Boeiend (orgel)concert in volle Kandelaar Rumoer rond het Scheperspad (2) Sponsorloop voor atletiekjeugd WELZIJN OUDEREN Herinrichting van de Pastoriestraat Rensen verwacht geen baatbelasting HOLTENS NIEUWSBLAD 'Sound' in kerk is perfect' Uit het politierapport I kerkdiensten medische diensten ÜiV >d ch'ertorg voor ouderen Inschrijven cross en slep burgerlijke stand K&C Holten op excursie naar Zevenaar Estafette DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1995" Dat de kerkzaal van De Kande laar vrijdagavond tot flink bezet was, stemde de organisatoren van het gecombineerde concert door het Con Spirito Choir en organist André Knevel meer dan tevreden. Die organisatie berust te bij de orgelcommissie van de gereformeerde kerk. Woord voerder Joop van Engbrink liet weten dat het optreden in de serie orgelconcerten veruit de meeste bezoekers naar De Kandelaar had gelokt. Niet zo verwonder lijk, want naar bleek komen veel leden van het voornamelijk uit Nederlandse emigranten be staande koor uit deze omgeving. Het ruim zeventig dames en heren tellende gezelschap, dat onder lei ding staat van de in Soest geboren dirigent J ohn Kaldewey, treedt in Canada regelmatig op met organist Knevel die dit jaar zijn zilveren örganistenjubileum viert en reeds meerdere malen concerteerde in De Kandelaar. Knevel, eveneens woonachtig in Canada, had Con Spirito gewezen op de goede akoestiek van de grote kerkzaal, waarop het idee voor een mogelijk trip naar Nederland meer vorm kreeg. Temeer daar Kaldewey in verband met vijftig jaar bevrijding toch al naar ons land wilde komen en het koor nu een tweeweekse 'Holland Freedom Tour '95" maakt door Nederland met totaal zes concerten. Ook Kaldewey toonde zich uitermate content over de akoestiek in De Kandelaar: |,The sound is absolutely perfect!" Eén telefoontje met Van Engbrink was voldoende om het concert in Holten vast te leggen. Een con cert, dat min of meer ook het karakter van een familiebijeen komst had, gezien de hartelijke begroetingen tijdens de pauze en na afloop. Con Spirito, dat gedurende haar toernee in Nunspeet verblijft, was il eerder op de dag naar Holten gekomen om een bezoek te bren gen aan de Canadese begraaf plaats. Ook de broodmaaltijd werd in Holten gebruikt. „We zijn erg blij dat we op het verzoek tan het bestuur zijn ingegaan. Het ;oor toonde duidelijk niveau," 'erklaarde Van Engbrink later. Die kwaliteit was ook onmisken baar aanwezig: muzikaal, volumi- leus en vooral harmonieus. Waar lering was er voor de solo's van lopraan Benita Wolters. Haar zui- 'ere, heldere stemgeluid deed de jaal muisstil en geboeid luisteren, •let uit Wyoming (Ontario) af- iomstige koor bracht hoofdzake- ijk geestelijke liederen, deels in iet Nederlands, deels in het En- jels. Con Spirito werd op orgel en iiano prima begeleid door Lau- pns Kaldewey (25). De zoon van Ie dirigent oogstte op orgel bo- Jendien veel waardering met zijn hdrukwekkende improvisatie op iet bekende 'Grote God wij loven Zus Janette (17) soleerde op Op 23 augustus vond een ver keersongeval plaats in de Rietmo lenstraat. Een bestuurster van een personenauto nam de binnen- bocht, toen uit de tegenovergestel de richting een motorrijdster haar tegemoet kwam. Laatstgenoemde schrok daar zo van, dat ze met haar motor kwam te vallen. Zij liep daarbij geen letsel op; haar motor werd behoorlijk beschadigd. Eveneens op 23 augustus werd bij een woning op Het Landeweerd geconstateerd dat de tuin "omge ploegd" was en dat een hekwerk was vernield. Vastgesteld werd dat vermoedelijk een vrachtwagen in de nauwe straat te weinig ruimte heeft gehad. De betreffende be stuurder vond het niet nodig te melden dat hij schade had veroor zaakt en is verder gereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Dat gestolen fietsen soms via een omweg bij de eigenaar terug kun nen komen, bleek de afgelopen week. Een damesfiets werd gesto len bij A.H. in de Dorpsstraat. Deze fiets werd de volgende dag aangetroffen achter een woning aan de Larenseweg. Aldaar werd echter een andere fiets weer weg genomen. Deze fiets werd de vol gende dag weer aangetroffen bijA.H. in de Dorpsstraat. Wie deze capriolen met de fietsen heeft uitgehaald, is niet bekend, maar beide eigenaressen waren weer gelukkig met hun eigen "kar retje". Op 23 augustus werd door de politie Twente twee personen aan gehouden, die zich schuldig had den gemaakt aan het zodanig ma nipuleren van gokkasten, dat deze kasten al het aanwezige geld uit keerden. Dit hadden ze ook met succes gedaan in het AC-restau- rant, alwaar de buit f 250,= be droeg. De daders, twee inwoners uit Den Haag, zijn ingesloten. Op 25 augustus vond bij Metalin aan de Keizersweg een ongeval plaats, waarbij een man zijn enkel brak. De man stapte op een spoor biels en gleed daarbij uit met bo vengenoemd gevolg. Hij werd per ambulance vervoerd naar een zie kenhuis te Deventer. In de nacht van 26 op 27 augustus werd er ingebroken in het restau rant van bungalowpark Twen- haarsveld. Men kwam binnen door een WC raampje te forceren. Binnen werden twee gokkasten opengebroken en werd de (onbe kende) inhoud weggenomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Onbekenden lieten een jonge hond achter langs de Kriegersteeg. Men had de hond aan een boom vastgebonden. De politie heeft het dier ondergebracht in het asiel te Schalkhaar. Op 27 augustus in de middag werd er ingebroken in een boerderij aan de Pasmansweg. Men kwam vrije lijk binnen, daar deuren niet ble ken te zijn afgesloten. Ontvreemd werd een antieke Friese hangklok. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink, pastor H. Wiggers. Oecumenische dienst. Neven diensten. Oppasdienst: mevrouw Oldenmenger, Marije Oldenmen- ger. 19.00 uur, da. J.W. den Her tog. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Kerkelijk Medisch Werk. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 6 septem ber: ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Viering H. Avondmaal. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. H. Av. en Nabetrachting. Collecte: Kerk. Avondmaalscollecte Diaco nie. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Rita van der Voet; groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusinkveld; groep 6 en 8 o.l.v. Gerda Wolters. Oppasdienst, 0-3 jaar: Erna Huls man, Lianne Meijerink, Anke Aanstoot. 4-6 jaar: Ineke Aan stoot, Hannekc Baerends. RK kerk: Geen dienst in gebouw Irene. 9.30 uur, oecumenische dienst in hervormde kerk t.g.v. opening winterwerk. Voorganger ds. A.J. Leerink en pastor H. Wiggers. Oppasdienst: mevrouw Oldenmenger, Marije Oldenmen ger. Nieuw-Heeten: zaterdag 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 9.00 uur, Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur: ds. W. Vons, Rijssen. Uitgangscollecte: Kerkelijk medisch werk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Het ruim zeventig tellende Con Spirito Choir uit Canada boeide vrijdagavond in De Kandelaar met t voornamelijk geestelijk repertoire (Foto WV). trompet in 'My Jesus I love Thee'. Naast het koor was er volop aan dacht voor organist André Knevel, die het Kandelaar-orgel al eerder met veel plezier bespeelde. Precies een jaar geleden, ook al tijdens een concert in de gereformeerde kerk, liet hij weten dat het instrument naar zijn mening tot de best be speelbare orgels hoort. Voor het bedienen van de registers werd Knevel bijgestaan door zijn zoon. De organist, die in het kader van zijn zilveren jubileum totaal 26 concerten geeft in Nederland, opende voortreffelijk met eigen improvisatie en speelde vervolgens stukken van Buxtehude, Gerberg en Elgar. Zijn spel werd opnieuw gekenmerkt door een groot muzi kaal gevoel en uitstekende tech niek. Knevel staat er om bekend dat hij excelleert in het spelen van improvisaties van geestelijke liede ren. Het concert in De Kandelaar werd besloten met de beide volks liederen. Joop van Engbrink liet na afloop weten dat de orgelcom missie dit jaar nog één concert op het programma heeft staan: de ge broeders Slagman uit Rijssen (18 oktober). Ingezonden Tot mijn verbazing las ik in het Holtens Nieuwsblad van 24 au gustus jl. een brief van H.J. Meijer en R.A. Willemsen. Verbazing, omdat de brief een reactie is op een artikel in het Deventer Dagblad van 11 augustus jl. over het Sche perspad. Dat is toch zoiets als bij de bakker een brood kopen, thuis merken dat de schimmel erop zit en dan bij de supermarkt gaan kla gen. Een weinig elegante manier van handelen, om het maar zwak uit te drukken. Het is in ieder geval duidelijk dat de briefschrijvers kwaad zijn over de volkomen legale actie van de Holtense groep Vrienden van het Holter Pad (VVHP) en de landelij ke wandelaarsvereniging NEMO. Een gezamenlijke actie om het in dertijd illegaal afgesloten deel van het Scheperspad weer opengesteld te krijgen. Dat ze daar als aanwo- nenden van het pad niet gelukkig mee zijn is overigens begrijpelijk. Meijer en Willemsen hebben het over een wettig genomen besluit Om welk besluit het gaat vermel den ze niet, maar aangenomen mag worden dat ze bedoelen het besluit van de gemeenteraad van oktober 1991 om de Notitie Open bare Paden als uitgangspunt te ne men voor het beleid ten aanzien van openbare paden. In deze noti tie met algemene bepalingen wor den alleen voor Dikkerspad en Scheperspad concrete aanbevelin gen gedaan. En daaruit kan inder daad worden afgeleid dat het Sche perspad officieel maar moet ver dwijnen. Maar er ligt nog steeds een uitspraak van ae Raad van State van 1977 en een brief van Gedeputeerde Staten van 1989, die beide duidelijk maken dat de ge meente ervoor dient te zorgen dat het verdwenen deel van het Sche perspad weer aangelegd wordt. De NEMO heeft dat kortgeleden ken- Wandelen met ANB0 De afdeling Holten van de ANBO k'il dit nieuwe seizoen inluiden pet een bijzonder leuke bijeen- tomst: een gezamenlijke stads wandeling in Deventer. Onder lei- ing van één of twee speciale Gil- e-gidsen wordt gewandeld door e gerestaureerde stad. Deze Gil- e-gidsen zijn 'oudere' vrijwilli gers die de stad als hun broekzak n en;ennen. Zij weten er dan ook veel ïstig menswaardige en aardige dingen 'aar-iver te vertellen. De wandeling Ka-jindt plaats op dinsdag 19 septem- i Fa-|cr. De bedoeling is om samen januit Holten met de trein naar peventer te gaan, vertrek 13.17 01. ,ur uit Holten. Verwacht wordt "aafc-psscn 17.00 en 18.00 uur weer in 'fcan-Jolten te zijn. De wandeling zelf üurt ongeveer twee uur, maar er I halverwege een consumptiestop. )e kosten bedragen f4,- per per pon. Daarnaast zijn ook de kos- '7 in van de treinreis en de con- umptie voor uw rekening. Heeft !6.3fljeen NS 60+ kaart dan kunt u die atuurlijk gebruiken. Rond 13.00 ur zal er iemand van het bestuur ij het station in Holten zijn i.v.m. ét verstrekken van de treinkaart- js. Gaat u mee? U kunt zich voor p september aanmelden bij mw. Kieboom - Akkerman, tel. 1904, bij dhr. H. Fransen, tel. 1502, of dhr. J. Horn, tel. 64091. '4 'enkt u ook aan gemakkelijke ihoenen? In oktober vindt er 'eer een bijeenkomst plaats in het orpshuis. Er spreekt dan een no- 65 iris uit Markelo over de nieuwste jitwikkelingen van het erfrecht. let zal u niet zijn ontgaan dat rerheden, zorgaanbieders, zorg- Jrzekeraars en overige instanties 94/okA geruime tijd bezig zijn de stij- 'nde zorgbehoefte in ons land in lede banen te leiden. Het kunnen baar gemaakt aan de rechtbank in Zwolle en het wachten is nu op de uitspraak. De briefschrijvers hebben het ook over een pad van 'amper 150 meter lengte'. Maar het gaat natuurlijk niet om de lengte, maar om het feit dat dit een ontbrekende schakel is in een net van paden, waardoor dit net niet optimaal te gebruiken is. Over de tekening bij het artikel in het Deventer Dagblad schrijven Meijer en Willemsen dat deze 'der mate suggestief en buiten de waar heid is', dat-zij zich gedwongen voelen te reageren. Wat er dan suggestief en buiten de waarheid is zeggen ze er niet bij. Nadere bestu dering van het kaartje wijst uit dat het gewoon een globaal kaartje is met wegen en paden. Kwalijk om het kaartje dan 'suggestief en bui ten de waarheid' te noemen. De lezers van het Holtens Nieuws blad, die dit kaartje niet gezien hebben, kunnen deze beschuldi ging niet controleren. G.Th. Booij verslaggever Holten Deventer Dagblad Als de nieuwe juryruimte over enige tijd gerealiseerd is, hopen deze enthousiaste jeugdleden op jeugdwedstrijden uit te komen. De juryruim te verschijnt op het open gedeelte links naast de huidige berging (Foto WV) beschikken over zorg en de betaal- baarhaeid van die zorg spelen daarbij een voorname rol. Oude ren vormen een belangrijke groep mensen die gebruik maken van die zorg. Zeker nu de regio Twente als proefgebied is aangewezen, zijn de ouderenorganisaties van mening dat de stem van de ouderen zo snel mogelijk medebepalend dient te worden bij de vorm en uitvoering van die -gezondheids-zorg in de nabije toekomst. De drie ouderen- organisaties in Overijssel, ANBO, KBO en PCOB, werken momen teel samen aan aan het opstellen van een regionale visie op die zorg, met specifieke aandacht voor de positie van de ouderen. l'cncinde de eigen kennis van za ken in kaart te brengen en zo mogelijk te vergroten en om de deelnemers aan het overleg met overheid, zorgaanbieders en -ver zekeraars te ondersteunen, zoeken de bonden thans een aantal vrijwil ligers. Dat kunnen leden van de eigen organisaties zijn. Wat voor op staat bij deze deskundigen is een goede kennis van zaken door beleidsmatig werkzaam te zijn ge weest in deze sector, alsmede het hebben van inzicht in financieel/e conomische zaken. Daarnaast is het wenselijk dat deze oudere des kundigen kunnen beschikken over bestuurlijke ervaring binnen maat schappelijke organisaties en over onderhandelingsvaardigheden. Meer informatie over dit project kan worden aangevraagd op het kantoor van de drie bonden, Post bus 134, 8100 AC in Raalte. Er kan ook telefonisch bij dhr. J. Tem mink om inlichtingen worden ge vraagd op nummer 05720-61177. Indien gewenst wordt u een infor- matipakket over dit project "regio nale visie ouderenzorg" toegezon den. Begin volgende week buigen de raadscommmissies I en II (finan ciën en gemeentewerken) zich over het voorstel van B en W om de riolering in de Pastoriestraat en Rietmolenstraat te vervangen. De straten worden aansluitend herin gericht. Om groen licht te krijgen voor de werkzaamheden moet de gemeenteraad wel een krediet be schikbaar stellen van 720.000 gul den. Het werk wordt uitgevoerd door Krekel Holten bv en IJssel- mij Salland. Ofschoon dit een maatregel is die onderdeel is in het oorspronkelijke verkeersstruc- tuurplan en van een nieuw plan op dit moment nog geen sprake is, acht burgemeester D.J. Verhoe ven de werkzaamheden toch noodzakelijk: „Het betreft een zodanige herinrichting dat deze past in het over enige tijd vast te stellen nieuwe verkeersstructuur- plan." Zoals bekend is het oor spronkelijke plan sinds de komst van het nieuwe GB/WD-college van tafel. Daar de aanleg van de Maïsweg daarin een zeer essentieel onderdeel vormde, wordt nu een nieuw plan ontwikkeld door ver keerskundig bureau BVA in Raal te. Mogelijk is dat elementen uit het 'oude' plan gehandhaafd blij ven. Ten aanzien van de herinrich ting van beide straten wijst de burgemeester op de huidige ver keersoverlast: „Het is de bedoe ling om dat met de aanpassingen de de snelheid eruit gaat." Voorge steld wordt om het wegprofiel te versmallen van 6 naar 5 meter tussen de trottoirbanden. Boven dien worden op regelmatige af standen verhoogde kruisingsvlak- ken aangelegd als snelheidsrem- mende maatregel. De klinkers blij ven. Bij de aansluiting Pastoricstraat-Boschkampstraat en Schoolstraat-Rietmolenstraat worden de bochtstralen verkleind en ook de breedte van de School straat, vlak voor de aansluiting op de Rietmolenstraat, wordt ver smald van 6 naar 5 meter. De huidige lichtmasten worden ver vangen door energiezuinige mas ten. De burgemeester verklaarde dat het later, als het nieuwe ver keersplan vastgesteld is, alsnog mogelijk is om aanvullende maat regelen te nemen in beide straten. Daarbij opperde hij mogelijkhe den als een 30 km-zone of eenrich tingsverkeer. Diegenen die willen deelnemen aan de Erwin-autocross of aan de trekkerslepwedstrijd die MAC De Holterberg voor respectievelijk zaterdag 16 en zondag 17 septem ber op het programma heeft staan, kunnen zich dinsdag 5 september vanaf 20.00 uur in het MAC-club- 1 gebouw 't Stuurhuus laten in schrijven. Beide spektakels spelen zich af op een terrein aan de Schuppertsweg. Hopelijk zijn de weergoden de gouden club met betrekking tot deze activiteiten eindelijk gunstig gestemd. De afdeling atletiek van de sport vereniging Holten houdt op 22 september een sponsorloop. Deze sponsorloop vindt plaats bij het gemeentehuis op de Smidsbelt en begint om 19.00 uur. Voor deze loop hebben zich al enkele promi nente lopers aangemeld. In ieder geval van de partij zijn: burge meester D.J. Verhoeven, wethou der Bets Rensen, carnavalsprins Jos (Kamphuis) de Bourgondiër, dominee S.M. Roozenboom, Wil ly Veneklaas, de winnaars van de triathlon en enige directeuren van de basisscholen. De atletiek-afde- ling wordt bij de organisatie bijge staan door de supportersvereni ging van SV Holten. Door een forse stijging van met name de jeugdleden is uitbreiding van de trainingsfaciliteiten, aan schaf van meer materiaal, plaatsing van een juryruimte en een nieuwe berging noodzakelijk. Het spreekt voor zich dat deze uitbreidingen geld kosten. Om deze kosten zo veel mogelijk te dekken is deze sponsorloop georganiseerd. Op dit moment mogen er op de huidi ge accommodatie geen officiële wedstrijden gehouden worden. Daarvoor moet de accommodatie over een juryruimte beschikken. De afdeling atletiek hoopt deze nu te realiseren, opdat in de toekomst jeugdwedstrijden gehouden kun nen worden met technische num mers en baanatletiek. Via de scho len en de SV Holten wordt de jeugd benaderd om mee te doen aan deze sponsorloop. Ook zullen bedrijven worden benaderd om deze loop te sponsoren. De af stand van een ronde zal ongeveer 400 meter zijn. De eerste groep die dit rondje loopt, zijn de kinderen tot 10 jaar. Zij beginnen om 19.00 uur. Hierna volgt de groep van 10 t/m 15 jaar die om ongeveer 19.15 uur start. Als laatste groep starten de deelnemers van 16 jaar en ou der. In deze groep bevinden zich voornoemde prominenten. Uiter aard zal nog worden getracht het aantal prominente deelnemers uit te breiden. De start en finish is op de Smids belt. Verder is er voor de kinderen nog de mogelijkheid om gratis te springen op het luchtkussen van de SV Holten. De eerste pupillen- wedstrijd is zaterdag 23 september op de Meermanskamp, hieraan zullen ook andere regioverenigin gen meedoen. Arts: Weekenddienst: Huisarts0, maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot •17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Zeilstra, Brederostraat 6, Rijssen. Tel. 05480-14569. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencomt)inatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Niverdal. Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij- dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0548-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijDag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. is over de kwestie tussen de pro vincie en binnenlandse zaken. „Ik verwacht dat het ministerie een democratisch genomen raads besluit zal respecteren. Geen bouwgrondbelasting in Beuseberg dus." Aldus wethouder Bertus Rensen (WD) maandagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering in een reactie op de brief van Gede puteerde Staten van 23 juni jl. waarin het ministerie van binnen landse zaken geadviseerd wordt het besluit tot intrekking van de belasting af te keuren. Wim Dal- huisen (PvdA) vroeg zich af of het bewuste schrijven geen aanleiding vormde om het besluit in herover weging te nemen en of er een tijdslimiet voor het ministerie geldt inzake een reactie op het advies van de provincie. Harry Dul (CDA) wilde weten of de kwestie nog overlegd wordt tussen gemeente en ministerie. Rensen antwoordde daarop dat hem 'van een termijn niets bekend was' en dat geen overleg gevoerd wordt. „We wachten de reactie af," aldus de wethouder. Burgemeester D.J. Verhoeven merkte op dat gedepu teerde H. Kemperman die middag voor een kennismakingsbezoek met hem in Holten was geweest en hem had gemeld dat er wel contact Donderdag 31 augustus: 19.45 uur, bijeenkomst HVG in Irene (zingen en gedichten met J. van Engbrink) Vrijdag 1 september: 19.00-21.00 uur, open huis De Boschkamp Zaterdag 2 september: jubileumre ceptie OCH (50 jaar) in kantine Meer manskamp Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Maandag 4 september: 20.30 uur, li beraal café in café De Biester. Dinsdag 5 september: 14.30 uur, Be jaardensociëteit in gebouw Irene; 20.00 uur, open repetitie HMK in bovenzaal Schuppert Mode; 20.00 uur, inschrijven Erwincross of trekkersiep in het MAC-Stuurhuus. Donderdag 7 september: 19.00-22.00 uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; 19.30 uur, stan Keunefeesten met Ve ronica Drive In Show in feesttent Vrijdag 8 september: Keunefeesten: 10.00 uur, muzikale happening Raz zmatazz voor basisscholen in de feest tent; 16.30 uur, Bedrijvenborreluunje in tent; feestavond met orkest Rendez vous en LeeTowers (v.a. 22.15 uur) in tent. Zaterdag 9 september: Keunefeesten: 9.00 uur, vrijmarkt Smidsbelt; 14.30 uur, Open Podium in tent; 14.30 uur, dweilorkestenfestival om Koperen Keun in tent; feestavond met Perfect Showband en Arne Jansen (v.a. 22.15 Zondag 10 september: Keunefeesten: 11.30 uur, Frühschoppen in de tent met Boh Foi Toch en Die Flegel (zaal open om 11.00 uur) Zaterdag 9 september: Vrijmarkt op Smidsbelt Overleden: K. Bijma (75); H.J. Ooi- (65); D.W. Geerhng (53) bekkink-Miïller (89); J.H. Herder Ondertrouwd: J. Slots en H.J. Stam. De stichting Kunst en Cultuur in Holten houdt op 20 september een excursie naar de Rotnmans-siga- rettenfabriek in Zevenaar. Het vertrek naar Zevenaar is om 13.00 uur vanaf de sporthal bij de scho lengemeenschap. Opgave kan voor 1 september bij M. Hüsslage- Laterveer (tel.62609). Voor dege nen die niet met eigen vervoer gaan, de buskosten bedragen 7,50 gulden per persoon. In de Rothmans-sigarettenfabriek wordt de Peter Stuyvesant-collec- tie bekeken. Deze collectie is vanaf 1960 aangelegd. De Peter Stuyve- sant-stichting werd opgericht om kunstwerken van eigentijdse kun stenaars aan te kopen om daarmee de fabriek te verlevendigen. Het produktiebedrijf in Zevenaar is of ficieel erkend als museum. De zwem- en poloclub Twen- haarsveld heeft op vrijdag voor het eerst sinds jaren wed strijden gehouden voor diver se Holter verenigingen. Dit werd gedaan als afsluiting van de jaarlijkse zwemvierdaagse. Na afloop van deze wedstrij den was er een gezellige bar becue. Ondanks het niet zo mooie weer waren in totaal dertien ploegen op de uitnodi ging van de zwemclub inge gaan. Alle Holter sport- en buurtverenigingen waren ruim voor de vakanties overi gens al schriftelijk uitgeno digd. De volgende teams heb ben deelgenomen aan de wed strijden: Ajax, Badmutsen, Canadastraat, Club-90, Fien- preuvers, Homa-I, MAC, de Snelle Dames, de Snelle Jon gens, de supportersvereniging SV Holten, Zaagmolen 1,2 en 3. De estafette werd gezwom men door teams van vier per sonen die ieder een afstand van 25 meter, met als hinder nis een poortje, dienden door te zwemmen. Nadat de eerste series waren gezwommen gin gen de teams van de Badmut sen, de Canadastraat en de Snelle Dames door naar de finale. De estafette wedstrij den werden uiteindelijk ge wonnen door de Canadastraat 1.13.6 minuten. Tweede wer den de snelle Dames 1.15.4 minuten en derde werden de Badmutsen 1.17.5 minuten. Voor het programma van de zwemvierdaagse van 1996 staat het estafettezwemmen voor verenigingen weer op de agenda van de zwem- en polo club. Twenhaarsveld ver wacht er dan nog meer spekta kel van te maken.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3