Veel durf en talent op 'O-volt' avond SGW 'Schoonmaakoperatie' in Midden-IJssel i Trainerscrisis bij heren Mintonette Reuze Heuvel gewoon Sallandse Heuvelrug Fors jaarlijks tekort op nieuwbouw van SGW Gemeentelijke nota uitstroombeleid p- Nijkamp verbouwt en renoveert Succesvolle rit besluit seizoen WVH Trefpunt tegelijk bioscoop en theater Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD fff ff 1 M u t lÈPl Hl Illegale stort en afvalverbranding Jaaragenda Beleid inzake kwijtschelden Vriendenschaar weer actief 'Nu nog peuter, hadden gehoopt op kleuter' Kalfstermanswei NBvP Holten DONDERDAG 19 OKTOBER 1995_ Een avondje muziek 'unplug ged', kortom: een avondje 'nul- volt'. Leerlingen (ook van de ne venvestiging in Goor), Ieraren, ouders en overige belangstellen den konden er maandagavond van genieten in de aula van scho lengemeenschap De Waerden- borch. Zowel vocaal als instru mentaal toonden de deelnemers niet alleen talent, maar ook een flinke portie durf. En dat van brugklasser tot eindexamenkan didaat en niet te vergeten diverse leraren. De nul-volt-avond is inmiddels traditie geworden. Bedoeld om leerlingen nu eens te laten musice ren zonder gebruikmaking van elektronische hulpmiddelen. Een initiatief van de muziekdocenten Ruut te Velthuis en Jan Kuiper en een initiatief dat duidelijk succes oogst. Niet alleen was er volop belangstelling in de zaal, ook de animo onder de leerlingen om hun talenten te tonen bleek aanzienlijk. Maar liefst 29 optredens vermeld de het programma, waarbij som mige leerlingen wel meerdere ma len voor het voetlicht kwamen. De 'O-volt'-avond had ditmaal opval lend vroeg in het schoolseizoen plaats. In voorgaande jaren was het telkens februari. „Gezien de drukte met schoolonderzoeken, schooltoneel en dergelijke, bleek het telkens toch een ongeschikte periode. Daarom kozen we voor de rustige oktobermaand. Nadeel is wel dat er dan voor bijvoorbeeld het koorwerk nog maar enkele weken repeteren op zit," verklaar de Kuiper desgevraagd. Des te gi\ m ijw V'i' L meer compliment voor de leerlin gen die in koorverband optraden. Allereerst de eindexamengroep 5havo/6vwo. Wat aarzelend inge zet door zenuwen, kwam de on derlinge stemverhouding goed tot zijn recht in 'E rile', een traditio neel Afrikaans nummer. Het gold ook voor mavo3 (Goor/Holten) en mavo4 (Holten), die vooral boeiden in een Maorisch liedje. Tijdens de muziekavond wissel den klassiek en modern elkaar af. De enkele fout kon niet echt de-' ren. De ongedwongen wijze waar op Te Velthuis en Kuiper met hun pupillen omgaan, droeg ook zeker bij tot het feit dat er weinig faal angst was. Zeker een compliment waard, want om vooral als prille gitaarspeler (zoals Gerhard Bril) of In het gebied Midden-IJssel van de regio Stedendriehoek treden de politiekorpsen en andere 'toe- 1 zichthouders' van gemeenten, rijkswaterstaat, provincies en 'zuiveringschappen gedurende een half jaar gezamenlijk op te gen de illegale opslag en stort van afval. De in het gewestgebied ac tieve handhavingsinstantie star ten samen een project met als titel 'Mest-Afval-Puin' (MAP). Doel is om door middel van in tensieve controle en in samen werking met alle meewerkende instanties een groot aantal illega- afval-stortlokaties opgeruimd krijgen. Nog steeds wordt allerlei afval buiten de daarvoor bestemde in richtingen gestort. Deze illegale Stortplaatsen werken vervolgens weer illegaal stortgedrag van ande ren in de hand. Tevens veroor zaakt het milieuschade, visuele hinder en zwerfvuil in de directe Dmgcving van de stortplaatsen. )oor surveillance in de lucht, op de grond en te water worden de [legale stortlokaties in kaart ge tracht. Vervolgens wordt door de tolitie per lokatie, in samenwer- :ing met het ter plaatse bevoegde ezag, een onderzoek ingesteld, lolten is de eerste gemeente waar- het onderzoek "gestart is. Een woordvoerder van de politie Sal- land laat weten dat allerlei soorten afval is aangetroffen, van klein tot groot (onder meer landbouwplas tic, hout, gaas en zelfs landbouw voertuigen. Ook werden diverse plaatsen werden gevonden waar vuil werd verbrand. Illegale stor- ters, de grondeigenaren of grond gebruikers wordt verzocht de lo katie binnen enkele weken op te ruimen. Wordt daar geen gevolg aan gegeven, dan wordt verbalise rend opgetreden. Advies hoe vol gens de regels moet worden gehan deld met de diverse soorten afval kan bij milieuzaken van de ge meente worden verkegen. Worden tijdens het project andere vormen van overtreding geconstateerd, bijvoorbeeld verbranding van af val, illegale kap of beschadiging van bomen, dan zal ook hiertegen worden opgetreden. Ook burgers kunnen een bijdrage leveren door illegale stortplaatsen of verbranding van afval door te geven aan de afval-informatielijn, tel. 0570-637755. In het regionaal handhavingsprogramma Midden- IJssel voor 1995 is het MAP-pro- ject vastgesteld als één van de re gionale handhavingsprojecten. Alls instanties in het gebied Mid den-IJssel die te maken hebben met handhaving van milieuwetten en regels (gemeenten, provincie, zuiveringschap, rijkswaterstaat, openbaar ministerie, politie, mi lieu-inspectie) hebben enkele jaren terug afspraken gemaakt om inten siever te gaan samenwerken. Men wilde meer gebruik maken van eikaars deskundigheid en een bete re afstemming van activiteiten. OKTOBER oktober: Toneeluitvoering )CH in Irene 8 oktober: Diepe Hel Holterber- loop NOVEMBER november: Chr. Ontspannings -lub met blijspel in De Kandelaar november: Chr. Ontspannings 'lub met blijspel in De Kandelaar 0 november: zang-praiseavond 1 De Kandelaar 1 november: speelgoedbeurs in )e Boschkamp; Elfde van de Elfde v De Fienpreuvers 7 november: najaarsconcert loltens Mannenkoor 8 november: intocht Sint Nico- as 5 november: Jubileumshowcon- ert HMV in de sporthal met me ewerking van Margriet Eshuys; ubilcumreceptie en feestavond IAC De Holterberg DECEMBER december: 19.30 uur, leerlingen- oncert MOC Holten december: 11.00-12.00 uur penhuis MOC Holten in De oschkamp; kerstmarkt in de oormalige Ehag-garage 8 december: jubileumviering IBvP Holten (50 jaar) 0 december: volkskerstzang in le Kandelaar 6 december: MAC kerstpuzzel- JANUARI 1996 FEBRUARI MAART JUNI 1 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest AUGUSTUS 6 t/m 18 augustus: School- en olksfeest Espelo Bakkerij/lunchroom Nijkamp en ijssalon Martino (eveneens eigen dom van Nijkamp), gaan renove ren en verbouwen. Opvallendste onderdeel is de sloop van ijssalon Martino, waarvoor een geheel nieuw pand in de plaats komt met boven in woonruimte. Daarnaast wordt de winkel aan de Dorps straat in een nieuw jasje gestoken. Wat betreft het onlangs door Nij kamp gekochte pand van Van de Bos, dat direct aan de andere kant van de ijssalon ligt, laat Nijkamp weten dat de precieze bestemming daarvan op dit moment nog niet duidelijk is. Voorlopig gaat het dienen als kantoor en woonruimte voor Martin en Inge Nijkamp, die nu nog boven de huidige ijssalon wonen. Het pand krijgt in ieder geval directe verbinding met de overige Nijkamp-panden. Het streven is dat de verbouwing en renovatie omstreeks Pasen 1996 klaar is, nog voor de start van het seizoen. Nijkamp laat voorts we ten dat het assortiment van de nieuwe ijssalon belangrijk groter is, niet alleen met meerdere soor ten ijs, maar ook door bijvoor beeld de verkoop van ijstaarten. Het terras wordt ten slotte uitge breid van de circa veertig zitplaat sen nu tot ongeveer honderd straks. Wel blijft er een zekere scheiding tussen het terras van de lunchroom en Martino. was in Odoorn, vandaar koerste men door schitterend gekleurde bossen via Exloo naar Borger. En via natuurgebieden als het Drou- wenerzand en boswachterij Rolde richting Grolloo. Na de ravitaille ring in Grolloo werden de renners opnieuw verrast op Drents na tuurschoon in de bossen rond Schoonoord. Het moeilijkste fiet- sopstakel deze dag was, op de helse kasseien stroken na, een smal steil bruggetje waar menig deelne mer even van de fiets moest om droog over het Oranje-kanaal te komen. Nadat Emmen was aange daan vormde een schitterende weg tussen Valthe en Exloo de finale van deze rit én van het seizoen. Hier toonden de helden van het seizoen nog eens hun kunsten. Gerrit Luggenhorst werd uitein delijk uitgeroepen tot kasseien kampioen. Afgelopen zaterdag fietsten 36 le den van wielervereniging Holten, in Drente, de laatste toertocht van het seizoen. De organisatoren René Rougoor en Joost Boetes waren er in geslaagd een spectacu lair mcerkeuze traject uit te zetten. Voor liefhebbers van soepel glij dende fietspaden is Drenthe een waar lustoord. Hier kunnen de beheerders van de Holterberg nog heel wat op steken, was een veel gehoorde kreet. Parallel aan de goed geasfalteerde fietspaden liep bijna constant een kasseienweg. Hier konden liefhebbers van Pa- rijs- Roubaix en de ronde van Vlaanderen hun hart op halen. Een aantal deelnemers kwam na de eer ste kasseienstroken echter al snel terug op hun voornemen deze pro fessionele wielerklassiekers ooit te rijden. Velen kozen voor een egaal parcours. De start van de tocht Ook brugklasser Caja de Vries nam deel aan de muziekavond. Zij speelde op viool 'V/andervogel' en werd op piano begeleid door muziek docent Jan Kuiper (Foto WV) als jonge brugklasser ten tonele te verschijnen, is niet niks. Heel aar dig was de medley die muzikaal talent Susan Kuipers liet horen op piano, het melodieuze gitaarspel van Eelco Slont en het Dylan- achtige optreden van Bram Wan- rooy (zang) en Freek Wessels (gi taar). Dit laatste tweetal zou aan vankelijk in Dennis Bijen begelei ding op drums ernaast hebben. Bijen was evenwel geveld door griep. Bijzondere waardering oogstten Violet Mantel en Maaike Cheizoo, die op viool een niet bepaald gemakkelijk stuk vertolk ten. Succes ook voor de docenten Anneke van Noort (piano) en Mie- ke Urff (dwarsfluit) en het slot nummer van J an Kuiper en Ruut te Velthuis. De raadscommissie welzijn schaarde zich vorige week una niem achter de gemeentelijke nota uitstroombeleid. Het stuk wordt nu binnenkort aan de gemeente raad worden voorgelegd. In de nota wordt het gemeentelijk beleid omschreven om op basis van de nieuwe Algemene Bijstandswet De gemeente onderzoekt de mo gelijkheden om te komen tot een verruiming van het kwijtschel- dingsbeleid. Burgemeester D.J. Verhoeven wees in dit verband op de jaarlijks fors stijgende afvalstof fenheffing en rioolrechten, in ver band met het feit dat deze kosten volledig gedekt moeten worden. Het huidige kwijtscheldingsbeleid geldt enkel voor de onroerend zaak belasting. De burgemeester verklaarde dat hier nauwelijks ge bruik van wordt gemaakt. Hij net overigens ook weten dat Holten er qua belastingverhogingen 'gunstig uitspringt' en met bijvoorbeeld de ozb onder het landelijk gemiddel de zit. Verhoeven: „We worden er indirect echter wel voor gestraft, want juist omdat we onder de voor gemeenten van deze omvang ge stelde grens zitten, houdt men re kening met de uitkering in het gemeentefonds." CJV De Vriendenschaar houdt de komende tijd weer veel activitei ten, zoals een speursmokkeltocht, dropping, een jaarfeest, een boe- renkoolfuif, een kampweekend en natuurlijk de wekelijkse clubavon den. Deze zijn op woensdag en vrijdag van 18.30-20.00 uur. Op woensdag voor meisjes van 12 tot en met 16 jaar, op vrijdag voor jongens in dezelfde leeftijd. De Vriendenschaar zou het leuk vin den om net als vroeger weer cluba vonden te geven voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Wie zin heeft om eenmaal per week te knutselen, te sporten, vi deo te kijken of alleen maar gezel lig te kletsen, kan bellen met Diana Blaauw: 0548-362876. De kosten van de clubavond zijn 25 gulden per jaar. De bijeenkomsten wor den gehouden in de kelder van gebouw Irene aan de Boschkamp straat (ingang zijkant). zoveel mogelijke voor zichzelf te laten zorgen. Sollicitatie- en stu dieplicht zijn daarbij een paar mo gelijkheden. Aangegeven wordt dat bijstandsgerechtige alleen staande geheel of gedeeltelijk van die verplichtingen kunnen worden vrijgesteld. Bijvoorbeeld zij die de zorg hebben voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Hoewel posi tief over de nota, adviseerde Jan Metsemakers (PvdA) de leeftijd van kinderen te verlengen tot 13 jaar, in verband met de voor die kinderen ineens sterk veranderde situatie. Hij kreeg de commissie evenwel niet aan zijn zij. Na enke le jaren blijkt het Sport- en cul tuurfonds redelijke bekendheid te genieten. Met behulp van dit fonds kunnen gezinnen met een laag in komen een zwemabonnement aanschaffen voor de kinderen of ze alsnog lid laten worden van een sportvereniging. Na de tweede nederlaag in het nog prille seizoen heeft de voltal lige spelersgroep van Mintonette 3 het vertrouwen opgezegd in trainer Leo Thiele. Voorlopig neemt door Aard Borghuis de honneurs waar. De rebellie kwam na de 3-1 nederlaag tegen Dynamiek 6 uit Goor, een ploeg met een gemiddelde leeftijd van 50-plus. Zonder de nog geblesseerde Wim Hartkamp werd in de eerste set Dynamiek met zeer sterk spel en een uitblinkende Jos Kamphuis en Albrecht Bulsink op grote achter stand gezet. Met 7-15 setwinst leek er geen vuiltje aan de lucht, maar door een onduidelijk wisselbeleid raakte de ploegt het spoor in de tweede set bijster. Met 15-9 werd de stand 1-1 bereikt. Het gemor werd nog groter toen bleek dat aanvoerder J an Voogt zijn schoe nen moest afstaan aan Herman Scholten. Leo besloot hiertoe om dat Herman zijn schoenen thuis had laten liggen. Dat de set verlo ren ging lag echter niet daar aan, maar aan het weigeren tot het ne men van time-outs door de coach. In de vierde set nam Aard Borg huis de leiding van het zwalkende team op zich. Onder leiding van een ontketende en furieuze Harrie ten Wolthuis werd de tegenaanval ingezet. Een achterstand van 12-7 werd omgezet in een voorsprong van 12-13. Met 15-13 evenwel werd de set en daarmee de wed strijd verloren. De breuk met trai ner/coach Thiele lijkt definitief, alhoewel het volleybalbestuur nog een lijmpoging wil ondernemen. De tijd zal het leren of het team zonder Leo Thiele levensvatbaar der is in deze zo zware klasse. Heren 1 Zoals altijd was de zaal tot aan de nok toe gevuld en werd Mintonet te I toegjuicht door een flinke schare supporters. De wedstrijd werd'zeer voortvarend begonnen en algauw stonden de Holtenaren voor met 10-5. Het noodlot sloeg evenwel toe en tegenstander Flash uit Nijverdal behaalde punt na punt. Mintonette ging voor alle ballen, maar het mocht niet baten want de eerste set ging verloren met 15-11. Met goeac moed werd het veld betreden voor de tweede, maar opnieuw vlotte het niet en ging de set verloren met 15-4. De derde set was 'helemaal knudde'. De Holtense heren verloren met 15-3, waardoor dus ook de tweede wedstrijd van Mintonette I verlo ren ging. Nu de Kalfstermansweide ge meentelijk eigendom is, zal een nadere invulling worden gegeven aan de bestemming van het terrein en, afhankelijk van die bestem ming, de wijze van ontsluiting en inrichting. In de aanbiedingsbrief' bij de begroting 1996 schrijven V en W dat niet alleeïTde raadscom missie algemene beleidsvoorberei ding en de stcdcbouwkundige, maar ook de betrokken gebruikers en omwonenden bij de herinrich tingsplannen worden betrokken. Volgens het college is de omrin gende bebouwing en de toekom stige inrichting en functie van het nabij gelegen centrale deel van de Dorpsstraat en de Smidsbelt een belangrijk gegeven bij de herin richting. Wat er precies gaat ge beuren is nog niet bekend. Wel liet wethouder Eb van Schooten (GB) onlangs weten het terrein als 'groen hart' van Holten te willen behouden. De herinrichting is als pm-post (pro memorie, zonder Goncreet bedrag dus) in het inves teringsschema 1996 opgenomen. Lochemse Schouwburg Zaterdagavond 21 oktober brengt Hans Dorrestijn zijn solopro gramma 'Gesmolten ijsberen' voor het voetlicht in de Lochemse Schouwburg. Een programma over liefde, het huwelijk, een zaamheid, buitenlandse reisjes en uiteraard veel ijs en sneeuw. Dor restijn behandelt tevens gezellige dingen als koekoeksklokken, zak telefoons, in het water gevallen vakanties en anti-depressiva. Be halve als schrijver, cabaretier en zanger is Edenaar Dorrestijn be kend als tekstdichter. Voor televi sie leverde hij bijdragen voor kin derprogramma's als 'De stratema- ker op zee show', 'Sesamstraat' en 'J.J. de Bom'. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Dinsdag 24 oktober is de Jeans- Company met een geheel nieuwe show te gast in de schouwburg. Voor de eerste maal begeleid door een live band van zes jonge, swin gende musici. Frits Paule Cup. Op woens dag 25 oktober wordt er weer gespeeld voor de jaarlijks terugke rende Frits Paule Cup. Dit evene ment, georganiseerd door de Vo- jac, is bestemd voor alle jeugdle den van de sportvereniging Hol ten. Het evenement wordt gehouden op de Meermanskamp en begint om half twee. De jeugd leden dienen om een uur aanwezig te zijn. De middag zal worden gevuld met allerlei vaardigheids- spellen. Als afsluiting zal er een wedstrijd worden gespeeld tussen de leiders en enkele deelnemers. De deelname is gratis. Zoals voriee week bericht, heb ben Ben W 12.500 gulden in het investeringsschema 1996 laten opnemen 'om adequaat te kun nen reageren op aanbevelinge n/afspraken uit de rapportage over het vervolg van het Reuze Heuvel wachter-project'. Het af gelopen half jaar heeft een werk groep, waarin onder meer de VW's van de gemeenten Hellen- doorn en Holten zijn vertegen woordigd, zich bezig gehouden met de vraag hoe verder te gaan met het project inzake de promo tie van en de natuurvriendelijke recreatie op de Sallandse Heuvel rug, de naam waarmee het gebied in het vervolg weer onder de aandacht wordt gebracht. Na een driejarige aanloopperiode is het project toch niet geheel dat gewo'rden wat er van verwacht was. „Op hoofdlijnen heeft het inderdaad niet aan de verwachtin gen voldaan, maar er zijn zeker heel zinnige dingen uit voortgeko men, zoals het natuurvriendelijk kamperen (met het tentenproject werd de Reuze Heuvelwachter en kele jaren terug zelfs genomineerd voor de Milieu en Toerismeprijs, red.), de bosschoonmaakdagen, het treintje Bello dat in het seizoen op geregelde tijden heen en weer over de Toeristenweg rijdt, de ge zamenlijk uitgebrachte promotio nele brochure over de Reuze Heu vel en nog enkele andere promo tionele zaken," aldus burgemees ter D.J. Verhoeven tijdens het wekelijkse praatje met-de regionale en plaatselijke pers. Desgevraagd verklaarde de burgemeester dat de financiering van het project tot nu toe, zeker geen weggegooid geld is: ,,'t Heeft alleen nog niet die winst opgeleverd die we hadden willen zien. Wat wel winst is, is de veel betere samenwerking tussen de VW's Hellendoom/Nijverdal en Holten. Ik constateer dat ook dat de Reuze Heuvelwachter abso luut geen doodgeboren kindje is. 't Is nog een peuter evenwel en we hadden gehoopt op een kleuter. De burgemeester liet verder weten dat de verdere uitvoering van het project een zaak is van de VW's. Ook Staatsbosbeheer, dat met de recente verplaatsing van het be zoekerscentrum een zichtbaar steentje heeft bijgedragen op dit punt, wordt bij de verdere aanpak betrokken. Tot begin dit jaar was Diesje Lievendag als uitvoerend coördinator aan het project ver bonden. Volgens Verhoeven, die van mening is dat ook de gemeente verantwoordelijk is voor de ont wikkeling van een goed toeris- tisch-recreatief beleid inzake de heuvelrug, is er een 'realistisch jaarplan' ontwikkeld voor 1996. Sallandse Heuvelrug Het bestuur van de Stichting De Reuze Heuvelwachter blijft welis waar bestaan, maar krijgt een an dere samenstelling. In die zin dat de gemeenten geen lid meer zijn, maar slechts adviserende rol toe bedeeld hebben gekregen. Holten wordt in die hoedanigheid verte genwoordigd door chef welzij n/onderwijs/personeel Hans Wis- sink. Een soort besturen op af stand dus. In het bestuur veraer de betrokken VW-kantoren en (re- creatie)ondernemers. Verhoeven wees er voorts op dat, vanwege de algemene beeldvorming van het natuurgebied, in de toekomst niet meer over de Reuze Heuvel maar over de Sallandse Heuvelrug wordt gesproken. Na enkele jaren is het toch doorgedrongen dat deze naam teveel ingeburgerd is om te laten wijken voor een nieu we, moeilijk te bevatten naam. De burgemeester gaf ten slotte aan dat het de bedoeling is om ook in 1997 12.500 gulden subsidie toe te ken nen aan het project, dat vermoede lijk ook een andere naam krijgt. Daarna moet het project naar zijn zeggen eerst duidelijkheid geven over de plannen voor de lange termijn. Hoewel het Reuze Heuvel-project nog de gewenste uitstraling mist, is Verhoeven er vast van overtuigd dat er nog veel meer positiefs uit is omgebouwd. 1996 geldt wat dat naar voren kan komen. „Zeker nu betreft als een soon overgangs- het beleid voor de komende jaren jaar." De Splose super 8 filmclub houdt vrijdagavond 3 en zaterdagmiddag 4 november weer de jaarlijkse filmdag in 't Trefpunt. De traditie, om behalve films over de eigen Sploder omgeving met de eigen typische gebruiken en gewoonten ook een zanger of conferencier uit te nodigen, wordt ook dit jaar voortgezet. De filmdag begint ditmaal op vrij dag 3 november om 20.00 uur en is in principe toegankelijk voor ie dereen, ook voor niet-Sploders dus. Naast de film staat de vrijdag avond in het teken van het 'döstig duo uut Luttenberg', ofwel Sal- lands trots, de Höllenboer. Al meerdere malen een graag geziene gast in 't Trefpunt. De luistermu- ziek van dit gelegenheidsduo komt in een kleine zaal beter tot zijn recht dan in feesttenten, discothe ken enzovoorts. De voorgespeelde band blijft daarom thuis, in Splo is de Höllenboer live en direct inspe lend op het publiek. De filmopna mes van dit jaar zijn deels recent, maar ook uit een verder verleden. Onderwerpen variëren van alle daags archiefmateriaal tot de meer bekende activiteiten. Zaterdag om 14.00 uur wordt het filmweekend vervolgd met een middagprogram ma voor de ouderen. Leeftijdgren zen worden daarbij bewust niet getrokken. Tussen de films door zijn er optredens van de 'Drie vrouwleu uut d'n Achterhook'. De drie brengen streekgebonden en dus herkenbare sketches, ge dichten en liedjes. Behalve lol wil len ze hun gehoor ook iets meege ven om over na te denken. Beide voorstellingen zijn gratis toegan kelijk. Dat is mogelijk omdat de Normaal-commissie een deel van de onkosten dekt en het Trefpunt- bestuur het gebouw beschikbaar stelt. De voorstelling op vrijdag begint om 20.00 uur, zaterdag om 14.00 uur. De NBvP Holten hield vorige week haar maandelijkse bijeen komst in zaal Vosman. De agrarsi- che commissie stond borg voor de organisatie van de avond, die ook in het teken stond van de agrariërs. Nadat iedereen welkom was gehe ten, kregen de plattelandsvrouwen een beknopte uiteenzetting over de mestproblematiek en de boe renprotesten met ook Holtense deelnemers. Daarnaast attendeer de de presidente op de Boerinnen- dag, 14 november in Raalte. Ook werd meegedeeld dat in januari 1996 twee bestuursleden aftredend zijn. De presidente riep kandida ten op zich verkiesbaar te stellen. De handwerkgroep kan nog nieu we leden kan gebruiken. Zij Aan de hand van dia's vertelde de Al melose mevrouw D. Hondebrink over de landbouw in Oostenrijk en Zwitserland. Mevrouw A. Eime- rink uit Bathmen besloot de avond met het voorlezen van zelfgemaak te gedichten over alledaagse on derwerpen. De volgende avond is gepland op 15 november. Een jaarlijks tekort van zeven ton. Dat sombere beeld hield burge meester D.J. Verhoeven vorige week de raadscommissie onder wijs voor ten aanzien van de nieuwbouw van scholengemeen schap De Waerdenborch. De nieuwbouwplannen zijn al enkele jaren in voorbereiding. Verwacht werd dat de nieuwbouw in het investeringsschema 1995 van het ministerie van onderwijs zou wor den geplaatst. Hoewel de plannen waren goedgekeurd, lukte dat niet. Het is nu wel gelukt voor het investeringsschema 1996, maar dat houdt volgens Verhoeven in dat de financiering van de schoolnieuw- bouw samenvalt met de 'decentra lisatie van huisvestingsmiddelen' met ingang van 1997. Gemeenten krijgen dan volgens een nieuwe verdeelsleutel jaarlijkse een be paald bedrag en met dat bedrag moeten alle schoolgebouwen in de gemeente in stand worden gehou den. Indien de nieuwbouw op het investeringsschema 1995 was ge plaatst, had 'Den Haag' nog alle kosten voor haar rekening geno men. Nu moet de gemeente het voor alle scholen doen met 1,1 miljoen gulden per jaar, dat is twee ton minder dan waar men volgens de werkgroep decentralisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten recht op zou hebben. Probleem is dat de Waerdenborch veel leerlingen van buiten Holten heeft. Volgens de nieuwe verdeel sleutel krijgen gemeenten een ver goeding voor de schoolgebouwen deels op grond van het totaal aantal leerlingen en deels op grond van het 'gemeente-kenmerk'. En daar in tellen de leerlingen 'van buiten' niet mee. Met de nieuwbouw van de scholengemeenschap is 9,7 mil joen gulden gemoeid. Als de ge meente die investering ineens doet, dan zou dat volgens de bur gemeester boven op de al genoem de twee ton minder per jaar, nog eens een half miljoen gulden tekort extra betekenen. In totaal zeven ton dus. „Maar dat is wel hei somberste scenario," aldus Ver hoeven. In verband met de door het ministerie aangekondigde overgangsmaatregel voor gemeen ten die al lang bezig waren met de voorbereiding van nieuwbouw, zal het vermoedelijk minder som ber uitpakken. Eén en ander heeft wel tot gevolg dat zeer waarschijn lijk pas eind volgend jaar een aan besteding kan worden gedaan voor van start zal gaan en een jaar later de nieuw, die dan pas medio 1997 kan worden opgeleverd. Het open huis van de firma Bronsvoord aan de Battumse School straat trok vorige week veel belangstelling. De hele zaak werd in korte tijd geheel gemoderniseerd: nieuw plafond, eigentijdse verlichting en een nieuwe en ruime entree, zodat het betreden van de winkel voor niemand een belemmering kan zijn. Het geheel is voorzien van een modern, rood-gemêleerd tapijt, met een enkele onderbreking in grijs of door vinyl. De verschillende collecties vloerbedekking en bijpassen de gordijenen laten overzichtelijk de vele toepassingen zien. De beddenafdeling is ruimer van opzet, met aanverwante artikelen. De mode-afdeling van de winkel is inpandig, ruim en smaakvol ingericht. Al tijdens het open huis werd met belangstelling naar de collectie gekeken die bijna geheel in huis was met het oog op de beide najaarsmodeshows die enkele dagen later in zaal Braakhekke gehou den werden met ladyspeaker mevrouw Bronsvoord. Een achttal mannequins toonde op prettige wijze de komende herfst- en winter mode, beide keren voor een volle en geïnteresseerde zaal. Warme tinten, modieus en van goede kwaliteit. Mode van bekende merken als HS Fashuon, Gatsby, Berghaus en Defora. Jonge mode van Linda Lu en van het Deense modehuis Lindon. Combinaties ook van rok en blazer, met de roklengte variërend van kort tot lang. Het gilet is niet meer weg te denken. Daarnaast waren er fraaie pantalons, klassiek- sportief of juist in wijd model als deel van een feestelijk pak. Pullovers en vesten, vlotte comfortabele winterjacks, waarvan enkele met zeer actuele (namaak)bontkraag.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9