Blauw Wit speelt doelpuntloos gelijk Sport Bin Holten Sport g agenda Tragter wil op Zuurberg wereldkampioen verlaan Vaderlandse toppers op Zuurbergcircuit Eerste winst voor dames handbal Combinatie Jurjens >ioen natour kampi Prima resultaten van Bergruitertjes Schaakcompetitie in volle gang WVH houdt weer herfsttoertocht Holten speelt zich opnieuw naar winst HOLTENS NIEUWSBLAD Beslissing NK Motocross nadert Resultaten Blauw Wit Spectaculair motorspektakel Vrijwilligers Blauw Wit tegen Denekamp DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995- 1 In de eerste uitwedstrijd van deze competitie kwam i Aadorp niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel. Beide ploegen ondervon den veel hinder van de warrig fluitende scheidsrechter Baars, die het toch al niet beste spel ook het laatste beetje aanzien ont nam en veel irritaties opwekte. Na twee gewonnen thuisduels moest Blauw Wit het dit keer uit opnemen tegen het lastige A.S.V. De spelstijl van deze ploeg ligt Blauw Wit totaal niet en daarom stond een moeilijke partij voetbal bijvoorbaat vast. De thuisploeg begon veel agressiever aan het duel dan de gasten. Blauw Wit voetbal de afwachtend en toonde weinig initiatief. De eerste kans was dan ook voor de thuisploeg. Uit een voorzet van rechterspits Pikke- maat werd net naast het doel van Hans Bekkernens gekopt. Blauw Wit kwam pas langzamerhand wat meer in het spel en na 25 minuten kon pas de eerste kans worden genoteerd. Uit een goed genomen vrije trap was het Johan Bosschers die bijna tot scoren kwam. Even later liet de A.S.V. doelman de bal uit de handen glippen, maar de Blauw Wit voorwaartsen wisten hiervan niet te profiteren. Vervol gens moest Blauw Wit alle zeilen bijzetten om ongeschonden de rust te halen. A.S.V. drong sterk aan en kreeg kansen. Hans Bek kernens liet in deze fase echter zien dat hij samen met zijn verdediging ook goed opgezette aanvallen on schadelijk kan maken. A.S.V. had de score uit twee opgelegde moge lijkheden moeten openbreken, maar verzuimde toch. De laatste kans voor rust was voor Johan Bosschers die na een goede solo net voorlangs het doel schoot. Ook na rust lieten beide ploegen zich teveel hinderen door net zeer warrige fluiten van scheidsrechter Baars. De man in het zwart zag en hoorde dingen die geen enkele an dere persoon hoorde of zag. Hier door kregen diverse spelers geheel ten onrechte kaarten voorgehou den. In de tweede helft werd er echter ook nog een poging gedaan om tot voetballen te komen. J acco Schuppert kwam in de ploeg voor Johan Bosschers, maar A.S.V. bleef de betere ploeg. De thuis spelende ploeg kreeg ook de mees te kansen, maar echt veel gevaar leverde dit niet op. Uit een corner van Leo Aanstoot kreeg Blauw Wit via Jan Vrugteveen nog een goede mogelijkheid, maar de inzet had onvoldoende kracht. Met Gerben Smid voor John Paul Ak kerman probeerde Blauw Wit meer druk uit te oefenen. Dit leek al snel succes te hebben, maar de doorgebroken Leo aanstoot werd ten onrechte voor buitenspel te ruggefloten. Blauw Wit bleef ook in de slotfase overeind en hield aan deze slechte partij voetbal toch een punt over. Hopelijk zal de wed strijd van zaterdag tegen Dene kamp wat meer te bieden hebben. BLAUWWIT: Senioren: Zaterdag 23 september: Blauw Wit-Sp. Denekamp 14.30 uur; Blauw Wit 2-Julia- na4,12.30; M.U.V.69-Blauw Wit 3,12.30 (vertrek 11.15 uur); Deto 6-Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); O.N. 10- Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11.45); Hulzense Boys 5-Blauw Wit 6,12.45 (ver trek 11.45 uur); Blauw Wit 7-Klooster- haar 14.30 uur. Junioren: Blauw Wit A1-Delden A1, 12.30 uur; Markvogels Bi-Blauw Wit B1 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit C1-Almelo C1, 11.00 uur. Pupillen: Vesos D1-Blauw Wit D1, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Blauw Wit D2- Hulzense Boys D2, 10.00 uur; Enter Vooruit E1-Blauw Wit E1, 9.30 uur (ver trek 8.45 uur); S.D.O.L. E3-Blauw Wit E2, 10,00 (vertrek 9.15 uur); Blauw Wit F1- S.O.S F1, 11.00 uur. Dames: Maandag 25 september: GFC dames-Blauw Wit dames, 19.30 (vertrek 18.30). Zaalvoetbaj: Donderdag 21 september: Blauw Wit 2-Vosta 3, 22.00 uur. SV HOLTEN: Senioren: TAR-Holten, 14.30 uur (vertrek 12.30 uur); Holten 2- Fleringen 2,10.00 uur; Holten 3-E. Boys 3, 10.45 uur; Enter 5-Holten 4, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Twenthe 3-Holten 5, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Rietvogels 4-Holten 6, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 7-De Zweef 6,9.30 uur; Holten 8- SDOL 3, 9.00 uur; Rietvogels 7-Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); PH 18-Holten 11,9.00 uur (vertrek8.00 uur); Holten 12- SOS 9, 9.30 uur; Holten 13-GFC 6, 10.00 Junioren: Zaterdag 23 september: Al melo A1-Holten A1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Holten A2-Vesos A2, 14.30 uur; Holten B1-Vr.BoysB1,14.30uur; De Zweef B3-Holten B2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Den Ham C1-Holten C1,11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten C2-Enter Vooruit C2, 13.00 uur. Pupillen: Zaterdag 23 september: Hol ten D1-Enter Vooruit Dl, 10.00 uur; Hol ten D2-Markvogels Dl11.00 uur; Holten D3-SWN D3,12.00 uur; Holten E1-RKSV El, 10.00 uur; Holten E2-Vesos E2,10.00 uur; Vesos M/D-Holten E3,9.15 uur (ver- trek 8.15 uur); Holten Fl-Enter F1, 11.00 uur; De Zweef F4-Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Des F2-Holten F3, 10.30 uur (vertrek 09.45 uur); Holten F4- De Zweef F5, 11.00 uur. HANDBAL: Zaterdag 23 september: MA 1-AHV Achilles, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); JA 1-AHV Achilles, 14.00 uur (ver trek 10.15 uur); MB 1-Nw.Heeten, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); JB 1-AHV Achil les, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Wel- pentournooi in Holten, 10.30 uur tot 13.00 uur. Zondag 24 september: Actief 2-Dames 1,12.15 uur (vertrek 11.15 uur); Heren 1-DSC 2,13.15 uur; DSC 2-Dames 2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Raaite- Dames Jun.B, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Afgelopen dinsdag trainde een aantal toppers op het Zuurbergcircuit, zoals Pedro Tragter, Leon Giesbers en Erik Eggens. Op de foto is Holtenaar Erik Davids in actie (Foto Ten Velde) In de uitwedstrijd tegen Voor waarts hebben de Holtense dames de eerste overwinning geboekt. In de eerste helft had Holten nog te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Daardoor leidde Voor waarts bij rust met 5-4. Na de rust liep het duidelijk beter. Vanuit een goed gesloten defensie, Voor waarts kwam tijdens ondertalsitu- aties bi) Holten niet tot scoren, werd Holten steeds sterker. Ook de break out liepbeter waardoor Holten in de loop van de tweede helft uitliep naar een verdiende 7- 10 overwinning. Scores: Monique Plantinga 5; Wendy Meerman, Ju dith Tiekink 2; Annemarie v.d. Maat 1. Heren 1 speelde pas zijn eerste wedstrijd van het seizoen en miste duidelijk spelritme. Twee jeugdspelers pasten zich primaaan. Tot halverwege de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op, waarbij bei de teams beurtelings voorstonde- n.In de slotfase van de eerste helft wist Voorwaarts echter afstand te nemen met een 10-5 voorsprong. Na rust bleef Voorwaarts sterker en kon Holten tegen de koploper slechts zo nu en dan tegenscoren. Voorwarts won de wedstrijd uit eindelijk verdiend met 21-13. Sco res: Meino van Beek 5; Andy de J ong, Mark Wander Drent 3Tom Muller 2. Ook dames 2 speelde uit tegen Voorwaarts. Het tweede team van de gastvereniging bestaat deels uit oud le elftal speelsters en won de vorige wedstrijden zeer ruim. Holten 2 bood de eerste helft prima partij en zag bij rust tegen een kleine 6-4 achterstand aan. Na rust bleek Voorwaarts ook conditioneel meer inhoud te hebben en scoorden de gastvrou wen regelmatig via de break out. Holten verloor de wedstrijd met 16-6. De wedstrijd van de dames junioren vond geen doorgang doordat er geen scheidsrechter was aangewezen. Jeugd Jongens A "won" na een spannen de thuiswedstrijd van het sterke CVO. Bij rust keek Holten nog tegen een 1-2 achterstand aan. Goed spel bracht Holten na rust op gelijke hoogte. Bij het eindsig naal bleek de scheidrechter een 6-5 winst voor Holten op zijn notitie blaadje te hebben staan! Ondanks verbazing van beide zijden bleef de man in het zwart bij zijn oordeel en won Holten met 6-5. Meisjes B won opnieuw. Thuis tegen de jon gere jeugd van Voorwaarts leidde Holten bi) rust al met 4-1. Ook narust kregen de gasten weinig kans en boekte Holten een ver diende 9-2 overwinning. De wel pen speelden wedstrijdjes tegenKS Kwiek en Haarle. Holten was in beide ontmoetingen de sterkere ploeg en won, met respektievelijk 5-4 en 3-2, beide wedstrijden. Voor dc duiven van De Bergvlie- gers zit het vliegseizoen er op. Met een wedvlucht vanuit Houdeng (254 km) werd de vierde en de laatste natourvlucht gevlogen door 134 Holtense duiven. De combi natie Jurjens liet alle concurrenten achter zich met de eerste prijs en behaalde hiermee het kampioen schap natour aan- en onaangewe zen. Ook de kampioenduif was voor de gebroeders. De '616', een duivin van 1992, was met 608 pun ten dc beste op de natour. De tweede prijs van Houdeng werd behaald door Jan Aaftink, die ook zijn overige duiven snel thuis had. J an van Werven behaalde de derde prijs. Achter de combinatie Jur jens werden Erik Veneklaas en Henk Jansen respectievelijk twee de en derde op de natour onaange wezen. Voor het aangewezen kampioenschap vielen laatsge- noemden ook in de prijzen. Hier werd J ansen tweede en Veneklaas derde. SPORTHAL: Donderdag 21 september: 20.00-21.00 uur, s.v. Holten afdeling Handbal; 21.00-22.00 uur, s.v. Holten All Stars zaalvoetbal; 22.00-23.00 uur, z.v.v. Blauw Wit zaalafdeling. Vrijdag 22 sep tember. 08.10-15.40 uur. Scholenge meenschap De Waerdenborch; 18.30- 23.00 uur, Mintonette recreanten. Zater dag 23 september: 09.00-12.00 uur. Bad mintonclub Holten; 19.00-20.00 uur, Stam. Maandag 25 september: 08.10- 15.40 uur, Scholengemeenschap De Waerdenborch; 19.00-23.00 uur. Bad mintonclub Holten. Dinsdag 26 septem ber: 08.10-15.40 uur, Scholengemeen schap De Waerdenborch; 17.30-22.00 uur, Mintonette Volleybal; 22.00-23.00 uur, z.v.v. Blauw Wit. Woensdag 27 sep tember: 08.10-15.40 uur, Scholenge meenschap De Waerdenborch; 19.00- 22.30 uur, Badmintonclub Holten; 22.30- 23.30 uur, J. ten Wolthuis. Donderdag 28 september: 08.10-15.40 uur, Scholenge meenschap De Waerdenborch; 20.00- 22.00 uur, s.v. Holten Handbal; 22.00- 23.30 uur, s.v Holten All Stars zaalvoet bal. Vrijdag 29 september: 08.10-15.40 uur. Scholengemeenschap De Waer denborch; 19.30-21.30 uur, z.v.v. Blauw Wit. Zaterdag 30september: 20.00-21.00 uur. Buurtvereniging Beuseberg. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). „Dit is absoluut één van de mooi ste circuits in Nederland!," merkte Arwald Nijland dinsdag middag spontaan op tijdens de persconferentie op het Zuur bergcircuit met het oog op het Open Nederlandse Kampioen schap Motocross Solo dat zondag 1 oktober plaatsheeft. Nijlana, die ondanks de blessure die hij zondag in Oss opliep, heeft nog kans op een bronzen medaille in de 125 cc klasse. Tijdens het op treden in Brabant afgelopen zon dag brak de Rijssenaar zijn mid delvinger en een vingerkootje. Desondanks is hij uiterst ge brand op rijden voor eigen pu bliek en acht hij de kans dat hij 1 oktober start 90%. Een KNMV-vertegenwoordiger schaarde zich achter Nijlands woorden en wees bovendien op de verhoogde veiligheid van het cir cuit nu de snelle bocht er uit ge haald is. Hij voorspelde een prach tige wedstrijd met veel spektakel. Die strijd geldt min of meer ook als thuiswedstrijd voor Pedro Tragter (Epse), die verwacht met de winst in dc 250/500 cc klasse te gaan strijken: ,,Ik ben prima in vorm, het moet echt kunnen." Wat be treft zijn grote concurrent Stefan Everts, kersvers wereldkampioen 250cc zei hij: „Op zandcircuits zijn we aan elkaar gewaagd." De wil om te winnen is eveneens in gezonde mate aanwezig bij Erik Eggens (125cc). Aanstormend ta lent, volgens ingewijden, en op dit moment leider in de tussenstand van 'zijn' klasse. In zijn jacht naar internationale erkenning zou een titel een aardige opsteker zijn. Eg gens verwacht in Holten een hevi ge strijd. Het circuit kwalificeerde hij als 'redelijk moeilijk met harde stuiters'. Naar zijn zeggen zaak om goed uit te kijken. In de viertaktklasse start onder anderen Erik Davids. Ook voor hem een thuiswedstrijd. Ik doe vanzelfsprekend mijn best om voor eigen publiekte winnen," al dus Davids, die hoopt volgend jaar te kunnen uitkomen op Grand Prix. Brabander Leon Giesbers wordt in staat geacht zijn eerste titel in de 250 cc klasse in Holten te veroveren. Zelf meent hij echter dat het zeker niet makkelijk zal zijn. „Maar ik ga zonder meer voor winst!" Viertaktrijder Jacob Barth, eveneens aanwezig tijdens de perspresentatie, verzekerde dat hij in de deze klasse blijft uitko men indien hij kampioen wordt. De Doetinchemer was positief over het circuit: „Mooie spring- schansen, er moet slechts hier en daar nog wat worden bijgewerkt." Barth verwacht volgende week zondag flink wat concurrentie van Erik Eggens. Alle drie genoemde klassen rijden twee manches van 25 minuten en één ronde. De kans dat na afloop één of meerder kampioenen kun nen worden gehuldigd, is groot. Holten is de voorlaatste wedstrijd op de kalender en met name de strijd in de 250 cc klasse lijkt er te worden beslist. De race om het kampioenschap begon in Lierop. Daarna volgden wedstrijden in Harfsen, Oldebroek en Oss. Alle motoren worden voor aanvang van iedere training technisch ge controleerd. De trainingen begin nen om 10.00 uur. Iedere klasse krijgt twee trainingsmogelijkhe den. Het eerste startschot voor de wedstrijd valt om 13.00 uur. De huldiging van de winnaars wordt verwacht om 17.30 uur. Het motocrosspektakel op de Zuurberg wordt georganiseerd door de Stichting Motorsport Holten. Speciaal voor dit evene- De Open Nederlandse Kampi oenschappen motocross kunnen zondag 1 oktober in Holten wel eens definitief hun beslag krijgen. Zo kan Leon Giesbers uit het Brabantse Liessel de titel in de kwartliter klasse veilig stellen en lijkt het er op dat Jacob Barth uit Doetinchem hetzelfde gaat doen in de viertaktklasse. De strijd in de 125cc klasse spitst zich toen op Erik Eggens uit Westerbork en Marco Stallman uit Naarden. Maar reikhalzend wordt vooral uitgezien naar het prestige duel tussen Pedro Tragter uit Epse en de kersverse Belgische wereld kampioen Stefan Everts, die sa men met zijn Amerikaanse team maatje Tallon Vohland naar het Zuurbergcircuit komt. Voor de 50-jarige MAC betekent het mo torspektakel ongetwijfeld het sportieve hoogtepunt in het jubi leumjaar. De Stichting Motorsport Holten heeft alles in het werk gesteld om deze cruciale wedstrijd een span nend en sportief verloop te bezor gen. Het circuit is flink onder handen genomen en kent hoogte verschillen tot 40 meter. Hierdoor is het typischjblederlandse karak ter enigszins verdwenen en is de inbreng van buitenlandse vedetten heviger dan ooit. Pedro Tragter, die afgelopen zondag heer en meester was in Oss, kan rekenen op felle tegenstand van Stefan Everts. De Kawasaki-fabriekscou- reur was zondag jl. in Oss niet van de partij en wil in Holten laten zien waarom hij dit seizoen de beste was in het mondiale circus. Trag ter daarentegen wil bewijzen dat hij door een ongelukkig voorsei zoen de aansluiting met Everts miste, maar zeker niet de mindere is. Een strijd, waarmee ook Remy van Gees, Gert Jan van Doom en Carlo Hulsen zich zullen bemoei en. Of zal het Belgische viertakt- kanon Johan Boonen de hoogste eer voor zich opeisen? Leon Gies bers zal het zekere voor het onze kere nemen en een bekeken wed strijd rijden. Als de Brabander op de Zuurberg geen fouten maakt kan hij met nog één wedstrijd te gaan de titel mee naar huis nemen. Dat geldt tevens voor Jacob Barth. Holtenaar Erik Davids moet als de man gezien worden die voor Barth wel eens roet in het eten kan gooi en. Met name op zijn thuiscircut moet met een overwinning van in het rennerskwarticr en ongeveer hem rekening worden gehouden. In de 125 cC klasse zijn de kaarten nog niet geschud. Erik Eggens leidt met zes punten voorsprong op Marco Stallman. In Oss bleek Eggens de snelste, maar Stallman is een vuurvreter die met opgeeft. Voor beide coureurs geldt dat Holten de wedstrijd is om zich een goede uitgangspositie te verwer ven voor de laatste cross in Lierop. Derde in de tussenstand is John van de Berk, die het op de Zuur berg met Arwald Nijland aan de stok krijgt. Nog vier manches heeft de Rijssenaar de kans een bronzen medaille te pakken. In Oss bleek Berky te snel voor de MTS'er, maar op eigen boden is Nijland vast van plan Van de Berk een stapje terug te wijzen. David Strijbos reed in Oss een sterke wedstrijd totdat een lekke band hem naar de kant verwees. De strijd tussen de gevestigde orde als Strijbos, Van de Berk en de aan stormende jeugd kent een onge kend fel karakter. De organiserende Stichting is van zelfsprekend in haar nopjes dat juist op het Zuurbergcircuit de prijzen waarschijnlijk verdeeld worden. Dat er een hete strijd geleverd wordt staat vast. De Open Nederlandse Kampioen schappen Motocross beginnen om precies 13.00 uur. Vanaf 9.30 uur wordt er door de coureurs ge traind. De toegangsprijs aan het circuit bedraagt 25 gulden, kinde ren (12 t/m 15 jaar) betalen een tientje, kinderen tot 12 (onder ge leide) hebben gratis entree. Kaar ten in de voorverkoop zijn ver krijgbaar op vrijdag 29 september van 17.00-21.00 uur in het MAC- Stuurhuus, Beusebergerweg 37. Dan betaalt men respectievelijk 17,50 gulden en 6,50 gulden. ment in het leven geroepen en bemand door MAC'ers. Er wordt intensief samengewerkt met MAC De Holterberg. De organisatie van een dergelijk belangrijk evenement neemt grote vormen aan. De me dewerking en ruime ervaring van de jubilerende club zijn in dat verband van onschatbare waarde. Op de wedstrijddag zelf zijn een groot aantal MAC-vrijwilligers in touw: alleen al zo'n 50 voor het parkeren op diverse terreinen en de kassa. Op het circuit lopen 33 baancommissarissen (ook uit om- gemeenten), circa 6 man Veel leden van ponyclub De Berg ruitertjes hadden zich opgegeven voor het concours in Wierden. Met het onderdeel dressuur werd Cindy Vosselman met Vaya Con Dios in de klasse Ml eerste. In de klasse L behaalde Kim Lumi met Fantasy de eerste plaats en Mar leen de Roos met Amillion de derde plaats. In de klasse B was er een vierde prijs voor Esther Lam- mers met Black Boy en een eerste prijs voor Lia Verhoeven met Bi- anca. Deze combinatie liet met het onderdeel springen wederom van zich horen en behaalden hierbij eveneens in de klasse B cat.D de eerste plaats. In de categorie C werd Henrike Kevelam met Kiddy tweede en José Mol met Sissy derde. Gezamenlijk togen de Bergruiter tjes afgelopen weekend naar Vrie- zenveen en hun komst ging zeker niet niet onopgemerkt. Met sprin gen werd Esther Lammers met Mark. cat.D eerste in de klasse M. In de klasse L werd Claudia Vos selman met Quintes cat.E eerste. Lia Verhoeven werd met met Bi- anca cat.D vierde in het klassiek parcours en met het onderdeel progressief springen zesde. Dres- suren kunnen de Bergruitertjes ook. In de klasse B was de vierde plaats in ring 1 voor Saskia Aan stoot met haar Vaya Con Dios. In ring 2 eiste Renske Deijk met Puc- ky de tweede plaats voor zich op. Lia Verhoeven met Bianca was in ring 3 met 181 punten veruit de beste dressuurder. In ring 4 werd L dresuur gereden en de te behalen bekers gingen allemaal richting Holten; zo werd Kim Lumi met Fantasy vierde; Henk Jan Mark voort met Sharim derde, Marleen de Roos met Amillion tweede en Sabine de Roos met King Kadanz, ook met de fantstische score van 181 punten, eerste. In ring 6 L- dressuur maakte de combinatie Claudia Vosselman en Quintes zich sterk voor de tweede plaats. Joanna Spakman met Saskia be haalde de eerste plaats in de klasse Ml dressuur. 15 voor de 'catering' van eigen mensen, genodigden en vip's. Alle overige 'catering' is uitbesteed. Verder zijn zoals gebruikelijk brandweer, EHBO en Rode Kruis paraat. De wielervereniging Holten orga niseert zaterdag 23 september de Holterbergherfsttoer met afstan den van 80, 110 en 150 km. Het vertrek voor deelnemers vindt plaats vanaf sporthal 't Mossink en er kan gestart worden tussen 8.00 uur en 10.00 uur. De prachtige tocht gaat dit jaar in noordelijke richting. Via uiteraard de Holter berg, Hellendoornseberg en het Wierdenseveld gaan de 80 en 150 km fietsers naar de verdiende rust in Den Ham. De 110 km rijders laten Den Ham links liggen en gaan via de boswachterij naar Om men waar zij hun verdiende rust krijgen. De 80 km gaat dan verder vanuit Den Ham via Hankate, Sa natoriumlaan, Hellendoornseberg en Holterberg terug naar Holten. De 110 km rijders pakken na de rust in Ommen, via de Lemeler- berg en Luttenberg de route van de 80 km op. De 150 km rijders vervolgen hun weg ook via Han kate. Via het fietspad langs de Beneden Regge en de Lemelerberg sluiten zij zich in Ommen bij de 110 km rijders aan. Waarna geza- melijk de route naar Holten wordt afgelgd.De routes zijn volledig ge- pijld en voor het verkleden en douchen kan men in de sporthal terecht. Voor inlichtingen J. Sche perman tel. 61809 of G. Pasman tel. 61011. De schaakcompetitie van de SV Holten is al weer 2 weken in volle gang. Koplopers na twee ronden zijn Joep Middelink en Ben van Griendt. Zij wonnen hun twee partijen. Het topduel tussen Ger- rit Luggenhorst en Ton van Oyen eindigde in remise. Erelid J an van Calcar overkwam in de tweede ronde iets zeldzaams. Hij liet zich stikmat zetten door Erik Bosman. De jeugdleden hebben ook hun eerste zetten in de jeugdcompetitie verricht. De eerste uitslagen zijn: Rick Romp-Alrik Baltes,l-0; Bas van Beek-Selma van Beek, 1-0. Rob Gervedink Nijhuis die deze ronde vrij had speelde een verdien stelijke remise tegen Gerard van Calcar. Uitslagen 1e ronde: Gerard van Calcar- Gerrit Luggenhorst,0-1 ;Cees Olij-Hans van Oijen. 0-1; Ton van Oijen-Teun Scheurwater,1-0; Henk Jongman-Joep Middelink,0-1Bertus van Beek-Ronald K!ein-Teeselink,1-0; Erik Mondeel-Ben van Griendt,0-1; Karl Heinz leisten-Erik Bosman,1-0; Dick van der Knaap-Henk van Beek, rem 2e ronde: Gerrit Luggen- horst-Ton van Oijen, rem.; Hans van Oijen-Bertus van Beek, rem.. Joep Mid- delink-Karl Heinz Leisten,1-0; Ben van de-Theo van Lindenberg, 1-0; Henk van Excelsior 4 - Blauw Wit 2 3-3 Tijdens een lakse eerste helft liet het tweede de Rijssenaren teveel voetballen. Vijf minu ten voor de thee was het al 2-0 voor de thuisploeg. Een penalty vlak voor rust bracht Blauw Wit terug in de wedstrijd. Arend Koetsier scoorde beheerst. Na de thee stond er een herboren Blauw Wit op het veld. Uit een voorzet van Bert Meyerlnk kopte Gert-Jan Harbers keurig in de bovenhoek 2-2 binnen. Na een scrimmage voor het Blauw Wit wist Ex celsior opnieuw een voorsprong te ne men 3-2. Blauw Wit speelde hierna een goede partij aanvallend voetbal. Een kwartier voor tijd kreeg de ploeg op nieuw een strafschop toegewezen Het was opnieuw Arend Koetsier die scoor de en daarmee een punt veilig stelde, waar er drie op zijn plaats waren, want in het laatste kwartier had de Holtense ploeq de zege moeten opeisen Blauw Wit 3 - Markvogels 2 2-1 In een van twee kanten slecht gespeelde wed strijd heeft Blauw Wit uiteindelijk de punten thuis weten te houden. De thuis ploeg moest al snel Peter Spekreijse wisselen na een knieblessure. Na diver se omzettingen kwam Blauw Wit voor rust enkele malen gevaarlijk door. Bij zo'n aanval werd Henk Aanstoot binnen het strafschop gebied onderuit getikt. De strafschop werd door Richard Bel- dman in twee keer binnen geschoten, na de thee kwam Markvogels sterk opzet ten en profiteerde van het lakse spel bij Blauw Wit. Na een mooie aanval werd het 1-1 Blauw Wit hervond zich hierna langzaam De ploeg kreeg steeds meer greep op de wedstrijd en kwam via Henk Aanstoot op 2-1. Blauw Wit 4 - Sparta Enschede 4 1-1 Blauw Wit vier speelde een moeilijke wedstrijd tegen Sparta. In de eerste helft was de ploeg uit Enschede duidelijk beter De ploeg combineerde beter en had minder moeite met het grote veld. Bij rust had Sparta een 0-1 voorsprong. Na de thee pakte Blauw Wit de zaken beter aan drong de gasten ver terug. De gelijkmaker was dan ook terecht. Het vierde kon na een toch wel moeilijke wedstrijd weer een punt aan het totaal toevoegen. Blauw Wit 5 - Sp. .rle 5 2-2 Blauw Wit 5 begon de wedstrijd door diverse om standigheden met maar tien spelers, Daarle nam een veldoverwicht, maar kwam niet tot scoren. Pas na 35 minuten konden de gasten de score openen, toen de doelman van Blauw Wit in de fout ging, Hun vreugde was echter van korte duur, omdat Freek Burgers de bal al snel aan de andere kant in het net schoot 1-1. In de tweede helft was Blauw Wit com pleet en kwam via Gerben Beldman op 2-1. Hij schoot een corner in één keer binnen. Blauw Wit kreeg hierna kansen op meer, maar scoorde niet. Daarle wist in deze leuke wedstrijd wel te scoren en daarmee bleef deze wedstrijd in even wicht 2-2. Blauw Wit 6 - Sp. Rijssen 6 Blauw Wit 6 kent een moeilijke seizoenstart. Voor rust was Sp Rijssen de betere ploeg en nam verdiend een 0-3 voorsprong. Na rust pakte Blauw Wit de zaken energie ker aan en zette de Rijssense ploeg on der druk Hoewel de thuisploeg legio kansen kreeg wist men er niet één te benutten. De Rijssense ploeg counterde uiteindelijk naar een 0-5 eindstand Eversberg 4 - Blauw Wit 7 4-12 Blauw Wit begon deze wedstrijd zeer sterk. Al in de eerste minuut was het raak. Blauw Wit bleef goed doorgaan en bouwde de score langzaam maar zeker uit Evers- berg wist éénmaal iets terug te doen Rust 1-5 Na rust werd er snel 1-6 ge scoord. Blauw Wit speelde de zwakke thuisploeg volledig van de mat. Met behulp van de toch niet slechte scheids rechter konden ze zelfs nog enkele ma len tot scoren komen. Blauw Wit bleef echter de veel sterkere partij en bouwde de score verder uit. De gasten kregen zelfs nog twee strafschoppen toegewe zen, waaruit doelman 'Henkie van kleine va' zijn eerste competitietreffer scoorde. Molly wist de andere strafschop niet te benutten. Wierden A1 Blauw Wit A1 3-4 Blauw Wit benutte de vrije zaterdag voor een oefenwedstrijd tegen Wierden. Al vroeg in de wedstrijd kwam Blauw Wit op voorsprong door een mooi doelpunt van Marco Wierden kwam hierna sterk terug en scoorde de gelijkmaker De thuisploeg had hierna het betere van het spel en drukte dit in een doelpunt uit. Rust 2-1 Direct na rust scoorde Wierden opnieuw 3-1. Blauw Wit begon hierna aan een inhaalrace en Niek scoorde van buiten de 16 meter keihard 3-2 Maarten produceerde hierna de gelijkmaker 3-3. Marco had hierna nog een hoogstandje in petto, na de bal enkele malen te hebben hoog gehouden werkte hij de bal achter de geslagen doelman 3-4. Blauw Wit C1 - Hulzense Boys C1 0-1 In deze wedstrijd was Hulzen de tegen stander. Een fysiek zeer sterke ploeg. In het begin was deze ploeg ook beter, na ongeveer tien minuten werd het ontzag voor Hulzen minder en begon Blauw Wit goed te voetballen. Dit leverde ook enke le goede kansen op, maar geen doelpun ten. Rust 0-0. Na rust was Blauw Wit de betere ploeg en drong sterk aan. De kansen werden echter niet benut en in de counter was het Hulzen dat vlak voor tijd wel scoorde. Blauw Wit D1 - Enter Vooruit Dl 3-4 Dl moest deze dag tegen het altijd lastige E.V. D1Blauw Wit begon goed en al na vijf minuten werd gescoord door Maar ten. Hierna was het E.V. dat door een uitval tegenscoorde 1-1. E.V. had hierna het betere van het spel en al snel werd het 1-2 na een misverstand in de verde diging bij Blauw Wit. Na rust was Blauw Wit beter en al snel kwam de tegentref fer door Gert-Jan Blauw Wit ging goed door en na een snelle aanval werd het, opnieuw door Gert-Jan 3-2. Hierna gaf de thuisploeg E.V teveel ruimte, waar door de gasterr sterk terug konden ko men en uiteindelijk met 3-4 aan het langste eind trokken. Beek-Gerrit Stevens, rem.; Dinant van Beek-Gerard van Calcar, 1-0; Teun Scheurwater-Ceesolij, 1-0; Ronald Klein Teeselink-Henk Jongman, 0-1; Erik Bos man-Jan van Calcar,1-0. Blauw Wit ontvangt zaterdag Sp. Denekamp. De ploeg die zichzelf het Volendam van de eerste klas noemt. Om het jaar speelt deze vereniging in de vierde klas of in de afdeling. Voor Blauw Wit dus een moeilijke opgave, maar indien de verdediging net zo betrouwbaar speelt als in de voorgaande drie wedstrijden zal Denekamp het bij zonder moeilijk krijgen om tot scoren te komen. Voor Blauw Wit is het te hopen dat scheidsrechter Blekkenhorst een betere middag heeft dan zijn collega Baars bij A.S.V. zodat beide ploegen ook echt aan voetballen toekomen. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Holten heeft in de uitwedstrijd tegen Zenderen Vooruit zonder veel problemen de 3 punten mee naar huis genomen. De ploeg trad in deze immer lastige uitwedstrijd in bijna dezelfde samenstelling aan als de laatste weken, alleen de geblesseerde Marcel J ager was ver vangen door Robert Jansen. In de beproefde 4-4-2 opstelüng begon Holten goed aan de wedstrijd. Met goed verzorgd veldspel bouwden de rood-zwarten een veldover wicht op in de eerste fase van de wedstrijd. Dit resulteerde in enke le goede kansen voor de Holter voorwaartsen, die echter hun vi zier nog niet op scherp hadden staan. Zenderen, dat slecht 1 punt tot op heden had, kon het de Holtense keeper René Lande- weerd niet moeilijk maken. In de 20ste minuut was het prijs voor Holten. Richard den Heijer werd op 20 meter van het doel gevloerd en de toegekende vrije trap werd op fraaie wijze door Erik Broek- maat in de bovenhoek gekruld (0- 1). Holten bleef agressief en hield Zenderen constant onder druk. In de 35ste minuut kon de massaal meegekomen aanhang opnieuw juichen: een verre pass van Jan Herman ten Velde bereikte Geert Brands, die zijn tegenstander van zich afschudde en op de achterlijn de bal keurig terugtrok op Robert Janssen. Die schoot beheerst in (0- 2)- Na de thee was het gedaan met de wedstrijd. Holten voetbalde met het niveau van de tegenstander mee en dat was ronduit slecht. Over en weer waren en nog slechts enkele kansjes die de achterhoede van beide ploegen echter niet kon den verontrusten. De warrig lei dende scheidsrechter deelde mee in de malaise. De eindstand bleef al met al 0-2. Een kleine domper op de overwinning waren de gele kaarten voor Brands, Klaasses en Jansen. Zondag reist Holten voor de derde uitwedstrijd af naar Los ser. Om 14.30 uur begint de wed strijd tegen TAR, een grote onbe kende. De rood-zwarten zijn evenwel gewaarschuwd: TAR won zondag jl. met ruime cijfers van Nijverdal (2-5). Holten zal dan ook alle zeilen moeten bijzet ten om zich bij de kop te handha ven.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7