Blauw Wit toont te weinig mentaliteit Sport Sin Holte Sportcommissie stelt gebruikstarieven vast Holten dik verdiend periodekampioen Eerste badmintonteam ^fd*aalteam ongeslagen aan kop Sporty agenda Sterke start van zaalhandballers SV-atleten sluiten seizoen af in Arnhem HOLTENS NIEUWSBLAD Zelfwerkzaamheid bevorderen ■NB Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit 'V Jeugd. Blauw Wit tegen Des DONDERDAG 19 OKTOBER 1995- Een sterker Blauw Wit had in Nijverdal moeten afrekenen met een tegenstander die vooral op mentaliteit op de been bleef in een van twee kanten voorzichtig ge speelde wedstrijd. Beide ploegen begonnen afwach tend aan de wedstrijd. Voorzichtig loerend op een counter zo leek het vanaf de kant. De rommelige ope ningsfase werd gekenmerkt door veel balverlies over en weer. Al in de 12e minuut kon de thuisclub de score openen, nadat Blauw Wit hiervoor een goede aanval had op gezet, die door Johan Bosschers te simpel werd voortgezet, waardoor Eversberg via een snelle uitval over links kon doorbreken. Alleen voor doelman Hans Bekkernens werd de bal goed breed gelegd en simpel afgemaakt. Blauw Wit had hierna wel veelvuldig balbezit, maar de thuisploeg stond dit ook toe. De beste kans van Blauw Wit was nog voor Tacco Schuppert na een goede pass van Gerwin de Velde, jacco Schoot echter hard op de doelman, waardoor de bal terug het veld in schoot. In de laatste fase voor rust kwam er wat meer lijn in het spel van Blauw Wit. De combinaties werden zorgvuldiger opgezet, waardoor Eversberg onder druk kwam. In deze fase kwamen er ook enkele kansen voor Blauw Wit. Met name Leo Aanstoot had pech toen zijn goede inzet net naast het doel verdween. Rust 1-0. Ook in de tweede helft bleef Blauw Wit de ploeg in balbezit. De Holtense ploeg moest aanvallen, waardoor Eversberg enkele malen via snelle uitvallen voor gevaar kon zorgen aan de andere kant. J ohan Bosschers vond, net als Jacco voor rust, ook de Nijverdalse goalie op zijn weg. In de 22e minuut kwam dan toch de verdiende gelijkma ker. Uit een corner kwam de bal voor de voeten van Gerald Jansen die keihard laag inschoot. De bal raakte nog de voet van de op de lijn staande verdediger, maar ver dween tot ieders verbazing hoog in het doel. Met Gert-Jan Ulfman voor Johan Bosschers en Gert-Jan Harbers voor Jan Nijkamp ging Blauw Wit het laatste deel van de wedstrijd in. In de 30e minuut had de ploeg geluk, toen Hans Bekker nens het juiste antwoord had op een enorme knal van een Evers berg aanvaller. Blauw Wit leek conditioneel sterker dan de thuis ploeg. De ploeg kreeg kansen. Gert-J an Ulfman kopte in de han den van de keeper en Johan Bolink schoot rakelings over. De wed strijd leek in een gelijkspel te eindi gen. In de laatste minuut had de thuisploeg echter geluk dat een hard schot van richting werd ver anderd en doelman Hans Bekker nens kansloos was. In deze wed strijd bleek dat de aanval bij Blauw Wit machteloos was en dat het team te weinig wedstrijdmentali teit toonde en daardoor de aanslui ting met de koplopers kwijt is. I jgl^ïLffiÖ iftMMEBIN* Met verbeten gezicht gaat aanvoerder Gerrit Klaasses het gevecht om de bal aan met een KOSC'er (Foto Bolink) In afwijking van voorgaande ja ren heeft het dagelijks bestuur van de sportcommissie de ge- bruiksvergoedingen voor de ge meentelijke sportaccommodaties met ingang van volgend jaar zo danig vastgesteld, dat de betrok ken verenigingen zien welk be drag bespaart wordt dankzij zelf werkzaamheid. Niet alleen wordt de zelfwerkzaamheid op die manier zichtbaar gemaakt, maar ook gewaardeerd en bevor derd: De vergoedingen voor de vaste gebruikers worden per 1 januari 1996 met gemiddeld 3 procent verhoogd, van alle overi ge gebruikers met gemiddeld 5 procent. Ook al in afwijking van voorgaan- I de jaren is de verhoging van 103 procent van de vergoeding voor de voetbalvelden in plaats van 3 pro cent, zij het onder gelijktijdige aftrek van een korting voor zelf werkzaamheid en eigen kosten I (met name energiekosten van de kleedlokalen) van 1278 gulden per veld per jaar. Per saldo resteert een verhoging van 3 procent. Voor de tennisbanen werd een zelfde rege ling voorgesteld, zij het hier in verband met onderlinge verhou dingen van gebruiksvergoedingen I van de sportaccommodaties en de mate van zelfwerkzaamheid, om een verhoging van 30 procent en I een korting van 500 gulden gaat. Daarna resteert per saldo eveneens een verhoging van 3 procent. Het dagelijks bestuur stelt nadruk kelijk dat het gekozen bedrag van de korting geen enkele relatie neeft met het aantal uren dat de vereni- ging middels zelfwerkzaamheid aan de accommodatie besteedt, dan wel met de werkelijke eigen kosten. Het voorstel past naar haar zeggen binnen de in de Nota I Sportbeleid verwdorde doelstel- ling inzake gelijkwaardige accom- modatielasten voor alle Holtense sportverenigingen. „Zoals bekend was destijds de conclusie dat de j accommodatielasten per lid van de buitensportverenigingen aanmer- kelijk lager waren dan van de bin nensportverenigingen. Eén van de elementen die het maken van een i goede vergelijking bemoeilijkte, was het niet zichtbaar zijn van de zelfwerkzaamheid en de eigen kosten," aldus het dagelijks be stuur, dat als bijkomend voordeel van de wijzigingen wijst op de betere verhouding tussen de ge bruiksvergoedingen voor de voet balvelden en de tennisbanen: „De gebruiksvergoeding van de in on derhoud duurdere voetbalvelden lag immers beneden die van de in onderhoud relatief goedkope ten nisbanen. Een dergelijk verschil in gebruiksvergoeding is weliswaar historisch verklaarbaar, maar vol gens ons in de huidige tijd steeds minder te verdedigen. Effect van ons voorstel is niet dat dit verschil wordt opgeheven, maar wel dat het wordt verkleind." Volgens het dagelijks bestuur is het bedrag van de voorgestelde korting, voor zelfwerkzaamheid en eigen kosten dus, komend jaar gelijk aan de helft van de voorge stelde gebruiksvergoeding. Toe komstige trendmatige wijzigingen in de gebruiksvergoeding gelden in principe ook voor de korting. Wanneer in de toekomst eventueel nog taken of kosten aan de vereni ging worden overgedragen, zijn deze in principe van invloed op de hoogte van de korting. Méér zelf werkzaamheid betekent méér kor ting en minder zelfwerkzaamheid minder korting. Dat houdt in dat de korting dan niet meer automa tisch de helft is van de gebruiksver goeding. Het betreft hier twee ver schillende bedragen die in de toe komst afzonderlijk van elkaar ver hoogd Holten heeft afgelopen zondag een zwaarbevochten en dik ver diend periodekampioenschap binnengehaald. In een wedstrijd die bol stond van inzet en span ning wist Holten het KOSC met minimale cijfers (1-0) te verslaan. Daar medekoploper SOS niet verder kwam dan een gelijkspel is Holten tevens twee punten uit gelopen en staat nu alleen aan kop. zijds aftasten de eerste kansen. Aanvoerder Gerrit Klaasses schoot een paar maal gevaarlijk uit de tweede lijn en bracht de goalie van KOSC in grote problemen, maar een doelpunt bleef uit. Na 22 minuten was het wel raak. Uit een goed genomen vrije trap van Ri chard den Heijer kopte topscorer Robert J ansen zijn zevende treffer van dit seizoen in. Holten consoli deerde de voorsprong en KOSC had, op een mislukte voorzet die Holten begon geconcentreerd aan op de lat landde na, geen schijn van erlaagd kunnen de wedstrijd, vooral verdedigend kans. Na de rust kwam KOSC met worden; alleen trendmatige wijzi- zat het sterk in elkaar en Holten een offensiefje, maar alleen een gingen gelden voor beide. kreeg na een kwartier van weder- gevaarlijke vrije trap die doelman Landeweer knap verwerkte deed Holten even sidderen. Eindelijk floot de scheidsrechter voor het einde en kon het feest beginnen. Met muzikale omlijsting van De Braandheultjes werden de spelers door de supporters gefeliciteerd en na twee toespraken werd er nog lang doorgefeest.Komende zon dag speelt Holten vanaf 14.30 uur voor de beker tegen Hoeve voor uit. Het is aan trainer Gerard Heck om de spelers na dit resultaat weer opnieuw te stimuleren. De eerste stap naar promotie is gezet; een welkome ontwikkeling in een ju bileumjaar. De vierde competitiewedstrijd voor BCH 1 was een thuiswed strijd tegen UBC 4 uit Ulft. Mark Roelofs haalde in zijn enkelpartij een regelmatige winst, maar Frank Fridrichs kon het niet red den en moest met 12 -15, 13-15 het punt aan zijn tegenstander laten. Zowel Brenda Lucassen, als Berlinda Michels waren dui delijk sterker dan de Ulftse da mes; Berlinda won haar tweede game zelfs met 11-0. Het daarop volgende herendubbel ging weer wat moeizamer, want na een ge makkelijke winst in de eerst game, werd de tweede toch nog verloren. In de derde game stel den Mark en Frank weer orde op zaken en wonnen overtuigend. Het damesdubbel was een wat matte partij, die overigens wel in twee games door Brenda en Ber linda werd gewonnen. Toen het gemengddubbel door Brenda en Mark was gewonnen en door Berlinda en Frank verloren, was de eindstand dus 6-2, waarmee het BCH 1 ongeslagen aan kop van de Overgangsklasse blijft. vierden zij hun eerste overwinning Het tweede team moest het met en konden de rode lantaarn aan ZBC 5 overdoen. BCH 4 sloot af met een totaalscore van 7-1. De handballers van SV Holten maakten afgelopen weekeinde een goede start bij de nieuwe zaalcom- petitie. Dames 1 startte thuis met de moeilijke wedstrijd tegen een invaller Martin Bakarbessy Kampen opnemen tegen Juventa 2. De eerste drie enkelpartijen van respectievelijk Harry Peters, Mar tin en Ina Peters gingen verloren, aleen Hermanna Boode wist in dire games te winnen.. Ook het heren- en het damesdubbel lever den voor Holten geen punten op. Bij de gemengddubbels Konden Ina en Martin het in drie games net niet redden, maar Hermanna en Harry wel. Eindstand derhalve 2- 6. Met Theo Aarsen als invaller moest het derde team het in een uitwedstrijd in Hasselt opnemen tegen Allotria 1. Na een onfor tuinlijke start wat betreft de enkel spelen, wonnen Yvonne en Diny Broekmate hun damesdubbel. Diny en Martin haalden daarna het derde punt voor BCH 3 binnen door hun gemengddubbel in winst om te zetten. In een bloedstollend spannende derde game moesten Eugenie en Theo in de verlenging helaas hun punt afgeven, zodat een met 5-3 eindstand de derde neder laag een feit was. Twee dagen later moest het derde thuis aantreden tegen ZBC 5. Een goede avond voor Martin Bakarbessy, Jos Dor- resteijn, Yvonne Beuker, Eugenie Roekevisch en Diny Broekmate, want na afloop van alle partijen In de thuiswedstrijd van het eerste jeugdteam hebben vooral de "da mes" de punten binnengehaald. Herbert Pieffers, zowel als Lau rens J an Meinsma verloren name lijk hun enkelpartij; Caroline Mensink en Sabrine Paalman daar entegen wisten beiden in twee ga mes hun single te winnen. Het Het eerste zaalteam van Blauw Wit is het seizoen 1995/1996 moei zaam begonnen. Met een selectie bestaande uit André Aanstoot, Leo Aanstoot, Jan-Arend Borg huis, Herman Deijk, Jacco Schup pert, Virgil Vorst en Dirk-J an van Zon en coach Rinus Bekkernens heeft Blauw Wit drie wedstrijden in de competitie gespeeld, die allen werden verloren. Echter, de be kerwedstrijd tegen Hector uit Goor werd overtuigend in winst omgezet. Voor de eerste competi tiewedstrijd moest Blauw Wit op bezoek bij De Zweef in Nijverdal. In een sportieve wedstrijd werd ongelukkig met 4-3 verloren, na met 2-3 te hebben voorgestaan. herendubbel werd daarna spijtig ^en week later werd opnieuw in genoeg met twee keer 13-15 verlo- Nijverdal gespeeld. Ditmaal was ren, terwijl het damesdubbel in S.V.V.N. de tegenstander. Op- drie games weer een punt voor nieuw werd met 4-3 verloren na Holten opleverde, zodat met een andermaal met 2-3 voorgestaan te tussenstand van 3-3 nog alles mo gelijk was. Zowel Sabrine en Her- bert, als Caroline en Laurens Jan wonnen hun gemengddubbels, waardoor Wijhe 1 met 5-3 versla hebben. Ditmaal werd deze voor sprong volkomen onnodig uit handen gegeven. P.H. uit Almelo was de eerste tegenstander die in Holten op bezoek kwam. Deze aanvallende spel van de voorgaan de wedstrijden werd vervangen door een wat meer afwachtende speelstijl. Dit had tot gevolg dat er voor Hector bijna geen doorko men aan was, terwijl Blauw Wit wel een aantal goede mogelijkhe den kreeg, die nu wel werden be nut. Met name Jan-Arend Borg huis was goed op dreef. Mede door drie treffers van hem leidde Blauw Wit bij rust met 5-1. In de tweede helft werd minder sterk gespeeld. Dit kwam mede door het harde spel van Hector. Blauw Wit wist de voorsprong nog tot 6-1 uit te breiden, maar daarmee was de koek op. Hector wist nog twee maal te scoren, waarmee de eind stand op 6-3 werd bepaald. De eerstvolgende thuiswedstrijden van dit team zijn op donderdag 19 oktober om 22.00 uur tegen op nieuw Hector en op 20 oktober om 20.30 uur tegen Luctor uit Almelo. gen was. Het meisjesteam moest bepaald niet sterke tegenstander ook tegen een team uit Wijhe. w'st toch de punten uit Holten mee te nemen 5-7. Blauw Wit liet Karen Lubberdink, Sandra La- 8oede onbenut terwijl huis, Renske Dikkers en Margreet R," f" kleln kans)= vo Piechnick maakten er een span- doende had om scoren^Voor de nende wedstrijd van want bijna beker kwam het Goorse Hector op alle pattijen werden in drie games be2°ek'.Ploe8 ook m de beslist. Jammer genoeg sloeg de comPedt'e tegenkomen. Het te balans een aantal keren met door in het voordeel van Holten, zodat uiteindelijk met 3-5 werd verlo- een echte wedstrijd. Al bij de rust leidde Holten met 10-5. Na de thee was er geen houden meer aan. Holten was veel sterker en won met 24-9. Scores: Meino van Beek van de kampioenskandidaten, 9, Andy de Jong 5, Ton Muller 4, Zwolle 3. Waar vooraf geen reke- Rob Vos cn Nico Vorst 2, Mark ning mee werd gehouden, gebeur- Wander en Erik Kraan 1. Dames 2 de. Het damesteam boekte een startte met een gelijk spel tegen verrassende overwinning. Bij de CVO 2. Holten ging goed van rust stond er een 5-5 stand op het start en leidde bij de rust met 6-3. bord. Na de thee kon Holten door in de tweede helft werd het spel te wisselingen in speeltempo steeds gehaast. Vlak voor tijd ging de meer kansen scheppen. Vooral via aanvankelijk zeker lijkende winst de snelle break werd enkele malen toch nog verloren: 13-13. Dames snel gescoord. In de slotfase sloeg junioren B opende de zaalcompe- Holten genadeloos toe, waardoor titie met een zege op Voorwaarts het team een verdiende 11 -7 over- 2. Bij de rust leidde het team met 5- winning boekte. Daarmee gaf 2. Daarna werd Holten almaar Holten haar visitekaartje af in de sterker, dit resulteerde in een 17-7 tweede klasse B. De doelpunten overwinning. Bij de jeugd startte van Holten kwamen op naam van jongens B met een uitwedstrijd 1 Monique Plantinga 4, Judith Tie- tegen Apeldoorn '80. Na een mati- kink en Annemarie van de Maat 3 ge eerste helft zette Holten na de cn Kristel Meerman 1. De heren rust goed door en won met 7-13. startten ook met een overwinning. De recreanten werkten een duel af Thuis, spelend tegen DSC 3, was tegen WSV'38. Met 2-1 eindigde er alleen in het begin sprake van het duel "in Holtens voordeel. Op Sportcentrum Papendal in Arnhem werden afgelopen zater dag de laatste baanwedstrijden van dit seizoen afgewerkt. Onder een schitterend herfstzonnetje had ie dereen er zin in om zo goed moge lijk te presteren. Maar liest 20 jeugdatleten waren present om met 400 atleten van andere vereni gingen de strijd aan te gaan. Met vijf medailles op zak ging men laat in de middag tevreden huiswaarts. Trienkc Ymker won twee zilveren plakken, op zowel de driekamp als op de 1000 meter. FLoortje van Eij was op de driekamp vijfde en op de 1000 meter derde en ontving even eens twee medailles. Gijs Maris- sink behaalde een tweede plaats op de 1000 meter. Sommige atleten gingen zelfs met een heuse finish- foto terug naar Holten. De foto kon vooraf worden besteld, daar alles op video werd vastgelegd. Bij de wedstrijden werd gebruik ge maakt van professionele, electro- nische tijdwaarneming en met name indruk maakte op de jeugd. De prestaties van de overige atle ten, hoewel geen medaille, waren er niet minder om. Diversen be haalden een nieuw persoonlijk re cord. Na de Diepe Hel Holterber- gloop op zaterdag 28 oktober, volgt zondag 29 oktober de eerste indoorwedstrijd in de Diekmanhal in Enschede. BLAUW WIT: Zaterdag 21 oktober: Blauw Wit-DES 14.30 uur); DES 3-Blauw Wit 2 14.30 uur (vertrek 13.15 uur). Junioren: DES Al-Blauw Wit A1 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit B1- Daarlerveen B1 12.30 uur. Pupillen:Blauw Wit D2-SWN D2 10.00 uur; DES E2-Blauw Wit E1 9.30 uur (ver trek 8.45 uur); Blauw Wit E2-DES E3 10.00 uur; Blauw Wit F1-DES F2 11.00 Donderdag 19 oktober: 19.00 uur Holten 5-Blauw Wit 3. Dinsdag 24 oktober Blauw Wit 1-Ben 0 1 19.30 uur; Woens dag 25 oktober 19.30 uur: Blauw Wit dames-DETO. Zaalvoetbal: donderdag 19 oktober. 22.00 uur Blauw Wit-Hector. Vrijdag 20 oktober: 19.30 uur Blauw Wit 2-ZZV92; 20.30 uur: Blauw Wit-Luctor. SV HOLTEN: Senioren: zondag 22 okto ber- Hoeve Vooruit-Holten 14.30 uur (vertrek 12 45 uur) Holten 3-Helios 3 10.30 uur; Holten 4-Colmschate 4 10.30 uur; Holten 9-Holten 11 10.00 uur. Junioren: Zaterdag 21 oktober: Holten A1-ON Al 14.30 uur; Holten Ci-Rietvo- gels C1 13.00 uur. HANDBAL: Za 21-10: MA vrij. JA thuis tegen MArcIo om 12.00 uur; MB thuis tegen CVO om 12.55 uur; JB uit tegen AHV Achilles om 17.00 uur. Vertrek 16.00 uur. Welpen 1 thuis in Holten- toernooi van 14.00-16.00 uur Welpen 2 uit in Deventer tournoói van 12.25-14.55 uur. Vertrek 11.30 uur. Zondag 22 okto ber: Dames 1 uit tegen Goossen/Wijhe om 13.05 uur Vertrek 12.00 uur. Heren uit tegen DSC 2 om 12.05 uur. Vwertrek 11.00 uur. Dames 2 uit tegen ASVD 2 om 13.05 uur. Vertrek 11.30 uur. Dames ju nioren uit tegen Nijhof/Broekland om 11.05 uur Vertrek 10.00 uur. Donderdag 26 oktober Recreantén uit tegen ABS om 21.45 uur. SPORTHAL: Donderdag 19 oktober: 16.00-22.00 uur Holten handbal, 22.00- 23.00 uur Blauw Wit zaalafdeling; 23.00- 24.00 uur Holten All Stars zaalvoetbal. Vrijdag 20oktober: 8.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.30-20.30 uur Blauw Wit zaalafdeling. Zaterdag 21 oktober 12.00-16.00 uur NHV Gorssel; 19 00- 20.00 uur Stam Holtense groep. Maan dag 23 oktober: 19.00-23,00 uur Bad mintonclub Holten; Dinsdag 24oktober: 17.30-22.00 uur Mintonette volleybal; 22.00-23.00 uur Blauw Wit zaalafdeling. Woensdag 25 oktober: 19.00-22.30 uur Badmintonclub Holten; 22.30-23.30 uur J. ten Wolthuis. Donderdag 26 oktober: 16.00-22.00 uur Holten handbal. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Holten A1-De Tukkers A1. Holten startte sterk tegen het laag geklasseerde Tuk kers en wist zich diverse kansen te scheppen. Helaas faalde men in het af maken van de kansen. De vele afstands schoten misten hun doel. Waarschijnlijk door het grote veldoverwicht in het 1e half uur, dacht men het karwei wel even te klaren Het tegendeel bleek waar te zijn. De Tukkers roken hun kans. Het duurde tot 5 minuten voor tijd. Uit een vrije trap wist Rik tot 2x toe een hard ingeschoten bal te stoppen, maar bi] de 3e inzet moest ook hij toezien hoe de bal tergend langzaam het doel inrolde. 0-1 Den Ham BI-Holten B1. Na een voor zichtig aftasten van beide ploegen was het Holten die de eerste initiatieven nam. Door goed aangeven van Wouter wist Laurens Jan op prachtige wijze de openingstreffer te scoren Hierna kwam den Ham steeds beter in de wedstrijd. De stugge Holten-verdediging wist lang stand te houden Toch slaagde den Ham erin gelijk te maken. Na een goede Hol ten-aanval, waaruit Laurens-Jan op de paal schoot, counterde den Ham goed. Een overteding gaf hun de mogelijk heid om uit de vrije trap te scoren. Hierna zette Holten alles op alles met als resultaat dat achterin gaten vielen. Den Ham profiteerde hiervan. Eindstand 3-1. Vesos 01-Holten D1. Ook deze wedstrijd begon Holten met aanvallend voetbal Vesos werd onder druk gezet, maar doelpunten bleven aanvankelijk uit. Doordat de Vesos-keeper een hard schot van Arjan niet onder controle kreeg kon Bas de terugspringende bal inschieten. In de 2e helft toonde Holten meer inzet, de vleugels werden beter benut en de opbouw werd beter verzorgd. Uit een goede combinatie met Hawar wist Re- mon de eindstand te bepalen op 0-2. Nijverdal D2-Holten D2. Na de ongeluk kige nederlaag van vorige week werd het deze week weer goed opgepakt door een gemotiveerd Holten, Door goede combinaties en verzorgd spel nam Hol ten bij rust een voorsprong van 0-3. De doelpunten werden gemaakt door Henk Jan en Rob (2x). Na rust was het Nijver dal die een goede start maakte. Zij kwa men terug tot 2-3. Door een doelpunt van Paul werd een verdiende 2-4 over winning behaald. Excelsior D6-Ho!ten D3. Excelsior was duidelijk een maatje te groot voor onze jongens. Ondanks een goed taktisch concept van de leiders maakte Excelsior met regelmaat een doelpunt. Door een doelpunt van Danny wist Holten in ieder geval de eer nog te redden Eindstand 8- 1. Enter V. El-Holten E1. Holten behaalde tegen Enter een zeer nuttige overwin ning In de eerste helft leed Holten veel onnodig balverlies. Emiel maakte kort voor rust de openingstreffer. Na rust speelde Holten veel beter. Tim speelde als laatste man een zeer goede wed strijd, Door 2 goede counters, waaruit Rick 2x scoorde, liep Holten uit naar 0-3. Kort voor het laatstewfluitsignaal maak te E.V. nog 1-3. Hulzense Boys E1 -Holten E2. Holten moest in Hulzen aantreden tegen de titelkandidaat. Hulzen nam direkt het initiatief wat resulteerde in een 2-0 voor sprong. In de tweede helft bood Holten goed tegenstand Mede door het goede spel van Gerrit Jan bleef Holten over eind. Door een 3-0 overwinning zal Hul zen binnenkort de kampioensvlag wel kunnen hijsen. Holten E3-Enter V. E3. Ondanks een snelle achterstand van 0-2 kwam Holten goed terug tot 1-2. Hierna ontstond een leuke, spannende wedstrijd van twee gelijkwaardige ploegen. Het scorever loop ging om en om tot 3-4. Door nog, voor ons, 2 ongelukkige doelpunten werd de eindstand bepaald op 3-6. De Holtense doelpunten werden gescoord door Sander. Holten F1-De Zweef F1. Na de nederlaag van vorige week wilden de jongens van daag iets rechtzetten De wedstrijd werd goed begonnen wat al snel resulteerde in een 1-0 voorsprong. De Zweef kwam goed terug tot 1-1. Vlak voor rust wist Holten weer een voorsprong te nemen. Na rust golfde het spel op en neer De Zweef was het gelukkigst door de gelijk maker te maken Doelpunten van Tijs en Sander. Man van de wedstrijd was deze week Tjeerd Hotten F2-Hulzense Boys F2. Holten ging voortvarend van start Niek scoor de met een hard schot in de hoek. Holten ging goed door. Een mooi opgezette aanval van Jeffrey werd door Rene goed ingeschoten. Voor rust maakte Jeffrey 3- 0 Robbin had in de tweede helft een paar mooie reddingen. Door doelpunten van Joost, Niek en Jeffrey werd de eind stand bepaald op 6-0. SDOL F2-Holten F3. Na alle perikelen van vorige week werd deze wedstrijd wat onwennig begonnen. Door goed spel van het hele team werd een rust stand bereikt van 0-3. Na rust slaagde SDOL erin keeper Erwin éénmaal te pas seren. Holten bouwde de voorsprong uit naar een eindstand van 1-8, De Zweef F6-Holten F4. Een wedstrijd om snel te vergeten. Tegen deze tegen stander waren we kansloos. Het leef tijdsverschil was een duidelijke oorzaak. De eerste helft was éénrichtingsverkeer, doch de tweede helft waren enkelen alsnog ontwaakt. Dit resulteerde toch in een meer opgaande strijd. HOLTEN 8 - OMHOOG 4 In een matige wedstrijd van Holten 8, dat hoofdzakelijk verdedigen moest, was het te danken aan Gerard Zoetbrood die middels uit stekend keeperswerk, er voor zorgde dat Holten niet met 10-1 verloor. Met per soonlijke fouten ging Holten 8 de boot in, en het zal in de volgende wedstrijden beter moeten gaan, anders gaat het niet naar wens Tussen praten en voetballen zit een groot verschil. Eindstand 1-8 HOLTEN 9 - ALMELO 8 Na een vroege opkomst op het veld, waar de fotograaf verstek liet gaan, kreeg Holten 9 een moeilijke eerste helft. Mark wist zijn goal met enkele spectaculaire reddingen schoon te houden, maar kon niet voor komen dat een sterk spelend Almelo 1-0 scoorde Geheel tegen de verhoudingen in wist J.Nijenhuis echter de gelijkmaker binnen te schuiven, en de kansen keer den volledig Holten hield druk op de Almelo-goal, maar enige uitgespeelde kansen voor open doel werden over of naast geschoten. Gelukkig voor Holten was het B.Roelvink die na 15 minuten in de tweede helft uit een corner raak kop te. Hierna was het hek van de dam, en de wissel Eib-Nikkels pakte zodanig goed uit dat G. Nikkels met een zuivere hat trick topscorer werd. Ook de terugkeer van E Beldman op de vertrouwde stek werkte uitstekend De score liep snel op tot 7-1 door goals van John en E.Weust- man, dit tot tevredenheid van Tuut-Jan. Een klein schoonheidsfoutje leverde nog een goal voor Almelo op na een van veraf snel genomen vrije trap die door Mark vakkundig tussen de palen werd geslagen Eindstand 7-2. HOLTEN 11 - HAARLE 9 Holten 11 speel de aanvallend, maar wist geen goals te maken, wat Haarle middels de snelle counter wel goed lukte, twee maal door een kopbal in de eerste helft, en een schot vanaf de middellijn en een penalty in de tweede. Eindstand 0-4. Blauw Wrt BI - R.K.S.V. B1 5-4 In een gelijkopgaande wedstrijd kwam een hard werkend Blauw Wit via een straf schop op 1-0. De thuisploeg bleef hard werken en kwam dan ook verdiend op 2- 0. Vlak voor rust en net na rust scoorden de ook hard werkende gasten. Ook in de tweede helft bleef de wedstrijd aantrek kelijk met twee gelijkwaardige tegen standers. Blauw Wit nam opnieuw twee doelpunten afstand, maar ook nu kwam R K S.V. sterk terug en scoorde 4-4. Vlak voor het eindsignaal kwam Blauw Wit uit een corner opnieuw op voorsprong en gaf die niet meer weg. De doelpunten kwamen van Bob, Arjen 3x en Jan. De Zweef C2 - Blauw Wit C1 2-0 Deze tegenstander was fysiek sterker en Blauw Wit had hier vooral in de eerste helft moeite mee. De thuisploeg kwam met 2-0 voor. Blauw Wit kreeg wel enke le kansjes, maar liet deze onbenut Na rust had Blauw Wit meer lef en was ook duidelijk sterker dan de thuisploeg. Vooral Gijsbrecht had op rechts een goede dag De verdediging van de thuis club gaf echter weinig kansen weg, waardoor de ruststand ook de eindstand werd. Blauw Wit D1 - S.D.O.L. D1 5-1 Onder een stralende najaarszon moest Blauw Wit het opnemen tegen het laaggeklas seerde S.D.O.L Al na vijf minuten was het raak door Herbert. Blauw Wit bleef goed doorgaan en na een fraaie solo van Maarten werd het 2-0. Hierna nam Blauw Wit wat gas terug en liet S.D.O.L. komen. De gasten maakten goed ge bruik van de ruimte en scoorden voor rust nog 2-1. Na rust speelde Blauw Wit duidelijk beter en werden de combina ties ook goed uitgevoerd. De voor sprong werd uitgebouwd tot 5-1 door mooie doelpunten van Arnoud 2x en Maarten 1x. Blauw Wit E2 - De Zweef E4 0-3 Blauw Wit moest het opnemen tegen koploper De Zweef. De thuisploeg werd al snel op eigen helft teruggedrongen. De Zweef was vooral via de vleugels gevaarlijk. Na een kwartier spelen was het al 0-3. Het leek erop dat Blauw Wit een grote neder laag moest gaan incasseren Na het der de doelpunt was Blauw Wit ineens veel feller en beet goed van zich af De koplo per had ineens moeite met het spel van Blauw Wit en kwam niet meer aan sco ren toe. Ook Blauw Wit kon met scoren, maar kwam nog wel tot enkele kansjes. Sp. Rijssen 2 - Blauw Wit 2 In Rijssen heeft Blauw Wit twee punten te weinig aan een goede wedstrijd overgehouden. Het goede spel van de afgelopen weken werd voortgezet, maar de afronding van fraaie mogelijkheden, bleef dit keer te veel achterwege. Sp. Rijssen dat een moeilijke periode doormaakt, wist uit enkele kansen twee maal te scoren. De twee treffers aan Blauw Wit kant lever den uiteindelijk de 2-2 eindstand op, waar winst tot de reële mogelijkheden behoorde Blauw Wit 3 - S.V.Z.W. 4 In de strijd om de tweede plaats speelde Blauw Wit zaterdag een knappe partij tegen S.V.Z.W uit Wierden De gasten hadden vooral in de eerste helft het betere van het spel, maar konden nauwelijks kan sen creëren. Blauw Wit was daarente gen veel directer in de tegenaanval en kreeg enkele zeer goede mogelijkheden. Toch kwam Blauw Wit nog voor rust aan de leiding De goede aanval kwam bij Wim klein Nagelvoort terecht die de mee opgekomen Jan Paalman in stel ling bracht. Met enkele onnavolgbare schijnbewegingen passeerde hij de laat ste verdedigers en liet daarna ook de keeper kansloos. In de tweede helft was Blauw Wit de ploeg die het spel dicteer de. Blauw Wit onderbrak de aanvallen van de gasten vroegtijdig en kon dan counteren. Het werd in de slotfase ech ter pas 2-0 Een goede uittrap van doel man Bert Rietman werd door Richard Beldman op waarde ingeschat. De goed teruggelegde bal werd hard ingescho ten door Kasper Hanewinkel. Scheids rechter Johan Kruithof floot een sterke partij. Blauw Wit 4 - Juliana 5 Blauw Wit 4 heeft een wisselvallig aantal prestaties neer gezet dit seizoen Tegen het laag geklas seerde Juliana bleek ook weer de wissel valligheid van dit team. In een aanval lend goed gespeelde wedstrijd werden vier treffers achter de Hengelose doel man geplaatst. Verdedigend zat het dit keer veel minder goed in elkaar. Hoewel het een wedstrijd was die op en neer ging, moest Blauw Wit vijf treffers toe staan, waardoor de punten mee naar Hengelo gingen. Blauw Wrt 5 - S.V.V.N. 10 Het vijfde speelde tegen het Nijverdalse S.VV.N een mindere wedstrijd. Op het veld leek de ploeg gelijkwaardig, maar bij het afronden bleek de Nijverdalse ploeg slagvaardiger De score van 1-5 was dan ook wat geflatteerd, maar niet onver diend. Blauw Wit 6 - Kloosterhaar 5 Blauw Wit 6 heeft het eerste punt van deze compe titie te pakken. Was het enige weken geleden nog zo dat Kloosterhaar de winst op Blauw Wit 7 behaalde. Nu moest de ploeg uit Kloosterhaar na een 0-1 voorsprong ervaren dat Blauw Wit 6 zich met zonder slag of stoot gewonnen geeft Erik Aanstoot zorgde voor rust voor de gelijkmaker. Na rust leek het of Blauw Wit opnieuw in een tweede helft tekort zou komen. Echter de achterstand werd met goed spel teniet gedaan. Kloosterhaar werd teruggedrongen. Een corner kwam voor de voeten van Henk Smit die met een enorme pegel voor de 2-2 zorgde en daarmee ook het eerste punt voor het zesde veilig stelde. Excelsior 15 - Blauw Wit 7 Met maar negen spelers begon Blauw Wit aan het karwei in Rijssen. Excelsior dacht dat het de punten die middag makkelijk zou pakken, maar kwam toch bedrogen uit. Al na vijf minuten scoorde Hans Aan stoot 0-1. Vlak voor rust werd het toch 1- 1, waarna de thuisploeg zelfs nog een strafschop toegewezen kreeg die ge stopt werd door invaller doelman Her man Deijk. Pas na twintig minuten in de tweede helft moest de uitblinkende Henk Deijk voor de tweede maal naar het net. De eerste helft had toch teveel kracht gekost en de tol werd nu betaald Excelsior liep uit naar 6-1, waarna inval ler Herman Hermsen met een fraaie goal de eindstand op 2-6 bepaalde. Zaterdag, inhaaldag, speelt Blauw Wit vriendschappelijk tegen derde klasser Des uit Nijverdal. Blauw Wit kan de laatste tijd altijd goed uit de voeten tegen dit soort tegen standers. De ruimte die men dan krijgt wordt vaak goed ingevuld, waardoor er vaak leuke wedstrij den ontstaan. Of dit ook nu het geval is moet bezien worden, want de ploeg schoot tegen Eversberg duidelijk tekort. De wedstrijd be gint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Wegsta- pel.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7