'Topdrukte blijft uit met warme weer' Splo viert weer feest 'Goedemorgen geldautomaat, hoe maakt u het?' Rabobank !ja, Registreer en merk uw bezittingen! Blauw Wit Mfele Holten Beheerder WV-kantoor Sigrid Fekken: 42<5° 25.00 SIERBESTRATING MIDDELDORP Hervormd koor weer van start Programma SV Holten Bergruiters VPGO houdt inzameling KI. Velderman bv :[|pewildkamp: DONDERDAG 17AUGUSTUS 1995 HO 5 „Het is druk bij ons. Het is ook jruk in Holten. Maar van een topdrukte kun je - helaas - niet spreken. Daarvoor is het de afge lopen tijd veel en veel te warm geweest." Sigrid Fekken, sinds ja nuari in dienst als beheerder van het VW-kantoor, spreekt het met tnige spijt in haar stem uit. ,,Ik had het ook liever anders gezien, maar op het weer heb je nu een maal geen invloed." Toch is ze uiteindelijk wel tevre den. „Ja hoor, de hotels en de Campings in Holten zitten goed gevuld. Daar hebben we geen kla gen over. En met name op maan dag en dinsdag hebben we de han den vol om toeristen, dagjesmen sen maar ook de lokale bevolking SPORTHAL: Maandag 21 augustus: 19.00-22.30 Badmintonclub Holten; Dinsdag 22 augustus 17.30-22.30: Min- tonette volleybal; 22.30-23.30zw Blauw Wit zaalafdeling; Woensdag 23 augus tus: 19.00-22.30 Badmintonclub Holten. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). op zijn wensen te bedienen. Waar vraag naar is? Naar van alles. Van fietsroutes tot kaarten, van dag wandelingen tot het reserveren van een hotel. Maar zoals al jaren het geval is: de vraag naar fiets- en wandelroutes is het grootst." Maar er bestaat, zo bevestigt Sigrid Fekken, ook een enorme belang stelling voor het treintje Bello, waarmee een dagtocht naar Hel- lendoorn gemaakt kan worden. Gretig aftrek vindt ook de huifkar- rentocht. „En dat is al jaren het geval." Dat Holten niet puur een recrea tiegemeente voor de Nederlander is, is Sigrid deze zomer gebleken. „Er zijn behoorlijk veel buitenlan ders naar Holten gekomen. En dan met name veel Belgen. Dat komt vooral, denk ik, door de provinci ale WV. Deze organisatie heeft bij onze zuiderburen veel campag ne gevoerd voor Overijssel. En dat werpt nu zijn vruchten af." De grootste stroom toeristen komt niettemin uit eigen land. Sigrid Fekken: „Er lijkt een tendens te bestaan om steeds later te boeken. Daarbij is het ook een gegeven dat de Nederlander korter, maar meerdere keren per jaar op vakan tie gaat. Dat zou weieens in het voordeel kunnen zijn van Neder land als vakantieland." „Waarom een Nederlander naar Holten moet komen? De allerbe langrijkste aantrekkingskracht van Holten is de gemoedelijkheid van zowel de omgeving als de mensen die er wonen. Ik fiets zelf ook heel veel, onder andere ook om routes te controleren, en het valt me iede re keer weer op dat er nog vol doende rust is in de omgeving. Je fietst een eindje en ineens ben je helemaal alleen zonder dat je nog mensen tegenkomt. Dat vind ik nog steeds frappant. Daar komt nog bij dat je in Holten op een steenworp afstand zit van enkele grote steden. De mogelijkheden hier zijn dus niet gering." De drukte op het VW-kantoor wordt voor een goed deel ook bepaald door het gegeven dat het fenomeen WV aan veranderingen onderhevig is. Sigrid: „De oude WV bestaat niet meer. De subsi dies lopen steeds meer terug. Dus als WV moeten we ook wel ver anderen, anders redden we het niet. We spreken nu nog steeds van een kantoor, maar op den duur zullen we al meer een winkelfunc tie krijgen. De WV zal op een commerciëlere leest geschoeid worden. Dat houdt ook in dat we andere en nieuwe werkzaamheden erbij zullen krijgen." In die zin merkt Sigrid nu al dat heel veel mensen niet op de hoogte zijn van 'wat er mogelijk is' bij de WV. „Er bestaat nog steeds het Sigrid Fekken, beheerder van het VW-kantoor, maakt enige klanten wegwijs in de regio. idee dat je bij ons alleen folders en kaarten kunt krijgen. Maar we doen inmiddels veel meer. Je kunt bij ons bijvoorbeeld een hotel in Nederland boeken. Je kunt een vakantiebungalow in Nederland via ons reserveren. Wil je een CJP- pas of een museumjaarkaart, die zijn bij ons te verkrijgen. Een concert bezoeken? Via ons kun je een plaats bespreken. En zo kan ik nog wel even doorgaan." i In eerdere edities heeft de politie aangegeven wat te doen aan sloten van ramen en deuren om het de inbreker moeilijk te maken. Ech ter een inbraak is niet altijd geheel te voorkomen. Indien de inbreker toch binnen is gekomen, zal hij op zoek gaan naar geld, sieraden, au dio/video.- apparaten en antiek. /aak blijkt bij aangifte dat het ilachtoffer niet veel kan vertellen jver het merk, de serienummers etcetera. Ook komt de politie vaak tot de ontdekking dat de aangever weinig of niets kan zeggen over ïieraden of bepaalde antieke voor verpen. Het blijkt dan dat de langever geen notities heeft ge naakt van de voorwerpen die zijn >ntvreemd. De politie kan dan noeilijk of zelf helemaal niet zoe ten naar uw spulletjes omdat de nformatie of omschrijving daar- •an onvoldoende is. U begrijpt lan dat het terugkrijgen van uw pulletjes nagenoeg onmogelijk is. (egistreer op een vrije avond eens die kostbare bezittingen in uw luis. U kunt daarvoor de registra- iekaart gebruiken die u bij de >olitie kunt halen. Daarop kunt u ille belangrijke gegevens invullen "toals merk, type en serienummer, /ul deze kaarten zo volledig mo gelijk in. Noteer ook het nummer van uw rijbewijs en paspoort. Voor uw sieraden en antiek zijn speciale registratiekaarten te ver krijgen bij de politie. Naast vermelding van merk, type en serienummer op de registratie- kaart is er nog een manier om uw kostbare eigendommen herken baar te maken. Ieder huis in Ne derland heeft een postcode. Samen met uw huisnummer vormt dat een uniek en handig merkteken. Door uw waardevolle spullen te voorzien van uw unieke merkte ken heeft de politie een duidelijk aanknopingspunt bij de opsporing van dc daders en de eigenaar. Zorg ervoor dat het merkteken niet op een los onderdeel staat, zoals de afschroefbare zijde van uw tv-toe- stel. Als u gaat verhuizen of gemerkte tweedehands spullen koopt, is het raadzaam om een nieuw merkte ken aan te brengen. Dat doet u zo: plaats een kruis achter het oude nummer en breng vervolgens het nieuwe nummer aan. Streep nooit oude nummers door want dat schept verwarring. Ook een ma nier van vastleggen van bijvoor beeld antieke klokken, sieraden, aardewerk etcetera is het maken van een foto van deze goederen. I of MAANDKNALLER 2e persoon helft v.d. prijs! Steakhouse Bonanza, ook voor uw bruiloften, recepties, vergaderin- len en thema-avonden, geopend van woensdag t/m zondag. Ma. en gesloten, (Ruime parkeergelegenheid). Dorpsstraat 15, Bathmen Tel. 05704-12 85 risse kip-ananas cocktail Segrillde varkenscarré met jcbakken uitjes en champignons Js met verse aardbeien en slagroom Woensdag t/m vrijdag Inbeperkt spare-ribs eten nel. pull bier of glas wijn Uw eigen kleding of die van uw kinderen maken. en naaischool: Eigen mode Op een ochtend of avond. Inlichtingen bij: Erna Kolkman Aalpolsweg 7 7451 HK Holten Telefoon 05483-6 31 22 Start cursus 4 september Laat uw hond vakkundig plukken, knippen or scheren bij HONDENKAPSALON YOLANDA DEL PRADO Zwartepad 10, Holten Tel. 05483-6 37 46 b.g.g. 05427-2 29 63 TEL. 057O4-25 07 - BATHMEN Alles voor uw tuin: o.a. grindtegels 40x604«75 trottoirtegels 30x30 waalformaat klinkers0.28 Vele maten en soorten tuinhout. Wij leveren zand en grint, alles incl. btw De school- en volksfeesten in Es- pelo zijn toe aan hun 21 ste editie. De festiviteiten in de buurtschap worden gehouden op 18, 19 en 20 augustus. Een van de onmiskenba re hoogtepunten is uiteraard de revue Splo lot zich wier höm. Deze wordt op de openingsavond (18 augustus) uitgevoerd op het feestterrein aan de Espelodijk. Aan het feestprogramma is op zich niet veel veranderd ten opzichte van andere jaren. Wim Toome- man van de feestcommissie: „Nee, wat wel afwijkt is het feit dat we dit jaar de revue spelen zonder pauze. In voorgaande jaren is gebleken dat mensen na afloop van de revue direct naar huis gaan, doordat het al aardig laat is geworden. We proberen ze nu te laten blijven door de pauze te schrappen. In het verleden is ook wel gebleken dat de pauze tijdens de revue vaak uit de hand liep doordat er verlotin gen en dergelijke werden gehou den." Ook is de traditionele spelmiddag voor de volwassenen vervangen door een zeskamp. Dit heeft als nadeel dat niet iedereen die wil van de partij kan zijn. Zes rayons bin nen Espelo zullen het tegen elkaar opnemen, zes ploegen van tien personen. „We wilden gewoon eens iets anders. De zeskamp leek ons een goede optie. Dat niet ie dereen kan deelnemen, is spijtig. Maar als je beslissingen neemt, stoot je altijd wel iemand tegen de borst. Als feestcommissie denken we evenwel een goede slag te slaan met deze zeskamp," aldus Toome- man. „De zeskamp bestaat uit een zeep- helling, skilopen, brancard-race, een denktank en broekhangen. De rode draad is nog een geheim. Ook nieuw in Espelo is de Acro Bun gee. Dat is een systeem waarmee iedereen de sensatie van een acro baat kan beleven." De opvoering van de revue, die vrijdagavond om half acht begint, is de opening van de school- en volksfeesten. De entree bedraagt 7,50 gulden per persoon. De kaartjes voor deze avond zijn al leen aan de tent verkrijgbaar. Na Johan Meilink op dreef in de revue Splo lot zich wier höm. Burgemeester Verhoeven hoort Joh an geduldig aan. (Foto archief). afloop is er een klein Sploder feest je met het show-orkest Sweet Light. Op zaterdag is er 's ochtends de traditionele optocht. Met karre tjes, wagens, fietsen enzovoorts kan iedereen gratis een gooi doen naar de flinke prijzen. Het opstel len en keuren is om half negen bij de Bosschgok-De optocht naar het feestterrein, onder muzikale bege leiding van HMV, start om 09.15 uur. De kinderfeesten starten om 11.00 uur. Zonder een cent te betalen kunnen de kinderen zich vermaken in de draaimolen of op het luchtkussen. De zeskamp begint zaterdagmid dag om half twee. Zes rayons uit de buurtschap treden tegen elkaar in het strijdperk. Na afloop is er uiteraard de prijsuitreiking. Het gezellig nazitten vindt plaats met op de achtergrond de live-muziek van Monte Limar. Om acht uur 's avonds kan Espelo de primeur beleven van de Acro Bungee. Het apparaat bestaat uit een frame van metaal, een inge nieus katrolsysteem, bungee- koorden en een 'schroeflong'. Met dit apparaat kan iedere aspirant springer enkel- en dubbelvoduige salto's maken zonder gevaar voor eigen leven. Niet is het alleen leuk voor de deelnemers, ook de toe schouwers kunnen zich hiermee kostelijk vermaken. Twee ervaren begeleiders zijn ter plekke en ge ven ook nog een demonstratie. Daarna is het feest. De Alpha Show Band zorgt voor de muzika le begeieiding. De entree is 7,50 gulden. Vijfenvijftigplussers heb ben gratis toegang. Een dag later worden de festivitei ten afgesloten met het frühschop- pen dat om 1100 uur begint. Dit is een ochtend met een biertje, koffie en 'kreentenstoete'. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het Twents Blaasorkest. Tevens is er een verloting. De entree, de koffie en het krentebrood is gratis. Voor het bier moet worden betaald. Op dinsdag 22 augustus zal het Hervormd Kerkkoor weer starten met zijn repetities. De repetities beginnen om acht uur 's avonds in gebouw Irene. Als kerkkoor is dit gezelschap ui teraard nauw betrokken bij het kerkelijk gebeuren (geestelijke lie deren). Om die reden wordt er geregeld medewerking verleend aan de zondagse erediensten. Ook door uitwisseling met andere ko ren worden er concerten georgani seerd. Dan worden er niet alleen geestelijke liederen opgevoerd. Zondag 20 augustus, 10.30: WW'34-Holten 2; Holten 3- WW'34 3; Holten 4-WW34 4; 09.00: Holten 6-Rohda 7; 10.45: Holten 8-Rohda 10; 10.00: Holten 11-Nieuw Heeten 5. Dinsdag 22 augustus, 19.30: ABS 3-Holten 3; 19.00: Holten 4-ABS 4; Rohda 6- Holten 5, Holten 7-Rohda 8, Hol ten 13-Rohda 15. Woensdag 23 augustus, 19.00: Heeten 6-Hol- ten 13. Donderdag 24 augustus, 19.00: ABS 5-Holten 5; Holten 6- ABS 6; Holten 8-ABS 8; Heino 10-Holten 10; Holten 13-Heino 8. Programma junioren: dinsdag 22 augustus, 19.00: Holten Al- Diepenveen Al; SVZW A2-Hol- ten A2; Diepenveen BI-Holten BI. Donderdag 24 augustus, 19.00: Holten B2-De Zweef B3. Arjan Kraayenzank, lid van de landelijke rijvereniging De Berg ruiters, heeft bij een concours in Haarle de eerste prijs behaald bij de B-dressuur. Kraayenzank be haalde een eerste en tweede prijs met zijn paard Gigolo met respec tievelijk 176 en 173 punten. Rikus Bronsvoort was ook succes vol in Haarle. Met Jimmy werd hij eerste bij het B-springen progres sief. Erna Bronsvoort was in Dalfsen uitermate succesvol, in de Z2-dressuur pakte ze met 192 pun ten de eerste prijs met haar paard Garfield. Dc Vereniging Paardrijden Ge handicapten Oost (VPGO) gaat op 24 augustus in Holten gebruik te kleding inzamelen. Deze actie wordt gehouden voor het paardrij den voor gehandicapten. De Stichting Paardrijden Gehan dicapten Holten e.o. heeft er ge weldig veel belang bij dat er veel gebruikte kleding, huishoudelijk textiel en gebruikte schoenen wordt ingezameld. De opbrengst van de inzameling van gebruikte kleding wordt namelijk verdeeld onder de Stichtingen Paardrijden Gehandicapten in Oost-Neder land, waaronder ook onze sti- chitng in Holten valt. Door de opbrengst van deze inzameling zijn wij in staat het financieel mo gelijk te maken dat 30 ruiters en amazones bij onze stichting kun nen paardrijden. Paardrijden voor gehandicapten is niet alleen sport en vrijetijdsbeste1 ding, maar ook een vorm van the rapie. Het paardrijden van deze jonge mensen gebeurt onder ver antwoordelijkheid van een spe ciaal opgeleide instructeur en vele vrijwilligers, die worden bijge staan door een fysiotherapeut. Naast het plezier dat velen er aan beleven, is het ook belangrijk voor veel gehandicapten dat zij lichame lijk actief blijven. Paardrijden wil ook zeggen: concentreren van en reageren met je hele lichaam. Paardrijden trekt de aandacht weg van het eigen probleem en richt zich op anderen en dieren, vaak resulterend in grote vriendschap met paard en pony. Soms is de overstap naar paardrij den nogal groot. Hierbij is de hulp nodig van valide medemensen. Soms ontbreken de middelen. Het paardrijden is een enorme kans binnen de mogelijkheden van ge handicapten. De VPGO is hierbij een uitstekend instrument. Zij overkoepelt stich tingen in Oost-Nederland die goedgekeurd zijn om te rijden met gehandicapten. Hoofddoel is: het laten paardrijden van gehandicap ten op verantwoorde wijze. De VPGO adviseert en steunt haar leden waar mogelijk, dus vooral financieel. Dit laatste is vooral mogelijk via een goed georganiseerde kledin- gactie. Oost-Nederland brengt heel wat bijeen. Alle ingezamelde goederen krijgen een herbestem ming. De VPGO verdeelt de op brengst onder de aangesloten stichtingen, waaronder onze stich ting. Hiervan vindt u de namen op de inzamelingszak die in de week van 21 augustus in Holten huis- aan-huis wordt verspreid. Wilt u de aangeboden zak vullen met overtollig geworden kleding, dekens, ander textiel en niet meer te gebruiken schoenen. Als u de goed gevulde zak aan de straat zet op de dag die op de zak staat, dan wordt deze door de inzamelaar van de VPGO opgehaald. De voetbalvereniging Blauw Wit speelt komende dinsdag voor de beker tegen Reutum. Dit betreft een wedstrijd in de eerste ronde van de TVB-beker. De wedstrijd wordt gespeeld op 't Vletgoor. De wedstrijd begint om half zeven. Aanstaande zaterdag wordt er ge speeld tegen Oeken. Het programma: Donderdag 17 augustus, 19.00: Blauw Wit 3-Witkampers 4. Za terdag 19 augustus, 14.30: Oeken 1-Blauw Wit 1; 12.30: Oeken 2- Blauw Wit 2. 14.30: Blauw Wit 3- Avanti 3; Blauw Wit 5-Sportclub Teuge 6; Blauw Wit 7-Sportclub Teuge 7. 14.30: Avanti 5-Blauw Wit 6. 12.30: Blauw Wit Al-Beek- bergen Al; Blauw Wit Bl-Wier- denBl. 10.30: Wierden Dl-Blauw Wit Dl. 10.00: Blauw Wit D2- GFC D2; Wierden El-Blauw Wit El; Blauw Wit E2-Wierden E2. Maandag 21 augustus, 19.00: SWN Cl-Blauw Wit Cl; Blauw Wit BI-SWN BI. Dinsdag 22 augustus, 18.30: Blauw Wit 1- Reutum 1; 19.00: Blauw Wit 2- Sportclub Rijssen 3; Blauw Wit 4- Witkampers 5; Witkampers 9- Blauw Wit 5. Voor naar Kolweg 86-Tel. 6 13 32 JET Centrifugaalpompen zelfaanzuigend Uitvoering pompgedeelte gietijzer pompwaaier: kunststof asafdichtmg: mechaninal 5 seal m motor: 2850 TPM IP 44 max aanzuighoogte: tot 7 MWK vrije uitloop: max. 2300 0 Itr. per uur max 4.4 bar Jet 80 f160.- S Prijs incl. BTW 0 Franco v.a. f 300,- excl. BTW. Gj Se' voor gratis catalogus rij. PLASTIC CENTRALE KUNSTSTOFLEIDINGSYSTEMEN 0VRIEZENVEEN (Ov.) 0546-5620 53 0 •BATHMEN (Ov05704-31 02 Van links naar rechts: Anke Veltkamp, Reisadviseur Susanne Kraaijeveld, Cliëntadviseur Natuurlijk, het is handig dat u buiten kantooruren geld van uw reke ning kunt halen. Vandaar dat ook de Rabobank u graag het gemak van geldautomaten biedt. Veel bankzaken vragen echter om een meer persoonlijke benadering. U wilt een gericht advies en duidelijke, snelle antwoorden op uw vragen. Ook daarvoor bent u van harte welkom bij Rabobank Holten. Want de Rabobank heeft persoonlijke service hoog in het vaandel staan. Zo kunt u bij ons terecht voor alle diensten op het gebied van betalingsverkeer. Maar ook adviseren we graag over sparen en beleggen, over uw hypotheek, over onze safeloketten èn het veilige nachtkluissysteem. Want u bent immers ook als zakelijke cliënt bij de Rabobank aan het juiste adres. Stap gerust eens binnen en ontdek dat we niet voor niets de mens centraal hebben gesteld in ons vignet. Wilt u meer weten over onze persoonlijke benadering, stuur dan de antwoordcoupon in of bel 05483-74747. Gratis betaal- I rekening en gratis bankpas met pincode Jongeren- en Studentenrekeningen Sparen/beleggen I Hypotheken ik stel persoonlijke service op prijs en wil graag meer informatie oven Safeloketten Gratis gebruik nachtkluis Zakelijke dienstverlening - - Neem vrijblijvend persoonlijk contact met mij op. Naam: m/v Evt. firma:- Adres: Posrcode/plaats: Telefoon thuis; telefoon werk: Deze coupon kunt u sturen naar Rabobank Holten, Antwoordnummer 506, 7440 VG Holten. Een postzegel is niet nodig. U mag de coupon ook afgeven bij ons kantoor aan de Oranjestraat 10.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5