Nieuw bezoekerscentrum geopend voor publiek Flinke investering 1996 gemeentelijke sport in Ruim400 mensengeven bloed aan Rode Kruis Uit buiten Holten Crossers Ribbers en Mennink winnen Gemeente E Open huis met veel activiteiten HOLTENS NIEUWSBLAD OCH: gratis toneel in Irene Prioriteitenlijst sportcommissie Vermindering subsidies kinderopvang Fietspadenplan Susbsidie voor rieten daken Veel nieuwe donoren WV Holten Nacht om Holten DONDERDAG 12 OKTOBER 1995- Vanaf vandaag, donderdag 12 oktober, is iedereen welkom in het nieuwe bezoekerscentrum 'Sallandse Heuvelrug' van Staatsbosbeheer in Nijverdal. Het moderne, rond gebouwde bezoekerscentrum werd gisteren officieel geopend door secretaris generaal mr. T.H.J. Joustra van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Zaterdag 15 en zondag 15 oktober is er tussen 10.00 en 17.00 uur open huis, waarbij vooral 's mid dags veel (gratis) activiteiten wor den gehouden, zoals wandeltoch ten onder leiding van een bos wachter en speurtochten. Zondag kan men tevens op pad met de Jan Plezier (huifkar). Voorkinderen is er een (Staatsbos)kaboutertocht en een kleurwedstrijd. Als speciale attractie zijn Dompie de clown en Noddy de kabouter (bekend van de tv) van de partij om leuke din gen te ondernemen met de kinde ren. Voor iedere belangstellenden is tijdens deze twee dagen een gratis consumptiebon beschik baar. Het bezoekerscentrum 'Sal landse Heuvelrug is met uitzonde ring van maandag van 10.00-16.30 uur geopend. Gelegen aan de rand van het na tuurgebied, vormt het de toe gangspoort tot de heuvelrug. Ten Ook Albert Leever, beheerder van het nieuwe bezoekerscentrum, was de afgelopen dagen nog druk bezig met het inrichten van de expositieruimte Foto WV) opzichte van het oude bezoekers centrum 'Noetselerberg' aan de Toeristenweg, is de bereikbaar heid voor het openbaar vervoer duidelijk verbeterd. Het nieuwe centrum ligt tegenover hotel-res taurant Dalzicht, aan de andere kant van de Toeristenweg (hoek Almeloseweg). Met het oog op de komst van het bezoekerscentrum is het parkeerterrein bij Dalzicht belangrijk uitgebreid. Een sfeervol verlicht voetpad leidt de bezoekers vervolgens middels een soort over steek op de Toeristenweg naar het nieuwe bezoekerscentrum. De 'Sallandse Heuvelrug' wordt ontwikkeld tot een natuuractivi- teitencentrum, waarin en waar omheen de bezoeker intensief de natuur kan beleven. Voor de nieu we lokatie werd gekozen in ver band met de bescherming van het leefgebied van onder meer het kor hoen, de vermindering van auto- mobileit en het ontlasten van het beschermingsgebied voor water winning. De oude lokatie wordt weer bos- en natuurgebied. Wèl blijft hier, nabij het uitzichtspunt op de Noetselerberg, een parkeer gelegenheid voor minder-validen. Het nieuwe bezoekerscentrum oogt totaal verschillend van het oude. Op de eerste plaats door de ronde vorm, maar ook het vele glas draagt bij tot een andere sfeer. Volgens beheerder Albert Leever is de oppervlakte van de expositie ruimte groter dan voorheen. Daar entegen is de verkoopruimte en ook het opslaggedeelte kleiner. Met uitzondering van slechts en kele onderdelen, is een geheel nieuwe tentoonstelling ingericht. Als grootste groenbeheerder van ons land wordt vanzelfsprekend aandacht besteed aan Staatsbosbe heer. Daarnaast gaat de permanen te expositie in op allerlei aspecten betreffende het heuvelruggebied, het beheer van bossen en heidevel den. Ook is er ruim aandacht voor hier levende, specifieke soorten die van het beheer profiteren. Ver der zijn er klankbeelden, nieuwe videopresentaties en wisselexposi ties in de zogenoemde multifunc tionele ruimte (de eerste maanden een expositie over het bouwproces van het nieuwe bezoekerscen trum). In verband met het vijftigjarig jubileum biedt de Ontspan- nings Club Holten de Holten- se bevolking vrijdagavond 27 oktober in gebouw Irene gra tis het toneelstuk 'Onder één dak' aan. Een stuk in drie bedrijven van Jan Fabricius. Het speelt zich af in 1914, op een kleine boerderij, die door een aanbouw geschikt is ge maakt voor dubbele bewo ning. In het ene gedeelte wo nen de ouders met jongste dochter, in het andere gedeel te de oudste zoon met zijn stadse vrouw. De oude moe der overlijdt en die situatie zorgt voor heel wat proble men. Wat moet er met vadei gebeuren? Er was immers nog geen AOW! En hoe stellen de uitgetrouwde kinderen zich op? Het eerste en derde be drijf voltrekt zich in de wo ning van keuterboer Wolter (Jan Schooien), het tweede in de woning van de vader (Jo- han Stukker). Met het oog op de jubileumvoorstelling zijn gratis kaarten verkrijgbaar bij Hans Steunenberg Schoenen, Foto Ten Velde en de Méér- markt. Het motto daarbij luidt 'op is op', dus wie verze kerd wil zijn van een plaatsje wordt geadviseerd zo spoedig mogelijk kaarten op te halen. De voorstelling in Irene be gint om 20.00 uur. Op grond van de Nota Sportbe leid heeft de sportcommissie zo als gebruikelijk een prioriteiten lijst opgesteld. Op de lijst tien sportaccommodaties waarin de commissie volgend jaar in wil investeren. Acht daarvan met het begrote bedrag, twee als zo genoemde pm-post (pro memo rie). Ben W hebben de prioritei tenlijst integraal goedgekeurd en in de gemeentelijke begroting 1996 zelfs de pm-posten voorzien van (forse) bedragen. Het gaat om de nummers 3 en 8 op de lijst: verbetering van de trainingsac commodatie op sportpark 't Vletgoor (35.000 gulden) respec tievelijk het onderhoud van de technische installatie van zwem bad Twenhaarsveld (35.000 gul den). Hoewel de subsidies van 'Den I Haag' ten aanzien van kinderop vang danig verminderen, blijft het college kinderdagverblijf Kakel bont van de Stichting Catalpa goed gezind. Wethouder Bertus Rensen (VVD) liet vorige week in de raadscommissie welzijn weten dat het kinderdagverblijf op De Kol I goed draait en er zelfs sprake is van een wachtlijst. Afgelopen jaar ont- ving Catalpa 106.000 gulden rijks- bijdrage, goed voor acht kind plaatsen. Daarnaast werden ou derbijdragen ontvangen. De subsi die is echter verminderd naar 86.000 gulden (6,7 kindplaatsen). Het staat al vast dat de rijkssubsi die kinderopvang op termijn mog verder afneemt. Rensen kondigde aan in de volgende commissie wel zijn met een voorstel in deze kwes- tie te komen. Dick van der Torre (D66) merkte maandag in de raadscommissie ge meentewerken op dat Holten toe risme als speerpunt van beleid aan merkt: ,,Ik mis daarom een uit voerig fietspadenplan, eigenlijk een totaal recreatieplan met daarin ook de wandelpaden opgeno men." In de aanbiedingsbrief bij de begroting 1996 schrijven B en W dat de kwaliteit van de fietspa den binnen de Holtense gemeente grens te wensen overlaat. De WV Heeft inmiddels een inventarisatie gemaakt van de knelpunten. De mogelijkheden om die op te lossen en ook overigens tot verbetering van de fietspaden te komen, zijn volgens het college afhankelijk van de subsidiemogelijkheden van on der meer de provincie. Een belang rijk deel van de kosten komt even wel voor de gemeente zelf. Vol gens wethouder Eb van Schooten (GB) kost het opknappen van de fietspaden ongeveer 5,5 miljoen. In de aanbiedingsbrief schrijven B en W dat de toestand van de vel den, met name het trainingsveld op 't Vletgoor, slecht is. In af wachting van een nadere opgave van gemeentewerken heeft de sportcommissie deze prioriteit als pm-post opgenomen. „Hoewel op dit moment nog niet bekend is welke maatregelen minimaal nod- zakelijk zijn, hebben wij in ver band met de voortgang gemeend voor dit doel 35.000 gulden te moeten ramen," aldus het college. Ten aanzien van het zwembad ge ven B en W aan dat de sportcom missie verzocht heeft een onder zoek in te stellen naar de techni sche staat van het zwembad. De prioriteitenlijst beperkt zich tot het gebruik van de accommodaties door sportverenigingen. Ten be hoeve van het gymnastiekonder wijs van de basisscholen hebben B en W komend jaar tevens 8000 gulden gereserveerd voor de nood zakelijke vervanging van enkele valmatten. Boven aan de prioriteitenlijst staat met een bedrag van 14.000 gulden de zeer dringende vervanging van de uitertmate slechte onderwater- stofzuiger van zwembad Twen haarsveld. Tweede is de vervan ging van armaturen van de verlich ting naast het trainingsveld van sportpark Meermanskamp 8000). Vanwege een onveilige situ atie werd daar vorig jaar al een armatuur vervangen en om dezelf de reden volgde onlangs een twee de. Een tech ische inspectie leerde dat van de overige drie armaturen er in 1996 nog twee moeten wor den vervangen. De vijfde is nog goed. In tegenstelling tot de licht masten langs het hoofdveld, zijn die langs het trainingsveld ge meentelijk eigendom en worden beschouwd als één van de basis voorzieningen op het sportcom plex. Voor een optimaal onder houd van de tennisbanen staat op vier de aankoop van een zanstrooi- er 1250); de vijfde prioriteit is de bouw van een berging op het ter rein van touwtrekvereniging OKIA. OKIA heeft een zoge noemd '100-gulden'-terrein van de gemeente, maar bekostigt wel zelf Het jaarlijks in de gemeentelijke begroting opgenomen bedrag van 25.000 gulden voor subsidiëring van rieten daken, blijkt telkens niet voldoende toereikend om alle aanvragen die ervoor in aanmer king komen te kunnen honoreren. Diverse aanvragen moeten worden doorgeschoven naar het jaar erop. Dat de post niet toereikend is komt volgens het college onder meer doordat nu ook rietgedekte woningen in het buitengebied voor subsidie in aanmerking ko men. B en W hebben voor 1996 de aanleg- en onderhoudskosten besloten de post op te trekken tot van het terrein. In principe zou de 30.000 gulden. Daar er reeds een berging dus niet voor een gemeen- claim ligt in verband met het door- telijkc oijdrage in aanmerking ko- schuiven van enkele panden, men, maar omdat in het verleden wordt voorgesteld om de post bij een ander '100-gulden'-terrein voor 1996 te verhogen tot 40.000 met de toekenning van 6000 een gulden, uitzondering werd gemaakt voor ook een berging, is dit verzoek als zodanig gehonoreerd. De priori teitenlijst vermeldt voorts achter eenvolgens de aanschaf van mate rialen voor de SV Bato (f 3500), de nging van een afscnerment in Bergruitertjes. Met de aan vang van het indoorseizoen togen enkele Bergruitertjes naar Heeten om daar hun beste dressuur-kun- nen te laten zien. In de klasse M behaalde Joanna de sporthal 5500), vervanging Spakman met Saskia cat.C de eer van vloerbedekking in de bijruim- ste plaats en Cindy Vosselman met ten van dcsporthal 15.000) en op de tiende en laatste plaats een grote onderhoudsbeurt van de scheidingswand in de sporthal (f 7600). Vaya Con Dios cat D-E de tweede plaats. In de klasse L cat.D werden Kim Lumi met Fantasy en Inge Koster met Pluto respectievelijk eerste en tweede. Tijdens de vergadering van de sportcommissie merkte Wim Dalhuisen begin deze week op dat de raming van 35.000 gul den bij de verbetering van de trainingsaccommodatie van 't Vletgoor en het onderhoud van de technische installatie van zwembad Twenhaarsveld weliswaar 'beter is dan niets', maar dat het uit oogpunt van financiële onderbouwing 'bij zonder mager onderbouwd' is. Wat betreft de volgorde op de prioriteitenlijst wees hij op prioriteit 10: 'uit oogpunt van veiligheid is het noodzakelijk dat de scheidingswand in de sporthal volgend jaar een gro te onderhoudsbeurt krijgt'. „Veiligheid weegt voor mij erg zwaar. Als dat in het ge ding is, dan moet dat zonder meer hoger op de lijst worden geplaatst," aldus Dalhuisen, die de achterliggende reden van de prioriteit nu pas in de aanbiedingsbrief onder ogen had gekregen. De prioritei tenlijst was echter al vastge steld. Secretaris Hans Wissink verklaarde Hat het om een vor- geschreven controlebeurt be treft, maar Dalhuisen hield voet bij stuk. Besloten werd een aantekening bij de sport - begroting te voegen, waarin het college verzocht wordt deze prioriteit zonder meer niet te schrappen indien elders geld no.dig is. „Wat is dit nu? Zijn mijn oren soms vuil?!" Menig Holtenaar die maandagavond nogal vreemd opkeek toen de laborante tijdens de verplichte medische keuring op de bloeddonoravond in de sporthal de temperatuur opnam via het oor. „Een nieuw en ui terst handig instrument, dat in middels vrij algemeen gebruik is," luidde het simpele commen taar. De halfjaarlijkse donoravond van het Holtense Rode Kruis en het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis 'in Amster dam werd maandag bezocht door 430 Holtenaren. Dat waren er on geveer evenveel als vorig jaar. Eind april kwam dc donoravond te ver vallen. Menigeen had gedurende die dagen andere besognes door de aanwezigheid van de vele Canade zen, zodat er gebrek aan man kracht was. Volgens de organisa toren is de opkomst in oktober doorgaans toch beter. In de sport hal meldde zich vrij veel nieuwe donoren, onder wie flink wat jon geren die voor het eerst bloed mochten geven. Woordvoerster Rientje van Iperen liet weten dat 24 donoren gewei gerd weten bloed af te staan. Dat waren er gelukkig minder dan een jaar terug. „De eisen worden steeds strenger. Soms gaat het om te hoge bloeddruk, dan weer is de temperatuur te hoog of betreft het medicijngebruik waardoor de arts de donor moet weigeren. Jammer voor de betrokken persoon, maar het gaat uiteindelijk om de patiënt die met het bloed geholpen moet worden," aldus mevrouw Van Iperen. Overigens geldt Holten als één van de weinige gemeenten in OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden van berging/garage Vijfhuizenweg 1 - bouwen twee carports Molenbelterweg 9. - bouwen dubbel woonhuis Eekelscharen 15 en 17. - verbouwen woonboerderij Borkeldsweg 91 - uitbreiden werktuigenbergmg Evertjesweg 9, 2. Kapvergunning is verleend voor: - 3 dennen Postweg 46; - 1 lindeboom Maneschijnsweg 9; - 2 berken en uitvoeren dunning Raalterweg 15; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - jubileumshow HMV (25 november 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één ot meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. BEKENDMAKING WET GELUIDHINDER Ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ligt met ingang van 16 oktober 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage het ontwerp van een verzoek aan gedupeerde staten van Overijssel tot vaststelling van een hogere grenswaarde voor de percelen Dorpsstraat 26. 32 en 36, zulks in verband met overschrijding van de toegestane geluidbelasting op de gevels van de vervangende nieuwbouw (48 appartementen plan EHAG) ter plaatse. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld gedurende genoemde termijn van tennzagelegging eventuele opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten, in te dienen. Op 26 oktober 1995 om 14.00 uur wordt een openbare zitting gehouden in het gemeentehuis, waarbij een ieder de gelegenheid wordt geboden opmerkingen over het ontwerpverzoek te maken. Holten, 12 oktober 1995. Burgemeester en wethouders van Holten, de burgemeester, D, J. Verhoeven. de secretaris, H. de Blaauw, l-s WEGENWET Onttrekken Brummelsteeg (voetpad) aan het openbaar verkeer en bestemmen vervangend voetpad tot openbaar voetpad. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn de raad van de gemeente Holten voor te stellen, over te gaan tot; a. het onttrekken aan het openbaar verkeer van de Brummelsteeg, (voetpad), wegnummer 88 van de wegenlegger, lopend van de Oude Deventerweg in noordelijke richting tot de Lammertsweg. b. het bestemmen tot openbare weg (voetpad) van het verlegde voetpad, dat dient ter vervanging van het aan het openbaar verkeer te onttrekken voetpad, lopende langs de westelijke grens van het perceel, kadastraal bekend sectie H, nr. 136, gelegen ten noorden van de Oude Deventerweg. De op de voorgenomen onttrekking betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 oktober 1995 tot 10 november 1995 van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden deze stukken inzien. Tevens kunnen belanghebbenden vanaf 12 oktober 1995 tot 10 november 1995 hun zienswijze over de voorgenomen onttrekking naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Mondelinge zienswijzen kunnen worden ingediend bij de Afdeling algemene zaken, tel. 7 38 42. Tevens kunt u een afspraak maken teneinde uw zienswijze mondeling toe te lichten. Toelichting: Door de eigenaar van het perceel kadastraal bekend sectie H, nr. 136 te Holten, is een verzoek ingediend om de over dit perceel lopende Brummelsteeg te verleggen naar de westelijke grens van het perceel H nr. 136 Verzoeker wil dit voetpad uit privacy-overwegingen verleggen naar de westelijke perceelsgrens Met dit voorstel kunnen wij instemmen Daartoe is het op grond van de Wegenwet noodzakelijk, om het te vervallen voetpad aan het openbaar verkeer te onttrekken en het vervangende gedeelte te bestemmen tot openbare weg (voetpad). Deze wijziging is nader aangegeven op een bij de terinzageliggende stukken behorende tekening Holten, 12 oktober 1995 Burgemeester en wethouders van Holten. De secretaris, H. de Blaauw, l.-s. De burgemeester, D. J. Verhoeven. VOORLICHTING GEMEENTELIJK RIOLERINGSPLAN: In het kader van de Wet Milieubeheer dient een gemeente voor haar grondgebied een rioleringsplan vast te stellen en uit te voeren overeenkomstig de daarin opgenomen programmering. Het college van burgemeester en wethouders heeft een daartoe strekkend plan laten opstellen en voorlopig vastgesteld. Om de belanghebbenden zo goed mogelijk te kunnen informeren zijn wij voornemens een aantal voorlichtingsbijeenkomsten te houden, verdeelt over de verschillende buurtschappen. Deze bijeenkomsten zullen worden gehouden op de navolgende data met vermelding van plaats van samenkomst, aanvang 20.00 uur: Espelo 17 oktober a.s. in het Trefpunt, Valeweg 2; Beuseberg 19 oktober a.s. bij restaurant Vosman. Oranjestraat 38: Look/Borkeld 26 oktober a.s. bij bungalowpark de Lindenberg, Borkeldsweg 57; Dijkerhoek 30 oktober a.s. bij café rest. het Bonte Paard, Deventerweg 87; Holterbroek 2 november a.s. bij café rest. het Bonte Paard, Deventerweg 87 de Borkeld (zomerhuisjesterrein) 6 november a.s. bij bungalowpark de Lindenberg. Borkeldsweg 87: Holterberg 7 november a.s. bij camping de Holterberg. Reebokkenweg 8. Burgemeester en wethouders van Holten VRIJWILLIGER VAN HET JAAR 1995. Wie wordt vrijwilliger van het jaar 1995?? Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het college van Burgemeester en Wethouders vóór 1 november 1995. Gelieve hierbij de reden(en) van de voordracht aan te geven. Kandidaten moeten in Holten woonachtig zijn en kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving, op verschillende terreinen gedurende een reeks van jaren. Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst op dinsdag 2 januari 1996. LOChCIÏISC Schouwburg tclijk en intelligent, talentvol en Vrijdagavond 13 oktober treedt filosofisch, tegenstrijdig en ver theatergroep 'De Kern' met het ward. Velen kennen George Sand toneelstuk 'George Sand, of het als de in mannenkleren geklede monster van Nohant' voor het minnares van Chopin, maar Sand voetlicht. Een markante schrijfster is één van de interessantste figuten wordt geportretteerd: hartstoch- uit de Romantiek. Het toneelstuk Ruim 400 Holtenaren stonden maandagavond een halve liter bloed af in de sporthal. Beduidend meer dan vorig jaar. (Foto WV) Overijssel waar de inwoners ge makkelijk bloed afstaan. Lange wachttijden in de sporthal deden zich ditmaal amper voor. Alleen rond half negen was even sprake van een piek. Dat het allemaal wat vlotter liep had onder meer te maken met het feit dat er geen één maar twee wijkverpleegkundigen .'aren en ook twee artsen: rustend niet afgewezen door haar, volgde een controle op lichaamstempera tuur, bloeddruk en hemoglobine- gehalte (ijzer) van het bloed. Vooral daar vielen de meesten af. Wie alle fasen gepasseerd was kwam in een afgescheiden deel van de sporthal, waar medewerkers van de Bloedtransfusiedienst een halve liter bloed afnamen. Een- huisarts P.J.C. de Zwart uit Hol- maal 'afgetapt', begaven de dono ren en een Amsterdamse arts. Zo ren zich onder begeleiding van één zich nog enige filevorming voor- van de aanwezige EHBO'ers naar deed in de sporthal, kwam dat de kantine, waar een kop koffie door het te geringe aantal aanwezi- wachtte. Flauwvallers waren er ge laborantes. „Een tip voor de nauwelijks. Het verzamelde bloed volgende keer," aldus mevrouw werd in kratten opgeslagen en nog Van Iperen. diezelfde avond naar het Centraal Laboratorium in de hoofdstad ver- Zoals altijd moest iedere donor voerd. Voor gebruik wordt het vooraf een vragenformulier met daar nog gecontroleerd op ge- medische gegevens invullen, dat slachtsziekten, hepatitis B en C vervolgens beoordeeld werd door (geelzucht), HTLV (leukemievi- ecn wijkverpleegkundige. Indien e" aids. De laatste wedstrijd van de uitwis selingscompetitie 1995 zit erop. De organisatie van dit evenement was in handen van MAC De Hol terberg. Aan het motorsportfestijn werd deelgenomen door leden van MAC De Holterberg, BMAC Borculo, HAMAC Harfsen, MAC Sport en Vriendschap uit Lochem, MC Ruurlo, AMC HAMC uit St. Isidorishoeve, VAMC De Graafschaprijders uit Vorden en MC Ons Genoegen uit Markelo. Ondanks de concurren tie van de strandcross die op de zelfde dag werd gehouden in Dronten namen in totaal toch tweehonderd 'coureurs' deel aan de uitwisselingscompetitie. Daar het de laatste wedstrijd betrof, gin gen de rijders voluit. Voor de op papier winnaar in de zijspanklasse, J an Willem Nijland, pakte dit ver keerd uit. Na de start kwam hij onzacht in aanraking met een an dere combinatie waarbij hij dusda nig gezond raakte dat verder rijden voor hem onmogelijk was. De zij spanklasse werd nu een prooi voor de equipe Ribbers/Mennink uit Ruurlo. De dagprijs was voorJo han Smit uit Markelo met bakke nist good old Bart Notten. Uitslagen: Eindstanden: Zijspan: 1. Rib bers Mennink Ruurlo; 2 Vincent'Mein- ders Holten; 3. Nijland/Ten Have Laren. Superklasse- 1. Braakhekke Vorden; 2. Sanderman Markelo; 3. Bulten Vorden; 6. Pol Holten. Kenteken, viertakt: 1. Boode; 2. Wim Steegink; 3. Versteege; 8 Gerard Zwienenberg. Kenteken, twee- takt. 1. Henk Schoemaker; 2. Rene Nij- zink; 3. Dick Stam; 4. Erik Jan Ekkink; 5. Jarno Hofman; 8. Gerrit Schreurs; 10. Ronald Leeftink. Categorie 250-500 cc, B-klasse: 1. Jansen Neede; 2. Posthu mus Enschede; 3. Henk Bak Rijssen; 4. Martin Roosink Markelo. Categorie 125cc B-klasse. 1. Wolsink Lochem; 2 Enderink harfsen; 3. Bats Ruurlo. 125 cc A-klasse: 1 Johan Pieper; 2. Satink; 3. Marsman; 8. Erwin Jansen; 10. Laurens Jannink. Jeugd tot en met 80 cc: 1. Plekkenpol Hengelo; 2. Dinkelman Bar- chem; 3. Hietbrink Borculo; 5. Arjan Markvoort. gaat over de betrokkenheid van dc kunstenaar, van de moeder, van dc revolutionair tegen de achtergrond van de Romantiek. De voorstel ling begint om 20.00 uur. Dinsdag 17 oktober is Robert Long met een vijfmans band te zien en te horen. In het programma 'Nu' brengt hij vooral nieuwe en ook enkele oude liedjes. „Een ontroerend, vrolijk en zeer persoonlijk," vindt Robert zelf. Ook hier aanvang 20.00 uur. Donderdag 19 oktober presenteert Introdans Educatief om 20.00 uur '4 x Liefde', een vierluik met cho reografieën van vier gerenomeerde choreografen die elk een eigen vi sie op het thema liefde en verlei ding tonen. '4 x Liefde' is een hartverwarmende familievoorstel- ling voor kinderen vanaf acht jaar. Voor de volgende voorstellingen kunnen bij het Theaterbespreek bureau van de WV aan de Dorps straat nog kaarten worden besteld: 13 oktober: The Dubliners in Zwolle; 27 oktober: Candy Dulfer in Arnhem; 3 november: Flamen co Fueog met Paco Pena; 18 no vember: BZN in Zwolle; 24 no vember: Tröckener Kecks in Arn hem. Eveneens verkrijgbaar zijn kaarten voor de musicals La Cage aus folies, The Phantom of the opera en My fair lady, alsmede Circus Krone en vele andere voor stellingen. Negentwintig puzzelaars namen afgelopen weekeinde deel aan de 26ste Nacht om Holten, de popu laire nachtpuzzelrit van MAC De Holterberg. De route omvatte 80 kilometer, de gemiddelde snelheid bedroeg circa 24 km/uur. Uitzet ters waren ditmaal Gerrit en Ria Agterkamp, Ep en Ria Klein Tee- selink, Freek en Jannie Schippers en Johan en Coby van Bruggen. Voor iedere deelnemer was er een rallybord en jaarschildje. Na af loop werden in 't Stuurhuus de prijswinnaars bekend gemaakt. De volgende puzzelrit is op zondag middag 29 oktober. Uitslag: 1. Hammink, Almelo 54strfp.; 2. W. Fleerkate, Markelo 168 strfp,; 3. G.J. Veldhuis, Halle 173 strfp.; 4 W. Pongers, Rijssen 177 strpf.; 5. J Paalman, Haarle 189 strfp. Aanmoedigingsprijzen: W. Wagenvoort, Deventer 301 strfp,; 2. D.J. Boesveld, Lochem 358 strfp B. Mark voort, Holten 432 strfp; Van der Linde, Holten 609 strfp. Poedelprijs: E. Pots, Holten. 667 strfp

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5