Frühschoppen hoogtepunt van vijfde Keunefeesten Keunebloasfestival mist de echte sfeer ^Keunefeesten drukker n weer süpergezellig HOLTENS NIEUWSBLAD Vier dagen lang vermaak voor jong en oud Compliment aan honderden vrijwilligers Gemeente Bergruiters Voorlichting Open School Kattensteeg DONDERDAG 14 SEPTEMBER 199- Hoewel geopend op vrijdag, waren de Keunefeesten donderdag avond al van start gegaan. Vier dagen lang vermaak voor jong en oud met als onbetwiste hoogtepunt het Frühschoppen op de zondagmiddag. Het eerste lustrum van het evenement werd donderdagavond geopend met de wijnmarkt, de Veronica Drive In Show en de vrijdagochtend stond in het teken van het programma 'Razzmatazz' voor de bovenbouw van de basisscho len. Dat het hoofdstedelijke gezelschap daarvoor pas tegen het middaguur verscheen in plaats van voor de afgesproken aan vangstijd van 10.00 uur, zette vooral bij de scholen kwaad bloed. Een communicatiestoornis, of, zoals van oorsprong Rotterdam mer Dogterom fijntjes opmerkte: „Ach ja, Amsterdammers hè...!" Gelukkig konden de ouders nog tijdig worden ingelicht en deerde het de kinderen amper, zij genoten met volle teugen. Het Bedrijvenborreluurtje werd moeiteloos mee op bekende num- een succesnummer, zoals elders te lezen valt en het geroutineerde optreden van Lee Towers viel bij feestend Holten eveneens in goede smaak. Een topartiest, begeleid door een toporkest, Rendez vous. Ook Rotterdamse Leen, die met bekende nummers als 'You'll never walk alone' en 'Route 66' menig hoofd op hol bracht, sprak lovend over Rendez-vous: „Klas se wat die jongens doen!" Minder geslaagd was het voor één van de toetsenisten, die doodziek het to neel verliet en ijlings huiswaarts keerde. Het deed gelukkig niets af aan de kwaliteit van het optreden. En ook de paniek die tegen mid dernacht ontstond bij de organisa toren in verband met een storing aan één van de bierpompen bleef voor veruit de meesten onopge merkt. Het euvel was in een kwar tiertje opgelost. Een dag later, na de vrijmarkt, het Open Podium en het Keunebloas- festival waarover elders meer, was ieder het er roerend over eens dat de échte feestsfeer opnieuw weg gelegd was voor de zaterdag avond. Dogterom: „Wij blijven voor vrijdagavond kiezen voor een artiest van (internationaal) niveau met daarnaast een toporkest. Vaak is het ook zo dat feestend Holten die avond nog wat op gang moet komen. De zaterdag neeft een an der karakter. Lekker ongeremd uit je dak op bekende meezingers. Zo'n Arne Jansen deed dat prima, speelde heel gemakkelijk in op de zaal wat trouwens ook perfect ge daan werd door de Perfect Show band. Die deed zijn naam wat je noemt eer aan." Arne, die enkele jaren geleden eveneens hoog jscoorde in Holten met een optre den op de Smidsbelt, kreeg de zaal mers als 'Zeg eens meisje', 'Zeven vrienden' en natuurlijk 'Meisjes met rode haren' waarbij hij de roodharige Joke en Saskia een on vergetelijke avond bezorgde door ze naast zich op het toneel te halen. De tent druende op haar grondves ten toen de rasartiest de Höllen- boer-topper 'Busje komt zo' in zette en even later de meute uitno digde in polonaise te gaan. Niet alleen voorin, tot helemaal achter in trokken slierten mensen door de zaal. Net als collega Lee Towers verzorgde Arne J ansen vanaf 22.15 uur een optreden van circa drie kwartier. Met dat tijdstip kwam de organisatie tegemoet aan de wens van velen. Jansen had er wat je noemt zin in en plakte zelfs spontaan een kwartier vast aan zijn vooraf geplande optreden. Dat be tekende zelfs lichte paniek bij zijn begeleiders, want er stonden na Holten nog twee 'snabbels' te wachten." Klapper Zondag werd opnieuw de klapper van de Keunefeesten. Feestend Holten liet de snikhete feesttent enkele uren achtereen op haar grondvesten dreunen tijdens het onbetwiste hoogtepuntvan de Keunefeesten: het Frühschoppen. Begonnen met het Nijmeegse salo norkest Die Flegel, gevolgd door het mateloos populaire Boh Foi Toch. Een meer dan uitstekende muzikale combinatie, zo bleek. Waar nog van 'gezellige drukte' kon worden gesproken tijdens het zo geslaagde optreden van Die Fle gel, in de pauze was het 'indikken' geblazen in de zaal, die vervolgens tot het slotwoord van Wim Dogte rom bevolkt werd met zeker 1500 uitzinnige feestgangers. Op mu- 0O18EKKWK ZWOUf W"S jet f"^xhoPm fe onbetwiste topper van de Keunefeesten. Het was niet alken Boh Foi LZ/ó J°lg, T 'e ha' P"h,l,ek°°k "•lo"orkc!t Dic Vlegel schoot regelrecht in de roos. Op de meeslepende klanken van beide violisten werd spontaan meegezwierd (Foto Ten Velde) vond drum- ziek van Die Flegel gingen af moei teloos alle remmen los. Inhaken en zwieren op klassieke melo dieën als het Slavenkoor uit Na- bucco en dansen en springen op populaire nummers tussendoor. Een succesformule, mede door de opzwepende klanken van de twee violisten die zich regelmatig tussen de mensenmassa begaven. Ook de heren van Boh Foi Toch, al ruim voor hun optreden aanwezig, ge noten van achter de coulissen met volle teugen van hun Nijmeegse collega's. „Absoluut te gek wat die jongens doen!, mer Jan Manschot. Toen de drukte dusdanig groot werd, werd een moment overwo gen de kaartverkoop aan de kassa te stoppen. Uiteindelijk werd het een volledig uitverkocht huis. Ge zien de hoeveelheid publiek ver klaarde Dogterom later dat ko mend jaar misschien een kleine tent naast de feesttent zou kunnen worden geplaatst: „Maar dan uit sluitend met het oog op de drukke zondag. Wellicht met een terrasje erin. Die extra ruimte is op zo'n dag zeer beslist welkom." Dogte rom besloot met de opmerking dat de Keunefeestcommissie ook voor 1996 streeft naar het bieden van een 'goed feest met zo laag moge lijke prijzen'. En hoewel dorps feest, toch ook een feest voor re gionalen en zelfs buitenlanders. Want ook onze oosterburen waren vertegenwoordigd op de Keune feesten. Zij toonden zich dermate positief, dat aangekondigd werd volgend jaar met een aanzienlijk grotere afvaardiging naar Holten te komen. In de tent op Kalfstermansweide voltrok zich zaterdagmiddag het Keunebloasfestival. Zoals ge woonlijk had de organisatie aSes prima geregeld, de échte sfeer die zo tekenend is voor dit evene ment, ontbrak. De oorzaak lag zeker niet bij de diverse dweilor kesten, die uitermate hun best deden om het betrekkelijk schaars aanwezige publiek aan hun zijde te krijgen. Als eerste ging van start Tukker Duck uit Hengelo, gevolgd door onze eigen Braandheultjes, die een prima optreden verzorgden. Het Open Podium, nieuw element in het zaterdagmiddagprogramma bedoeld als 'opvuller' tusen de dweilorkesten, viel tegen. Het op treden van de Holtense formatie Skeeter Beeter, die de eerste open podium act verzorgde, was goed maar een beetje misplaatst tussen de dweilorkesten. Hierna lieten GAOS uit Oldenzaal (voor de eer ste maal in Holten) en titelverdedi ger, de Köttelpeem Bloazers uit Denekamp, hun geluid horen. De sta hier echt te glimmen van ots!", merkte voorzitter Wim gterom van de Kcunefeest- missie vrijdagmiddag op. De fde editie van de Keunefeesten aren toen nog geen dag oud. oe hij zondagmiddag na afloop het eerste lustrum reageerde zich raden: „Ziehier een ver- oeid maar uiterst tevreden t Was met totaal zo'n 5500 oekers drukker dan ooit en nder enige twijfel weer süper- ellig!" Dat de carnavalisten evenement met een batig sal- afsluiten, lijkt ondanks de lage zen vanwege het eerste lus- m, niet onwaarschijnlijk, gterom verzekerde dat ook Igend jaar de entreeprijzen en prijs van een pilsje zo laag gelijk worden gehouden, vijfde Keune'feesten groeiden al i al uit tot een gedenkwaardig itijn. Een feest voor Holtenaren, n echt dorpsfeest, waarop jong oud ongeremd uit de bol ging. ellicht vervallen we in herhaling we hier stellen dat het succes n de Keunefeesten op de eerste aats toe te schrijven is aan de eunefeestcommissie, die weder- i tekende voor een geoliede or- nisatie dankzij de inzet van ver- ïillende commissies. Het draai- ek sloot als een huis, het pro- imma verliep vrijwel geheel op 1. Een groot compliment ver enen zeer zeker ook de circa 500 jwilligers. Het is hun verdienste het in en om de feesttent tot ver de kleine uurtjes gesmeerd liep. artcontrole, kassawerk, bar, itenbouwers en zelfs 'uitsmij- ieder op zich toonde zich ud waard. De bereidwilligheid der de Holtenaren, en zeker niet :en vanuit carnavalsvereniging Fienpreuvers, bleek weer eens vallend groot. En daar mogen met z'n allen als kleine gemeen- lap apetrots op zijn! t het succes van de vijfde editie Hoe druk en gezellig het was op de Keunefeesten blijkt wel uit deze foto. Vier dagen lang dolle pret in de feesttent op de Kalfstermansweide (Foto Ten Velde zouden er drie acts zijn, maar het gemeentebestuur De Fienpreuvers werden er twee. 'Sugar Lee Hoo- feliciteerde met het feit dat zij als is editie zes van de Keunefeesten zeker gesteld. Op hier en daar wat haken en ogen na, zoals toch wa- terloverlast aan de zij- en achter kant van de tent, verliep alles vlek keloos. De tent op de Kalfster mansweide, ruim vier meter langer dan vorig jaar, trok voortdurend flinke belangstelling. Alleen de za terdagmiddag viel tijdens het Keu nebloasfestival wat tegen; de sfeer werd eerder door de muzikanten en hun gevolg gemaakt dan door de bezoekers. Dogterom: „Het goed invullen van die middag is best moeilijk. Net als de zondag is het een echte gezinsmiddag. We moeten 't dan hebben van de gezel ligheid. Enkele jaren geleden was er de combinatie van touwtrekken met muziek, wat niet echt werkte. Het nu gelanceerde alternatief, het Open Podium, gaf ook niet het verwachte succes. Aanvankelijk per' zegde op het laatste moment af. We moeten eens zien wat we doen, of we er wel of niet mee doorgaan danwel de formule iets aanpassen." Het échte sfeertje was er zaterdagavond, toen de 'lekker volle zaal' (ruim 1350 mensen) uit zijn voegen barstte tijdens het zeer gewaardeerde optreden van Arne J ansen. De avond tevoren passeer den zo'n 1100 man de kassa om Rotterdamse Lee Towers te be wonderen. Dorpsfeest De Keunefeesten werden vrijdag middag tijdens het Bedrijvenbor reluurtje geopend door loco-bur gemeester Eb van Schooten, ge tooid met knalroze 'Keunepet'. Hij verraste Dogterom met een ingelijste oorkonde, waarop het eerste gebruik maakten van de Kalfstermansweide sinds deze ge meentelijk eigendom is. Ditmaal nog tegen een schappelijke prijs. Van Schooten wees er op dat dat wel zal veranderen, zodra het ter rein is opgeknapt. Hoe en wanneer is nog onbekend. Wel verklaarde hij dat het 'het groene hart van Holten moet blijven, functioneel moet zijn en visueel moet aanslui ten aan het dorpscentrum'. Ook dichtte de wethouder de Keune feesten de kwalificatie dorpsfeest toe. Nu ook de gemeente zich daar openlijk voor uitspreek, lijkt het waarschijnlijk dat de Keunefeesten definitief de status van dorpsfeest krijgen en de kermis tot 'zomer- feest(en) of zomerkermis' zal wor den gebombardeerd. Van Schoo ten zag zijn optreden beloond met een heuse keun, een zeug. tweede Ópen Podium-act werd verzorgd door Tonnie Brands jr. en Bart Soer als de Hagelsteentjes, ook wel genoemd het huisorkest van cv De Knetterzoepers. Het zorgde voor een beetje stemming in de zaal, waarvan Mie Duch dankbaar profiteerde, want hun muziek was niet altijd even zuiver. De JJ Band uit Vught was verte genwoordigd met een zeer groot orkest. Met maar liefst 24 muzi kanten liet zij een goed stukje muziek horen. Als afsluiter Bloas- kapel 4 Us uit Hengelo. Toen wachtte de jury, die net als vorig jaar bestond uit een vertegenwoor diger van elk orkest onder voorzit terschap van Braandheultje Teun (de Zwarte) Deijk, de zware taak om uit de orkesten, die toch zeer verschillende muziek lieten horen, een winnaar aan te wijzen. Terwijl de jury zich terugtrok riep Coen van Hoevelaak de orkesten op om gezamenlijk nog wat te spelen. Hoewel het publiek van mening was dat de Köttelpeem Bloazers de Koperen Keun verdiende, bleek de jury een andere mening toege daan. Zij wees de JJ Band aan als winnaar, alle overige orkesten kre gen een tweede prijs toegekend. De uitslag werd glimlachend aan gehoord door Keunevoorzitter Wim Dogterom. In het Brabantse dweilorkest speelt namelijk een collega van hem. Reden waarom de zuiderlingen naar Holten waren gehaald en dus prompt met de er gingen stijken. Enige tijd geleden, toen Chris Warrink tijdens de Elf de van de Elfde officieel tot prins carnaval werd benoemd, boekte de JJ Band ook al succes. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw woonhuis/boerderij Dorperdijk 19, - bouw dubbele garage Larenseweg 18; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 lijsterbes en 5 vogelkers Nagelhoutstraat 25; - 1 eik Helhuizerweg 13; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoop bloembollen Hockey Club Holten (oktober 1995), - Diepehel-Holterbergloop (28 oktober 1995) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woonhuis Beusebergerweg 34 (5 september 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten Bestemmingsplan „Buitengebied" Burgemeester en wethouders van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, eerste lid, Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat de Kroon bij besluit van 10 juli 1995, no. 95.005459 een beslissing heeft genomen omtrent de tegen het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel van 27 april 1993, no. RGP 92/14769, inzake gedeeltelijke goedkeuring en gedeeltelijke onthouding van goedkeuring aan het bestemmingsplan „Buitengebied", ingestelde beroepen en daarbij alsnog goedkeuring heeft onthouden aan artikel 26 van de voorschriften. Het gehele bestemmingsplan „Buitengebied" is hiermede onherroepelijk geworden, behoudens. 1de bestemming „bedrijfsdoeleinden" voor het perceel Espelodijk 17; 2. artikel 1, lid x (begripsomschrijving horecabedrijf); 3. artikel 3, E. 1 ,b: aan „en/of het landbouwmechanisatiebedrijf' (wijziging bestemming „agrarische bedrijfsdoeleinden" in een bestemming landbouwmechanisatiebedrijf); 4. artikel 4.A.2., artikel 13.A.3., artikel 15.A.2: aan „crossterrein dat voorkomt in het Besluit* cateqorie" als bedoeld in artikel 16 lid 1"; 5. artikel 4.D., lid 3 en artikel 5.E., lid 2 (vrijstelling t.b.v. groepskamperen); 6. artikel 7.A.: „de extensieve recreatie" (bij de bestemming „bos"); 7. artikel 26 (bestemming „waterwindoeleinden (dubbelbestemming), voor welke plangedeelten de gemeenteraad een nieuw plan dient vast te stellen. Het bestemmingsplan ligt tijdens kantooruren voor een ieder ter gemeentesecretarie, Smidsbelt 6 te Holten, voor een ieder ter inzage. Holten, 14 september 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, H. de Blaauw, l.-s. D. J. Verhoeven. Wet Milieubeheer Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag. Op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 15 september 1995 tot 13 oktober 1995 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikking met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieubeheer van Metalin-Bathmen B.V.. Keizersweg 59 te Holten voor het wijzigen van het metaalbewerkingsbedrijf (met fabneage van kantoor- en bedrijfsmeubelen). De wijziging betreft een uitbreiding van de productiehal en plaatsing van milieuboxen ten behoeve van de opslag van verf. De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen vier weken na de datum van terinzagelegging. De bedenkingen moeten bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten worden ingediend vóór 13 oktober 1995. Mondelinge bedenkingen kunnen worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 4 weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Vrijwilliger van het jaar 1995 Wie wordt vrijwilliger van het jaar 1995 Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het college van Burgemeester en Wethouders vóór 1 november 1995. Gelieve hierbij de reden(en) van de voordracht aan te geven. Kandidaten moeten in Holten woonachtig zijn en kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving, op verschillende terreinen gedurende een reeks van jaren. Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst op dinsdag 2 januari 1996. Terinzagelegging ontwerp-ammoniakreductieplan en verordening „aanwijzing niet voor verzuring gevoelige gebieden" Burgemeester en wethouders van Holten brengen, gelet op artikel 3:11, 3:12 en 3:13 van de Algemene wet bestuursrecht, ter openbare kennis dat het ontwerp van het ammoniakreductieplan en het ontwerp van de verordening „aanwijzing niet voor verzuring gevoelige gebieden" gedurende de periode van 18 september 1995 tot 16 oktober 1995 ter inzage ligt in kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) op het gemeentehuis. Tegen vergoeding van de (leges)kosten wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. De Interimwet ammoniak en veehouderij stelt een aantal bindende normen vast inzake de ammoniakdepositie, veroorzaakt door agrarische bedrijven op de voor verzuring gevoelige gebieden in hun omgeving. De Interimwet maakt onder bepaalde voorwaarden bedrijfsontwikkeling mogelijk. Hiervoor dient de gemeente een ammoniakreductieplan (ARP) op te stellen. De Overijsselse gemeenten hebben besloten een gemeenschappelijk ARP op te stellen dat garant moet staan voor een reductie van de totale ammoniakuitstoot van veehouderijen in het plangebied en tot een daling moet leiden van de neerslag van ammoniak op de voor verzuring gevoelige gebieden. De gemeente Holten is voornemens zich te conformeren aan de uitgangspunten van het gemeenschappelijke ARP. Het plan omvat ondermeer de volgende onderdelen: - de mogelijkheden tot bedrijfsontwikkeling; - overdraagbaarheid van ammoniakproduktierechten; - een plankaart met de voor verzuring gevoelige gebieden. Conform de uitgangspunten van het Overijsselse ARP stelt de gemeente Holten zich terughoudend op bij de aanwijzing van voor verzuring gevoelige gebieden die kleiner zijn dan 5 hectare. Dit betekent dat vele van deze gebieden door middel van een verordening niet worden aangemerkt als voor verzuring gevoelig Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het ontwerp van de verordening schriftelijk of naar keuze mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten, dienen voor het einde van de termijn te worden ingediend, dan wel ter post te zijn bezorgd. Op 28 september 1995 om 14.00 uur zal een hoorzitting worden gehouden in kamer 9 van het gemeentehuis. Holten, 14 september 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, H. de Blauw, I.-: de burgemeester, D. J. Verhoeven. Bij de invulling van het program- Amsterdam had met de voorstel- ma van de Keunefeesten werd ook ling Razzmatazz veel succes bij de dit jaar aan de oudere leerlingen leerlingen en andere toeschouwers. Sandra Dieperink, lid van de lan delijke ruitervereniging De Berg ruiters uit Holten, heeft bij dres- suurwedstrijden in haaksbergen goed gepresteerd. Met haar paard Iwan scoorde ze in de M-2 dres suur zeer goed. Ze behaalde zowel een eerste als een tweede plaats. van de basisschool gedacht. Hoe wel het programma in eerste in stantie plaats zou vinden tussen tien en twaalf uur, waren er op het laatste moment de nodige proble men. Voor de organisatie, die bij dit evenement niet bij de Keune feestcommissie ligt, gaf dit een hoot> extra werk. Ondanks alle problemen was het vrijdagmiddag om kwart over twaalf dan toch zover. De groep Samba Salad uit Vol enthousiasme gingen zij in op de vragen die Samba Sallad hen stelde, er werd geklapt, gestampt en meegezongen. Tot grote hillari- teit van de leerlingen werden ook twee leerkrachten bi) het gebeuren betrokken, zij maakten deel uit van een "klokkenspel"Rond één uur werd het programma afgeslo ten. Van de groep werd afscheid genomen met een daverend ap plaus en een bloemetje. De Open School, onderdeel van het Deventer cursuscentrum De Linnenkist, houdt maandag 18 september in De Boschkamp een voorlichtingsbijeenkomst. Cur susleidster Marijke Dijkstra infor meert belangstellenden over doel en opzet van deze eenjarige 'op friscursus' op de maandagavond. Naast Nederlands en rekenen wordt ook aandacht besteed aan actuele zaken als gezondheid, zelf vertrouwen, politiek enzovoorts. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. B en W zien geen heil in het verharden van een deel van de Kattensteeg. Het betreft enkele tientallen meters van het pad ter hoogte van de woning van de fami lie Müller aan de Beusebergerweg. Müller had gevraagd of dat stuk mocht worden verhard in verband met een daar gelegen schuur. Bur gemeester Verhoeven: „Wij kie zen er bewust voor het te laten zo het is. Dit is namelijk een goed voorbeeld van een pad dat deel uit maakt van een fraaie wandelrou-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5