Herfst Actief in bouw, verkoop, installatie en reparatie Erkend schilders- en afwerkingsbedrijf Kleine planten voor winterse pottentuin Makelaar Vincent: al jaren vertrouwd adres Vie is computerman "rank Dogterom Maats: de zes wandenspecialist Tuincentrum Mulder dicht bij de kern Klein Velderman bv: kwaliteit en service Gebr. Wissink: Vie is Paul Scholten Wie is Enrico Scholman Wie is Erik Rensen bZ Ruim drie jaar Computershop Dogterom: 5 DONDERDAG 19 OKTOBER 1995 13 Met de "AF"-erkenning zijn de Gebr. Wissink erkend schilders- en afwerkingsbedrijf (behangen en glas zetten) geworden. Wim en Jan zijn er trots op. In 1933 begon het Dijkerhoekse familiebedrijf als 'simpel' huisschilder zonder win kel. „Intussen is het bedrijf drie maal verbouwd en uitgebreid," vertelt Wim, die in 1962 het diplo ma meesterschilder behaalde. Het werkgebied van de Gebr. Wissink strekt zich uit van Holten tot JJathmen en zelfs Deventer. In Holten is het bedrijf onder meer regelmatig in touw voor nieuw bouw en onderhoudswerkzaam heden op vakantiepark Twen- .haarsveld. Actief betrokken was men bij de totstandkoming van De Boschkamp en de Rabobank. Acht man zijn permanent in touw met schilderswerkzaamheden, behan gen en glas zetten. In 1968 werd begonnen met stoffering. „Vakk koppelden klanten het schilderen van een kamer met de vraag naar bijpassende gordijnen en dergelij ke," legt Wim uit. Sindsdien kan men bij de Gebr. Wissink niet alleen terecht voor gordijnen, ook voor vitrage, luxaflex, zonwerin- een of zonneschermen en tapijten. De gordijnstoffen worden in de winkel uitgezocht. Het vervaardi gen van de gordijnen wordt uitge- steed aan de deskundige medewer kers van een atelier. De winkel van de Gebr. Wissink ten slotte ruim keus aan allerlei (veelal) Flexa verf soorten. Het bedrijf beschikt over twee verfmengmachines, verzorgt desgewenst persoonlijke verfad- viezen en verkoopt als extra servi ce ook ritsen, garen en band. Wie eenmaal gewend is om op het terras of balkon en bij de voordeur een groepje fleurig beplante potten te hebben, zal die 's winters niet willen missen. Dat hoeft ook niet, want er zijn een heleboel leuke kleine planten die geschikt zijn voor een winterse pottentuin. Kleurige bladheestertjes zoals Leucothoe 'Zeblid' en Euonymus fortunei 'Emerald 'n Gold', maar ook besplanten zoals Gaultheria procumbens en Pernettya. Het is allemaal verkrijgbaar bij tuincen trum Ten Dam aan de Burgemees ter van der Borchstraat. Dat geldt eveneens voor de winterheide, Erica darleyensis. De bloemkleur varieert van wit tot purperrood. Winterjasmijn is als leiplant zelfs geschikt voor het bafkom. De plant draagt gele bloempjes vanaf eind november. Ook Viburnum tinus 'Gwenllian' kan in een finke pot groeien. Een met klimop be groeide klimvorm (spriaal, pirami de, bol) kan in een ruime post het terras of balkon versieren. Bij tuincentrum Ten Dam kan men terecht voor alledaagse planten, maar ook voor de veel exclusievere soorten. Ten Dam heeft in de loop der jaren toegelegd op het verkrij gen van bijzondere vormen bij normale planten. Een tijdrovende aangelegenheid, die evenwel resul teert in zeer opvallende en fraaie bomen of planten. Daarvoor knipt of leidt de Holtense tuinder de takken en bladeren op een bepaal de manier, bijvoorbeeld zichtbaar in buxus-boompjes. Gervedink Nijhuis aan de Dorps straat 43 is al sinds jaar en dag een begrip in Holten. De winkel, die van vader op zoon overging, be staat eigenlijk uit twee verkoop punten. Enerzijds voor degene die zijn huiselijke omgeving drastisch wil aanpakken, anderzijds voor hen die kleine versieringen of ka- do's willen maken. De schilders zaak draait onder de Profiel-keten. Hierdoor is er een grote keus aan behang, vloerbedekking en bijpas sende rolgordijnen of jaloezieën. Voor de vele soorten verf en ande re materialen die nodig zijn voor bijvoorbeeld reparaties aan muren en kozijnen, kan men dan ook bij de schilderszaak terecht. Een stuk je extra service wordt geleverd met behulp van een computer die aan de hand van een reep stof of een verfschilfer de best bijpassende kleur zoekt. Op deze manier kan samen met de verfmengmachine uit het grote scala aan vei ven en kleuren van bijvoorbeeld Flexa of Sikkens, bijna elke kleur gemaakt worden. Met het oog op de milieu aspecten van deze tijd is er een opslagruimte voor chemisch afval. De High Solid verven en de verf soorten op waterbasis zorgen er voor dat er ook milieubewust ge schilderd kan worden. Voor wie twee linkerhanden of gebrek aan tijd heeft, steken de medewerkers van Gervedink Nijhuis graag de handen uit de mouwen. Zelfs als de radiator een nieuw kleurtje no dig heeft is dat geen probleem, in de spuitcabine krijgt hij de kleur die bij het interieur past. De winkel van de firma Gervedink Nijhuis die zichtbaar aan de Dorpstraat ligt, is het verkoop punt voor de creatieve mensen. De combinatie met de schilderswinkel is niet zo ver gezocht als het mi- schien lijkt. Binnen vindt men een groot assortiment verf en allerlei andere materialen voor creatieve- lingen. In diverse televisiepro gramma's wordt tegenwoordig aandacht besteed aan het creatief bezig zijn. Voor veel van deze bezigheden is specifiek materiaal nodig. Dit materiaal alsmede een aantal boeken om zich nader over een creatieve bezigheid of hobby te informeren is in de hobbywin kel van Gervedink Nijhuis ver krijgbaar. IsN&SNs, Computershop Dogterom is se dert de start bijna driemaal in oppervlakte vergroot en is niet enkel actief in voorlichting en verkoop, maar levert tevens soft ware en installeert en repareert op verzoek apparatuur aan huis (of bedrijf), dat laatste óók in geval van het eigentijdse teleban kieren. Eigenaar Frank Dogte rom: „Alleen al in Holten draai en we zo'n 30.000 kilometer per jaar met de servicewagen. Dat betekent dat we gemiddeld 5 tot 6 keer per dagen weg moeten voor een reparatie." Dogterom MSC is gespecialiseerd in het ontwerpen en frabriceren (assembleren) van computersyste men, speciaal op maat en wens van de klant. Naast de zakelijke markt (zo'n 70% van de omzet) richt Computershop Dogterom zich ook op de particuliere sector. Be halve het eigen merk heeft Dogte rom MSC een aantal merken stan daard in het assortiment, zoals Hewlett Packard. Eén van de nieu we aspecten in het computerge bruik zijn de zogenoemde Sound- cards, die het mogelijk maken met behulp van uitbreidingssets geluid te produceren via de personal [computer (pc). Met een microfoon 'kunnen ook geluiden worden in- geprogrammeerd. Ook CD- en CD-ROM-spelers kunnen aan de pc worden gekoppeld, die daar- Idoor ook aan de eigen geluidsin stallatie kunnen worden aangeslo- Windows 95 Sinds enkele maanden levert Com- «ttm Puters^°P Dogterom ook het veel- fplfl gevraagde Windows 95-prorgram- Jma. „Door middel van het klikken op de muisknop krijg je wat je maar wilt op het beeldscherm," legt Frank uit. Naar zijn zeggen een uiterst geavanceerd en pro bleemloos programma. „Uitgaan de van standaard instellingen en standaard pakketten zijn er geen problemen. Indien wel, dan zijn ze zuiver van individuele aard." [Computerspelletjes heeft Dogte om MSC te kust en te keur. Ze ;ijn verkrijgbaar in de winkel. waarden voldoen. Sedert enige tijd voert Dogterom MSC de zoge noemde '8-uurs-service', speciaal gericht op de zakelijke markt. Wie voor 11.00 uur bestellingen van bijvoorbeeld kopieer- of faxbeno digdheden of computer- en prin- tersupplies doorgeeft, heeft die zelfde dag de spullen in huis (fax- /bestellijn: 0548-366420). Sinds enige tijd beschikt Computershop Dogterom over een 'copy-servi- ce'. Fotokopieën kosten op kon- traktbasis 9 cent per stuk, anders een dubbeltje. Het is mogelijk om te kopiëren tot A3-formaat, op diverse papierkwaliteiten- en kleu ren. Dogterom beschikt eveneens over een fax-service (75 cent per A4-blad). Aangezien Frank Dog terom morgen in het huwelijks bootje stapt, is het komende week feest bij Computershop Dogte rom. Tegen een uiterst scherpe prijs (zie advertentie) kan de Dog terom budget-line computer of de Dogterom De Luxe-computer worden aangeschaft. Wat betreft snelheid en kwaliteit gelijkwaar dig, alleen verschil in uitvoering. Om zich te profileren is Compu tershop Dogterom ook actief op het gebied van sponsoring. Frank: „We sponsoren selectief. Op de eerste plaats de Triathlon Holten, die één van de belangrijkste ge beurtenissen van Holten is. Daar naast sponsort Dogterom een touwtrekteam, de jeugd van de Badmintonclub Holten en is met borden vertegenwoordigd op di verse sportterreinen in Holten. Het team van Computershop Dogterom MSC dat dagelijks paraat staat om de klanten met raad en daad terzijde te staan. V.l.n.r. EnricoPaul, Erik en Frank (Foto WV) (Exact 'ok software-pakketten, zoals ;inds enkele maanden hèt boek- ïoudpakket Exact. Frank: „Dat >iedt echt alles wat met het finan- :ieel overzicht in een onderneming :e maken heeft." Om als Exact- jent te kunnen optreden, moest iet bedrijf aan veel strenge voor- oiim twee jaar geleden maakte hij ïjn entree bij Computershop logterom en inmiddels is de 23- irige Paul Scholten voor velen een ertrouwd gezicht binnen de snel roeiende onderneming. Een ech- i 'computerfreak' was Paul voor ie tijd niet: „Ik heb het vak hier eleerd en ben er intussen aardig in luis. Zeker op het gebied van de ardware. Het is zonder meer een oeiend vak dat me bijzonder inte- isseert." Paul bekent desondanks at hij thuis niet in bezit is van een mputer: „Ik heb er gewoon :en tijd voor. Enkele avonden per eek ben ik in mijn woonplaats ijssen actief met mijn hobby ictbal (zelf speler en lid van het ugdbestuur van RKSV, red.) en nd het ook prettig om in mijn ijc tijd met totaal iets anders izig te zijn." Sales-manager Paul geheel verantwoordelijk voor de inkel. Dat de werkdruk in de inkel en straks ook in de werk- aats met de komst van Enrico rlichten zal, juicht hij van harte Met ingang van deze week is Enri co Scholman (22) zijn werkzaam heden begonnen bij Computers hop Dogterom. De jonge Rijsse- naar bekommert zich om de win kelverkoop en wordt bovendien intern opgeleid om Frank en Paul te kunnen assisteren in de werk plaats. Enrico, die drie jaar lang kort verband vrijwilliger was bij de luchtmacht, is sinds anderhalf jaar 'verslingerd aan de computer: „Ik kocht er één en was onmiddellijk verslaafd! Niet met spelletjes, meer met grafische en muziekpak- ketten." Net als Paul was Enrico voorheen betrokken bij de ver koop van groente en is nog partti me actief hij een tuinmeubelcen trum. Enrico hoopt en verwacht dat hij veel leren zal bij Compu tershop Dogterom. Een prachtige uitdaging, vindt hij. Wie in Holten zou Erik Rensen (30) niet kennen? Als bandparo- dist maakt de Dijkerhoeker regel matig zijn gewaardeerde opwach ting op feesten en partijen. Toch is Rensen ook anders actief. Niet alleen op de boerderij van vader (tevens wethouder) Bertus, maar ook op automatiseringsvlak. „Ik ben er sterk in geïnteresserd, werk al jaren op freelance basis voor Dogterom en richt mij voorname lijk op de agrarische sector. Veel boeren kennen me en willen graag geadviseerd worden inzake de aan schaf van hardware, of één en ander gekoppeld kan worden met een procescomputer enzovoorts, of over het met behulp van de computer voorberekenen van de 'hoeveelheid voer voor bijvoor beeld koeien." Erik Rensen door liep de Hogere Landbouwschool en richtte zich in zijn opleiding deels op informatica. Happy Hobby Dikkers heeft haar winkel nu circa een jaar aan de Dorpstraat in het DIWA-com- plex. In de winkel kan men voor een groot assortiment aan artike len terecht. Middels de Happy Hobby Groen-formule is er een keur aan artikelen op het gebied van de tuin, zoals bloembollen en zaden, tuingereedschappen als bladzuigers/blazers, hakselaars, gazonmaaiers, strimmers en alle handgereedschappen voor de tuin. Daarnaast een ruinme sortering in draad en gaas, tuinslangen en an dere waterartikelen. De diervoe derafdeling is ruim gesorteerd. Naast de benodigdheden voor huisdieren vindt men er ook voer voor dieren die op het boerenbe drijf lopen. Voor een karwei in of om het huis is er een ruime sorte ring in ijzerwaren, hang- en sluit- Dikkers is zeker de moeite waar< IORG ieder- inspe- vijf •reken n zal iruyn- ït alle iuren- lijven. n dus :t was destijds in Haarlem dat ank Dogterom zijn 'computer- siness' startte vanaf een zolder- mcr. De grootste uitdaging was hzelf te bewijzen en het maken sociale kontakten. Met een a anagementscursus op zak begon n zakelijke ster snel te rijzen. In 92 streek de inmiddels 26-jarige dernemer met zijn Computers- p Dogterom neer aan de Slacht- isstraat in Holten. Een onder men dat al gauw te klein bleek, larop Dogterom in november 93 de deuren opende van zijn :uwe pand aan de Oranjestraat dat intussen ook al te klein is. annen voor verhuizing zijn er maar daarover hult Frank ogtcrom zich vooralsnog in ge- imzinnig stilzwijgen. Computershop Dogterom be hoort tot één van de snelst groeien de bedrijven in de omgeving. De klantenkring beperkt zich niet tot Holten, maar zit door het hele land verspreid. Om aan de explo sief groeiende vraag te voldoen, heeft de jonge ondernemer inmid dels drie medewerkers. Dogterom wijst op het belang van klantvrien delijk werken: „Wij werken aan een vertrouwensband met de klant. Er is weinig onderlinge af stand. Dat werkt goed en bezorgt ons bedrijf een positieve uitstra ling." Frank onderhoudt zelf de kontakten met de klant en komt voor service, reparatie en informa tie ook aan huis. Daarnaast be kommert hij zich samen met Paul om reparaties in de werkplaats. Makelaardij Vincent is al sinds jaar een NVM-makelaar via de compu- en dag een vertrouwd adres in ter direct zicht op het nieuwste Holten. De geschiedenis gaat te- aanbod, rug naar 1873 toen een van de voorvaderen van de huidige make- Makelaar Vincent beschikt uiter- laar E. Vincent een assurantiekan- aard over een ruim assortiment, toor startte. Eind jaren vijftig Daarnaast begeeft de makelaardij kwam de makelaardij erbij. Vin- zich op de plaatselijke en regionale cent-makelaardij-Holten is inmid- markt, die ze dan ook door en dels een begrip. Toch verdriet het door kent. En of u nu als particu- de makelaar dat hij in het nieuwste lier, of als bedrijf in zee wilt gaan telefoonboek niet terug te vinden met Vincent, de expertise is er. is onder de M van makelaar. „Het Want voor makelaar Vincent staat is een raadsel voor me. Al 122 jaar er een ding als een paal boven bestaan we en voor het eerst zijn we niet terug te vinden in het telefoonboek.Een en ander bete kent evenwel niet dat makelaar Vincent onbereikbaar is gewor den. Zijn kantoor is nog steeds op de uitstekende locatie te vinden: op de hoek van de Stationstraat en de Dorpstraat. Daarnaast kunt u, als u een huis zoekt en het kantoor is gesloten, altijd een kijkje nemen in de vitrine waarin het allernieuw ste aanbod overzichtelijk wordt weergegeven. Makelaardij Vincent is namelijk aangesloten bij de Ne derlandse Vereniging van Make laars (NVM). En dat lidmaatschap biedt u de nodige voordelen. De NVM eist dat de aangesloten ma kelaars de belangen van de consu ment bewaken. Daarnaast heeft water. Een makelaar is een dienst verlener. "We luisteren, we pro beren te begrijpen en trachten maatwerk te leveren. Als de verko per cn de koper een goed gevoel hebben over ae transactie, pas dan zijn wij tevreden. Een goede toets steen daarvoor is dat klanten die bij mij ooit een huis hebben ge kocht terugkomen om hun huis weer te verkopen. Makelaar Vincent heeft alle dien sten onder een dak. Een team van 5 mensen staat voor u klaar om u alle denkbare adviezen te verstrekken. Daarnaast is er ook een agentschap van de SNS-bank binnen het pand. En mocht u van plan zijn een huis te kopen of te verkopen, noteer dan even dit nummer in uw agen da: 0548-361964. Of het nu gaat om de vier muren, het plafond of de vloer: bij Maats Decohome kunt u terecht. Het bedrijf afficheert zich derhalve niet voor niets als de zes-wandenspeci- alist. Maats heeft alles wat uw hartje begeert om uw woning aan te kleden. Alleen voor meubels zult u een ander adres moeten zoeken. Wilt u als doe-het-zelver verf laten mengen om de optimale kleur te krijgen? Dat kan bij Maats. Wilt u professionele verf? Ook dan kan Maats u helpen aan de geschikte kleur met de garantie dat u voor treffelijke verf in huis heeft ge haald. Ook het aanbod van behang is groot. Daarnaast heeft Maats zo'n 150 behangboeken. De mees te daarvan zijn gecombineerd met gordijnstoffen, opdat de keuze voor u gemakkelijker wordt. De collectie gordijnstoffen, tapijt en raamdecoraties is uitermate geva rieerd en van een hoge kwaliteit. En natuurlijk, Maats is ook een uitnemend confectioneur. Wilt u gordijnen op laten hangen, tapijt laten leggen, laten behangen? Maats kan en wil dit graag voor u doen. U zoekt alleen een betrouw baar adviseur. Ook dan is Deco home graag bereid u uitgebreid en vakkundig van advies te voorzien. Maar Maats is meer dan alleen een winkel. Het is ook een gerenom meerd schildersbedrijf, in het bezit van de AF-toekenning. Van 6 no vember tot en met 15 december, en van 8 januari tot en met 22 maart is Maats weer uw Winterschilder. Wat daar de voordelen van zijn? Allereerst brengt de Winterschil der een riante premie mee van 35 gulden per man per dag als u 'm voor minimaal drie mandagen boekt. En u maakt zelfs kans op een volledig gratis klus. Hoe? Bel nu voor een afspraak met Maats. Als u de Winterschilder voor 1 november 1995 een opdracht ver strekt, krijgt u een deelnamefor mulier met vier vragen. Dat stuurt u in, samen met een afsschrift van de opdrachtbon. Simpel niet. En er zijn in totaal 10 'gratis klussen' te verdelen. Dus, maak snel een afspraak met Maats Decohome. En wie weet... werk, verf en beits en de gereed schappen die hierbij nodig zijn. Verder behoren schoonmaakarti kelen, schoeisel en regenkleding- /bodywarmers tot het assorti ment. In het voorste deel van de winkel vindt men een ruime sorte ring potterie, aardewerk en glas, naast een uitgebreide collectie bloemschikmateriaal. Happy Hobby Dikkers staat inmiddels bekend om haar grote sortering kaarsen, waaronder "gelegen heidskaarsen" voor jubilea enzo voorts. Ook zijn er sierkaarsen in vele kleuren en maten. Kaarsen met in reliëf het wapen van Holten vinden gretig aftrek. De laatste uitbreiding hierin bestaat uit "voetballers" in de kleuren van SV' Holten en Blauw-Wit en kaarsen met diverse hondenT Een bezoek aan de winkel van Happy Hobb- Gunstiger gelegen bij de kern, in de directe nabijheid van invals wegen en een grotere bedrijfsop- pervlakte. Het is kenmerkend voor het nieuwe hoveniersbe- drijf/tuincentrujn Mulder aan de Jeurlinksweg. Eigenaar Eddy Mulder beschikt er over 3500 vierkante meter bedrijfsopper- vlakte, inclusief een centrale inrit en parkeeruimte voor 18 auto's. Het bedrijf is primair gericht op de tuin: naast de eigen kwekerij (on der meer coniferen en zomerplan- ten) kan men er terecht voor tui- nornamenten, vijverattributen (pompen, drijfeenden enzo voorts), tuinhuisjes, houten palen, hekjes, schermen en dergelijke. In een apart showgedeelte wordt ge toond wat de mogelijkheden zijn, zoals pergola's. In de centrale ver koopruimte wordt tevens kan toorruimte ingericht en komen stellingen met tuingereedschap, tuinslagen, allerhande koppelin gen, beeldjes, (gras)machines en zovoorts. In het assortiment ook planten die zowel binnen als bui ten kunnen worden gehouden, bij voorbeeld azalea's en abutilon. En wie ten slotte een indruk wil krij gen van de mogelijkheden in zijn tuin, kan zich vergapen aan een aantal modeltuinen, variërend van een tuin in Engelse stijl, een 'gras- tuin' met rozenperk tot rotstuin met waterpartij. Eddy Mulder is permanent aanwezig in zijn nieu we bedrijf. Twee medewerkers zien toe op de uitvoer van tuin- werkzaamheden. Begin deze maand werd door de belangeloze medewerking van le veranciers als Holgard en Rouwe- ler een aantrekkelijke tuinshow gehouden in het tuincentrum. Be zoekers konden een indruk krijgen van wat al zo verkrijgbaar is op het gebied van natuursteen, hout en natuurlijk planten. Degenen die voor 25 gulden of meer besteed hadden, mochten deelnemen aan een verloting. Aan het eind van de tweede dag mocht één van de be zoekers een greep doen in de inge leverde deelnamekaarten. De eer ste prijs, een Blow Vac bladzuiger- /blazer ging naar de heer Spoolder uit Nieuw Heeten; de Holtense mevrouw Jansen won als tweede prijs een mandje met diverse soor ten bloembollen. De derde prijs, een bladhark, was voor Holtenaar Bunt. Met het oog op Kerst start hoveniersbedrijf/tuincentrum Mulder direct na Sinterklaas met een schitterende kerstshow. goed doet heeft volgens de woord voerder alles te maken met de flexibele instelling van het perso neel, de steeds groter wordende klantenkring en de bekende snelle service. Ook afbakening van be paalde werkzaamheden speelt een rol Zo zul je het bedrijf nooit zien bij seriematige nieuwbouw of groot onderhoudAls je daar niet op ingesteld bent, gaat dit ten luiste van kwaliteit en moet je er dus niet aan beginnen. Geef ons het 'uantenwerk maar, renovatie van een badkamer, verbouw en nieuwbouw bij particulieren, cv- •setels vervangen enzovoorts. Ook lij diverse Holtense bedrijven, vaar k aliteit voorop staat, komt Gein Velderman bv al jaren over le vloer. Voor de toekomst val er wat betreft omvang van het bedrijf weinig verandering te verwachten. Geen verdubbeling van het perso neel of in een duur gebouw gaan zitten. „Nee, met de beide benen op de grond blijven staan en zor gen dat kwaliteit en goede service steeds nummer 1 blijven!," aldus de woordvoerder. „Aangenaam verrast!," laat een woordvoerder van Klein Velder man bv weten, nadat bekend was geworden dat dit bedrijf bij de Top 10 van meest kredietwaardige in stallatiebedrijven voor kwam. Graydon Nederland onderzocht totaal 7000 bedrijven in deze sec tor op hun betalingsgedrag, infor meerde bij de Kamer van Koop handel, keek jaarstukken na en vroeg debiteurenlijsten op bij leve ranciers en groothandels. Klein Velderman bv is de enige in de regio die bij de Top 10 staat. Dat het bedrijf kerngezonde is en dat soms betalingen al dezelfde dag de deur uit gaan, was slechts bij een kleine groep bekend. Soms vraagt een grote opdrachtgever de balans op bij de Kamer van Koophandel en ook de huisbank en de leveran ciers waren uiteraard op de hoogte van de sterke financiële positie van het bedrijf. Naar buiten toe loop je niet met deze gegevens tekoop, dat lijkt opschgepperig en heeft mis schien tevens te maken met de bescheiden oosterse inslag. Dat Klein Velderman bv het zo

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 13