'Het stuk naar Holten, kwam geen eind aan' H r/Ssa Is dit het wel allemaal waard? Holtense jongeren op bezoek in Polen Zakelijk BEKEKEN College wil sloop pand tegengaan Uit het politierapport Kerkdiensten Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Amerikanen fietsen voor walvissen 0 Begraafplaats is bijna vol medische diensten burgerlijke stand Voortbestaan kinderopvang DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 - Tom Moliterno (29) en Paul Seigel (41) zien er vermoeid uit. Een verkwikkende douche en een lek ker maal bij uitspanning In den swarten ruyter in Holten ten spijt. De twee Amerikanen fietsen van Dublin naar Moskou: voor het goede doel. Maar zo af en toe vergeten ze eigenlijk waarvoor ze het doen, namelijk om de walvis sen over de hele wereld te bescher men. Dan zijn ze alleen maar bezig met zichzelf, met hun pijn onder weg, met zichzelf af te vragen wat de zin er van is. Poseren voor de fotograaf met hun achterste op het zadel is teveel gevraagd, zo zeer doet hun achterwerk. Tom Moliterno en Paul Seigel zijn beiden werkzaam bij het Interna tional Fund for Animal Welfare, de grootste dierenbeschermings organisatie ter wereld, dat het hoofdkantoor heeft in Yarmcuth Port, Massachusetts. Moliterno: „Aanvankelijk had ik het idee om gewoon een fietsvakantie te hou den. Toen werd het idee geboren om tijdens de tocht geld op te halen en dit te schenken aan een goed doel. En toen raakte het plan in een stroomversnelling. Waarom gaan we niet fietsen en proberen om geld bijeen te krijgen voor de bescherming van walvissen? En zo ontstond het idee om door Europa te fietsen en enerzijds geld in te zamelen en anderzijds de scha duwkanten van het vangen en do den van walvissen te belichten." Eigenlijk zouden er vier fietsers in Holten moeten zijn. Zijn de ande re twee al afgestapt? Paul Seigel lacht en nipt van zijn Coca Cola. „Nope. Ben Bressiers vrouw heeft vlak voor ons vertrek een baby gekregen. Hij voegt zich weer bij ons in Minsk. Arthur Cady moest onverwachts weg voor een cam pagne. We ontmoeten hem weer in Warschau." De grootste boosdoeners, degenen die zich niet aan de internationale afspraken houden, zijn Japan en Noorwegen. Is het dan niet wat vreemd om door Nederland te fietsen. Moeten jullie niet in Noorwegen zijn? Moliterno: „Ja, dat waren we ook van plan. We zijn evenwel gewaarschuwd dat er een grote kans bestond dat we in elkaar geslagen zouden worden. Nou, da^r passen we voor. Van daar dat we nu in Holten zijn." Seigel vult aan: „En zo beroerd is het niet om in landen te fietsen waar men geen walvissen vangt. Walvissen zijn daarom geen dage lijks issue. Als we er dan over praten, blijft er toch vaak iets han gen. Met name kinderen zijn bui tengewoon geïnteresseerd in wat we doen." Tocht Op 1 augustus is het duo uit Dub lin vertrokken. Dwars door Enge- Tom Moliterno (links) legt omstandig zijn verhaal uit, terwijl Paul Seigel luistert. (Foto Bolink). land fietsten ze naar Huil. Op de boot naar Rotterdam. Van Rotter dam naar Amsterdam. Een rust dag. En toen kwam het traject Amsterdam-Holten. „Voor alles moet duidelijk zijn," zo stelt Moli terno, „dat we geen professionele fietsers zijn. We beschikken over goed materiaal, maar getraind zijn we niet. Daarom valt het ons ook buitgewoon zwaar. Met name vandaag. Vooral het stuk tussen Deventer en Holten. Daar kwam geen eind aan. The road to now here? Ja, onafzienbaar en zwaar, zeker ook omdat onze coach had gezegd dat de route van vandaag zou eindigen op een berg." Moli terno werpt een steelse blik naar Seigel. Die begint te lachen. „Een berg, ja. Maar dit is een heuvel, gelukkig. Ook al hebben we een hekel aan het fietsen tegen heuvels op. We fietsen liever op vlakke wegen. Maar ja, we zijn er aan begonnen en we zullen, hoe dan ook, in Moskou aankomen op 2 september." „Weet je wat het zo zwaar maakt? Na verloop van tijd, na zo'n 120 kilometer, begin je je af te vragen waarom je dit allemaal doet. Dat is in die zin gevaarlijk, dat je neigt de boel de boel te laten. Lekker af te stappen en naar huis te gaan. Ge lukkig zijn we met zijn tweëen, er vindt een soort synergie plaats, waardoor we met goede moed weer verder kunnen," zegt Seigel. Tom Moliterno, verbaasd: „En weet je, je voelt pijnen waarvan je niet eens wist dat ze bestaan. J a, als ongeoefend fietser, die bijna nooit van zijn kantoorstoel afkomt, is dit heavy stuff." Doel Het duo vindt dat het doel (geld inzamelen en het campagne voeren) al voor een goed deel be reikt is. Seigel: „Ik heb veel hoop op een goed resultaat. We hebben al aardig wat geld ingezameld. Daarnaast vinden we ook overal een gewillig oor voor wat we te vertellen hebben. Dat doet me goed. Zeker ook omdat walvissen meer een jaren zestig-issue zijn. Het is nu niet meer in het achter hoofd van iedereen. En toch gaat de jacht en slacht nog steeds door." „De Japanners verschuilen zich nu achter het feit dat ze niet com mercieel op jacht zijn, maar dat ze vanuit wetenschappelijk oogpunt De verwikkelingen rond de voetpaden Dikkers- en Scheper- ad h spad hebben de verontruste Holte naren er vorig jaar toe gebracht zich te verenigen. De VVHP heeft de NEMO, de landelijke vereni ging van 'vrije' wandelaars, inge schakeld om de strijd met de ge meente aan te gaan om de herope ning van het Scheperspad. Dat was de titel van de kop van het Deventer Dagblad van vrijdag 11 rsBV, >r NV, Wet Milieubeheer Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 17 augustus 1995 tot 15 september 1995 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieubeheer van: 1. Twentrac B.V., Keizersweg 64 te Holten tot het veranderen van het bestaande bedrijf door bijplaatsing dan wel verplaatsing van een aantal machines op het perceel Keizersweg 64 te Holten. 2. de maatschap Scheperboer, Beusebergerweg 74 te Holten tot het veranderen van het melkrundvee- en mestvarkensbedrijf op het perceel Beusebergerweg 74, Holten. 3. mevrouw H. ter Stal-Baltus, Vijfhuizenweg 12 te Holten tot het veranderen van de jongveehouderij en mestvarkens- en meststierenhouderij op het perceel Vijfhuizenweg 12 te Holten. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunningen onder voorschriten die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen vier weken na de datum van terinzagelegging. De bedenkingen moeten bij Burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten worden ingediend vóór 15 september 1995. Mondelinge bedenkingen kunnen worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 4 weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen. 1. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - Keunefeesten 1995 op 7, 8, 9 en 10 september 1995 in feesttent op de Kalfstermansweide; - motorcross op 1 oktober 1995 op circuit „De Zuurberg"; - motorcross op 7 oktober 1995 op circuit „De Zuurberg": Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of lachte! meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. ten er, imstig rwaar de Ka en Fa 42 01. Braak (kan vé). Op maandag 7 augustus verleende een fietser geen voorrang op de kruising Geskesdijk-parallelweg Rijssenseweg aan een bestuurder van een personenauto. De fietser liep daarbij een heupfractuur op en werd per ambulance vervoerd naar een ziekenhuis. Zijn fiets werd geheel vernield. Op dinsdag 8 augustus vond een aanrijding plaats op de kruising Sl4 - afrit Al. Een bestuurder van een personenauto, komende vanaf de Al, verleende geen voorrang aan een bestuurder van een perso nenauto rijdende over de S14. Bei de voertuigen werden zwaar be schadigd; persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Dezelfde dag vond een verkeers ongeval plaats op de Landuwer- weg. Een groepje fietsen kinderen was al fietsende aan het? spelen. Daarbij kwam een tienjarig meisje op de linker weghelft op het mo ment dat een personenauto uit de tegenovergestelde richting kwam. Het betreffende meisje botste frontaal op de auto. Wonderlijk genoeg kwam ze met de schrik vrij. Haar fiets werd geheel ver nield, terwijl ook de auto nogal wat schade had. Op 10 augustus was het weer eens raak bij de Canadese begraafplaats op de Holterberg. Aldaar werd een auto opengebroken door een de walvis nodig hebben. Leuge naars." Moliterno: „Maar ja, de walvissen zijn niet de enige soort die op een gruwelijke manier gedood wordt. Ook de zeehonden in Oost-Cana da worden bedreigd. De Canade zen doden de zeehonden niet meer voor de pels. Ze hebben iets nog lucratievers gevonden. In Oost- Azië gebruiken ze de genitaliën van de zeehondjes. Deze worden gebruikt als een 'aphrodiziac', een middel om de sexuele lust op te wekken." Op hun rustdag in Amsterdam hebb en ze de was gedaan en zijn laat naar bed gegaan. De volgende rustdag is in Berlijn. Moliterno: „Ik wilde dat we al in Berlijn waren. Ik ben nu al weer moe. Wat we in Berlijn gaan doen? Do some laundry and stay up late." augustus jongstleden. Nu zijn het de 'vrije' wandelaars die alles in het werk stellen om deze paden te openen, terwijl deze dicht langs de woningen liggen en bij deze bewo ners alle privacy en veiligheid weg nemen. Mijn oordeel is dan: de Overijssels? Heuvelrug is zo enorm groot, en waarom wil men niet iets verder op wandelen waar men echt 'vrij' kan wandelen zon der dat men een woning voorbij komt. En daar verderop vindt men wandelroutes in overvloed. Ook de schetstekening van het 'aantrekkelijke ommetje' is voor mij ook nieuw. Aangeduid met pijlen en met een uitzichtpunt. Ook staat er ineens een beziens waardige woning aan het histori sche pad. Leer ons Holten kennen. Het zuidelijk gedeelte van het Scheperspad zal ook nooit meer worden aangelegd. Of zullen ze de spoorlijn wijzigen of verleggen? Met dit alles, aan hoorzittingen, bezwaarschriften, persberichten, een gemeente die naar hun mening met twee maten zou meten. De rechter zal er aan te pas komen enzovoorts. Een landelijke wan delvereniging wil oordelen over een Holter 'wandel'paadje. Te gek voor woorden. Wordt het is geen tijd dat we ons om iets anders druk gaan maken? Jan Smale Holten De begraafplaats aan de Oude De- venterweg is bijna vol. Dat deelde wethouder E.M. van Schooten mee tijdens een commissieverga dering. Volgens Van Schooten is er nog ruimte voor de komende acht tot negen jaar. Daarom moet er uitgekeken worden naar een nieu we locatie. Het ziet er nu naar uit dat de begraafplaats uitgebreid zal wor den door de 'overkant' van de Oude Deventerweg erbij te trek ken. De gemeente heeft deze grond al in bezit. Ook zal de achteringang van de huidige begraafplaats verfraaid worden en zullen er enkele nieuwe oparkeerplaatsen aangelegd wor den. In de praktijk blijkt namelijk dat veel mensen nu via de achterin gang de begraafplaats opgaan. De Canadese erebegraafplaats krijgt binnenkort, zo de raad het wil, een onderkomen voor het per soneel en een materiaalberging. Het gebouw zal in totaal een op pervlakte hebben van 40 vierkante meter. slot in zijn geheel te verwijderen. Er kon echter niet worden gecon stateerd dat men in de auto was geweest. Er wordt dan ook niets vermist. Niet uitgesloten is dat de daders zijn gestoord. In de nacht van 9 op 10 augustus werd een grijze vuilcontainer weg gehaald aan de Oude Deventer weg, genummerd No.39. Mocht iemand deze container hebben ge zien, dan wil de politie dit graag weten. Op 11 augustus werden twee in brekers overlopen, toen met trachtte in te breken in een vakan tiewoning op Twenhaarsveld. De twee mannen zaten op het dak, toen de zoon des huizes ze betrap te. De mannen wisten te ontko men. Er werd niets vermist. De beide mannen zijn vermoede lijk wel binnen geweest in een andere vakantiewoning. Men kwam aldaar binnen door een ruit te verbreken. Ook uit deze wo ning wordt echter niets vermist Op 13 augustus werd geconsta teerd dat er was ingebroken in het kassaruimte van het zwembad Twenhaarsveld. Men kwam bin nen door met een steen een ruit te vernielen. Er werd nogal wat wan orde gemaakt, doch er wordt niets vermist. Er viel trouwens ook niets te halen. De kassa stond open en de dader had kunnen zien dat daar geen cent in zat. Van 9 tot en met 14 augustus zijn leden van gastgezinnen van de werkgroep Agrarisch Contact Holten op tegenbezoek geweest in Polen. Zij hebben een bezoek ge bracht aan hun studiegenoten uit de regio Czempin-Gryzbo, vlak bij Poznan. Het contact tussen de Holtense en Poolse jongeren heeft in 1994 geresulteerd in een bezoek aan agrarische bedrijven in Hol ten, Bathmen en Markelo. Het project werd een groot succes, mede dank zij de medewerking van een groot aantal sponsors en de gemeente Holten. Een uitnodi ging voor een tegenbezoek liet dan ook niet lang op zich wachten. Naast het versterken van de vriendschap was het doel kennis te maken met de ontwikkelingen op het gebied van de agrarische be drijfsvoering en het onderwijs in Polen anno 1995. Overigens be staan er al een aantal jaren goede contacten tussen ondernemers en individuele personen in beide plaatsen en regio's. In zekere zin kan men spreken van informele hulpacties en een bescheiden 'pi- lot-functie' van deze bedrijven en personen die zich betrokken voe len bij Poolse geestverwanten die op de resten van een ontregelde samenleving een economie trach ten te bouwen. Het is niet de bedoeling dat deze hulp overigens het karakter krijgt van een officiële of gesubsidieerde actie. Beide par tijen voelen zich hier zeer wel bij en willen dit gegeven onveranderd laten. Ook het onderwijs neemt hierbij een werkzaam onderdeel voor haar rekening in de vorm van het vervangen of aanvullen van inven taris of leermiddelen. De verwe zenlijking van een aantal ideëen is een van de doelstellingen van de nieuwe werkgroep waarin het Holtens onderwijs (basis en voort gezet), het AJK, en het nieuwe LTO de participanten zijn. Voor zitter is Jan Ulfman, de andere leden zijn Gert-Jan 't Holt en Jan Koelemay. Zij vonden de uitwisseling tussen de leerlingen en jonge onderne mers het belangrijkste aspect van deze reis. Waar deze spontane ac tie uiteindelijk in zal resulteren heeft volgens hen voorlopig nog een open einde. Na afloop van de De heer D.J. van Zon is de nieuwe eigenaar van het installatiebedrijf Lammers B.V. aan de Dorpsstraat 55. Van Zon heeft dc zaak overgenomen van de heer J. Lammers. De heer Lammers heeft, mede gezien zijn leeftijd, het bedrijf aan Van Zon overgedaan. De nieuwe onderneming zal verder gaan onder de naam Van Zon-Lammers. Het aantal personeelsleden is hetzelfde gebleven. De heer Van Zon die ruim achttien jaar werkte bij het bedrijf weet zich volledig gesteund door het personeel. Voor degenen die gebruik willen maken van de diensten van het installatiebedrijf betekent dat ze kunnen rekenen op dezelfde vertrouwde degelijkheid en groot vakmanschap. De 47- jarige Van Zon stelt zich op het punt dat er niet veel zal veranderen. Hooguit zullen de service en bereikbaarheid, waar mogelijk, nog worden verbeterd. De heer Lammers zal voorlopig als adviseur optreden. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. J.W. den Hertog. Nevendienst. Oppasdienst: mevrouw Van Coe- verden en Gerianne Kolkman. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Zendingsbussendag. Uitgangscol lecte: kerkvoogdije. Diessenplas: woensdag 23 augus tus: ds. Roozenboom. Interkerk. Recreatietent: 10.00 uur, drs. J. Wiegers. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. S. Sijtsema, Wijhe. Collecte: Missionair werk in Nederland. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindemeven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Greetje Schutter. Oppasdienst: 0- 3 jaar: Gea Stam, Rita van der Voet en Ans Meijerink. 4-6 jaar: Joke Beldman en Janny Landeweerd. RK kerk: 10.00 uur, pastoor Ra demaker, eucharistieviering. Op pasdienst: mevrouw Van Coever- den en Gerianne Kolkman. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Adop tiekinderen. Nevendienst. Nieuw-Heeten: zaterdag 19.00: eucharistieviering. Zondag, 09.00: woord- en communie dienst. Kerktelefoon: Uitzendin gen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). reis hebben zij zich met de verte genwoordigers van de standorga nisaties nader beraden over een definitievere vormgeving van dit informele initiatief. Een gegeven is wel dat de Poolse gastgezinnen uitgenodigd zijn om volgend jaar naar Holten te komen. De reis naar Polen werd gemaakt door ruim veertig deelnemers. Naast enkele vaste excursies, zoals een bezoek aan de landbouwuni versiteit van Poznan en enkele be drijven, stonden ook enkele recre atieve uitstapjes op het program ma. Bij het bezoek aan de universi teit was er een lezing en een discussie onder leiding van profes sor Dorynek. Hij vergeleek de Poolse landbouw met die van de EG, en die van Nederland in het bijzonder. Zaterdag was er een feestelijke afsluiting van het be zoek. Zondag werd de terugreis aanvaard. De Oudheidkamer Hoolt'n is bang dat het pand aan de Smidsbelt 4 onder de slopershamer zal be zwijken. Daarom heeft de vereni ging in een brief aan de fractie voorzitters van alle partijen in de raad verzocht zich hard te maken voor behoud van dit karakteristie ke pand. Het college, bij monde van wet houder E.M. van Schooten, stelde in een commissievergadering ab soluut geen voorstander te zijn van sloop. Tegelijkertijd concludeerde de wethouder ook bijna geen mid delen te hebben om eventuele sloop tegen te gaan. Het pand staat namelijk niet op de gemeentelijke monumentenlijst. Derhalve kan de nieuwe eigenaar ermee doen wat hij wil. J.M.E. Metsemakers (PvdA) merkte op dat hij hoopte dat de gemeente in ieder geval meer weer stand zou bieden dan in het geval van Smidsbelt 2. Deze gevel ging zonder slag of stoot tegen de grond. Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: N. Bakx, Reggestraat 14, Enter. Telefoon: 05478-2774. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis- zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 18 augustus: 19.30 uur, Splo- der Feest, Revue. Zaterdag 19 augustus: Sploder feest, 9.15 uur Optocht; 10.30 uur Zeskamp, live muziek en Acro Bungee; 20.00 uur Alpha Show Band. Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 11.00 uur,Frühschoppen Espelo Dinsdag 22 augustus: Hoolter Song festival op Smidsbelt Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 2 september: jubileumre ceptie OCH (50 jaar) in kantine Meer manskamp Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Maandag 4 september: 20.30 uur, li beraal café in café Vruggink. Donderdag 7 september: 19.00-22.00 uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; 19.30 uur, start Keunefeesten met Ve ronica Drive In Show in feesttent Vrijdag 8 september: Keunefeesten: 's ochtends muzikale happening Raz zmatazz voor basisscholen in de feest tent; 's avonds Lee Towers in tent. Zaterdag 9 september: Keunefeesten: 9.00 uur, vrijmarkt; 14.00 uur, open podium en 14.30 uur, dweilorkesten- festival om Koperen Keun in de feest tent; 's avonds Arne Jansen. Zondag 10 september: Keunefeesten: 11.30 uur, Frühschoppen in de tent met Boh Foi Toch en Die Flegel. Zaterdag 9 september: Vrijmarkt op Smidsbelt Maandag 11 september: afdelingsa vond NBvP Holten Zaterdag 16 september: MAC Erwin- cross Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Vrijdag 22 september: sponsorloop SV Holten atletiek Zaterdag 23 september: tussen 8.00- 10.00 uur, start Holterbergherfsttoer WVH bij de sporthal Zondag 24 september: 7.00 uur, vis- Geboren: Sanne Bertine, dochter van A.J.M. HeetkampenB.H.M. Knsman; Jeani- ne Willemijn, dochter van G.J. Venek laas en J.F. Tempelman; Marajn, zoon van H. Keizer en G.J.E. Oostervelt. Ondertrouwd: J. Nijenhuis en G.W.J. Schöppers. De overheid heeft de subsidie voor kinderopvang in Holten vermin derd met 17 procent. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit dat het percentage 40 procent zou wor den. Naast opluchting, bij het col lege van B en W, was er ook sprake van enige beozrgdheid. Dit deelde wethouder L.H. Rensen mee tij dens een commissievergadering. De gemeente kan de kinderopvang voor komend jaar nog garanderen, maar voorziet problemen in de jaren erna. B en W, zo zei Rensen, zijn niet van plan de subsidiever mindering uit eigen zak bij te beta len. De vraag is derhalve wie hier voor moet opdraaien. Daarover liet de wethouder eigenlijk geen twijfel bestaan. B en W hebben een zwak voor het Gastouderbureau. Rensen: „Als we zouden stoppen met de subsidie, zou dit de nekslag voor het Gastouderbureau zijn." Catalpa, dat het kinderdagverblijf 'Kakelbont' runt op commerciële basis, heeft meerdere vestigingen in de regio en zou de subsidieverla ging mogelijk elders kunnen com penseren. W.J. Dalhuisen (PvdA): „De be drijfstak kinderopvang heeft het zwaar. De regelgeving is zelfs top zwaar. Bij het minste geringste kiepert het om. Ik ben er persoon lijk niet voor om de kinderopvang de nek om te draaien. Het moet de gemeente ook wat waard zijn om dit te behouden."

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3