Sploderpad getuigt van band in buurtschap Zonnige Erwincross en dito Trekkersiep Rabobank Holten nog altijd kerngezond Mannen van het woord Een zonnige winter tegemoet Grote interesse voor sponsorloop Geloofsopvoeding voor kinderen Bathmense kermis Fietspad voor schoolkinderen Directeur vertrekt in maart 1996 Resultaten sv Holten Bergruiters Bejaardensoos Jaaragenda Wintertraining Rabobank Rabobank Holten DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995 HO Een probleem: je zit met kinde ren die de Bosschool bezoeken, je zit tevens met de drukke S14 (N332) en het feit dat sommige kinderen een heel eind moeten omfietsen om de school te berei ken. En ten slotte zit je met het gevoel dat je die kinderen voor je school moet zien te behouden. Neem daarbij het feit dat je in Splo woont, dan begrijpt een ie der die dit leest dat een oplossing snel voorhanden is: gezamenlijk de schouders er onder zetten met als resultaat dat Splo sinds kort een keurig fietspad rijker is, het Sploderpad. I Gelegen op particulier terrein en uitsluitend te gebruiken door kin- deren en 'kenners'. Geen officieel pad dat straks op de gemeentelijke Wegenlegger prijkt, maar een I soort 'eigen weg', die van het erf |van de familie Jansen aan de Bij- vanksweg naar de familie Boode aan de zijtak van de Espelodijk loopt. En vandaar is de Bosschool gemakkelijk bereikbaar. Afgelo pen vrijdag werd het pad met een typisch Splose, gezellige bijeen komst in de schuur van de Jansens in gebruik genomen. André Boode, jongste leerling van de Bosschool mocht het naambordje onthullen. Een tijdelijk bordje overigens, want de bedoeling is het binnen afzienbare tijd te vervan gen door een permanent exem plaar. Vreugde was er bij Marlon Marsman. Met de door haar be dachte naam Sploderpad won zij een boekenbon. Met het oog op het gloednieuwe fietspad hadden de schoolkinderen vooraf een naam mogen bedenken. Een jury van bewoners over wiens grond het pad loopt, koos haar inzending uit. De aanleg van het fietspad getuigt van de hechte band onder de Splo- ders, een voorbeeld van wat een kleine gemeenschap met elkaar tot stand kan brengen. Een kolfje naar Splo's hand natuurlijk. Hoe het balletje aan het rollen kwam? „Ongeveer een jaar terug kwam het voor het eerst ter sprake," vertelt voorzitter Bert Krikkink van de ouderraad. „Een aantal kinderen dat tussen Nieuw Heeten en Splo woont, moet de drukke S14 over of moet een enorm eind omrijden via de Pasmansweg. Dat laatste is natuurlijk geen pretje bij regen of gladheid. Als school loop je bovendien het risico dat ouders hun kind(eren) in Nieuw Heeten naar school laten gaan en dat wil den we voorkomen." Splo is Splo niet als de koppen niet bij elkaar werden gestoken om een oplossing te zoeken. Hetgeen luk te. Krikkink: „We besloten een fietspad aan te leggen en kozen voor dit traject. Niet direct het Voorzitter Bert Krikkink van de ouderraad van de Bosschool overhan digt Marlon Marsman de door haar gewonnen boekenbon. Op de zchtergrond het tijdelijk naambordje bij het begin van het Sploderpad Foto WV) rechtste, maar wel het veiligste." Het Sploderpad begint bij de boer derij van de familie J ansen aan de Bijvanksweg en is daar bewust voorzien van klinkers. Mocht ooit worden besloten het traject daar aan te passen opdat de fietsers niet meer over het erf komen, dan is dat gemakkelijk te realiseren. Veruit het grootste deel van het 1.20 me ter brede pad bestaat echter uit gebroken asfalt, beschikbaar ge steld door de firma Krekel; de Splose feestcommissie droeg een financieel steentje bij om het pad te kunnen realiseren. Leden van de ouderraad, ouders, de vrienden club Splo Boys en diverse andere Sploders staken vanaf het vroege voorjaar op menig zaterdag de handen uit de mouwen. Het resul taat mag er zijn: een keurig gepla veid fietspad, dat door een aan trekkelijk stuk natuur slingert. Er wordt zeker niet alleen gebruik van gemaakt door schoolkinderen, ook menig ander 'ingewijde' weet het Sploderpad te vinden. Al is het maar om op de fiets een heel stuk af te steken voor een bezoek aan het Sploder feest! Afgelopen zaterdag werd op het terrein van de familie Van Coever- den de, door MAC georganiseer de, Erwincross verreden. Deze cross voor sloopauto's die in het voorjaar niet plaats kon vinden vanwege het slechte weer mocht zich zaterdag verheugen in heerlijk najaarsweer. Na de onderlinge wedstrijden volgde aan het eind van de middag de finales in de verschillende klassen. Bij de heren zegevierde Bert Baltes, bij de da mes Grietje Tuitert en bij de vete ranen Gerrit Schooien, tijdens deze race zorgde Herman Bekker- nens "de postbode" voor enige sen satie met een koprol. De organisa toren vonden dat er van het jubi leumjaar van de MAC toch ook iets terug te vinden moest zijn in de Erwincross. Dat resulteerde in het organiseren van een achteruitrijra- ce, die op naam kwam van Ton Muller. Als afsluiter ook dit jaar weer de traditionele afvalrace, waarin de nog inzetbare sloopau to's voor een spectaculaire eindra- ce zorgen. De winst ging naar Jan Weijers. Kerngezond, vitaal en sterk. Di recteur Hans van Wingerden liet maandagavond geen twijfel be staan over de levensvatbaarheid van de 89-jarige Rabobank Hol ten. De jaarrekening 1994 toont een forse groei, hoewel de inge legde gelden afnamen. Daar te genover echter een sterke toena me van het Robeco-beleggings- fonds dat, zo omschreef Van Wingerden, 'familie van ons is'. Een zeer forse groei is er boven dien van het aantal financierin gen, een trend die dit jaar is doorgezet. Toevallig werd vorige week de 200 miljoen gulden ge passeerd. Van Wingerden ver wacht dat 1995 nog gunstiger wordt afgesloten. Tijdens de algemene ledenverga dering in de bank kondigde voor zitter Ab Stegeman van de Raad van Bestuur het vertrek van Van Wingerden aan. Na ruim 1/ jaar beëindigt hij zijn werkzaamheden op 1 maart 1996. „Ik moet er best nog aan wennen," liet hij desge vraagd weten, ,,'t Was een uiter mate plezierige periode, die ik in het begin vast wel missen zal." De binnenkort scheidende bankdirec teur (59) maakt gebruik van een regeling die sterk lijkt de vut. Hans van Wingerden begon zijn bank- loopbaan bij de toenmalige Boe renleenbank in Eindhoven, die in de beginjaren '70 fuseerde met de Raffeisenbank tot Rabobank. Via het districtskantoor Haarlem van Rabo Nederland belandde hij in Holten, waar hij in de loop der jaren de bank ingrijpend zag ver anderen. Aanvankelijk simpel van behuizing aan de Gaardenstraat, in de loop der jaren daar verbouwd en sinds vorig jaar de gloednieuwe, eigentijdse bank aan de Oranje- Ingezonden Hermannus Bushof Zowel J. de Graaf als W.M.C. Regt begonnen de lijst van predikanten die aan de kerk van Holten verbonden waren met Hermannus Bushof. Bij nader onderzoek in de acta van de kerkeraad te Deventer is evenwel niet vast komen te staan dat hij de kerkelijke ge meente van Holten van dienst is geweest. Niettemin wil ik hier aan deze figuur toch aan dacht besteden. Bushof was pastoor van de Holtense paro chie. Op 15 juli 1598 legde hij aan de kerkeraad van Deven ter het bewijs voor van 'syn ehelicker copulatie met syn huysvrouw', verstrekt door Daniël Swave (ook wel Suave of Suavicus), predikant te Geesterenmet verzoek om toelating tot de gemeente. Hij werd in de consistorie tot lid maat aangenomen en, na zijn geloof openlijk te hebben bele den, op de volgende zondag tot de viering van het Heilig Avondmaal toegelaten. Ver volgens werd hij door de clas sis geëxamineerd. Hem werd Olst als standplaats aangewe zen, waar hij eind augustus 1598 zijn arbeid begon. De pastoor van Olst belette de voortgang van het evangelie door de eenvoudige parochia nen, die de 'gereformeerde prekenbeluisterden, te drei gen met 'de verdoemenisse ende anders'. Het verblijf van Bushof in Olst heeft maart kort geduurd, want in 1599 of 1600 vervulde hij het predi kambt alweer in Weesp. In 1626 of 1627 is hij daar overle den. Naar hem is de Bushof straat in Holten genoemd. De ten aanzien van Bushof gevolgde procedure was in overeenstemming met een door de classis genomen be sluit. Wanneer een pastoor tot de gereformeerde her vormde) kerk wilde overgaan en in haar dienst wilde treden, was hij gehouden eerst met zijn concubine te trouwen. daarna geloofsbelijdenis af te leggen, het pausdom af te zweren en zich aan een exa men te onderwerpen. Op zijn leer en leven mocht niets aan te merken zijn en hij moest volgens voorschrift de Neder landse geloofsbelijdenis en de kerkorde ondertekenen. Tot het predikambt toegelaten zijnde moest de classis de ge wezen pastoor een andere standplaats aanwijzen. Bemardus Bushof (Busschoff of Boshof), een zoon van Her mannus Bushof, heeft in Lei den gestudeerd en werd in 1612 als proponent in Oyen aan de Maas (N-Br.) beves tigd. Daarna was hij in 1617 predikant in het Betuwse Zoe- len en vandaar werd hij in 1618 naar Utrecht beroepen. Tijdens zijn verblijf in Oyen gaf hij tegen de remonstranten een gedicht uit over Gods ver kiezing en de geschriften daartegen. Dit gedicht werd ook wel aangeduid als de Lof- sang des Heeren (melodie Psalm 103). Van hem is om streeks 1625 ook een liederen bundel verschenen. Bernard was in de haren 1629 en 1630 uitgeleend aan 's Hertogen bosch. Daar werkte hij ook als tijdgenoot en geestverwant met Gisbertus Voetius (1589- 1676) uit Heusden aan de Hervorming. Sedert 1634 werkten zij beiden te Utrecht. Bemardus Bushof overleed, daar in 1639. In een werkje van de op 5 mei 1623 te 's Gravenhage onthoofde Hen- dricus Slatius (1585-1623) wordt hij Bemardus Bisschop genoemd. Een zoon van Ber nard, namelijk de naar zijn grootvader genoemde Her mannus werd in 1642 als pro ponent in Zoelen bevestigd. In 1652 werd hij predikant te Kuilenburg (Culemborg), maar een jaar later vertrok hij reeds als zodanig naar het toenmalige Oost-Indië, waar hij overleed in 1674. W. Otten Hilversum straat. Ook zijn dubbelfunctie bij de Holtense Handelsvereniging (secretaris/penningmeester) legt hij neer, evenals het penningmees terschap van de tennisclub. Sinds vorig voorjaar wordt bij de Rabo gewerkt aan de opvolgingsproce dure. Stegeman liet weten dat 28 kandidaten zich inmiddels gemeld hebben. Onder hen ook een aantal dames. Een aantal van hen wordt binnenkort uitgenodigd voor een eerste gespreksronde. Opzet is dat Van Wingerdens opvolger voor het eind van het jaar benoemd is. Ten aanzien van de vorig jaar fors toegenomen belangstelling voor beleggingsfondsen, merkte Van Wingerden op dat dit beeld dit jaar enigszins aan het veranderen is: „Robeco is wat uit de gratie ge raakt vanwege de verminderde re sultaten. Bovendien hebben wij als bank sinds 1 januari '95 een spaar rekening erbij waarbij gebruik kan worden gemaakt van een dividen dregeling (rentevrijstelling). Voor de bank een gunstige ontwikke ling. "Wat betreft het verminderde aantal toevertrouwde middelen (op dit moment zo'n 150 miljoen) tegenover de gestegen financierin gen (200 miljoen), verklaarde hij dat de bank ten behoeve van haar clientèle tegen een vrij hoge rente geld ingekocht heeft op de kapi taalmarkt om dat vervolgens weer uit te lenen. De intensieve automatisering van het bankbedrijf hebben ook bin nen Rabo Holten tot ingerijpende veranderingen geleid. Begrippen als geldautomaat, betaalautomaat (pinnen) en telebankieren zijn te genwoordig zeer gangbaar. Het aantal medewerkers is daardoor evenwel in drie jaar tijd met 30% afgenomen tot 30 man. Voorzitter Stegeman benadrukte dat veel aandacht be steed wordt aan opleidingen om het gewenste niveau van dienstver lening aan leden en cliënten te behouden danwel te verbeteren. In dat verband wees hij op de toege nomen vraag naar deskundige on dersteuning van het financieel pro- dukt: „Dat vraagt meer maat werk." Van Wingerden voegde daar aan toe, dat diezelfde automa tisering tevens tot gevolg heeft dat het bankbezoek sterk teruggelo pen is: „Niet alleen door particu lieren, ook bedrijfscliënten komen niet meer in de bank voor het afstorten van geld. Daarvoor dient een speciale envelop met barcode die buiten in de kluis kan worden gedeponeerd. „Een voordeel uit kostenoverweging, maar een na deel wat betreft de betrokkenheid van de cliënt met de bank. Het moet niet veel verder gaan." Hoe wel de vraag zich regelmatig voor doet oT-Rabo Holten toe is aan fusie, constateerde Stegeman dat de continuïteit en kwaliteit van de dienstverlening op dit moment van dien aard is, dat schaalvergroting op dit moment absoluut niet over wogen wordt. Op een opmerking van één van de leden over de toch nog aanzienlijke wachttijden tij dens piekuren in de bank (met name tegen het eind van de maand op vrijdag), liet Van Wingerden weten dat die (bekende) klacht getracht wordt op te vangen met hulp van een uitzendkracht. De interesse voor deelname aan de sponsorloop die de af deling atletiek van de SV Hol ten morgenavond houdt in het dorpscentrum is aanzienlijk. Ook een flink aantal promi nente dorpsgenoten heeft zich gemeld. Onder hen burge meester Dirk Jan Verhoeven, sportwethouder Bertus Ren- sen, carnavalsprins Jos (kamphuis) de Bourgondiër, PvdA-fractievoorzitter Wim Dalhuisen, hervormd predi kant Siebe Roozenboom, Diessenplas-directeur Bert Postma, campingbaas Willy Veneklaas, de basisschooldi recteuren Jan Victor Dorlas en Rik Aangeenbrug, rector Leon van Minderhout van SG De Waerdenborch en de tri- athleten Dirk Hoekman en Diny Pasman. Zij brachten dit jaar het Holtens kampioen schap van de triathlon op hun naam. De binnenkort 25-jari- ge atletiekvereniging wil in de toekomst jeugdwedstrijden organiseren met technische nummers en baanatletiek. Daarboor is een officiële jury ruimte nodig op het terrein. Bovendien moet de materia- lenberging dringend worden vervangen. Met de opbrengst van de sponsorloop hoopt het bestuur de kosten zoveel mo gelijk te dekken. De sponsor loop wordt gehouden rond het gemeentehuis en begint om 19.00 uur. Het startschot op Smidsbelt wordt gegeven door sportcommissievoorzit- ter JanSchuchard. Een rondje telt ongeveer 400 meter. Niet alleen ouderen, ook kinderen tonen zich enthousiast. Zeker is al dat het evenement opge luisterd wordt met verschei dene ludieke optredens, zoals van Bennie Mombart die koe Leentje 60 meetroont. Vanuit het bedrijfsleven wordt de loop eveneens gesponsord, hetgeen zichtbaar is in T- shirts en reclameborden en spandoeken. Om de sponsor loop in goede banen te leiden zijn morgenavond 25 rood zwarte vrijwilligers in touw. Dinant Veneman voorziet het geheel van commentaar. Kin deren kunnen zich voorts ver maken op het springkussen van de supportersvereniging van de SV Holten, die de atle- tiekafdeling van advies diende bij de organisatie. Voor con sumpties wordt gezorgd. Holten A1 - Enter V. A1. Een teleurstel lende wedstrijd van ons team. met name in de eerste helft werd er door de vele foutieve passes, slecht positiespel en te weinig inzet, veel balverlies geleden. Mede daardoor kwam de verdediging van Enter V weinig onder druk en ble ven scoringskansen uit. De 0-1 achter stand bij rust, was volkomen terecht. Eerst nadat Enter V. de stand op 0-2 bracht, werd Holten wakker. Door doel punten van Robin en Jakob kwam de stand op 2-2. Jammer voor Holten bracht Enter V. met een fraaie kopbal de eindstand op 2-3. Holten A2 - SVZW A2. In een voor de rust goed gespeelde wedstrijd kwam Holten door doelpunten van Arjan en Martijn B. op een 2-1 voorsprong. Na rust werd het rommelig. Holten bleef wel aanvallen, maar bij de 16 meter was het gebeurd. Na rust werd het door Arjan (2x) en een eigen doelpunt van SWZW een eind stand van 5-3. Beste man van de wed strijd was Martijn te Wolthuis. ON B2 - Holten B1. Door te veel balver lies en slechte combinaties was de eer ste helft van laag niveau. Door een doel punt van Lee Jung kwam Holten op voorsprong. Nog voor rust wist ON de gelijkmaker te maken. Na rust werd er uit een ander vaatje getapt. De duels werden gewonnen, het positiespel was beter verzorgd. Holten liep door doel punten van Herm Jan, Hasar en Lee uit naar een 4-1 eindstand. Dat ON niet gevaarlijk meer kon worden was mede te danken aan het goede verdedigende spel van Bram Boode. SWN B2 - Holten B2. Al in de eerste minuut kreeg Holten een doelpunt te gen. Dit bepaalde de gehele wedstrijd. Ondanks leuke akties van Jan Maarten wist Holten niet te scoren. Ondanks een tomeloze inzet van onze jongens en schitterende reddingen van Johan bleef de schade beperkt tot een eindstand van 10-0. Holten C1 - GFC C1. In de eerste helft werd er zeer matig gevoetbald. In de rust werden de jongens door de trainer op de juiste plaats gezet. De tweede helft was dan ook van een veel beter gehalte. Ook deze wedstrijd werden alle (5) doelpun ten door Jeroen gemaakt. Door goed aanvallend en spelverdelend spel was Gerwin de man van de wedstrijd. Excelsior C4 - Holten C2. De eerste helft liep Holten gewoon over Excelsior heen. Door goed keeperswerk van Rien en doelpunten van Wilfred (4), Leon en Robert Jan werd de ruststand 1-6. Na rust kwam Excelsior goed terug, maar mede door nog een doelpunt van Wil fred werd een eindstand bereikt van 5-7. Na afloop werd beweerd dat de leiders nog gelukkiger waren met de overwin ning dan de jongens. Ga zo door. Enter D1 - Holten D1. Holten werd in de eerste helft volledig overrompeld. Na 10 minuten keken we al tegen een 3-0 ach terstand aan. De persoonlijke duels wer den alle verloren en de linies sloten niet voldoende aan. Na rust ging het iets beter en mede dankzij Michiel bleef de schade beperkt tot 6-0. Jammer, maar de volgende wedstrijd gaat het weer beter. Enter D2 - Holten D2. In een door Holten goed gespeelde wedstrijd stonden wij door doelpunten van Rene en Mathijs (2) snel voor met 0-3 Daarna werd het iets minder en kwam Enter terug tot 3-3. Het was Henk Jan die met drie doelpunten de eindstand op 3-6 bracht. Wierden D2 - Holten D3. Wierden nam direkt het initiatief. Bas wist door twee doelpunten te zorgen voor een rust stand van 2-2. Na rust wist Wieraen aoor te drukken en de winst binnen te halen. Eindstand 4-2. Hulz. Boys E1 - Holten E1. Tegen deze sterke tegenstander liet Holten het in het begin afweten. Door verdedigingsfou- ten stonden we snel met 3-0 achter. Een ruststand van 4-1 door een doelpunt van Mathijs. Na rust een gelijkopgaande strijd waarbij Hulzen de kansen beter benutte. Ondanks goed spel van Diede- rik liep de nederlaag op tot 7-2. Tweede treffer Mathijs. De Zweef E3 - Holten E2. Ondanks een goede wedstrijd moest Holten de pun ten toch in Nijverdal laten. Een sterk spelend Holten nam door Thijs een yoorsprong. Arno bracht de stand zelfs op 0-2. De tweede helft kwam de Zweef goed terug. Ondanks een derde treffer van Gerrit Jan slaagde de Zweef erin de eindstand op 4-3 te brengen. Gezien het goede spel voor de jongens een teleur stellende uitslag. Holten E3 - Excelsior E6. Na alleen maar nederlagen nu een gelijkwaardige te genstander. Achterin werd er goed ver dedigd, de jongens kwamen zelfs aan aanvallen toe. Door een treffer van Bas kwam Holten op voorsprong. Door we derom Bas kwam Holten op 2-1. Uitein delijk door een gelukkige treffer werd de eindstand 2-2. Holten F1 - Excelsior F1. Holten speelde een sterke eerste helft, vooral de verde diging en keeper Martijn waren in vorm. Ruststand 0-1. Ondanks uitstekend kee perswerk van Tjeerd wist Excelsior de eindstand op 0-9 te brengen. Holten F2 - MW F2. Door goed spel, mooie combinaties en goede reddingen van Jeffrey wist Holten een ruststand te bereiken van 0-1. Na rust kreeg Holten wel kansen maar wist deze niet te benut ten. Ondanks goed verdedigend werk van Olivier wist MW de score te verho gen tot 0-4. De Zweef F3 - Holten F3. De mede koploper was niet zo sterk als verwacht. Al snel liep Holten uit naar 0-3. Na rust werd er nog twee keer gescoord. De Zweef wist hierna nog een keer te sco ren. Eindstand 1-5. Hulz. Boys F4 - Holten F4. Van beide kanten een goede wedstrijd. Door Bram en Koen (2x) een snelle voorsprong. Ook het goede keeperswerk van Jaap viel op. Na rust kwam Hulzen sterk terug. On danks een treffer van Jaap wist Hulzen uiteindelijk met 5-4 te winnen. De Bejaardensociëteit komt dins dag 26 september weer bijeen in De Kandelaar. Aanvang 14.30 uur. De middag staat in het teken van sjoelen. Iedereen is van harte welkom. OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 2 oktober: najaarsledenvergade ring HHV in zaal Vosman 7/8 oktober: Nacht om Holten 14 oktober: concert Campanella in NH kerk 17 oktober: zangavond in De Kandelaar Uitslagen: Dames; 1. Grietje Tuitert; 2. Ria Spoolder, 3. Wilma Vorkink, Heren; 1. Bert Baltes, 2. Jan Weijers, 3. Nice Spoolder. Veteranen; 1 Gerrit Schooi en, 2 Henk Broekmaat. 3. Hendrik Kevel ham. Achteruitrijrace; 1. Ton Muller, 2 Bert Vorkink, 3 Johan Stevens. Afvalra ce; Jan Weijers. Trekkersiep Op het zelfde terrein lag zondagmorgen een compleet nieuwe baan, met een lengte van 90 meter, voor de trekkers- Iepwedstrijden Na een Holtens half uur tje gingen de eersten van start, opnieuw onder een stralende zon. Ook dit jaar namen er weer zo'n tachtig trekkers deel Het publiek dat zich rond de baan had opgesteld werd getrakteerd op een goed georganiseerd evenement. In ver schillende klassen lieten de chauffeurs hun trekkers tot het uiterste gaan om een zo goed mogelijk resultaat te beha len. Het behalen van een full pull zorgt ervoor dat er per klasse een finale is. Tijdens deze finale is de aanhanger met daarop een trekker moeilijker te trekken Degene die in deze finale het verst trekt is winnaar Voor het publiek was weer het nodige aan PK's uit de stal gehaald. Om kwart voor vier werd het evenement beëindigd, waarna om kwart over vier de winnaars werden gehuldigd. Een pluim voor alle aanwezige MAC'ers bij beide evenementen, die er voor zorgden dat het publiek kon genieten van een drankje en een snack. En natuurlijk ook aan hen die er voor zorgden dat beide evenementen op rolletjes liepen. Uitslagen: Klasse 1 (0-2600kg): 1. Hans ten Dam, Holten; 2. Dinand Sunneken, Lochem; 3 Anja Kloosterman, Nieuw- Heeten. Klasse 2 (2600-3000kg) 1 Hans Oostenenk, Okkenbroek; 2 Sander Hai- tink, Barchem, 3 Bram Jansen. Klasse 3 (3000-380kg) 1. Henkjan Nekkers, Bath- men, 2. Edwin Geurts, Zevenaar; 3. Ar nold Schutte, Bathmen. Klasse 4 (3800- 5000kg): 1 Mark Geltink Lochem, 2 Johan Brinks, Holten; 3. Eric Dondert- man, laren Klasse 5 (5000-8000kg): 1. Martin Hoentjes, Laren, 2. Erik Lensink, Nieuw-Heeten, 3. Wilfred Morenhof. Su perstandaard klasse. 1. Wilco Broeks, Wijhe; 2. Ferdie Roeterdink, Lochem; 3. Eddie Vennebekke, Markelo. Als vervolg van de succesvolle bij eenkomsten in het voorjaar, start de rooms-katholieke kerk medio oktober met een aantal avonden rond het thema 'Geloofsopvoe ding' van kinderen tussen 7 en 12 jaar. De avonden zijn ontwikkeld binnen de parochies Heeten en Nieuw Heeten/Holten, maar staan tevens open voor niet-katho- lieke geïnteresseerden. Het gaat in totaal om drie kosteloze bijeen komsten, die begeleid worden door B. de Haan en pastor Harry Wiggers. Alle bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur en hebben plaats in de St. Josefschool in Nieuw-Heeten. Regelmatig wordt gevraagd naar ondersteuning bij de geloofsopvoeding van kinderen in de genoemde leeftijd. Ook op bij eenkomsten met ouders rond de voorbereiding van de kerkelijke vieringen blijkt vaak de moeilijk heid van geloofsoverdracht. Begin dit jaar werd daarom nagedacht om gezamenlijk dieper op dit on derwerp in te gaan, netgeen resul teerde in de eerste serie bijeen komsten. Hoewel het onderwerp 'Geloofsopvoeding' veel avonden kan vullen, beperken de organisa toren zich tot drie bijeenkomsten. De eerste is donderdag 19 oktober. Gesproken wordt over het feit dat geloofsoverdracht begint bij vol wassenen. Daarom de vraag: hoe zit het met ons eigen geloof? Hoe en wat geloven we eigenlijk? Don derdag 2 november volgt de twee de bijeenkomst. Er wordt van ge dachten gewisseld over vragen als 'Welk belang hebben we bij ons geloof? Wat betekent het in het leven en wat zou het kunnen bete kenen? Waarom vinden we het belangrijk dat het geloof wordt doorgegeven aan kinderen? De laatste bijeenkomst is donderdag 16 november. Dan worden vragen aan de orde gesteld als 'Op welke wijze kunnen we het geloof door geven aan kinderen? Wat dragen we over? Zijn er speciaal geschikte momenten? Is er goed ondersteu nend materiaal? In principe kan iedere belangstellende zich opge ven, maar voorrag krijgen ouders van kinderen in de genoemde leef tijd. Aanmelding is mogelijk bij pastor Harry Wiggers, Het Lan- deweerd 10, tel. 62919. Het programma voor de Bathmen se kermis ziet er dit jaar als volt uit: Zaterdag 23 september 10.15 uur, optreden door muziekvereniging Orpheus, Brink; 10.30 uur, balon- nenwedstrijd, honderden balon- nen zullen de lucht ingaan, Brink; 13.30 uur, kortebaan harddraverij voor paarden, Deventerweg - Dorpstraat; 14.30 uur, voorstel ling clowns Kiki en Plom, Brink; 19.00 uur, kermispuzzeltocht voor auto's en motoren georgani seerd door supportersvereniging ABS, inschrijving vanaf 18.30 uur bij sporthal De Uutvlog. bondag 24 september Koetsentocht geor ganiseerd door koetsenvereniging D'Olde Molle met ongeveer 100 koetsen en een aantal bedrijfsaan- spanningen. Rond 14.00 uur zaler een defile in stap in de Dorpsstraat plaatsvinden. Maandag 25 septem ber van 8.00 uur to 13.00 uur kleinvee- en rommelmarkt, Brink; van 9.00 uur tot 15.00 uur goede ren markt, allerlei versvhillende branches zijn op deze gezellige markt vertegenwoordigd, School straat; van 9.00 uur to 11.00 uur Themamorgen "Het Bathmense Paard", grasveld Kerkdijk; 21.30 uur Spectaculair vuurwerk, gras veld Kerkdijk. Schietvereniging V.Z.O.S. organiseert tijdens de kermisdagen schietwedstrijden in het magazijn van AH aan de Schoolstraat en de Hengelsport vereniging Bathmen heeft de tradi tionele kermisviswedstrijd voor de jeugd en senioren op het program ma staan. Uiteraard staan op alle kermisdagen vele atracties zowel voor jong als oud op het kermis terrein op de Brink. Zaterdag 30 september begint Z.P.C. "Twenhaarsveld" Holten met de wintertrainingen in het iverdekte zwembad te Markelo. Net als in voorgaande jaren wor den de kinderen van de zwemclub gratis met een bus vervoerd. Ver trek vanaf de voormalige Dorps school. Ook dit jaar doet de club mee aan vele zwem- en polowed strijden. Bovendien bestaat er voor clubleden ook deze winter weer de mogelijkheid een diploma te halen. Zijn er mensen die lid willen worden van dan zwemclub dan kunnen ze drie keer gratis meetraincn. Informatie en aanmel ding via het secretariaat: A. van Beek tel. 63799. Vertrek en trai ningstijden (elke zaterdag): bus 10.15 uur jeugdpolo 10.30-11.15 uur; bus 10.55 vanaf 12 jaar 11.15- 12.00 uur; bus 11.40 uur 9 tot 12 jaar 12.00-12.45 uur; bus 12.25 uur tot en met 8 jaar 12.45-13.30 uur. Polo-teams: Dames I en he ren I woensdag 19.20-20.20 uur; Heren II (le, 2e en 3e) vrijdag 20.30-21.30 uur. Afgelopen zondag won Zwennie Vincent van de Landelijke Rijvere- niging De Bergruiters met Little Chance in Ommen de achtste prijs in het L-springen. Zwennie legde een foutloos parcours af. Gerrie van Lies won met J ulliët de tweede prijs in Lochem in het L-dressuur. Met 165 punten was dit voor Julii- ët een eerste goede prestatie bij het eerste optreden in het L-rijden. De nieuwe reisprogramma's vol winterzon en de Leukste Vakantie Krant liggen voor u klaar! Loop eens binnen bij de Rabobank, zij adviseren en informeren u graag over de uitgebreide mogelijkheden en het boeken van een zonnige winter. Reizen Oranjestraat 10. Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 05483-7 47 47

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9