Adjudant Van Coeverden getooid met prinsencape Iedereen welkom bij vervoer Dikke Steen Straattheater geeft fleur aan koopavond 10% KORTING van dag tot dag Simba en Boris zoeken tehuis Kinderzegels schenkt 25 mille aan scouts HOLTENS NIEUWSBLAD Comité WAV 'Keunedarper van het Jaar' Uit het politierapport kerkdiensten gen" Oproep aan alle Holtenaren: Orgelconcert in Kandelaar Concert HMK j Mfltftg Hieuwt OOG&-C Hoctsm coLnecfi pitê" -rwe-LLo WEEKAANBIEDING: Bergoss tapijt Let op: van 27 nov. t/m 2 dec. slaan „de stoppen door!" medische diensten >,r DONDERDAG 16 NOVEMBER 1995- 'Zit niet stille maar hebt wille'. Dat is het motto van prins Harry van Schöppert, baron van Coe- vorden en Borculo, bannerheer van 't Keunedarp, sinds zaterdag prins carnaval van Holten. Op zichzelf een verrassing, want ve len zagen Van Coeverden op voorhand niet als de nieuwe prins carnaval daar hij afgelopen jaar adjudant was. Desondanks waren er 41 Holtenaren die hem als zodanig tipten. Van Coever- dens zwager Erik Spenkelink werd tot adjudant benoemd. Dat de adjudant van de scheidende Fienpreuvers-prins, in dit geval prins Jos (Kamphuis) de Bourgon diër, direct het jaar erna als prins carnaval door het leven gaat, is uniek. Een dergelijke situatie deed zich in de Holtense carnavalsge schiedenis nog niet eerder voor. Naast zijn betrokkenheid bij de carnavalsvereniging is Harry van Coeverden bekend als bestuurslid van MAC De Holterberg. De nieuwe prins heeft een passie voor bergwandelen en antieke auto's. Zijn titels kunnen als volgt worden verklaard: Schöppert is de huis naam van de Van Coeverdens in Holten, de titel baron verwijst naar zijn adellijke afkomst, ban nerheer (legeraanvoerder) naar de militaire taken van de edellieden. De familie Van Coeverden komt van oorsprong uit Coevorden en zette zich voort in Borculo, waar prins Harry's echtgenote Rikie vandaan komt. De traditionele Elfde van de Elfde in ditmaal zaal De Poppe kwam langzaam op gang. Zelfs de mu ziek van huisband De Braandheul- tjes en de Lemon Band brachten hier geen verandering in. De avond begon met afscheid de Veld wachter Roelf Jan Warrink. 'Ze ven vette jaren' was hij in die hoedanigheid prominent aanwe zig, nu achtte de aanzienlijk afge- Op dinsdag 7 november werd een afgesloten bromfiets ontvreemd uit de stalling van het NS station. Het betreft hier een blauwe brom fiets van het merk Gilera, met het verzekeringsplaatje HRT-828. Op 10 november vond een aanrij ding plaats op de Al tussen twee personenauto's. Door filevorming moest er worden afgeremd. Dit werd door een autobestuurder te laat opgemerkt, waardoor zijn auto op de voorligger reed. Beide auto's werden behoorlijk bescha digd. Eveneens op 10 november vond ook op de Al een verkeersongeval plaats tussen een motorrijder en een personenauto. Laatstgenoem de bestuurder kwam bij Mc.Do nalds weggereden en verleende geen voorrang aan de motorrijder. Hierbij brak de motorrijder een sleutelbeen en werd per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Op 11 november te omstreeks 01.00 's-nachts geraakte een perso nenauto van de weg op de kruising Markeloseweg-Rijssenseweg. De bestuurder dacht dat hij beter kon rijden dan de rallyrijders van de Tulpenrally die die avond was ge houden in Hellendoom en omge ving. Hij kwam met zijn auto uit de richting Rijs^en en remde voor de kruising te laat af om vervolgens rechtdoor te schieten en in een sloot belandde. Een passagier liep daarbij een hoofdwond op. In de avond of nacht van zaterdag op zondag, 11 en 12 november, werd er ingebroken in twee wo ningen en wel in een woning in Van Holtenserf en in een woning op de Helderman. In beide geval len kwam men binnen door een raam c.q. deur te forceren. Wegge nomen werden beeld- en geluids apparatuur, enig geld en een hor loge. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Groot was de verrassing in zaal De Poppe toen voormalige adjudant Harry van Coeverden ten tonele verscheen als de nieuwe prins der Fienpreuvers. Zwager Erik Spenkelink is zijn adjudant. (Foto Ten Velde) Leo Thiele weten dat die eer dit jaar toekwam aan het commité Welcome Again Veterans, dat er naar zijn zeggen voor zorgde dat niet alleen de ongeveer 4000 vete ranen een onvergetelijke viering van vijftig jaar bevrijding werd geboden, tevens droegen zij bij tot een verbetering van de onderlinge band in buurten en buurtschap pen. De WAV'ers Gert Jan van 't Holt, Marietje Eggink en Harry Lievendag ontvingen daarop een oorkonde, volgens Van 't Holt een eerbetoon voor voor alle gastge zinnen in de 43 gemeenten die tien dagen lang vele oud-strijders, fa milie en overige begeleiders opvin- Met spijt in het hart (hij had nog slankte Warrink de tijd rijp een we] een jaar prins willen zijn) be- punt achter zijn veldheerschap te g0n prins Jos daarop aan zijn af zetten. De Fienpreuvers gaan ech- ter niet verder zonder veldwach ter: in Tuut Jan (Tuitert) werd een waardig opvolger en bewaker van de veiligheid in Keunedarp gevon den. Nog eenmaal mocht prins Jos onderscheidingen uitdelen. Nadat Cor en Ria van de Meij, Jan en Iet van Calcar en Dieks van Bulleke (Jan Bargboer) in het zonnetje werden gezet omdat zij 22 jaar in de gelederen van de Fienpreuvers verkeren, maakte het Groot Blok- zijls Piratenkoor zijn opwachting. Het beoogde resultaat bleef echter uit. Weliswaar werd er geapplau- diseerd voor de liederen, maar de verwachte sfeer miste. Ook de ver staanbaarheid van het koor nogal eens te wensen over. Traditiege trouw wijst de Senaat de Keune darper van het jaar aan. In een lange speech liet woordvoerder scheidsrede en werd een aantal meisjes van SV Bato voorgesteld als de nieuwe, direct succesvolle dansgarde van de Fienpreuvers. De Fienpreuvers bleken zich weer vervolgens grote moeite te hebben getroost met het opzetten van de act rondom de bekendmaking van de nieuwe prins. Zo was daar ko ningjan (Markvoort) met zijn rid ders en hoftovenaar Moelijn (Koen van Hoevelaak), die stuk voor stuk de genomineerde ridders liet vertrekken. Als laatste vertrok ridder Hennie van de Waerden- borchaan hem de taak een nieuwe prins voor de Fienpreuvers zoe ken. Spanning volop toen hij enige tijd later weerkeerde met vier zwarte toverboksen en koning J an de tovenaar opdracht gaf de nieu we prins tevoorschijn te toveren. De verbazing was goor toen dui delijk werd dat het de adjudant van vorig jaar was. Na een korte toespraak werd oud-prins Jos opgenomen in de prinsengarde en ontving de Stich ting Vrienden van de Diessenplas 1111,11 gulden. Dissenplas-direc- teur Bert Postma die de cheque namens de stichting in ontvangst nam liet weten dat het geld besteed wordt aan de realisering van een dagverblijf bij de ziekenboeg. En toen was het eindelijk tijd om tot in de vroege uurtjes ongeremd feest te vieren met muzikale bege leiding van de Lemon Band en prins en adjudant te feliciteren met hun benoeming. De winnaars van het prinsraden zijn 1. Mark Jong man; 2. M. Wolf; 3. J. Beekman. Simba, een kruising Greyhound- /Whippet, een reu van 3Vx jaar oud, zoekt een nieuw tehuis. Aan gezien hij is mishandeld, is Simba geen gemakkelijke hond gewor den. Het dier kan bijvoorbeeld moeilijk overweg met mannen, met reuen en met katten. Simba kan wel geplaatst worden bij kin deren vanaf 10 jaar. Hij moet altijd aan de riem uitgelaten worden. Daar staat tegenover dat het een lieve hond is, dat hij zindelijk is èn goed alleen thuis kan zijn. In het Deventer dierenasiel zit ook de gecastreerde, zindelijke kater Boris. De achtjarige, lieve kat moet in zijn nieuwe tehuis wel naar buiten kunnen. Als Boris er zin in heeft komt hij op schoot, luistert goed. De aawezigheid van honden en andere katten is voor Boris geen probleem. Ingeënt en getatoueerd kan Simba voor 70 gulden en Boris voor 55 gulden afgehaald worden bij het dierena siel Deventer en omstreken, We- chelerweg 19, tel. 0570-623811. Het Holtens mannenkoor houdt morgenavond, vrijdag 17 novem ber, haar najaarsconcert in De Kandelaar. Onder leiding van diri gent Willem Jan van Asselt wordt onder meer een scala van lichtvoe tige stukken gezongen, dat beslo ten wordt met het gevoelige 'Blue Spanish Eyes'. HMK opent met enkele in het Latijn gezongen gees telijke liederen, gevolgd door stukken uit de oostelijke kerkelij ke traditie en besluit met liederen uit het Liedboek. Aan het concert wordt meegewerkt door het één jaar oude koor Amazing, dat pret tig in het gehoor liggende muziek brengt, onder meer de bekende negro-spiritual 'Nobody knows'. In de pauze van het concert wordt een verloting gehouden. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Aan het begin van zijn regeerpe riode beloofde prins Jos de Bour gondiër (Jos Kamphuis) dat hij de Dikke Steen zou terugveroveren van de Rijssenaren. Hoewel geen prins carnaval meer, gaat die wens van Jos, tevens VVV-secretaris, vandaag in vervulling. De immen se zwerfkei wordt vanavond tij dens een groots spektakel van zijn jarenlange plek aan de Rijssense- weg verplaatst ('gesleept') naar het dorpscentrum, waar hij een nieu we plek krijgt op het DiWa-plein- tje, waar begin deze week begon nen werd met de voorbereidende grondwerkzaamheden. Na het verdwijnen van hotel De Dikke Steen, is de reuzekei dan eindelijk waar hij hoort: op een markante plaats in het dorpscentrum. Een historische bezienswaardigheid voor Holtenaar en toerist en bo vendien een aantrekkelijke ver fraaiing van het centrum. De in richting van het pleintje, dat lange tijd braak lag, wordt na de komst van de Dikke Steen afgewerkt door aannemersbedrijf Klein Horsman. Om de kei zelf komen zwartgekleurde kinderkopjes, het pleintje wordt verder beklinkerd. Er komen twee banken op en aan de rand verschijnen paaltjes die voorkomen dat er geparkeerd wordt. Vanmiddag is een kraan van Reef Wegenbouw (afd. Oost) aan de Rijssenseweg begonnen met het lichten van de steen, die tevens schoongemaakt en bij de naast het terrein gelegen firma Müller op de weegbrug gewogen is in verband met de prijsvraag van het Holtens Nieuwsblad (zie elders). De steen is inmiddels op een dieplader van de PAP-combinatie gelegd, die vanaf 19.00 uur klaar staat voor transport. Voor het vervoer naar het dorp roept Jos Kamphuis nog maals eenieder op die zijn steentje wil bijdragen aan deze niet te ge ringschatten klus. Jong en oud is welkom, vanzelfsprekend óók de genen die destijds bij het transpon naar de Rijssenseweg betrokken waren. Kamphuis hoopt op een grote opkomst. Ieder ontvangt van de Dorpsfeestcommissie een con sumptiebon, die na afloop in de MAC-tent op de Smidsbelt kan worden ingewisseld voor een wel verdiende borrel. Net zoals op die gedenkwaardige 15e februari in 1928! Kinderen kunnen vanaf 18.45 uur bij de Dikke Steen gratis een lampion verkrijgen, beschik baar gesteld door de Holtense Handelsvereniging. Met behulp van OKI A-touwen moet de Dikke Steen via de parallelweg Rijssense weg en de Oranjesrtraat-Dorps- straat naar zijn nieuwe plek wor den gesjouwd. Uit veiligheidso verwegingen blijft een trekker wel paraat. De stoet wordt voorafge gaan door HMV en de lampionop tocht. Ook enkele fakkels worden meegevoerd. Eenmaal bij het DiWa-pleintje wordt de steen door de kraan op zijn plaats geta keld en hojidt burgemeester D.J. Verhoeven een toespraak. De Braandheultjes zorgen voor pas sende muzikale omlijsting. Van wege het spektakel (en nog een verrassing) in het dorp, worden Dorps- en Oranjestraat tussen de rotonde Rijssenseweg en het kruispunt Larenseweg-Stations- straat van 19.00 tot 22.00 uur afge sloten voor het verkeer. Voor de derde keer dit jaar heeft de orgelcommissie een concertavond georganiseerd in De Kandelaar te weten op vrijdag 24 november. Deze keer gaan vijf jongelui uit Rijssen voor ons een muzikale avond verzorgen. Dick Slagman, de registrant van André Knevel, zal deze avond het orgel bespelen. Ter afwisseling zal hij dit doen samen met trompettist Aard Jan Seppenwoolde. Ook zal hij ver schillende stukken spelen, waar hij drie dames die dwarsfluit spelen, begeleidt: Janine Voortman, Jani- ta Seppenwoolde en Ineke Per- quin. Deze avond wordt muziek gebracht van Mozart, Handel, Bach, Lemmens enzovoorts. Ook zullen er enkele liedbewerkingen van Feike Asma en André Knevel te beluisteren zijn. Deze liedbe werkingen zullen uitmonden in het zingen van een couplet van zo'n lied. De orgelcommissie hoopt evenals de vorige keren op een goede opkomst. De avond be gint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Om de kosten te dekken wordt na afloop een collecte ge houden. Eventuele batige saldi ko men ten goede aan het orgelfonds. n De derde vrijdagse koopavond heeft morgen opnieuw een extra feestelijk karakter. Niet alleen vanwege het feit dat dan voor het eerst de feestverlichting met het oog op de decembermaand wordt ontstoken, ook is er straatthea ter. In het dorpscentrum maken twee steltlopers en een clown, die ballonnen uitdeelt aan kinderen, hun opwachting. Jong en oud kan zich ook vermaken bij het figuren maken ballonnen en goo cheltrucs. De jeugd kan desgewenst gratis rondjes draaien in de Splose draai molen. Morgen start de Holtense Handelsvereniging bovendien met de jaarlijkse bonnenakties. De Sin- terklaasaktie duurt tot en met 5 december, de kerstaktie begint op 18 en loopt door tot en met 23 december. De akties zijn in grote lijnen gelijk aan die van vorig jaar: bij iedere tien gulden boodschap pen ontvangt de klant een bon. Er zijn bonnen van 10 en 50 gulden beschikbaar. Zo vaak als hij wil worden deze bonnen (voor mini maal 10 en maximaal 2000 gulden) in een door de winkeliers uit te reiken enveloppe gedaan met daar bij een deelnemerskaart waarop het bedrag aan bonnen staat inge- Htrmonle in beter wonen HOLTEN Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 12 23 hoge aaibaarheidsfaktor nu met Per 1 november is onze koopavond VERSCHOVEN van donderdag naar vrijdag. geldig van 14 nov. t/m 20 nov. vuld, evenals naam en adres. De enveloppe kan vervolgens in de rode HHV-bussen worden ge stopt, die op de gebruikelijk plek ken worden neergezet. Tijdens de aktieperiode worden de rode bus sen tienmaal geleegd en uit de inhoud wordt een aantal envelop pen getrokken tot een tot een to taal bonnenbedrag van 1000 gul den per keer. De ingesloten deel nemerskaarten worden waarde- coupons tot een bedrag van 50% van het daarop vermelde bonnen bedrag. De waardecoupons kun nen worden besteed bij de deelne mende winkeliers. Niet getrokken enveloppen blijven gedurende de gehele Sinterklaasperiode geldig; bij de aanvang van de kerstaktie worden met een schone lei begon nen. De trekkingen hebben plaats op 20, 22, 24, 27 en 29 november en op 1, 6, 20, 22 en 27 december. Direct na de trekking worden de winnaars gepubliceerd in de win kel en in het Holtens Nieuwsblad. Tegen inlevering van de aan de deelnemerskaart gehechte strook (die moet worden behouden) kun nen de winnaars hun waardecou pons afhalen bij de Steunenberg schoenen aan de Larenseweg. De winnaars van de vorige week vrijdagavond gehouden tweede en laatste loterij zijn: A. Huiting, Voorsboersstraat 5; W. Aaftink, Kozakkenstraat 15; B. Boode, Dijkerhoeksewuy 6, H.J. Hartsuiker, Oranjestraat 5; D. Groteboer, Churchill- straat 151; G. Wibbelink, Beuseberger- weg 78; Beldman, Schoutenstraat 21; C. Post, Weversstraat 27; Anita Lodewe- ges, Roudaalterweg 7b, Markelo; M. Spikker, Het bivank 53, Nieuw Heeten. Allen krijgen hun prijs thuisbezorgd. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nevendien sten. Oppasdienst: mevrouw Vlogtman, Louise Aangeenbrug. 19.00 uur, ds. da. J.W. den Her tog. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Plaatselijk jeugdwerk. Diessenplas: woensdag 22 novem ber: ds. J.H. Israël. Gerei, kerk: 9.30 uur, ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. Voorber. H. Av. 15.00 uur, ds. P.W. Dek ker, Zutphen. Jeugddienst. Col lecte: Ochtenddienst: Diaconie. Middagdienst: Eigen jeugdwerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 enSo.l.v. Chris Offringa; groep 6 en 7 o.l.v. Herma Hulsman. Op pasdienst: 0-3 jaar: Henriette Saal- mink, Susan Rietman, Hanneke Baerends; 0-4 jaar: Rita van der Voet, Trudy Schuppert. RK kerk: 10.00 uur, patoor A. Rademaker, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Vlogt man, Louise Aangeenbrug. Evangelie gemeente: HM V-ge bouw, Dorpsstraat 24; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 Okkenbroek: 10.00 uur: ds. H. Nijeboer, Hellendoorn. Uit gangscollecte: Diaconie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a, Marke lo. Tel. 0547-362992. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 16 november: 19.00 uur, verplaatsen Dikke Steen van Rijssenseweg naar 'DiWa'-plein- tje; 19.30 uur, lezing in gebouw Irene (Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting). Vrijdag 17 november: 20.00 uur, najaarsconcert Holtens mannen koor in Kandelaar; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met het Ezelka binet in aula SG De Waerdenborch Zaterdag 18 november: 14.00 uur, intocht Sinterklaas Zondag 19 november: 14.00 uur, start MAC-puzzelrit bij 't Stuur- huus. Maandag 20 november: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 22 november: 9.30 uur, koffieochtend NBvP in zaal Vos man; 10.00-17.00 uur, bazaar Welfare in woon- en zorgcentrum Diessenplas; 20.00 uur, bijeen komst NBvP Dijkerhoek Donderdag 23 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene; 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar over psychische ziekten; 20.00 uur, jaarvergade ring Kring Bewoners Holterberg in 't Lösse Hoes. Vrijdag 24 november: 20.00 uur, orgelconcert in De Kandelaar Zaterdag 25 november: MAC- jubileumreceptie en feestavond in Het Bonte Paard; jubileumshow- concert HMV in sporthal 't Mos- sink m.m.v. Margriet Eshuys Dinsdag 28 november: 20.00 uur, WV-ledenvergadering in restau rant De Wielen Het Nationaal Comité Kinderze gels heeft de jeugd van Holten opnieuw goed bedacht. Waren het in het verleden de Swingsoos voor gehandicapten, de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten en omstreken en de bouw van De Schure in het kader van de actie Jongeren voor Jongeren, ditmaal heeft het comité maar liefst 25.000 gulden geschonken aan de Stich ting Blohut Holten, die de nieuw te bouwen blokhut voor de scouts aan de Liezenweg beheert en ex ploiteert. Zoals bekend wordt het onderkomen aanpasbaar ge bouwd, zodat niet alleen de scouts van de Holtense Waardenborch- groep gebruik kunnen maken van de accommodatie, maar ook de gehandicapte scouts van de BE Blauwe Vogels St. Jorisgroep uit Raalte. Met de sloop van het huidi ge onderkomen wordt binnenkort van start gegaan. Gisteren is overi gens de jaarlijkse Kinderzegelactie overigens weer begonnen. Met uitzondering van maandag, is het plaatselijk comité iedere middag met kinderpostzegels en wens kaarten aanwezig in het ditmaal uitsluitend het postkantoor. Ook donderdagochtend is er iemand aanwezig. De actie Kinderzegels duurt voort tot kort voor kerst.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3