Marianne Weber ster op Zum HoolterBock Toneelclub OCH blijft jong van lijf en leden Lee Towers is goed voor een volle bak Interkerkelijk recreatiewerk Jeugdopstapdag HUMMER: COLMSCHATE Franse week Op feestavonden zit men niet op een ernstig stuk te wachten Holten koopt kunstwerk van Sophia de Vries Scouts eren gesneuvelde landgenoten HOOGTEPUNTEN STÖPPELHAENE 95 Van 24 t/m 27 aug. grote beurs Keuuejeateu Gemengd koor hervat zijn repetities Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Voor je het weet, is het al weer voorbij. De laatste week van het recreatiewerk gaat al weer van start. Het team bestaat net zoals de vorige week uit: An- nemiek, Ellen en Patricia (contactpersoon). Het thema van deze week is natuur en milieu. Met dit thema gaan we de hele week aan de slag. Tij dens de kindermorgens willen we de kinderen bewuster maken waarom de natuur en het milieu zo belangrijk zijn voor de mensen en de dieren. Ook andere activiteiten heb ben betrekking op dit hema. Zie daarvoor ons programma overzicht. Zaterdag 19 augustus, 20.00 uur: Kennismakingsavond. Hierbij gaan we rond een kampvuur broodjes bakken, liedjes zingen en eventueel spelletjes spelen (gratis). Op zondag 20 augustus is er om 10.00 uur een kampdienst met als thema Feesten. De voor ganger is deze ochtend de heer Wiegers. Op maandag 21 au gustus is er schat zoeken voor kinderen tot 14 jaar (een gul den). Dinsdag 21 augustus, 20.00 uur: Playbakc en 'uit je dak gaan'-show voor alle leeftij den (1,50 gulden). Je mag deze avond zelf playbacken (neem je eigen muziek dan mee), dansen, een goochel truc laten zien, een mop ver tellen. Als we maar 'uit ons dak gaan'. Opgeven liefst voor dinsdagmiddag 17.00 uur. Woensdagochtend vroeg is er om 06.00 uur een och tendwandeling voor vroege vogels (2 gulden). Degenen die hieraan mee willen doen, dienen zich op te geven voor dinsdagmiddag 12 uur. Om twee uur 's middags is er het thema indianen voor kinderen tot 14 jaar (1 gulden). Om half acht begint een volleybalcom petitie vanaf 14 jaar (1 gul den). Op donderdag is er een spooktocht vanaf 22.00 uur. Kinderen onder de 12 jaar die nen begeleiding bij zich te hebben. Deze avond is de meest enge van deze week. Met medewerking van Magie Light Music maken we zo als gewoonlijk weer een zeer spannend spektakel. Natuur lijk moet je ook het lef hebben om sowieso de route te lopen. Wie durft! Op vrijdag is er vanaf twee uur een vossenjacht voor kin deren tot 14 jaar (1 gulden). Op zondag is er een kamp dienst om 10.00 uur met als thema natuur en milieu. Voorgangers is pastoor Wig- gers. Van maandag tot en met vrij dag wordt er iedere ochtend tussen 10-12 uur een kinder morgen gehouden. De kosten zijn een gulden per kind. Men kan eventueel ook een bon nenboekje kopen. Deze kos ten vier gulden voor vijf keer en 7,50 gulden voor tien maal. Ook is er van maandag tot en met vrijdag elke avond van 19.00-19.15 uur een kleuter kwartier. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Eventueel mogen de mamma's en de pappa's erbij blijven. Het kwartier gaat over clowntje Piet met verdriet. Zal hij de hele week verdrietig blijven? Misschien kun jij helpen hem blij te maken! We hopen u een keer te zien bij de tent! De jeugd kan zich tijdens de open dag vermaken door op speciaal I aangepast motoren te rijden Eigen foto). De motor- en automobiel club De Holterberg houdt op 26 augustus •trnrfeen °Pen dag onder het motto j MAC TOTAAL. Deze dag duurt lizen van nen tot ^ne uur' ^et tra'~ ningscircuit De Imhof zal er een 1 jeugd-motocross-opstapdag wor- ot- den gehouden. Bij 't Stuurhuus wordt een groot aantal auto's en Gry motoren ten toon gesteld, e bol De jeugd die belangstelling heeft noj voor motoren kan zich op de open vod dag naar hartelust vermaken. On- Ve(der leiding van een speciaal pro motieteam kunnen kinderen van vijf tot en met twaalf jaar deelne- men aan de motocross-opstapdag. a Dit is bedoeld als een eerste ken nismaking met de motorsport. Voor dit doel zijn speciale moto ren beschikbaar. Ook voor kle- sief - 'SSmSSSSmm^SSmS^^^^ winkelcentrum Vrijdag 8 sept. a.s. Philips CD Roadshow Zaterdag 9 sept. a.s. Carribean Steeltrio en Slyfox Limboshow Zondag 10 sept. a.s. Radio Noordzee Nationaal Zomertour winkels open 11.00- 17.00 u. Marianne Weber is de ster op het achtste zomer-showprogramma Zum Hoolter Bock dat op 22 au gustus wordt gehouden. Het eve nement, dat zoals gewoonlijk op de de Smidsbelt plaats vindt, be gint om 19.00 uur. Voor de muzi kale omlijsting zorgt ditmaal het showorkest Never Mind. De orga nisatie is in handen van De Hool- tense Boerendansers. De hoofdmoot van deze avond is uiteraard het regionale songfesti val. En de grote vraag zal zijn wie de opvolger wordt van de Geeste- rense zangeres Elly Geerdink, die vorig jaar het songfestival op haar naam schreef. Het bestuur van De Hooltense Boerendansers heeft zich dit jaar extra ingespannen om een sterk deelnemersveld naar Holten te lokken. Voorzitter Dick Plekkenpol is er dan ook van over tuigd dat het niveau behoorlijk hoger zal liggen dan vorig jaar. In totaal twaalf deelnemers zullen strijden om de welbekende Hool ter Cup. De prijsuitreiking zal worden verricht door Marianne Weber. Zij zal na het songfestival een sfeervol optreden verzorgen. Ook dit jaar zijn er weer 600 zitplaatsen gearrangeerd op de Smidsbelt. De inwendige mens wordt uiteraard niet vergeten. Er zullen enkele stands zijn 'waar ge geten en gedronken kan worden. De entree is gratis. De organisatie hoopt van ganser harte dat in de Fietsen voor walvis Twee Amerikanen deden afgelo pen weck Holten aan. Al fiet send van Dublin naar Moskou proberen ze het nutteloos doden van dieren, maar walvissen in het bijzonder, onder de aan dacht te brengen. In Holten, net na een rustdag, was het duo al weer bekaf. VVV De warme dagen van de afgelo pen weken hebben veel toeristen naar Holten en naar de VW gelokt. Toch was er geen sprake van topdrukte, want daarvoor was het weer te warm. Dat neemt evenwel niet weg dat Holten nog steeds een toplocatie is voor mensen die een Dinnen- landse vakantie verkiezen boven een trip naar het buitenland. Joke Vruggink in actie tijdens het songfestival van vorig jaar op de Smidsbelt. (Foto Archief). komende jaren dergelijke activitei ten voor de zomergasten, en de Holtenaren, georganiseerd zullen worden. Het is net na de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog. In een behoorlijk verwoest Holten likt de bevolking haar wonden. De tijd van de wederopbouw begint, en naast die inspanning past ook ontspanning. Er wordt gevoetbald en bij BATO gymnastiek bedreven. Vanuit de Christelijke Jongeren Vereniging ontstaat dan het idee een ontspanningsvereniging op te richten. De geboorte van Ontspannings Club Holten is een feit. Mannen van het eerste uur waren H. Hoeve, G. Steunenberg, Jan Ooster kamp, H. en E. Koopman. Op 12 augustus 1945 werd de club opgericht, nu 50 jaar geleden. Johan Stukker (voorzitter) en Rikie Aaltink (secretaris) blikken terug. ding en goed passende helmen wordt gezorgd. Uiteraard wordt er alle aandacht geschonken aan de veiligheid. Toer- en sportmotoren, diverse auto's en een afdeling klassiekers kunt u zien bij het Stuurhuus. Ook is alle materiaal en materieel waar over de MAC beschikt te aan schouwen. De trialclub Zuid- Oost-Drenthe zal een trialdemon- stratie verzorgen. Of ze nu over een oude auto heenmoeten, of een containerbak vol met puin, ze 'klauteren' eroverheen. Tot slot is het ook mogelijk een kijkje te nemen in de huisdrukkerij van de club. De MAC totaaldag wordt georganiseerd vanweg ehet feit dat de club in november 50 jaar be- Volgens de boeken heeft OCH zijn eerste optreden al verzorgd op 7 november 1945. Circa 300 men sen kwamen er op die uitvoering af, een uitverkochte zaal derhalve. De toegangsprijs was toen 40 cent. OCH bracht toen sketches, lied jes. Van een toneelstuk op de plan ken brengen, was toen nog geen sprake," aldus Rikie Aaltink. Op 31 januari 1946 beleefde Hol ten de première. OCH speelde zijn eerste toneelstuk in eigen huis, namelijk gebouw Irene. Het stuk Ronkende Motoren werd voor een volle bak gespeeld. Ook de dag erna zat gebouw Irene bomvol. ,,OCH had in de begintijd 22 leden, nu 19. En dat is een goed aantal. We willen namelijk dat alle leden kunnen spelen. Dan moet je niet verder groeien," verhaalt Jo- han Stukker. „Het zijn stuk voor stuk mensen die het toneel een warm hart toedragen. We krijgen ook wel mensen op bezoek die mee willen doen, maar de meesten haken toch af als het er op aan komt. Toneel blijkt dan teveel tijd van ze te vergen. Om die reden benaderen we mensen ook zelf of ze interesse hebben." Dat het me rendeel van het spelersbestand ook nu voortkomt uit de Christelijke Jongeren Vereniging is niet louter toeval. Stukker is namelijk regis seur bij de CJV en zit dus dicht bij het vuur. Ondanks het vijftigjarig bestaan oogt OCH nog jong van lijf en leden. Johan Stukker (50) en Rikie Aaltink (57) behoren bij de oudste leden, die actief zijn als speler. De overige spelers en speelsters zijn dertigers, de jongste is twintig. Regelmatig vers bloed in de gele deren doet blijkbaar wonderen. Omwenteling Voor een omwenteling in de ge schiedenis van OCH zorgde net betrekken van de oude kantine van Blauw Wit, dat toen nog aan de Meermanskamp zetelde. Daar kreeg de toneelvereniging eind ja ren tachtig de beschikking over een eigen 'home'. Tot dan toe werd er gerepeteerd in onder ande re een kelder van café Molenbelt en de kantine van aannemer Voordes. Rikie Aaltink: „Of hier voordelen aan verbonden zijn? Maar natuur lijk. We kunnen hier in onze eigen decors oefenen. Alles wat we no dig hebben, attributen, rekwisitie ten, hebben we hier bij de hand. Bij een uitvoering kom je op die manier met voor verrassingen te staan." Stukker vult aan. „Ja, want wij drukken alle zaaleigenaren waar we optreden op het hart het tor.eel leeg te houden. Van de coulissen tot een kop koffie die op het toneel wordt ingeschonken, wij verzor gen alles zelf. De zaaleigenaar hoeft ons alleen het lege toneel maar aan te bieden. Dus het mes snijdt aan twee kanten. Wij kun nen het inrichten zoals we willen en de zaaleigenaar hoeft niets te doen. Wat dat aangaat, zijn we in alles zelfvoorzienend. We maken onze eigen decors (Anton Stukker is daarvotyf verantwoordelijk) en alle rekwisieten fabriceren we of nemen we van huis mee." Rikie Aaltink begint te schaterla chen. „Het is wel eens gebeurd dat ik m'n halve slaapkamer heb ont manteld omdat we die spullen no-' dig hadden voor een uitvoering." Regio Beperkte het optreden van OCH zich in de beginjaren tot een uit voering per jaar in Holten, vanaf 1950 trok de club ook de regio in. Laren was de eerste haven die OCH aandeed op zijn toernee bui ten Holten. Nu treedt de club op in plaatsen tussen Dalfsen en de Achterhoek. Het aantal optredens per jaar anno 1995 verschilt sterk van het aantal keren dat OCH in de zestiger jaren op de planken stond. Johan Stuk ker: „Het kwam wel voor dat we zo'n veertig optredens per jaar ver zorgden. Dat was behoorlijk zwaar, eerlijk gezegd. Nu ligt dat aantal op zo'n vijftien." Volgens Stukker is die daling enerzijds te 'wijten' aan het feit dat de groepen waarvoor werd opgetreden zelf andere invullingen aan feestavon den geven. Anderzijds heeft OCH, de leden derhalve, aangege ven vijftien optredens per jaar meer dan genoeg te vinden. Het repertoire van OCH bestaat over het algemeen uit blijspelen. Rikie Aaltink is daar duidelijk over. „Op feestavonden pikken mensen het niet als je een ernstig stuk speelt. Ze willen vermaakt worden met luchtige stukken, waar ze om kunnen lachen. Je moet aan de vraag van je publiek beantwoorden. Anders heb je het jaar erop geen optredens meer. Dat neemt niet weg dat we ook ernstige stukken spelen." Op 2 september wordt het heuglij ke feit herdacht dat OCH vijftig Een beeld van de tableau de la troupe van de jubilerende toneelclub OCH (Foto Archief). jaar bestaat. Met een receptie op sportpark Meermanskamp (aan vang 15.30 uur) begint het jubi leumjaar. Op 27 oktober vindt, 'Onder een dak'. De uitvoering uiteraard in Holten, de gratis jubi- begint om 20.00 uur en vindt leumpremière plaats van het stuk plaats in gebouw Irene. De gemeente heeft een kunstwerk aangekocht van plaatsgenote Sop hia de Vries. Dit deelde wethouder L.H. Rensen mee tijdens de com missievergadering 3 die onlangs werd gehouden. Het kunstwerk, met de naam De Hobbelberg, zal op termijn worden geplaatst in het gemeentehuis. Ook zal de collectie van wijlen dokter Nagelhout binnenkort worden geïnventariseerd. Me vrouw Smit-Müller (50) uit Schalkhaar gaat zich hiermee be lasten. Zij studeert kunstgeschie denis aan de universiteit in Nijme gen en zal gedurende een periode van enkele maanden stage lopen bij de gemeente. Onder begeleiding vari Hans Wissink zal ze de collec tie, die nu opgeslagen ligt in de kelder van het gemeentehuis, aan een nader onderzoek onderwer pen. De bedoeling hiervan, aldus Rensen, is dat er een verdere cata logisering van de collectie moge lijk wordt. Ongeveer tweehonderd Canadese scouts, die deelnemen aan de We reldjamboree, hebben onlangs een eerbetoon gebracht aan landgeno ten die in de Tweede Wereldoor log in Holten zijn gesneuveld. Met vier bussen kwamen de scouts naar Holten toe. Twee scouts legden een krans bij het gedenkteken op de begraafplaats. De Canadezen werden op de be graafplaats ontvangen door loco burgemeester E.M. van Schooten en G.J. van 't Holt van de stichting Welcome Again Veterans. Niet alle Canadese scouts aanwezig op de Jamboree kwamen overigens naar Holten. Dat zou te duur wor den, aangezien er in totaal 581 Canadezen op de Jamboree wa ren. Woensdag 23 aug.: cabaret Donderdag 24 aug.: .optocht praalwagens Vrijdag 25 aug.: boerendag yTffrr Zaterdag 26 aug.: blaozersfestival Zondag 27 aug.: Taptoe/koetsenshow Met Lee Towers heeft de commis sie van de Keunefeesten ongetwij feld een succesnummer binnenge haald. De Rotterdamse megaster zal goed zijn voor een volle bak op de Kalfstermansweide en voor een flinke omzet. Leen huyzer beklimt vrijdagavond 8 september het po dium om een grote schare fans te boeien met een van hem bekend wervelen en swingend optreden. Lee Towers is een idealist die zijn dromen waarmaakt. De Neder landse zanger, die de afgelopen vijftien jaar telkens zijn persoonlij ke en nationale grenzen op het gebied van showbusiness verfegde, heeft intussen zoveel mijlpalen achter zijn rug, dat een algehele opsomming de aandachtige lezer welhaast doet duizelen. Tovers verrichtte pionierswerk. Door zeker in het begin, dwars tegen alle heersende stromingen, principes en goed bedoelde advie zen in, toch uit te pakken met spectaculaire shows van interna tionale klasse. Zijn eerste kracht toer vond in 1980 plaats in zijn thuishaven Rotterdam, waar hij De Doelen deed uitverkopen en vervolgens tracteerde op een avondje 'Towers' dat zelfs de grootste cynicus binnen de kortste keren voor zich won. Vanaf dat moment heeft Rotterdamse Leen de basis uitgebouwd. „Mijn ge heim is dat ik heel dicht bij de mensen sta," zei hij ooit, om aan te geven dat hij aanvoelde dat er be hoefte was in Nederland aan hoog waardig entertainment en dat men bereid was om voor kwaliteit te betalen. In 1984 stapte Lee Towers over naar Ahoy en de interesse voor zijn eerste Gala of the Year was zelfs zo groot dat meteen twee avonden moesten worden gereser veerd, tweemaal uitverkocht. In 1993 werd het album The best of Anita and Lee' goud en platina en brak Lee Towers in Ahoy het record door met zijn opnieuw grandioze Gala of the Year de magische en niet haalbaar geachte grens van veertig concerten te doorbreken: 41. De meest geavan ceerde technieken, nog niet eerder vertoond, passeerden de revue. Het daarop volgende jaar kwam een droom van vele jaren in vervul ling, doordat zijn lang gekoesterde wens, een album met nummers van Elvis Presley te maken, gerea liseerd werd. Met dit album ver gaarde Lee Towers tevens zijn ze ventiende gouden en derde platina plaat. In 1994 begon Lee Towers boven dien al heel vroeg met het voorbe reiden van zijn negende Gala of the Year voor 1995, dat in het teken staat van zijn twintigjarig arties tenjubileum. Het ziet er naar uit dat dit Jubilee Gala het meest bij zondere wordt van alle voorgaan de edities. Lee Towers wordt in Holten bege leid door het plaatselijk bekende en bij tal van gerenommeerde ar tiesten geliefde showorkest Ren- dez-Vous. Op overtuigende wijze geven deze vakmensen telkens hun visitekaartje af. Hun inzet en disci pline staan borg voor het welsla gen van elk evenement. Licht en geluid is een aparte vermelding waard. Professioneel wordt het aangepast aan elk evenement en elke lokatie, groot of klein. Ge stuurd door ervaren technici die weten wat show is. Borreluurtje Evenals in voorgaande jaren zal er ook ditmaal een Bedrijvenborre- luurtje worden gehouden. Dat de belangstelling hiervoor almaar toeneemt, blijkt wel uit de cijfers. Kwamen er in 1993 nog 350 men sen op af, vorig jaar waren dat er circa 400. Jan Herman ten Velde verwacht ook ditmaal dat het ge zellige onderonsje veel belangstel ling zal trekken. Het bedrijvenborreluurtje, voor werkgevers en -nemers in Holten, heeft plaats in de feesttent op de Kalfstermansweide en begint om half vijf. Het borreluurtje, com pleet met koud buffet, zal naar verwachting tot half acht duren. Het geheel zal muzikaal omlijst worden door de J agermeister- band, een duo. Voor mensen die niet om half vijf al aanwezig kun- nen zijn, ze hoeven niet te vrezen dat ze mistasten bij het buffet. Dat zal namelijk in twee 'shifts' wor den opgediend. Voor diegenen die door wat voor omstandigheden dan ook zich nog niet hebben opgegeven. Het kan nog steeds. Daarbij kunt u gebruik maken van onderstaande bon. Deze kunt u inleveren bij Hoffes- straat 36B of bij foto Ten Velde. De kosten bedragen 12,50 per per soon. De consumpties op het feest kosten twee gulden per stuk. Ze AntWOOrdStrOOK (s.v.p. retourneren voor l september) o Ja. u Kunt op onze komst rekenen op het "bedrijvenborrteluurtje" met personen. o Wij storten het entreegeld op bankrekeningnummer 32.85 17.070 van de Rabobank te Holten onder vermelding van B.B.U o Wij betalen btj het afleveren van de eritreekaarten. (deze worden bij u bezorgd) o Nee. wij maken geen gebruik van deze uitnodiging Naam bedrijf Adres Contactpersoon Tel no kunnen worden betaald met mun ten die ter plekke aangeschaft kun nen worden. Over de verkoop van de passepar touts voor de Keupefeesten is J an Herman ten Velde buitengewoon te spreken. „Het loopt goed. Ove rigens is het nu ook mogelijk om kaarten in de losse verkoop op te halen. Dat kan bij de bekende voorverkoopadressen," aldus Ten Velde. Voor het Holtens Gemengd Koor zit de zomervakantie er al weer op. Op maandag 21 augustus om kwart voor acht hervat het koor, onder leiding van Folkert Zwaving, zijn repetities in het lo kaal van HMV aan de Dorpsstraat. Mocht u erover denken om u ook bij een koor aan te sluiten, kom dan eens gerust een kijkje nemen. Met name enkele mannelijke le den, zouden een welkome aanvul ling voor ons koor zijn. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij Riek Bril (secr.), telefoon: 62360.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1