IlfsS» wecida t wedda Stoelgang zo natuurlijk nogelijk op gang houden biti-rook pleister iu ook bij de drogist m Spieren vragen extra aandacht ►ij begin sportseizoen Last van huidirritatie? Speciaal voedingssupplement tegen kaalheid Weerstand opbouwen met vitaminen Weg met de vakantiekilo's TB u ®éShB"ntablet'«r<'«e» VOEL DE KRACHT VAN KNOFLOOK 2000 Dorpsstraat 10 - Holten Dorpsstraat 96 - Enter Lekker snel weer slank 200 SS1,, s dagen d Drie hotelovernachtingen voor een bijdrage van slechts 9,95 Geven een V regelmatige darmfunktie Werken mee aan uw ideale gewicht. Samengesteld uit natuurlijke kruiden. Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995 HO Dor ons drukke leven eten we steeds vaker onregel- atig. Lunches worden overgeslagen of vervangen tor een snelle hamburger of snack. En 's avonds ook 'en eten dan weer naar een vergadering of naar de lortclub. Een enkele keer snel iets eten is niet erg, aar als dat vaker voorkomt kan dat leiden tot pro- emen met de stoelgang. onmisbaar voor het op gang brengen van de zogenaamde darm-peristaltiek. Dit is een stuwende beweging die er voor zorgt dat de darminhoud in de endeldarm komt en uit eindelijk tot het ontlastings proces leidt. Als deze peristal- tiek niet goed werkt, treedt een vertraagde stoelgang op. a de darmen goed te laten tictioneren is regelmaat en zond eten van groot belang, tedsel dat rijk is aan ballast- jffen, zoals verse vruchten, jed gewassen rauwe groen- n en volkorenprodukten, is Luie darm Wie darmproblemen heeft, zoekt zijn heil meestal bij chemi sche en/of synthe tische laxeermid delen. Omdat deze produkten over het alge meen 1 tot 3 maal daags moeten worden ingenomen, kan dit tot een luie darm lei den. De behoefte aan deze middelen neemt vaak toe en maakt een veelvoud van de ge adviseerde doseringen nood zakelijk. Natuurlijke hulp Voor die mensen welke dage lijks problemen hebben met de stoelgang, is het raadzaam eet- en leefgewoonten aan te passen. Als je toch nog 'iets extra's' nodig hebt dan is er nu een natuurlijk middel. Wa piti Darmfunktie drage Deze zijn samengesteld uit natuurlijke kruidenextrac ten. Om het gewenste resul taat te bereiken, hoeven ze slechts 1 maal per dag te wor den ingenomen. Door de lage dosering ontstaat geen ge wenning. Op gewicht Wapiti Darmfunctie dragees zorgen niet alleen voor een re gelmatig functionerende darm, maar werken tevens mee om uw ideale gewicht te bereiken. Ze zijn verkrijgbaar bij drogist, apotheek en re- formhuis, waar ook proef monsters en folders beschik baar zijn. Voor meer informatie: Emon- ta B.V., tel. 05120-18085. >ed nieuws voor mensen die écht willen stoppen met ken. Vanaf nu is de anti-rook pleister Nicotinell ij verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Tot voor irt had men daar altijd een recept van de dokter voor »dig. Maar het succes van de pleister en z'n veilig- lid, zijn doorslaggevende redenen geweest om dit euwe wapen tegen het roken vrij te geven. verslavende werking van potine is enorm. Dit wordt bral duidelijk als je met ro il stopt. De hoeveelheid ni- iine in het bloed daalt, arop het lichaam begint te Dtesteren. Bevende handen, srmatige transpiratie, hu- surigheid. Welbekende ver- hij nselen die vele stoppers ;h weer naar de sigaret en grijpen. Op naar de vol- jnde poging, die om dezelfde tfen dan ook vaak mislukt. jn vroeg tot laat potinell is een nicotine-ver- nger in de vorm van een nster. Deze zorgt ervoor dat nicotine via de huid in ons haam wordt opgenomen, uur per etmaal. Zo word je g en nacht tegen 'af-kick' fschij nselen beschermd. Ook 's ochtends vroeg dus, vlak na het ontwaken. Dit blijkt namelijk een moeilijk moment voor vele rokers te zijn. Nicotinell, meer kans op succes Er zijn drie verschillende sterktes van Nicotinell; drie soorten pleisters met elk hun eigen hoeveelheid nicotine. Zware rokers hebben vaak een grotere behoefte aan nicotine. Bij stoppen wordt dan de sterkste pleister aanbevolen. Lichtere rokers kunnen star ten met Nicotinell met een la ger nicotine-gehalte. Voor een optimale kans van slagen wordt aanbevolen om het mid del drie maanden als een kuur te gebruiken. In deze af bouwperiode verlaagt men ge leidelijk de sterkte (de hoe veelheid nicotine per pleister). Zo wordt de kans om ééns-en- voor-altijd te stoppen met ro ken aanzienlijk vergroot. Maar, een rookvrij leven krijg je niet cadeau. Je moet het echt zelf willen en er je best voor doen. Voor meer informatie over stoppen met roken kimt u te recht bij de drogist of apo theek. U kunt ook bellen naar 076 - 5208870. september begint hét sportseizoen weer. De voet- Ischoenen worden klaargezet, de hockeystick uit de irage gehaald en de sportkleding voor de skigym- .stiek klaar gelegd. Na een warme zomer luieren, 1 menigeen zich graag weer in het zweet willen irken. Hard er tegen aan dus op die eerste trainin- n. Voor de meeste spieren en gewrichten is die be lting even wennen. Vaak gaat dit dan ook niet ed, en zijn problemen met onze spieren en gewrich- a het gevolg. is het verwarmen van de spie ren waardoor de doorbloeding van de huid toeneemt en de af valstoffen sneller worden af gevoerd. Midalgan Warm en Midalgan Extra Warm hebben deze verwarmende en verlich tende werking bij miljoenen al tientallen jaren bewezen. De crème kan zonder proble men een aantal malen per dag worden toegepast door het rwarmen —ze problemen ontstaan om- t we onze spieren soms te lar of te plotseling belas- of spiergroepen gebrui- 1 die we normaal gespro- i vrijwel niet gebruiken, moeide, overbelaste of tzittende spieren kunnen gevolg zijn. Wat dan helpt noflooktabletten 2000 J Knoflook 2000 uit 'kan er maar één de beste zijn /A II II ^e„!iynS:^ömeSroffenl"- I J°NG- VTAAL EN STERK'! voelt Zich zachtjes in te masseren op de aangename plekken, zoals ar men, benen, nek, schouders of lage rug. De huid wordt plaatselijk aangenaam warm en rood van kleur. Midalgan Extra Warm is warmer en dringt dieper door. Verkoelen Bij plotselinge zware inspan ning kunnen we ook onze ge wrichten, gewrichtsbanden en pezen te zwaar belasten. In de bloedvaten, die de gewrich ten en pezen voorzien van voe dingsstoffen kunnen dan kleine scheurtjes ontstaan. Het resultaat: een zwelling of blauwe plek. Verkoeling biedt in deze gevallen baat, verwar ming kan het probleem verer geren. Voor een verkoelende diepte werking op de gewrichten en pezen is er Midalgan Koel, een makkelijk in te masseren, huid vriendelijke gelei. Een homeopatisch geneesmiddel op basis van 5 plantaardige tincturen (Symphytum, Rhus toxicodendron, Ledum, Ruta en Arnica). Midalgan Koel wordt vooral geadviseerd bij de behandeling van verstui kingen, lichte kneuzingen, verrekkingen en blauwe plek ken. Om juist bij het begin van het sportseizoen een tube Midalgan in huis te halen is dus zeker het overwegen waard Alle Midalgan produkten zijn in diverse verpakkingsgroot- ten verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Nieuw van VSM: Cardiflor Velen van ons hebben last van huidirritatie: rode plekken met kloofjes en schilfers of blaasjes, die meestal flink jeuken. Voor de behandeling van deze vervelende klachten is er een nieuw homeopathisch geneesmiddel op de markt: Cardiflor crème van VSM. Bij allerlei vormen van huidirritatie met roodheid en jeuk, bijvoorbeeld bij uitslag door de zon, is dit een doeltreffend middel. Krabben tegen deze kriebels is dus niet meer nodig. Oorzaken Allerlei stoffen kunnen de oorzaak zijn van huidirritatie. Bekende boosdoeners zijn schoonmaakmiddelen, cosme tica en metalen (denkt u aan sieraden). Dit verschijnsel noemen we 'contactallergie'. Ook veel baby's en kinderen hebben last van uitslag. Berucht is uitslag in de luierstreek en in de ellebogen en knieholten. Natuurlijk is het raadzaam om de stoffen waar u (of uw kind) uitslag van krijgt, te vermijden. Gebruik daarnaast Cardiflor crème. Dit stilt de jeuk en vermindert huidont stekingen. Goede resultaten De werkzame stof in deze ho meopathische crème is Car- diospermum halicacabum, een geneeskruid van tropi sche oorsprong. Deze plant staat in de homeopathie bekend om de anti-allergi sche, ontstekingsremmende en jeukstillende eigenschap pen. Met Cardiflor zijn ver schillende onderzoeken ge daan, waarbij het middel door een groot aantal patiënten is uitgetest. Daaruit is gebleken dat de jeuk bij 80% van de per sonen binnen enkele minuten vermindert. Is de huid ontsto ken, dan nemen gemiddeld binnen 24 uur de ontste kingsverschijnselen af. De crème kan door volwassenen èn kinderen veilig gebruikt worden. Nu zonder recept Sinds kort is Cardiflor van VSM zonder recept te koop bij apotheek, drogist en reform- zaak. Daar kunt u ook infor matie krijgen, bijvoorbeeld de nieuwe produktfolder. Of bel met de VSM Homeopathielijn: 06-0996662 (gratis, binnen kantoortijden). ^■Cardiflor c-èim Cardiflor herstelt de huid en vermindert jeuk. Zweeds onderzoek Gedeeltelijke of gehele kaalheid is de nachtmerrie van bijna elke man. Doktoren schrijven haaruitval meestal toe aan erfelijke faktoren en soms aan stress. Maar de man die dagelijks zijn haardos dun ner ziet worden, is weinig gebaat bij zo'n diagnose. Haaruitval is een probleem dat al vele eeuwen de gemoe deren bezighoudt. Wie kent de tekeningen niet van de 'wonderdokter' die met zijn haartonic een kale man een dikke haardos belooft? In onze tijd hoeven we niet bang te zijn voor dit soort kwakzal verij. Sterker nog, vrijwel alle preparaten die worden aange boden tegen haarproblemen, moeten aan strenge eisen vol doen. Meestal gaat er uitge breid onderzoek aan vooraf. Dat geldt ook voor het Zweed se natuurprodukt Viviscal. Het werd speciaal ontwikkeld om de hergroei van hoofdhaar te bevorderen en is samenge steld uit onder andere diep zee vis-extrac ten Onderzoek Om de effectiviteit van Vivi- .1 aan te tonen-nam de fa brikant contact op met de Zweedse vereniging van men sen met haarproblemen. Van de leden namen 97 mensen vrijwillig deel aan het onder zoek. Binnen deze groep wa ren de drie belangrijkste vor men van haarproblemen aan wezig: pluksgewijze kaalheid (alopecia areata), geen hoofd haar (alopecia totalis) en men sen zonder hoofdhaar, wenk brauwen, wimpers of schaam haar (alopecia universalis). De deelnemers namen gedurende 12 maanden tweemaal per dag Viviscal in. Resultaten Na ongeveer een half jaar kon bijna iedereen die last had van pluksgewijze kaalheid, de hergroei van hoofdhaar mel den. Na een jaar kon de over grote meerderheid van deze groep, bij gebruik van Vivi scal, rekenen op complete her groei van het hoofdhaar. Bij de overige twee groepen wer den al positieve resultaten ge meld na 4 tot 5 maanden. Om goed resultaat te krijgen moet Viviscal, dat in tabletvorm verkrijgbaar is, ten minste 6 maanden worden gebruikt. Dit voedingssupplement voor mannen, maar ook voor vrou wen, is ook werkzaam bij erfe lijke kaalhoofdigheid naast bovengenoemde problemen. Onderzoek heeft aangetoond dat bij 95% van de testgroep een verhoogde haar groei werd ge constateerd. Verkrijgbaar bij apotheek, dro gist, reformzaak en Etos. Voor meer informa tie: Tendem, tel.: 038-234313. Herfst in aantocht: ook geschikt wanneer er tij delijk een verhoogde behoefte aan vitaminen bestaat, zoals tijdens zwangerschap of bij zware (bijvoorbeeld sportieve) inspanning en stress. Een ta blet bevat slechts één kcal. Volledig De samenstelling van Roter Multi Vitaminen Mineralen Vitaminen worden in deze tijd steeds belangrijker. Ons lichaam heeft ze nodig om weerstand op te bou wen. Naast het opbouwen van weerstand zorgen vita minen er ook voor dat de schadelijke gevolgen van ro ken, stress en slechte eetgewoonten worden beperkt. Het bekende merk Roter biedt hiervoor een uitge breid assortiment; Roter Multi Vitaminen Minera len en Roter Vitamine C. Ons lichaam kan simpelweg niet buiten vitaminen. Ze zijn onmisbaar om onze belang rijkste lichaamsfuncties in stand te houden. Daarbij neu traliseren ze op effectieve wij ze de in ons lichaam aange maakte (en gevaarlijke) vrije radicalen. Meest gebruikt De meest gebruikte vitamine C is die van Roter in de gele pot met zwarte deksel. Deze vitamine C tabletten hebben een frisse citroensmaak zodat ook kleine kinderen ze pro bleemloos zullen innemen. Be halve de gele pot is er ook een witte pot met een suikervrije versie verkrijgbaar. Multi vitaminen mine ralen Een tekort aan vitaminen en mineralen is zó opgelopen. Ri sicogroepen zijn mensen met een intensieve levensstijl en zij die een dieet volgen. Om het lichaam onder alle om standigheden in goede condi tie te houden is er nu Roter Multi Vitaminen Mineralen. Dit voedingssupplement is voldoet aan de nieuwste wet telijke richtlijnen en is volle dig afgestemd op de door de Nederlandse Voedingsraad geadviseerde dagelijkse hoe veelheid vitaminen en minera len. De nieuwe Roter aan winst bevat er 23; niet één te veel en niet één te weinig. Een tablet per dag is voldoende. De tabletten zijn langwerpig zodat ze makkelijk zijn in te nemen. De pot bevat 100 ta bletten en is voorzien van het unieke dubbele tiket, waar door een extra verpakking overbodig is en het milieu ge spaard wordt. Voor meer informatie: Boots Healthcare B.V., 035-6853851. wmirnit vfmmoomc pmsnmm posibus 5/ i?43?rs omm Steeds meer mensen houden hun gewicht in de gaten. Maar door lekkere drankjes, kalorie-rijke maaltijden en tussendoortjes in de afgelopen vakantieperiode is menigeen soms toch een paar ongewenste kilootjes aangekomen. Om die doeltreffend te laten verdwij nen, bieden Minikuur en Maaltijd Plus uitkomst. Snel en zonder risico's. Minikuur is een intensief vijf daags dieet van slechts 500 kalorieën. Ideaal voor degene die de extra kilootjes heel snel en doeltreffend wil kwijtra ken. Maaltijd Plus is een maaltijd- vervangend dieet waarbij je desgewenst 's avonds gewoon warm kunt blijven eten. Als beste getest Beide diëten bevatten alle voe dingsstoffen, vitaminen en mineralen die het lichaam van nature nodig heeft om gezond en vooral ook fit te blijven. Aan deze vermageringskuren zijn dan ook geen gezond heidsrisico's verbonden. Een voordeel van beide kuren is te vens dat ze helpen de bloed druk en het cholesterolgehal te te verlagen. Inmiddels hebben al vele dui zenden het gunstige effect van Minikuur of Maaltijd Plus ervaren en zijn beide pro dukten het afgelopen jaar tel kens weer als beste getest. Minikuur en Maaltijd Plus zijn verkrijgbaar bij: drogist, apotheek, reformzaak, Etos, Kruidvat, Trekpleister en de DA-drogist. Voor meer infor matie kun je ook bellen: 04928-3012. ■ilS'ltD Een actief weekend in de Ardennen, lekker uitwaaien aan de kust of gewoon een paar dagen er tussen uit. Het kan allemaal met de Hotelcheque die je tijdelijk voor een bij drage van slechts ƒ9,95 krijgt bij Minikuur. Slimfast, Maaltijd Plus of Weekplan. In alle actieverpakkingen tref je een boekje aan met daarin uitgebreide informatie en een aanvraagformulier (zolang de voorraad strekt). De Hotel cheque geeft je recht op drie gratis overnachtingen voor 2 personen in een van de ruim 200 geselecteerde hotels in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk De enige voor waarde is dat je het ontbijt en het diner gebruikt in het ho tel waar je overnacht. De Hotelcheque is één jaar geldig. Wapiti Darmfunktie dragees 40 st. 9,65 Wapiti Darmfunktie dragees 60 st. 13,95 Verkrijgbaar bij:

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 11