'Al zit je er maar bij en houdt een hand vast' JDok Fransen zuiveren Iwater via rietbak 'Smtsa Blauw Wit start de competitie met winst Van Schooten opent vijfde Keunefeesten Fietspad Dorperdijk kost 1,2 miljoen Stichting Thuis Sterven zoekt vrijwilligers HOLTENS NIEUWSBLAD lijoeil MAC-puzzelrit w Jansen kampioen jonge duiven DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995- ZA 3 Al zit je er alleen maar bij en houdt een hand vast. Praten is lang niet altijd nodig." Aan het woord is Laura Slont, coördinatrice bij de Stichting Thuis Sterven, die in Holten steeds meer voet aan de grond krijgt. Velen tonen zich inmiddels oprecht dankbaar voor i deze specifieke vorm van hulpverlening. In 1988 werd de stichting op initiatief van een aantal zorginstellingen in het leven geroepen. Zelfstandig opererend in de gemeenten Deventer, Diepenveen, Olst, Bathmen en Holten. Naast twee coördinato- I ren wordt gewerkt met een kleine twintig vrijwilligers. In verband met het toenemend aantal hulpaanvragen wil de Stich ting Thuis Sterven haar vrijwilligerskorps uitbreiden. Daarom i wordt ook in Holten gezocht naar mensen, mannen en/of vrouwen, die bereid zijn om de taak van de partner of andere huisgenoten in deze vaak zo moeilijke tijd te verlichten. Volgende maand wordt gestart met een gratis introductiecursus voor nieuwe vrijwilligers. zijn hand vasthouden, waken, eventueel wat opfrissen en voor zover toegestaan tabletten of ande re medicijnen geven. De professio nele hulp van arts, wijkverpleeg kundige, gezinshulp en dergelijke, blijft daarnaast normaal door gaan." In overleg met de familie wordt 's nachts gewaakt. Soms in dezelfde kamer op een bank, soms in een kamer ernaast. Laura: ,,Het komt vanzelfsprekend voor dat het twee voor twaalf wordt in zo'n nacht. Meestal is de naaste familie tijdig gewaarschuwd en wordt onze taak die nacht al door hen overgenomen. Zo'n moment blijft in veel gevallen toch moeilijk voorspelbaar. Vaak een kwestie van gevoel. Je hoopt natuurlijk dat je tijdig waarschuwt. Gelukkig ge beurt dat ook." Soms zorgt het na zo'n beladen nacht voor een psy chische druk bij de hulpverlener. Reden waarom deze direct de och tend erna contact opneemt met de betrokken coördinator. Laura: „Dan kan hij het even van zich af praten. Op zo'n moment je hart luchten is heel belangrijk." Een zware taak, dat is duidelijk. Hoe word je eigenlijk vrijwilliger bij de Stichting Thuis Sterven? Veel mensen voor wie het einde in - zicht is, hebben intensieve verzor- I ging nodig. Steeds meer ook prefe- I reren mensen de laatste levensfase tthuis te blijven om in de vertrouw- de, huiselijke omgeving te kunnen sterven. Zelfs met inschakeling .van hulpverleningsinstanties kan de verzorging van een stervende voor degenen in de directe omge ving echter te zwaar zijn. Thuis blijven zonder ondersteuning is daarom niet altijd mogelijk. De Stichting Thuis Sterven, die res- I sorteert onder een landelijk steun punt, kan daarbij de helpende hand bieden. Praktische zorg Laura Slont benadrukt nog eens dat de vrijwilligershulp zich in eer ste instantie richt op het praktisch bezig zijn met de cliënt dan wat over het algemeen gedacht wordt: praten met haar of hem: „Sommi gen zijn daar niet meer toe in staat, maar er is ook lang niet altijd behoefte aan. Wat wel belangrijk is, is dat je er bent. En zeker niet alleen voor de cliënt, maar ook voor de fartiilie. Dat praten doe je toch wel, zij het met de partner of met één of meerdere kinderen. Na één bezoek weet je doorgaans wel hoe de gezinssituatie en dergelijke mm in elkaar steekt. Maar voor ons staat dat dus op het tweede plan." Gevraagd naar de aard van dat praktisch bezig zijn legt Hetty de Bruijn, secretaresse van de Stich ting Thuis Sterven, uit, dat de vrijwilligers een deel van de ver- W zorging van de cliënt overnemen. ..Wij beschouwen ons daarom als verlengde van familie en buren. Doen hand- en spandiensten die anders door hen worden gedaan: ostcod c"ënt een gidsje water geven, 3lge nt ;er op Achttien puzzelaars namen zon- ftuldag deel aan de maandelijkse puz- 1 in 0! zelrit van MAC De Holterberg. g zekl Zoals gebruikelijk circa 40 kilome- aor ef tcr ;n je ompeving van Holten, u Ditmaal ging het richting Espelo, 'open Dijkerhoek en Holterbroek. Na .terugkeer in 't Stuurhuus werden 'ackpt^e omlagen bekend gemaakt: A- heer klasse: 1. J. Paalman, Haarle 103 id. strfp.; 2. M.A. Veldhuis, Wijhe 106 strfp.G. Disselhorst, Raalte 122 strfp. B-klasse: 1. G. Knob- jben, Haarle 108 strfp.2. F. Schip- iOrïjpcrs, Holten 132 strfp., 3. H. Klein Zandvoort, Markelo 186 Gezien de groeiende vraag om hulp, hopen (v.l.n.r.) Hetty de Bruijn, Joke Schalk en Laura Slont van harte dat zich op korte termijn nieuwe vrijwilligers aanmelden bij de Stichting Thuis Sterven (Foto WV) strfp. Poedelprijs: Frida Vincent, 381 strfp. De volgende rit is de Nacht om Holten (7/8 oktober). Met de snelste duif van Reims (377 km) wist Henk Jansen het kam pioenschap jonge duiven van De Bergvlicgers veilig te stellen. An ton ten Dam 2 behaalde de tweede prijs en de Comb. Jurjens werd derde op deze vlucht met oosten wind bij zeer warm weer. In pre cies dezelfde volgorde eindigden de drie genoemden in het kam pioenschap jong. Gerrit Koetsier werd aangewezen tweede achter Henk Jansen en voor de Com. Jurjens. De kampioenvogel was voor Anton ten Dam. Afgelopen zaterdag werd gevlogen met oude en jonge duiven op de eerste na- tour-vlucht vanuit Eindhoven. Traditioneel is de opbrengst van deze vlucht bestemd voor het goe de doel. Erik Veneklaas had zijn duiven het best in vorm. Met de eerste en de derde prijs liet hij iedereen achter zich. Bovendien behaalde hij een prachtige derde plaats in het rayon. Anton ten Dam 2 werd tweede, terwijl Henk Jansen de vierde en vijfde duif klokte. Met nog drie vluchten te gaan is het zeer spannend in het algemeen klassement. De Comb. Jurjens leidt met 20 punten voor sprong op Henk Jansen. Laura: „We bezoeken de mensen thuis voor een kennismakingsge sprek. Dan vertellen we over net werk en vragen ook naar hun eigen verwachtingen." Na de eerste in druk wordt de aankomend hulp verlener uitgenodigd voor deelna me aan de gratis introductiecursus, die in het Deventer ziekenhuis wordt gegeven. Vijf bijeenkom sten, waarop ze op de eerste plaats nader geïnformeerd worden over het werk. Dan wordt gesproken over onderwerpen als 'communi catie' (met name 'luisteren') en 'Hoe denk je over je eigen dood'. Ook worden indringende video films vertoond waarin de dood op verschillende wijze centraal staat en tot slot belicht één van de al actieve hulpverleners de praktijk. Aansluitend aan de cursus volgt met iedere aspirant-hulpverlener een afrondend gesprek. Laura: „Dat mensen dan van hun voorne men af zien komt niet vaak voor. Uiteindelijk begin je er niet zo maar mee, daar is over nagedacht en gesproken binnen het eigen ge zin." Op dit moment telt het vrijwilli gerskorps twee mannen. Het korps komt maandelijks bijeen voor een evaluatiemiddag in Die penveen. Dan worden ervaringen De Stichting Thuis Sterven is voor hulpaanvragen tijdens kantooruren bereikbaar bij de Stichting Thuiszorg Zuid west-Overijssel, tel. 05700- 86000. Hulp kan tevens wor den aangevraagd via de huis arts. Ongeacht de duur van de hulp wordt een eenmalige bij drage van 25 gulden gevraagd voor vervoer, administratie en organisatorische onkosten. Daarnaast is de stichting voor een groot deel afhankelijk van vergoedingen van de (zieken fondsverzekering, giften van particulieren en van subsidies, zoals van enkele van de be trokken gemeenten (Holten niet). uitgewisseld en worden thema's behandeld in de vorm van lezingen en films. Volgens Hetty de Bruijn passen alle vrijwillligers, man en vrouw, zich aan aan iedere gezins situatie. „Maar aangezien je als coördinator eeji zogenoemd inta kegesprek bij de cliënt thuis voert over de aard en wijze van hulpver lening en de situatie kent, wordt wel enigszins gekeken naar wie daar goed in zou passen, 't Gaat altijd prima, problemen hebben we nooit gehad." Naar haar zeg gen wordt de Stichting Thuis Ster ven ongeveer 30 keer per jaar in Holten ingeschakeld. Óp dit mo ment zijn er vier Holtense vrijwil ligers. De duur van de hulpverle- Zaterdagmiddag laat ook de Holtnse groep Skeeter Beeter van zich koren (Eigen foto) Niet Holtens burgervader Dirk Jan Verhoeven, maar loco-burge meester Eb van Schooten betreedt morgenmiddag, vrijdag 8 septem ber, tijdens het Bedrijvenborre- luurtje het podium om de vijfde Keunefeesten van Holten officieel te openen. Dat gebeurt rond de klok van vijf. De belangstelling en- j,Dit is toch precies hetzelfde sys- raag 'eem a's ^at van Hugo Ver kerk?!" dacht Piet Bakker deze pomer toen hij een cursus Frans volgde in Frankrijk en zijn oog ers) ir) bij toeval op een kranteartikel viel waarin verslag gedaan werd van een alternatief zuiveringssy- mevi. f bj teem van afvalwater in het plaatsje Chemillé-sur-Dême, ïo'n 120 kilometer ten zuidwes ten van Parijs. Net als het helofy- tenfilter een systeem met behulp an bakken (bassins) met zand, ;rint en rietplanten. De bacte- iën die zich aan de zuurstofrijke Wortels hechten zorgen voor de '.uivering van het afvalwater. krant werd bewaard en een- aal terug in Holten toog Bakker onmiddellijk naar Verkerk, die 'ich bijzonder enthousiast toon- "cjËfört w'ikr weinig af van wat in 'igen land door steeds meerderen iyordt gedaan. De precieze afme- :ing weet ik echter niet en boven- lien laten zij het water er van oovenaf op stromen, terwijl ik het i het filter spuit. Waarschijnlijk is B>un filter daardoor eerder aan ver- ^choning toe. Prachtig toch dat 'n burgemeester zijn nek durft uit te steken en het hele dorp er op aangesloten is?!" Om de groeiende belangstelling voor een alternatief zuiveringssysteem te onderstrepen wees Verkerk bovendien op een recent artikel in de NRC, waarin een Amsterdam echtpaar sinds kort beschikt over een helofyten- filter bij een woonboot. Toen het echtpaar Bakker later met vakantie naar Bretagne ging, werd besloten een kijkje te nemen in Chemillé-sur-Dême. Bakker: „Ik ben toen naar het gemeente huis gegaan om te vragen wie mij daar meer over vertellen kon. Er werd enthousiast gereageerd en het duurde niet lang of de betrok ken wethouder werd ingescha keld. Op zijn kantoor heeft hij eerst over het systeem verteld en gaf mij ook allerhande informatie materiaal mee. Chemillé-sur- Dême was, zo bleek, toe aan een nieuwe zuiveringsinstallatie en bij toeval was hij in contact gekomen met een jonge ingenieur die dit systeem ontwikkeld had. Een sys teem, waar de wethouder zelf di rect het volste vertrouwen in had en waarvoor hij ook de raad aan zijn zijde kreeg." Bakker, zelf ook danig enthousiast erover, vertelt dat het 'Franse' sys teem vrijwel identiek is aan net helofytenfilter van Verkerk, zij het dat er geen sceptic tank meer tus sen zit. Bovendien wordt in het Franse filter actief lucht (zuurstof) ingebracht. „Ik heb gezien hoe vies het water er in komt en hoe het er na zuivering uit komt. Absoluut glashelder en reukloos! Hoewel ik het niet gedronken heb, mag dui delijk zijn dat het van uitstekende kwaliteit is. De filters (er staan drie bassins in Chemillé-sur-Dême) lo- zen op de Dême, het riviertje dat er vlak bij loopt en dat bekend staat om de uitstekende forellenstand," aldus Bakker, die maandagoch tend burgemeester D.J. Verhoe ven inlichtte over zijn bevindin- _gen. Dat de gemeenteraad van het circa 6000 zielen tellende Chemil lé-sur-Dême zich achter de be wuste wethouder, volgens Bakker 'een man met gezag', schaarde, houdt naar zijn zeggen mede ver band met het feit dat het nieuwe, alternatieve systeem slechts een derde kostte van een nieuw te bouwen, traditionele zuiverings installatie. Bakker benadrukt dat de inwoners van de Franse ge meente de vrije keus hadden om op het alternatieve systeem aan te sluiten. Naar zijn zeggen is ook in Frankrijk lozing van afvalwater op het oppervlaktewater of in de bo dem vanaf het jaar 2005 verboden (Lozingenbesluit). De gemeente heeft de zorgplicht voor het doel matig afvoeren en verwerken van afvalwater. Burgemeester Verhoeven liet des gevraagd weten dat de gemeente zeker aandacht zal besteden aan het Franse systeem om te zien of het wellicht bruikbare elementen bevat. De technische gegevens heeft hij inmiddels ter hand gesteld van wethouder Eb van Schooten (gemeentewerken) en directeur ge meentewerken ing. S.K. de Jong. Bakker wordt dan binnen uitgeno digd om zijn 'Franse avontuur' nader toe te lichten. Bakker laat weten dat de Franse wethouder, die perfect Engels spreekt, graag bereid is om één en ander nader toe te lichten. Een Holtense delegatie is in dat verband van harte welkom om het systeem ook persoonlijk te kunnen bekijken. ning verschilt: soms heel kort, soms langer. „Maar opvallend is dat we vaak pas heel laat worden ingeschakeld. Op het moment dat het écht niet .meer gaat, er sprake is van slaaptekort enzovoorts," al dus Laura, die aangeeft dat zo'n tweederde deel van de cliënten 70 jaar en ouder is. Is deze eenmaal overleden, dan wordt de hulpver lening meestal afgerond met een condoléancebezoek. Hoewel de vrijwilliger zoveel mogelijk in de eigen gemeente wordt ingezet, kan het voorkomen dat hij elders wordt ingeschakeld. De beschik baarheid over een auto is in dat verband wel makkelijk, verplicht is dat evenwel niet. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw nieuwe bedrijfswoning Maneschijnsweg 36. - bouw overkapping Keizersweg 45, - bouw woonhuis Hakkertsweg 18; 2. Kapvergunning is verleend voor: - hakhoutwal Weustenweg ter hoogte van Meilinksweg; 3. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje Erve Lukensveld 2; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - aanleg hakhoutwal Weustenweg ter hoogte van Meilinksweg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - wijzigen bedrijfsgedeelte woonboerderij Jeurlinksweg 16 (25 augustus 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf Op woensdag 13 september a.s. zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf de gehele dag voor het publiek gesloten in verband met de jaarlijkse personeelsreis. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 28 augustus 1995 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" ten behoeve van een uitbreiding van bungalowpark „De Lindenberg", een en ander voor zover omvattende het gebied zoals rood omlijnd op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) Holten, 7 september 1995. De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Wet milieubeheer Melding verandering inrichting Op grond van art. 8.19, lid 2 van de Wet milieubeheer is melding gemaakt van het veranderen van de inrichting en de werking daarvan, ten aanzien waarvan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat zij geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor de aard en omvang voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt door: Naam melder: Zuid-oost Genetics V.O.F. Broekstraat 5b 7217 SL Harfsen Sangeldijk 16 station voor kunstmatige inseminatie bij rundvee 15 augustus 1995 uitbreiden van de inrichting met een opslagruimte voor hooi en stro. Deze uitbreiding heeft geen nadelige gevolgen voor het milieu. op de gemelde uitbreiding zijn de voorschriften van toepassing die verbonden zijn aan de reeds verleende milieubeheervergunning verleend d.d. 4 maart 1993, kenmerk 119/Vi. Adres inrichting: Aard inrichting: Datum melding: Zakelijke inhoud van de melding: Rechtsgevolg melding: Ter inzage De melding ligt vanaf 7 september 1995 tot 6 oktober 1995 ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Holten, 7 september 1995. voor het eerste lustrum van het evenement is enorm. Woordvoer der Jan Herman ten Velde laat weten dat de kaartverkoop, met name de passepartouts, vergeleken bij vorig jaren weer beter gaat. De laatste mogelijkheid om een passe partout, dat toegang geeft tot de avonden en het Frühschoppen, aan te schaffen is vanavond op de wijnmarkt. Daar is de Keunefeest- commissie vertegenwoordigd met een kraam, waar vanzelfsprekend ook losse kaarten kunnen worden gekocht. Een avondje Lee Towers (met showorkest Rendez-Vous), of Arne J ansen (met Perfect Show band) of Frühschoppen met Die Flegel en Boh Foi Toch kost een tientje in de voorverkoop, vijftien gulden aan de kassa. In de stand kan de liefhebber bovendien nog terecht voor een felgekleurd 'Keu- ne-petje' met passende opdruk. Kosten vijf gulden. Om 'soppen' te voorkomen indien het regent, is de feesttent ditmaal direct aansluitend aan het verharde deel naast de Kalfstermansweide geplaatst. Hoewel het programma zaterdag om 14.30 uur begint met het open podium en het Keune- bloasfestival, is de tent al een uur eerder geopend. De Holtense band Skeeter Beeter zorgt dan voor passende muzikale sfeer. Na een geslaagd optreden in Espelo beklimt de groep vrijdagavond 8 september voor ae tweede keer het podium van Normaal. Ditmaal te kent de groep voor het voorpro gramma in Haarle van 'Amor', aanvang 20.30 uur. Op het dit jaar voor het eerst door de Keunefeest- commissie in het leven geroepen open podium', kunnen vier 'acts' worden bewonderd. Eén daarvan is in elk geval 'Sugar Lee Hooper'. Wat betreft de afsluitende zondag verwacht de Keunefeestcommissie opnieuw een stampvolle tent. De belangstelling voor het Früh schoppen met het Nijmeegse salo norkest en de uitermate populaire groep Boh Foi Toch is enorm. Garantie voor een daverend slot van de Keunefeesten! Blauw Wit is de nieuwe competi tie met een goed resultaat begon nen. Na een nerveus begin van twee kanten trok de Holtense ploeg in de tweede helft het initi atief naar zich toe. Het probleem was echter de afwerking. Nadat uit een vrije trap de score ge opend was, bleek DVO verslagen en speelde de thuisploeg een ge wonnen wedstrijd. In de eerste wedstrijd van de nieu we competitie moest Blauw Wit het opnemen tegen het Almelose DVO. Met de nieuwe trainer Spik- kert op de bank presenteerde Blauw Wit zich in een totaal ande re opstelling als de afgelopen sei zoenen. Met Johan Boïink als laat ste verdediger, Jan Vrugteveen als voorstopper en Gerald Jansen als linksachter en doelman Hans Bek- kernens waren vier van de vijf posities achterin nieuw. Alleen Dirk-Jan Beldman was de recht- sachterpositie niet geheel vreemd. Voorin en op het middenveld wa ren bijna alle posities voor beken de spelers, alleen Herman Deijk bleek een balvaardige aanwinst. De wedstrijd op het gerenoveerde hoofdveld begon van twee kanten zenuwachtig. Het spel ging wel op en neer, maar het tempo was niet erg hoog, waardoor kleine kansjes door de beide verdedigingen teniet werden gedaan. Blauw Wit pro beerde het een aantal keren van afstand, maar de richting was tel kens naast of over het doel. Hans Stam kreeg nog een prachtige kans na een mooie aanval, mïar ook hij mikte tehoog. Na ongeveer een half uur kwam Blauw Wit met de schrik vrij toen D.V.O. een corner mocht nemen en deze hard op de paal werd gekopt. Hierna kreeg Herman Dei)k nog een goede mo gelijkheid, maar in vrije positie voor de doelman schoot hij over het doel. In de tweede helft nam Blauw Wit duidelijk het initiatief in handen. Met vlotte combinaties werd de aanval gezocht, waarbij met name J acco Schuppert gevaar lijk bleek. Met de komst van J ohan Bosschers voör Herman Deijk werd nog meer snelheid in de voorste lijn gebracht. Het was dan ook Bosschers die de score leek te openen. Na opnieuw een goed opgezette aanval verscheen hij al leen voor de Almelose doelman welke hij keurig omspeelde, waar na hij de bal toch nog voorlangs het lege doel wist te schuiven. Uit een vrije trap was het uiteindelijk Gerald Jansen die wel voor de verdiende voorsprong wist te zor gen. De bal werd goed breed ge legd, waarna Gerald de bal hard langs de kansloze doelman joeg. Hans Stam scoorde vervolgens via de doelman 2-0, waarmee de defi nitieve beslissing gevallen was. Met Harrie Kolkman voor Jacco Schuppert bracht trainer Spikkert nog een wissel aan in de aanvalsli- nie van Blauw Wit. Kansen kreeg de thuisclub hierna nog voldoen de, maar de afwerking bleek tel kens te moeilijk. In de laatste tien minuten was het Leo Aanstoot die een vrije trap achter de Almelose goalie liet verdwijnen en daarmee de eindstand op 3-0 bepaalde. D.V.O. wist in de tweeae helft niet voor gevaar te zorgen. Vaak werd de bal in eigen verdediging breed gespeeld, maar bij de op bouw naar voren vonden ze steeds goed storende Blauw-Witters op hun weg. Scheidsrechter Spin had een niet al te moeilijke middag en kan terug zien op een verdienstelij ke wedstrijd. Aanleg van een fietspad langs de' Dorperdijk zou 1,2 miljoen gul den moeten gaan kosten. Dat zei directeur gemeentewerken ing. S. K. de J ong maandag in de raads commissie II (gemeentewerken) naar aanleiding van een opmerking van Dick van der Torre (D66). Van der Torre kwam terug op een vraag van begin dit jaar, waarin hij B en W verzocht had om met de ge meente Bathmen en het Recreatie schap Salland de mogelijkheden voor aanleg te onderzoeken. Al eerder is de kwestie ter sprake geweest, nog tijdens de 'regerings periode' van het CDA/PvdA-col- lege. Toen bleek dat de provincie een 'woon-werk'-functie toeken de aan het pad, dat veel gebruikt zou worden door scholieren die de scholengemeenschap bezoeken. Volgens Van der Torre, die de zaak nader onderzocht had, zou nu sprake zijn van een mengfunc- tie, zowel recreatief als 'wwon- werk'. Naar zijn zeggen zou de provincie bereid zijn tot een bij drage van 50% in de aanlegkosten en wil ook het schap een deel bijdragen. Wethouder Eb van Schooten (GB) liet weten dat de gemeente in de persoon van De Jong, diens Battumse collega en secretaris De Lange van het schap de zaak wel degelijk nader beke ken heeft, maar dat zich aanzienlij ke problemen voordeden gezien de hoge kosten en ook eigendoms verhoudingen. „Bovendien heeft dit fietspad geen hoge prioriteit bij de provincie," aldus De Jong. Van der Torre reageerde verbaasd. Hij had in juni juist toegezegd gekre gen dat 'de subsidie beschikbaar was'. Wethouder Van Schooten ;i merkte op dat B en W eerder prioriteit toekennen aan de aanleg j en verbetering van toeristische j| fietspaden op en bij de Holterberg.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5