ouden onderscheiding Rikie Aaltink oor Kritiek op voorstel herinrichting straten PonkO van dag tot dag Zakelijk BEKEKEN Zoaterdagnach WELZIJN OUDEREN Extra budget voor Gastouderbureau Welfare heeft plaats voor handwerksters Mannen van het woord Volks tuinders willen zekerheid HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I medische diensten VVD kiest zijde CDA en PvdA tëhoenmode Hulpmiddelen Overschot burgerlijke stand DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995- Op 29 augustus kwamen vier per- werd geheel verwijderd uit een Jertig jaar lid, deritg jaar be- lurslid waarvan 25 jaar secre- Sesse en ruim 350 maal op de "nken. Tot haar grote veraas- zag Rikie Aaltink-Kevelam r bijzondere verdienste voor I Ontspannings Club Holten ■erdag beloond met het gou- li insigne van de Nederlandse Ireniging voor Amateurtoneel [VA). In de kantine van sport- Jnplex Meermanskamp, waar Igouden toneelclub haar vijf- *te verjaardag luister bijzette een receptie, kreeg Rikie r hoge onderscheiding opge- Jld door wethouder welzijn us Rensen, die haar tevens de horende oorkonde overhan- e. I wethouder had nog een groot Vpliment in petto. Voor vijftig E trouwe 'OCH-dienst' liet hij len dat de NVA Jan Ooster- lip opgenomen heeft in het Ne- llands Register voor Amateur- leel. Een hele eer voor de oud- fcrzitter, die eveneens een oor- lide kreeg. Op de lijst staan de lien van slechts tweehonderd pgenoten. Oosterkamp, zelf [wezig, was één van de oprich- I van de toneelclub. Jarenlang I hij voorzitter en genoot ook Bruiloften en partijen populari- imet tal van humoristische ty- les. Vorig jaar nog maakte de ■tenaar zijn opwachting in het Itrum tijdens de Folkloredag als lend Willem Dapper, de dorps- ioepcr. Hoewel gehandicapt, pgt hij nog altijd zijn steentje bij sonen, drie mannen met een vrouw, een boerderij aan de Evert- jesweg binnen, kennelijk met min der goede bedoelingen. De betref fende vrouw probeerde aan de be jaarde bewoners een kleed te ver kopen. Aangezien de bewoners de zaak niet vertrouwden, waar schuwden ze een buurman. Toen die aan kwam gelopen, verlieten de ongenode gasten met een auto het erf. Eveneens op 29 augustus werd een poging tot oplichting gedaan bij twee Holtense benzinepomphou ders Een inwoner uit Leerdam pro beerde met een valse machtiging in het bezit te komen van een Service Card (tankpas) om op rekening te kunnen betalen. De man werd aangehouden. De man bleek een notoire oplichter en werd tevens gezocht door de politie in Harden- berg. Op 30 augustus werd een auto opengebroken die stond gepar keerd op de Holterberg. Het slot portier. Er werd echter niets weg genomen. Öp 31 augustus sloeg een perso nenauto over de kop op de Deven- terweg. De bestuurster verloor de macht over het stuur, toen een auto voor haar plotseling krachtig moest remmen. De bestuurster kon ongedeerd de auto verlaten, doch het voertuig werd ernstig beschadigd. Een tweede aanrijding vond die dag plaats op de kruising Rijssen- seweg-Markeloseweg tussen een personenauto en een motor.De motorbestuurder die van de Rijs- senseweg kwam, verleende geen voorrang. Ook hier bleef het bij materiële schade. Op zaterdagavond 2 september werd er ingebroken in twee wo ningen op de Kol. De bewoners waren niet aanwezig. Men kwam binnen door ramen open te bre ken, c.q. in te slaan. Beide wonin gen werden overhoop gehaald, doch voor zover bekend, wordt er niets vermist. Rikie Aaltink werd zaterdag door wethouder Bets Rensen verrast met het houden insigne van de Nederlandse Vereniging voor Amateurtoneel (Foto WV) iralltelt pcitaties van wethouder Rensen i er natuurlijk ook voor de Kierende club zelf, die naar zijn ken in de vijftiger jaren 'een hngrijk uitgaansargument bete- 3de in Holten, ook voor jonge- j'. Hij benadrukte in dat ver- ad de aanzienlijke sociaal-cultu- I functie van ÓCH. „Ondanks 1 vermaak de laatste jaren in Irlei andere vormen op ons af Int, zoals de televisie, heeft tH een breed draagvlak gehou- li. De aanwezigheid van collega- leelverenigingen in de nabije peving betekende een gezondc- lïulans voor de kwaliteit van het leelspel. Vijftig jaar jong, vol Irgie en hoog scorend bij het Kiek. Niet in de laatste plaats Br een vitaal bestuur, de motor ■ter de club," aldus Rensen, die envelop met inhoud aanbood. 1 de 'aanhang' was er een minkkoffer, compleet met ge it. ■jubileumviering was zaterdag- ■tend begonnen op de begraaf- lits, waar de overleden werden Idacht. Onder hen drie van de 'nmalige oprichters van OCH: j heren Hoeve, Koopman en Steunenberg. Tijdens de receptie liet voorzitter Johan Stukker de geschiedenis van OCH in vogel vlucht de revue passeren. Ook gaf hij aan dat OCH inmiddels het respectabele aantal van 638 uitvoe ringen heeft gegeven. Om de vijf tigste verjaardag nogmaals luister bij te zetten, biedt OCH vrijdag avond 27 oktober de Holtense be volking gratis het stuk 'Onder één dakaanEen stuk van J an Fabrici- us in drie bedrijven, dat zich af speelt in een kleine boerderij. Stukker wees niet zonder trots op het eigen clubgebouwtje naast de kantine van Meermanskamp. Ooit diende de ruimte als kantine van Blauw Wit. De bezoekers van de receptie, die via de zij-ingang het terrein onder een feestelijke ere- boog betraden, konden na het offi- cile gedeelte van de bijeenkomst een kijkje nemen in het oefenlo kaal van de jubilerende club. „Schitterend gewoon dat we sinds een aantal jaren over een eigen ruimte beschikken. In je eigen coulissen repeteren, die je daarna rustig kunt laten staan. Je kunt er bovendien schilderen, attributen en rekwisieten opslaan, noem maar op." De oefenruimte is bo vendien voorzien van een sfeervol le bar. Voor deze speciale gelegen heid konden er fotoalbums met foto's en artikelen van vroeger worden ingezien en was een foto expositie aan de wand opgehan gen. Onder het genot van een hapje en een drankje werd heel wat bijgepraat. Sommigen hadden el kaar jaren niet gezien. De eveneens 50-jarige HMV zorgde ten slotte voor een muzikale aubade. Combi Foto Ten Velde heeft voor alle foto- en filmliefhebbers het gratis magazine BeLicht klaarliggen. In het 48 pagina's tellende kleurrijke blad worden u allerlei tips aan de hand gedaan voor fotograferen en videofilmen. Behalve een reportage over de Mount- Everest-expeditie door alpinist en fotojournalist Ronald Naar, geeft de natuurfotograaf Martin Kers in een interview allerlei handige wenken om eens op een andere manier natuurfoto's te maken. Ook wordt er in het blad stilgestaan bij het maken van leuke kinderfoto's en worden er een aantal compactcamera's met elkaar vergeleken. Daarnaast vindt u in dit zomernummer het laatste nieuws over het huismerk EuroActiv, een bon voor een gratis 'inspectie' van uw camera en een prijsvraag, waarmee een leuke prijs is te winnen. BeLicht is gratis verkrijgbaar bij Combi Foto Ten Velde aan de dorpstraat 39 in Holten. Grotestraat 75. Goor Tel. 05470-721 80/ „Ik weiger categorisch om ver band te leggen met het (nieuwe) verkeersstructuurplan!", merk te wethouder Eb van Schooten (GB) maandagmiddag geïrri teerd op. „De werkzaamheden in de Pastoriestraat en Rietmolen straat omvatten niets meer en minder dan het vervangen van de riolering en aanpassen van de weg uit oogpunt van verkeers veiligheid." Van Schooten rea geerde op opmerkingen van Ger- rit Markvoort (PvdA), Ab Stege- man (CDA) en nu ook Jan Keve- lam (WD), die allen geen heil zagen in reconstructie zonder dat deze gebaseerd is op een bre dere, verkeerskundige visie. De drie partijen gingen daarom slechts akkoord met de vervan ging van de sterk verouderde en slechte riolering. Gemeentebe lang en D66 konden zich wel vinden in het voorstel. Om groen licht te krijgen moet de gemeenteraad eerst een krediet van 720.000 gulden beschikbaar stel len. Opzet is om het wegprofiel na de rioleringswerkzaamhederi te versmallen van zes naar vijf meter tussen de trottoirs. Op regelmati ge afstanden komen verhoogde kruisingsvlakken en bij de kruising met de Boschkampstraat en Schoolstraat worden de bochtstra- len verkleind. „Dit kan echt niet," constateerde Ab Stegeman. „Het heeft het nu iets van 'maatregelen nemen van weg tot weg' en maar afwachten wat voor resultaat dat oplevert. Een duidelijke visie mist." Mark voort voegde toe dat de vorig na jaar gehouden tellingen uitwezen dat de verkeersdrukte op beide straten in de avondspits ten op zichte van tellingen van 1989 met 22% is toegenomen. In geval van herinrichting zal een deel van dat verkeer een alternatieve route kie zen. De vraag is welke. Ab Stege man vreesde voor toenemende drukte in de Schoolstraat: „En daar moet ik écht niet aan den ken!" De CDA'er toonde zich verheugd dat binnen enkele dagen nadat zijn fractie de PvdA aan haar zijde kreeg in de gemeenteraad toen de christen-democraten een motie indienden inzake een vol gens hen evenmin onderbouwde verkeersmaatregel in de Dorps straat/Oranjestraat nu ook de WD zich achter het CDA schaar de. Kevelam: „Nu de Maïsweg en de noordelijke rondweg uit beeld zijn moeten we kennelijk ons heil zoeken in de aanpak van bestaande wegen. Maar als je gaat knijpen op een weg, waar moet dat verkeer dan heen? E n een weg van 5 nieter breed in combinatie met fietsver- keer is absoluut onveilig. Om maar te zwijgen van de gevolgen van sluiproutes. De consequenties zijn echter van essentieel belang." Gemeentebelang liet zich in net geheel niet horen. Henk Wansink stemde alleen in met het voorstel. Dick van der Torre (D66) vond de herinrichting van Pastorie- en Rietmolenstraat wel een goed plan: „Zo'n plateautje is dringend nodig. De weg is nu een racebaan voor velen." Hij meende dat het totale verkeer sinds 1989 met 18% was afgenomen en hechtte in dat verband weinig waarde aan het verkeer dat na de herinrichting elders zijn weg gaat zoeken door Holten. Ingezonden Jan is met de brommer weg egoane en Moo hef volle bosschoppn met edoane. Um elf uur gunge pas weg, Woe hee hen gung heffe neet ezeg. Twei uur hef de klokke sloane, meer Moo hef nog gen ooge dicht doane. Moo is een betje overstuur, meer Va, den sleup wa rustig duur. Um drei uur gung Moo er effen uut, wat geet de tied dan slech vuuruut. Zie is zo bange in zo'n nach, dat er ene een slechte tieding brach. Misschien is hee wal evölln, en hee is ok nog zo verkölln. Nou is er ok nog zo'n harde wind, wat heuld ze toch völle van eur kind. Zie dach alleene an kwel en kommer, Goddank! eindelijk heurn ze zien brommer. Fluitend kwam hee in huus, hee was uut ewes met ene Truus. Moo hulp hem met zien leem jas, en deur hem gauw wat warme melk in 't glas. Vuurzichtig kreup ze onder de dekkn, um Va toch neet te wekkn. Floe völle Moeders liggn neet op wach, zo as zie, op zoaterdagnach. G.J. Gervedink Nijhuis islesmannen- en vrou- maanden probeert de SWOH deze rubriek dames en heren te resseren voor deelname aan klusjesproject. Het is al meer- malen gezegd, lang niet alle leren hebben kinderen die de sjes opknappen, of buren die wel even doen. En wat dacht u die oudere die het steeds ver ander vindt om een beroep te in op de buren voor een klusje iu maar besluit het niet meer te ;en? Die oudere zit in een posi- waarin nauwelijks iets valt te- te doen. Voor die vriendelijke en is er niets aan de hand, maar 'evoel van die vragende oude- lat wordt een obstakel, ine klusjes, zoals een verlengs- rtjc maken, een video instellen, gebruiksaanwijzing van de ;netron nog eens uitleggen, de dijnen eraf halen die naar de nerij moeten en vult u maar De SWOH koppelt de hulp- l van de oudere aan een hulp lende vrijwilliger. Zij spreken len af over het noe en wanneer, ir de SWOH heeft dringend ioefte aan meer vrijwilligers. 'It u wat voor dit werk? Melt u aan bij de SWOH, bereikbaar telefoonnummer 64910 op ma. en do. van 9.00 - 13.00 uur en op di. van 13.30 - 17.00 uur. Zo lang mogelijk thuis blijven wo nen, dat is bijna ieders wens. Veel mensen zullen gaan merken dat er eerst kleine en later grote hulpmid delen en aanpassingen in huis no dig zijn om daar te kunnen blijven wonen. De beugels in douche en toilet zijn kleine hulpmiddelen, de traplift een hele grote. Daartussen zitten vele hulpmiddelen waar u vaak het bestaan niet van weet. Wat dacht u van losse opbouwzit- tingen voor het toilet, opklapbare douchezitjes, eengreeps-kranen en thermostaatkranen, zodat u niet opeens te koud of te warm water over u heen krijgt? Een aantal zaken is te koop bij de gewone installateur van sanitair. Andere zaken zijn aan te schaffen via het hulpmiddclencentrum van de Stichting Thuiszorg in Deventer. Hier in Holten kunt u krukken, bedklossen en dat soort kleine hulpmiddelen lenen. U kunt er ook informeren naar andere voor zieningen voor in huis. Tussen 13.00 - 13.30 is er iemand aanwe zig. U kunt ook bellen naar de centrale intaketelefoon in Deven ter 05700 - 86000 waar u altijd iemand treft. Het college wil het Gastouderbu reau van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor 1995 een extra budget van 3660 gulden toe kennen. Het voorstel houdt ver band met de problemen rond de inschaling van de beide coördina trices die aan het GOB verbonden zijn. Socuwe heeft met de gemeen te een contract gesloten waarin ten behoeve van het GOB een budget wordt toegekend, waarbij met name de coördinatieuren als grondslag gelden. Bij het ontbre ken van CAO-afspraken is des tijds uitgegaan van een functiebe schrijving op MBO-niveau. Met ingang van vorig jaar april is de CAO-kinderopvang gewijzigd en is nu wel een salarisregeling opge nomen voor gastouderopvang. Probleem is dat volgens die CAO een MBO'er uitsluitend onder ver antwoordelijkheid van een HBO'er mag werken en die heeft Socuwe niet. De coördinatrices werken geheel zelfstandig onder verantwoordelijkheid van het be stuur. Socuwe kan niet anders dan tenminste één van de coördinatri ces op HBO-niveau inschalen, maar dat kan niet uit eigen midde len van het GOB worden betaald waardoor een beroep op het cala miteitenartikel in het budgetcon tract met de gemeente wordt ge daan. Het aanvullend budget wordt gedekt in de extra bijdrage die de gemeente ontving van het ministerie voor kinderopvang. Tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn maakte Socuwe-bestuurslid Frank Hel- mer gebruik van het spreekrecht. Hij drong er op aan dat beide coördinatrices op HBO-niveau worden ingeschaald. Helmer stel de dat beiden functioneren op HBO-niveau. Volgens Martien Sarink, ambtenaar welzijn en se cretaris van de commissie, geeft de CAO-welzijn echter aan dat een opleiding op HBO-niveau vereist is. Slechts één van beide coördina trices voldoet daar aan. Helmer wees voorts op de jurisprudentie in de CAO, die de mogelijkheid biedt alsnog beide dames op HBO-niveau in te schalen. On danks het pleidooi van Helmer waren vier van de vijf fracties posi tief in hun advies over het voorstel. Alleen Jan Metsemakers (PvdA) onthield zich ervan. Hij wilde eerst meer weten over de jurispru dentie. Een deel van het overschot van 374.000 gulden op de gemeentere kening zal worden aangewend voor extra maatregelen aan wonin gen aan de Deventerweg in ver band met geluidhinder van de spoorweg en het verkeer. Het be treft enkele tienduizenden gul dens. Het resterende deel van het geld wordt gestort in het fonds Riolering Buitengebied, zoals de raad destijds besloten heeft in ge val er sprake is van een batig saldo. Het Holtens Nieuwsblad start vandaag met de rubriek 'Mannen van het woord' over hervormde predikanten die in de loop der jaren de kansel van de dorpskerk hebben beklommen. De rubriek wordt verzorgd door W. Otten, die jarenlang werkzaam is ge weest bij de gemeente en ook betrokken was bij het kerkelijk werk. Johannes Smi(d)t In het zogenoemde Hand- schrift-Regt (geschreven door W. M. C. Regt (1867-1938), ar chivaris, genealoog en oud heidkenner in Alphen a/d Rijn), noch in de lijst welke Jan de Graaf (1877-1956, ge meentesecretaris Gorssel) als bijlage II in zijn boekje 'Uit het rchief der marke van Hol ten' heeft opgenomen, is Jo hannes Smi(d)t, ook wel eens Smitt genoemd, als predikant van Holten vermeld. Toch is hij als zodanig zowel in Hol ten als in Markelo werkzaam geweest. Hem werd in 1598 in beide plaatsen het dienstwerk voorlopig opgedragen. Reeds in 1588 had hij aan de Over ijsselse synode gevraagd hem aan te stellen als predikant dan wel als schoolmeester, on danks het feit dat de goedsher- en niet erg met hem waren ingenomen. Onder goedsher- en werden verstaand 'de froote landheeren', die de oeven in eigendom hadden verkregen'. Met de 'voorstelling' aan de beide gemeente werd belast ds. Franciscus Schurekman- nus, die in 1592 als predikant te Deventer is gekomen uit Nieuwenhuis (Neuenhaus in het Bentheimse land) en op 2 februari 1599 in de kerk van Deventer werd vermoord. Ds. Schurckmannus was bij ge noemde voorstelling verge zeld van een burgemeester ouderling uit laatst vermelde stad. De magistraat ontbood de pastoors en de kerkmeesters om met hen te spreken over het onderhoud van Johannes Smitt, die het in Holten en Markelo niet gemakkelijk zal hebben gehad. Immers in het voorjaar van 1602 stond in beide dorpen nog een pastoor. Een jaar tevoren was Smitt overigens reeds elders beroe pen. W. Otten Hilversum De Welfare, onderdeel van het Rode Kruis Holten, heeft nog plaats voor personen die belang stelling hebben in handwerken voor een goed doel. Wat is Welfa re? Dit begrip dekt meestal welzijn of zich welbevinden, dus zich ple zierig voelen door gezamelijk aan te pakken hetgeen de contacten tussen ouderen bevordert. Het Rode Kruis met de afdeling Welfa re biedt daartoe gelegenheid zon der dat dit kosten met zich mee brengt voor de deelnemers. De leiding zet zich gratis in en zorgt voor de benodigde materialen. Ie dere oudere dame die de hele fami lie al heeft voorzien van producten van haar handvaardigheden geven wij de mogelijkheid om binnen onze groep, wekelijks bij het genot van een kopje koffie, te komen handwerken met materialen naar eigen keus. Deze bijeenkomsten vinden plaats in woon- en zorg centrum Diessenplas op maandag van 13.30 tot 15.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur en woens dag van 9.30 tot 11.30 uur. Er is een brede keus op handwerkge bied voor handen, maar de gezel ligheid staat voorop. Voor meer informatie kunt u contact opne men met: mevrouw A. Giesen tel. 361987, mevrouw A. Kremer tel. 362291 of mevrouw M. Voortman tel. 361851. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencomoinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0548-362784. Spreekuren: dag t/m. vrijDag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14 03 uur Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. 06-11 Brandweer: Alarmnummer: (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt- Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, m.m.v. Campanel- la. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Bieleman, Sandra Men- sink. 19.00 uur, ds S.M. Roozen- boom. Dijkerhoek: .9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Jeugd- en jongerenwerk. Diessenplas: woensdag 13 sep tember: ds. H.P. Mulder. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Start jeugd- en winter werk. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: Eigen jeugdwerk. Avondmaalscolïecte Diaconie. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Ciska Mijsters; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hulsman; groep 6 en 7 o.l.v. Alie Beldman. Oppas dienst, 0-3 jaar: Jeanet Tromop, Wilma Bolink, Hermien Brink. 4- 6 jaar: Rita van der Voet, Trudy Schuppert. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering. Oppasdienst: mevrouw Bieleman, Sandra Mensink. Nieuw-Heeten: zaterdag 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 9.00 uur, Woord- en communie dienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Jeugd- en jongerenwerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling)- Ingezonden Donderdag 7 september: 19.00-22.00 uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; 19.30 uur, start Keunefeesten met Ve ronica Drive In Show in feesttent Vrijdag 8 september: Keunefeesten: 10.00 uur, muzikale happening Raz zmatazz voor basisscholen in de feest tent; 16.30 uur, Bedrijvenborreluurtje in tent; feestavond met orkest Rendez vous en Lee Towers (v.a. 22.15 uur) in Zaterdag 9 september: Keunefeesten: 9.00 uur, vrijmarkt Smidsbelt; 14.30 uur, Open Podium in tent; 14.30 uur, dweilorkestenfestival om Koperen Keun in tent; feestavond met Perfect Showband en Arne Jansen (v.a. 22.15 uur); 9.30-15.00 uur, flessenactie Scouting Holten. Zondag 10 september: Keunefeesten: 11.30 uur, Frühschoppen in de tent met Boh Foi Toch en Die Flegel (zaai open om 11.00 uur) Maandag 11 september: 19.00 uur, jeugd(postzegel)club Het Pincetje in De Boschkamp; 20.00 uur, senioren Holt. Postzegelclub in De Bosc hkamp; 20.00 uur, afdelingsavond NBvP Holten in zaal Vosman Woensdag 13 september: 20.00 uur, ledenvergadering D66 in kelderzaal van De Biester Donderdag 14 september: 13.00 uur, vertrek CPB-fietstocht naar Rjjssens museum; 20.00 uur, bijeenkomst land bouw/kerken/huisartsen over 'Frus traties in de landbouw' in zaal Vosman Zaterdag 16 september: MAC Erwin- cross Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Maandag 18 september: 20.00 uur, ledenvergadering Rabobank in kantine bank Geboren: Jenneke Henrika, dochter van F W Lansink en M.H van den Bergh; Frederika Geertruida Danielle, dochter van G.J. Prins en J. Schreur. Ondertrouwd: G.G. Nijhof en H. Nikkels; H.J. Klein Teeselink en B. Zeeman; B. van der Neut en A. Dijk- ink. Gehuwd: W.P.J. Bloemenkamp en A. Scholten; B. Wessels en G.M.E. Riet- Daar de gemeente geen dusdanige ontwikkelingen verwacht, dat een deel van het terrein moet worden afgestaan, wil men een huurcon tract voor drie jaar afsluiten met de Volkstuindersvereniging Holten. Tot nu toe werd dat contract van jaar tot jaar afgesloten. Daar de vereniging op het terrein wil inves teren in een centraal onderkomen, wilde men echter wat meer zeker heid. Voorzitter J.J. Bollee laat weten dat wethouder E.M. van Schooten gevraagd was om een contract voor ten minste vijf jaar: „Zo'n gebouwtje kost toch gauw drie- tot vierduizend gulden. Het is niet alleen bedoeld om er te kunnen schuilen, maar we willen er ook wat vakliteratuur leggen, wat tafeltjes en stoeltjes neerzetten en onder meer electriciteit aanleg gen zodat er desgewesnt ook kof fie kan worden gezet. Slechts een bescheiden deel van die kosten kunnen we financieren uit de re serve, maar een flink deel moeten de tuinders zelf opbrengen. Als je dan over drie jaar de kans loopt om alsnog te moeten verkassen, is het de investering niet waard." Bollee wijst er op dat de eventuele ver plaatsing van de hockeyclub naar 't Vletgoor voorlopig niet aan de orde is. De club heeft een tienjarig huurcontract met de grondeige naar afgesloten en van die termijn is slechts twee jaar verstreken. Half september volgt opnieuw overleg tussen de gemeente en de volkstuinders.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3