'Aangeleerde techniek goed voor iedere stijl' Concert Pajo Kolaric trekt weinig publiek Canadees blikt terug op verblijf in Holten Start LTO Holten in Het Bonte Paard Nieuwe structuur basisonderwijs Mannen van het woord Tijdelijk financiële steun politieproject Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Tweede gitaarleraar MOC Holten Auke Wouda: Scouting houdt mini-jamboree DONDERDAG 19 OKTOBER 1995- „Met de aangeleerde techniek moet je in principe elke stijl aankunnen. Of het nou klassiek is of rock, alles kan," conclu deert Auke Wouda. Sinds,begin september is de 30-jarige Arnhemmer als gitaarleraar verbonden aan het Muziek Onder wijs Centrum Holten. De vraag naar gitaarlessen werd dusdanig groot dat het MOC zich genoodzaakt zag naast Wim ter Hedde een tweede docent aan te trekken. De wachtlijst bevatte soms al meer dan een jaar namen van aspirant-gitaristen. De ruime maand die Auke Wouda er inmiddels op heeft zitten in Holten is uitstekend bevallen: „Een prettig team waarmee het goed samen werken in bovendien een prachtig gebouw met goede voorzienin gen. Fijn ook dat ik hier de mogelijkheid heb om leerlingen samen te laten spelen. Niet alleen leerlingen gitaar, maar ook in combinatie met bijvoorbeeld dwarsfluit zoals binnenkort op de voorspeelavond. In De Boschkamp werkt Wouda met veertien leerlingen, zowel meisjes als jongens. Ze variëren in leeftijd van circa 8 tot 18 jaar. Auke juicht die leeftijdspreiding van harte toe: „Het vraagt telkens een andere benaderingswijze. Bij jonge kinderen ga je op speelse wijze te werk. Die beschikken doorgaans ook over een natuurlijk gevoel voor ritmiek. Ouderen hebben dat minder. Bij hen heb je echter het voordeel dat je gemak kelijker dingen kunt uitleggen." Een ander verschil is volgens hem het feit dat oudere leerlingen vaak niet meer enthousiast te maken zijn voor bepaalde muziekstijlen. De eerste twee jaar dat leerlingen bij Auke Wouda op les zijn krijgen ze alle stijlen enigermate bijge bracht. Dat loopt uiteen van re naissancistische hofmuziek tot rock en van moderne tot klassieke gitaarmuziek." Wouda introdu ceert de techniek op zodanige wij ze dat zijn leerlingen in principe iedere stijl aankunnen. Desge vraagd laat de nieuwe gitaardocent weten dat kennis van het noten schrift zeker geen voorwaarde is om bij hem op les te komen. Hel pen doet het wel, maar volgens Wouda is het kunnen lezen van muzieknoten vrij vlot aan te leren. Dat geldt ook voor de akkoord grepen op de gitaar, waarvoor on der meer gebruik wordt gemaakt van greeptabellen. Wouda verze kert dat iedere prille leerling bin nen korte tijd een melodietje op de gitaar tokkelt. Zelf begon Auke Wouda al op jonge leeftijd met musiceren, aan vankelijk op blokfluit. Noch de fluit, noch andere blaasinstrumen ten hadden echter zijn voorkeur, zodat hij overstapte op de gitaar. Een gouden greep, waardoor Auke nog tijdens het vwo besloot naar het Zwols conservatorium te gaan. Naast gitaar(-techniek), sol- vège en koor koos hij voor zang als bijvak. De reden? Auke: „Ik vond het belangrijk om mijn stem als instrument te vormen. Niet zozeer voor professionele uitoefening als wel bij de gitaarlessen." In 1987 studeerde Auke Wouda af, waarna hij twee jaar in Engeland door bracht en zowel in Manchester als Londen 'full time' privéles gaf. Sinds anderhalf jaar is hij terug in eigen land en verzorgt in zijn woonplaats Arnhem privélessen, heeft in het Duitse Kleve eveneens een flink aantal leerlingen bij wie hij zelfs thuis lesgeeft en nu dus ook het MOC Holten. Dat Ter Hedde Wouda kende, destijds les had van dezelfde leraar aan het conservatorium, heeft ongetwij feld bijgedragen aan het feit dat cordinator Peter Eilander Wouda benaderde. Akoestisch De kersverse MOC'er streeft naast het lesgeven naar het vormen van een gitaarduo: „Twee gitaren is een prachtige combinatie, waar ook veel repertoire voor is." Op dit moment bereidt Auke Wouda zich eerst voor op een solopro gramma. In het dorpshuis be schikken alle leerlingen van Wou da over een akoestische gitaar. Na de landelijke en provincia le federatievorming gaan bin nenkort ook de plaatselijke standsorganisaties OLM, CBTB en ABTB over tot fe deratievorming. De oprich tingsavond van de LTO afde ling Holten heeft donderdag 26 oktober plaats in zaal Het Bonte Paard. Voorgesteld wordt het dagelijks bestuur samen te vormen met Henk Scheperboer (voorzitter) Ger- da Wibbelink (secretaris) en Henk Hulsman (penning meester). Wat betreft het alge meen bestuur worden Wim Nijland, Gerhard Kemper, Bert Aaftink, Henk Jansen, Gerrit Lubbersen en Allard Luggenhorst voorgesteld. Onder het motto 'Samen sterk' wordt een nieuwe orga nisatie gestart met een nieuwe identiteit waar de leden van de drie samengesmolten organi saties zich bij thuis voelen. Door goed naar elkaar te luis teren en het tonen van respect voor eikaars standpunten gaan we samen aan iets moois werken," aldus het bestuur van de LTO Holten, dat actief zijn op gemeentelijk niveau als belangrijke taak be schouwt. Dat geldt eveneens voor het overbrengen van ideeën vanaf de basis naar de top van de organisatie, hetzij via de kring hetzij via één van de sectorgroepen. „Snelle en korte lijnen moeten zorgen voor een goed functionerende LTO MidOost," aldus het bestuur. „Als afdeling Holten willen wij in dit gehele proces een actieve en positieve rol vervullen." De bijeenkomst in Het Bonte Paard begint om 20.00 uur. In het streven naar continuïteit van het basisonderwijs op de huidige 1 lokaties en het handhaven van de kwaliteit van het onderwijs vanuit onderwijskundig standpunt, heeft het college van B en W dit voorjaar de bestuursopdracht Herstructu- rering Openbaar Basisonderwijs verstrekt. Uitgangspunt is om te j komen tot een managementstruc tuur in het basisonderwijs, waar door de beschikbare tijd van de directie in het basisonderwijs zo doelmatig mogelijk wordt benut en bovendien ruimte beschikbaar komt om de vele nieuwe ontwik kelingen in het basisonderwijs te kunnen volgen en de werkzaamhe den als gevolg daarvan te kunnen opvangen. Kern van het verhaal is de samenvoeging van de vier open bare basisscholen in Holten: De Holterenk, Haarschool, Dijker- hoek en Bosschool. Geen één groot scholencomplex, maar wel een samensmelting van het organi satorische deel. Burgemeester Verhoeven liet enige tijd geleden weten dat bij samenvoeging ge dacht wordt aan twee mogelijkhe den: één grote basisscholenge meenschap of een gemeenschap van basisscholen. In het eerste ge- j val is sprake van 'bovenschools management': organisatorisch één grote school met vier vestigingen, waarvan de directeur dan 'coördi- 1 nator' wordt. In het tweede geval blijft elke school onafhankelijk, maar wordt wel samengewerkt. Volgend voorjaar krijgt de ge meenteraad over de wijze waarop de herstructurering vorm kan krij gen, een voorstel voorgelegd. Zo dra definitief besloten is, zal de nieuwe structuur mogelijk als per 1 augustus 1996 worden inge voerd. De afgelopen zomer kon de krant niet worden opengeslagen en de televisie niet aan kunnen zetten of het ging over de Wereld Jamboree in eigen land. Meer dan 25000 scouts uit alle delen van de wereld kwamen bij elkaar in Dronten om allerlei activiteiten te ondernemen. De Jamboree is voorbij, maar scouting gaat door. Elke week weer met een jamboree in het klein. Van vrijdag 20 oktober tot en met 22 oktober vindt in Holten de zogenaamde JOTA plaats. De JOTA (Jamboree on the Air) is een landelijke activiteit van de scouting waarbij het maken van verbindingen en communicatie centraal staan. Zo ook dus bij de Waardenborchgroep aan de Lie- zenweg in Holten. Met medewer king van enkele zendamateurs wordt er door de scouts getracht verbindingen te leggen met andere scouting-groepen in Nederland, en, als het een beetje meezit, met scouts uit de hele wereld. Belang stellenden die kennis willen maken met deze activiteit van de scouting zijn op zaterdag 21 oktober van 10.00 .ot 16.00 uur van harte wel kom in de blokhut aan de Liezen- weg. Het door HMV georganiseerde concert can Pajo Kolaric afgelo pen vrijdag in de Kandelaar kreeg niet de belangstelling die men verwachte. Of de publieke belangstelling zo gering was in verband met het concert van Campanella, dat de volgende avond een optreden verzorgde in de Nederlands Hervormde Kerk, of onbekend onbemind maakt, is een vraagteken. Omdat de komst van het orkest binnen vrij korte termijn geregeld werd, was een uitgebreide reclamecampagne niet mogelijk. Gerhard Voordes .voorzitter van HMV, liet in zijn toespraak weten dat wat hij samen met een aantal anderen gezien heeft in Osijek, de thuisbasis van het orkest, hem tot in het diepst van zijn ziel geraakt heeft. Een totaal vernielde stad. „Deze beelden laten je niet meer los en we zijn dan ook blij dat we met de spontane hulpactie 'Holten voor Osijek' twee vrachtwagens met hulpgoederen en medicijnen naar Osijek konden brengen. Ook al was deze actie misschien niet meer dan een druppel op een gloei ende plaat." De Kroatische con sul, die beloofd had bij het concert aanwezig te zijn, was bij aanvang nog niet geariveerd. Het jonge doch zeer profesionele orkest be gon met enkele klassieke melo- diëen, gevolgd door enkele liede ren, verzorgd door de leden van de vocale groep. Vooral één van de vrouwelijke solistes bezorgde de muziekliefhebber de rillingen over het lijf. Het lied 'Ik hou van Hol land', gezongen door de mannelij ke solist, in zuiver Nederlands, leverde als afsluiting van het eerste deel een daverend applaus op. Tij dens de voorstelling kwamen de Kroatische consul en zijn gezin binnen, opgehouden door een file tussen Apeldoorn en Deventer. Daardoor was het voor Boris Gri- gic en zijn gezin onmogelijk op tijd voor het concert aanwezig te zijn. Voorzitter Voordes begroette consul Boris Grigic en zijn gezin alsnog en nodigde hen uit, net als de overige aanwezigen voor een kop koffie of thee tijdens de pauze. HMV hield tijdens de pauze ook nog een verloting, waarbij gek scherend nog even werd opge merkt dat waarschijnlijk alle aan wezigen met een prijs naar huis zouden gaan. Tijdens het tweede deel van het concert werd de traditionele mu ziek gespeeld, hiervoor was het komplete orkest gekleed in de tra ditionele Kroatische kostuums. Deze muziek was, ondanks de ernstige gezichten van de jonge orkestleden, zeer vrolijk en erg ritmisch. Als toegift werd nog maals 'Ik hou van Holland' gezon gen. Dit leverde, ondanks de ge- Pajo Kolaric concerteert. Het prachtige optreden werd niet bekroond met een al te grote belangstelling, dit tot teleurstelling van de organisatie (Foto Bolink). ringe fouten in de geluidstechniek die we zullen toeschrijven aan emotie en enthousiasme, een staande ovatie op. De secretaresse van het orkest Pajo Kolaric sprak namens de groep een dankwoord. „Dit hadden we nooit kunnen dromen, dat we na een ontmoeting met de families Van Bruggen en Voordes in ons land in 1985, nu al voor de derde keer in Holten zijn." Ook bedankte zij nogmaals voor de spontane hulpactie die Holten opstartte en ae spullen voor het zwaar gehavende zieken huis. De groep is blij dat zij op deze manier haar dankbaarheid kan tonen, en hoopt in de toe komst, niet alleen in Holten maar in heel Nederland de morele, cul turele en vriendschappelijke ban den te versterken. Na afloop van het concert volgde voor de orkest leden en genodigden een wel komstfeestje. Het is jammer dat niet meer Holtenaren van dit con cert in De Kandelaar genoten heb ben, niet in de laatste plaats voor het orkest zelf, dat zonder meer een groter publiek verdiende. Christophonis Haleln In 1605 slaagde de Italiaan Ambrosio Spinola (1569- 1630), een uitstekend veldheer in Spaanse dienst, erin om de positie van de troepen in Twenthe en omgeving te ver stevigen. Hij veroverde onder meer het stadje Oldenzaal. De Reformatie ten plattelande van Salland en Twenthe werd in verband met deze inneming tijdelijk een halt toegeroepen. Een deel van het Twenthse land werd dermate onveilig, dat de predikanten het niet verantwoord achtten om er nog langer te blijven. Velen hebben dan een goed heenko men naar elders gezocht. Tot deze uitwijkelingenbehoor de ook de Sallandse ds. Chr. Halein (ook wel Hallein ge noemd), die in 1604 in Holten de opvolger van Joannes Ket- teler was geworden. Een jaar later moest hij de gelovigen van Holten herderloos achter laten. Hij nam de vlucht naar Deventer, waar hij in dat zelf de jaar hulpprediker werd. Op 14 oktober 1605 is hij daar aangenomen om tijdelijk te voorzien in de vacature van de overleden ds. Michael Kec- kius. In 1610 kwam Halein in die stad in vaste bediening en reeds een jaar later stierf hij. Anno 1606 was hij er gehuwd met Margaretha Dirksen uit Steinfurt. Dr. Gerhardus Lin- denhovius uit Haaksbergen is op dezelfde tijd als Halein in Deventer aangenomen, even eens in verband met het over lijden van Keckius. Lindenho- vius werd in 1609predikant in Raalte. In 1630 hertrouwde hij met Agneta Keckius, doch ter van genoemde dominee. Lindenhovius is op 11 mei 1645 in Raalte naar zijn eeu wig huis gegaan. W. Otten Hilversum /n wr B°S^amp lS Auke Wou<ia wekelijks actief met enthousiaste leerlingen, zoals op de foto met Bas Tuitert (9j (toto wV) „Zeker voor beginnende leerlin gen is dit instrument met nylon snaren het beste. Het houdt de mogelijkheid open naar verschil lende stijlen. Die keus maak je pas na verloop van tijd en dan kun je altijd nog overstappen op een be paald duurdere, electrische gi taar." Door de aantrekkelijke prijsstelling van akoestische gita ren noemt de Arnhemmer de gi taar ook voor iedereen toeganke lijk. „Zo ook de lessen hier. Door subsidie is het lesgeld en dus de drempel betrekkelijk laag." OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1Kapvergunning is verleend voor: - enkele dennen Blikkertweg; - 4 lariksen, 3 berken, 2 douglassen, 2 grove dennen, 2 kerstdennen, 1 tsuga en 2 Amerikaanse eiken Holterbergweg 10; - uitvoeren dunning Helhuizerweg (nabij nr. 7); - 4 dennen, 3 berken en 2 Amerikaanse eiken Vianenweg 201 - 1 berk, 1 spar, 1 den, 1 tsuga, 1 abies en 3 coniferen Winkelbergweg 10 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw plantenkas Oude Hellendoornseweg 2; - bouw berging Kieftenbelt 14; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoop kaarsen Volleybalvereniging Mintonette (week 47); - kerstmarkt Holtense Handelsvereniging (9 december 1995), - voorjaarsfeest en koningsschieten Beuseberg (17. 18 mei 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vernieuwen/uitbreiden Helhuizerweg 16 (3 oktober 1995); - verbouw winkel/woonhuis Oranjestraat 59 (9 oktober 1995); - bouw landbouwwerktuigenberging Langstraat 38 (9 oktober 1995); - bouw bedrijfswoning Borkeldsweg (ongen.) (9 oktober 1995); - bouw 10 recreatiebungalows Borkeldsweg/Pannenweg (ongen.) (9 oktober 1995); - bouw recreatiebungalow Pannenweg (ongen.) (11 oktober 1995); - vernieuwen veldschuur Maneschijnsweg 9 (11 oktober 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 23 oktober 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake wijziging winkelsluitingsverordening i.v.m. wijziging koopavond; voorstel inzake verhoging gebruiksvergoedingen dorpshuis „de Boschkamp"; voorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Lukensveld", voorstel inzake vaststellen (nieuwe) Inspraakverordening. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. VASTSTELLING STRUCTUURPLAN KERNEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat het door de raad van die gemeente bij zijn besluit van 25 september 1995 vastgestelde Structuurplan Kernen vanaf 23 oktober 1995 voor een ieder in het gemeentehuis. Smidsbelt 6 te Holten, ter inzage ligt in kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Het structuurplan heeft betrekking op de kernen Holten en Dijkerhoek en directe omgeving en geeft een antwoord op de vraag waar en tot welke omvang de uitbreiding van wonen en werken in de toekomst zal kunnen plaatsvinden en welke mogelijkheden er zijn voor de recreatie in de directe omgeving van de kern Holten. Het vastgestelde structuurplan is, naar aanleiding van binnengekomen bedenkingen tegen het ontwerp-structuurplan zoals dat met ingang van 19 december 1994 gedurende vier weken ter inzage heeft gelegen, aangepast, in die zin dat op pagina 106 en 107 de verwijzing van bladzijdenummers is aangepast Voorzover bepaalde onderdelen van het structuurplan als een besluit in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht zijn aan te merken, kan een ieder daartegen binnen zes weken na de datum van de terinzagelegging een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en tenminste te bevatten a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift is geen griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Holten, 19 oktober 1995. Burgemeester en wethouders voornoemd. de secretans, de burgemeester, H. de Blaauw. I-s. D J. Verhoeven Begin vorige maand berichtten wij over de uitvoerige wijze waarop Holten aan bod kwam in het blad Legion van de Royal Canadian Legion. Gevolg van het bezoek dat verslaggeefster Diane Sims aan onze gemeente bracht in verband met de viering en herdenking van vijftig jaar bevrijding. Uit foto's, andere herinneringen, brieven en tele foongesprekken is duidelijk ge worden dat Holten 'het uitste kend gedaan heeft' in die bewuste meidagen. Ditmaal kwam de re dactie in bezit van een aantal bijdragen in The Parkhill Gazet- te, een krant die in Parkhill (On tario) verschijnt. De artikelen komen van de hand van veteraan Eric J. Slater. Hij verbleef een kleine twee weken in Holten. De len van zijn impressies wilden wij u hier niet onthouden. 'We arrived in Holten around 6 p.m. to meet our host family with whom we were to stay for the duration of our visit. We could not help but notice the towns' appea rances as we drove the narrow, cobblestone streets, dressed in Ca nadian colours everywhere we looked. Flowers, ribbons, bows and flags every-where. Banners marked the celebrations. Every street had a different theme. The Dutch people living on each street went together and put their ideas to life. Paper doves and maple leafs were flying as far as the eye could see. Our 13-day stay was filled to the brim with outings and ceremonial programs. The Dutch people J?ad changed a bar from Café De Bles ter into The Canada Bar to meet our bus each morning to depart on our journey fot the day. On Sun day, april 30, we were taken to a Dutch church for the Celebrated Dedication and Memorial. The church was filled to seam-bursting capacity. A hush washed over the crowd as the dedication was read for all the comrades lost for free dom. To end the service both na tional anthems were played to join us as one for liberty. On Monday, May 1, we were shown how water was turned into land, an incredible feat, at Dron ten. The Holland (Holten) people just seemed to live for our happi ness. As we entered the bus every morning, little children lined up to shake our hands or give us a bug. The generosity and kindness exten ded to us was overwhelming, hard for us to grasp. It was a refreshing breath of fresh air. On Tuesday, May 2, we went to a reception hosted by the mayor of Holten in the lovely new townhall. He spoke about the liberation from five years of occupation. The mayor tried to explain the gratitude he and his people would be bestowing upon us, presented with the key to the city for the duration of our stay; a candle of the Remembrance of Holten and the candle had a pictu re of the monument on it of the cross so proudly displayed in the cemetery. Outside this beautiful new townhall were three life-sized statues of pigs. All painted black. We laughed and asked why they were there. We were told that they were placed there to represent three bad politicians that they jo kingly referred to as pigs. Eric J. Slater (wordt vervolgd) aanrijtijd zal belangrijk verbete- Tijdelijk financieel participeren m een politioneel project, zuiver be doeld om het functioneren van de Districtspolitie Salland te kunnen verbeteren. Burgemeester D.J. Verhoeven wees op deze mogelijk heid in de raadscommissie finan ciën, maar benadrukte dat het fi nancieren van de politie primair een taak van de rijksoverheid is, hetgeen het tijdelijke karakter nog eens extra onderstreepte. Verhoe ven verwees daarvoor onder meer naar het beleidsplan van de politie Salland, waarin vermeld wordt dat gezorgd wordt voor een optimale telefonische bereikbaarheid. In verband daarmee wordt een plan voorbereid om de bureaus, zoals ook het bureau aan de Keizersweg, bij de entree te voorzien van een intercom-installatie. Bij afwezig heid van de dienstdoende politie ambtenaar kunnen burgers dan toch direct in kontakt komen. Ook zijn er ideeën om de lokaal aanspreekbare politieman (in Hol ten G.W. Oberink) uit te rusten met een opvallende surveillance auto en een draagbare telefoon. Niet alleen een verdere verbetering van de aanspreekbaarheid, ook de Eén en ander zal echter moeten worden bekostigd, maar veel fi nanciële ruimte heeft de politie njet- Mogelijk dat de gemeente dus tijdelijk zou kunnen deelnemen in het project. Lukt het niet om vol doende financiering te vinden, dan zal dat zonder meer ten koste gaan van de aanspreekbaarheid en de bereikbaarheid. „Die zullen dan slechts marginaal veranderen," al dus Verhoeven. Harry Dul (CDA) vroeg zich evenwel af of tijdelijke participatie van de gemeente niet met beide handen door het rijk wordt aangegrepen om de finan ciering van de politie te verminde ren. Gekoppeld aan deze kwestie, wees de burgemeester tevens op het voornemen van de NS om een vidiocamera bij de fietsenstalling op te hangen. Dit ter vermindering van het aanzienlijk aantal fiets diefstallen waar momenteel sprake van is. Mocht het systeem werken, dan zouden winkeliers en bedrij ven mogelijk op het systeem kun nen aanhaken. Concrete plannen zijn er echter nog niet, het is alle maal nog 'brainstormen over'.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5