Kleuterballet Bato zoekt uitbreiding Diepe Hel Holterbergloop rekent op 1500 deelnemers MMCD WIE KAN DE WORDT, GEVEN NU®® Gouden NBvP Holten houdt jubileummarkt Herfstexpositie in Bos Dierenwereld Gemeente begint met verharden zandwegen Ba (act Informatie over rioleringsplan K C belicht Auguste Rodin Vorming op dans en muziek Start 8e editie verplaatst, prijzengeld verhoogd Inschrijven en programma Belangrijk bericht Univé Onderlinge Markelo Kledingbeurs in zaal Vosman Glasvezelnet 12.500 voor Reuze Heuvel Collecte voor Ziekenomroep 5ö FILIALEN b - rvm Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 12 OKTOBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Met een grootse jubileum- markt in zaal Vosman zet de afdeling Holten van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen zaterdag 14 ok tober haar vijftigste verjaar dag extra luister bij. De markt duurt van 10.00-16.00 uur en is gratis toegankelijk. De op brengst komt deels ten goede aan de Oudheidkamer Hoolt'n en de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten en omstreken. Zater dag 16 december krijgt de ver jaardag met de jubileumrecep tie een officieel tintje, een dag later gevolgd door de feesta vond. De NBvP Holten werd 17 december 1945 opgericht door wijlen mevrouw J.W. Nagelhout-Klijzing. De afde ling groeide snel. Vrouwen van alle gezindten en politieke overtuiging waren en zijn nog steeds welkom. Begonnen met 17, telt de afdeling Holten nu een kleine 250 leden in de leeftijd van gemiddeld 35 tot ruim 80 jaar. De onstuimige groei leidde er in de beginja ren vijftig toe dat in Dijker- hoek een eigen afdeling tot stand kwam, later gevolgd door Espelo. De NBvP Hol ten komt maandelijks bijeen in zaal Vosman. Zeer geva rieerde avonden die volgens het bestuur uitstekend be zocht worden. Het is duide lijk dat de afdeling haar steen tje heeft bijgedragen aan het plaatselijk emancipatieproces. Gelijkgezindheid, educatie en zeker ook het sociaal contact zijn voor velen de ingrediën ten die aantrekken. Het is één van de redenen waarom ook diverse vrouwen die van el ders in Holten zijn komen te wonen, zich bij de platte landsvrouwenvereniging voe gen. Een uitstekende moge lijkheid om mensen te leren kennen. De jubileummarkt in zaal Vosman biedt de bezoekers keuze uit een grote verschei denheid aan produkten. Alle van de hand van de eigen le den, die alle actief betrokken zijn bij de markt. Zo worden kaarsen, schrijfmappen, sier- doosjes, levensmiddelen en bloemstukjes aan de man ge bracht. Verder is er een rad van avontuur, een fototen toonstelling, een doorlopende diapresentatie en kan men een kijkje nemen bij de 'rommel- kraam' of de stand met twee dehands boeken. Voorde kin deren is er een grabbelton en draait de Splose draaimolen geduldig haar rondjes. Er wordt nog gewerkt aan een aantal verrassingen. fan vrijdag 13 tot maandag 30 llctober houdt natuurmuseum Bos Dierenwereld onder het motto Wild en Landschap' voor de zes- ende maal haar jaarlijkse herfst- jxpositie. Naast bronzen dierfigu- en exposeert beeldend kunstenaar tees Bos olieverfschilderijen, raarin hij vooral de Overijsselse latuur weergeeft. Gastexposant is lier -en landschapsschilder Alfred Kirsch uit Reichenbach. Deze he iende Duitse schilder werkt veel uiten en naast de kleine sensaties 'oor de keukendeur zoekt hij ver- jtilde motieven in natuurgebeiden. fooral het reewild geniet daarbij lijn belangstelling. Hirsch be- phikc over het bijzondere talent et 'ogenblik' vast te leggen. Hoe- vel beide kunstenaars de natuur fls uitgangspunt hebben is hun vcrk zeer verschillend. De schil- lerijen van Bos kenmerken zich |oor de impressionistische weer- jave, terwijl Alfred Hirsch meer in ictail werkt. Deze verscheiden- leid maakt de tentoonstelling, die fficieel geopend wordt door Eer- te Kamerlid mevrouw F.M. Ros- am-Abbing, uitermate boeiend. De expositie in Bos Dierenwereld is dagelijks te bezichtigen van 9.30-17.00 uur, zondags van 11.00-17.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar onder tel. 0548- 361979. Maandag 16 oktober spreekt drs. Marieke Pluis voor de Stichting Kunst en Cultuur over Auguste Rodin. Na de boeiende lezing vo rig seizoen over Picasso richt zij ditmaal de kijker op deze bekende en belangrijke Franse beeldhou wer, schilder en graficus, die beïn vloed is door Michelangelo. In zijn werk legt Rodin accenten op im pressionistische uitdrukkingen, dynamiek en beweging. In het La- rense Singermuseum is van 15 ok tober tot 15 januari een expositie van Rodin ingericht. De bijeen komst heeft plaats in De Bosc hkamp en begint om 20.00 uur. Donateurs betalen vijf gulden en treek, alle overigen 8,50 gulden. laar aanleiding van klachten van twoners die aan een zandweg jonen, streeft het college ernaar »t een verbetering in die situatie, ïor zover het althans een ge- icentelijke weg betreft, noodza- flijk is. De klachten betreffen ödermeer de bruikbaarheid van !n dergelijke weg en de (stof) 'erlast. Volgens B en W is verhe ffing moegelijk door het tot nu ivocrde beleid omtrent de ont- üiting van bedrijven in het bui- tngebied middels verharde we- tn, uit te breiden tot woningen Je liggen aan daarvoor in aanmer ing komende openbare zandwe- (n. Wel wordt er op gewezen dat ït dan het kortste deel betreft issen de woning en de nabij gele- !n verha;Je weg en niet om alle zandwegen. In het investerings schema bij de gemeentebegroting 1996 is 25.000 gulden opgenomen om met de werkzaamheden een begin te kunnen maken. Een stuk je nieuw (meerjaren)beleid dus. In de raadscommissie gemeentewer ken werd wethouder Eb van Schooten (GB) maandag door Jan Kevclam (WD) gewezen op het beleid achter dit voornemen. Nu een begin maken met 25 mille en het jaar erna weer geld hiervoor reserveren, houdt in dat het geheel een structureel karakter. Om te weten over welk bedrag het totaal gaat, drong ook Ab Stegeman (CDA) bij het college aan om de betrokken zandwegen in kaart te brengen een overzicht te geven van de totaal benodigde kosten. Jazzballet en gym. Het zijn op het ogenblik veruit de grootste concurrenten van de kleuter groep klassiek ballet van de SV Bato. De groep telt slechts zes kinderen in de leeftijd van vier tot zes jaar. „Veel te weinig," constateert balletpedagoge Ine van der Wal, die al jaren balletles geeft in Holten en veel grotere groepen gewend is. „De groep mag daarom zeker dubbel zo groot worden." Onder haar leiding worden de kin deren op speelse wijze gevormd op zowel het onderdeel dans als mu ziek. De kinderen leren creatief om te gaan met hun lichaam. ,,Ik probeer ze via improvisatie maat- en ritmegevoel bij te brengen. Soms zitten er ook elementen van volksdansen bij. Daarnaast doe ik wat balansoefeningen en natuur lijk wordt regelmapig iets uitge beeld. Zeg maar een soort panto mime. Dan dansen de kleuters een verhaaltje en leven ze zich hele maal uit, vooral wanneer ze als elfje of vlinder door de zaal gaan." Van der Wal haakt daarbij ook regelmatig in op actuele thema's als Sinterklaas, kerst of jaargetij den. Een belangrijk onderdeel is de houding. ,,Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen," aldus Ine, die wat houdingcorrectie betreft wijst ioo een holle rug of x-benen. Een simpele doch uiterst doeltref fende methode is naar haar zeggen zuchten of net doen alsof je een boterham doorslikt. „Dan bereikt je vanzelf het gewenste effect. Kleuters doen dat onbewust.Om de kinderen op zichtbare wijze te confronteren van eventuele fou ten, gebruikt Ine ook bij de kleu terballetlessen van spiegels. Iets dat het ook bij de kleintjes zeer goed doet. Door de balletlessen blijken veruit de meeste kleuters zich makkelijker te gaan bewegen en worden ze tevens minder terug houdend. Als ze in hogere groepen belanden is het verschil met dege nen die die basis missen goed merkbaar. Ine van der Wal werkt graag met jonge kinderen: „Kleuters ,zijn nog lekker spontaan. Ze voelen geen schaamte en beschikken over een rijke fantasie. Bij de wat oude re leerlingen neemt dat jammer genoeg af.De lessen kleuterballet worden iedere dinsdagmiddag tus sen 16.00-16.45 uur gegeven in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Vals plat, echte hellingen, rust en natuurschoon. Het zijn de karakteristieke elementen die de Diepe Hel Holterbergloop de status van 'uniek en uitdagend parcours' geven. Zaterdag 28 oktober wordt de achtste editie gehouden op de Toeristenweg tussen Nijverdal en Holten. In de relatief korte tijd van haar bestaan is de Diepe Hel Holterbergloop met zo'n 1250 deelne mers uitgegroeid tot een bijzonder populair atletiekevenement; in Overijssel zelfs de grootste in haar soort. Er is keus uit een loop over 2, 5 of 10 Engelse mijlen. Dit keer worden circa 1500 wegatleten aan de start verwacht, onder wie (sub)toppers, prestatielopers en wheelers. Hoe dat deelnemersveld er kwalita tief uit gaat zien, is op dit moment nog niet bekend. Wat betreft de buitenlandse deelname is het afwachten of het verhoogde prijzengeld zonder verdere vergoedingen interessant genoeg is om te komen. De Diepe *Hel Holterbergloop wordt als vanouds georganiseerd door de AV Atletics uit Nijverdal en de afdeling atletiek van de SV Holten. Kenmerkend is de telkens wisselende start: het ene jaar aan de Nijverdalse, het andere jaar aan de Holtense kant van de Toeris tenweg. In verband met de ver plaatsing van het Bezoekerscen trum van Staastbosbeheer aan Nij verdalse kant, wordt dit jaar in Holten gestart ter hoogte van de Motieweg, 600 meter verder rich ting Nijverdal ten opzichte van 1993, het jaar dat er voor het laatst vanuit Holten werd gestart. Het keerpunt bevindt zich dientegen- volge nu halverwege het oude en het nieuwe Bezoekerscentrum is. Met het verplaatsen van de start wordt geanticipeerd op het gege ven dat in 1996, wanneer weer vanuit Nijverdal wordt gestart, vrijwel de gehele parkeerplaats en het Bezoekerscentrum verdwenen zijn. Dan vindt de inschrijving plaats in de jeugdherberg in Nij verdal en wordt gestart op 300 meter vanaf hotel-restaurant Dal- zicht. Voor de 5 mijl-lopers wordt het dit jaar een stuk zwaarder, omdat de Diepe Hel volledig in het parcours is opgenomen. Voor het hoofdnummer, de 10 mijl, was dat reeds het geval. De meeste aandacht gaat uit jiaar die wedstrijd, vorig jaar bij 4c heren gewonnen door Marti ten Kate met een nipte overwinning voor Aart Stigter en Peter Visser. Bij de dames zegevierde Marjan Freriks voor Bianca Paus en met Rien van der Wilt had de organisa tie één van de sterkste veteranen van Nederland als winnaar in de klasse veteranen. In de categorie wheelers won Freek Strijker. Prijzengeld Startgelden keert de Diepe Hel Holterbergloop niet uit, wel prij- Onder de lopen die vorig jaar 'de slag' met de Diepe Hel aangingen ook Marti ten Kate (nummer 1). De atleet zou uiteindelijk als winnaar over de meet komen (Foto Kremer) AUTOMATISEREN IS EEN VAK X SOFmARE CENTER OMDAT U HET EXACT WtlT WETEN //mWautomatkcmg Herfordstraat 8, 7418 EX Deventer Tel 0570-625520. Fax 0570-628912 dir.: drs. P J Schipper. pn\é: 0548-36 15 93 Wie vooraf inlichtingen wil over de Diepe Hel Holterber gloop of zich wil inschrijven, kan zich melden bij Hennie Markvoort, Noordenberg straat 8, tel. 363092 of foto graaf Henk Mulder, Oranje straat 29, tel. 361889. In schrijven op de dag zelf is mogelijk op sportpark Meer manskamp. Die inschrijving sluit een half uur voor aan vang van de loop. Het in schrijfgeld bedraagt 2,50 gul den (2 mijl), 5 gulden (5 mijl) en 7,50 gulden bij voorin schrijving (10 mijl), 10 gulden (inschrijven voor de start (10 mijl). Van de Meermanskamp kunnen de atleten zich via een bcwegwijzerde route inlopen naar de start. De jongste deel nemers worden per Oad-bus vervoerd. Het programma met starttijden luidt als volgt: 5 mijl prestatieloop - 13.00 uur; 10 mijl KNAU-wed- strijdloop en 10 mijl prestatie loop - 14.30 uur; 14.35 uur - 2 mijl. zengeld aan de finish. Verschil met voorgaande edities is dat het totale prijzengeld bij de KNAU-wed- strijd (Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, red.) flink ver hoogd is naar 5500 gulden. Die verhoging is een gevolg van het feit dat er aan de buitenlandse deelne mers geen tegemoetkoming meer in reis- en verblijfkosten wordt gegeven. Dit jaar geldt dus voor iedere deelnemer dat de prijzen pas op de meet te verdienen zijn. De winnaar bij de heren die ook het parcoursrecord (pr) verbetert gaat met 1000 gulden naar huis. Voor een verbetering van het pr ont vangt niet alleen de desbetreffende heer, ook de desbetreffende dame en wheeler 250 gulden. Het pr bij de heren staat op naam van de Tsjech Jan Kamler (1993, 49.02 min), bij de dames is het in handen van Marjan Freriks (1988, 56.38 Burg. de Beaufortplein 13 - 7475 AG Markelo zie advertentie elders in deze krant In het kader van de Wet Mi lieubeheer is onlangs het Ge meentelijk Riolerings Plan (GRP) gepresenteerd. Het plan bestrijkt het totale grondgebied van Holten "en wordt uitgevoerd overeen komstig de daarin opgenomen programmering. B en W heb ben het GRP onlangs voorlo pig vastgesteld. Om de be langhebbenden zo goed mo gelijk te informeren wordt een aantal voorlichtingsbijeen komsten gehouden, verdeeld over de verschillende buurt schappen. Gisteren werd een aanvang gemaakt met de groep recreatieondernemers. De overige bijeenkomsten volgen op de hierna genoemde data: dinsdag 17 oktober, ge bouw 't Trefpunt, (buurt schap Espelo); donderdag 19 oktober, zaal Vosman (bewo ners Beuseberg); donderdag 26 oktober, vakantieoord De Lindenberg (bewoners Look en Borkeld); maandag 30 ok tober, zaal Het Bonte Paard (bewoners Dijkerhoek); don derdag 2 november, zaal Het Bonte Paard (bewoners Hol- terbroek); maandag 6 novem ber, vakantieoord De Linden- berg (bewoners zomerhuis jesterrein De Borkeld); dins dag 7 november, camping De Holterberg (Holterbergbe- woners). De bijeenkomsten beginnen telkens om 20.00 uur. Na deze avonden zullen de reacties worden bekeken cn 'gebundeld', waarop B en W met een definitief voorstel inzake het GRP komen dat aan de raad wordt voorgelegd. Het streven is om dat al in december rond te hebben. Of dat lukt valt evenwel nog te bezien. Wethouder Eb van Schooten (GB) benadrukte maandag tijdens de raadscom missie gemeentewerken op het noodzakelijke tempo dat in de kwestie moet woeden aangehouden. Opperste prio riteit qua uitvoering ligt na melijk bij de grondwaterbe schermingsgebieden. De des betreffende percelen moeten voor 1 januari 1998 op het riool zijn aangesloten in ver band met de door de Waterlei ding Maatschappij Overijssel toegezegde subsidiëring. Na die datum komt die subsidie regeling te vervallen, agenda... min.) en bij de wheelers van Feike Waque (1993, 42.18 min.). Voor de prestatiedeelnemers zijn er in totaal 20 prijzen met een totale waarde van 500 gulden. Maar winst of geen winst: voor iedere deelnemer is er bij binnenkomst een herinneringsbeker met daarop het logo van de Diepe Hel Holter bergloop. Nu de start van het evenement in Holten opgeschoven is, zijn de horecabedrijven op de Holterberg en ook natuurmuseum Bos Die renwereld beter breikbaar dan in voorgaande jaren. In verband met de wedstrijd wordt de Toeristen- weg tussen 12.00 en 16.30 uur voor al het verkeer afgesloten. Dat geldt ook voor alle dwarswegen in het parcours, evenals de Motie- weg. Degenen die het sportieve spektakel van nabij wil volgen, wordt derhalve verzocht zoveel mogelijk per fiets naar de Holter berg te komen. Gospelconcert Holten heeft zaterdagavond de kans laten lopen om in De Kandelaar te genieten van een prima gospelconcert door de koren Rejoice en Ce lebrate. De één amateur, de ander (semi) professional. Jeugdbokaal De afdeling handbal van de SV Holten heeft afgelopen weekeinde de wisselbokaal gewonnen als vereniging in deze regio met het beste jeugdstimuleringsbeleid. De prijs wordt jaarlijks toege kend door de werkgroep Jeugd van de afdeling IJssel- streek van het Nederlands Handbal Verbond. Op dit moment heeft balletpedagoge Ine van der Wal slechts zes kleuters onder haar hoede. Op de foto ontbreken er twee wegens ziekte. Bato is derhalve naarstig op zoek naar uitbreiding (Foto WV) Vanzelfsprekend is het mogelijk dat kinderen één of twee keer vrij blijvend meedoen alvorens te be slissen tot definitieve aanmelding. Meer informatie en opgave is mo gelijk aan de zaal of bij Bato- secretaresse Marietje Eggink, tel. 362000. De cursuskosten bedra gen 15 gulden per maand (150 gulden per seizoen). Woensdag 18 en donderdag 19 oktober wordt in zaal Vosman weer een kledingbeurs gehouden, ditmaal speciaal voor dames-, he ren- en tienerkleding. Kleding voor de beurs kan op afspraak worden ingeleverd op woensdag 18 oktober. Wie het één en ander wil verkopen, kan zich vanaf he den wenden tot Ria Grave (tel. 361199)n na 17.00 uur. Onder goed en/of schoenen worden niet geaccepteerd. Er mogen totaal twaalf stuks kleding van goede kwaliteit worden ingeleverd. Als bewaarloon wordt twintig cent per stuk gerekend. Van de verkoop prijs wordt twintig procent inge houden met het oog op de zaal- huur en overige onkosten. Opha len en afrekenen van de ingebrach te kleding kan donderdag 19 oktober tussen 13.30 en 15.30 uur. Niet afgehaalde kleding gaat na 16.00 uur naar de Stichting Dor- kas. De kledingbeurs is woensdag geopend tussen 19.00 en 20.00 uur, donderdag van 9.30 tot 11.00 Ook in Holten zal de PTT glasve zelkabels aanleggen. Met het oog daarop verkoopt de gemeente twee stukjes grond aan PTT Telecom. Op beide lokaties verschijnt een behuizing van 2x3 meter, die als verdeelpunt in het glasvezelkabel net gaan fungeren. Ze komen in de wijken De Haar en De Kol, waar schijnlijk op de hoek Canada straat-Kon. Wilhelminastraat en in de Kozakkenstraat. Begin augustus is de driejarige aan loopperiode van het Reuze Heu velwachter-project beëindigd. In het afgelopen jaar heeft een werk groep, waarin ondermeer de VW's Hellendoorn/Nijverdal en Holten zijn vertegenwoordigd, bezig gehouden met het vervolg. Wat blijft wel en wat niet gehand haafd, kortom hoe ziet de toe komst van het veelbesproken pro ject er uit. Een eindrapport is er echter nog niet. Om straks toch optimaal te kunnen inspelen op de aanbevelingen en afspraken uit het rapport, hebben B en W voor 1996 12.500 gulden gereserveerd. In de week van 15 tot en met 21 oktober wordt in Holten de jaar lijkse collecte ten behoeve van de Stichting Overijsselse Zieken- en Bejaardenomroep (kring Almelo) gehouden. De OZO-program- ma's zijn wat betreft Holten regel matig te beluisteren in woon- en zorgcentrum Diessenplas. Alle werk voor de Ziekenomroep voor de hulpbehoevende medemens wordt belangeloos verricht door circa 75 medewerkers. Het bijzon dere van de omroep is dat ze geen enkele subsidie ontvangt van wel ke instantie dan ook. Financiële steun is derhalve welkom. De grootste modeketen van Oost-Nederland is nu maar liefst Om dat te vieren ontvangt u op tal van artikelen FILM Dete aanbieding geldt tr'rn laterdag 14 oktober

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1