'Prettige en spontane sfeer is kenmerkend Nieuw programma van Kunst en Cultuur ,In toekomst project bij de kop pakken' Kwaliteitserkenning voor Meinders Euro Service HOLTENS NIEUWSBLAD Veertig jaar HVG Dijkerhoek 'Door Eenheid Verbonden' Eerste lustrum leerlingenuitwisseling Gemeente Toch 3-jarig contract met volkstuinders Zangavond in De Kandelaar --- -- DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995- Veertig jaar Hervormde Vrouwen Groep Dijkerhoek. Veertig jaar een hechte onderlinge band tussen een relatief klein aantal vrouwen. De naam zegt het al: 'Door Eenheid Verbonden'. „En zo is het ook echt," verzekert presidente Femmie Roozenboom ons. „De opkomst op de bijeenkomsten is buitengewoon hoog, J zo'n 98 procent. Mist er iemand, dan valt dat gelijk op. Maar het is zeker niet zo dat er sprake is van een vervelende sociale controle; integendeel, de prettige en spontane sfeer is kenmer kend voor onze groep!" De veertigste verjaardag van de HVG Dijkerhoek wordt dinsdag 26 september luister bijgezet met een j gezellige avond in gebouw Bethanië, waar leden en genodigden kunnen genieten van het optreden van cabaret 'Pepermunten' uit j Hilversum. Een programma dat op kerkelijke leest geschoeid is. j Kerk en geloof spelen een belang- dat de meeste HVG-dames van I rijke rol in de Dijkerhoekse vrou- wengroep. Precies veertig jaar te rug, op 26 september 1955, werd deze opgericht door mevrouw W. I Israël. Bij die oprichting was ook mevrouw H. Veneklaas-Venek laas betrokken; zij is thans erelid van de HVG Dijkerhoek, die aan gesloten is bij de landelijke bond. Vijfjaar tevoren had de plaatselijke Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) het levenslicht gezien, maar een deel van de vrouwelijke buurtschappers miste daar het voor hen zo belangrijke kerkelijk aspect. Doelstelling van de HVG i is ook de geestelijke, maatschap pelijke en culturele belangen van de vrouw vanuit het christelijk geloof te helpen bevorderen. Bo vendien richt de groep zich op versterking en verdieping van het kerkelijk besef onder haar leden. Alle bijeenkomsten worden ook begonnen met een korte meditatie. Het was mevrouw Israël die als eerste de voorzittershamer han teerde. Na haar volgden mevrouw Schellevis, mevrouw Loorbach (ruim zestien jaar) en op dit mo ment mevrouw Roozenboom. Drie leden zijn veertig jaar lid: Toos Meijerman-Marsman, Ber tha Steunenberg-Schutte en Han- nie Haverslag-Schooien. Samen met Gerrie Hoogenboom en Dine Rietberg maken zij thans deel uit van de feestcommissie. I De HVG Dijkerhoek begon des tijds met elf leden, nu zijn dat er I 28. Geen opvallende groei dus in veertig jaar tijds, terwijl de belang stelling voor de NBvP groot is. De vraag rijst of het kerkelijk element daar geen debet aan is. „Wie zich bij ons aansluit maakt een bewuste keuze. Het is daarnaast een gege ven dat het kerkbezoek over de hele linie afneemt. Dat beeld zie je hier ook. Onze groep zit deson danks lekker in haar vel. Erg veel groter hoeft eigenlijk niet. Nu kent iedereeen elkaar door en dóór, heeft het iets intiems. Dat neemt niet weg dat nieuwe leden natuurlijk welkom zijn!," legt Femmie, echtgenote van ds. Siebe Roozenboom uit. Duidelijk wordt middelbare leeftijd zijn: de oudste telt 78, de jongste iets meer dan 30 lentes. Dine Rietberg vertelt dat jongere vrouwen zien doorgaans moeilijker aansluiten. Vaak zijn ze verbonden aan een andere vereni ging of hebben ze op andere wijze drukke bezigheden. „Soms pro beren we wel interesse te wekken binnen de familie, een schoonzus ter of zo, maar aan écht actieve ledenwerving doen we niet. Mond-op-mond reclame werkt vaak het beste. De ervaring leert dat als er een paar komen, je door gaans makkelijker meer leeftijdge noten binnen je gelederen krijgt." De gemiddelde leeftijd van de Dijkerhoekse HVG'ers mag dan gemiddeld wel wat hoger zijn, toch is het opvallend dat deze jong is vergeleken bij HVG-groepen in de omgeving. Femmie: „Sterker, ik geloof zelfs dat wij zelfs de jongste leden hebben!" Twee weken In tegenstelling tot de maandelijk se afdelingsavonden van collega vrouwenverenigingen, koos de HVG Dijkerhoek voor tweeweke lijkse bijeenkomsten: de ene keer een eigen avond waarop de vrou wen zich bezighouden met onder meer spel en voordracht en na tuurlijk creatieve activiteiten. Die lopen uiteen van bloemschikken en textielschilderen tot rfiacramé en kraaltjes breien. Vorig jaar ver zorgden alle oud-presidentes een bijeenkomst en vast onderdeel op het jaarprogramma is de bingo, bedoeld om de verenigingskas te spekken. Veertien dagen later wordt de avond verzorgd door een gast(e), die een bepaald onderwerp onder de loep neemt. De laatste bijeenkomst van het seizoen wordt doorgaans afgesloten met het be zoek van één van de predikanten. Actief binnen de groep, ook daar naast. Dine vertelt dat veel vrou wen thuis naarstig breien voor een Braziliaans tehuis dat zich inzet voor de straatkinderen. Het tehuis wordt geleid door Nederlandse nonnen „Voorheen breiden we daarvoor ook wel op de bijeen- Feest ook tijdens het tien jaar geleden gevierde 30-jarig bestaan (Eigen foto) komst. Dan werd ondertussen voorgelezen, maar dat is anno 1995 toch wat achterhaald." Ook op andere wijze speelt de HVG Dijkerhoek zich in de kijker. Jaar lijks worden op Koninginnedag oliebollen verkocht, wordt kle ding ingezameld voor het Leger des Heils en op de Landelijke Fiets- en Molendag stonden de vrouwen dit voorjaar bij de Dijk erhoekse molen paraat met 'lande lijke' hapjes als pannekoeken en kwark. Traditiegetrouw wordt ie der seizoen begonnen met een fietstocht. Recent nog richting Raalte en Broekland. Jaarlijkse af sluiting is het reisje, waar ook niet- leden aan deelnemen met het oog op de onkosten. Hoe de, toch kleine, HVG Dijkerhoek finan cieel rondkomt? „Voornamelijk van de lidmaatschapsgelden. Van gemeentezijde kunnen we hooguit een kleine subsidie verwachten als het programma een onderdeel met een 'emancipatorisch karakter' op staat. Verder zijn we heel zuinig. Zetten zelf koffie, nemen cake of zo mee. En als iets financieel niet binnen bereik ligt, dan doen we het gewoon niet," besluit Femmie Roozenboom. De Stichting Kunst en Cultuur heeft het nieuwe programma ge reed. Tenzij anders vermeldt, hebben de bijeenkomsten vanaf 20.00 uur plaats in De Bosc hkamp. Voorzitter Hugo Verkerk vindt dat in het nieuwe seizoen opnieuw veel kwaliteit wordt geboden. In dat kader verwijst hij onder meer naar de excursie van volgende week woensdag (20 september) naar de kunstcollectie van de Rothmanssfabriek in Zevenaar en de 'kastvoorstelling Het Ezelkabi net op vrijdag 17 november. Een zeer bijzondere voorstelling van de Stichting De Kist, die er loven de kritieken voor kreeg in de lan delijke pers. Verkerk: „Wij zijn er bijzonder trots op dat het ons is gelukt een dergelijke voorstelling naar Holten te halen." Het is alle maal te zien in de aula van scholen gemeenschap De Waerdenborch. Donateurs betalen tien gulden, overige bezoeker vijftien gulden. Het idee voor en de uitvoering van Het Ezelkabinet is afkomstig van Harriet van Reek en Geerten ten Bosch. In hun krakkemikkig kabi net stallen de spelers hun verzame ling rariteiten uit, die ze via nauw keurige obeservatie van het mense lijk bedrijf hebben verzameld. In 1960 is metgreotsucces geëxpe rimenteerd met het ophangen van grote schilderijen boven de machi nes in de toenmalige sigarettenfa- briek van Peter Stuvvesant in Ze- „We willen gaan proberen om tijdens het bezoek meer project matig te werk te gaan. Zowel hier als in Winterberg. Er zijn vol doende mogelijkheden op onder wijskundig gebied om een be paald project bij de kop te ne men," verklaarde J an Koelemay na afloop van het tweejaarlijkse leerlingenbezoek vanuit partner gemeente Winterberg in net Sau- erland. Koelemay is conrector van de nevenvestiging van scho lengemeenschap De Waerden borch in Goor. Hij was overigens zeer te spreken over het bezoek, dat hij als 'buitengewoon ge slaagd' omschreef. Het was de vijfde maal dat een groep leerlingen vanuit Winter berg naar Holten afreisde. Een eerste lustrum dus. Volgend jaar is het weer de beurt aan vbo-leerlin- gen van De Waerdenborch die, dat geldt wel als voorwaarde, het vak Duits in het eindexamenpakket hebben. Het Duitse gezelschap, totaal 27 leerlingen en drie leer krachten van de Winterbergse Hauptschulé, arriveerde woens dagmiddag per bus in Holten. Na een kennismaking op school (loka- tie Oranjestraat), vertrok een ieder naar zijn gastgezin. Alleen de drie begeleiders verbleven in een hotel. 'Lockerer' Volgens Koelemay is de opzet van de wederzijdse bezoeken de jonge ren kennis te laten maken met cultuur en mentaliteit van het an der land: „Winterberg is al jaren lang populair bij Nederlanders. Een zekere relatie is er dus al, maar Christian Schmidt (links) verbleef gedurende het bezoek ten huize van Patrick Vogel. De jongens konden het direct uitstekend vinden en houden zeker contact (Foto WV) het heeft tevens tot gevolg dat er bij veel jongeren vooroordelen le ven over Nederlanders. Zo zou den wij brokkenpiloten zijn. Zo'n bezoek draagt er toe bij dat beeld af te bouwen." Naar zijn zeggen is die specifieke vorm van kenniso verdracht erg belangrijk: „Want de jongeren die wij hier krijgen zijn de toekomstige ondernemers daar.Voor de leerlingen van De Waerdenborch is het zaak Duits te spreken, iets dat volgens Koele may 'met het uur beter gaat'. Om gekeerd pikken de Duitsters vrij snel gangbare woorden en zinne tjes op. De leerlingen die betrok ken waren bij het uitwisselingsbe- zoek waren 15 of 16 jaar oud. Wat betreft de Nederlandse zitten ze in het derde of vierde leerjaar van het vbo. Opvallend was dat de meeste Duitse leerlingen vielen over het feit dat de sfeer in de klassen van De Waerdenborch veel vrijer is dan in Winterberg. „Viel locke rer!," liet Christian Schmidt (16) desgevraagd weten. Hij verbleef enkele dagen in Markelo in het gezin van Patrick Vogel (16). Pa trick volgt de opleiding verzorging in Holten. Het was Christian te vens opgevallen dat de oudere leer lingen op school mochten roken. Absoluut verboden op de Haupt schulé, verklaarde hij. Beide jon gens konden het uitstekend vinden met elkaar en verzekeren dat ze 'zeker contact zullen houden'. Wat betreft het vrijere omgaan in de lessen van leraren met leerlin gen, was Koelemay van mening dat dit net zo goed werkt als een strakkere sfeer op school: „Je zou kunnen zeggen dat wij eerder een beroep doen op de volwassenheid van jongeren." Diverse Duitse leerlingen waren ook verrast over het feit dat op De Waerdenborch in de bovenbouw gericht les gege ven wordt met het oog op beroeps keuze. 'Berufsausbildung' in de zogenoemde 'niedere Stufe' van het Duitse onderwijssysteem, is er niet. Christian Schmidt zette voor het eerst voet op Nederlandse bodem en had van begin tot eind genoten van het bezoek, dat woensdag avond, na de kennismaking in de middaguren, begon met disco in jongerencafé De Schure. Het ver wachte schot in de roos. Koele may: „Een echte verbroederings- plek. 't Heeft eerst iets van aftasten van elkaar, maar tegen het einde van de avond zijn de meesten uit stekende maatjes!" Donderdag ochtend volgden de Duitse leerlin gen in groepjes lessen op school, onder meer Nederlands, Duits en beroepsonderwijs (landbouw), terwijl de middag besteed werd aan een fietstocht over de Holter- berg en De Borkeld. Vrijdag stond een excursie naar Amsterdam op het programma. Vooral het be zoek aan het Scheepvaartmuseum was een schot in de roos, vooral vanwege de originele presentatie. Ook het Anne Frankhuis scoorde hoog, evenals de rondvaart door de grachten. Zaterdagochtend keerde het gezelschap huiswaarts. venaar (tegenwoordig Rothmans). Na dat succes werd de Peter Stuy- vesant Stichting opgericht om kunstwerken aan te kopen en daar mee de fabrieken te verlevendigen. Het sigarettenproduktiebedrijf in Zevenaar is nu officieel erkend als museum. Tussen de excursie naar Zevenaar en de opvoering van Het Ezelkabinet is drs. G.M. Pluis maandag 16 oktober te gast in het dorpshuis. Hij vertelt het één en ander over de Franse beeldhouwer Auguste Rodin. Woensdag 13 de cember houdt drs. C. A.J. de Haas een inleiding over symbolen en in het nieuwe jaar bijt Dave van Eijs- bergen woensdag 23 januari bet spits af met een lezing over de beroemde Spaanse architect Anto- ni Gaudi. Eén van zijn bekendste bouwwerken is de kathedraal Sa- grada Familia in Barcelona. Drs. Marian Conrads verzorgt woens dag 20 februari een inleiding over mode van de twintigste eeuw en J opje Bakker van het Kunsthisto risch Centrum in Amsterdam ver telt donderdag 21 maart over de schilder Henri Matisse. Kunst en Cultuur besluit het seizoen maan dag 22 april met een lezing over 'Eten en drinken in de kunst' door de in Holten inmiddels bij velen bekende Elvira van Eijl, die als kunsthistorica verbonden isaan de AKI in Enschede. Concerten Onder leiding van P. van den Ende houdt Kunst en Cultuur tevens een leeskring. Iedere twee maan den wordt een boek besproken. Ook zijn er dit seizoen weer drie kamerconcerten van hoog niveau, telkens bij één van de donateurs thuis. Donateurs die reeds lid zijn van de kamerconcerten ontvangen het programma thuis. Voor het seizoen 1995-1996 kunnen enkele donateurs zich nog aanmelden bij mevrouw A. Steensma (tel. 62901) of mevrouw I. Groot (tel. 64076). Zij verstrekken tevens informatie over het concertprogramma. Ze worden gehouden op 18 novem ber, 20 januari en 23 maart. Voor overige informatie over de Stich ting Kunst en Cultuur kan men zich wenden tot voorzitter Ver kerk (tel. 63519) of secretaresse M. Hüsslage (tel. 62609). Op initiatief vam de Stichting Zen ding Zonder Grenzen uit Almere wordt dinsdag 17 oktober een zangavond gehouden in De Kan delaar. Aan de avond wordt mee gewerkt door Nel Benschop, zan geres Reinata Heemskerk en het Holtens mannenkoor. Gastheer is zendingspredikant en schrijver Sipke van der Land. De zangavond is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN Vergunning, ontheffing e.d. is verleend voor. - wandeltochten Wandelsport Haarle (7/8 oktober 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - wijzigen bijgebouw Dorpsstraat 63 (11 september 1995): - uitbreiden garage Vijfhuizenweg 1 (12 september 1995); De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 25 september 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a voorstel inzake instelling en benoeming leden schadebeoordelingscommissie ad hoe; voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten 1966/1968" (perceel aan de Waagweg); voorstel inzake vaststellen structuurplan Kernen; voorstel inzake vervanging van de riolering en herinrichting van de Pastoriestraat en de Rietmolenstraat; voorstel inzake extra budget 1995 t.b.v Gastouderbureau Holten; voorstel inzake extra bijdrage flankerend ouderenbeleid 1995; voorstel inzake eenmalige bijdrage bouw blokhut Scouting; voorstel inzake verkoop percelen bouwterrein in bestemmingsplan Look; voorstel inzake verkoop percelen bouwterrein in bestemmingsplan Lukensveld; voorstel inzake vaststelling jaarrekening over 1994. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. TERINZAGELEGGING ONTWERP VERORDENING ALGEMENE BIJSTANDSWET Burgemeester en wethouders van Holten, gelet op artikel 3:113:12 en 3:13 van de Algemene wet bestuursrecht ter openbare kennis dat het ontwerp van de verordening Algemene bijstandswet gedurende de periode 4 oktober 1995 tot 1 november 1995 ter inzage ligt in kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) op het gemeentehuis. Tevens ligt bij deze ontwerp-verordening het geformuleerde beleid dat tot deze verordening heeft geleid ter inzage. Tegen vergoeding van de (leges)kosten wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze op het ontwerp van de verordening schriftelijk of naar keuze mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan burgemeester en wethouders. Postbus 13, 7450 AA Holten, dienen vóór het einde van de termijn te worden ingediend, dan wel ter post te zijn bezorgd. Op 1 november 1995 om 9.00 heeft op het gemeentehuis een zitting plaats, waarbij tegenover een ambtenaar van de afdeling Sociale Zaken zienswijzen kunnen worden gegeven. De ingebrachte reacties zullen wij vervolgens betrekken bij onze definitieve beslissing omtrent de ontwerp-verordening. Degenen die reageren krijgen van dit besluit bovendien mededeling. de secretaris H. de Blaauw, l-.s. SPORTCOMMISSIE de burgemeester, D. J. Verhoeven Holten, 21 september 1995 Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie is voornemens de Sportcommissie voor te stellen de vergoedingen voor het gebruik van de gemeentelijke sportakkomomodaties per 1 januari 1996 vast te stellen zoals hieronder is vermeld (tussen haakjes de thans geldende gebruiksvergoedingen) Belanghebbenden worden in de gelegenheid gsteld op dit voornemen te reageren. Uitsluitend schriftelijke reakties kunnen tot 2 oktober a.s. worden gericht aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten. Sporthal 't Mossink vaste gebruikers, per uur ƒ24.45 ƒ24.45 overige Hoitense gebruikers ƒ39.50 ƒ39.50 overige gebruikers ƒ54.00 ƒ54.00 Fitnessruimte vaste gebruikers, per uur ƒ23.90 (ƒ23.20) overige Hoitense gebruikers ƒ38.00 (ƒ36.25) gelijk met de sporthal ƒ10.00 (ƒ10 00) Gymnastieklokalen (per lokaal) vaste gebruikers, per uur 8.10 7 85) overige Hoitense gebruikers ƒ12.10 (ƒ1150) overige gebruikers ƒ21.00 (ƒ20.00) Voetbalvelden (per veld) vaste gebruikers, per jaar ƒ2.556- ƒ1.240, korting voor zelfwerkzaamheid ƒ1.278, Tennisbanen per baan vaste gebruikers, per jaar ƒ2.354, ƒ1.800, onderhoudsbijdrage ƒ530. ƒ530, korting vaoor zelfwerkzaamheid ƒ500- Handbalveld vaste gebruikers ƒ1.278. ƒ1240. Atletiekakkommodatie vaste gebruikers, per jaar 593, ƒ575, Terrein paardesport blijft ƒ100.- per jaar Terrein motorsport blijft ƒ100.- per jaar v.m. terrein fietscrosssport blijft ƒ100 - per jaar Terrein touwtreksport blijft ƒ100.-per jaar Zwembad Twenhaarsveld verenigingsgebruik, per uur per bassin ƒ29.50 ƒ28.65 individueel seizoenabonnement ƒ40, ƒ37.50 individueel seizoenabonnement 60+ ƒ20, ƒ20, gezinsseizoenabonnement. 1e ouder ƒ40, ƒ37.50 idem, overige gezinsleden ƒ20, ƒ20, maandabonnement (30 dagen geldig) ƒ20, ƒ19, eenmalig bezoek, vanaf 6 jaar 4.25 ƒ4, groepskaarten. per persoon 325 3.10 leskaarten (12 lessen) 40, ƒ38.50 schoolzwemmen basisonderwijs 2.30 220 schoolzwemmen voortgezet onderwijs 1.30 120 (o.l.v. eigen docent en binnen door de Sportcommissie vastgestelde uren) abonnement recreatiebednjven ƒ24, ƒ23. Tot en met 5 jaar grabs toegang Holten, 21 september 1995 Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie J. A. Schuchard, voorzitter J. A. Wissink, secretaris Na ruim een jaar van intensieve voorbereidingen ontvangt Mein ders Euro Service donderdag 28 september als eerste binnen de branche het ISO 9002-certificaat. Een betere bekroning op het voortdurende streven naar servi- cevelening op hoog nievau kan het bedrijf zich niet wensen en voor de klanten betekent de cer tificering een extra garantie voor kwaliteit. Het ISO 9002-certificaat wordt overhandigd doorj. Kesting, di recteur van TÜV Nederland QA bv. Voorzitter en directeur ir. K.J. Noorzij van Transport Logis tiek, de grootste organisatie van beroepsgoederenvervoerders, spreekt bij deze gelegenheid over het belang van de service voor het beroepsgoederenvervoer. Meinders Euro Service werd eind 1984 opgericht en is sinds enige tijd gevestigd aan de Oranjestraat, op de bovenverdieping van het voormalige Wonnink-pand. 'De onderneming is ontstaan als ver lengstuk vanuit de bedrijfsautoga rage, waar men onder mSer over vier compleet uitgeruste service wagens beschikte. Monteurs ruk ten ermee uit om reparatiewerk zaamheden te verrichten aan ge strande vrachtwagens in heel Eu ropa. De alarmcentrale is opgericht ten behoeve van het wegtransport en kan als onafhan kelijke firma contracten afsluiten en dienstverlening verrichten voor importeurs en vrachtwagenmer- ken en aanverwante bedrijven. Di recteurjan Meinders zag bij steeds meer importeurs, dealers en tran- porteurs het kwaliteitssysteem in trede doen en als intermediair vond hij het belangrijk om ook bij Meinders Euro Service een sys teem op te zetten en de kwaliteit naar zijn klanten en toeleveran ciers toe te waarborgen. Voordeel van het kwaliteitssyteem is bij voorbeeld het enquêtesysteem, waarmee de kwaliteit van de uit voering van reparaties en dergelij ke direct bij de klanten wordt gemeten.' De looptijd van het huurcontract van de gemeente en de Volkstuin- dersvereniging Holten blijft ge handhaafd op drie jaar. De vereni ging verzocht de gemeente onlangs om meer zekerheid in verband met een voorgenomen investering op het terrein aan de Larenseweg. Opzet is om daar een centraal onderkomen te plaatsen waar ge schuild kan worden, wat tafeltjes en stoeltjes worden neergezet en waar wat vakliteratuur kan wor den ingezien. Een kostenpost van zo'n drie- tot vierduizend gulden. De volkstuinders kunnen een klein deel financieren uit de reserve, maar het merendeel moeten ze zelf bijpassen. Voorzitter J.J. Bollee liet enkele weken geleden nog we ten dat het niet waard is om te investeren indien de vereniging niet meer zekerheid krijgt van ge meentewege. Aangedrongen werd op een huurcontract van ten min ste vijf jaar. Een tweede overleg mocht echter niet baten: de ge meente houdt vast aan drie jaar. Burgemeester Verhoeven daar over: „In feite is het meest voor de hand liggend om het contract jaar lijks te verlegen. We moeten nu eenmaal rekening houden met ont wikkelingen op sportgebied, waar terrein voor nodig is, bijvoorbeeld de Hockey Club Holten die haar terrein van een derde huurt. De wensen van de volkstuinders kun nen we best begrijpen, maar we willen ons desondanks niet vast leggen. Drie jaar is een verant woorde periode om op mogelijke ontwikkelingen te kunnen antici peren. En wie weet wordt het contract na drie jaar gewoon nog verlengd." Voorzitter Bollee was tot kort voor het ter perse gaan van deze krant niet bereikbaar voor commentaar.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5