1 Sport g agenda Sport Bin Holten 'Komst baby haalde de MAC uit het slop' Goudhaantjes winnen toernooi Terra houdt van lange wandelingen Holten nestelt zich aan de kop Drie oostelijke titels voor OKIA Dames Blauw Wit moeizaam van start Jeugdige atleten goed op dreef Lange Afstands Rit voor paarden Nieuwe 'outfit' voor atleten HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Voormalig schatbewaarder Egberts: Geen huisjes Vianenweg Bergvliegers Schiettoernooi De Zaagmolen Puzzeltocht door ABS DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1995- De Goudhaantjes zijn winnaar ge worden van het familie-hockey- toernooi dat werd afgewerkt op de velden van de Hockeyclub Hol ten. Het evenement werd afgeslo ten met een gezellige barbecue. Uit de meer dan 120 deelnemers wer den tien teams samengesteld, die in twee poules streden om de prijzen. Volgens goed gebruik waren de prijzen voor dit toernooi door de teams zelf meegebracht. Onder begeleiding van doedelzak speler Henri Aanstoot opende voorzitter Nico van Esmond het toernooi. Met behulp van aanko mend voorzitter Steven in 't Veld werd de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van de afrastering van de hockeyvelden. Mini's, veteranen, ouders, kinde ren, ooms en tantes, neven en nichten, buren en vrienden gingen gelijktijdig de strijd aan. Om mi ni's een kans te geven en de vetera nen te sparen waren de spelregels aangepast. Aan beide kanten van het veld waren er 'tramrails' aange bracht, waar de jeugd vrije door gang kreeg. De krachten werden niet alleen op het hockeyveld gemeten maar dankzij OKIA ook aan het touw. De uiteindelijke finale ging tussen de Goudhaantjes en het A-team. Goudhaantjes won. Captain Tom Piscaer (11) van het winnende team bedankte de organisatie na afloop voor het aanpassen van de regels. Met zijn jonge team had hij daaraan veel voordeel gehad. Luctor A1 - Hotten A1. Al na twee minu ten werd een mooi opgezette aanval, schitterend door Robin afgerond )-1. Een prima ruggesteun voor een niet al te geïnspireerd spelend Holten Gelukkig werd door Luctor slordig met de kansen omgesprongen. Holten wist daar beter mee om te gaan. Uit een vrije trap van Erik bracht Ruud Holten op 0-2. In de tweede helft had Holten de zaken beter onder controle. Rik toonde zich een pri ma sta in de weg. Het waren Robin en Jakob die beide nog 1x wisten te scoren. Eindstand 0-4. Holten BI - Luctor BI. In een matige wedstrijd, waarin verdedigend te veel fouten werden gemaakt, liep Holten te gen de eerste competitie-nederlaag op. Door een van richting veranderd af standsschot bracht Luctor de stand op 0- 1. Na rust was het een gelijkopgaande wedstrijd met kansen voor beide ploe gen. Ondanks het goede verdedigende werk van Jakob lukte het Luctor toch de voorsprong te vergroten naar 0-3. Het was Laurens-Jan die in de laatste mi nuut de eer voor Holten wist te redden 1 - 3. Holten B2 - Excelsior B4. Na de fantasti sche wedstrijd van vorige week, kregen de jongens nu een koude douche. Het was aan de keeper, Johan, te danken dat de uitslag nog beperkt bleef tot 2-7. Met bijna onmogelijke reddingen werd hij dan ook man van de wedstrijd. Jan maakte ook nog weer zijn gebruikelijke Deze week vragen de medewer kers van het dierenasiel aandacht voor Terra, een eenjarige teef (kruising border collie), die bij voorkeur op een boerderij woont in verband met het stuk bijten van spullen in huis wanneer ze alleen is. Terra is een bijzonder lieve hond, ook voor kinderen en ande re honden. Ze houdt van lange wandelingen en fietsritjes. In het asiel verblijven op dit moment 6 honden en 36 katten, die uitgege ven kunnen worden. Tegen beta ling van 70 gulden kan Terra inge ënt en getatoueerd worden opge haald bij het dierenasiel Deventer en omstreken, Wechelerweg 19, Schalkhaar. Tel. 05700-23811. Blauw Wit 2 - Voorwaarts 3 Met een voortvarende start nam Blauw Wit reeds in de zevende minuut de leiding door Coen Beukenkamp, die een voorzet van Henk Bolink keurig afrondde 1-0. Gert- Jan 'Winter' werd na een half uur door de scheidsrechter naar de kleedkamer verwezen omdat hij een doorgebroken speler ten val bracht. Zo moest Blauw Wit met tien spelers verder. Voorwaarts trok voor rust de stand nog gelijk 1 -1Na rust nam Blauw Wit verrassend op nieuw de leiding na een mooi doelpunt van Arend Koetsier. Hierna kreeg de ploeg nog diverse mooie kansen. De wedstrijd had hiermee beslist kunnen worden. Nu kreeg Voorwaarts in de slot fase kansen Tien minuten voor tijd le verde dit de 2-2 op en enkele minuten voor tijd zelfs de volledige winst 2-3. Enter Vooruit 4 - Blauw Wit 3 Na de slechte competitiestart van vorige week in Daarle speelde Blauw Wit nu opnieuw een uitwedstrijd. Tegen E.V. werd hard gewerkt en was vooral de concentratie veel beter De opbouw was goed ver zorgd, maar toch was de openingsfase voor de thuisploeg. E.V. speelde goed en Blauw Wit moest vaak ver terug. Verder dan een schot op de buitenkant van de paal kwam de ploeg echter niet. Via een goede aanvai ver in de eerste helft kwam Blauw Wit op voorsprong. Kasper Hanewinkel ging goed door en scoorde 0-1 Na rust kwam Blauw Wit uit een strafschop van Richard Beldman op 0-2. Wim klein Nagelvoort en opnieuw Kasper Hanewinkel zorgden voor 0-4. E.V. deed hierna iets terug 1-4. In de slot minuten kopte Wim klein Nagelvoort uit een voorzet van Henk Aanstoot de eind stand van 1-5 binnen. Den Ham 6 - Blauw Wit 5 Na een doel puntrijke oefenperiode begon het vijfde de competitie in de bekende 4-4-2 op stelling. Den Ham verkreeg het initiatief en viel aan. Het middenveld van Blauw Wit verdedigde echter sterk mee, waar door de thuisclub niet gevaarlijk kon worden. Blauw Wit counterde zeer ge vaarlijk en dit levende uit zes aanvallen vier goals op. Na rust begon de thuis club sterk aanvallend tegen een sterk gewijzigd Blauw Wit. De thuisploeg vocht voor een doelpunt, maar Blauw Wit verdedigde met man en macht. De ploeg gaf veel corners weg, maakte fout jes, kreeg kansen tegen, had geluk, zat conditioneel stuk, maar wist hoe dan ook scores te voorkomen. 0-4. Blauw W'rt B1 - Haarle B1 Blauw Wit begon in deze wedstrijd goed tegen Haarle. De gasten bleken duidelijk een maatje te klein, voor een goed spelend Blauw Wit. De thuisploeg combineerde goed. De aanvallen werden vanuit de verdediging opgezet. Bij rust stond Blauw Wit dan ook met 3-0 voor. Na rust scoorde Blauw Wit aan de lopende band tot 9-0. De doelpunten kwamen van Pe ter, Nisander, Alfred, Ferdi 2 en Arjen 4. De Zweef C2 - Blauw Wit C1 In deze eerste competitiewedstrijd speelde Blauw Wit zeer behoorlijk. De achter hoede had een goede dag, met de sterk spelende Wilco en Niek. Zij waren de beste spelers van het veld. Invaller Maarten kruimelaar speelde ook naar behoren. In deze wedstrijd met kansen over en weer zou de eerst scorende ploeg winnen. In deze wedstrijd bepaal den de beide verdedigingen de wed strijd. Na rust was Blauw Wit de beter voetballende ploeg, maar zoals zo vaak valt dan het doelpunt aan de andere kant. De Zweef wist éémaal te scoren en zo de punten te pakken 1-0. S.D.O.L. D1 - Blauw Wit D1 Blauw Wit begon goed aan de wedstrijd en al na drie minuten was het raak. D1 ging goed door en scoorde 0-2. De combinaties verliepen steeds vlotter en dit leverde ook een steeds hogere score op 0-5. Hierna deed S.D.O.L. wat terug. Na een misverstand bij Blauw Wit achterin scoorde de thuisclub. Rust 1-5. Na rust was Blauw Wit ook de sterkere partij. S.D.O.L. kwam duidelijk kracht tekort. De score liep op tot 1-11. De doelpunten kwamen van: Gert-Jan 2, Gijsbrecht, Martijn, Arnoud 4 en Maarten 3. De Zweef E4 - Blauw Wit E2 Blauw Wit had een zware wedstrijd voor de boeg in Nijverdal. De Zweef had in het begin het beste van het spel. Blauw Wit kwam nauwelijks uit de verdediging. Na vijf minuten was het al 1-0. Hierna werd Blauw Wit feller en begon goed van zich af te bijten. Dit leverde al snel de gelijk maker op door Robbert Hulleman 1-1. Na rust kwam Blauw Wit net iets tekort om het De Zweef echt moeilijk te maken. Tot vijf minuten voor tijd kon Blauw Wit het tempo aardig bijhouden 2-1. De laat ste minuten waren de gasten uit Holten echter leeg gespeeld en dit leverde een 5-1 eindstand op. BLAUWWIT: Senioren: Zaterdag 16 september ASV-BlauwWit, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Excelsior 4-Blauw W;t 2, 14 30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3-Markvogels 2, 14.30 uur; Blauw Wit 4-Sparta E 4, 14.30 uur; Blauw Wit 6-Sp Rijssen 6, 12.30 uur; Blauw Wit 5-Sp Daarle 5, 12.30 uur; Eversberg 4-Blauw Wit 7,14.30 uur (ver trek 13.30 uur). Junioren: GFC Al-Blauw Wit A1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); RKSV Bi-Blauw Wit B1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Blauw Wit C1-Hulzense Boys C1, 11.00 Pupillen: Blauw WitD1-EnterVD1,10.00 uur; RKSV D1-Blauw Wit D2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur). Blauw Wit E1-RKSV El, 11.00 uur; Excelsior F2-Blauw Wit F1, 10.30 uur (vertrek 9.45 uur). Zaalvoetbal: Maandag 18 september: De Zweef-Blauw Wit, 20.00 uur (vertrek 19.15 uur). SV HOLTEN: Senioren: ZV-Holten, 14.00 uur (vertrek 12.45 uur); Omhoog 2-Hol- ten 2,10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Twen- the 2-Holten 3, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur) Holten 4-Tukkers 4,10.00 uur; Hol ten 5-De Zweef 4, 10.45 uur; PH 10- Holten 6, 11.45 uur (vertrek 10.45 uur); Holten 7-Hector 5, 9.30 uur; Luctor 3- Holten 8, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); SOS 6-Holten 9, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); De Zweef 10-Holten 11, 09.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 12-RKSV 4, 09.30 uur; Holten 13-Twenthe 8, 10.00 uur. Junioren: Holten Al-Enter V A1, 14.30 uur; Holten A2-SVZW A2,14.30 uur; ON B2-Holten BI, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); SWN B2-Holten B2,11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Holten C1-GFC C1,13.00 uur; Excelsior C4-Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10 15 uur). Pupillen: Enter D1-Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Enter D2-Holten D2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Hulzense Boys El-Holten E1, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). De Zweef E3-Holten E2, 9.15 uur (vertrek 8.15 uur). Holten E3-Excel- sior E6, 10.00 uur; Holten F1-Excelsior F1, 11.00 uur; Holten F2-MW69 F1, 11 00 uur; De Zweef F3-Holten F3,10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Hulzense Boys F4- Holten F4, 09.15 uur (vertrek 08.15 uur). HANDBAL: Zaterdag 16 september: Jongens A1-CVO, 12.45 uur; Meisies B1- Voorwaarts, 12.00 uur. Welpentoernooi in Raalte, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur). Zondag 17 september: Voorwaarts-da- mes 1, 13.30 uur (vertrek 11.00 uur); Voorwaarts 1-heren 1,14.45 uur (vertrek 13.45 uur); Nieuw Heeten 2-dames 2, 13.15 uur (vertrek 12.30 uur); Dames junioren B-Schalkhaar, 12.00 uur. SPORTHAL: Donderdag 14 september: 8.10-15.40 uur, SG De Waerdenborch' 19.00-21.00 uur, CJV Dijkerhoek; 22.00- 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 15 september 8.10-15.40uur, SG DeWaer- denborhc; 18.30-23.00 uur, Mintonette recreanten hele hal. Zaterdag 16 sep tember: 8.30-17.00 uur, Mintonette jeugdtoernooi; 20.00-21.00 uur, buurt vereniging Beuseberg, zaalvoetbal. Maandag 18 september: 8.10-15.40 uur, SG De Waerdenborch; 19.00-23.00 uur Badmintonclub Holten. Dinsdag 19 sep tember: 8.10-15.40 uur, SG De Waerden borch; 17.30-22.00 uur: Mintonette vol leybal; 22.00-23,00: Blauw Wit zaalafde ling. Woensdag 20 september: 8.10- 15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.00- 22.30 uur badmintonclub Holten; 22.30- 23.30 uur J ten Wolthuis. Donderdag 21 september: 8.10-15.40 uur: SG De Waer denborch. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). doelpunt en Dinant maakte in de laatste minuut met een wonderschone lob het tweede Holtense doelpunt. Holten D1 - Vesos D1. Holten startte van meet af aan met aanvallend voetbal. Uit een goede voorzet vanaf de vleugel wist Kevin te scoren. Na rust toonde Holten nog meer inzet. Een slecht weggetrapte bal door Vesos werd door Ruud hard ingeschoten 2-0. Uit een goed uitge voerde combinatie bracht Kevin de eind stand op 3-0. Holten D2 - Nijverdal D2. In een goed gespeelde wedstrijd lukte bij Holten biij- na alles. Voor rust maakten Rene en Henk Jan ieder een doelpunt. In de rust werden enkele taktische wijzigingen toe gepast. Dit resulteerde in een regen van doelpunten. Door doelpunten van Wou ter, Jos, Mathijs, Henk Jan en Paul (2x) werd de eindstand 8-1. Holten D3 - Excelsior D6. De eerste helft was Holten even sterk als de tegenstan der. Holten kwam op voorsprong door een doelpunt van nieuweling Sander. Excelsior kwam hierna sterk terug en scoorde twee keer. Door een doelpunt van Mark werd de ruststand 2-2. Na rust een veel sterker Excelsior. Door goed keeperswerk van Jeroen bleef de schade beperkt tot 5 doelpunten. Na een goede solo bracht Danny de eindstand op 3-7. Holten El - Enter V. E1. Holten speelde tegen het sterke E.V een zeer goede wedstrijd. Beide teams kregen enkele goede kansen die echter niet benut wer den. Enkele minuten voor rust srafte Maarten een fout in de verdediging goed af en scoorde 1-0. Mathijs wist voor rust nog 2-0 te scoren. Na rust kwam E.V. sterk opzetten. Onze verdedi ging gaf echter geen krimp. Emiel en Mathijs brachten de eindstand uiteinde lijk verdiend op 4-0. Holten E2 - Hulz. Boys E2. In de eerste helft domineerde Holten. De tegenstan der had niet in te brengen. Uit een goede aanval bracht Gerrit-Jan de stand op 1-0. De tweede helft gaf een geheel ander beeld. Holten werd volledig in de verde diging gedwongen. Door goed keepers werk van Jan Willem kon de schade nog beperkt blijven tot 1-4. De Zweef F1 - Holten F1. Ondanks dat Holten goed begon was het de Zweef die wist te scoren. Holten probeerde van alles maar de keeper was niet te passe ren. Na rust probeerde Holten van alles, echter de verdediging werd vergeten. De Zweef profiteerde hier goed van wat resulteerde in een eindstand van 7-0. Hulzen F2 - Hotten F2. Binnen een halve minuut bracht Niek de stand al op 0-1. Holten ging goed door. Jeffrey en Niek brachten de voorsprong op 0-3. Holten dacht er te zijn. De jongens uit Hulzen kwamen terug tot 2-3. Door goed verde digen van Robbin bleef de schade be perkt. Door doelpunten van Jeffrey en Niek werd de eindstand op 2-5 gebracht. Holten F3 - SDOL F2. Holten was goed op dreef. De eerste helft werd er goed gevoetbald. Door Tom 3x en Merijn 2x werd de ruststand 5-0. De tweede helft was gelijk aan de eerste. Door goed voetbal van Rudi en Wouter kwam de tegenstander er niet aan te pas. Doel punten van Wout Jan 1x, Timo 1x en Frank 2x en een eigen doelpunt bracht de eindstand op 10-0. Holten 8-Wierden 4. Een pracht wed strijd. Voor de mensen aan de kant werd prima gevoetbald. Aanvallend was Hol ten de sterkere ploeg, maar Wierden speelde goed mee, en deed weinig on der voor Holten, wat echter weinig scoorde: eenmaal in de eerste helft door Martin Nijland. Doordat Holten toch uit eindelijk de sterkste bleek bleven de drie punten in Holten, en door het goede spel van Ton en HJ op het middenveld was de winnende goal onvermijdelijk. Deze werd op aangeven van Get van Fenna door Ton Leurink gescoord. Eind- stand:2-1. Holten 9-La Premiere 6. De formatie van Ep mocht na de 4-0 overwinning van vorige week gelijk een interland spelen, tegen een overstaanbaar LaP. Doordat de avond ervoor de Keunefeesten erg gezellig gebleken waren, stond Erik nog niet zo vast op zijn benen, dat resulteerd gelijk in een 1-0 achterstand en een vroegtijdige wissel. Daarna probeerde Holten uit alle macht een doorbraak te forceren, maar echte kansen kwamen er niet uit voort. Wel moest Wilco alle zeilen bijzetten om zijn doel leeg te hou den. Een goal van LaP. werd wegens buitenspel afgekeurd, en dit bleek het sein tot wakker worden. Holten bleef druk houden op de Almeloze goal, maar het geluk ontbrak. Dit werd geheel recht gezet door een prachtige eigen goal na goed doorgaan van B.Paalman, die de vorige week al twee keer schitterend scoorde. De gelijke stand gaf Holten weer vleugels, maar LaP wist via een hoekschop wederom op voorsprong te komen. Holten bleef doorvechten, on danks vele kermende en vallende LaP. spelers, waar de sterk leidende scheids rechter echter geen medelijden mee had, en Holten wist 10 minuten voor tijd door een ouderwetse goal van John Nijenhuis weer langszij te komen. Holten heeft afgelopen week twee duels afgewerkt. Tegen SOS werd met 1-1 gelijk gespeeld en tegen wera met 2-1 ge- Hellendoom wonnen. Een en ander betekent dat de ploeg van trainer Heck met zeven punten uit drie duels in de top drie staat. Met een gehavend elftal trad Holten aan tegen SOS. De Hellendoornse ploeg, een van de beteren in de afdeling, liet direct zien wat de bedoelingen waren. Holten werd met de rug tegen de muur gedrukt. Aan aanvallen kwam Holten nauwelijks toe. Toch was het de gastploeg die als eerste scoorde. Een afstandschot van Gerrit Klaasses werd op het laatste moment van richting veran derd door Geert Brands, waar door de keeper op het verkeerde been stond: 0-1. Na rust kwam SOS nog sterker opzetten. Het was eigenlijk een kwestie van tijd totdat de gastheren zouden sco ren. Een kwartier voor het einde was het zover. SOS kreeg loon naar werken: 1-1. Uiteindelijk ein digde het duel in 1-1, wat voor Holten een zwaarbevochten punt betekende. Zaterdag trad Holten thuis aan tegen koploper Nijverdal. Deze ploeg hacf al twee goede resultaten neergezet. Zoals voorspeld werd het een boeiend duel met veel snel heid en goede combinaties. Door een meesterlijke zet van trainer Heck, die voorstopper Wilfred van der Pluym als mandekker op de mid-mid-positie liet spelen en daar de gevaarlijke spelbepaler goeddeels uitschakelde, kreeg Holten een overwicht op het mid denveld. Uitblinker Van der Pluym speelde de man helemaal uit de wedstrijd en zag zijn goede spel beloond met een mooi doelpunt in de 25 ste minuut: 1-0. In de tweede helft werd het door een goed spe lende Jan Traanman 2-0. Met een mooie beweging passeerde hij zijn tegenstander en schoot de bal van af zo'n zestien meter diagonaal in. Nijverdal zette alles op alles, wat resulteerde in het enige tegendoel punt: 2-1. Holten kende in de laatste minuten nog enige beanuw- de momenten, maar de zege was een feit. Komende zondag treedt Holten in Zenderen aan tegen ZV. Het duel begint al om 14.00 uur. Holten moet winnen om bovenin te blijven, ZV wacht nog op de eerste overwinning. Ruim zeventig jaar en nog altijd is motorfanaat Henk Egberts actief betrokken bij het wel en wee van zijn grote, 50-jarige liefde, MAC De Holterberg Foto MAC) Na dertig jaar bestuurslid te zijn geweest, waarvan twee decennia penningmeester, nam Henk Eg berts eind 1988 afscheid van zijn grote liefde, MAC De Holter berg. Thans, zes jaar later, is de 71-jarige motorfanaat nog steeds actief betrokken bij het wel en wee van de MAC. Egberts is on der meer toezichthouder op het trainingscircuit 'De Imhof' en vervult tevens een rol binnen de bak- en braadploeg van de Hol tense club. Alhoewel Egberts liever naar de toekomst dan naar het verleden kijkt, is een terugblik in het vijftig ste levensjaar van zijn grote liefde onvermijdelijk. De nog jong ogen de Holtenaar vertelt over de tijd dat vergaderingen thuis bij be stuursleden werden gehouden en over het moment dat zijn club slecht bij kas zat. De komst van een baby bracht hierin enige ver andering. ,,Er moest iets gebeuren van talloze motocrossen en oriënt- om te overleven. Op het moment atieritten, groeide de MAC uit tot dat Dick Muller en ik bij de familie een vereniging die binnen de Hol- Stevens een borrel dronken op de tense gemeenschap een belangrijke geboorte van zoon Erwin, kwa- plaats inneemt. Egberts was en is men we op het idee een autocross een fel voorstander van eigen spul- te organiseren. Het geestrijk vocht letjes en stimuleerde de club in het maakte ons enthousiast en een aankopen van grond op de Zuur- compleet plan de campagne werd berg. In eerste instantie betrof dat opgesteld," aldus Egberts. Zoals anderhalve hectare bosgrond, in een goed Holtenaar betaamt, wor- middels bezitt de MAC er vier den gemaakte plannen, onder wel- hectare grond. Op 1 oktober gaan ke omstandigheden dan ook, ten alle Nederlandse en tevens een uitvoer gebracht. De organisatie aantal buitenlandse vedetten er van van het evenement leverde 500 gul- start in een race die meetelt voor den op. In die tijd een behoorlijk het Open Nederlands Kampioen bedrag. Jaarlijks prijkt de Erwin- schap Motocross. Egberts is ook cross, genoemd naar de geboren die dag zeker van de partij: „Na- zoon van de familie Stevens, nog tuurlijk, ik ben dan zonder meer op de MAC-kalender. Zo ook ko- op de Zuurberg te vinden. Het is mend weekeinde, wanneer de toch schitterend om in het jubi- sloopauto's met veel toeters en leumjaar zo'n evenement te mogen bellen èn decibellen de verplichte organiseren?! Maar anderzijds rondjes draaien op een circuit aan staar ik me er niet blind op. Ik ben de Schuppertsweg. er altijd voorstander van geweest Door dit succes en de organisatie om de sport in z'n totaliteit te dienen. Of het nu een motocross, Op het laatste toernooi om het Oostelijk kampioenschap heeft OKIA haar naam eer aangedaan door de kracht wederom achter- waats te gebruiken. In totaal vero verde de Holtense touwtrekvere niging drie titels. In de 640 kilo gram A-klasse stond OKIA na de vorige wedstrijd al stevig aan de leiding met een voorsprong van 9 punten. Hierdoor had het team aan zeven punten voldoende om de titel binnen te halen. Na de eerste drie wedstrijden in een over winning te hebben omgezet, volg de het vierde duel tegen naaste concurrent Eibergen. OKIA won op overtuigende wijze, waardoor de titel een feit werd. Bij de jeugd had OKIA ook al een puntenvoorsprong opgebouwd, zodat de laatste competitiedag ontspannen begonnen kon wor den. Zonder al te veel moeite werd de titel in de wacht gesleept. Een mooie prestatie derhalve voor het team dat in 1995 ook al de Neder landse titel veroverde. Ook de OKIA-dames, in combinatie met Halfweggirls uit Lonneker, trok ken flink van leer. Met een gewel dige voorsprong wonnen de Hol tense dames de titel. In de 640 kg B-klasse lag de eerste plaats niet meer binnen handbereik. Na een goede laatste dag mocht dit team de zilveren medaille in ontvangst nemen. In de 680 kg A-klasse behaalde OKIA geen plaats op het erepodium. Na een slechte laatste dag (te veel afgeleid?) werd de vijfde plaats behaald. Eindstanden: Heren 640 kg A-klasse: 1OKIA; 2. Eiber gen; 3 Vios Bisons. Jeugd: 1. OKIA, 2 Bekveld; 3. Heure 1. Dames: 1. OKIA- 'Halfweggirls; 2. Koopmangirls; 3. Heu re Heren 640 kg B-klasse 1. Koopman boys; 2. OKIA; 3. Bekveld. Heren 680 kg A-klasse: 1. Eibergen; 2 Koopmanboys; 3. Vios Bisons; 4 Herwijnen; 5. OKIA- /Halfwegboys. Afgelopen zaterdag kwamen er 18 atleten van SV Holten in actie tijdens de medaillewedstrijden van MPM in Hengelo. Tijdens deze wedstrijd sneuvelden er vele per soonlijke records, want de jeugd had er zin in zo vlak na de zomer vakantie. De vierde en laatste me daillewedstrijd van dit seizoen wordt op 30 september afgewerkt bij TION in Enschede. Eerst volgt er aanstaande zaterdag nog een baanwedstrijd voor junioren C en D en voor de A-,B- en C-pupillen een orientatientje, een autocross of een toertocht voor oude moto ren betreft, het is mij om het even. Alle geledingen binnen de vereni ging moeten aan hun trekken ko men. Ik ben ook blij dat het huidi ge bestuur aan die visie vast houdt." Egberts vertelt ten slotte in Almelo. Het vertrek is om 09.30 trots dat zijn club inmiddels be- uur bij de sporthal. In Goor werd schikt over eigen toiletten, drang- afgelopen zondag de City-loop ge- hekken, jurywagen en een goeae houden, waaraan ook enkele Hol- keukenuitrusting die met regel- tense atleten deelnamen. Bij de maat verhuurt wordt aan andere scholierenloop werd Rob Maris- plaatselijke verenigingen. Zo ver- sink eerste op de 1 kilometer, vult de MAC een belangrijke func- Broer Gijs werd op de dubbele tie binnen de Holtense gemeen- afstand eveneens winnaar. Op de 6 schap die voor Henk Egberts van zo'n onschatbare waarde is. Met ingang van dit seizoen nemen de Blauw Wit dames deel aan de doordeweekse competitie. On danks de vroege trainingsstart kent de groep nog een achterstand op de concurrentie. Hoewel het met de week beter gaat en het spelplezier goed te noemen is zal het toch moeilijk zijn om de eerste punten binnen te slepen. De eerste twee wedstrijden gingen dan ook verlo ren. Op maandag 4 september werd voor de tweede competitie wedstrijd aangetreden tegen Deto in Vriezenveen. Voor rust kregen de Holtense dames al snel een prima kans, maar deze werd net niet benut. De dames uit Vriezen veen voetballen al veel langer en dit was gaandeweg ook duidelijk te zien. Blauw Wit kon het tot de rust goed bijhouden, maar moest toch twee treffers toestaan. Na rust had Blauw Wit de wind mee en werd De Lange Afstands Rit Holten is ne Hersbach, Maarsbergen, Zubayda; 2. van oorsprong een gezelligheids- Monica KI. Gebbink, Hengelo, Badral3. fit nlaimia Snonretra Moilr* lllncinn AC\ t-rr, rit, georganiseerd door enkele le den van het Nederlands Fjorden- paarden Stamboek. Door de op komst van de L.A. (lange afstand ruitersport - officieel 'endurance' geheten) wordt de rit sinds enkele jaren verreden onder auspiciën van de vereniging Dutch Endurance Riders. De deelnemers komen uit het gehele land. In de Endurance sport gaat het er om een bepaalde afstand (van 25 km tot 160 km) zodanig af te leggen dat het paard aan het einde nog volledig fit is. Claudia Speerstra, Heilo, Illusion. 40 km ponies: 1. Sandra v. Laan, Velp, Ruben; 2. Nannie Hendricks, Echt, Tamara; 3. Karin Sturrus, Azewijjn, Snoete. 40 km paarden: 1. Bianka Haring, Maassluis, Fysio's; 2. Jan Buitenhuis, Ugchelen, Sharouk; 3. Karin de Ruiter, Ugchelen, Hunter. Aanspanning 1-span 25km: 1. J. Reevoort, Holten, Elfrieda. Aanspanning 1-span 40 km: 1. Margeret Schilders, Venhuizen, Anna. Het is dus geen race. De paarden staan van begin tot eind onder strenge dierenartscontrole. De rit die afgelopen zaterdag in Holten gehouden werd, beperkte zich tot slechts twee afstanden: 25 en 40 km. Vanaf camping De Holter berg vertrokken aanspanningen en ruiters, hetzij alleen hetzij in klei ne groepjes, met tussenpozen van enkele minuten. Onder de deelne mers bevond zich ook Kevin Fleerkate, een jongetje van 4jaar, die de rit van 25 km onder beglei- ding van zijn vader uitreed in een zodanige tijd dat hij ook nog in de prijzen viel. Uitslagen: 25 km ponies: 1. Ingrid de Weerd, Nijverdal, Jelca; 2. Gina Jansen, Nijverdal, Carsten; 3. Kevin Fleerkate, Laren, Flossie. 25 km paarden: 1. Yvon- J.G. Veneklaas krijgt geen toe stemming voor het bouwen van een aantal recreatiewoningen op de hoek Pannenweg-Vianenweg. Veneklaas was al enige tijd geleden van plan tot de bouw, maar kreeg op basis van het concept Bestem mingsplan Buitengebied nul op het request. Op het te bebouwen stuk grond rust de bestemming 'groen' (agrarisch gebied). Gemeente en provincie oordeelden dat het open overgangsgebied gehandhaafd moest blijven. Veneklaas richtte zich daarop tot de Raad van State, maar werd wederom in het onge lijk gesteld. Ook zijn recente ver zoek zal dus niet worden gehono reerd. kilometer liep Ap Koetsier een tijd van 25 minuten en 36 seconden. Tom Marissink en Marjet Maris- sink liepen respectievelijk 24 mi nuten en 51 seconden en 29.19 minuten. Op de 10 kilometer, die werd gewonnen door Tonny Dirks, scoorde Egbert Veneklaas een goe de zevende plaats in 32.20 minu ten. Leo Marissink scoorde een tijd van 38.30 minuten. Benny Mombarg liep een tijd van 41.25 minuten. De voorlaatste vlucht van het dui- venseizoen, meetellend voor het natourkampioenschap, kende een vlot verloop met weinig onderlin ge verschillen. Bij een zuidwesten wind werden vanuit Heverlee snelheden van 100 km/uur bereikt. De eerste tien plaatsen werden on der acht duivenmelkers verdeeld. Daarvan was Gerrit Koetsier de snelste voor Erik Veneklaas en de comb. J urjens. Laatstgenoemde Trots tonen de atleten hun nieuwe trainingspak met reflecterende band. klokte twee duiven bij de eerste In het midden sponsor Klaas Timmerman (Foto WV) tien (derde en vijfde), evenals Jan Een kleine veertig leden van de afdeling atletiek van de SV Holten werd maandagavond in een gloed nieuw trainingspak gestoken. De nieuwe 'outfit' werd officieel over- Werven die vierde en tiende werd. Vorige week stond Reusel, eveneens geldend voor de natour, op het programma. Bij deze vlucht was de wind noord-west en dat was in het vluchtverloop duidelijk handigd door Klaas Timmerman te merken. Bij snelheden van min- van Running Center Enschede, die der dan 60 km'uur duurde het een deel in de kosten bijdroeg. Een ruim een uur voordat de prijzen stuk sponsoring dus, de rest eigen waren verdeeld. Henk van Beek bijdrage. Op de voorkant van het, wist ook dit jaar zijn traditionele hoe kan het ook anders, rood- overwinning te behalen, terwijl zwart gekleurde pak, prijkt de Erik Veneklaas evenals afgelopen naam SV Holten, op de achterzijde zaterdag tweede werd. De derde de naam van de Enschedese spon- plaats was voor Anton ten Dam I. sor. Bijna de helft van de kunststof Voor het natourkampioenschap pakken werd aangeschaft door he- hebben Erik Veneklaas (onaange- ren, de andere helft door dames en wezen) en de Comb. Jurjens (aan- enkele oudere jeugdleden. Het gewezen) de beste papieren. zijn voornamelijk de wedstrijdlo pers en overige leden die zich naar buiten toe presenteren, die in het nieuwe trainingspak gestoken zijn. Een winddicht, maar tevens ventilerend en licht waterafstotend pak. Het wordt voornamelijk ge bruikt als een stuk presentatie van de club tijdens het in- en uitlopen bij een wedstrijd. Wellicht dat het pak tevens gedragen wordt tijdens duurlopen; op korte wedstrijden wordt normaliter een shirtje met korte broek gedragen. De contac ten met Klaas Timmerman zijn er al geruime tijd. Timmerman ver zorgde meerdere lezingen voor de Holtense atleten, die zich ook met klachten bij hem kunnen vervoe gen. duidelijk de aanval gezocht om een treffer te plaatsen. Deto kon dit verhinderen en nam gaandeweg weer het initiatief. Blauw Wit mis te nog teveel wedstrijd ritme om een hele wedstrijd voluit te kunnen gaan. Doordat de kracht langzaam minder werd kon de thuisploeg nog vijf maal profiteren en de eind stand op 7-0 bepalen. Dit bleek al één goal minder dan in de eerste wedstrijd tegen M.V.V. '69. tegen deze tegenstander moesten nog acht treffers worden toegestaan. Ook dit jaar houdt de Dijkerhoek- se schietvereniging De Zaagmolen weer een schiettoernooi om de Zaagmolentrofee. Dit toernooi staat open voor Holtense bedrij ven, verenigingen etcetera. De vaste deelnemers krijgen nog deze week een uitnodiging in de bus om zich in te schrijven voor het evene ment. Het toernooi vindt plaats in de eerste drie weken van oktober, op donderdag- en vrijdagavond (5, 6, 12, 13, 19 en 20 oktober), plaats van handeling is het kerk- en ver enigingsgebouw Bethanië aan de Maatmansweg. Verenigingen die geen uitnodiging hebben ontvan gen en toch willen meedoen, kun nen zich telefonisch opgeven bij Gerrit Stevens (05705-1391). Er kan dan ook worden afgesproken hoe laat men wenst mee te doen. De wedstrijden duren ongeveer van zeven uur tot half elf. De teams bestaan uit vier personen die geen lid mogen zijn van De Zaag molen. De kosten bedragen 20 gulden voor seniorenteams en 17,50 gulden voor junioren. Aan het toernooi om de Zaagmolentro fee kunnen 66 teams deelnemen in drie categoriën: heren, dames en junioren. Gemengde teams wor den in de herencategorie onderge bracht. Traditiegetrouw houdt de suppor tersvereniging ABS - Bathmen za terdag 23 september haar jaarlijkse kermis-puzzeltocht voor auto's en motoren. Inschrijving is mogelijk vanaf 18.30 uur in Sporthal De Uutvlog. De start is vanaf 19.00 uur vanaf de parkeerplaats, de prijsuitreiking vindt plaats in zaal Braakhekke. Voor meer informa tie kan kontakt worden opgeno men met Henk Oonk, Kon. Wil- helminalaan 18, Bathmen (tel.05704-1876).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7