'Cursus is gericht op spelling en inzicht' Positieve reacties op plan Ehag Dorpsstraat van dag tot dag Oonkö Burgerzaallezing door Holtenaren zakelijk BEKEKEN WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Socuwe biedt cursus Sallandse streektaal Uit het politierapport I kerkdiensten Schoenmode medische diensten Handbaljeugd is succesvol Bijeenkomst NBvP succes Nieuwe leden voor HMK burgerlijke stand DONDERDAG 14 SEPTEMBER 199- „Ik heb niet de intentie om de mensen plotseling dialect te laten spreken. De cursus is veel meer gericht op spelling, begrip en in zicht in de streektaal." In keurig 'ABN' legt Harrie Velderman uit wat de bedoeling is van de cursus 'Sallandse streektaal' die hij met ingang van dinsdag 19 september verzorgt voor de Stichting Soci aal en Cultureel Werk in De Boschkamp. Een cursus die ge schikt is voor iedereen, ongeacht of men wel of geen Sallands dia lect spreekt. De 37-jarige Raaltenaar is van me ning dat dialect steeds meer inte resse en waardering krijgt: „Het heeft een zekere knusheid in zich en geeft de sfeer van een streek weer. Bovendien straalt het een stuk verbondenheid uit." Niet voor niets ook dat de cursus als motto 'Dialect geeft verbondheid' draagt. Velderman benadrukt dat streektaal een belangrijk stuk cul tuurwaarde vertegenwoordigt. Om meer te weten te komen van de Sallandse streektaal gaat hij op bescheiden wijze ook in op de geschiedkundige achtergronden. Ook in Holten is het dialect nog zeer levend en weet men het naar waarde te schatten. Ondanks in vloeden van buiten heeft het 'plat proaten' zich goed weten te hand haven. Velen zijn met het dialect opgegroeid, ervaren er nog altijd een sterke invloed van en vallen er ook regelmatig op terug. Het Hol- tense 'plat' valt onder de Sallandse streektaal, hoewel soms Twentse woorden gebruikt worden, zoals het woord 'hoes' in plaats van het Sallandse 'huus'. Velderman wijst er op dat het Sallands een sterke verwantschap heeft met het Acherhoekse dialect. Het Sallands laat bovendien veel onderlinge verschillen zien, zelfs van gemeen te tot gemeente. Spellingsregels Het dialect leeft niet alleen bij hen die het spreken, ook 'buitenstaan ders' raken steeds meer geïnteres seerd. Reden waarom Socuwe naar cursusmogelijkheden zocht. Vel derman, in het dagelijks leven le raar speciaal onderwijs en binnen kort afgestudeerd op de studie op- 1 leidingskunde, vertelt hoe het con tact tot stand kwam. Al zo'n vijftien jaar maakt hij deel uit van de werkgroep Dialect Raalte, on derdeel van het Cultuur Histo risch Genootschap Raalte. De groep ontstond in een periode dat de belangstelling voor taal en streek sterk toenam. Begonnen werd met het verzamelen van woorden en na circa twee jaar begon de groep met het maken van spellingsregels van de Sallandse streektaal. Velderman daarover: „Bij streektaal bestaat vaak een verschil van mening over de ischrijfwijze van bepaalde 'woorden. Bijvoorbeeld over het - woordje 'naar'. De één zegt dat het met 'ao' moet worden geschreven, de ander met 'oa'. Niemand draagt idit spellingssysteem over. Van het 'AN' (Algemeen Nederlands) Grotestraat 75, Goor Tel. 05470-7 21 Twee bejaarde bewoners aan de Churchillstraat werden de dupe van een oplichter. Dinsdagmorgen 5 september verscheen bij hen een onbekende man aan de deur, die zich uitgaf voor scharenslijper. Er werd drie voorwerpen aangebo den om te slijpen. Toen de man een half uurtje later terug kwam, bracht hij in totaal voor r 550,00 in rekening. Achteraf bleek zelfs dat de scharen niet eens geslepen waren. De politie wil graag inlichtingen van personen die ook contact heb ben gehad met deze "scharenslij per" en die de politie daarvan nog niet in kennis hebben gesteld. En kele inwoners uit onze gemeente hebben reeds gereageerd, doch de politie heeft de identiteit van de man nog niet vast kunnen stellen. De man was ongeveer 35 a 45 jaar oud, lang ongeveer 1.85 en gekleed in een rode trui en donkere broek. Op 6 september vond een ver keersongeval plaats op de parallel weg van de Rijssenseweg met de kruising Dikkesteensweg. Een be stuurder van een landbouwtractor sloeg linksaf op het moment dat hij werd ingehaald door een bromfiet ser. De bromfietser kwam met de schrik vrij; zijn brommer werd behoorlijk beschadigd. In de nacht van 7 op 8 september ontstonden enkele problemen tus sen een groep jongelui en een auto mobilist aan de Stationsstraat. 'Toen na een woordenwisseling de autobestuurder weg wilde rijden, trapte een van de knapen een deuk in zijn auto. De dader kon door de politie worden achterhaald en zal voor de schade op moeten draaien. Op 9 september werden twee bromfietsen gestolen uit de stalling bij het NS-station. Tevens werden de daarbij behorende helmen mee genomen. De bromfietsen stonden goed afgesloten, doch dit was voor de dader kennelijk geen probleem. Op 11 september werd een perso nenauto aangetroffen in de ge meente Coevorden. Deze auto had daar reeds enkele weken gepar keerd gestaan, toen de plaatselijke politie daar bericht van kreeg. De auto bleek twee jaar geleden gesto len te zijn vanaf een parkeerplaats langs de Al in de gemeente Hol ten. Op 11 september werd ingebroken in een vakantiewoning op het Twenhaarsveld. Een kleuren TV werd weggenomen. Men kwam binnen door een raam open te breken. Enkele getuigen hadden twee verdachte mannen waargeno men, doch de identiteit hiervan is niet vastgesteld kunnen worden. Eveneens op 11 september werd er langs de Al getankt zonder te betalen. Er werd voor een bedrag van f 120,00 getankt, waarna de bestuurder met grote haast ver dween. Een pompbediende kon echter het kenteken noteren, zodat de dader nog wel op een bezoek van de politie kan rekenen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Bieleman, Sandra Mensink. 19.00 uur, ds. R. Visser, Apeldoorn. Jeugddienst m.m.v. gospelkoor Rejoice. Dij- kerhoek: 9.30 uur, ds. A. Mol, Lochem. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: Vredes werk. Diessenplas: woensdag 20 sep tember: H. Ch. Vogely. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. G.A. van de Berg, Rijssen. Collecte: 1/3 Vredeswerk en 2/3 Diaconie. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindernevendienst groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Mirjam Kolkman, Else Stam, Petra Dijk- ink; 0-4 jaar: Janneke Lubber- dink, Dineke Manenschijn. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering. Oppasdienst: mevrouw Bieleman, Sandra Mensink. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Startzondag winterwerk. Uitgangscollecte: Vredeswerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Docent Harrie Velderman: „Lessen zijn gericht op spelling en begrip van de Sallandse streektaal.(Foto WV) doen de scholen dit. Daarom zijn wij ermee begonnen en hebben het onder meer voorgelegd aan expert Bouwhuis." Vier jaar geleden gaf de werkgroep het eerste Sallandse Woordenboek uit, met daarin dui zend woorden in dialect en van zelfsprekend ook de spellingsre gels. De belangstelling was zelfs zo groot, dat op verzoek van velen nu een aanvulling is gemaakt met minder specifieke woorden. „Een woord als 'braandweer' is goed herkenbaar. Dat wijkt amper af van het normale 'brandweer'. Maar neem nu het woord 'me- choggel', daar ligt het toch wel even anders. Het betekent 'lelijk mens'. Van dat soort woorden hebben we er 1500 toegevoegd," aldus Velderman. De bedoeling is dat het Nieuw Sallands Woorden boek medio november op de markt komt. Enige tijd geleden verscheen een artikel over de bezigheden van de werkgroep Dialect in de krant. Het was Socuwe-stafmedewerker Herman Kampman die het stuk onder ogen kreeg en onmiddellijk de telefoon greep, waarop het 'cursusballetje' aan het rollen kwam. De cursus 'Sallandse streektaal' omvat zes bijeenkom sten. Op de eerste avond staat onder meer de vraag 'Wat is taal' centraal, wat is 'AN' en wat is standaardtaal. Ook wordt het Sal lands dialect bekeken op zijn waarde als taal in vergelijking met het 'ABN' (Algemeen Beschaafd Nederlands'). De tweede lesavond gaat over communicatieve aspec ten en 'dialect op school en thuis'. Het aanpassingsvermogen van dia lecten komt aan bod op de derde les. Taalonderzoek heeft uitgewe zen dat dialecten zich aanpassen en een eigen weg zoeken, het woord 'spiekerbroek' is daar een voor beeld van. Tijdens de vierde bij eenkomst wordt gediscussieerd over de vraag of dialect cultuur is, of dialect normaal is en of Nor maal dialect is. De laatste cursusa vond handelt over proza en poëzie op papier en podium. Velderman: „Ik hoop dat het mensen aanzet tot schrijven. Maar niets moet. Misschien zet het ze eerder aan tot lezen van dialect." De vijf, wekelijkse lessen dialect beginnen dinsdag 19 september (19.30-21.30 uur). De kosten be dragen 65 gulden. Naast een les- mapje ontvangen de cursisten per les een aantal stencils met informa tie. Voor de cursus heeft zich al een aantal belangstellenden ge meld, maar er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie zich dus alsnog wil aanmelden kan daarvoor te recht bij het Socuwe-kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. Dit jaar wordt voor de derde maal een reeks Burgerzaallezingen ge houden. In deze lezingen worden vraagstukken met internationale dimensie in verband gebracht met onze lokale samenleving. Bekende en minder bekende wetenschap pers, beleidmakers en andere des kundigen worden daarvoor uitge nodigd in de Burgerzaal van net Deventer Stadhuis. Donderdag 21 september verzorgen de oud-Hol- tenaren drs. M. Bakker en drs. E. Bakker onder het motto 'De nieu we landkaart' een lezing in het kader van de Oost-West-relatie. In Oost-Europa is staatkundig veel veranderd sinds de val van de „Een licht, transparant plan dat zich gemakkelijk voegt in het straatbeeld." Aldus G. Zwerus van architectenbureau MTB uit Apeldoorn, vorige week tijdens de presentatie van plan Ehag aan de leden van raadscommissie I (algemeen bstuurlijke zaken/fi nanciën) Het plan omvat de bouw van 48 seniorenwoningen (sociale woningbouw) aan de Dorpsstraat-west op de plek waar nu de voormalige Enag- garage en een aantal woningen zijn gesitueerd. Het Ehag-plan is een samenwer kingsproject van gemeente, wo ningbouwvereniging Onze Wo ning en bouwbedrijf Voordes. Volgens afspraak werd het plan gepresenteerd in de commissie, een raadsvoorstel volgt echter pas over enige tijd. De commissiele den toonden zich overwegend po sitief over het ontwerp. Wel werd ervoor gewaarschuwd dat de be bouwing niet te dicht aan de Dorpsstraat komt. De 48 driekamer appartementen variëren in oppervlakte van onge veer 70 tot 80 vierkante meter. Bij de uitvoering van het Ehag-plan is straks sprake van 'aanpasbaar bou wen'. Indien een huurder aangeeft dat er bepaalde aanpassingen moe ten komen vanwege rolstoelge- bruik of een andere handicap, is dat vrij simpel uitvoerbaar. Arc- htitect Zwerus legde uit dat bij voor het ontwerp zorgvuldig ge keken is naar het type woning bouw aan de Dorpsstraat. De con clusie was dat er geen kolossale bebouwing (aaneengesloten met selwerk) moest verschijnen, maar een plan dat bestaat uit meerdere gebouwen: drie aan de Dorps straat en twee haaks daarachter. De panden aan de Dorpsstraat tel len drie bouwlagen, waarvan de bovenste ruim een meter terug wijkt en het vanaf de straat lijkt dat er sprake is van slechts twee bouw lagen. Geen 'hoogbouw'-effect dus. Waar ieder pand in oranje/ro de baksteen wordt opgetrokken, wordt de opbouw daarentegen ook nog eens in lichter gekleurd materiaal uitgevoerd. De bouw blokken aan de Dorpsstraat wor den op verschillende punten on derbroken voor toegangswegen voor voetgangers en fietsers en ook één voor auto's. Achter deze blokken komt een groen binnen terrein met voldoende parkeerge legenheid. Met uitzondering van vier, zijn alle appartementen per lift bereikbaar. Alle beschikken over een balkon of een terras en worden uitgevoerd met inbraak werend hang- en sluitwerk. Uit oopgunt van veiligheid worden de trappenhuizen in de gebouwen bovendien afgesloten. De bewo ners hebben een sleutel en wie verder naar binnen wil moet zich eerst melden. Het appartement, dat op de kop van het gebouw dat grenst aan het parkeerterrein bij de ABNAmro-bank ligt, wordt uit gevoerd met een heus een torentje. Volgens Zwerus is het één van de aantrekkelijkst gesitueerde wonin- gen. Om het 'pijpela'-effect als verder op in de Dorpsstraat te voorko men, waarschuwde Ab Stegeman PC0B )e zomervakantie is voorbij en de 'COB gaat weer van start met een ieuwe reeks bijeenkomsten. De erstvolgende zal plaatsvinden londerdagmiddag 21 september 'in 14.30 uur in gebouw Irene. )ngeveer 135 jaar geleden lanceer- e Darwin zijn afstammingsleer, wij ook wel evolutietheorie oemen. De laatste tijd raakten ogal wat gemoederen verhit bij de raag of zijn ideeën nu wel of niet Is verplichte examenstof voor het voortgezet onderwijs moesten worden aangewezen. Gerefor meerd predikant H.P. Mulder is bereid om over één en ander een inleiding te houden, getiteld: Schepping en ontwikkeling: wat zegt ons de Bijbel, mede in het licht van de evolutietheorie. Leven er bij u vragen, kom dan naar deze PCOB-bijeenkomst, waar ruim schoots gelegenheid is tot het stel len ervan. Ook niet leden worden, als altijd, hartelijk uitgenodigd. Een goede-gelegenheid om kennis te maken met de PCOB. Mode verkopen vanuit een schuur of garage? Dat kan alleen in Amerika, zal menigeen wellicht zeggen. Maar vanaf morgen, vrijdag 15 september, is dat ook mogelijk in Holten. Een nieuwtje dat vanuit Amerika is komen overwaaien naar Europa en nu aan de Dorpsstraat 29 zijn première beleeft. Winkelen in een heuse schuur of garage is er echter niet bij; de nieuwe winkel ademt de sfeer uit van gemoedelijk heid en ongedwongen omgang van kopen en verkopen. Een kleding zaak. Een modezaak met een bijzondere naam: Nine till Ninetynine. Deze naam kan op twee manieren worden uitgelegd, beide zijn goed. Nine till ninetynie (letterlijke negen tot negenennegentig) slaat op de prijs van de kleding - alles kost tussen de 9 en 99 gulden - en een beetje op de leeftijd - van 9 tot 99 jaar, dus iedereen kan er terecht. Een zaak zonder bla-bla. De modecollecties zijn te vangen onder de noemer 'casualwear'. De bezoeker treft er de nieuwste collecties jeans, shirts, sweaters, tops, jacks, sokken, riemen en dergelijke aan. Vrijdag openen de deuren van deze unieke winkel die pal naast de WV gevestigd is. Dat het geen eendagsvlieg wordt spreekt uit het feit dat Nine till Ninetynie garant staat voor perfecte kwaliteit en een optimale service. Trouwe klanten kunnen bovendien profiteren van een aantrekkelijk spaarsysteem. (CDA) er wel voor de gebouwen aan de Dorpsstraat niet te dicht op de weg te plaatsen. Volgens Zwe rus liggen ze echter op 2.50 meter afstand. Grindstaete, het inmid dels bewoonde woon/winkelpand aan de Larenseweg, wijkt aan de zijde van de Larenseweg slechts 150 meter van de straat. J an Keve- lam (WD0 wees ook op het mo gelijke gevaar dat zich voordoet bij de aansluiting van de toegangsweg tussen de gebouwen op de Dorps straat. Er mist voldoende over zicht. Architect Zwerus zegde toe de zaak nog 'mee te nemen' in de verdere ontwikkeling van het plan. Burgemeester D.J. Verhoeven merkte in dat verband ten slotte op dat een ontsluiting naar de andere kant, richting Gaardenstraat dus, onderzocht is, maar gezien het feit dat dan grond en een woning zou den moeten worden aangekocht is men vanwege het kostenaspect daarvan afgestapt. In verband met de Keunefeesten kwamen de seniorenhandballers van Holten afgelopen weekeinde niet in actie. De jeugd wel. En die leverde enkele goede prestaties. Op zaterdag begon meisjes Al met een ruime overwinning op CVO. Holten was op alle fronten sterker. Bij de rust leidde de ploeg met 5-1 Na de rust kwam CVO nog iets terug (7-4), maar een goed spelend Holten won uiteindelijk verdiend: 11-6. Meisjes B kwam voor rust niet los van een stug Overwete- ring. Met een doelpunt voor sprong (5-4) gingen de meisjes aan de thee. Na de pauze benutte Hol ten de kansen beter en boekte daardoor een verdiende 11-8 over winning. Jongens B speelde thuis tegen Apeldoorn'80. Voor de rust was het aan de Holtense doelman te danken dat het 0-0 bleef. Na de pauze slaagde Holten erin met 5-3 beide punten in huis te houden. De dames junioren boden zondag goed partij tegen Dalfsen 2. Met de rust leidde Dalfsen met 7-5. Na de pauze werd het verschil iets klei ner, maar Holten kwam tekort om de zege naar zich toe te trekken: 9- 8. De welpen waren actief op een toernooi in Wesepe. Na verlies tegen Voorwaarts (2-3) werd tegen Wesepe gelijk gespeeld (3-3) en van Heeten gewonnen (5-1). Berlijnse muur. Drs. M. Bakker is deskundig op het gebied van Oost- Europese geschiedenis, afgestu deerd aan de universiteit van Utrecht. Hij zal toelichten welke ontwikkelingen zich met name voordoen in de Kaukasus. Hij plaatst de huidige politieke situatie in historisch perspektief en geeft tendensen aan die van belang zijn voor het Europa van de toekomst. Drs. E. Bakker is gespecialiseerd in de problematiek rond minder heden en openbaar bestuur in Centraal-Europa, verbonden aan de faculteit Ruimtelijke Weten schappen van de Universiteit Gro ningen. Hij schetst de gevolgen van een nieuwe politieke verhou ding en veranderde staatkundige indeling in Midden- en Oost-Eu ropa. Voor etnische en culturele minderheden in Slowakije heeft de opslitsing van het voormalig Tsje- choslowakije grote gevolgen. Wat betekent dit voor een nieuw Euro pa? De lezing begint om 19.30 uur, de discussie na afloop wordt om ongeveer 22.15 uur gesloten. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Holten heeft haar eerste afdelingsavond van dit seizoen gehouden. Presi dente mevrouw Hiddink opende de avond met een hartelijk welkom voor alle aanwezigen en de gaste van deze avond, mevrouw A. Mensen uit Peize. Na het voorle zen van de notulen, die goed wer den bevonden, kreeg mevrouw Dikkers het woord. Zij conclu deerde dat de jubileumcommissie goed op streek is met de voorberei dingen. Op 14 oktober is het na melijk zover. Dan zal de jubileum- markt bij Vosman worden gehou den. Daarna was het woord aan me vrouw A. Mensen. Haar program ma gaat over de ernst en humor in het dagelijks leven alsook over ver halen en gedichten in het Drentse dialect. Door haar manier van ver tellen had ze de lachers al gauw op de hand, ook al zaten er enorme waarheden verscholen achter deze humor. Tegelijkertijd sprak ze ook over de raakvlakken tussen het Drentse en Twentse dialect. Ze pleitte om het dialect weer te ge bruiken en waar nodig in ere te herstellen. Alles bij elkaar was het een gezellige avond, aldus me vrouw Hiddink, die mevrouw Mensen hartelijk bedankte voor haar bijdrage. De volgende afde lingsavond vindt plaats op 10 ok tober. De vorige week gehouden open repetitie van het Holtens Mannen koor mag geslaagd worden ge noemd. Dirigent Willem Jan van Asslet toonde zich tévreden over de positieve reacties van diverse Holtenaren die de avond bezoch ten. Het koor, dat zoals j»ebruike- lijk de sterren van de hemel zong, vond een gretig gehoor bij de aspi rant koorleden. Sommigen wilden terstond lid worden, anderen na men nog enige bedenktijd. Onder het genot van koffie werd nage kaart over het repertoire. Van As- selt besloot de avond met de drin gende oproep om nog meer heren te activeren zich aan te melden bij het HMK. Iedere dinsdagavond wordt tussen 20.00-22.00 uur ge repeteerd in de bovenzaal van Schuppert Mode. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: R. Jongkees, Midden straat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-1S.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.300 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0548-362784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 72755. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 05720-60922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over o.m. defecte riolcringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 05480- 17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 05700- 91100 tijdens kantooruren. Storin gen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 14 september: 13.00 uur, vertrek CPB-fietstocht naar Rijssens museum; 20.00 uur, bijeenkomst land bouw/kerken/huisartsen over 'Frus traties in de landbouw' in zaal Vosman Zaterdag 16 september: MAC Erwin- cross Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Maandag 18 september: 20.00 uur, ledenvergadering Rabobank in kantine bank Woensdag 20 september: excursie Kunst en Cultuur naar sigarettenfa- briek, vertrek 13.00 uur bij sporthal 't Mossink. Vrijdag 22 september: 19.00 uur, sponsorloop SV Holten adetiek in dorpscentrum Zaterdag 23 september: tussen 8.00- 10.00 uur, start Holterbergherfsttoer WVH bij de sporthal; 10.30 uur, lezing over fossielen en dergelijke door de heer Verhaard in de bibUotheek/Rö- rikstraat (tevens expositie) Zondag 24 september: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Riet voorn" Donderdag 28 september: 19.45 uur, HVG-bingobijeenkomst in Irene; 20.00 uur, bijeenkomst CPB in De Kandelaar met gastspreker ds. H.P. Mulder Zondag 1 oktober: NK motocross solo's op Zuurbergcircuit Maandag 2 oktober: 20.00 uur, leden vergadering Holtense Handelsvereni ging Zaterdag 7 oktober: Nacht om Hol ten (nachtpuzzelrit MAC) Zondag 8 oktober: 7.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 10 oktober: bijeenkomst NBvP Holten Donderdag 12 oktober: start herfstex- positie Bos Dierenwereld 'Wild en landschap'; 19.45 uur, HVG-bijeen- komst in Irene (lezing Rita Beldman over natuurgeneeskunde). Zaterdag 14 oktober: 20.00 uur, con cert jongerenkoor Campanella in de dorpskerk. Zondag 15 oktober: 10.00 uur, start MAC klassiekerrit 't Stuurhuus Maandag 16 oktober: 20.00 uur, le zing Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp over Rodin Woensdag 18 oktober: 20.00 uur, or gelconcert in De Kandelaar Donderdag 26 oktober: 19.45 uur, bijeenkomst HVG in Irene (dia's over Israël); 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar over kruiden; 20.00 uur, start LTO Midoost in Het Bonte Paard Vrijdag 27 oktober: 20.00 uur, OCH met toneelstuk 'Onder één dak' in gebouw Irene Zaterdag 28 oktober: Diepe Hel Hol- terbergloop Zondag 29 oktober: 14.00 uur, MAC puzzelrit, start 't Stuurhuus Vrijdag 3 november: 20.00 uur, Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar Zaterdag 4 november: 20.00 uur, Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar. Donderdag 9 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene met spre ker ds. S.M. Roozenboom Geboren: Jannieke Simone, doch ter van G.J.J. Scheperman enJ.G. Vorkink; Rick, zoon van E. Ho- vingh en A.Jden HeijerLisanne, dochter van H.A. Oudenampsen en A.G. Mossink; Timon Jorrit, zoon van J. Willemsen en P. Wan- sink;Chiara, dochter van R. Nata le en G.C. Hofmeijer. Ondertrouwd: R.A.M. Mulder enJ.B.J. Nijenhuis Gehuwd: W.H. Rensen en M.M.T.J. Heijmink.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3