Herfst "Holten moet zich blijvend profileren" AH Holten verkoopt Nederlands rundvlees De vele extra's van salon IJsseldijk n Modezaak Beltman kwaliteit standaard iah mmm tr Vier ondernemers willen blijvend actie Flinke publiciteit voor Jan Wansink DONDERDAG 19 OKTOBER 1995 i i tei De jaren zestig komen er weer aan. Qua mode althans. En het geeft natuurlijk geen pas als je wel ge kleed bent, maar niet gekapt en geknipt in die stijl. Nou, geen nood. Bel Suzanne Nales van salon IJsseldijk maar even, of loop er binnen. Suzanne en haar mede werksters maken de mooiste 'sui kerspinnen', die prachtige opge stoken haardossen. En wil je er een kleurtje in. Suzannes advies voor de sixties-fans is rood en pastel blond. £n> jang ^aar mag nu 00jl weer krullen. Geen fijne krulle tjes, maar grote, grove krullen. Die zakken snel uit, wilt u zeggen? Nee hoor, niet meer. Dank zij een nieuwe vloeistof is de grove krul langer houdbaar. Suzanne en haar crew hebben er al geruime tijd mee gewerkt en zijn uitermate positief over het resultaat. Salon Ijsseldijk is gespecialiseerd in het kleuren van haar. maar dat is voor Suzanne Nales nog niet voldoende. Ze legt zich nu ook toe op het vervolma ken van haar kennis op het gebied van permanenten. "Natuurlijk weet ik al heel veel van permanen ten. Maar ik vind dat je nooit bent uitgeleerd. Dus ik volg regelmatig :ursussen." fSBOVAE y iinds enige tijd is Autobedrijf Jan :shuis aktief onder de naam Gara- ebedrijf Jan Eshuis, Oude Sta- ionsweg 3, tel. 362027. Vanaf de tart van het bedrijf tot het mo- nent waarop alle vereiste vergun- lingen binnenkwamen en het be- Irijf bovendien voldeed aan de ïilieu- en vestigingseisen, verstre- en ruim zes jaar. Eshuis beschikt ver de nodige diploma's voor de itoefening van een volwaardig ga- agebedrijf. Door die vergunnin- en en ontheffingen werd de defi- itieve vestiging van het jonge be- rijf een feit. Bebouwing en om- ggende grond, van het aragebedrijf zijn alle in eigendom an Eshuis. Uitbouwen is dus mo- clijk. De groei van Garagebedrijf shuis verloopt gestaag, veel klan- en hebben de weg naar het bedrijf n Holterbroek weten te vinden. ■Hiet alleen vanuit Holten, ook [anuit omliggende plaatsen als fieeten en Rijssen. j)aar het aanbod toenam en de Ssen aan kwaliteit en bedrijfsuit- isting hoger werden, is een be- aande loods op het terrein ver- Duwd tot volledig nieuw bedrijfs- ind. Jan Eshuis beschikt daarmee over een beter uitgerust garagebe drijf, waarin nog efficiënter ge werkt kan worden. Garagebedrijf Eshuis is buitengewoon aktief en kent een hoge mate van service. Klanten kunnen er terecht voor de aankoop van alle merken nieuwe en gebruikte auto's. Tevens is het bedrijf erkend APK-keuringsbe- drijf (Eshuis zelf is APK-keur- meester) en er is keus uit een uit eenlopend assortiment aan auto- accessoires. Onderhoud en scha- dereapraties- en taxaties worden tegen scherpe prijzen uitgevoerd en tevens wordt bemiddeld in ver zekeringsaangelegenheden. Op verzoek worden tevens alarmin stallaties ingebouwd. Zolang de auto voor onderhoud of reparatie in de garage staat, heeft Eshuis voor de klanten gratis een leenauto beschikbaar. ('Omdat het bedrijf ietwat achteraf ligt'). Wel wordt de klant verzocht de auto weer met een volle benzinetank in te leve ren. Desgewenst worden klanten naar huis gebracht en weer opge haald. Garagebedrijf Eshuis is da gelijks geopend van 8.30 tot 18.00 uur, zaterdags van 8.30 tot 16.00 vlannenmodczaak Beltman be- taat bijna 60 jaar. De oorsprong 'an de zaak was het verkopen van naatkleding uit de eigen kleerma- tcrij. De kleermakerij als zodanig icstaat nu niet meer, maar dat leemt niet weg dat herenconfectie an hoge kwaliteit nog steeds een an de pijlers is van deze zaak. )ok aan het budget wordt daarbij ;edacht. In de prijsklassen van nidden tot hoog is er voor eenie- ler iets te vinden. De andere pij- ers van de mannemodezaak zijn Ie jacht-afdeling, de eigentijdse 'rije tijd-mode en de sportmode. ils leverancier van jachtmode ecft Beltman landelijke bekend- cid. Van heinde en verre komen e klanten naar Beltman om een euze te maken uit de uitgebreide ollectie. De vrijetijdskleding is >ok ruim vertegenwoordigd bij fiodczaak Beltman. Merken als Arrow, McGregor en State of Art doen de liefhebbers bij voorbaat al watertanden. Last but not least dient u zeker een bezoekje te bren gen aan de afdeling waar de sport - kleding wordt aangeboden. Zoekt u een specifieke voetbalschoen, tennisschoen of loopschoeisel? Bij modezaak Beltman kunt u uw hart ophalen. Daarnaast vormt de sportmode een voortreffelijke aan vulling op de vrijetijds-kledinglijn die Beltman voert. Nike, Adidas en Rucanor vormen in deze de topmerken. En voor de zwem sters, en zwemmers onder ons, hangt er een mooie collectie bad kleding. Zowel voor dames, he ren, meisjes en jongens. Al met al is een bezoekje aan de eigentijdse zaak van Beltman zeker de moeite waard. Er is ruime gelegenheid om de auto te parkeren, de koffie staat klaar en nogmaals: de kwaliteit is standaard. In dat opzicht beschouwt Suzanne haar klant, hem of haar, dan ook als koning. "Ik praat liever met de mensen over hun haar, dan over het weer. Ik wil ze echt van advie zen voorzien, opdat ze er iets van leren. Een tandarts adviseert je regelmatig te poetsen, te flossen etcetera. Welnu, ik kan ook de nodige adviezen verstrekken waarmee ze echt geholpen wor den." Bij salon Ijsseldijk kun je met en zonder afspraak terecht. Op maandag, dinsdag en woens dag is er een speciaal tarief voor kinderen. Bent u pas geknipt en heeft u al weer last van nekhaar? Dan kunt u zo even binnenstap pen. De nekharen worden gratis verwijderd en uw coupe kan weer een tijdje mee. Heeft u een perma nent laten zetten? Dan mag u, ook weer gratis, twee weken later te rugkomen om uw haar te laten föhnen. Geen geld op zak? Geen nood. Binnenkort kunt u ook van uw pasje met pincode gebruik maken. Dit zijn enkele voordeel tjes als u een bezoekje brengt aan salon IJsseldijk. En een bijkomend voordeel? Als je bij Suzanne ge weest bent, weet je dat je haar ook echt goed zit! Schuppert Mode, Schuppert Meubelen, Steunenberg schoe nen en Nine till Ninenty Nine zitten alle onder een dak in de voormalige gereformeerde kerk. Bij wijze van grap wordt dit ge deelte van Holten ook wel de boulevard west genoemd. Jan Bosschers (Schuppert Mode), schoenspecialist Hans Steunen berg, Dirk J an Schuppert (meu belen) en Johan Schooten (Nine till Ninety Nine) lachen er sma kelijk om. Toch klinkt er iets van ernst in door als Jan Bosschers stelt: "Hol ten is een klein dorp. Maar Bath- men en Markelo zijn nog kleiner. In Holten zijn er fantastische per spectieven om er als gezamenlijke middenstand iets van te maken. Die mogelijkheden mogen we niet onbenut laten." En Bosschers denkt dan in het bijzonder aan actie. Actie is voor hem het tover woord. "Je moet de klant iets te bieden hebben, naast je assorti ment, je kwaliteit. Wij vieren zit ten wat dat betreft op een lijn. Waar mogelijk willen we iets orga niseren om klanten te trekken." Als voorbeeld noemt Bosschers de Sinterklaas-actie van vorig jaar. "We lieten zwarte pieten abseilen van het dak. Dat was een spectacu lair gezicht. Het trok een heleboel mensen. Of we op dat moment meer verkocht hebben, waag ik te betwijfelen. Maar daar gaat het niet om. Waar het wel om draait, is dat mensen het idee hebben dat er iets gebeurt, dat er bij ons leven in de brouwerij is." Steunenberg, Schuppert en Schooten onder schrijven dit idee van harte. En als viertal gaan ze er, onder enig voor behoud, weer vanuit dat het rond Sinterklaas weer feest zal zijn op de hoek van de Dorpsstraat/Sta tionsstraat. Over andere gezamen lijke acties zullen de middenstan ders binnenkort om tafel gaan zit ten. Feit is wel dat de ondernemers zelf uitermate actief zijn als het aankomt op actie. Een presentatie van vier bedrijven onder een dak. Schuppert Meubelen Schuppert Meubelen heeft begin dit jaar gekozen voor uitbreiding van het assortiment. Woonacces soires, als de modernste lampen, zijn nu ook in ruime mate voorra dig. Het zwaartepunt van Schup pert is en blijft evenwel de wijde range van meubels. Dirk Jan Schuppert: "We krijgen klanten uit de hele regio. En we hebben een fantastisch merk in huis waar mee we iedere klant kunnen bedie nen die goed wil zitten. New Sity is de naam van dit merk. Waarom dit zo'n prachtig merk is? Je hebt perfect zitcomfort, je kunt de bank instellen op elke gewenste zi thoogte. De zitdiepte is instelbaar. Daarnaast zijn er verschillende rughoogtes en -types mogelijk. Ook kun je kiezen voor diverse armtypen, voor vaste stoffering of losse kussens. Daarnaast kan de bank in stof of in leer worden geleverd." Schuppert Meubelen is voor dit merk dealer voor heel Twente. Dirkjan Schuppert: "We hebben graag een produkt in onze collectie dat niet bij iedereen te koop is. Daarnaast streven we er naar om kwaliteit te verkopen dat van het produkt afstraalt. Nu, mei New Sity zijn we daar perfect in geslaagd." De alleenverkoop vooi een Frans merk meubelen vooi zowel Salland als Twente is aan staande. "Het huiskamermeubi- lair heeft de uitstraling van antiek. Ik zou het zelf wel in huis willen hebben, zo mooi is het." De naam van het merk kan en wil Dirk Jan bij het ter perse gaan van dit num mer nog niet noemen. Voor per fect woningtextiel moet je natuur lijk ook bij Schuppert zijn. Mer ken als Ploegstoffen en het huis merk Milo Figuro zijn een begrip. Dat geldt natuurlijk ook voor Ar- tilux gordijnstoffen en tapijtmer- ken als Desso, Parade, en Bona parte. Uiteraard is er bij Schuppert ook een grote aantal soorten zon wering te verkrijgen, zowel voor binnen als buiten. En voor wie het is vergeten: tot het einde van het jaar heeft Schuppert Meubelen iedere week een andere aanbieding. Het is maar dat u het weet. Schuppert Mode Over actie gesproken! Bij Schup pert Mode zijn net de seniorenda gen achter de rug of de voorberei dingen voor een nieuwe actie zijn al weer gestart. In de eerste week van november staat namelijk de week van de lingerie op de agenda. U heeft uw agenda nog niet bij de hand? Er komt ongetwijfeld ook weer een sinterklaas-actie en in november dient u goed op uw brievenbus te letten, want dan volgt de 'let-op-de-brievenbus-ac- tie'. Bosschers maakt nieuwsgie rig, maar hij wil niet meer dan dat verklappen. "Laten de mensen in Holten hun brievenbus maar goed in de gaten houden. Ze komen er dan vanzelf wel achter wat we in petto hebben voor onze klanten." "De klant is bij ons koning." Jan Bosschers stelt het zonder opsmuk vast. "Het klinkt misschien wat al te gemakkelijjk, maar het is echt zo. We stellen alles in het werk om een klant op zijn wenken te bedie nen. Wij beschouwen ons ook niet als verkopers, maar als mode-advi seurs. Natuurlijk willen we verko pen, maar in de eerste plaats willen we tevreden klanten." Over het algemeen bedient Schuppert Mode de regio. Maar tot zijn tevreden heid constateert J an Bosschers dat ook de toeristen die Holten visite ren steeds vaker zijn zaak binnen lopen. "En weet je waarom? Ze vinden onze bediening heel be langrijk. We krijgen nu regelmatig mensen in onze zaak die zich de moeite getroosten om vanuit het westen naar ons te komen. Puur en alleen omdat ze bij ons geholpen worden. Dat begrip kennen die klanten in het westen niet meer." En voor een goed begrip: de kof- fiecorner is altijd geopend. Steunenberg schoenen Bij Steunenberg schoenen is voor elk wat wils te krijgen. De befaam de schoenen van Van Lier. Maar ook Bannox of Wings is er te koop. Of het nieuwste van het nieuwste: het merk 2003. En wat meer is: Hans Steunenberg is een zoon van een schoenmaker. Dus de liefde voor de schoen is hem met de paplepel ingegoten. En dat niet alleen, Steunenberg heeft ken nis van zaken. Een bijkomend voordeel van deze zaak is de open verbinding met Schuppert Mode. Ben je op zoek naar een pak en bijpassende schoenen, dan kun je zo van de ene naar de andere zaak lopen. Heb je een paar flitsende schoenen gekocht en wil je er pas sende jeans bij J e loopt de trap op naar boven en je staat bij Schup pert Mode binnen. En de bediening, hoe is die bij Steunenberg? Hans: "Als mensen slecht ter been zijn, en niet naar de zaak kunnen komen, dan haal ik ze op. Daarnaast kunnen ze er op rekenen dat als er een defect aan de schoen ontstaat mijn vader er borg voor staat dat de schoen deskundig wordt gerepareerd. Mijn vader be heert namelijk de reparatie-afde ling." Naast schoenen heeft Hans Steunenberg tegenwoordig ook een lederwaren-afdeling. Tassen, portemonnees etcetera. En ook bij Steunenberg schoenen kunt u bin nenkort met uw pinpas betalen. Nine till Ninety Nine De naam Nine till Ninety Nine slaat, voor de goede orde, op de prijskaartjes die aan de produkten hangen. Toch zou Johan Schooten het geen ramp vinden, als de naam ook op de doelgroep van toepas sing zou zijn. "Als er hier een man van 99 binnenkomt voor een spij kerbroek, dan help ik hem maar al te graag. Ook al behoort hij op zich niet tot de doelgroep." Door de bank genomen heeft J ohan zijn collectie afgestemd op de school gaande jeugd tot en met de 'eind- twintiger'. "Maar," zo verzekert hij, "laat niemand die niet tot deze groep behoort zich ervan weer houden bij mij binnen te lopen. Want ik heb te bieden wat Holten wil. J a, ik zit hier nu drie weken en ik krijg niet anders dan positieve reacties. En ja, de verkoop loopt ook voortreffelijk." Schooten pro beert zijn klanten aan zich te bin den niet alleen door aantrekkelijke prijzen. "Ik heb een stempelactie op touw gezet. Bij een aankoop van 25 gulden krijgen ze een stem pel. Is de stempelkaart helemaal vol, dan krijgen ze een korting van 25 gulden." Ook vanwege een an der gegeven is het de moeite waard veelvuldig de zaak te bezoeken. Nine till Ninety Nine heeft een snel wisselende collectie. Johan Schooten: "Iedere week heb ik wel iets nieuws in de winkel liggen. Ik koop kleine partijen in, waardoor het beeld van de winkel steeds weer iets wijzigt. Dus is er, als je een weekje of twee niet bij mij bent geweest, weer een keur van nieu we, andere mode te zien. Dus, kom eens langs!" zo luidt Johans advies tot slot. 'AH Holten verkoopt Neder lands rundvlees'. Op een bord buiten de winkel liet supermark teigenaar Jan Wansink er vorige week geen twijfel over bestaan: de slagerij verkoopt gewoon Ne derlands rundvlees. „Wij staan vierkant achter de boeren en wei geren het spel mee te spelen," verklaarde Wansink zijn actie. Duidelijk is dat Wansink en de zijnen de klanten uit ook de agrari sche sector behouden wil. Het be richt van het AH-hoofdkantoor Zaandam werd dan ook niet be paald met enthousiasme begroet: ,,De boeren hebben het momen teel toch al niet gemakkelijk en dan krijgen ze dit er nog 'ns bij. Wij willen daarom met onze actie be werkstelligen dat de partijen weer met elkaar aan tafel gaan zitten, zodat de boeren weer rustig kun nen slapen. Eigenlijk verwacht Wansink, een zogenoemd AH franchise-bedrijf, probeerde bin nen de Franchisevereniging AH diverse collega's mee te krijgen. Voor alle overige AH-winkels ligt dat naar zijn zeggen moeilijker. „Bovendien zitten wij op het plat teland, zitten midden in agrarisch gebied en staan dus dicht bij de boeren. Dat maakt de zaak veel gevoeliger." Een collega uit Bra bant toonde zich zeer positief over de Holtense AH-actie. De commotie ontstond nadat AH Zaandam een persbericht had laten uitgaan waarin aangekondigd werd dat AH voortaan uitsluitend Iers rundvlees zou verkopen. Vol gens het hoofdkantoor gaf de voorkeur van de consument na een smaakonderzoek uit naar het duurdere Greenfields-rundvlees uit Ierland. De meerkosten zou den volgens het hoofdkantoor voor de meesten geen bezwaar zijn. Wansink geeft aan dat het Ierse rundvlees al lang verkocht werd, naast het Nederlandse rund vlees. Dat wordt normaal gehand haafd. „De verkoop van Green- fields-vlees is hier overigens maar 10%, de rest is allemaal Neder lands rundvlees." Met zijn actie kwam AH behoorlijk in de publi citeit. Niet alleen haalde Jan Wan sink de redactionele kolommen van menig krant, ook een camera ploeg van TV Oost en Nova maak te opnamen in de winkel. De actie bleef evenmin onopgemerkt in Zaandam en ook de standsorgani saties lieten van zich horen. Wan sink verwacht dat het 'misver stand' rond het rundvlees binnen kort uit de wereld is. Openingstilden In verband met de regelmatige ver zoeken de winkel ook tussen de middag te openen, gelden met in gang van 6 november gewijzigde openingstijden. Maandag van 10.30 tot 18.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Zoals bekend verschuift de koopavond met ingang van 3 november van donderdag- naar vrijdagavond. Kaas- en zuivelspecialist Kloas in 't Hof krijgt het grootste deel van de produkten van de eigen boerde rij in Bathmen. De hele familie werkt hier aan mee, de één bij het inpakken, de ander bij het maken van kaas en weer een ander ver zorgt de winkelverkoop. Zo is de hele familie actief bij het maken van de produkten die in de winkel verkocht worden. Afgelopen vrij dag liet Marga Bult in de 'Vijf Uur show' een klein stukje van het bedrijf zien. De boerderij bestaat al sinds 1640 en is gespecialiseerd in het maken van ambachtelijke zuivel. Kwaliteit staat bij Kloas in 't Hof hoog in het vaandel. De meeste produkten zijn puur na tuur, de noten worden zelf ge brand, de kaas, yoghurt en kwark zelf gemaakt. Ook de produkten die van anderen worden gekocht, zoals jam, mosterd, soep en wijn, zijn op ambachtelijke wijze ver vaardigd. Voor een orgineel kado zijn er verschillende mogelijkhe den, snoep zonder synthetische geur kleur en smaakstoffen, bon bons in de vorm van paddestoelen of blaadjes, nostalgische blikjes, leuke flesjes met kruidenazijn of een zuivelma-.d, die naar smaak kan worden samengesteld en een goed alternatief is voor een fruit mand. Met het oog op het seizoen is van noten een herfstmelange samengesteld. De winkel straalt een ouderwets gezellige sfeer uit. Ook de etalage nodigt uit eens binnen te wandelen. Kloas In 't Hof is te vinden aan de Larense- weg 14 te Holten. Steunenberg Schoenen aan de La- renseweg 23 is een merkenwinkel die valt onder Garant die zo'n 450 leden in Nederland heeft. Omdat er zoveel leden zijn is er sprake van een grote inkoopcombinatie. Ga rant vraagt van zijn leden een spe cialisatie in prijsklasse of doel groep. Steunenberg heeft gekozen voor het verkopen van merkschoe- nen en valt daardoor in een prijs klasse die middelmatig tot hoog is. Bekende merken zijn voor kinde ren J ochie, waarbij de trend voor dit najaar in kleur voor de meisjes vooral rood en bruin en voor de joifgens bruin en zwart is. De jeugd merkschoen is Reebok Boks terwijl de trendkleur vooral zwart is. Bij het uiterlijk van schoenen voor de jeugd komen vooral ken merken naar voren als hoge blok- hakken voor meisjes en grove pro fielzolen voor jongens. Verder zijn de boots erg populair, al hebben deze qua uiterlijk ook enige veran dering ondergaan. Waren het voorheen vooral veters, nu zijn veel boots voorzien van gespen en ritsjes. Bij de dames zijn de merken Ga- bor, Anita en Bladelh het meest bekend en ook hier zijn het boots die de boventoon voeren. Voor feestelijke gelegenheden zijn ech ter ook pumps nog steeds in trek, al hebben ze een uiterlijke veran dering ondergaan. Bij de pumps vind je de populaire blokhak te rug, maar er zijn ook pumps met een gewoon hakje. Verder is lak, eventueel gecombineerd met leer of perlato (glanzend leer), de trend. De kleur bij de dames is net als bij de jeugd hoofdzakelijk zwart, maar ook blauw of een andere kleur met eventueel een bijpassende tas zijn bij Steunen berg verkrijgbaar. Bij de heren voeren de merken Rieker, Clarks en het nieuwe merk K Shoes de boventoon. Dit laatste merk bevat de gaatjesschoen die zowel onder jeans als onder een gekleed pak een goede keus vormt. De kleur blijft net als bij de jeugd en dames hoofdzakelijk zwart. Klanten stel len vaak hoge eisen aan schoenen. Bij Steunenberg is er een grote keus aan merken en ook maten die in sommige gevallen erg belangrijk zijn. Er zijn verschillende wijdte en breedtematen en natuurlijk de halve maten die er voor zorgen dat een schoen perfekt zit. Vooral voor de dames lichten we nog een klein tipje van de modesluier op met betrekking tot het voorjaar. De trend is komend voorjaar vrou welijker. Tweewielerhuis Jan Stam is al circa 15 jaar gevestigd aan de Oranje straat 23. Op dit moment is Stam de enige fietsenmaker in het dorp. Met zijn medewerkers verzorgt hij de verkoop, reparatie en verhuur van fietsen en de reparatie en ver koop van bromfietsen. De ver huur, die begon als bijzaak, is in de loop der jaren hoofdzaak gewor den. Huurfietsen zijn er niet alleen voor de individuele toerist, maar ook voor groepen. Hierbij houdt men wel een maximum aantal fiet sen aan. Maar een personeelsfees- tje of excursie van een school kan tot zo'n 150 mensen zonder pro bleem geregeld worden. Als servi ce naar de klanten is Tweewieler huis J an Stam zes dagen per week geopend. Door de verhuur van fietsen ontstaat er een grote twee- dehandsmarkt die vooral voor scholieren en kinderen erg aan trekkelijk is. De fietsen gaan naar een seizoen in de verkoop, dit scheelt toch al gauw een paar hon derd gulden op de nieuwprijs van een fiets. In deze branche is het goed te merken dat mensen milieu bewust en gezonder gaan leven. Voor de fiets zijn verder nog aller hande accessoires te koop, tot en met regenkleding. Voor iedereen van groot tot klein is regenkleding van AGU verkrijgbaar. Op dit moment komt ook de poncho te rug in het assortiment. Naast al deze bezigheden kan men bij Tweewielerhuis Jan Stam ook sleutels laten maken. Deze service wordt door de meesten vaak niet bij de fietsenmaker gezocht, ter wijl het toch best handig is om extra sleutels voor fiets, auto, of caravan te hebben, zelfs extra sleu tels voor hangsloten. Bij Novalux Van de Maat is herfst het seizoen van verandering. Bin nen een paar weken wordt er een compleet nieuwe sfeer gecreëerd. Met het oog op de komende feest dagen wordt het complete assorti ment fors uitgebreid. Nieuw is de verkoop van Seiko-horloges met de merknaam Lorus. Nu dit klein- nood in Holten niet meer bij een juwelier gekocht kan worden vult Novalux het gat in de markt met de verkoop van een kompleet assorti ment inclusief horlogebandjes en batterijen. Verder zijn er van Seiko ook wekkers te koop. Dit jaar beginnen de inkopen voor Sinter klaas al heel vroeg. Hierdoor ver andert de speelgoedafdeling al vroeg in een waar kinderparadijs. Nog meer Barbies, traktoren en spelletjes zijn er dan beneden te vinden. Ook in het speelgoed heersen trends. Op dit moment is er een komplete serie van de ra zend populaire Lion King te koop. Of je nu een potlood wilt, een video of een klok met de opdruk van deze figuren: ze zijn bij Nova lux op voorraad. Op de huishou delijke afdeling spelen vooral de donkere dagen en feestdagen een rol bij de uitbreiding. Kaarsen, partylights en woonaccessoires voor de gezellige sfeer. Omdat veel mensen al vroeg voor de feest dagen beginnen met het uitzoeken van kado's is er ook op het gebied van bakvormen en kleine hebbe dingetjes een groter assortiment. Daarnaast volgt vrijwel onmiddel lijk na Sinterklaas de kerstver koop, waarvoor ondernemers ook steeds vroeger de artikelen in de winkel moet hebben. Van kerst boom tot kerstbalhaakje: tegen die tijd is het allemaal verkrijgbaar bij Novalux Van de Maat. Voor de nieuwe brilmode van dit najaar kan men nu terecht bij Jos Optiek aan de Dorpstraat 11Daar zijn de meest recente modellen van het hierboven vermelde Italiaanse modehuis te vinden. Modellen die uitstekend zullen passen bij de garderobe van dit najaar. Bruin overheerst deze herfst, zowel in de kleding als in de brilmode. Acce- soires zijn belangrijk en ook een bril hoort daarbij. De vormen van de monturen zijn eenvoudig ge houden: ovaal, rond of rechthoe kig. Ze zijn echter altijd bedoelt om het gezicht een zachte uitdruk king te geven. De bril bepaalt voor een belanrijk deel iemands uitstra- ling. Eenvoud De stijl van Armani herrinert aan die van de klassieke brilmode uit twintiger en dertiger jaren. De monturen zijn nu kleiner en de ronde en ovale modellen meer uit gesproken. Eenvoud is de essentie van zijn filosofie, dat wil zeggen verwijder al het overtollige en leg het accent op de elegantie van de eenvoud. Zijn monturen lijken dan ook heel simpel, het zijn ech ter kleine kunstwerken die de per soonlijheid van de drager zullen benadrukken. Vandaag de dag leidt Armani (58) een organisatie met een omzet van vele miljoenen. Er zijn onder andere Armani-bou- tiques in Milaan, Rome, Londen en New York. Naast zijn kleding en monturen ontwerpt deze Ita liaan parfums er. vele "accesoires" in de vorm van stropdassen, linge rie en schoenen. Het team van Jos Optiek staat graag klaar om be langstellenden kennis te laten maken met de creaties van Giorgio Armani.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 11