1 Kwart eeuw actief voor Nierstichting B-Brothers tonen zich de sterkste op songfestival FEESTWEEK Keunebloasfestival nu samen met Open Podium SBS en Veronica op Holtense kabel 0 Wijnmarkt nu zonder 5 braderie Dorpsstraat NUMMER COLMSCHATE Kwaliteit van evenement belangrijk verbeterd Frühschoppen met Boh Foi Toch Bosschool Redactie nu 's ochtends geopend Bejaardensoos Keunefleeftett Bieb weer normaal open Noteer alvast in ^.^Keunefeesten Holten op 7, 8 en 9 september Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers M ,50 Op advies van de Programma raad worden de nieuwe Ne derlandse commerciële zen ders SBS 6 en Veronica met ingang van deze week op ook het Holtense kabelnet door gegeven: SBS vanaf maandag en Veronica vanaf morgen, vrijdag 1 september. Voor de komst van Veronica wordt een nieuw kanaal gebruikt: 69-. De kabelfrequentie is 851.00 Mhz. Als gevolg van capaciteitsproblemen zal door de komst van SBS 6 tijdelijk een andere commerciële zen der verdwijnen, namelijk RTL Naar verwachting zal doorgfite van RTL vanat oktober gefaseerd weer plaatsvinden, uiterlijk in maart 1996. Óm bij het afstel len van de televisie te contro leren of men de juiste zender voor heeft, kan men het over zicht van Mozaïek raadple gen. Beide zenders zijn daar met vermelding van welk ka naal op terug te vinden. Vanaf 1 september komt Veronica Hitradio in de plaats van het radioprogramma Holland FM. Dit heeft geen gevolgen voor de kabelfrequenties. Voor meer informatie kan contact worden gezocht met IJsselmij, ti V 05486-34799. Op de wijnmarkt kan de bezoeker genieten van uiteenlopende hapjes en i drankjes (Foto archief) Weer of geen weer: dat de wijn- markt donderdagavond 7 sep- l|| tember veel belangstellenden naar de Smidsbelt lokt, staat ei genlijk al bij voorbaat vast. De e markt, tevens preuverie, doet het altijd uitstekend en geldt dan ook als onbetwiste topper uit het pro gramma van de Holtense Han- delsvereniging. Het evenement II staat garant voor een gezellige drukte en veel sfeer. Voor de bezoekers een uitstekende gele- S genheid om te zien wat onderne mend Holten te bieden heeft. De wijnmarkt/preuverie valt de laatste jaren samen met de start van de Keunefeesten. Gevoed en gelaafd op de markt, kunnen dis- coliefhebbers vervolgens hun hart ophalen bij de Veronica Dri- ve In Show die diezelfde avond in de feesttent op de Kalfstermans- weide gehouden wordt. In verband met de wijnavond r wordt de Smidsbelt als vanouds sfeervol ingericht. Voor het ge meentehuis verschijnt een podi um, vanwaar showorkest Saturnus voor muzikale omlijsting zorgt. Aan weerszijden van het plein worden overdekte kramen ge- JL Platst met daarin de themadeelne mers (horeca, supermarkten, slij terij en aanverwante Holtense on- dernemers) die het publiek van een hapje en een drankje voorzien. )T U Middenin twee rijen met eveneens overdekte kramen voor de overig ««^deelnemende winkeliers en instel- hg(j lingen als het Rode Kruis, de Nier stichting en de VW. Onder de Ug6' totaal 22 deelnemers zijn het AC- V is restaurant> Albert Heijn, Keune- feestcommissie, tuincentrum Mul- rui- der, Happy Hobby Dikkers, Bis- l tro De Holterberg, 't Snoepje, Optiek Jos, Schuppert Mode, Twcewielerhuis Stam, Reinaar- dus, Dierenspeciaalzaak Zanting, Van Bruggen, twee schoenhandels Steunenberg, De Knot en bakkerij Nijkamp. Het plein wordt voor zien van een sfeervol terras met Parijse lantaarns en bistrotafels. In tegenstelling tot voorgaande ja ren wordt de Dorpsstraat niet af gesloten voor een braderie. Dat het diezelfde avond koopavond is houdt daar verband mee. Nu wordt alles geconcentreerd op de Smidsbelt. Het afsluitende vuur werk is eveneens vervallen. Vol gens een woordvoerder van de HHV niet alleen vanwege de kos ten, maar vooral het verplicht moeten verplaatsen (wegens brandgevaar) van dit afsluitende spektakel leidt tot een te vroegtij dige leegloop van het dorpscen trum. Dat komt de gezelligheid (en omzet) niet ten goede. De wijnmarkt/preuverie duurt van 19.00 tot 22.00 uur. B en W hebben het verzoek van Raaltenaar Stoffers, die gevraagd had om het meestershuis naast de Bosschool te kopen danwel te hu ren, afgewezen. Slechts diegenen die tijdelijk gebruik willen maken van de woning komen daar voor in aanmerking. Burgemeester Ver hoeven: Zoals bekend is het onze opzet om binnen afzienbare tijd de hele huisvesting ter plekke onder de loep te nemen. Eén van de mogelijkheden die open staat is dat de woning bij de school wordt getrokken. Dat betekent dat het huidige noodlokaal dan ver dwijnt." winkelcentrum VRIJDAG 8 SEPTEMBER: PHILIPS CD-I ROADSHOW ZATERDAG 9 SEPTEMBER: CARRIBEAN STEELTRIO EN SLY FOX LIMBOSHOW ZONDAG 10 SEPTEMBER: RADIO NOORDZEE NATIONAAL ZOMERTOER Het 'collecte comité' Holten van de Nierstichting bestaande- uit voorzitter mevrouw Van Aefst, vice-voorzitter mevrouw D. Ulf- man, penningmeester L. Ven- nink, mevrouw Van de Molen en mevrouw Oolbekkink. De alge mene bestuursleden hadden voor hun medebestuursleden, me vrouw G.J. Kromdijk en secreta ris H. Koopman het doel van deze avond geheim weten te hou den. Beiden waren verrast toen bleek dat mevrouw H. Jacobs- Schouten, verbonden aan de af deling Oost-Nederland van de Nierstichting zich in een toe spraak tot hen richtte. Het twee tal wist wel dat er iets aan de hand was maar dat het hun 25- jarig jubileum betrof, dat was aan hun aandacht ontsnapt. De bekendheid van de Nierstich ting is door collectanten steeds groter geworden. „Zonder de in zet van alle collectanten, die we ook wel de ambassadeurs van de stichting noemen, zou deze niet zoveel steun kunnen bieden aan de verschillende projekten die gesub sidieerd worden," aldus mevrouw Jacobs. Het feit dat mevrouw Kromdijk en Koopman zich al een kwart eeuw voor de Nierstichting inzetten, achtte zij derhalve zeker een felicitatie waard. Namens de stichting bood mevrouw Jacobs beide jubilarissen een miniatuur collectebus en een bloemetje aan. De slogan van de stichting "Nog mooier zelf collecteren" is dus ze ker van toepassing op deze jubila rissen die zich al zo lang op deze wijze inzetten. Zowel Koopman als mevrouw Kromdijk begon bij de Nierstichting als collectant: hij in de dorpskern, zij op De Kol. Op dit moment zijn beiden actief binnen het comité, dat meer doet dan enkel het organiseren van de MAC-Totaal Doorlopende belangstelling was er zaterdag voor het open huis dat de 5C-jarige MAC De Hol- terberg hield onder het motto MAC-Totaal. Een schot in de roos was bepaald de 'opstapdag' voor de jeugd op trainingscir- cuir De Imhof. Concert In kerkelijk centrum De Kande laar genoot een flink aantal mu ziekliefhebbers vrijdagavond van een concert door het Con Spirito Choir, een emigranten koor uit Canada. Ook André Knevel, een 'oude bekende' voor veel Holtcnaren, boeide met in drukwekkend orgelspel. De zilveren jubilarissen werden vanzelfsprekend vereeuwigd. Staand v.l.n.r. mevrouw Van de Molen, de heer Vennink, mevrouw Oolbek kink. Zittend v.l.n.r. de dames Ulfman en Kromdijk, de heer Koopman en mevrouw Van Aefst (Foto Bolink) jaarlijkse collecte die altijd eind denstand kunnen aankloppen, is september plaatsvindt. de plaatselijke afdeling van de Tijdens de vrijmarkt, waarvoor zij Nierstichting opnieuw aanwezig elk jaar weer bij de Holtense Mid- met een stand. AUTOMATISEREN IS EEN VAK SOFTWARE CENTER OMDAT U HET EXACT WILT WETEN Herfordstraat 8. 7418 EX Deventer Tel. 05700-25520. Fax 05700-28912 dir.: drs. P. J. Schipper, privé: 05483-6 15 93 Organisator Dick Plekkenpol en de zijnen konden vorige week in hun handen knijpen: zonder enige twijfel slaagden zij in hun streven het niveau van het Hooker Songfestival omhoog te krikken. ,,De kwaliteit was stukken beter dan vorig jaar," glunderde Plekkenpol, die het zelfs het beste songfestival achtte van de acht die er tot nu toe geweest zijn. De Holtenaar toonde zich tevens uiterst tevreden over de als vanouds grote belangstel ling voor het evenement. Om de vocale prestaties van twee plaatsgenoten en twaalf regionale artiesten te beluisteren was' de Smidsbelt dan ook volledig volgestroomd met publiek. Superla tieven genoeg dus over deze ouderwetse Zum Hoolter Bock, waar het zangfestijn deel van uit maakt. Plekkenpol merkte slechts op dat pas later op de avond echt sfeer ontstond op het plein, vanaf het moment dat 'muzikale uitsmijter' Marianne Weber ten tonele verscheen. Waren het eerst enkele Lathmer- bewoners die spontaan dansten voor het podium, op dat moment gold voor menig toehoorder het devies 'inhaken en meedeinen'. De hoofdprijs van het songfestival was dit keer voor de B- Brothers, die in de roos schoten met de uitstekende vertolking van het nummer 'Baby blue', geschreven door hun moeder. Het Almelose tweetal won overtuigend van J oke Vruggink, die net als vorig jaar tweede werd en opnieuw de persprijs in de wacht sleepte. Zum Hoolter Bock was traditiege trouw georganiseerd door De Holtense Boerendansers en gerug- gesteund door de Stichting Inter nationale Folklore Festival. Nu de Hoolter Oamde definitief ter ziele zijn, de enige activiteit die onder die paraplu gehouden werd en die overtuigend overleefd heeft. En gelukkig waren de weergoden de organisatoren met een zwoele zo meravond zeer gunstig gezind. Gelet op het 'belabberde niveau' van vorig jaar liet Plekkenpol we ten dat de organisatie zich 'flink achter de oren gekrabd had: „Om te voorkomen dat de zaak zou doodbloeden besloten we onze stukken verbeterd was. Aan het zestal de taak om de kandidaten te beoordelen op muzikaliteit, pre sentatie en originaliteit. Verschei dene artiesten toonden een flinke portie durf en uitstraling, anderen bleven statisch wat de presentatie bepaald niet ten goede kwam. Dat gold zeker niet voor de Almelose B-Brothers, die keurig en kleurig gekleed ten tonele verschenen en zich op overtuigende wijze naar winst zongen in 'Baby Blue'. Wie evenmin moeite had met de pre sentatie was Joke Vruggink. Met het voor velen inmiddels bekende rauwe stemgeluid bracht de Splose het lang niet gemakkelijke num mer 'Chrome plated heart' en won Op het songfestival zongen de B-Brothers zich naar winst (Foto Ten Velde) Met ingang van volgende week wordt de openingstijd van de redactie van het Hol tens Nieuwsblad, Kerkhofs- weg 18 veranderd. Voor het inleveren van kopij, bij voor keur op diskette, kan men in het vervolg niet meer 's mid dags, maar maandagochtend terecht tussen 9.00 en 12.30 uur. Indien floppy's worden gebruikt kan zowel het for maat 3'/2 als 5'/4 inch worden gebruikt, zij het uitsluitend DD-schijfjes. Om de tekst te kunnen lezen moeten de vol gende stappen worden ge volgd bij het in WP 5.1 op slaan ervan op de schijf: het in het bestand ingevoerde ver haal oproepen en opslaan on der het commando CTR1-F5, optie 3 (bewaren als), optie 1 (algemeen). Het artikel als volgt wegschrijven naar de A- of B-drive B:/naam). leen aankomende talenten lieten deelnemen, ook artiesten die al enige tijd ervaring hebben." Ook herinnerde Plekkenpol aan de pro blemen van vorig jaar, toen een artiestenbureau uit Den Ham kort voor het festival afhaakte en prompt vijf deelnemers niet kwa men opdagen. Plekkenpol: „Dit keer hebben we alles zelf gedaan. Alleen voor de muziek is samenge werkt met artiestenbureau BVM uit Enschede." Die muziek be stond ditmaal uit showorkest Ne ver Mind uit Dinxperlo, dat niet alleen de kandidaten begeleidde, maar ook voor enkele gewaardeer de optredens zorgde. Ook de vak jury, onder voorzitterschap van Bennie Weijel van BVM toonde zich verheugd over de kwaliteits verbetering van het songfestival, al werd gesuggereerd de zaak hier en daar na acht edities te omlijsten met wat meer franje. Een herinne ringsvaantje voor alle deelnemers, wat meer (groene) aankleding van de bühne en nog wat zaken, maar verder was men buitengewoon po sitief. Aan het songfestival werd deelge nomen door veertien kandidaten. Aanvankelijk waren dat er vijftien, maar de Holtense troef Rein Hof man moest zich op het laatst van wege ziekte afmelden. Allen had den twee dagen tevoren gerepe teerd met het orkest, dat aankon- digde ook volgend jaar te willen Dinsdag 5 september is er weer meewerken. Hoewel er veel meer gelegenheid een bezoek te brengen mnnirrcnrn' unc mccon AL,nrl: JP gesteld door Deventer Dagblad, Dagblad Tubantia en Holtens Nieuwsblad. De BVM-aanmoedi- gingsprijs ging naar René Stam, de Twentse Engelbert Humperdinck. Met zijn warme en gloedvolle stem zong Stam het bekende nummer 'Please, release me'. De publieks prijs, afgestemd op de mate van applaus, was voor Annette Ruten- gatter. Met het overtuigend ge zongen nummer 'Don't say' boei de zij haar gehoor. Een duidelijk aankomend talent met uitstraling. Voor het eerst werd ook een eer volle vermelding toegekend. Het was Ramona die deze eer te beurt viel. Op zeer pittige wijze bracht zij het liedje 'Choup choup sound' en scoorde hoog door de wijze waarop zij zich daarbij over het toneel bewoog. Een apart compli ment geldt Susanne Nales, die als Sugar Lee Hooper in de schijnwer pers trad. De energieke kapster van kapsalon IJsseldijk oogstte veel waardering onder het Holten se publiek met haar vertolking van het bekende nummer 'De Wandel club', ooit van Jasperina de Jong. Het songfestival werd zoals ge bruikelijk besloten met een lande lijk bekende artiest, ditmaal Mari anne Weber. Met enkele levens liedjes besloot zij de geslaagde avond. concurrentie was tussen de kandi daten dan vorig jaar, had de vakju ry geen moeite met de keuze voor de winnaar. Behalve Weijel be stond die jury uit Herman Stuk- ker, Dirkjan Schooien, VW'ster aan de bejaardensociëteit in Hol ten. Kom ook eens een kijkje ne men bij deze gezellige bijeenkom sten! De eerste middag geven we onze vakantie-indrukken aan el kaar door, en maken er weer een Sigrid Pekken, Joke Voordes en gezellige bingomiddag van. Deze Ben Vollenbrock. Unaniem was middag wordt gehouden in ge- men het erover eens dat het niveau bouw Irene en begint om half drie. Het zaterdagmiddagprogramma van de Keunefeesten vermeldt dit jaar naast het welbekende en po pulaire Keunebloasfestival, ook het zogenoemde Open Podium. Beide beginnen om 14.30 uur in de feesttent op de Kalfstermans- weide. Aan het dweilorkestenfes tival doen zes bands mee, waar onder de winnaars van vorig jaar, de Köttelpeernbloazers uit Denekamp. Daarnaast treden nog vijf bands voor het voetlicht: De Braand- heultjes, Mie Duch, De Tukker Duck Band uit Hengelo, de 24 man tellende JJ-band uit Vught en Gaos uit Oldenzaal. Voorafgaand aan het festival maken de dweilor kesten vanaf ongeveer 12.00 uur hun opwachting op de vrijmarkt die tussen 9.00 en circa 15.00 uur op de Smidsbelt wordt gehouden. Het Keunebloasfestival heeft op nieuw als inzet de Koperen Keun. Net als het Open Podium is het gratis toegankelijk. Aan het Open Podium wordt deelgenomen door degenen die ervan overtuid zijn iets in hun mars te hebben. Daar toe worden in de tent twee podia opgebouwd, waarop de talenten hun kunnen gedurende circa een kwartier mogen demonstreren. Dat loopt uiteen van zang en dans tot goochelen en op de kop staan. Zeker is al dat 'Sugar Lee Hooper' (karaoke) meedoet en ook de rock band 'Skeeter Beeter' laat van zich horen. Frühschoppen Zondag is dan alweer het slot van de vijfde Keunefeesten, maar daar om zeker niet de minste van de vier feestdagen. Net als vorig jaar luidt het devies in de ongetwijfeld op nieuw stampvolle feesttent 'inha ken en meedeinen- en dansen' naar het onverbiddelijke slot van het eerst lustrum om 15.30 uur, het moment waarop voorzitter Wim Dogterom van de Keunefeestcom- missie het evenement officieel af sluit. Gezien het succes van vorig jaar, beklimt de groep Boh Foi Toch ook dit jaar de 'Keune'- bühne. Voordat de ook in Holten razend populaire groep ten tonele verschijnt is het echter de beurt aan salonorkest Die Flegel uit Nijme gen, dat de Keunefeestcommissie een goede aansluiting acht bij Boh Foi Toch. Vijf professionele musi ci die tijdens het 22-jarig bestaan van carnavalsvereniging De Fien- preuvers ook al met veel succes optraden in zaal De Poppe. De groep brengt populaire, licht klas sieke muziek in de stijl van André Rieu (walsen/polka's), maar schuwt evenmin het feestrepertoi- re. Daar de violist zich regelmatig in de zaal begeeft, wordt het pu bliek nadrukkelijk betrokken bij het optreden. Die Flegel is te be luisteren van 11.30 tot 13.00 uur. Na een korte pauze treedt van 13.30 tot 15.30 uur Boh Foi Toch in de schijnwerpers. Een nadere introductie van deze groep is nau welijks nodig. Onlangs trad het viertal nog met veel succes op tijdens de Schureoamd in de Beu- seberg. Samen met trekharmoni- caspeler Hans Keuper, die juist die dag jarig is, gitarist Ferdy Joly en bassist Willem te Molder richtte oud-Normaal drummer Jan Man schot de groep op in 1989. Begon nen als een geintje is deze in ijltem- po uitgegroeid tot een belangrijk element in de muziekwereld van Lei'CejezeUiej het oosten des lands. Muziek met cajun, zydeco en Tex-Mex als ba sis. Na verloop van tijd nam het eigen werk steeds meer plaats in met oosterse invloeden als polka en mazurka en dat alles natuurlijk in onvervalst Achterhoeks dialect, smeuïg gebracht met de nodige humor en spot door Hans Keuper. Het Frühschoppen begint om 11.30 uur, de zaal is echter open vanaf 11.00 uur. De belangstelling voor kaarten blijkt zeer groot. In de voorverkoop zijn ze voor een tientje verkrijgbaar bij Foto Ten Velde, Novalux van de Maat, de VW en de plaatselijke horeca. Aan de kassa betaalt men 15 gul den (inclusief koffie met Deventer koek). Kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree. Ook de 'run' op passepartouts blijkt aanzienlijk, dus wie nog verzekerd wil zijn van een doorlopend toegangsbewijs moet er snel bij zijn (zelfde adres sen). Inmiddels zijn er ook felge kleurde petjes met opdruk in de verkoop. Bij Foto Ten Velde en de plaatselijke horeca en volgende week ook tijdens de wijnmarkt, zijn ze verkrijgbaar voor vijf gul den per stuk. Nu de zomervakantie voorbij is, is de openbare bibliotheek aan de Rörikstraat ook weer op zaterdag ochtend geopend tussen 10.00 en 12.00 uur. Maandagen vrijdag kan men er terecht tussen 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag tussen 10.00-12.00 uur en 14.00- 17.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1