Kol-bewoners vrezen voor overlast nieuwe rondweg Met Van der Valk e Antillen naarc HUM A B.V. MODE Nefit-combi klein velderman bv van 9.- t/m 99.- Boek hu: 06-821 ZALMMOTEN REINAARDUS Verwachte verkeerstoename na aanleg rondweg Rijssen-west Recreatie woningen Pannenweg NiNETY NiNE Feestavond Barbecue Klootschietparty Jeu de Boules Midgetgolf HUM A B.V. AKTIEPRIJSÜ! 2aE I DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 HO 5 2A 3 Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden woonhuis Liezenweg 4; - bouw woonhuis Erve Wiegmannink 8; 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - loterij Hongarije Commissie Hervormde Gemeente Holten. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw recreatiebungalow Borkeldsweg 53 (19 september 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 4 oktober 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: vaststelling nieuwe „Inspraakverordening 1995" verhoging gebruiksvergoeding dorpshuis „de Boschkamp" De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 2 oktober 1995 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: wijziging winkelsluitingsverordening i.v.m. wijzing koopavond; oriëntatie op het Gemeentelijk Riolering Plan. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 3 oktober 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Lukensveld"; concept-raadsvoorstel inzake verhoging gebruiksvergoeding dorpshuis „de Boschkamp"; toelichting en bespreking diverse beleidsnotities: - gemeentelijke nota uitstroombeleid; - gemeentelijk beleid bijzondere bijstand in de nAbw; - gemeentelijk premiebeleid in het kader van de nAbw; - gemeentelijk beleid rechtmatige uitvoering nAbw; - gemeentelijk beleid heronderzoeken in de nAbw; De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Vrijstelling bestemmingsplan „Kom Holten". De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 2 oktober 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Kom Holten". Dit verzoek heeft betrekking op het bouwen van 48 appartementen (plan EHAG) op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummers 2062, 2082, 2729 en 2832 t/m 2835, plaatselijk bekend als Dorpsstraat (ongen.) te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Kom Holten" voor genoemde percelen geldende bestemmingen „doeleinden van handel en bedrijf I, categorie WW (winkels en werkplaatsen)" en „doeleinden van handel en bedrijf II, categorie GAR (garagebedrijf)", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 28 september 1995 De burgemeester Wet milieubeheer Melding artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet milieubeheer door de heer R. J. Vermeulen melding is gedaan van het van toepassing worden van het Besluit horecabedrijven milieubeheer op de volgende inrichting: Hotel en restaurant „Hoog Holten", Forthaarsweg 7 te Holten. Voorschriften Het horecabedrijf aan de Forthaarsweg 7 dient te voldoen aan de voorschriften die gesteld zijn in het Besluit horecabedrijven milieubeheer. Ter inzage De melding ligt vanaf heden tot 27 oktober 1995 ter inzage bij de Afdeling algemene zaken tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 28 september 1995 Vrijwilliger van het jaar 1995 Wie wordt vrijwilliger van het jaar 1995? Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het college van Burgemeester en Wethouders vóór 1 november 1995. Gelieve hierbij de reden(en) van de voordracht aan te geven. Kandidaten moeten in Holten woonachtig zijn en kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving, op verschillende terreinen gedurende een reeks van jaren. Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst op dinsdag 2 januari 1996. ,De toch al niet geringe geluidsoverlast vanaf de Rijssenseweg op dit moment zal bij realisering van het plan tot onaanvaardbare hoogte stijgen." Aldus een groepje bewoners van De Kol in een recente brief aan de Rijssense gemeenteraad. De bewoners maken zich ernstig zorgen over de door Rijssen voorgenomen aanleg van de rondweg Rijssen-west. Aanleg van de weg zoals gepland, betekent naar hun zeggen in feite het creëeren van een sluiproute via Holten naar de Al. Een vlottere route dan de bestaande aansluiting vanuit Rijssen op de Al via de S15. Enkele maanden geleden besloot de Rijssense gemeenteraad in meerderheid om de rondweg, tevens ontsluitingsweg van de nieuwbouwwijk Vee- neslaagen en het toekomstige industrieterrein Plaagslagen, bin nen enkele jaren te realiseren. Bij nadere bestudering van het plan concluderen de Holtenaren dat er geen sprake is van enkel een rondweg ter ontsluiting van een lokale nieuwbouwwijk en een industrieterrein, maar dat in combinatie met reeds bestaande wegen naar Nijverdal en Holten een nieuw tracé wordt gecreëerd van het Nijverdalse industrieterrein 't Lochter via Holten naar de aansluiting op de Al ter hoogte van De Poppe. Gevreesd wordt voor een extreme verkeerstoename, die volgens hen leidt tot stremmingen bij de spoorwegovergang in de Rijssenseweg, zeker als de noordtak van de Betuwelijn realiteit wordt en de bomen veel vaker gesloten zijn. Luttele meters verderop zorgt de oversteek naar het zwembad en bungalowpark Twenhaarsveld voor een tweede probleem en het derde doet zich voor bij de kruising Rijssenseweg-Markeloseweg. Voor een veilige over steek naar het zwembad wordt volgend jaar trouwens een rotonde in de Rijssenseweg aang ,,Het heeft allemaal onherroepe lijk tot gevolg dat er sluiproutes worden gekozen. Allereerst via de Landuwerweg, langs Twenhaars veld, naar uiteindelijk de Al. De bewoners daar constateren dat trouwens nu al. Anderzijds zullen van mening dat de verkeersstro men in Rijssen daarop moeten zijn gericht. Hoewel nog niet uitgeslo ten, wijst de gemeente Rijssen wel op het probleem dat men bij de dan aan te leggen noordelijke rond weg, wel te maken heeft met zowel provincie als gemeente Wierden. W. Vlogtman (links) en W.C. van de Weerdhof vrezen in de toekomst aanzienlijke problemen bij de nieuwe rotonde en de spoorwegovergang in de Rijssenseweg als de gemeente Rijssen definitief besluit tot aanleg van de rondweg Rijssen-west. Een regelrechte sluiproute via Holten naar de Al (Foto WV) Ingezonden In het Holtens Nieuwsblad d.d. 14 september jl. lees ik dat J. G. Veneklaas geen toestem ming krijgt voor het bouwen van recreatiewoningen hoek Pannenweg-Vianenweg, we gens bestemming groen (agra risch gebied). Maar de ge meente doet er wel alles aan om de heer Van Lindenberg zo snel mogelijk toestemming te geven voor het bouwen van minimaal elf woningen plus bedrijfswoning op de hoek Pannenweg-Borkeldsweg, wat ook agrarisch gebied is, dus bestemming groen. Als ik op de Pannenweg loop en kijk naar het land van Veneklaas, zie ik huizen. Maar kijk ik dan naar het veld van Van Lindenberg, dan kijk ik uit naar de Holierberg. En datnpemt de gemeente be handeling van gelijkheid van mensenrechten. Gemeente, mag ik u een advies geven: behandel zowel Veneklaas als Van Lindenberg gelijk en zeg nu niet 'de Raad van State heeft beslist', dan moet u ook het zelfde besluit nemen te genover Van Lindenberg en ook het zelfde advies uitbren gen als tegen Veneklaas bij de Raad van State. C.P. Verlegh velen een kortere en vlottere route gaan kiezen via de nu al steeds drukker wordende Kolweg met alle denkbare overlast voor de om wonenden," legt W. Vlogtman uit. Met enige schrik vernam hij van het Rijssense voornemen door publicaties in de krant. Vlogtman besloot actie te ondernemen en peilde de mening van een aantal bewoners die in de door hem aan geduide 'geluidzone' van de Rijs senseweg wonen, het gebied dat omsloten wordt door Rijssense- weg-Kolweg-Voorsboersstraat- Mr. Vixseboxsestraat en Holte- renkstraat. Reacties bleven niet uit en een kern van vijf bewoners wierp zich vervolgens actief op de kwestie. Begonnen werd met de bewuste brief. „Want het is be langrijk om vroegtijdig in de pot te gaan roeren en èrgens moet een begin worden gemaakt," meent Vlogtman, die constateert dat ook nu al, zonder rondweg, sprake is van verkeerstoename op de Rijs senseweg. Naar zijn zeggen on dermeer een gevolg van de groei van Rijssen richting Holten. Des gewenst is er als aanvulling op de brief een adres-/handtekeningen- lijst van een flink aantal Kol-be- woners beschikbaar. Ook de ge meente Holten is op de hoogte gebracht, evenals de Rijssense af deling van het IVN die vreest voor de ontwikkeling van natuurplan- nen voor het gebied waarin de rondweg gepland staat. Overigens is er ook al scherpe kritiek van boeren in het bewuste gebied; zij vrezen dat hun bedrijfsvoering da nig in het gedrang komt. Verkeersaanzulgend Als alles doorgaat, loopt de nieu we rondweg Rijssen-west straks vanaf de kruising Nijverdalseweg- Morsweg door het agrarische ge bied via Akkerdijk en Telgendijk naar de Holterstraatweg, die over gaat in de Rijssenseweg. „Een veel vlottere verbinding voor (vracht verkeer om via Holten de Al te Volgens de Kol-bewoners heeft realisering van het Rijssense plan meer consequenties voor het Hol- bereiken," constateert Cees van de Weerdhof. Als PvdA'er wijst hij op de negatieve houding van de PvdA Rijssen. De sociaal-demo craten daar stonden niet bepaald te juichen over het voornemen en vrezen zelfs een 'verkeersaanzui- gende werking' van de nieuwe weg, zeker als de Toeristenweg op termijn geheel wordt afgesloten. De verwachting is dat er 2000 motorvoertuigen per etmaal meer over de weg komenbestemmings verkeer voor Rijssen en doorgaand verkeer van en naar Nijverdal. Hoewel de rondweg weg nog toe komstmuziek is, herinnert Van de Weerdhof aan de verkeerstellingen die eind vorig jaar gehouden zijn in Holten, ook aan de Rijssenseweg. Nog steeds zijn deze niet open baar, maar dat er ook zonder het rapport in handen een toename van het verkeer op de Rijssense weg te constateren is, is naar zijn zeggen overduidelijk. Van de Weerdhof, die aan de Voorsboer- straat woont, wijst er op dat de geluidsoverlast van de Rijssense weg vooral in de zomer goed merkbaar is, vooral van vrachtver keer. Ofschoon de noordtak van de Betuwelijn nog geen feit is, lijkt volgens hem ook het spoorweg vervoer intensiever geworden: „Als die lijn straks wèl operatio neel is en de spoorbomen vaker dicht gaan, dreigen zonder meer verkeersstremmingen. De geplan de rotonde in de Rijssenseweg raakt geblokkeerd en er ontstaan lange rijen van wachtende auto's aan zowel de ene als de andere kant van het spoor en ook nog 'ns bij de rotonde." Zoals eerder genoemd staat een zelfde beeld te wachten bij de kruising met de Markelose- weg. ten en nabije omgeving: „Vanaf de grens Rijssen-Holten tot aan de oprit naar de Al ligt ten zuidoos ten van dit tracé een uitgestrekt recreatiegebied dat uitsluitend toe gang heeft vanaf dit tracé (Bor- keld, red.). Tevens is dit van toe passing op het recreatiegebied aan de voet van de Holterbere en de sportterreinen Meermanskamp In de brief wordt daarom nadruk kelijk gewezen op de eigen ont sluitingsweg van Rijssen naar de Al, de Sl5. De Holtenaren zijn Hoewel hij de bewuste brief nog niet onder ogen had ge had, liet wethouder Eb van Schooten desgevraagd weten wel op de hoogte te zijn van de plannen en de vrees onder de Kol-bewoners. Wat de ge meente Holten op dit punt zal ondernemen is naar zijn zeg gen nu nog niet bekend. „Wel is het nóg meer zaak om de rotonde aan te leggen bij de oversteek naar het zwembad, anders wordt de situatie daar straks nog gevaarlijker." Ge vraagd naar zijn reactie op de verwachte verkeersstremmin gen ter plekke als te zijner tijd de noordtak van de Betuwe lijn over de spoorlijn richting Hengelo operationeel mocht worden, verklaarde Van Schooten dat het nog altijd niet zeker of die bewuste noordtak er komt. Volgens de wethouder is de studie voor aanleg van een nieuw tracé langs de nieuw aan te leggen rijksweg 15 (door de Achter hoek) absoluut nog niet uit beeld. Dorpsstraat 29 Holten ottaire Curacao vanaff2050 - flaf I I ITaza Resort Bonaire* I Op de Antillen is het 12 maanden zomer per jaar. Van der Valk laat u daarvan met volle teugen genieten in de hotels. De prijzen zijn inclusief rechtstreekse KLM vlucht, 7 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet, transfers en welkomstcocktail. Van der Valk u wordt automatisch doorverbonden met het dichtstbijzijnde reisbureau. Of bezoek één van onze reisbureaus" Tiel 0344-630302, Nuland 073-5325489 Gilze Ryen 0161-454951, Alphen a/d Rijn 0172-485151. Het adres voor uw: Reebokkenweg 10 7451 HL Holten Tel. 0548-362201 •••••••••••••••••••••••••••a VLOER VERWARMING DE IDEALE VERWARMING INWONINGEN I eenvoudig en snel te monteren I lage aanschafkosten een compleet assortiment VPE-C zuurstofdichte vloerverwarmingsbuizen regelunits, isolatieplaten, afsluiters, enz. I buis leverbaar in 2 diameters Franco v.a. f 300.- excl. BTW. t Bel voor gratis catalogus KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN VRIEZENVEEN (Ov.) S 0546-56 20 53 BATHMEN (Ov.) •ET tel. 0570:54 31 02 REKLAME VRIJDAG EN ZATERDAG 100 gram van 2.35 Larenseweg 32, Holten Tel. 6 1416 ijzer, metaal- en machinehandel Nog steeds het goedkoopste adres voor stalen .pijpen, koker, platijzer, T-ijzer, hoekijzer, HEa-Heb-UNP, IPE-balken Ook verkopen wij vele soorten stalen platen o.a thermisch verzinkt, elektrol (zincor) verzinkt koudgew. trane- en zwarte plaat en verzinkte geperforeerde plaat Diverse inruil-metaalbewerkingsmachines. Alle materialen uit voorraad leverbaar. Bezorging van materiaal is mogelijk. Bel vrijblijvend 0546-81 79 69 Openingstijden, ma t m. vr. 08.00 uur tot 17 30 uur. Za 08 00 tot 1 1.30 uur Buitenhaven O.Z 8, 7604 PJ Almelo. MEUBELEN. KLEDING EN HUISRAAD Goede gebruikte meubelen, kachels enz. Baan, Rijssen.05480- 1 46 16.Tevens inkoop. WERKZOEKENDEN Lekkage aan dak of goot? Vraag vrijblijvend prijsopgave. Voor al uw dakreparaties. 074- 66 83 34. Ook voor uw kunststof dakbedekking. Te koop: vanaf heden esso gasolie tot min 20 graden celsius winterkwaliteit. Oliehandel J. Vincent. Holten. Tel. 0548-36 22 07. Distributeurs gevr. voor het voedingskundig en gewichtsbeheersings- progamma Herbalife. Informatie: T. Boschma Tel. 05480-4 01 12. Sam Sam Jeugdmode Nieuw!!! LEGO kleding Deventerweg 2 Laren (gld) Tel. 0573-40 24 12. Nieuwe C.V. ketel??? Tijdelijk speciale Kolweg 86 - Tel. 61332 Om een rubrieksadvertentie op te geven voor Holtens Nieuwsblad/De Zakengids I Plaatsingsdatum(s) Plaats hier uw advertentietekst Per vakje een leesteken of spatie gebruiken. (Denk aan adres en/of telefoonnumer en vergeet niet om belangrijke details te vermelden). REGEL D O M t/m 3 regels f 15.86 per regel meer f 5.29 De kosten van uw advertentie: Prijzen zijn incl. 17,5% BTW Hoe opsturen De volledig ingevulde bon, voorzien van uw eigen banknummer en handtekening of met bijgevoegde giro-betaalkaart of bankcheque, dient 2 dagen voor plaatsing in ons bezit te zijn. Opdrachten die te laat zijn worden doorgeschoven naar de volgende week. In gesloten envelop toezenden aan: Oostelijke Weekbladpers b.v. afd. Telefonische Verkoop Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede (een postzegel is niet nodig) Hoe betalen Vul op de bon uw eigen bankrekeningnummer in en plaats uw handtekening. Daarmee stelt u ons (éénmalig) in de gelegenheid om het bedrag te incasseren. Ook kunt u een ingevulde en ondertekende girobetaalkaart of bankcheque bij de bon opzenden. Ondergetekende: verleent hierbij een éénmalige machtiging aan Media Collect om het verschuldigde bedrag af te schnjven ten laste van zijn/haar rekening. r.:l I I I I I I I I I handtekening rekeninghouder: Administratiekosten bij niet-kontante betaling f 6.50 Advertentie onder nummer/brieven buro v/d blad f 6.50 extra Bewijsexemplaar op aanvraag per post f 6.50 Telefonische opgave advertenties: 053-84 24 50 \oosteLyke lueekbLadpers bu

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5