Allard van Bruggen-toer- nooi op Meermanskamp 21 juni: Midzomeravondconcert op de Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest AUGUSTUS 9 augustus: Triathlon Ballooning. 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: School- en volksfeest Espelo

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 11