t sponsorloop atletiek rengt 15.000 op Dirkje: 'Kampioene met stoffer en blik' fe. S Schippert WELZIJN OUDEREN OonkO ARP: reductie van ammoniakuitstoot Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Bestemd voor juryruimte en berging BURLEY^ STIJL HERKEN JE. Schoenmode Ligelukjes voorkomen zondheidstelefoon Nieuw bestuurslid EXCLUSIEVE GARDEROBE SV Holten, afdeling Atletiek De atletiek-sponsorloop op 22 september bracht 15.000.- op. Boven alle verwachtingen! Iedereen die bijgedragen heeft, bedankt!!! kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand Tweede stal struisvogels •iddethccmp DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 - sponsorloop van de afdeling lletiek van de SV Holten heen Vijdagavond tot veler verras- Ing 15.000 gulden opgeleverd. Onvoorstelbaar veel!", glun- rrt Jannie Wolters, die nauw etrokken was bij de organisatie. We waren uitgegaan van zo'n "00 gulden. Toen we alles nauw- urig nagerekend hadden, wa ll we er stil van." Nog niet ■kend is of de supportersvereni- ing van de SV Holten een bij rage doet. Vooraf was afgespro- rn dat daarvoor het streefbe- rag in elk geval bereikt moest lorden. Nu dat dusdanig ruim is Irerschreden, volgt eerst nader lerleg. lals eerder bericht wordt het |ld besteed aan de totstandko- van een juryruimte en een ve materialenberging op het ietiekterrein op Meermans- Imp. De binnenkort 25-jarige lib wil er jeugdwedstrijden gaan ftuden met technische nummers 1 baanatletiek. De totale kosten Idragen 54.000 gulden, van ge- lentewege is 25.000 gulden sub- Bie toegezegd. De omnivereni- tig SV Holten, die formeel eige- lar wordt van de nieuwe accom- bdatie, draagt 5000 gulden bij. Ide destijds door de atletiekafde- Ig bij de sportcommissie inge- Bnde aanvraag was ook gevraagd n een verzorgings- en toilet- ■mte. Daar de gemeente die ba- Tvoorziening voorhanden acht in k centrale clubgebouw, zal de Ktiekverening evenwel zelf in p kosten moeten voorzien. Op l terrein zijn inmiddels twee ■its gearriveerd, die nog van gas, Iter en elektra moeten worden brzien. In de juryruimte zit Ids een toilet, aansluiting op de ■lering (bij het tenniscomplex) echter circa 10.000 gulden, er nog een tekort rust op de .1 benodigde kosten, is het de of dat al gebeurt. pper Jidanks de geringe publieke be lgstelling was het vrijdagavond ledigheid troef rond het ge lentehuis. Aan enthousiasme en rontaniteit onder de lopers geen fcrck. Na het optreden van de ■gd schoot voorzitter J an Schu- [trd van de sportcommissie een izienlijke groep prominenten g onder wie burgemeester Dick Irhoeven, sportwethouder Bets jnsen en hervormd predikant Jbe Roozenboom. Allen zwaar Iponsord door bedrijven, colle- ls, verenigingen, familie en an- ren. Met 26 rondjes ontpopte ?e Roozenboom zich als de on- wiste topper van het prominen- rennersveld. De predikant, een jelmatig en daardoor geoefend 'per, had zich al voor het evene- tnt warm gelopen en oogstte dens de sponsorloop veel be- jks met zijn lichte en fraaie loop- Jl. De vraag na afloop of het hem Is meegevallen, leek daarom ei- nlijk overbodig. Maar toch: Echt moeilijk niet, maar het tracé is toch lastig. Draaien in de Ischkampstraat en op de Smids- |t telkens stoppen om te stempe- i. 't Haalt het tempo er uit." ■■el bewondering voor zijn spor- ^Hve optreden was er ook voor ^|is Rensen, die het 7 rondjes eenjlhield. Een rood-zwarte atleet jspe? „Nou, dat lijkt wat over- ersjven," lachte hij toen hij hevig Weet 'uitstapte'. „Een echte per ben ik niet, maar 't ging jker. Het eerste rondje op volle plheid, daarna wat rustiger." m frequent loper is wel burge er /fester Dick Verhoeven. Weke- is zo'n vijf kilometer. Hij liet 17 ma/hdes aantekenen en constateerde »c/?a a's R°ozenboom dat het par oten JcomoOAtlCböUU) Even voor achten startte een aanzienlijk aantal prominenten. Onder hen v.l.n.r. Bert Postma (Diessenplas) wethouder Bertus Rensen, Wim Dalhuisen (PvdA), rector Leon van Minderhout, burgemeester Dick Verhoeven, Rik Aangeenbrug (De Regenboogen ds. Siebe Roozenboom (Foto WV) cours aan de lastige kant was. On der de prominenten ook rector Leon van Minderhout van scho lengemeenschap De Waerden- borch, die zich met 18 rondjes ook tot de lopers van de lange adem mocht rekenen. Aandacht was er natuurlijk ook voor Diessenplas-directeur Bert Postma, PvdA'er Wim Dalhuisen, prins J os (Kamphuis) de Bourgon diër, basisschooldirecteur Rik Aangeenbrug en niet te vergeten Jannie Wolters zelf. Zij presteerde het om één ronde te zaklopen. Met haar ludieke optreden wist ze on derweg 89 gulden in haar zak te vergaren. Eveneens een schot in de roos was de actie van de Kring Bewoners Holterberg, die verte genwoordigd was met twee lopers die een kruiwagen voortduwden met daarop de veelzeggende tekst 'Iedereen een rietveld in de tuin, dat scheelt de gemeente een for tuin'. Het duo werd gesponsord door tal van Holterbergbewoners. Onderweg werd meermalen halt gehouden om het publiek het re sultaat te laten zien van het door een helofytenfilter gezuiverd wa ter. Ter vergelijking was ook 'ge meentepils' meegenomen. Ten slotte was het ludieke optreden van Bennie Mombarg, die tot groot vermaak van de toeschou wers koe Leentje 60 enkele malen over het parcours troonde. Het dier werd flink gesponsord door een aantal agrariërs: totaal 840 gul den. Aan de sponsorloop werd ten slotte meegedaan door een flink aantal atleten van de SV Holten en ook Dirk Hoekman en Diny Pas man gaven acte de présence. Zij brachten deze zomer de Holtense triathlon op hun naam. Hoekman tekende voor de meeste rondjes: 31 stuks. 'Ze was kampioene met stoffer en blik. Een schoonmaakartieste. Dat zie je pas goed als Dirkje de binnenboel, Dirkje de buiten boel, Dirkje de bovenboel en de benedenboel, de achterboel, kortom: de heleboel doet!' Zo droeg directeur Ab Waakop Reij- ers van de Bosschool vorige week woensdag een wat aangepaste versie van het bekende liedje van Wim Sonneveld voor in de kanti ne van het gemeentehuis. Het had allemaal te maken met het afscheid van Dirkje Beltman-Ho- genkamp. Bijna drieëndertig jaar lang maakte de sinds kort in Hol ten wonende Splose de Bosschool schoon, nu maakt ze gebruik van de vut-regeling. Het schoonmaak werk van de Bosschool is door de ge meente uitbesteed aan een schoon maakbedrijf. Temidden van familie, vrienden, personeel en ouderraad van de school nam Dirkje afscheid. Aan loftuitingen geen gebrek. Wethou der Eb van Schooten bedankte haar voor de jarenlange inzet en wees de aanwezigen op Dirkjes regelmatige steun voor diverse Sploders: „Een bewijs van de hechte band in de Splose gemeen schap." Van Schooten vertelde tevens dat de situatie van de Bosschool er gunstig uitziet: „Toen Dirkje Bel- tman 25 jaar in gemeentedienst was, was de school in feite op sterven na dood. Thans is deze springlevend en ziet ook de toe komst er rooskleurig uit. In Splo heeft de geboortebeperking be paald niet toegeslagen, waardoor we ons als gemeentebestuur op de toekomst van de Bosschool gaan beraden." De wethouder liet we ten dat in dat verband drie opties worden onderzocht: nieuwbouw elders in Splo, opknappen van het noodgebouw of het aantrekken van het meestershuis bij de school. Duidelijk werd dat de laatste mo gelijkheid nu al als de meest voor de hand liggende wordt aange merkt. Een geluid, dat naar zijn zeggen ook in de buurtschap zelf de ronde doet. „Het bewijst hoe zeer de Sploders verknocht zijn aan hun Bosschool." Van Schoo ten overhandige Dirkje het Mak- kumer tegeltje met gemeentewa pen en een cadeaubon. Binnenkort volgt een fotoboek met foto's die tijdens het afscheid genomen wer den. Lovende woorden ook van Ab Waakop Reijers, die de tomeloze inzet van Dirkje weerspiegelde met de voordracht van het eerder genoemde liedje. De Bosschool- directeur herinnerde er aan dat Dirkje meermalen een redster in de nood was voor veel kinderen: „Hadden ze iets op school laten liggen, dan kon dat altijd nog gauw gehaald worden omdat Dirkje er bezig was." De kinderen namen sowieso een belangrijke plaats in bij Dirkje. Menig leerling die haar dankbaar was in geval van ver plicht corvee. Waakop Reijers: „Moest er afgewassen worden, dan kneep Dirkje weieens een oog je toe en liet ze het kind gaan. Daar werd natuurlijk maar wat dank baar gebruik van gemaakt!" Na mens de kinderen en het personeel van de BosscKool ontving Dirkje Beltman een foto van alle kinderen cn medewerkers. Personeel en ou derraad verrastten haar met een fraaie karaf, waarin het logo (eek hoorntje) van de Bosschool staat gegraveerd, evenals de jaren waar in Dirkje haar loopbaan in Splo begon en eindigde. Het geschenk werd vergezeld van zes wijngla- MADE IN ITALY V Grotestraat 75, Goor Tel. 05470-7 21 80/ '0 (mi ongeluk zit in een klein hoekje 'Vé/irdt vaak gezegd. Men zou dit ji kunnen vullen door te zeggen feen ongelukje ook vaak in een :4g7nkcr hoekje zit. Ook in het tie: Fer kan men makkelijk ergens 10-lfT struikelen, of misstappen. het duidelijk weer eerder en jgcr donker is, valt het te over- gen om eens in uw huis te kijken 1 Pr plaatsen zijn waar u regelma- t ikomt en die nogal donker zijn. ft kan 's avonds de gang zijn U ftineer u misschien regelmatig k het toilet moet. Het kan ook jtrap of een andere plaats zijn ar u overdag wel eens komt. '2 2^schien is het handig om hier zgn. sensorlampje op te han- i Sensorlampjes gaan aan wan- 16 6( ^et t^on'cer wordt en schake- tzich zelf uit wanneer het weer klacr wor<E- Dit soort lampjes zijn loop bij de huishoudzaken. landelijke Gezondheidstele- blijkt een groot succes te zijn. Jelmatig bellen senioren met vragen over dat hele ingewikkelde terrein dat gezondheidszorg heet. De Gezondheidstelefoon kan niet vertellen welke kwaal u heeft. De vrijwilliger kan u wel de weg wij zen waar u met die vraag heen moet. Er zijn immers vele soorten gezondheidsinstellingen. Dat kan mensen er zelfs van weerhouden met hun vraag ergens heen te gaan. Met de Gezondheidstelefoon kunt u rustig uw klacht uitleggen. Soms kan u direct worden geholpen. In veel gevallen wordt die instelling genoemd waar u kontakt mee moet leggen. De Gezondheidste lefoon is bereikbaar op maandag t/m vrijdag van 9.30 - 12.30 uur. De kosten van bellen bedragen f 0,20 per minuut. Het nummer is 06 - 8212183. Na ruim 7 jaar heeft J. Groenewe- gen afscheid genomen als be stuurslid en secretaris van de SWOH. Het secretariaat van de SWOH wordt vanaf heden ver vuld door C. de Voogd van der Straten. Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij L/ywodc— Borculo- Holten Eindelijk is het dan zover. Aanstoot Electro aan de Larenseweg 8 wordt heropend. Na vier weken sluiting hervatten Gerard en Truus Beldman vanuit een compleet verbouwd pand de verkoop. De oude winkel was al jaren aan uitbreiding toe. Zo'n veertien jaar geleden werd er voor het eerst aan uitbreiding gedacht. Door allerlei omstan digheden kwam het er echter niet van. Hoewel deze zomer een aantal klanten liet weten de verbouwing toch wel jammer te vinden ('Het was zo'n knus ouderwets winkeltje'), is de familie blij met de nieuwe winkel die minstens een keer zo groot is als de oude. Toen men bezig met het uitpakken van de oude winkel kwam men er pas achter dat er een behoorlijke hoeveelheid artikelen in stond. Het nieuwe gezicht van de winkel wordt vooral bepaald door de compleet nieuwe voorkant, een overzichtelijker opstelling en bredere sortering van het assortiment. Nu alles op een andere manier is opgesteld zal het zoeken, ook voor de klant die even wil kijken, een stuk makkelijker worden. Wie dit alles met eigen ogen wil zien kan vanmiddag na 14.30 uur, tijdens het open huis, alles bekijken in de vernieuwde winkel van Aanstoot Electro. Evenals veel andere gemeenten in Overijssel, hebben B en W aan de hand van het provinciale model gemeentelijk Ammoniak Reductie Plan samengesteld. Het plan is toegespitst op de plaatseüjke situa tie. Holten geldt als mestover- schotgebied. Wethouder Eb van Schooten vertelt dat het plan in grijpende gevolgen inhoudt voor sommige agrariërs: „Het veroor zaakt hier en daar vast nogal wat pijn." In het ARP zelf en de daar bij horende kaart staan de verzu- ringgevoelige gebieden aangege ven. Op de eerste plaats gebieden die groter zijn dan 5 hectare (Hol terberg, Zuurberg, Espelosebos en De Borkeld). Dat betekent een probleem voor boeren die terrei nen bezitten in de nabijheid van deze gebieden. Op basis van het ARP geldt daar een aanmerkelijk geringere ammoniakuitstoot dan nu het geval is. Op de kaart wor den ook houtwallen aangegeven, die eigendom zijn van Staatsbos beheer of Natuurmonumenten. Het gaat in dat geval om verzur- ginggevoelige gebieden die kleiner zijn dan 5 hectare. De singels zijn destijds aangelegd in het kader van de ruilverkaveling. „Het is na tuurlijk wrang als je als boer des tijds op verzoek van de overheid meewerkte aan de aanleg ervan en nu door diezelfde overheid be perkt wordt in je bedrijfuitvoe- ring," aldus Van Schooten. De wethouder voegde daar aan toe dat er een mogelijkheid is om deze verzuringgevoelige gebieden van de plankaart te laten halen. De desbetreffende eigenaar (SBB of Natuurmonumenten dus) moet daartoe een onderhoudsovereen- komst sluiten met de betrokken agariër en de gemeente. Albert Heijn heeft ingespeeld op de verandering van telefoonnum mers die met ingang van 10 oktober van kracht wordt. Met de NummerZoeker, een handzaam apparaatje dat veel weg heeft van een calculator, kan de gebruiker het oude telefoonnummer intoetsen, wwarna het nieuwe nummer via een druk op de knop op de display zichtbaar wordt. De NummerZoeker is verkrijgbaar bij AH WansinK en kost 12,95 gulden. Tot en met 17 oktober staan alle slijterijen van Gall en Gall in het teken van de Verenigde Staten, waarbij de nadruk ligt op Amerikaan se wijnen. Na een uitgebreide ontdekkingsreis van de 'wijnspeurders' van Gall en Gall worden er nu 27 nieuwe, Amerikaanse kwaliteitswij- nen aan het assortiment toegevoegd. Gedurende de Amerika-weken gelden bijzondere kortingen op de exclusieve, Amerikaanse wijnen. Negen ervan zijn verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Tijdens de Amerika-weken introduceert Gall en Gall bovendien een viertal nieuwe, unieke Bourbon whsikey-merken: Four Roses Single Barrel, Maker's Mark, Rebel Yell en Knb Creek. Ze worden op de Nederland se markt exclusief aangeboden tegen speciale prijzen. Ook voor andere Bourbons gelden er tijdens de actieweken aantrekkelijke kortingen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw De Ko ning, Erny Dikkers. 19.00 uur, ds. P.W. Dekker, Zutphen. Open Deurdienst m.m.v. kinderkoor Mozaïek. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom m.m.v. kerkkoor. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: Kerk en Israël. Diessenplas: woensdag4 oktober: ds. J.H. Israël. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. P.W. Dek ker, Zutphen. Open Deurdienst in de hervormde kerk m.m.v. kin derkoor Mozaïek. Collecte: Israël en Land. Pastoraal Werk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kin- dernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Ciska Mijsters; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hulsman; groep 6 cn 8 o.l.v. Alie Beldman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemie Kamphuis, Els Kamphuis, Trijnet Overkempe; 0- 4 jaar: Anneke Scheurwater, Wen dy Rietman. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering. Oppasdienst: mevrouw De Koning, Erny Dikkers. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Heilig Avondmaal (lo pend).. Uitgangscollecte: Adop tiekinderen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha ling). VRIJDAG 29 september "OPEN HUIS" ZATERDAG 30 septemberOPEN HUIS" ZONDAG 1 oktober" FASHION SUNDAY" Zaterdag 30 september houdt de Groepspraktijk, gevestigd aan de Oranjestraat 2 te Holten, open huis voor belangstellenden. De gehele middag wordt tekst en uitleg gegeven van de diverse methodes van genezing. De Groepspraktijk bestaat al vanaf 1 januari jongstleden en wordt gedreven door allereerst R.H.M. van Velzen (0575-451772), die zich bezighoudt als magnetiseur en paranormaal genezer. Zijn behandelingen kunnen worden toegepast op volwassenen en kinde ren en zijn bedoeld voor zowel chronische als acute klachten. Er worden geen medicijnen gebruikt. Een breed scala van ziekten en aandoeningen kan op deze wijze behandeld worden, waarbij geadvi seerd wordt de huisarts te informeren over de behandeling. Mevrouw S.M. de Lange (0548-362762) houdt zich bezig met Edukinesociologie, een methode gericht op het evenwicht en de samenwerking van beide hersenhelften: Bach Bloesem Remedie: methode gebaseerdop tinctu ren van bloesems van planten voor het bevorderen van een positieve gemoedstoestand; Reiki: een 'aanrakingstechniek' via handopleg ging waardoor een grote mate van rust ontstaat bij de kliënt. Ook deze methodes zijn geschikt voor kinderen en volwassenen. Mevrouw JJ* Agterkamp (0548-362964) houdt zich bezig met Intuïtieve massa ge: deze vorm helpt kliënten af van futloosheid, stress, slapeloosheid, hoofdpijnen, schouder- nek- en rugklachten en rusteloosheid. Door dat er onder een dak verschillende therapiën gegeven worden is het mogelijk deze te combineren. De verschillende vormen van therapie sluiten direct op elkaar aan. Door de huiselijke sfeer in de Groepsprak tijk krijgt de kliënt de nodige rust en zal niet het gevoel krijgen van het kastje naar de muur gestuurd te worden. Behandelingen vinden plaats op basis van de cultuur van de klant en worden op maat gemaakt. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W.J. Zwijnen, R. Bos- mastraat 39a, Rijssen. Tel. 0548- 512260 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 362784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 0573-221538. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 28 september: 19.45 uur, HVG-bingobijeenkomst in Irene; 20.00 uur, bijeenkomst CPB in De Kandelaar met als gast ds. H.P. Mulder Vrijdag 29 september: 14.00- 16.00 uur en 19.00-21.30 uur, Flo- ralia in basisschool Dijkerhoek; 17.00-21.00 uur, voorverkoop kaarten Dutch Open Kampioen schap Motocross in het MAC- Stuurhuus, Beusebergerweg 37. Zondag 1 oktober: NK moto- cross solo's op Zuurbergcircuit Maandag 2 oktober: 20.00 uur, najaarsledenvergadering HHV in zaal Vosman. Woensdag 4 oktober: 9.30 uur, creatieve ochtend NBvP Dijker hoek in Het Bonte Paard; v.a. 13.30 uur, diverse activiteiten voor kinderen in de bibliotheek i.v.m. Kinderboekenweek. Donderdag 5 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker hoek Geboren: Robijn Cornelis Johan nes, zoon van H.J.J. Breuker en J.A. Teitsma; Davy, zoon van A.D. Tuitert en G. Schooien; Marjon," dochter van J.W. Lub- bersen en G.J. Blankena; Lisette, dochter van J.G. Landeweerd en A.H.F. Jansen; Maroesha, doch ter van E.K.R. Bouwmeester en J. van den Bos De gemeente is bereid mee te wer ken aan het verzoek van de familie Stegeman aan de Langstraat inzake de b ouw van een nieuwe pluim veestal voor struisvogels aan de Langstraat. Om de bouw te kun nen realiseren moet het bestem mingsplan worden gewijzigd. Ruim een jaar geleden begon Di- nand Stegeman met het houden en fokken van struisvogels voor de slacht. In eerste instantie betrof het voornamelijk jongere vogels, die gehuisvest werden in een hou ten schuur. Enkele oudere exem plaren kregen een tijdelijk onder komen. Nu het aantal oudere struisvogels belangrijk wordt uit gebreid, wil Stegeman een nieuwe stal bouwen, totaal 15 x 30 meter groot. In deze stal worden binnen hokken van elk 3 x 6 meter ge maakt, waarin telkens drie struis vogels worden geplaatst: één haan en twee hennen. „Dat is beter voor de leg," legt Stegeman uit. De nieuw geprojecteerde en geavan ceerde stal moet verrijzen naast het weiland aan de Langstraat. Daar naast krijgen de nog steeds voor velen bezienswaardige vogels een uitloop (ren) van 12 x 75 meter.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3