Dancing De Waag door felle brand verwoest f "YJppcït 'Praten over problemen is uitermate belangrijk' van dag tot dag WVH fietst vier dagen in Sauerland WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Oorzaak nog steeds groot raadsel Uit het politierapport kerkdiensten EXCLUSIEVE GARDEROBE Crisis in veel landbouwbedrijven Progressie bij dames Blauw Wit medische diensten burgerlijke stand DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995- ,Ik heb mijn vriendin nog en dat s op dit moment het allerbelang- ijkste," kon Johan Tuitert vori- ;e week donderdagavond alleen naar uitbrengen. Machteloos noest hij toezien hoe zijn bar- lancing De Waag door een plot- eling fel uitslaande brand in een num van tijd in de as werd ge- egd. Tuitert beleefde het afie- naal met twee petten op: ener- :ijds als exploitant van De Waag, inderzijds als lid van de Holtense •rijwillige brandweer en in die locdanigheid ook actief betrok- .en bij de bluswerkzaamheden. Jet vuur trok aanzienlijke be- angstelling. j)ver de precieze oorzaak van de Irand tast de technische recherche log steeds in het duister. Feit blijft lat de voorgevel van het pand al na ;orte tijd kapot barstte en op de Vaagweg belandde. Een (gas)ex- ilosie wordt echter uitgesloten en liets wijst op brandstichting, brandweercommandant J.H. Heller gaf om 23.30 uur het sein brand meester'. Het nablussen luurde tot circa 3.00 uur. Oe discotheek is volledig ver hoest, het direct aangrenzende voonhuis, waar Tuitert zelf in hoonde, is inmiddels onbewoon baar verklaart. Deels door brand, haar merendeels door rook- en vaterschade. Ook in een loods die lirect achter de discotheek lag ont- tond rookschade. In de loods lig- ;en luxe tuinornamenten opgesla genVolgens Heller dreigde het /uur niet alleen over te slaan naar Je woning, maar met veel moeite voorkwamen de spuitgasten dat het ook oversloeg naar de loods. De totale schade is nog onbekend. Tuitert liet weten dat hij kort voor hij het vuur ontdekte, in de woon kamer zat. Op dat moment stond zijn vriendin onder de douche: [,Ik hoorde een plof en dacht in lerste instantie dat zij gevallen vas. Dat bleek echter niet het ;eval, waarop ik verder ging zoe tenT oen de Holtenaar vanuit de Woning binnendoor naar de disco theek wilde komen, stond de zaak il in lichterlaaie en was er geen doorkomen meer aan. Volgens Dinsdag 12 september werd op de Kriegersteeg openbare schennis der eerbaarheid gepleegd. Een vrouw die aan het trimmen was, werd plotseling geconfronteerd met een man die poedelnaakt langs de weg stond. De man was ver moedelijk in het bezit van een auto, die even te voren aldaar was gesignaleerd. Van de dader ont breekt echter elk spoor. Een inwoonster van de Dorps straat werd op woensdag 13 sep tember tot twee keer toe gecon fronteerd met een man in haar woning, die vermoedelijk een po ging deed tot insluiping om iets weg te nemen. Toen hij werd ge confronteerd met de bewoonster hing hij een goedkoop smoesje op. De vermoedelijk identiteit van de man is bij de politie bekend. Op 13 september werd er aangifte gedaan van diefstal en vernieling van sportkleding gepleegd op za terdag 9 september. Twee man nen, die op de Holterberg aan het hadden nun trai- ningskleding in een plastic zak langs de weg gelegd. Toen ze terug kwamen, was een trainingspak verdwenen en was een andere trai ningsjack in brand gestoken. Een ondernemer uit onze gemeen te werd per fax benaderd om f 585,00 over te maken voor het plaatsen van een advertentie in een of ander blad. Even later werd hij tevens telefonisch benaderd, om de fax per omgaande te retourne ren, daar er haast bij was. De man was zo verstandig daar niet in te trappen. De verzoeker tot het plaatsen van deze advertentie gaf zich uit als medewerker van een bedrijf genaamd A en R in Alk maar, wat dat ook moge zijn. Ove rige ondernemers zij bij dezen ge waarschuwd. Donderdag 14 september ver woestte een uitslaande brand de discotheek De Waag aan de Waag- weg. De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. Voor een uitvoe rig verslag wordt verwezen naar een artikel elders in dit blad. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Koopm- na-Ophof, Finet Beldman. 19.00 uur, ds. da. J.W. den Hertog. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Espelo: 10.45 uur, prof. dr. A. van der Meiden, Amersfoort. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Diessenplas: woensdag 27 sep tember: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. D.H. Borgers, Den Ham. 19.00 uur, ds. S. Poelman, Nijverdal. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 4 en 5 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Trijnet Over- kempe; groep 6 en 7 o.l.v. Greetje Schutter. Oppasdienst: 0-3 jaar: Janny Smit, Inge Smit, Karin Smit; 0-4 jaar: Jannie Withaar, Sabrina Paalman. RK kerk: 10.00 uur, pastor Hoge- nelst, Eucharistieviering. Kinder nevendienst. Oppasdienst: me vrouw Koopman-Ophof, Finet Beldman. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. L. Flier, Nijverdal. Uitgangscollecte: IKV. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Hoe groot de ravage was, is bier goed zichtbaar. Vrijdagochtend vroeg begon de technische recherche direct met het onderzoek naar de oorzaak (Foto WV) hem is de brand achter in de zaak begonnen. Op het moment dat deze uitbrak (rond 22.15 uur) was er niemand in de discotheek aan wezig. Meestal is dat op donder dagavond wel het geval. Leden van de Holtense Magic Light Music Drive in Show testten daar dan hun apparatuur met het oog op de activiteiten in het weekeinde. Toe valligerwijs was dat deze donder dag niet gebeurd. Enkele leden waren op de Smidsbelt toen de brand uitbrak. ,,Als we binnen waren geweest, dan had ik het waarschijnlijk niet meer kunnen navertellen. Juist de muur waar onze apparatuur stond opgesteld is eruit geknald," liet één van hen geschokt weten. Duidelijk is dat alle apparatuur met een totale waarde van enkele tienduizenden guldens, verloren is gegaan. Een verzekeringskwestie. Eigenaar van het nu verwoeste pand is Jos Kamphuis. Kamphuis bezit het pand sinds een aantal jaren en Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Li/We— Borculo - Holten Mantelzorg? ^anneer er over hulpverlening foor ouderen wordt gesproken korden steeds nieuwe begrippen gebruikt. Thuiszorg is zo'n be- fcrip, mantelzorg een ander Jat ben steeds vaker hoort. Is men kelf niet werkzaam in de zorgver lening dan zijn dergelijke begrip ben veelal heel onduidelijk. Want kat is nu mantelzorg? Hiermee wordt bedoeld de zorg Pie familie en vrienden aan iemand keven. Dat kan variëren van het tijdelijk verzorgen van een huisge noot met een griepje tot het jaren lang verzorgen van een demente rende partner of een huisgenoot pie in een rolstoel zit. Die mantel- borg kan dus heel zwaar zijn, [ooral wanneer al die zorg op een persoon neer komt. De hulp die piet door familie en vrienden Fordt gegeven omdat daar teveel gespecialiseerde kennis voor nodig js, of te zwaar is wordt aangevuld [oor voornamelijk Thuiszorg. Pat betreft dan de gezinsverzor ging en de wijkverpleging. Daar naast zijn er ook nog vormen van |ulp als dagopvang, een oppas dienst en gespreksgroepen voor pantelzorgers. Die laatste vormen fan hulp zijn er om de familieleden lie veel hulp bieden af en toe te Intlasten. Hulp geven wordt door •eel mensen als vanzelfsprekend bevonden. Teveel hulp kan echter Pecht zijn voorde gezondheid van Je hulpverlener. Wanneer men er Jiet af en toe ven uit gaat voor wat verhuurde het sinds drie jaar aan Tuitert. Door de brand is het huurcontract verbroken. Ge vraagd naar de kansen van her bouw van De Waag liet hij weten nog geen idee te hebben hoe de toekomst er uit ziet: „Een brand in één van mijn horecazaken is voor mij totaal nieuw. Zoiets heb ik nog nooit bij de hand gehad. Overleg zal zeker volgen." Enkco Direct na het gebeurde begon het geruchtencircuit in Holten op gang te komen. Van menige kant werd gesuggereerd dat vleesver werkend bedrijf Enkco nu wel eens interesse zou kunnen tonen in de lokatie. Dat zou betekenen dat de hele zaak, inclusief woonhuis, van Kamphuis gekocht zou wor den om vervolgens plaats te maken voor de uitbreiding van het be drijf. Desgevraagd liet Enkco-di- recteur Frans Noordam weten dat die optie mogelijk is, maar dat op dit moment nog niets in die rich ting ondernomen is. Wel liet hij weten dat Enkco in het verleden al eens pogingen ondernomen heeft om aan de Waagweg-zijde richting Stationsstraat uit te breiden. Zoals bekend heeft het bedrijf momen teel plannen om aan de kant van de Kerkhofsweg uit te breiden rich ting Stationsstraat. Begin deze maand vertrokken elf leden van de Wielervereniging Holten onder begeleiding van het echtpaar Van Oyen richting Nie- dersfeld, een dorp op 8 kilometer van Winterberg. Voor de vijfde maal hield de WVH de meerdaagse in het Sauerland. Vier dagen fiet sen in een ontspannen en gezellige sfeer en in een prachtig natuurge bied en bovendien met een uitste kende verzorging door de Van Oyens. Overnac.it werd in een pension waar veel groepen van sportverenigingen worden onder gebracht. Na aankomst volgde een gezamenlijke lunch om daarna op de fiets te stappen voor de eerste tocht van 64 kilometer rondom Winterberg. Er werd gestart onder goede weersomstandigheden, de finish geschiedde evenwel in de regen. Vrijdag werd eveneens ge start bij goed weer, maar na twee uur fietsen sloeg het om en begon het eerst zachtjes, later hara te regenen. Zeker de laatste 20 kilo meter werden mede daardoor be hoorlijk zwaar. Ook het klimwerk droeg daartoe bij. Desondanks een schitterende tocht, uitgezet door Hans van Oyen. Toen het zater dagochtend opnieuw regende werd besloten de start uit te stellen tot 13.00 uur. In de loop van de ochtend werd het gelukkig droog en kon de aangepaste versie wor den begonnen. Wel jammer, want het mooiste deel van de rit, rond om de Edersee, moest de groep links laten liggen. Zondag stond de laatste route op het programma: 70 kilometer fietsen door de heuvels met prachtige vergezichten. Na het diner werd de thuisreis aan vaard. ontspanning dan houdt men het niet vol. Een oppascentrale is werkzaam in Holten. Daar kunt u kontakt mee leggen via de Stich ting Thuiszorg Midden Overijssel. Dat kan op maandag t/m donder dagmorgen via telefoonnummer 05486- - 16465. Gespreksgroepen voor mantelzorgers zijn er echter nog niet. Wilt u meer hierover weten? SWOH kan u informatie verschaffen. Telefoon 64910 op maandag- en donderdagmorgen en dinsdagmiddag. Informatiecentrum Het is maar heel weinig mensen duidelijk welke organisatie wat voor soort hulp biedt. Zeker wan neer men meerdere vormen van hulp nodig heeft is het helemaal een gezoek en soms een gestuur van het kastje naar de muur. SWOH kan hier misschien uit komst bicden. SWOH kan u niet overal inschrijven en direct hulp verzorgen, wel kan informatie worden gegeven over welke orga nisatie welke vorm van hulp biedt, waar die is gevestigd en wanneer die bereikbaar is. Het is een taak van de SWOH te zorgen voor informatie. U valt ons daar dus echt niet mee lastig wat mensen soms denken. SWOH bereikbaar op maandag- en donderdagmor gen en op dinsdagmiddag op tele foonnummer 64910. U kunt na tuurlijk ook langs komen op ons kantoor aan de Gaardenstraat (in het oude Groene Kruisgebouw, le verd.). „Een pasklare oplossing aandra gen is moeilijk, maar praten over je problemen is uitermate be langrijk." Het was de kern van de bijeenkomst die vorige week op initiatief van de gezamenlijke landbouworganisaties in Holten (OLM, CBTB, ABTB), de huis artsen en kerken gehouden werd in zaal Vosman. Een avond met als thema 'Frustraties in de land bouw' en met als doel de groeien de problemen in de landbouw bespreekbaar te maken. Conclu sie was dat onderlinge communi catie en het inschakelen van pro fessionele hulp van essentieel be lang is. Ook de politiek moet zich sterk maken voor de landbouw. Als vervolg op de thema-bijeen komst wordt binnenkort gestart met het HAS-project (Herstruc turering Agrarische Sector), waarbij per bedrijf gekeken wordt naar het toekomstpers pectief. Ofschoon de organisatoren vooraf vraagtekens hadden geplaatst bij de opkomst, viel deze achteraf 100% mee. De belangstelling on der buren, bestuurders en mede werkers van maatschappelijke in stellingen bleek zelfs dusdanig groot, dat in allerijl extra stoelen moesten worden aangesleept. Naast onderlinge groepsdiscussie werd van gedachten gewisseld met een forum met Johan Westerveld, sociaal-economisch voorlichter bij LTO MidOost (Land-en Tuin bouworganisatie), Carolien Pis- caer-Witte namens de plaatselijke huisartsen en pastor Harry Wig- gers, die de plaatselijke kerken vertegenwoordigde. Hoewel het de boeren ogenschijn lijk goed gaat, gaan achter heel wat deuren veel problemen schuil op zowel bedrijfseconomisch als soci aal vlak. De crisis in de landbouw is wereldwijd en houdt verband met economische, industriële en handelsbelangen. „Daarnaast speelt de milieuproblematiek. Een oplossing is al met al nog niet in zicht," aldus voorzitter Henk Scheperboer van de OLM Holten, die tevens verwees naar zeer actue le spanning in de landbouw ten aanzien van het mestbeleid van de ministers Van Aartsen en De Boer. „De enorm strakke regels waar mee we te maken krijgen zijn dom weg onaanvaardbaar. Het is 'groeien of wijken. Een boer moet durven investeren. Maar investe ren in een onzekere toekomst maakt het er niet gemakkelijker In het forum ook dokter C.M. Piscaer-Witte (links) en rooms-katholiek pastor Harry Wiggers (Foto WV) op. Spanningen en verminderd werkplezier zijn maar al te vaak het gevolg," aldus Scheperboer. Schuldgevoel De huidige crisis brengt veel be drijven in de problemen. Verdriet, teleurstelling, wanhoop en ook vaak schuldgevoel gaan vooraf aan de beslissing over de toekomst van een bedrijf. Holten telt relatief veel kleine bedrijven, waardoor de agrarische gemeenschap er harder getroffen wordt dan elders in het land. Schaalvergroting is moeilijk, doordat industrie, woningbouw en het toerisme veel landbouw gronden opslokken. Het zorgt voor exra druk op de ontwikke lingsmogelijkheden van de bedrij ven en daarnaast is sprake van de beperkingen door natuur en wa terwinning. Kerk en huisartsen worden steeds vaker geconfron teerd met problemen in boerenge zinnen. Die vragen om specifieke hulp. Duidelijk is dat ieder pro bleem anders is, geen twee bedrij ven zijn het zelfde. Ter inleiding van de discussie met het forum aan de hand van een viertal stellingen, werd de film 'Bedrijfsbeëindiging is iets voor de buren' gedraaid. Zeer herkenbaar voor veel aanwezigen in de zaal. Het stoppen van een bedrijf heeft niet alleen economische eevolgen, ook geestelijke en fysieke proble men zijn in veel gevallen het logi sche gevolg van de spanningen waar de betrokken ondernemer en zijn gezin aan worden blootge steld. Er speelt ook nogal wat mee, zoals het gevoel van falen dat ont staat bij beëindiging van een fami liebedrijf dat van generatie op ge neratie overging. En hoe zit net met ander werk? En omscholing? En wat kost dat? En praten is dan wel belangrijk, maar kan iedereen dat zo gemakkelijk? Met name onder de oudere en vaak minder geschoolde boeren ligt dat soms heel wat gevoeliger. Toch waren zaal en forum het roerend eens over het feit dat communicatie ui termate belangrijk is. Zoeken naar een oplossing en in contact treden met deskundige hulpverleners, op zowel sociaal-economisch als des gewenst geestelijk en lichamelijk terrein. Pastor Wiggers adviseerden de be trokkenen goed te luisteren naar de signalen van hun lichaam: „Dan weet je goed wanneer je voor jezelf de grens bereikt hebt en hulp moet zoeken." En Johan Westerik benadrukte dat het pro ces van 'probleem oplossen' al is ingezet op het moment dat des kundige hulp gezocht wordt. Bij een pastor, bij een huisarts, bij een belangenvereniging, noem maar op. Het stoppen van een bedrijf veroorzaakt Dij velen het bekende 'zwarte gat'. Hoe ziet je dag er uit? Hobby's zijn er amper, want het boerenwerk was tegelijkertijd hobby. Hoe is het om anderen op jouw grond te zien werken? Eén van de aanwezigen trok de parallel met vroeger, toen een bedrijf meer geleidelijk aan werd afgebouwd. Nu is dat veel abrupter. „Als je dan weet dat je de dag erop een baan hebt, is die keuze voor stop pen veel gemakkelijker." In de vierde competitiewedstrijd van de Blauw Wit dames, uit bij Vesos, bleek dat de ploeg steeds meer inzicht in het voetbalspelletje krijgt. De ploeg speelde veel op de helft van de tegenstander, maar kon nog niet tot scoren komen. Ook verdedigend gaat het steeds beter en Erica krijgt als keeper ook steeds meer zelfvertrouwen. De inzet van het gehele team was pri ma. Bij de rust had Vesos een 2-0 voorsprong genomen. Na de thee had ploeg nog maar drie kansen waarvan er twee werden benut. De steeds kleiner wordende nederla gen geven perspectief voor de ko mende wedstrijden. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a, Marke- lo. Tel. 05476-2992. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg- telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.300 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0548-362784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 72755. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 05720-60922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 05480- 17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 05700- 91100 tijdens kantooruren. Storin gen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 22 september: 19.00 uur, sponsorloop SV Holten atletiek in dorpscentrum Zaterdag 23 september: 8.00 uur, start WVH-Holterbergherfsttoer bij sporthal; 10.30 uur, lezing over fossielen door dhr. Verhaard in bieb (tevens expositie) Zondag 24 september: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Maandag 25 september: 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering Dinsdag 26 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in De Kande laar. Donderdag 28 september: 8.45- 11.00 uur, kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman; 19.45 uur, HVG-bingobijeenkomst in Irene; 20.00 uur, bijeenkomst CPB in De Kandelaar met als gast ds. H.P. Mulder Vrijdag 29 september: 17.00- 21.00 uur, voorverkoop kaarten Dutch Open Kampioenschap Mo- tocross in het MAC-Stuurhuus, Beusebergerweg 37. Zondag 1 oktober: NK moto- cross solo's op Zuurbergcircuit Maandag 2 oktober: 20.00 uur, najaarsledenvergadering HHV in zaal Vosman. Donderdag 5 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek Vrijdag 6 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek Zaterdag 7 oktober: Nacht om Holten MAC Zondag 8 oktober: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Riet voorn Dinsdag 10 oktober: bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman Donderdag 12 oktober: start herfstexpositie Bos Dierenwereld 'Wild en landschap'; 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek; 19.45 uur, HVG-bijeen- komst in Irene met gast Rita Bel dman (natuurgeneeskunde) Vrijdag 13 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek Zondag 15 oktober: 10.00-17.00 uur, open dag bezoekerscentrum 'Sallandse Heuvelrug (t.o. hotel Dalzicht); 10.00 uur, start MAC- klassiekerrit bij 't Stuurhuus Geboren: Gerben Willem, zoon van B.W. Kamperman en M.T. Blankestijn; Wilhelmina Johanna, dochter van D.J. Schuppert en G.A. Meijer; Tom, zoon van G. Aanstoot en G.J. Volkerink Overleden: J.W. Feith (64) Gehuwd: J. Beumer en A. Jur- jens.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3