Rejoice en Celebrate tonen prima kwaliteit Religieuze muziek en nummers uit musicals I van dag tot dag WELZIJN OUDEREN Opnieuw bijdrage voor Soweco HOLTENS NIEUWSBLAD Weinig animo voor uitstekend gospelconcert Uit het politierapport I kerkdiensten WEEKAANBIEDING: 'N ONGELUKJE? VLEKKENBLUSSER Hulpdienst zoekt nieuwe vrijwilligers Pajo Kolaric bedankt Holten Lustrumconcert koor Campanella medische diensten «P burgerlijke stand DONDERDAG 12 OKTOBER 1995- Holten heeft zaterdagavond de kans laten lopen om te genieten van een verrukkelijk avondje I gospelmuziek. Voor het concert van de gospelkoren Rejoice en I Celebrate was maar amper een kwart van de kerkzaal gevuld I met publiek. Triest, want beide I koren toonden kwaliteit, ieder op eigen niveau: de één amateur, de I ander (semi) professional. De I staande ovatie aan het slot van de I optredens was naar onze mening I dik verdiend. I Het toeval wilde overigens dat bei- I dc koren tijdens hun concert ge- I confronteerd werden met het plot- I seling uitvallen van het licht. Het I werd telkens keurig opgevangen, I óók door de respectievelijke bege- I leidingscombo's die onverstoor- I baar doorspeelden in het duister. I Tweemaal een kapotte zekering. I Volgens koster Meijerman niet zo I verwonderlijk gezien de hoeveel- I heid apparatuur die voor het con- I cert in de kerk stond opgesteld. I Onder de bezielende leiding van I Eddy van Braam boeide Rejoice I een uur lang met gevarieerde gos pelmuziek. Van gedragen, inge houden gezongen nummers, tot uitgelaten stukken Dat de des- I kundige inbreng n Van Braam I vruchten afwerpt is duidelijk. I Klankkleur, techniek en ook dictie I scoorden een ruime voldoende, I alleen de presentatie bleef wat ach- Iter. In nummers als 'We are the I people' en 'Great is the Lord', die Ier naar ons gevoel 'uit moeten I knallen', zong het koor weliswaar I meeslepend, maar bracht dat niet tot uitdrukking in haar presenta- I tie. Een aarzelende poging werd I hier en daar wel ondernomen, ook door handgeklap, maar de échte I sfeer bereikte het circa 30 man tellende gezelschap (nog) niet. Kennelijk gebrek aan lef. Jammer, want het geeft Rejoice dan de ken- I merkende en zo aantrekkelijke uit- I straling van een gospelkoor, die bovendien een betere wisselwer- Iking met het publiek in de zaak bewerkstelligt. Nu bleef het me- Irendeel van de toehoorders roer- tloos luisteren en kwamen uitslui- 1 tend de leden van Celebrate regel- Knatig in beweging. w'at betreft zang(techniek) gaf het Toltense koor evenwel een prima [visitekaartje af. Een warme en on miskenbaar homogene klank- |kleur. Bij een aanvankelijk wat matige belichting opende het met Jhet bekende 'Rejoice', om even ■later ingehouden 'You are the Hlight' in te zetten. Een nummer dat [uitmondde in een fraaie climax. Rejoice liet ook enkele gewaar- Om wat meer bekendheid te krijgen in deze regio, nam het vooral in Rotterdam en omstreken bekende gospelkoor Celebrate in De Kandelaar gratis deel aan het concert Foto WV) deerde splo's horen, zoals van Ali- da Bannink in 'Gods Woord' en van Rita van der Voet in 'Nearer my God'. Een compliment waard vonden wij ook zeker de solo's van dirigent Van Braam en Petra Kolk man. Hoewel last van haar keel en daardoor wellicht wat nerveus, verzorgde Petra met een prachtige vibratie in haar stem de solo in 'Shine your light'. Geprogrammeerd De professionaliteit in het optre den van Celebrate straalde er van af. Het zorgde na de pauze voor gospelmuziek van zonder meer hoge klasse, waarvan de teksten geprojecteerd werden met behulp van een overheadprojector. Een oerdegelijk, tot in de finesses ge programmeerd optreden, dat naar onze smaak een stuk spontaniteit miste. Het was duidelijk dat alles vooraf in een draaiboek opgete kend stond: wanneer naar voren komen, wanneer klappen, hoe hou ik dc microfoon vast, welke bewe ging of welk pasje wanneer, enzo voorts. Dat het Rotterdamse gos pelkoor, waarin ook enkele 'oos terlingen' zingen, desalniettemin een perfect stukje muziek liet ho ren, dat lijdt geen enkele twijfel. Ook de presentatie was op veel punten stukken beter. Alleen kon het geluid van met name het bege leidende ensemble hier en daar wat oers t tner b t de ■ÉËltï/l Voor vlekverwijdering van uwtapijt en meubels Harmonie i HOL beter wonen TEN Stationsstraat 3-5, Tel. 0548-36 12 23 Geen vlek is veilig voor: Norm. 19.95 nu 15.- per flacon XC H\ 2 Geldig t/m 16 okt. ischi ctie: .00-1. ;loten\ ikoms ™r*NB0 en 0p 19 oktober vindt om 14.30 uur pen bijeenkomst plaats van de 6 42& NBO in de ontmoetingsruimte aakmTn het dorpshuis. Het thema van kantoSeze bijeenkomst luidt: "de notaris j pp bezoek". Mr. G.H.B. Heu- k, notaris te Markelo, komt op leze bijeenkomst vertellen over de lieuwste ontwikkelingen op het 7feebied van het erfrecht. Punten die laarbij aan de orde zullen komen •ijn, 'wat is er de laatste tijd veran- lerd in het familie- en erfrecht', ijn er nieuwe ontwikkelingen •ndom de financien bij opname in jen verzorgingshuis?', hoeven 8 kc in de toekomst niet langer eerst nze woning of spaarcentjes op te ten?' De spreker zal proberen q) lerop een duidelijk antwoord te even. Uiteraard heeft hij tijd voor ragen uit de zaal. Zoals altijd is :dereen, ook als u geen lid bent, an harte welkom. %lp bi] slecht zien >at er in bibliotheken boeken te ac rijgen zijn met grote letters voor lenscn die slecht zien, is voor ijna niemand meer iets onbe- ends. Wel onbekend is het be- 95 aan van mogelijkheden van hulp 'j allerlei zaken in het dagelijks ven. Vanuit het Regionaal Cen- pm Oos. Nederland biedt de vereniging Bartimeus aan blinden en slechtzienden van alle leeftijd, ongeacht hun levensovertuiging allerlei vormen van hulp. Zeker wanneer u op latere leeftijd slecht bent gaan zien, moeten er veel zaken worden aangepast en veran derd. Er moet worden gezocht wat u met uw resterend gezichtsver mogen nog kan en welke hulpmid delen voor u geschikt zijn om uw gezichtsvermogen zo goed moge lijk te benutten. Dat betreft allerlei zaken om het gewone dagelijks huishouden te doen, maar ook het gaan over straat, het uitoefenen van hobby's, waaronder ook het lezen. Vanuit het Regionaal Cen trum wordt iedereen die zich daar toe wendt bij geholpen. Er worden adviezen gegeven in hele prakti sche zaken. Er wordt geholpen bij het aanvragen van voorzieningen en het beroep doen op de sociale verzekeringen. Bovendien is het mogelijk begeleiding te krijgen bij emotionele problemen die kunnen ontstaan wanneer het gezichtsver mogen veel minder wordt. Al deze vormen van hulp zijn gratis. Het Regionaal Centrum Oost Neder land heeft zijn kantoor in Deven ter,Pikeursbaan 15, 7411 GT. U kunt ook bellen met nummer 0570-661899 om informatie aan te minder. Af en toe overstemden de decibellen de prachtige vertolkin gen van het koor met daarin uit sluitend geschoolde stemmen. Het in het Westland bekende gezel schap was naar Holten gekomen met de bedoeling ook in het oosten des lands voet aan de grond te krijgen. Vandaar een gratis con cert, wel werd er gecollecteerd met het oog op de onkosten. Celebrate zong in Holten met 16 man en werd evenals Rejoice door een combo begeleid, zij het met een grotere bezetting. Het koor, dat binnenkort op toemee gaat naar Polen en voormalige Oost- Duitsland, liet een bijzonder fraaie klankkleur horen. Warm en waar nodig volumineus. Ook de solo's getuigden van absolute klasse, evenals de vertolking van sommige moeilijke arrangementen. Adem loos luisterde het publiek onder meer naar 'Now I am free' met een De Telefonische Hulpdienst De venter start in november met een nieuwe groep vrijwilligers. Daar voor worden mannen en vrouwen gezocht die vier dagdelen per maand tijd beschikbaar hebben om in wisseldiensten, overdag en 's nachts, door de week en in de weekeindes, de telefoon te bemen sen. Van de vrijwilliger wordt ver wacht dat hij/zij in staat is zich open te stellen voor een ander en zich goed kan inleven in de situatie van die ander. De Telefonische Hulpdienst biedt de vrijwilliger een goede voorbereiding op en een professionele begeleiding bij het werk aan de telefoon. In kleine groepen komen de medewerkers tweemaal per maand bij elkaar om zich gezamenlijk in het werk te verdiepen en ondersteuning daar bij te ontvangen. De vrijwilligers ontvangen een reiskostenvergoe ding. Voor belangstellenden zijn er op 15 en 16 november informa tiebijeenkomsten. Wie meer wil weten of zich wil aanmelden kan de dienst bereiken op telefoon nummer 0570-611022 of 0570- 61974.9 (kantoor). schitterende solo van één van de tenors. Indringend, meeslepend en bijzonder melodieus. Een ge heel andere sfeer werd opgeroepen met het nummer 'Mighty spirit', waarbij het koor a capella zong, zonder begeleiding dus. Zuiver en uitstekend samen ingezet en dito geëindigd. Dat Celebrate in staat is om waar nodig uitgelaten te pre senteren, bleek in het nummer 'Get togehter', dat heerlijk swing de van begin tot eind en zelfs menig bezoeker van zijn stoel bracht. Rejoice en Celebrate slo ten gezamenlijk af met het gezon gen 'Onze Vader'. In de nacht van 3 op 4 oktober werd gepoogd in te breken in een geparkeerde auto aan de Verzet- straat. Een portierraam werd ver nield, doch uit de auto werd niets vermist. Ook het portier was nog op slot, zodat het niet uitgesloten is dat de dader in zijn werk is gestoord. Op 6 oktober vond een aanrijding plaats op de kruising Dorpsstraat- Stationsstraat-Larenseweg tussen twee personenauto's. Een be stuurder, komende vanaf de Dorpsstraat, verleende geen voor rang aan een autobestuurder, ko mende vanaf de Stationsstraat. Beide voertuigen werden behoor lijk beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 's Avonds werd ingebroken in een woning aan De Wheeme. De da ders kwamen binnen door een raamsluiting te forceren. Wegge nomen werden enige waardepa pieren en een videocamera. Ver moedelijk heeft de inbraak plaats gevonden omstreeks 23.30 uur. Personen die omstreeks dat tijd stip menen iets verdachts te heb ben waargenomen, worden ver zocht contact met de politie op te nemen. Eveneens op 6 oktober werd bij een van onze middenstanders een winkeldief op heterdaad betrapt. Er werd geconstateerd dat een electrische tandenborstel in een tas werd gedaan, waarna de dader de winkel aan de achterzijde wilde verlaten. Aldaar werd hij in de kraag gevat, doch wist zich los te rukken en er vandoor te gaan, waarbij hij de tas achterliet. In deze tas bevonden zich ook goede ren afkomstig uit een andere win kel in Holten. Ook deze goederen waren niet betaald. De dader kon niet worden aangehouden. Op 7 oktober werd vanuit een geparkeerde vrachtauto langs de Al uit een kluisje een bedrag van DM 6500,00 ontvreemd. Hoe de dader precies in zijn werk is gegaan is nog onduidelijk. Vermoedelijk in de avond van 6 oktober, of in de nacht van 6 op 7 oktober, werd er ingebroken in een woning aan de Kieftenbelt. Met grof geweld werd een raam aan de achterzijde opengebroken. Weggenomen werden sieraden, een postzegelverzameling en waardepapieren. Totale waarde van de weggenomen goederen is ongeveer 20.000 gulden. De poli tie heeft bij geruchte vernomen dat er personen zijn die de betreffende avond iets verdachts zouden heb ben gezien. De identiteit van deze personen is bij de politie echter nog niet bekend. Graag zou de politie in contact komen met deze mensen. Op 7 oktober werd er ingebroken in een schuur aan de Valeweg. Aldaar werden weggenomen een compressor, een motorzaag en een lasapparaat. Op 8 oktober werd op de rotonde van de Markeloseweg een fietsster aangereden door een personenauto, waarvan de be stuurder geen voorrang verleende. De vrouw werd daarbij licht ge wond. Eveneens op 8 oktober werd er bij een tankstation aan de Al getankt zonder te betalen. De politie van Deventer kon de be stuurder ter hoogte van Apel doorn aanhouden. Toen bleek te vens dat deze bestuurder te veel alcohol had genuttigd. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Op 9 oktober werd er aangifte gedaan van diefstal van een autora- dio/cd-speler uit een auto, die ge parkeerd had gestaan op een par keerplaats aan de Oranjestraat., Het zou mogelijk kunnen zijn dat de dader de code heeft gekraakt van de afstandsbediening die de auto afsluit. Sporen van inbraak werden namelijk niet aangetrof fen. Op 9 oktober werd er aangifte gedaan van poging tot inbraak in een woning aan de Houtweg. Deze poging moet zijn onderno men tussen 5 en 8 oktober. Er werden braaksporen aangetroffen bij de achterdeur, doch de dader heeft kennelijk geen kans gezien de deur te forceren. Een hotelhouder deed aangifte van oplichting. Een tot nu toe nog onbekende man had eind augustus enige tijd aldaar gelogeerd. Toen hem de rekening werd aangeboden gaf hij te kennen dat hij geen geld bij zich had en dat de rekening maar opgestuurd moest worden naar de zaak. Diverse gegevens van de man en de betreffende zaak bleken niet te kloppen. De politie stelt een nader onderzoek in. In gebouw Irene is koor Campanella al geruime tijd intensief aan het oefenen voor het lustrumconcert in de dorpskerk (Foto WV) Als dank voor de enorme res pons van Holten op de enkele jaren geleden gehouden actie 'Holten voor Osijek', treedi het Kroatische ensemble Pajo Kolaric vrijdagavond 13 okto ber in De Kandelaar met wer velende folkloristische mu ziek in de schijnwerpers. De groep heeft zich door de jaren heen bewezen als de beste in haar soort. Pajo Kolaric ge niet niet alleen in eigen land, maar ook in vele andere Euro pese landen en zelfs in Canada en Amerika aanzienlijke be kendheid. Meerdere prijzen zijn inmiddels in de wacht gesleept. Zoals vorige week bericht verblijven de 45, over wegend jonge Kroaten, in Holten bij gastgezinnen. Het programma voor het concert in De Kandelaar vermeldt Kroatische volksmuziek, composities en melodieën uit Slavonië, modernere muziek en oude stads- en dansmu ziek. Bij het ensemble hoort tevens een 'vocal' groepje met solist. Het concert begint om 20.00 uur, de entreeprijs be draagt tien gulden. Met een lustrumconcert in de hervormde kerk viert het koor Campanella zaterdagavond 14 oktober haar vijfjarig bestaan. „Een avondvullende uitvoering' met voor de pauze onder meer negro-spirituals, erna staat het programma in het teken van de musical. Dan brengen we een aantal bekende nummers ten ge hore," licht Hannie Aanstoot toe. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangsprijs is vijf gul den. Het repertoire van Campanella is sterk religieus gericht. „Eigenlijk vertolken we alle soorten religieu ze muziek. Gospels, liturgische muziek en uniek klassiek getinte religieuze muziek. Dat maakt ons koor best uniek," aldus Lande weerd, die ook wijst op de solo partijen bij zowel de dames als de heren. Voor de pauze biedt het programma een keuze uit dit re pertoire. Bekende nummers zijn onder meer de negro-spiritual 'Nobody knows' en 'Signalen' van Herman van Veen. Erna wordt de kijker op musicalland gericht. Hannie Aanstoot vertelt dat daar voor nummers uit verscheidene bekende musicals zijn gekozen, zoals 'Grease', 'Anatevka', 'The Wizzard of Ozz' en ook de rocko pera 'J esus Christ Superstar'. Om het koor in bepaalde nummers meer 'power' te geven, wordt het af en toe flink uitgebreid, zodanig dat sprake is van ongeveer het dubbele aantal vocalisten. Sommi gen van hen zijn verbonden aan een ander Holtens koor, anderen vinden het gewoon leuk om mee te zingen. Specifiek voor het lustrumconcert in de dorpskerk wordt Campanel la begeleid door een aanzienlijk ensemble: veertien musici uit Hol ten en wijde omgeving. In de bege leidingsgroep onder meer viool, blazers, basgitaar, drums en toet sen. Campanella werd opgericht in 1990, voortgekomen uit jongeren koor Helicon, dat na hei vertrek van dirigente Ineke van Jaarsveld werd opgeheven. Aan het zoeken naar een geschikte dirigent kwam moeiteloos een einde toen de En- schedese Marjan Lahuis haar op wachting maakte bij Campanella. „Dat klikte direct," vertelt be stuurslid Harry Landeweerd. Marjan is echt heel goed. Ze weet het koor ook op een geweldige wijze te inspireren." Campanella begon met achttien leden, inmid dels zijn dat er 28. Ongeveer een derde van dat aantal bestaat uit heren. Gezien het tekort aan heren waar veel gemengde koren mee kampen, zeker geen slecht aantal. De gemiddelde leeftijd van de koorleden is 30 jaar. Onder de bezielende invloed van Marjan La- huis heeft Campanella in de vijf jaar van haar bestaan al een uitste kende reputatie opgebouwd. Door het werken aan zaken als stem- en ademtechniek, dictie en presentatie, getuigt Campanella in haar uitvoeringen telkens van haar uitstekende kwaliteit. Het koor gaat moeilijke arrangementen ook zeker niet uit de weg en toont telkens een homogene en warme klankkleur. Behalve het regelmatig meewerken aan kerkdiensten in Holten en om geving, trok Campanella vorig jaar rond Pasen aandacht met een zeer gewaardeerde uitvoering van delen van de rockopera 'Jesus Christ Superstar'. Ook daarvoor kreeg het koor versterking. In december volgde het kerstoratorium. Harry Landeweerd legt uit dat Campa nella ook de intentie heeft om haar programma ten dienste te stellen van de liturgie: „Wij beschikken over een breed repertoire en kun nen derhalve vrij gemakkelijk daarop aanpassen. Soms studeren we ook één groot muziekstuk in, desnoods voor één bepaalde kerk dienst." Binnenkort werkt Cam panella mee aan een cantatedienst in de dorpskerk. Het enthousiaste koor repeteert iedere donderdag avond vanaf 20.00 uur in gebouw Irene. Wie geïnteresseerd is en zelfs overweegt zich aan te mel den, is vanzelfsprekend welkom om vrijblijvend te komen luisteren of mee te zingen. Om het enorme tekort te helpen dekken van het sociaal werkvoor zieningschap Soweco in Almelo, moet de gemeente opnieuw in de buidel tasten. Onlangs werd al bijna drie ton op tafel gelegd, nu gaat het om circa 30.000 gulden. Wethouder Bertus Rensen (WD) kondigde aan dat ook volgend jaar sprake is van een tekort. De hoop is nu gevestigd op het ministerie van sociale zaken, dat mogelijk met een miljoen gulden zal bij springen om het 'Soweco-gat' te dichten. Volgens Rensen bleek de Soweco-begroting voor 1995 te optimistisch gesteld. Concreet vertoont de rekening van 1995 een tekort van 1,3 tot 1,4 miljoen gul den. Het Holtense aandeel daarin is ongeveer 30.000 gulden. Dick van der Torre vond het maar niks dat de gemeente opnieuw een re kening gepresenteerd krijgt. „Er gens moet toch een grens zijn in het aanvullen van die tekorten door de deelnemende gemeen ten." Volgens de wethouder wordt daarover inmiddels overleg gevoerd, zodat Soweco niet weer met onverwachte tekorten wordt geconfronteerd. Toch liet Rensen weten dat ook volgend jaar een tekort dreigt. Hoewel de begro ting van Soweco sluit, moet er naar zijn zeggen rekening worden ge houden dat de bijdragen van de gezamenlijke Soweco-gemeenten met een half miljoen worden ver hoogd. Het Holtense aandeel daarin bedraagt 11.000 gulden. Dat bedrag zal dus moeten worden gereserveerd. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nevendien sten. Oppasdienst: mevrouw Bar- velink, Marieke Ribbink. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. SOW- jeugddienst. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Orgelfonds. Diessenplas: woensdag 18 okto ber: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der, SOW-jeugddienst in de her vormde kerk. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeanet Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Jenny Wieldraayer; groep 6 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marja Tro- mop, J olanda Tromop, Ester Tro- mop; 0-4 jaar: Erna Kolkman, Ans Meijerink. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, pastor H. Wiggers. Eucharistieviering (voorbereid door de commissie Speciaal Pasto raat met speciale aandacht voor de beonwers van de Lathmerhuizen. M.m.v. jongerenkoor. Oppas dienst: mevrouw Barvelink, Ma rieke Ribbink. Zondag 15 oktober houdt de rooms-katholieke kerk om 10.00 uur in gebouw Irene een dienst van de Commissie Speciaal Pastoraat, voorheen de Lathmer-commissie. De dienst heeft als thema 'Eén mooi mens' en wordt mede voor gegaan door pastor Harry Wig gers. In de hervormde kerk wordt die zelfde dag een Samen Op Weg- jeugddienst gehouden. Het thema luidt 'Muziek, de sleutel tot..?'. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is ds. H.P. Mulder. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. A.H. van Pijpen, Wijhe. Uitgangscol lecte: Kerk en Israël. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: E.C.C. Houck, Pasto riestraat 42, Holten. Tel. 0548- 361433. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi- natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou de r- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 2784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 12 oktober: start herfstexpositie Bos Dierenwereld 'Wild en landschap'; 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek; 19.45 uur, HVG-bijeen- komst in Irene met gast Rita Bel- dman (natuurgeneeskunde) Vrijdag 13 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek; 20.00 uur, concert Pajo Ko laric in De Kandelaar Zaterdag 14 oktober: 10.00-16.00 uur, Jubileummarkt 50-jarige NBvP Holten in zaal Vosman; 10.00-17.00 uur, open dag bezoe kerscentrum 'Sallandse Heuvel rug' (t.o. hotel Dalzicht); 20.00 uur, concert Campanella in dorps kerk Zondag 15 oktober: 10.00-17.00 uur, open dag bezoekerscentrum 'Sallandse Heuvelrug (t.o. hotel Dalzicht); 10.00 uur, start MAC- klassiekerrit bij 't Stuurhuus Maandag 16 oktober: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt; 20.00 uur, lezing Kunst en Cultuur in De Boschkamp over Rodin Dinsdag 17 oktober: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Ire ne; 20.00 uur, voorlichting ge meente over rioleringsplan aan be woners Espelo in 't Trefpunt; 20.00 uur, zang (Reinata Heems kerk) en poëzie (Nel Benschop) in De Kandelaar door Stichting Zen ding Zonder Grenzen (gratis) Donderdag 19 oktober: 9.30- 11.00 uur, dames-, heren- en tie- nerkledingbeurs in zaal Vosman; 14.30 uur, bijeenkomst ANBO Holten in De Boschkamp (lezing notaris); 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijkerhoek; 20.00 uur, voorlichting gemeente over rioleringsplan aan bewoners Beu- seberg in zaal Vosman. Geboren: Samuel, zoon van M.M. Hakim en A.H.M. Schoor- lemmer; Daniël, zoon van D. Wegstapel en H. Meilink; Ruben, zoon van D. Wegstapel en H. Meilink; Jochem Johan, zoon van H.J. Vasters en J. Oolbekkink. Overleden: A.A.J.K. Janssen (69). Gehuwd: H.J. Wechstapel en G. van Schooten

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3